TAXATIERAPPORT NOTITIES EN MEDEDELINGEN VAN DE GEMEENTE VENRAY Kerstboomversnippering op 13 januari woningwet - wet ruimtelijke ordening wet milieubeheer - wet milieubeheer telefoon 0478-512772 Dader brandstichting aangehouden Donderdag 11 januari 1996 - Pagina 16 GEMEENTEHUIS VENRAY Raadhuisstraat 1 Telefoon 0478-523333 Fax: 0478-523222 Correspondentie-adres: Postbus 500 5800 AM VENRAY Openingstijden: Informatiebalie: maandag t.m. vrijdag 09.00-17.30 uur. Telefonisch 08.00-18.00 uur. In de oneven weken op vrij dag tot 13.00 uur. Vakbalies van Burgerzaken, Sociale zaken, Financiën en Gemeentewerken: maandag 09.00-17.30 uur; dinsdag t.m. vrijdag 09.00-13.00 uur. De afdeling Sociale Zaken heeft daarnaast een afspraken- spreekuur (tel. 523236 of 523237). Maandag 08.30- 17.30 uur, dinsdag t.m. don derdag 08.30-13.00 uur en 14.00-17.00 uur; vrijdag 08.30-13.00 uur (en in de even weken ook van 14.00- 16.30 uur) Spreekuur leden college b. en w. Burgemeester en wethouders hou den elke maandag van 10.00- 11.00 uur spreekuur. Bezoek is alleen mogelijk na telefonische afspraak, tel. 0478-523311 (alleen voormiddag). Raadsvergadering Elke laatste dinsdag van de maand, aanvang 19.00 uur. V De kerstboomversnippering in 1996 zal plaatsvinden op de hierna genoem de locaties en tijden: Castenray: dorpsplein, van 10.00 tot 10.45 uur. Dorpsraad: Hr. Theeuwen, Past. Verheggenstraat 9, 5811 BM Castenray. Tel. 571812. Leunen: dorpsplein, van 11.00 tot 12.00 uur. Wijkvereniging: mevr. E. Clermonts- Thijssen, Loenerveld 17, 5809 BA Leunen. Tel. 580878. Brukske: wijkcentrum, van 13.00 tot 15.00 uur. Wijkvereniging: hr. Rodenburg, Bazuinstraat 4, 5802 JT Venray. Tel. 586872. Oirlo: Gat van Oirlo, van 10.00-10.30 uur. Dhr. T. Ewals. Past. Gerardsstraat 11, 5808 BG Oirlo. Oostrum: watermolen van 10.30 tot 11.30 uur. Dorpsraad: hr. T Linskens, van Broekhuizenstraat 47, 5807 AK Oostrum. Tel. 583384. Landweert: wijkcentrum: van 13.00 tot 14.30 uur. Wijkvereniging: mevr. W. Nooyen, Marjolein 27, 5803 JS Venray. Tel. 511376. Van de bij de betreffende locatie vermelde organisatie wordt verwacht dat zij gedurende de versnippering ter plaatse een bon (lot) uitdeelt tegen elke ingeleverde kerstboom. Deze regeling geldt niet voor het Brukske. Deze bonnen kunnen een dag voor af worden afgehaald op het politiebu reau bij de administratie op de eerste verdieping. De afdeling openbare werken (B. van Lierop, tst 523585) van de gemeente zorgt voor de versnippering. De trekking van de loterij vindt plaats op het politiebureau door de chef van de basiseenheid Venray, waarna de winnende nummers in Peel en Maas en in de dorps-Avijkbladen bekend worden gemaakt. Planten kerstboom met kluit: Kerstbomen met kluit kunnen meestal nog herplant worden. Daarom kan men deze bomen in week 2 (van 8-13 januari) op het milieustation aan de Acaciastraat afgeven. Ze worden dan elders in de gemeente in een plantstrook geplant. Openingstijden milieustation: dagelijks van 13.00 tot 18.00 uur en 's zaterdags van 9.00 tot 14.00 uur. Volkshuisvesting, ruimtelijke ordening en grondbedrijf De commissie volkshuisvesting, ruimtelijke ordening en grondbe drijf vergadert op maandag 15 janu ari om 19.00 uur in het gemeente huis. De agenda luidt als volgt. 1. Opening, vaststelling agenda en mededelingen. 2. Spreekrecht publiek. 3. Ingekomen stukken 4. Vaststelling verslag van de vergade ring van 6 december 1995. 