'VeMtehzovettd een t/ain&f 'O* Jeugdzitting bij Jeugdvastelaovend De Hazekeutel Wie wordt de nieuwe prins van De Piëlhaas Orde van verdienste toegekend aan Sjraar Vermeulen Harmonie Euterpe organiseert 17e Joekskapellenfestival Nieuwe prins bij De Bliekers Ondertrouwbal Boerenbruiloft Carnavals repetitie in De Koe, Lier ze kenne Paul Kersten nieuwe prins bij De Keavers Boerenbruidspaar 1996 't Knölleke Leunen De Karklingels Oostrum PEEL EN MAAS Donderdag 11 januari 1996 - Pagina 7 Het vastelaovesseizoen in 1996 is zaterdagavond ingezet met het uitreiken van de Aid Prinse Plak. Deken Bruno Lucassen van de Aid Prinse Kompeneej reikte tijdens een sfeervolle avond de onderscheiding uit aan Toon den Brok. Deze kreeg de Aid Prinse Plak voor z'n vele verdiensten voor de Venrayse gemeenschap. Met name z'n inzet voor het behoud van de heiligenbeelden werd geprezen. 20 januari in de foyer van de schouwburg: Jeugdvastelaovend de Hazekeutel houdt op zaterdag 20 januari haar jaarlijkse zittings avond. Het thema rond de jeugd carnaval is dit jaar: Reizen door de tijd. De jeugdzitting wordt georgani seerd voor kinderen vanaf 6 jaar. Natuurlijk mogen de ouders en Opa's en oma's ook meekomen. Dé artiesten die optreden zijn allemaal Venrayse kinderen. De Hazekeutel heeft het volgende programma samengesteld: De jeugdprins, adjudanten, Raad van XI en garde zullen de avond openen. Een disc-jockey en een joekskapel zullen de verschillende programma-onderdelen aan elkaar praten en musiceren. De garde van de Raad van XI zal twee gardedan- sen uitvoeren. Het winnende vaste- laovesliedje van De Piëlhaas 'Taeken d'r ow mar enne' zal ten gehore gebracht worden door de Rodse Knaapjes. Aan de humor is ook gedacht. Jeugdbuutreedner Sjoerd van de Coulen zal een spette rende buut brengen voor de jeugd terwijl dansgroep Dizzy onder lei ding van Wilma Keijzers de splin ters van de' bühne zal dansen. Annelie Reijnders, bekend van de mini Playback Show van Henny Huisman zal zich presenteren als zangeres en danseres. Vast programma onderdeel van de jeugdzitting is de bekendmaking van het nieuwe jeugdboerenbruid- spaartje. De jeugdboerenbruiloft wordt georganiseerd in samenwer king met basisschool Coninxhof. Fettu gang, een bekende Venrayse jeugdband, zal de zaal helemaal tot swingen brengen. Meer muziek wordt verzorgd door Bo Jeuken die haafzangcapaciteiten ten gehore zal brengen. Helaas zal jeugdprins Pascal Flinsenberg deze avond moeten aftreden. Gelegenheid om te treuren is er niet want aansluitend zullen Fettu gang en Bo Jeuken gezamen lijk de zaal helemaal gek maken. En dan de zenuwen van de nieuwe jeugdprins en adjudanten zijn voelbaar in de foyer van de schouwburg. Met een wervelende act en veel geroffel zal de bullelezer van De Hazekeutel bekend maken wie de nieuwe jeugdprins van Venray wordt. Ook benieuwd? Zoals jullie kunnen zien, een avond om niet te vergeten. De Venrayse jeugd doet absoluut niet onder voor de 'grote' carnaval. Meisjes en jongens, ouders en grootouders, komt dit zien. En... vergeet niet: de jeugd heeft de toe komst! Aanvang 18.30 uur, sluiting 22.00 uur. Entree ƒ3,-. Je hoeft niet te reserveren. De garderobe voor kin deren is gratis. Droeëmvlucht! Tickets! Wat gaat er dit jaar toch weer gebeu ren tijdens de