De voorzichtige groei van geel en blauw PEEL EN MAAS 20 tot 50% Taart voor 65-jarigen REFLETS CLOSED Onderzoek naar mogelijkheden groene gemeente Bejaarde vrouw op haar verjaardag beroofd MARC AUREL opruiming korting tCt. Naturel Venraynaar FIFA- scheidsrechter Nieuwe Rabodirecteur Zuster Gaudentis Bestuurscrisis VV Oostrum voorbij Gezocht: enthousiaste vrijwilligers WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMGEVING Mode voor man en vrouw Grotestraat 72 Venray De Venrayse (zaal) voetbal scheidsrechter Math. v.d. Bekerom is door de wereldvoet balbond FIFA benoemd tot FIFA- scheidsrechter. Van de Bekerom mag voortaan overal ter wereld internationale zaalvoetbalwed strijden fluiten. De 38-jarige Venraynaar is één van de vier Nederlanders die door de FIFA zijn benoemd. In 1994 verzocht de wereldvoet- bond de landelijke organisaties om een aantal scheidsrechters voor te dragen voor de FIFA-badge. Math, v.d. Bekerom, die al enkele jaren internationale (vriendschappelijke) wedstrijden leidt, was één van de referees die aan de medische en condilietest werden onderworpen. De in Deurne werkzame politieman slaagde en kreeg deze z'n benoe ming binnen. Bij deze wil ik ingaan op de inge zonden brief van Hans Peeters. Wie door de staatsruif wordt onderhou den, wordt geacht mee te zweten. Wij zijn geworden de voetenbank voor onze leiders, die wij zelf heb ben doen uitkiezen. Liefdeloosheid groeit vanuit geldzucht en macht. De troonrede liet ons weten: het gaat goed met ons land. Alleen de armoede dient te worden bestreden en dat doe je door de prijzen zo hoog te maken van huur, gas, water, stroom en nog maar te zwijgen over de gemeenteheffing, enz. enz. waar door de leefbaarheid ondraaglijke vormen vertoont voor hun kleine zelfstandigen. Boerengezinnen, en andere huishoudens. Ouderen, en dat worden er steeds meer, worden een last en een steeds groter wor dende zorg, maar dal waren na de oorlog wel diegenen die voor weinig geld en lange werkdagen het land mee behoorden op te bouwen, van wege de zorg toendertijd om het bestaan al koude hadden, en versto ken werden van gas en licht, vanwe ge hard werken en zweten om toch rond te kunnen komen. Wim Kok ze als vakbondsleider de straat op joeg om te staken voor een paar centen meer. Sorry, en laat hij ons nu boeten en vallen. Maar het geld van de belastingbetaler wordt naar andere landen gebracht om daar de armoe en werkloosheid te bestrijden, ook tegen hard werken en weinig geld, waardoor hier en daar de rijken toenemen, over de moegestreden ruggen van het volk, de arbeiders. En tegelijk bouwen ze er vriendschapsbanden op, want als 't hier spaak gaat lopen, worden ze daar met open armen ontvangen. De leegstand van huizen is een teken van armoede. En een oud, ziek mens, dat zelfs moegestreden is, die moetje nemen en kun je pakken en je pakt hem het hardste door hem de warmte niet te gunnen, want wie koude lijdt, denkt niet aan eten, je neemt hem het licht ook nog weg, zo dat die zich zelf niet meer beziet en hij wordt één van de velen, die ongemerkt sterven, en dat terwijl het niemand doorheeft. Want ieder voor zich en God voor ons allen. Omdat de mens verleerd heeft samen te leven en te wonen. mw. Wind In ons bericht over de nieuwe directeur van de Rabobank Venray- Oostrum. vorige week, zijn twee kleine foutjes geslopen. Dhr. Moers, de nieuwe directeur volgt Harrie Cunnen op die in het voorjaar van 1995 (en niet 1994) afscheid nam van de bank. Verder is dhr. Moers momenteel werkzaam op de Rabobank Barneveld-Achterveld- Kootwijkerbroek. In ons artikel stond "Klootwijkerbroek". In Memoriam Vorige week overleed in het bejaardenoord van de Zusters van Liefde van Jezus en Maria in Eindhoven, op 85-jarige leeftijd, zuster Maria Gaudentis. Ze is gebo ren en getogen in Steenwijk en legde ruim 60 jaar geleden haar Geloften af voor de congregatie van de Zusters