5. Gewestelijke zaken. 6. Raadsvoorstel tot het afsluiten van een exploitatie-overeenkomst met Smits' Bouwbedrijf Someren b.v. mbt. de bouwlokatie Landweertweg in bp. Burggraaf. 7. Raadsvoorstel tot aankoop van de Nederlandse Provincie van de Congregatie der Broeders van Liefde van een strookje grond van ca. 190 m2 in het wegtracé van de Oostsingel, tegen de totale prijs van f. 190,—. 8. Lijst aandachtspunten cie-VROG. 9. Rondvraag en sluiting. ij Ingekomen bouwaanvragen Ter voldoening a"an het bepaalde in artikel 41 van-de Vfoningwet treft u onderstaand aan een overzicht van de in de afgelopen week bij burge meester en wethouders van Venray ingekomen bouwaanvragen: het bouwen van een carport aan het Grauwveen 14 te Ysselsteyn tnv F.A.A.G. Claessens, Grauwveen 14; het bouwen van een berging aan de Timmermannsweg 26 te Ysselsteyn tnv G.M. Hendriks, Timmermanns weg 26; het bouwen van een serre aan de Hooipas 4 te Leunen tnv J.G.W.M. Frederix, Hooipas 4; het bouwen van een carport aan het Sparveld 4 te Leunen tnv L.J.M. van Dijck, Sparveld 4; het bouwen van een serre aan het Binnenhof 23 te Oostrum tnv H.G.M. Gielens, Binnenhof 23; het wijzigen van de gevel aan de Beukenlaan 1 te Venray tnv Beukenrode, Beukenlaan 1; het bouwen van een serre, garage en carport aan De Vlies 31 te Veulen tnv J.W.J. Thissen, De Vlies 31; het bouwen van een speelkamer aan de Hooipas 8 te Leunen tnv H.G.T. Meijers, Hooipas 8. Bouwvergunning verleend Burgemeester en wethouders heb- ien in de afgelopen week voor mderstaande bouwplannen bouw- 'ergunning verleend. het bouwen van een showroom aan De Hulst 9 te Oostrum tnv H. Pellens, Wilhelminastraat 43; het bouwen van een carport aan de Morgenster 8 te Venray tnv W.F. Lutter, Morgenster 8; het bouwen van een carport aan de Morgenster 10 te Venray tnv W.P.M. Fleurkens, Morgenster 10; het vergroten van een machineber ging aan de Timmermannsweg 70 te Ysselsteyn tnv H.H.G. Claessens Timmermannsweg 70; het uitbreiden van de woning aan het Knopkruid 3 te Venray tnv R.C. Korevaar, Knopkruid 3; het uitbreiden van de woning aan de Isabellahof 40 te Venray tnv W. van der Linden-de Rijk, Isabellahof 40; het veranderen en vergroten van de woning aan de Overbroekseweg 12a te Leunen tnv J.W.M. Verschuren, Overbroekseweg 12a; het veranderen van een winkel met bovenwoning aan de Grotestraat 7 en 9 te Venray tnv H. Pellens, Wilhelminastraat 43; het bouwen van een serre aan de Deumeseweg 126 te Ysselsteyn tnv H.M.J.L.G. Linders-Poels, Deume seweg 126; het bouwen van een carport aan de Van Megenstraat 32 te Leunen tnv PH. Koonings, Van Megenstraat 32; het bouwen van een carport aan de Vullingsstraat 11 te Leunen tnv P.M. Swinkcls, Vullingsstraat 11; het verbouwen van de woning aan de Kennedystraat 18 te Venray tnv M.C.G. Op het Veld, Kennedystraat 18. ij die menen door de afgifte van :n of meer van deze vergunningen chtstreeks in hun belang te zijn :troffen, kunnen op grond van de dgemene Wet Bestuursrecht daar tegen bij het college van burge meester en wethouders van Venray een gemotiveerd bezwaarschrift indienen en wel binnen 6 weken na de dag, waarop de beschikking is toegezonden of uitgereikt. Die termijn wordt in ieder geval in acht genomen, wanneer een bezwaarschrift binnen 5 weken na dagtekening van deze publikatie wordt ingediend. Bouwtoestemming op bouwmeldingen Burgemeester en wethouders heb