S Harold LENSSEN DE BRUIJN (0478) 58 3127 PIET v, VEGCHEL (0478) 58 38 51 LOET JANSSEN (0478) 58 3114 PEET (0478) 5 ERS 83355 JAN JANSEN (0478) 5816 00 N0TTELMAN Drugshandel in Venray te lijf 4T rij wensen U prettige kerstdagen en een voorspoedig 1996 Trap veldj e/speel weide in Smakt Trouwplannen? Kom naar unieke bruidsmodeshow! Wie wil mij sponsoren' >5S Op "O Auto-Motorrijschool Auto-Motorrijschool Auto-Motorrijschool Autorijschool Auto-Motorrijschool (0478) 58 43 59 Zittingsavonden De Karklingels Oostrum De Zagewetters Merselo Jubilaris bij Springplank Hoogriebroekseweg 7 Venray-Oirlo tel. 0478-571213 Harold Lenssen Keukeninrichting wenst u prettige feestdagen. Tweede Kerstdag en 27 t/m 30 december zijn wij geopend Jeel en maas Donderdag 21 december 1995 - Pagina 7 Politie in beleidsplan district: De toenimende overlast door [rugshandd, vooral in Venrayse lorecabed'ijven, moet worden eruggedrmgen en uitwaaieren naar ande e gemeenten moet wor- len voork>men. De politie wil een inde malen aan de overlast door Irughandd door de verkooppun- en 'uit t< schakelen'. Daarvoor talen poltie, justitie en gemeen- en alle jiridische middelen uit de tast. Datstaat in het bescheiden leleidspbn 1996 voor het district fenray van de Regiopolitie .imburpNoord. In het beleids kan vorden juridische en lestuurljk maatregelen genoemd, maar o»k privaatrechtelijke als dat nodi» is. De oxerlast door drughandel is iamen net de inbraken in bedrijven le enigt prioriteit die in districtelijk ferbanc wordt aangepakt. Het dis- rict Veiray steekt ongunstig af bij indere districten als het gaat om nbrakffi in bedrijven: liefst 22% van de bedrijven is al eens door inbrekers bezocht. De politie stelt zich ten doel hier enkele bescheiden procentjes af te knabbelen en het percentage terug te brengen naar 20. Voor het overige zijn de problemen binnen de taakvelden van de politie -criminialiteit, openbare orde en veiligheid, milieu en verkeer- plaat selijk te verschillend van aard of hebben ze te weinig prioriteit voor een gezamenlijke aanpak. Dat geldt bijvoorbeeld voor woninginbraken, recreatie- en uitgaanscriminaliteit en in het algemeen voor het openba re orde en veiligheidsbeleid. Ze kunnen het beste per basiseenheid projectmatig worden aangepakt. De bestrijding van de criminaliteit staat bovenaan het lijstje van priori teiten van het politiedistrict Venray. Milieu- en verkeersdelicten zijn ondergeschikt aan de criminaliteits bestrijding. Algemene doelstellin gen zoals de aandacht voor de jeugd, slachtofferzorg, Plukze en de zorg voor integrale veiligheid moe ten als een vanzelfsprekendheid meelopen in al het politiewerk, zo stelt het Beleidsplan. OVERUREN Uit het plan blijkt verder dat de politie nog steeds kampt met de gevolgen van de reorganisatie. Onder meer vanwege het grote aan tal opgespaarde overuren zijn de doelstellingen in het beleidsplan 1995 niet gehaald, ondanks een eer dere bijstelling naar beneden. Komend jaar moet het verlof-stuw meer, zoals de hoeveelheid overuren binnen de politie-organisatie heet, worden leeggepompt. Die actie beperkt de bedrijfsvoering van de politie en maakt een uitgebreid beleidsplan voor 1996 zinloos. Het plan heeft dan ook het karakter van een korte notitie met een aantal pro jectvoorstellen. Een v.n de kleinste kerkdorpen. Smakt, leeft nu een eigen speel veldje vjor de jeugd. Sinds 1994 spander zich diverse inwoners van Smkt, onder de werknaam "Kom ot Venray, vergèt de Smakt nie!" ii om een speelveldje te realisern. Samen met de gemeen te is eerplan uitgewerkt en zijn er middelei beschikbaar gesteld. Voorwarde was wel dat de initia- tiefnentrs zelf de handen uit de mouwe staken. En zo geschied de. He trapveldje vormde het minste probleem. De plaatselijke voetbalvereniging stelde zelfs goals ter beschikking. Anders ligt het met de speelweide. Op de plek waar die is gerealiseerd lag nog een sloot en stond nog een boom "in de weg". Eind oktober konden de speeltoestel worden geplaats en was de klus geklaard. Jong en oud van Smakt en Holthees kan zich nu uitlëven op deze veldjes, waarbij de initiatiefne mers uitdrukkelijk de hoop uitspre ken dat de bei'de veldjes niet veran deren in een hondentoilet. Win een trouwjurk t.w.v. ƒ1.000,- Heef u trouwplannen? Kom dan leslistiaar de bruidsmodeshow op linsda, 9 januari 1996 in schouw- L lurg D Beejekurf in Venray. Om O.OO lur start een wervelende show net tojmannequins en -dressmans. )p pnfessionele wijze tonen zij dé iruidsdeding van dit moment. De iruidsnodeshow is in handen van lolisa Bruidsmode, Jac. Nooyen lanrcnmode en Semperflorens uit fenr^ zorgt voor bloemen, aankle- ing 'an de zaal en de bruidsboeket- in. MODE VOOR MOOISTE DAG De