van Liefde. Jarenlang was ze als verpleegster werkzaam op St. Anna. Zij stond aan de wieg van de opleiding van de leken-ver- pleegsters die reeds in de dertiger en veertiger jaren de religieuzen moes ten gaan vervangen. Twintig jaar lang was zij direktrice van die ver pleegsters en was zij een ondersteu nende persoonlijkheid voor die ver pleegsters, die altijd een beroep op naar mochten en konden doen. Zij was er zich als geen ander van bewust dat de tijd gekomen was, dat leken het werk van de verzorging van de zieke patiënten op St. Anna gingen overnemen. Met het heen gaan van zuster Maria Gaudentis (Catharina Rosier) is opnieuw een hoofdstuk afgesloten van het Rijke Roomse leven van St. Anna. Verkeerskontrole Vorige week woensdagmorgen werd oor politiesurveillanten op de Noordsingel tussen 09.30 tot 11.00 uur een verkeerskontrole gehouden. Tien bestuurders kregen proces verbaal wegens het niet gebruiken van de autogordel en negen bestuur ders kregen een proces-verbaal omdat zij nun rijbewijs of kenteken bewijs niet konden tonen. Mare O'Polo" NATURE'S SIMPLICITY Cottonfield* CARLI GRY INTERNATIONAL FASHION THAT STAYS IN FASHION Raad Meerlo-Wanssum positief De raad van Meerlo-Wanssum werd deze week voorgelicht over het te verrichten onderzoek naar 'interaktieve funktionele samenwer- j king' tussen de gemeenten Horst, j Scvenum, Grubbenvorst en Broekhuizen en Meerlo-Wanssum, j om met een sterke plattelandsfunk- tie een buffer te vormen tussen de stedelijke centra Venlo en Venray. Het onderzoek richt zich op knel punten, sterkte- en zwaktepunten. I Geografische aspekten als school- gang, pendel, winkelgedrag, cultu rele samenhang en de herkenbaar- heid ten opzichte van Venlo en Venray komen aan de orde. Hetzelfde geldt voor gemeenschap- pelijke taken zoals bouwtoezicht, milieu, onderwijs, sociale zaken, land- en tuinbouw en toerisme tus- j sen Peel en Maas. De GP 94 stemde van harte in met j het voorstel tot onderzoek maar zag graag dat ook de gemeenten aan de overzijde van de Maas, Bergen en Arcen, betrokken worden bij het I onderzoek. De PK-fraktie was blij dat er duidelijkheid voor de toe komst gaat komen. 'Wel moet dat onderzoek open en eerlijk plaatsvin den. Ook moet de haven van j Wanssum in dat onderzoek worden betrokken'. De CDA-fraktie had wel enkele I kanttekeningen. Zo zou bij schaal- I vergroting wel eens de belangen van de inwoners vergeten kunnen wor den. Bekneld door transportband Vorige week woensdagmorgen omstreeks 11.00 uur werd de trans portband van een bedrijf aan de Geysterseweg in Wanssum na repa ratie weer in werking gesteld. Een 23-iarige werknemer uit Wanssum raakte daarbij bekneld tussen de transportband. Hij moest per ambu- lance naar het ziekenhuis worden vervoerd. Hij werd ter observatie in het ziekenhuis opgenomen. De j Arbeidsinspektie stelt een onder zoek in. Voorzitter Hahn stelde dat groter niet altijd beter hoeft te zijn. Kleine gemeenten kunnen ook funktione- ren maar een onderzoek moet duide lijkheid verschaffen welke taken de gemeente zelf kan uitoefenen en welke in samenwerking met andere gemeenten beter kunnen. Wie het onderzoek gaat uitoefenen is nog niet duidelijk. De raad had geen moeite met her ziening van het bestemmingsplan Blitterswijck, waardoor mevr. Schraven haar winkel in kado-arti- kelen en kinderkleding kan gaan beginnen. Wel werd gevraagd aan Tijdens een zeer positief ingestel de algemene ledenvergadering op maandag 8 januari zijn alle door de commissie voorgedragen kandi daatsbestuursleden door de leden verkozen. Alle kandidaten werden nagenoeg unaniem verkozen. De kandidaat-voorzitter werd met bijna 100% van de stemmen gekozen. De algemene ledenvergadering was de voortzetting van de vergade ring d.d. 23 oktober 1995, waarin het oude bestuur te kennen gaf hun funkties ter beschikking te stellen. Een commissie, op deze vergade ring