Prinsen- proklamatie? Tijdens deze avond, die zal zijn op zaterdag 13 januari, zullen we afscheid nemen van prins Jan en zijn adjudanten Arno en Karei: En dan zullen we verder in spanning zitten wie de opvolgers zullen wor den van dit illustere trio (die overi gens pas nog op de kabel-tv te zien waren als Maria, Jozef en het kindje Jezus!). De commissie Prinsenproklamatie heeft er ook dit jaar weer alles aan gedaan om u een spektakulaire avond aan te bieden! Danscentrum Janssen zal samen met de nieuwe vorst Tenny de avond sprankelend open en onder de klanken van onze Hofkapel zal vorst Tenny het trio en de Raad van XI aan u voorstellen. Daarna kunnen we gaan genieten van de groep Vrolijk, die de zaal ongetwijfeld al flink zullen opwar men voor het daarop volgende optreden van dansgroep de Kook. Dan wordt het tijd om afscheid te nemen van ons trio! Als prins Jan IV dan weer gewoon als Jan Arts door het leven gaat zal hij op ludieke wijze ontvangen worden als nieuw lid van de APK. Tijdens de pauze drinken we gauw 'n pilske en luisteren we naar joekskapel Schabberjoeks en gaan we natuurlijk weer een gokje wagen bij de prinsentoto. De eerste prijs zal wederom een fiets zijn, ons aange boden door de firma Jacobs en zoon. De bloemen op het podium zijn ove rigens van de fa. Santecraem. Direkt na de eerste gong rennen we terug naar de zal of gaan we weer zitten voor het videoscherm want de spanning begint al op te lopen. We worden al weer wat opge warmd door enkele nummers van onze carnavals cd. We hebben deze cd inmiddels allemaal in ons bezit dus zingen we uit volle borst mee. Vervolgens trainen we de lachspie ren als we gaan luisteren en kijken naar de groep Petazzi met scraw- saus. En daarna volgt de klapper van de avond: de proklamatie van de nieuwe prins. Na afloop van de avond is er een spontane receptie waar we het nieu we trio kunnen feliciteren en onder de tonen van Schabberjoeks en de Hofkapel drinken we d'r nog enne! Op deze avond worden er nog foyerkaarten verkocht a ƒ6.- per stuk. Ze zijn verkrijgbaar bij de ingang van de foyer. Prins uit? Zorg zo snel mogelijk voor een foto zodat die dezelfde week geplaatst kan worden! Denkt U aan het vastelaoves- programma! DAHSC ttCJ JAHSSt .t< Onder het motto 'Geft d'n toemei gèn kans, kom op en dans' organi seert Danscentrum Janssen dit jaar de Venrayse boerenbruiloft. Een groot aantal leden van het danscen trum is al maandenlang bezig met de voorbereiding van de festivitei ten. De rollen van het uitzonderlijk groot boerenbruiloftsgezelschap zijn nu verdeeld. Zelfs uit het buitenland en de mis sie komt familie over. Een groot en bont gezelschap, dat blijk geeft van een grote betrokkenheid van de leden van het danscentrum bij de boerenbruiloft, die dan ook een feestelijke bruiloft belooft te wor den. Tijdens het ondertrouwbal op 20 januari zal de eerste presentatie plaatsvinden. In een grandioze act zal de boerenfamilie bekend gemaakt worden. Als hoogtepunt uiteraard de presentatie van bruid en bruidegom, die op vastelaovesdins- dag in de onecht worden verbonden. Na de receptie wordt de avond voortgezet met een groot boerenbal, onder leiding van het huisorkest 'Blaos um op*. Het ondertrouwbal, dat voor iedereen toegankelijk is, wordt gehouden op zaterdag 20 januari bij Dans- en