ben in de afgelopen week voor onderstaande bouwmeldingen bouwtoestemming afgegeven. het bouwen van hobbyruimte aan de Teunisbloem 24 te Venray tnv M.L.M. Creemers, Teunisbloem 24; het bouwen van een schuur aan het Zilverschoon 14 te Venray tnv J.C.M. Derksen, Zilverschoon 14; - het bouwen van een tuinhuis aan het Zilverschoon 25 te Venray tnv E. van Wieren, Zilverschoon 25; het bouwen van een tuinhuis aan het Dennenoord 13 te Venray tnv M.M. J.M. Verschuren, Dennenoord 13; het bouwen van een telefooncentrale aan de Maasheseweg te Venray tnv K.P.N. Vastgoed, Hondsruglaan 87 te Eindhoven; het bouwen van een tuinhuisje aan de Wanssumseweg 14 te Oostrum tnv Nieuw Spraeland, Wanssumse weg 14. Zij die menen door de afgifte van een of meer van deze bouwtoestem- mingen rechtstreeks in hun belang te zijn getroffen kunnen op grond van de Algemene Wet Bestuursrecht daartegen bij het college van burge meester en wethouders van Venray een gemotiveerd bezwaarschrift indienen en wel binnen 6 weken nadat de beschikking is toegezon den of uitgereikt. Die termijn wordt in ieder geval in acht genomen, wanneer een bezwaarschrift binnen 5 weken na dagtekening van deze publikatie wordt ingediend. Bouwvergunning aangevraagd Burgemeester en wethouders zijn voornemens aan de volgende bouw aanvragen medewerking te verle nen. het veranderen van een woning/win kel tot twee woningen aan de Timmermannsweg te Ysselsteyn tnv Aaann.bedrijf M.J. Teunissen B.V., Lovinckplein 5; het bouwen van een vleesvarkens stal aan de Kempkensberg 4 te Ysselsteyn tnv Maatschap Coop- mans-Slangen, Kempkensberg 4; het vergroten van de woning aan de Goetzenhof 3 te Oostrum tnv R.P.M. de Kleijn, Goetzenhof 3; het bouwen van een carport aan de Randenrade 90 te Oostrum tnv P.H.J. van Megen, Randenrade 90; het bouwen van een serre aan de Hooipas 4 te Leunen tnv J.G.W.M. Frederix, Hooipas 4; het bouwen van een serre aan het Binnenhof 23 te Oostrum tnv H.G.M. Gielens, Binnenhof 23; - het verbouwen van de woning aan de Merseloseweg 157 te Venray tnv J.P.M. Gommans, Merseloseweg 157; het bouwen van een carport aan het Sparveld 4 te Leunen tnv L.J.M. van Dijck, Sparveld 4. De op de bouwaanvragen betlrekr king hebbende-stukken liggen,meL ingang van-12 januari 1996 gedu rende 2 weken voor een ieder ter inzage bij de vakbalie gemeente werken. Gedurende deze termijn kunnen eventuele bezwaren bij bur gemeester en wethouders worden ingediend. Procedurestart artikel 18a WRO t.b.v. bouwmeldingen Burgemeester en wethouders zijn voornemens om met toepassing van artikel 18a van de Wet op de Ruimtelijke Ordening vrijstelling te verlenen van het ter plaatse gelden de dan wel van de in voorbereiding zijnde herziening bestemmingsplan ten behoeve van de volgende bouw meldingen: het bouwen van een tuinhuisje aan de Wolfskers 41 te Venray tnv A.J.M. Hendriks, Wolfskers 41; het bouwen van een tuinhuisje aan de Zwanebloem 2 te Venray tnv M. Velthuijzen, Zwanebloem 2; het bouwen van een tuinhuisje aan de Wolfskers 45 te Venray tnv E. Janssen, Wolfskers 45; het bouwen van een tuinhuisje aan de Vicarieweg 53 te Leunen tnv H.G. Vullings, Vicarieweg 53; het bouwen van een tuinhuisje aan de Vicarieweg 51 te Leunen tnv P.J.M. Verschuuren-Driessen, Vica rieweg 51; het bouwen van een tuinhuisje aan de Wolfskers 25 te Venray tnv A. Kramp, Wolfskers 25. De op de bouwmeldingen betrek king hebbende stukken liggen