benoemd, moest een nieuw bestuur formeren. Het nieuwe bestuur heeft voortaan de volgende samenstelling: Maarten Arts, voorzitter; Herm Lenssen, penningmeester; Ton Broeren, sekretaris; Wiel Bovend'Eerdt, wed- strijdsekretaris; Jan Janssen, jeugd zaken; Ben Kempen, accommodatie en materialen; Roland van Soest, kantine en aktiviteiten. Het nieuwe bestuur heeft verder de kontrakten met de seniorentrai ner, Wiel Verstappen, en met de jeugdtrainer, Gerard van Stappershoef, met een jaar verlengd. de wethouder openbare werken te bekijken of er niet een lichtmast kan worden bijgeplaatst. GROEN EN RESTSTROKEN Lang bleef de raad aan het woord voor dat het besluit werd genomen konform hel voorstel van het colle ge. Dat hield in dat binnen de gemeente een inventarisatie had uit gewezen dat de te verkopen stroken (13.377 m2) een bedrag zou kunnen opleveren van ƒ200.655.-. De aspirantkopers die binnen drie maanden tot aankoop overgaan, kunnen bovendien een korting krij gen van 50%. Prijzen en beleid hadden de instemming van de GP 94 fraktie. In twee uiteenzettingen wilde de h eer De Groot van de PK-fraktie de prijzen veranderen en deze koppelen aan de verkoop van bouwgronden. De fraktie diende zelfs een voorstel daartoe in. Maar dat werd ontraden door het college. Mevr. Hamstra vroeg wat er met die grote stukken grond gaat gebeu ren die niet kunnen worden verkocht en of daar mogelijkheden zijn voor volkstuinders. Ook dat werd door de wethouder ontraden omdat de aan- wonenden in hun vrijheid zouden worden beknot. Na schorsing voor beraad trok de PK-fraktie, omdat er toch geen meerderheid te verkrijgen was, haar voorstel in en werd met algemene stemmen het voorstel van het college aanvaard. Kontrole verlichting. De politie blijft kontrole uitoefe nen op het onverlicht rijden van fiet sers en bromfietsen op het voeren van ondeugdelijke verlichting. Maandagavond werd weer een kontrole gehouden in het centrum. Zeven bestuurders van fietsen en bromfietsen werden bekeurd. Dinsdagmorgen werd eveneens een kontrole gehouden in het cen trum. Negen bestuurders kregen proces-verbaal inzake het niet voe ren van deugdelijke verlichting. DONDERDAG 11 JANUARI 1996 Nr. 2 HONDERD ZEVENTIENDE JAARGANG Mishandeling Door een 17-jarige inwoner van Venray werd aangifte gedaan wegens mishandeling en bedreigen tegen een 18-jarige en een 20-jarige inwoner van Meterik. Na een korte woordenwisseling is het tot een handgemeen gekomen, waarbij de 17-jarige een gescheurde boven- en onderlip opliep waarvoor hij zich onder medische behandeling moest stellen.Vervolgens werd hij nog met een mes bedreigd. Gastvrijheid duur betaald Een 53-jarige inwoner van Venray had eind december gastvrijheid gegeven aan twee Russen in zijn woning aan de Akelei. Dinsdag miste hij echter zijn telefoon en ant woordapparaat, beiden huurtoestel- len. Getuigen hebben gezien dat de Russen die toestellen in hun tas deden maar hadden daar verder geen aandacht aan geschonken. Waar de Russen nu verblijven is een raadsel. Dit is een oproep aan al die vrij willigers die zich geroepen voelen om hun schaarse vrije tijd te delen met jongeren die verstandelijk gehandicapt zijn. Leerlingen van MLK-scholen Venray en omgeving. Wij zijn vrijwilligers dié éénmaal per maand een soos-avond organise ren voor deze jongeren. Vanaf de leeftijd van 13 jaar zijn zij welkom bij ons. Elke maand, de tweede vrij dag, wordt er voor hen dus één soos- avond georganiseerd. Wat wordt er zoal georganiseerd tijdens deze soos-avonden'? Knutselen, uitstap jes, enz,, teveel om op te noemen. Momenteel zijn wij met een team van vijf mensen en worden profes sioneel ondersteund door de Stichting RISC (Welzijnsinstelling). Wil jij meer weten omtrent onze soos, laat het ons dan weten. Bel naar de Stichting RISC. tel. 0478- 586245 en vraag naar Bert Verstappen. Die kan jullie volledig informeren. Alvast