Partycentrum Janssen, aanvang 20.44 uur. Wij vinden het leuk als jullie' in boerenkleding komen. Piëlhazen en Piëlhazinnen, geft d'n toemei gèn kans, kom op en dans op het ondertrouwbal op 20 januari. Kaarten reeds nu te reserve ren bij bovengenoemd danscentrum. Op zondag 14 januari start in De Bonte Koe het carnavalsseizoen 1996. Vanaf 14.00 uur zullen de deelnemers aan de Liedjesdag 1996 hun kunnen nogmaals ten gehore brengen. De winnaars van de Rooyse Liedjesdag zijn bekend. Milton Cavis en de Rodse Knaapjes. Zij en drie anderen zullen op de car navals CD 1996 vastgelegd worden. Het idee nu is om ook de overige deelnemers aan deze Liedjesdag nog eens de gelegenheid te bieden hun lied te presenteren. Winnen kunnen ze niks meer, maar hun geesteskind zal in De Bonte Koe zodanig klinken dat ze tijdens de carnaval even goed uit de verf zullen komen. We zullen ze leren kennen: de Venrayse liedjes, de winnaars en alle andere deelnemers. Repeteren zullen we met hen, met Sjaak van Els, Miriam Aarts en Frank .Rateland, Jos Janssen. Fans en Marie-José Muizers en Mariëlle Pouwels. Al deze zangers en zangeressen zullen deze dag professioneel bege leid worden door bekende Venrayse camavalsmuzikanten te weten Johan van Krey op accordeon. Hans van Els op drums, Sjaak en John van Els op gitaar en bas en Edwin Kainama op toetsen. Onze super-Piëlhaas Bruno Lucassen zal het een en ander weer presenteren. Carnavalsrepetitie in De Koe, lier ze kenne, zondag 14 januari vanaf 14.00 uur. Een nieuw voorbal ziet het levenslicht... Het carnavalsseizoen is weer geo pend. In Holthees/Smakt gebeurt dat sinds jaar en dag met een druk bezocht en zeer gezellig Prinsenbal. Na een jaar de scepter gezwaaid te hebben over het Keaversrijk, was nu de tijd aangebroken om afscheid te nemen van prins Eric II. Hij werd weer in de armen gesloten van zijn familie, waarbij Eric deze keer wederom 'nie twiefelde, mür mit stiefelde'. Tegen de klok van middernacht kwam het hoogtepunt van het Prinsenbal. Er moest een nieuwe prins uitkomen, maar waar moest hij vandaan gehaald worden? Ook deze keer brachten Nöl en Keub weer uit komst, al moesten ze daarvoor zelfs naar de maan. Hier kwam het illus tere tweetal allereerst een raar beschilderd manneke tegen, die ze dan ook maar tot nieuwe nar van De Keavers uitriepen. Dit was niemand minder dan 'racing' René (Vloet). Nu moest de prins nog komen. Na enige tijd zoeken, zagen Nöl en Keub tot hun verbazing een raket landen op de maan. Daaruit werd de nieuwe prins van De Keavers ont huld in de persoon van Paul I (Kersten). Paul was jaren de nar van De Keavers, maar nu regeert hij over carnaval vierend Holthees/Smakt, kortom een echt carnavalsdier die ongetwijfeld een happening van het hele gebeuren zal maken, met zijn leus: 'Mak de borst mar nat, we hebbe nog lang nie genoeg gehad'. (foto: Hoedemaekers) In Leunen zijn Hay en Maria Nabben uitgeroepen tot boerenbruidspaar 1996. Hay en Maria werden afgelopen zondag op de jaar lijkse liedjesmiddag van 't Knölleke op ludieke wijze ont huld door wijkver- eniging de Vicariepas, nadat eerst de overige leden van het nieu we boerengezel schap bekend gemaakt waren. Hay en Maria, beiden aktieve men sen in het Leunse verenigingsleven, worden op carna valsdinsdag in de onecht verbonden. Op