met ingang van 12 januari 1996 gedu rende 2 weken voor een ieder ter inzage bij de vakbalie gemeente werken. Gedurende deze termijn kunnen schriftelijk bezwaren bij burgemeester en wethouders wor den ingediend. Bouwvergunning aangevraagd (artikel 19 WRO/50 Woningwet) Burgemeester en wethouders zijn voornemens om met toepassing van artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en/of artikel 50 van de Woningwet medewerking te verlenen aan de volgende bouw aanvragen. - het bouwen van een bedrijfsgebouw en kantoor aan de Energieweg te Venray tnv Montagebedrijf Doppel- bauer, St. Catharinastraat 12a; - het bouwen van 23 waterwoningen aan de Sparrendreef 12 te Oostrum tnv Witte Vennen B.V., Peelweg 12. De op de bouwaanvragen betrek king hébbende stukken liggen met ingang van 12 januari 1996 gedu rende 2 weken voor een ieder ter inzage bij de vakbalie gemeente werken. Gedurende deze termijn kunnen eventuele bezwaren bij bur gemeester en wethouders worden ingediend. Venray, 11 januari 1996 Burgemeester en wethouders van Venray, namens dezen, chef onderafdeling bouwbeheer Verzoek tot intrekking van de milieuvergunning De Wet milieubeheer biedt de mogelijkheid tot intrekking van de milieuvergunning. Hiervoor geldt een bijzondere procedure die in paragraaf 3.5.6 van de Algemene wet bestuursrecht staat beschreven. Nadat het bevoegd gezag haar voor nemen tot intrekking heeft aangege ven, wordt het ontwerp- besluit genomen. Het ontwerp van het besluit Burgemeester en wethouders van de gemeente Venray maken bekend dat zij in het belang van de bescher ming van het milieu de vergunning geheel wensen in te trekken van: 1. H.A. Vullings, Laagriebroekseweg 6, 5809 ET Leunen voor de op 13 augustus 1987 verleende milieuver gunning, nr. 947, voor een varkens houderij, gelegen aan de Laagriebroekseweg 6 te Leunen. De intrekking geldt ten behoeve van de uitbreiding van de inrichting aan de Scheiweg 25 te Leunen. Burgemeester en wethouders van de gemeente Venray maken bekend dat zij in het belang van de bescherming van het milieu de vergunning gedeeltelijk wensen in te trekken van: 2. M.A.W.H. Peeters, Heidseschool- weg 4, 5812 AK Heide voor de op 7 januari 1992 verleende milieuver gunning, nr. 91.1612, voor een rund vee- en varkenshouderij, gelegen aan de Heidseschoolweg 4 te Heide. De intrekking geldt ten behoeve van de uitbreiding van de inrichting aan de Castenrayseweg 2a te Oirlo. 3. H. Strijbos, Deumeseweg 176, 5813 AC Ysselsteyn voor de op 17 januari 1989 verleende milieuvergunning, nr. 68, voor een rundveehouderij en varkensmesterij, gelegen aan de Deumeseweg 176 te Ysselsteyn. De intrekking geldt ten behoeve van de uitbreiding van de inrichting aan de Timmermannsweg 51 te Ysselsteyn. Het ontwerp van het besluit en alle relevante stukken c.q. gegevens lig gen ter inzage van 11 januari 1996 tot het einde van de beroepstermijn in het gemeentehuis, Raadhuisstraat 1 te Venray, op maandag van 09.00 uur tot 17.30 uur en op de overige werkdagen van 09.00 uur tot 13.00 uur vakbal ie Gëmeehtê werken). Tót 25 januari 1996 kurtn'en-de stuk ken ook, na telefonische afspraak (0478-523630) op elke donderdag van 16.30 uur tot 19.30 uur worden ingezien. Gedurende een periode van twee weken met ingang van de dag na de dag waarop net ontwerp van het besluit ter inzage is gelegd, kan een ieder schriftelijk gemotiveerde bedenkingen indienen bij het