bedankt. Diefstal jas Een 27-jarige inwoner van America deed aangifte van diefstal van zijn bruin leren jas vanaf de kapstok van een discotheek aan de Langstraat. Waarde van de jas Vrijdagmiddag omstreeks 16.15 uur ging een, juist op die dag 84 jaar geworden Venrayse, met haar vriendin vanaf het Schuttersveld via de Bergweg en Den Houten Hoek naar de merseloseweg om daar bij een bank een geldbedrag te gaan ophalen. De jarige vrouw liep, omdat ze moeilijk ter been is, met een zogenaamde rol-leader. In het vakje voorin had ze haar portemonnee met daarin een geldbedrag van 200 gulden en enkele persoonlijke bescheiden gedaan. Het geld dat ze had opgehaald werd op de bank in een envelop gedaan en die gaf ze aan haar vriendin. Op de terugweg werden de beide dames op het Kiriwennepad, tussen de Merseloseweg en de Houten Hoek van achte ren ingehaald door een naar schatting 22-jarige jongeman. De man was blank met een rond gezicht kort geknipt haar. vermoedelijk gekleed in een spijkerbroek en zwarte leren jas. De man pikte de portemonnee uit de rol- leader en verdween richting Merseloseweg. Een zoekaktie door de politie had niet het gewenste resultaat. Voor de oplossing van deze roof roept de politie de hulp in van getuigen. Die worden dringend verzocht kontakt op V te nemen met de politie onder telefoonnummer 531111J Twintig jaar H. Maessen B.V. In 1996 is het twintig jaar gele den dat Ysselsteyner Harrie Maessen voor het eerst op z'n eigen loader stapte. Inmiddels staat Maessen aan het hoofd van j een bedrijf met 55 medewerkers dat zich bezig houdt met grond en sloopwerken, zand- en grind- handel, verkoop van machines en recycling. Vooral de laatste tak heeft zich de laatste jaren hard ontwikkeld en ook de toekomst ziet Harrie Maessen in de recy- i cling van (bouw)materialen. Daarnaast is de Ysselsteyner tegenwoordig actief als onderne mer in de recreatie: op het voor malige industrieterrein ontwik kelt Maessen een bungalowpark rondom de door zijn bedrijf gegraven waterplas. Onlangs opende het bedrijf aan de Metaaiweg een nieuw kantoor en afgelopen zaterdag vierde Maessen de verjaardag met een drukbezochte open dag. Zo'n-veertig geel-blauwe vracht- j auto's en graafmachines telde het publiek zaterdag en ook Harrie Maessen zelf zag het wagenpark eens een keertje op één plek bijeen. I Meestal staan de vrachtauto's (circa 15), de dertien grotere en kleinere loaders en de acht graafmachines ergens op een werkplek. Daarnaast ging de belangstelling van de bezoe kers vooral uit naar de installaties I die puin vermalen tot granulaat, dat weer gebruikt wordt als ondergrond voor wegen. Momenteel is de verde- i ling van de bedrijvigheid bij Maessen ongeveer fifty-fifty. De zand- en grindwinning heeft zich na de hausse bij de aanleg van de A73 J in de buurt van Venray weer enigs zins gestabiliseerd. Toen Maessen voor de rijksweg zand moest winnen en leveren reden behalve de eigen auto's soms wel meer dan twintig ingehuurde zandauto's op en neer tussen de zandgroeve in de Witte Vennen en de autoweg. "De A73 was een groot project", zegt Harrie Maessen, gezeten in z'n nieuwe kantoor waar de huiskleuren geel en blauw de accenten zetten. "Zoiets is eenmalig, een werk van zo'n omvang komt misschien over twin tig jaar pas weer terug". 25 PER JAAR Voor het bedrijf van Maessen betekende de levering van zand aan Rijkswaterstaat een extra stuip in de geleidelijke groei van z'n bedrijf. Het bracht ook risico met zich mee volgens de Ysselsteyner. "Iedereen dacht dat het zo eenvoudig was: zand graven uit de Witte Vennen, leveren en bij de plas bungalows bouwen. Ze vergeten dat ik de grond al gekocht had voordat het contract met Rijkswaterstaat was gesloten". Hij zegt het niet met zoveel woor den, maar Harrie Maessen is geen type dat supersnel wil groeien. Dat blijkt ook uit de expansie van het bedrijf: z'n eerste personeelslid