voordracht van carnavalsver eniging De Karklingels werd dit jaar de 'Orde van Verdienste' uitgereikt aan Sjraar Vermeulen. Sjraar heeft deze onderscheiding ten volle verdiend gezien zijn vele werkzaamheden die hij belangeloos voor de Oostrumse gemeenschap heeft verricht. Al 45 jaar is hij lid van Voetbalvereniging Oösjrphi. Hiervan was hij 15 jaar leider van het eerste elftal. Tijdens het leider schap werden in samenwerking met de spelers diverse projekten verwe zenlijkt, o.a. het maken en plaatsen van lichtmasten op het trainings veld, dugouts en fietsenstallingen. Op deze manier wist hij de 'team building' voor elkaar te krijgen. Niet te vergeten is zijn inzet om op het trainingsveld een ijsbaan gereali seerd te krijgen. Ook bij de jeugd was hij aktief. Een gedeelte van zijn vakantie werd jaarlijks opgeofferd om de jeugdkampen mee te organi seren. Het repareren van kapotte ballen was voor Sjraar geen pro bleem. Gedurende 15 jaar wist de voetballervereniging hiervan te pro fiteren. Ook zorgde hij voor de eer ste sponsoring. Probleemloos wer den door hem 40 ballen bij de diverse bedrijven en partikulieren opgehaald. Nog steeds is Sjraar een fanatieke supporter. Zondagmorgen op d'n 'Bult' en 's middags naar het eerste elftal. Ook het biljarten is een van zijn grote hobby's. Al 25 jaar is hij lid van de plaatselijke biljartvereniging S.N.A. en nog steeds komt hij hier voor in kompetitieverband uit. Ook het repareren van koffers voor de harmonie is een van zijn hobby's. 'n Vereniging waar hij momenteel nog zeer aktief is, is de carnavals vereniging De Karklingels. Reeds 28 jaar is hij lid van deze vereni ging. In 1968 de eerste getrouwde prins van Oostrum. Daarna 22 jaar lid van de Raad van Elf. Als lid van de Raad van Elf was hij L2 jaar cere moniemeester. In deze funktie moest hij zorgen voor de goede orde en verzorging van de prins (halen en naar huis brengen etc.). Van 1974 tot heden is hij bestuurslid van de car navalsvereniging en sinds 1992- 1993 vice-voorzitter. Momenteel is hij zeer aktief bij de prinsenprokla matie en verzorgt hij de kado's. Bij het groots opgezette B.C.L.- Treffen in 1988 was Sjraar voorzit ter van de aktiviteitencommissie. Dit was hem op het lijf geschreven. Van het gemeenschapshuis is hij reeds 15 jaar bestuurslid, waarvan de laatste vijfjaren ook in het dage lijks bestuur. Ook hier doet men nooit tevergeefs een beroep op Sjraar. Al met al een 'duizendpoot' waar op men nooit tevergeefs een beroep doet. De Orde van Verdienste werd uit gereikt tijdens de liedjesmiddag op zondag 7 januari 1996 door Prins Henri I. Op zondag 21 januari organiseert Venrays Koninklijke Harmonie Euterpe voor het zeventiende ach tereenvolgende jaar het groot Joekskapellenfestival. Dit vindt plaats in de Venrayse Schouwburg, en begint om 14.11 uur precies. Het non-stop programma bestrijkt de gehele"miadag en einaigt om 19.45 uur 's avonds met een klinkende finale. GROTE DEELNAME Sinds het begin van de reeks van jaarlijkse Joekskapellenfestivals is de belangstelling van de kant van de muzikanten enorm toegenomen. Elk jaar doen meer kapellen mee en dit jaar hebben maar liefst 22 muziek gezelschappen uit de gemeente Venray ingeschreven. Nieuwkomers op het festival zijn 'De Baetere Helft' uit Venray en de Ysselsteynsè