College van Burgemeester en Wethouders bedenkingenter mijn). Deze kan hierbij verzoeken zijn persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Er bestaat geen mogelijkheid tot het inbrengen van mondelinge bedenkingen of een mondelinge gedachtenwisseling. Alleen degenen die bedenkingen hebben ingebracht op de bovenom schreven wijze en degenen die aan tonen daartoe redelijkerwijs niet in staat te zijn geweest, zijn later tot het instellen van beroep gerechtigd. Vergunningaanvragen Een groot aantal bedrijven en inrichtingen is verplicht om krach tens de Wet milieubeheer een milieuvergunning aan te vragen. In de milieuvergunning worden milieuvoorschriften opgenomen in het belang van de bescherming van het milieu. De procedure kent 2 fasen: 1. de fase van het opstellen van het ontwerp van het besluit; 2. de fase van het opstellen van het besluit; Bij iedere fase wordt de beslissing op een aanvraag ingevolge de Wet milieubeheer en de Algemene Wet Bestuursrecht bekendgemaakt (hoofdstuk 13 Wet milieubeheer en afdeling 3.5 van de Algemene Wet Bestuursrecht). Het ontwerp van het besluit Burgemeester en wethouders van de gemeente Venray maken bekend dat zij voornemens zijn een vergun ning jaachtens de Wet milieubeheer te verlenen aan: 1. Gebr. Reintjes Loonbedrijf b.v., Drabbelsweg 3, 5814 AG te Veulen voor een nieuwe, de gehele inrich ting omvattende vergunning op grond van artikel 8.4 van de Wet milieubeheer voor een loonbedrijf gelegen aan de Drabbelsweg 3 te Veulen; 2. Maatschap Thielen, Horsterweg 27, 5811 AA te Castenray voor een nieuwe, de gehele inrichting omvat tende vergunning op grond van arti kel 8.4 van de Wet milieubeheer voor een pluimvee- en rundveehou derij alsmede landbouwproduktie- bedrijf, gelegen aan de Horsterweg 27 te Castenray. Dit ondér oplegging van voorschrif ten in het belang van de bescher ming van het milieu. Het ontwerp van het besluit en alle overige op de aanvraag betrekking hebbende stukken liggen ter inzage van 11 januari 1996 tot het einde van de beroepstermijn in het gemeentehuis, Raadhuisstraat 1 te Venray, op maandag van 09.00 uur tot 17.30 uur en op de overige werk dagen van 09.00 uur tot 13.00 uur (vakbalie gemeentewerken). Tot 9 "v-9— februari 1996 kunnen de stukken ook, na telefonische afspraak (0478- 523630) op elke donderdag van 16.30 uur tot 19.30 uur worden ingezien. Gedurende een periode van vier weken met ingang van de dag na de dag waarop het ontwerp van het besluit ter inzage is gelegd, kan een ieder schriftelijk gemotiveerde bedenkingen indienen bij het colle ge van burgemeester en wethouders bedenkingentermijn). Deze kan hierbij verzoeken zijn persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Een ieder wordt, na telefonische afspraak, gedurende de bedenkin gentermijn in de gelegenheid gesteld met betrekking tot het ont werp van het besluit van gedachten te wisselen -hetzij tot het mondeling inbrengen van bedenkingen daarte gen. Alleen degenen die bedenkingen hebben ingebracht op de bovenom schreven wijze en degenen die aan tonen daartoe redelijkerwijs niet in staat te zijn geweest, zijn later tot het instellen van beroep gerechtigd. Besluiten Burgemeester en wethouders van de gemeente Venray maken bekend dat zij een vergunning krachtens de Wet milieubeheer hebben verleend aan: 1. Maatschap Peeters-Willemssen, Beekweg 81, 5815 CN te Merselo voor een vergunning op