deed z'n intrede aan het einde van het eerste jaar. In 1980 had het bedrijf een tiental medewerkers, vijf jaar later waren dat er twintig. Weer vijf jaar verder zat Maessen op 35 werknemers en op dit moment zijn dat er om en nabij de 55. Ook met het recreatieproject heeft Harrie Maessen de weg van de voor zichtige vooruitgang gekozen. Van de 300 bungalows die rond de plas zullen verrijzen, staan er pas een dertigtal. Het is de bedoeling dat er jaarlijks ongeveer 25 bijkomen. Voor 1996 staat bovendien de reali satie van een bescheiden restaurant gepland. Tot nu toe is de ondernemer tevre den over de gang van zaken bij de Witte Vennen. De woningen die klaar zijn worden goed verhuurd en afgelopen zomer trok de waterplas veel bezoekers. De waterplas is in de wintermaanden nog verbeterd en aangepast, waardoor de veiligheid is verbeterd en betere garanties zijn te geven voor de waterkwaliteit. EIGEN PRODUKT Voor de toekomst van de onderne ming ziet Maessen de groeikansen voornamelijk liggen in de Witte Vennen. Het tempo van zand- en grindwinning ligt voorlopig con stant: jaarlijks zo'n 150.000 tot 200.000 ton, voldoende om de behoefte in de regio Venray te dek ken. Met dat tempo denkt Maessen vooruit te kunnen tot 2005, als de ontgrondingsvergunning voor de Witte Vennen afloopt. De recyclingactiviteiten staan in het teken van kwaliteitsverbetering en het streven naar toegevoegde waarde. Maessen streeft ernaar bin nen vijf jaar gemalen baksteen van een zodanige kwaliteit te leveren dat de betonindustrie ook dit granulaat als grondstof kan gebruiken. Technisch is het volgens Harrie Maessen niet zo'n probleem, maar de afnemers willen garanties voor de continuïteit. Het zelf produceren van straatstenen en stoeptegels van gerecycled materiaal is een ander plannetje voor de toekomst. De machines en de recycle-instal laties trokken afgelopen zaterdag veel belangstellenden. Er was taart, maandag in het gemeentehuis. De reden? De gemeente wilde de aandacht vesti gen op twee gebeurtenissen. Eén, de ondertekening van een nieuw taxi-contract met de Hermes- groep en twee, de uitreiking van informatiepakketjes aan 65-jari gen door de gemeente. Vijf Venraynaren die vorige week 65 jaar waren geworden, werden gef- eteerd. Sinds enkele weken stuurt de gemeente Venray inwoners die 65 jaar worden een informatiepakketje. Daarin staat wat er voor hen veran dert bij het bereiken van de pen sioengerechtigde leeftijd. Aandacht wordt ook gevraagd voor de 65-plus Pas, die onder meer recht geeft op kortingen bij sommige evenementen en verenigingen. De vijf jarige Venraynaren kregen van de gemeen te zo'n pas cadeau. De normale prijs van de pas bedraagt tien gulden. Ouderen vormen een belangrijke doelgroep voor de Streektaxi. Sinds anderhalf jaar kent de gemeente Venray een systeem van gecombi neerd groepsvervoer op afroep, waarbij ouderen en gehandicapten onder bepaalde voorwaarden tegen gereduceerd tarief binnen Venray kunnen reizen. Dat werkt prima vol gens wethouder De Loo, die zelfs sprak van een 'uniek systeem'. Maandag ondertekende de gemeen te een nieuw contract voor dit type van openbaar vervoer met de Hermes-groep. Volgens de afspra ken mogen ouderen en gehandicap- De aanwezige 65-plussers lieten zich het bijkomend voordeel van het bereiken van de pensioengerechtig de leeftijd goed smaken. ten voor drie gulden per rit in heel de gemeente reizen met de Streektaxi. Daarbuiten, in het werk gebied van Hermes, moeten reizi gers drie gulden per zone betalen. De Hermes-groep werkt in Limburg, Oost-Brabant en Zuid- Gelderland. Behalve de ritkosten betaalt de reiziger ook per jaar 20,50 voor een deelnemerspas. Wie met-een Streektaxi meewil, dient rekening te houden met medepassa giers en moet minimaal een uur tevoren bellen. De taxi komt met een tijdsmarge van plus en min een kwartier.

Peel en Maas | 1996 | | pagina 11