formatie 'Schabberjoeks'. Deze laatste kapel heeft dit jaar voor het eerst de gele genheid om deel te nemen, omdat zij in het verleden wegens verplich tingen elders verstek moesten laten gaan. Daarom heeft zij de eer, om dit jaar de spits af te bijten. ORGANISATIE Harmonie Euterpe, die het spekta kel organiseert, heeft alle beschik bare menskracht binnen de vereni ging ingezet om het muziekfestijn soepeitjes te laten verlopen. Ook het Venrayse MMSK St. Petrus' Banden verleent daarbij ondersteuning. 'Het is elk jaar weer een grote tour de force', zegt Joep Vossen, die namens Euterpe het gebeuren coördineert. 'Maar de geweldige inzet van alle vrijwilligers, de bereidwilligheid en medewerking van_.de deelnemende joekskapellen en Jast but not least het enthousiaste 'publiek en de geweldige sfeer geven ons elk jaar weer enorme voldoe ning'. VEEL PUBLIEK ,Ook dit jaar verwachten de orga nisatoren weer een massale toeloop van het publiek en vele honderden liefhebbers van dit bijzondere genre van carnavalsmuziek kunnen zich verheugen op een oergezellige mid dag. Dus zorg dat u er op tijd bij bent; het festival begint om 14.1 1 uur precies. De entree bedraagt ƒ7,50 per persoon. Programma: 14.1 l-15.00u: Schabberjoeks; Op Tied Muuj; De Baetere Helft. I5.00-16.00u: Dikke Mik; Prut; Zuutjes An; Luuster Efkes. 16.00-17.OOu: APK/Raod van XI; Aege Wies; Göt Net; Ut Göt. 17.00-18.OOu: Um te Baöke; Tournequet; Noeët Tuus; de Plaarzek. 18.00-19.00u: De Platvuut; Blaos Um Op; Moj Zat; Van Toete noch Blaoze. 19.00-20.00u: Lan Zök; Rats d'r Neve; Heisa. 19.45u: Finale. Zitting Vrijdag 12 en zaterdag 13 januari zijn de zittingsavonden. Het gemeenschapshuis is om 19.00 uur open. Vanaf 19.30 uur zorgt de Eikenhofkapel voor stemmingsmu ziek. Vastelaovesmernt in Oostrum Op zondag 14 januari organiseert de Venrayse Vorstenraad een gezel lige 'vastelaovesmernt' in het gemeenschapshuis te Oostrum. Op de vastelaovesmernt kan eenieder die iets wil kopen of verkopen op het gebied van camavalsartikelen en -kleding terecht. Aanvang vastelao vesmernt 13.00 uur. Voor informa tie: tel. 0478-584079 Prinsenbal Zaterdag 20 januari is het Prinsenbal in het gemeenschaps huis, aanvang 20.30 uur. Het aftre den van prins Henri I is rond 21.30 uur. Het uitkomen van de nieuwe prins is rond 22.30 uur. Wie wet de neeje prins van Aostrum, Lull en d'n Boshuuze??? Raoje kunde vur iene guide per naam tot 1 kwartier vur ut uutkom- me van d/n neeje prins. Raoje kunde beej alle horecabedrieve ien Aostrum.De helft van de opbrengst wert as priezegeld aan de winnaar(s) uutgekierd. Optocht Hedde planne um mit te doen. Nim dan gerust kontakt op mit: Paul van Bergen, tel. 512179 of Wien Staaks, tel. 588144. Miriam Aarts wint Liedjesmiddag Toen prins Henri om 15.00 uur het startsein gaf voor de achtste liedjes middag was het gemeenschapshuis volgestroomd. Ber en Jeu, verkleed als de 'vliegende reporters' presen teerden het programma op hun bekende en ludieke manier. De zeven deelnemers presenteer den zich twee maal aan het publiek. Liefst zes nummers werden onder steund door de Eikenhofkapel. Bedankt hiervoor! De onderlinge verschillen waren zeer klein en dat maakte het voor de jury, onder leiding van prins Henri 1, extra moeilijk. Nadat 'de Orde van Verdiensten' aan