grond van artikel 8.4 van de Wet milieubeheer voor een nieuwe, de gehele inrich ting omvattende vergunning voor een pluimvee- en varkenshouderij en een akker-/tuinbouwbedrijf, gele gen aan de Beekweg 81 te Merselo. De vergunning wordt onder opleg- ting van voorschriften en/of beper- ingen in het belang van de bescher ming van het milieu verleend. Het besluit en alle overige op de aanvraag betrekking hebbende stuk ken liggen ter inzage van 11 januari tot 22 februari 1996 in het gemeen tehuis, Raadhuisstraat 1 te Venray, op maandag van 09.00 uur tot 17.30 uur en op de overige werkdagen van 09.00 uur tot 13.00 uur (vakbalie gemeentewerken). De stukken kun nen ook, na telefonische afspraak (0478-523630), iop elke donderdag van 16.30 uur tot 19.30 uur worden ingezien. Gedurende een periode van zes weken met ingang van de dag na de dag van de terinzagelegging beroepstermijn) kan bij de afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State een beroepschrift worden ingediend door: a. degenen die bedenkingen hebben ingebracht tegen het ontwerp van het besluit; b. de adviseurs die gebruik hebben gemaakt van de gelegenheid advies uit te brengen over het ontwerp van het besluit; c. degenen die bedenkingen hebben tegen wijzigingen die bij het nemen van het besluit ten opzichte van het ontwerp daarvan zijn aangebracht; d. belanghebbenden aan wie redelij kerwijs niet kan worden verweten geen bedenkingen te hebben inge bracht tegen het ontwerp van het besluit. Het beroepschrift moet (in twee voud) worden gericht aan de Raad van State, afdeling Bestuursrecht spraak, postbus 20019, 2500 EA 's- Gravenhage. Na afloop van de beroepstermijn wordt de vergunning van kracht, tenzij vóór deze datum beroep is ingesteld en een verzoek tot het tref fen van een voorlopige voorziening (waaronder een schorsingsverzoek) is ingediend. Het verzoek tot het treffen van een voorlopige voorzie ning moet worden gericht aan de voorzitter van de afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State, postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. Het besluit wordt niet van kracht voordat op dat verzoek is beslist. Meldingen Wanneer voor een inrichting reeds een vergunning is verleend kan voor veranderingen van die inrichting en van de werking daarvan in bepaalde gevallen worden volstaan met een melding krachtens artikel 8.19 van de Wet milieubeheer. Voorwaarde hierbij is dat redelijkerwijs moet worden aangenomen dat de veran deringen geen gevolgen hebben voor de aard en omvang, dan wel uitsluitend gunstige gevolgen heb ben voor de omvang van de nadeli ge gevolgen voor het milieu, die de inrichting veroorzaakt. Burgemeester en wethouders van Venray maken bekend dat er mel dingen zijn binnengekomen van: 1. G.M. Hendriks, Timmermannsweg 26, 5813 AN te Ysselsteyn voor het bouwen van een berging voor de opslag van materialen en werktuigen gelegen aan de Timmermannsweg 26 te Ysselsteyn; 2. Boerenbond Ysselsteyn, Peter Jansscnwcg 11, 5813 BR te Ysselsteyn voor het wijzigen van de inrichting van een mengvoederbe- drijf, gelegen aan de Peter Janssenweg 11 te Ysselsteyn. De meldingen kunnen worden inge zien van 11 januari tot 25 januari 1996 in het gemeentehuis, Raad huisstraat 1 te Venray, op maandag van 09.00 uur tot 17.30 en op op de overige werkdagen van 09.00 uur tot 13.00 uur (vakbalie gemeente werken). De stukken kunnen gedurende genoemde weken ook, na telefoni sche afspraak (0478-523630), wor den ingezien op elke donderdag van 16.30 uur tot 19.30 uur. A.M.v.B.-meldingen Gelet op het bepaalde in de Wet milieubeheer (artikel 8.40 Wm) is bij Algemene Maatregel van Bestuur (A.M.v.B.) een aantal cate- gorieïn van bedrijven vrijgesteld van de vergunningplicht. In deze algemene maatregel van bestuur zijn voor die inrichtingen algemene regels gesteld welke nodig zijn in het belang van de bescherming van het milieu. Burgemeester en wethouders van Venray maken bekend dat er A.M.v.B.-meldingen zijn binnenge komen van: 1. A.J.A. Verstegen, Brugpas 6, 5814 AN te Veulen voor het oprichten van een inrichting voor de opslag van propaan gelegen aan de Brugpas 6 te Veulen; 2. Maatschap Michels-Classens, Volen 7, 5812 AG te Heide voor het oprichten van een inrichting voor de opslag van propaan, gelegen aan de Drabbelsweg 4a te Venray; 3. Mega Limburg, Postbus 1215, 6040 KE te Roermond voor het uitbreiden of wijzigen van een gasdrukregel- en meetstation, dan wel van het ver anderen van de werking daarvan, gelegen aan de Deputé Petersstraat te Oirlo; 4. A. van der Pasch, Hofsteeweg 9, 5406 TX te Uden voor het oprichten van een detailhandel, gelegen aan het Schouwburgplein 4 te Venray. De meldingen kunnen worden inge zien van 11 januari tot 25 januari 1996 in het gemeentehuis, Raadhuisstraat 1 te Venray, op maandag van 09.00 uur tot 17.30 uur en op de overige werkdagen van 09.00 uur tot 13.00 uur (vakbalie gemeentewerken). De stukken kunnen gedurende deze weken ook, na telefonische afspraak (0478-523630), worden ingezien op elke donderdag van 16.30 uur tot 19.30 uur. Venray, 11 januari 1996 Burgemeester en wethouders voor noemd, namens dezen, chef onderafdeling milieubeheer, MAKELAARDIJ O.Z. 'SNELLE SERVICE 'PROFESSIONELE VERWERKING 'ENUITERAARD DE VOORDELIGSTE TARIEVEN 'BEL VOOR MEER INFORMATIE Gestolen trekker met oplegger aangetroffen Zondagmiddag omstreeks 17.30 uur kwam bij de politie een melding binnen van een voorbijganger, die het maar vreemd vona dat op de Houbenweg, tussen Leunen en Veulen, een trekker met oplegger onverlicht op de weg stond. De politie trof de trekker aan en volgens de kentekenplaten bleek die toe te behoren aan een transportbe drijf in Haps. De oplegger was open en bleek geladen te zijn met dozen vól zijdebloemen, afkomstig uit China. De kabine was overhoop gehaald maar er was niets ont vreemd. De sleutel stak bovendien nog in het kontaktslot. Tijdens het onderzoek, dat door de regiopolitie van het distrikt Cuijk werd overgenomen, is komen vast te staan dat de trekker in de nacht van zaterdag op zondag, omstreeks 03.00 uur van een bedrijventerrein in Haps is ontvreemd. Vermoedelijk hebben de daders gedacht dat in de oplegger elektronische apparatuur zou zitten. Na technisch onderzoek werd de trekker met oplegger aan de eige naar teruggegeven. Verkeerskontrole Politiesurveillanten hielden vrij dag op de Noordsingel een ver keerskontrole toegespitst op het dra gen van de autogordel! Zeven bestuurders kregen een bekeuring. Vernielingen Een 35-jarige inwoner van Oostrum deed aangifte van vernie ling van een buitenverlichtingsar matuur, bij zijn bedrijf aan De Hulst. Van een van de buitenarmatu ren was de sokkel vernield, terwijl van de andere, de lamp was ver nield. Schade ƒ1.400,-. Door de Winkeliersvereniging Venray werd aangifte gedaan van vernieling