Sjraar Vermeulen was uitgereikt maakte prins Henri 1 aan alle spanning een eind en maak te de winnaar bekend. Winnaar werd: Miriam Aarts met het liedje 'Kom ien mien aerm*. Nadat zij het winnende liedje nog maals ten gehore had gebracht kon prins Henri, voor een volle zaal, deze gezellige middag afsluiten. Cassettebandjes Alle zeven liedjes zijn inmiddels op een muziekcassette gezet en wor den op de zittingsavonden te koop aangeboden. Verder zijn deze cas settes te koop bij het Allemanscafé, café De Karklingel en op het adres Geeststraat 4. Prins uit? Zorg zo snel mogelijk voor een foto zodat die dezelfde week geplaatst kan worden! Denkt U aan het vastelaoves- programma! Zaterdag 6 januari werd in het overvolle en zeer gezellige gemeen schapshuis te Maashees het 36e Prinsenbal gehouden door carna valsvereniging De Bliekers. Om 22.11 uur werd afscheid genomen van prins Eric I en zijn adjudant Henk. Vorst Piet bedankte prins Eric voor zijn grote inzet en enthousiasme tijdens zijn regeerperiode en ontd eed hem van zijn mantel en bijbehorende versierselen. Hierna was het de beurt aan de oud-prinsen, die hem enkele lastige vragen stelden, waarop ex-prins Eric I gelukkig de juiste antwoorden wist te geven, zodat hij zonder proble men kon worden opgeno men in de Oud- Prinsencompagnie en plaats mocht nemen in de Prinsenfuuk. Ook adjudant Henk werd door vorst Piet bedankt en mocht hiervoor zijn veren inleveren. Ex-prins Eric I en adjudant Henk werden door de Bliekers en Bliekerinnekes eveneens op luid ruchtige wijze bedankt voor hun getoonde inzet en enthousiasme. Beiden zullen het komend jaar als raadslid verder gaan. Hierna begon de spanning in de zaal voelbaar op te lopen. Het moment van de onthulling van de nieuwe prins kwam steeds dichter bij. Om 22.41 uur was het dan ein delijk zover. De vol spanning toekij kende Bliekers en Bliekerinnekes zagen het doek opgaan en daar ston den vijf volledig onherkenbare figu ren, die bleken toe te behoren aan het wassenbeeldenmuseum van Madame Tussaud. Grote verwonde ring steeg op toen na onthulling van vier van de vijf beelden bleek dat dit allen oud-prinsen waren. Zou de vijfde dan de nieuwe prins worden? Iedereen wist het welhaast zeker, maar neen. toen hij onthuld was, bleek het weliswaar geen oud-prins te zijn, maar zelf had hij geen idee hoe hij op het podium terecht was gekomen, laat staan wat hij hier eigenlijk moest doen. Plotseling werd er een zesde beeld, ditmaal op een rijdend platform, binnen gereden. Het kon niet meer missen. Dit moest hem zijn, de nieu we prins carnaval 1996. En inderdaad, nadat hij van zijn kleding en mas ker was ontdaan, stond daar, stormachtig toege juicht door de zaal, Mare de Hoog zijnde prins Mare d'n le. Alvorens hij officieel werd geïnstal leerd maakte prins Mare d'un le zelf zijn adjudan ten voor het komende car navalsjaar bekend. Het bleken Marcel Smits en Rob Goemans te zijn. Na de installatie werd er nog tot diep in de nacht doorgevierd en alle Bliekers en Bliekerin nekes weten, dat zij met zo'n prins en zijn twee adjudanten een geweldig carnavalsseizoen tege moet zullen gaan. Dit allemaal onder het motto van prins Mare d'un le: 'Carnaval vie ren, nie denken, gewoon doen!' PEEL EN MAAS ELKE WEEK UW NIEUWS

Peel en Maas | 1996 | | pagina 7