van elektriciteitskasten, die ten behoeve van de openbare kerstboomverlichting waren ge plaatst, op de Grote Markt. Het schadebedrag is niet bekend maar de vernielingen moeten zijn gebeurd tussen 29 december 1995 en 2 janu ari 1996.;' Door het bestuur van de St. Petrus'bandenschool aan de dr. Poelsstraat werd aangifte gedaan van vernieling van een ruit van de school. Schadebedrag ƒ200,0. De vernieling heeft het afgelopen weekend plaats gevonden. Door de Woningstichting Noord- Limburg werd aangifte gedaan van vernielingen van deuren en ruiten in het flatgebouw aan de Mozartstraat. Met grof geweld waren deurkozij nen vernield en ruiten ingeslagen. Ook was een ruit van de liftdeur vernield. De vernielingen hebben plaats gevonden tussen 29 december 1995 en 4 januari 1996. Diefstal motorjack Een 22-jarige Venraynaar deed aangifte van diefstal van zijn zwarte motorjack vanaf de kapstok van een café aan de Kruisstraat. De waarde van de jack bedraagt ƒ350,-. Bomen illegaal gekapt De afdeling milieu bij de politie ontdekte dat aan het Grootaorp in Merselo 156 bomen, eiken en esdoorns zonder vergunning waren gekapt. Er wordt in overleg met de gemeente bekeken welke maatrege len er worden ondernomen. Inbraken in personenauto's Een 61-jarige Venraynaar deed aangifte van inbraak in zijn aan de Bexeklauw geparkeerde personen auto. Uit de auto werden twee han delaarskentekenplaten ontvreemd. "Een 25-jarige Venrayse deed aan gifte van inbraak in haar aan de Poststraat geparkeerde personen auto. Een ruit van de auto was reeds ingeslagen. Kennelijk is de dader in zijn werk gestoord. Uit de auto werd niets ontvreemd. In de vroege maandagmorgen" moest een 34-jarige inwoner van Venray in zijn woning aan de Cellostraat naar het toilet. Toen hij naar beneden ging rook hij spiritus- lucht en zag rook in de gang. Hij ontdekte dat lappen met spiritus naar binnen waren gegooid en een krant in brand was gestoken waar door een beginnende brand was ont staan. Gelukkig is het vuur gedeelte lijk door zuurstofgebrek uit zichzelf gedoofd. Toch was er schade in de gang ontstaan. Enkele uren later werd een 32- jarige Venraynaar uit dezelfde straat als verdachte door de politie aange- houden.Hij zou de brand opzettelijk hebben gesticht. De man werd inge sloten. In deze zaak is het onderzoek nog gaande. Auto niet gezien Zondagavond omstreeks 22.15 uur botste op de Mgr. Hanssenstraat in Oostrum de bromfiets bestuurd door een 17-jarige inwoonster van Blitterswijck tegen de geparkeerde personenauto van een 32-jarige inwoner van Broekhuizen. Door de botsing kwam de jongedame ten val en moest ze voor behandeling van verwondingen aan haar beide benen naar het ziekenhuis worden ver voerd. Inbraak in kantoor Maandagmorgen werd een inbraak ontdekt door een 42-jarige inwoner van Den Haag toen hij zijn in het winkelcentrum Veltum gele gen kantoor betrad. Onbevoegden hadden via het dak toegang weten te verschaffen en door vernieling van een ruit toegang tot het kantoor weten te verschaffen. Ontvreemd wérden twee cv-ketels, een 3-wie- lige steekwagen en diverse toebeho ren voor centrale verwarming. De totale waarde bedraagt ƒ7.000,-. Autoruit vernield Een 59-jarige inwoner van Utrecht deed aangifte van vernie ling v«Au* Ho van de achterruit van zijn aan de Hoenderstraat geparkeerde per sonenauto. De vernieling vond zon dagmiddag plaats.

Peel en Maas | 1996 | | pagina 16