bruidsmodeshow van Jac. [oojen en Jolisa mag gerust een happy happening' worden noemd... Mode muziek, sfeervol icht, vlotte presentatie, modieuze leding en professionele manne- uins en dressmms. De show begint m 20.00 uur, ce zaal gaat open om 9.00 uur. Tijtens de pauze staat offie met gebat klaar. Even tijd om praten over a het moois dat voor lij is gekomen Medewerkers staan daar om alle vagen te beantwoor- Tegen 2200 uur is de show fgelopen. Wiezelf een jurk of kos- lum wil konen passen, kan het ste een afpraak maken. Dan 'ordt er ruimtijd uitgetrokken om helpen bij iet kijken en passen, fatuurlijk kaï op een avond niet de èhele kolleltie worden getoond, laar het gee't wel een goed beeld de aktiïle bruidsmode. Eén >je van de luier kunnen we alvast lichten: ii 1996 zullen we veel :rukleurig bruidsjurken met ie slepa zien.Erg in zijn de jur- len in de keur bordeaux en jurken iet halterhnden. Kostuums zijn er i vele keuren. Fantasievestjes, umberbaiis en vlinderstrikjes even er en persoonlijk tintje aan. )e kostuuns van Jac. Nooyen zijn irima geshikt om ook na de brui- oft bij sieciale gelegenheden te Iragen. AFSTEMMEN VAN BRUIDSKLEDING Jac. fooyen Mannenmode en olisa Iruidsmode liggen op korte fstandvan elkaar. Dus vaak werd le bruisjurk bij Jolisa Bruidsmode ekoch en ging de bruidegom voor ijn lostuum naar Jac. Nooyen lannnmode. Het afstemmen van le kier van jurk en kostuum is heel belangrijk. Maar vaak wil de aan staande bruid haar jurk geheim hou den. Jolisa Bruidsmode zorgt er dan voor dat kleur en materiaalkeuze worden doorgegeven aan Jac. Nooyen. Zo blijft de verrassing, maar heeft men een zorg minder... de kleding is altijd mooi op elkaar afgestemd én pas perfekt. Zowel bij Jolisa Bruidsmode als bij Jac. Nooyen Mannenmode worden ver anderingen in eigen atelier vakkun dig uitgevoerd. Uit de samenwer king zijn de bekende bruidsmodeshows voortgekomen. Beide zaken hebben een uitgebrei de, modieuze bruidskollektie tegen betaalbare prijzen. Voor de kleding van de bruidsmeisjes en -jonkertjes kan men bij Jolisa Bruidsmode terecht. RESERVEER NU... Kaarten voor deze unieke bruids modeshow a ƒ13,50 per stuk (inclu sief koffie met gebak) zijn verkrijg baar in de zaken van Jolisa Bruidsmode en Jac. Nooyen Mannenmode. Ook kan er telefo nisch worden gereserveerd: of 0478- 583938 of 0478-588840. U vindt Jolisa Bruidsmode aan de Mgr. Hanssenstraat 15a in Oostrum- Venray, Jac. Nooyen Mannenmode aan de Grotestraat 27 te Venray en Semperflorens aan de Stationsweg 14 te Venray. En, misschien wint u ook wel een trouwjurk t.w.v. ƒ1.000,-. Voor vrijdag 12 januari zijn nog kaartjes te koop op het adres Randenrade 50, tel. 0478-584114. De zittingen worden gehouden in het gemeenschapshuis. De zaal is open om 19.00 uur. De Eikenhofkapel zorgt vanaf 19.30 uur voor stemmingsmuziek. Liedjesmiddag Op zondag 7 januari wordt de Liedjesmiddag gehouden in het gemeenschapshuis te Oostrum, aan vang 14.30 uur. Tijdens deze lied jesmiddag wordt aan Sjaar Vermeulen de 'Orde van Verdienste' uitgereikt. Wereldkinderen heeft dringend sponsors nodig voor hun projekt in de sloppenwijken van Manilla. Ruim 400 sponsorkinderen wachten op een sponsor, die hun de moge lijkheid geeft voor een menswaardig bestaan. De toestand waarin deze mensen moeten leven is zeer slecht. Elke week stellen wij u één van de gezinnen voor. Voor slechts ƒ70,- per kwartaal biedt u de kans aan één van deze kinderen om naar'Scftöol te gaan, te voorzien van kleding en voeding voor het hele gezin. Deze week stellen wij aan u voor: Ronnel Maclang. Hij is 9 jaar. Zijn vader Ronaldo is 33 jaar en verdient 320,- per maand als timmerman. Zijn moeder is Rosalie Maclang, zij is 30 jaar en doet het huishouden. Ronnel heeft nog een zusje van 7 jaar en een broertje van 6 jaar. Zij wonen in een huisje gemaakt van plaatwerk en planken. Ronnel is een goede en snelle leerling. Hij zit in de derde klas en maakt gemakkelijk vrienden. Zijn hobby is zingen en later wil hij priester worden. Het inkomen van de vader is onvoldoen de om het gezin te onderhouden. U kunt ze daarbij helpen. Bel nu: 0478-586909, Elly of Luc Hageman. Zij verstrekken u graag meer inlichtingen over hun sponsor- projekt te Manilla. Tip: Wordt sponsor samen met uw familie, buren of vereniging. Kerstkrans niet veilig Een 39-jarige Venraynaar deed aangifte van diefstal van een aan zijn voordeur hangende kerstkrans. De waarde daarvan is ƒ100,-. Oplichting bij tankstation Een 53-jarige inwoner van Elsendorp deed aangifte van oplich ting aan zijn tankstation aan de Stationsweg. Daar had dinsdagmor gen, een nog onbekend gebleven automobilist, voor een bedrag van ƒ151,- getankt. Betaling met een pasje lukt niet, waarna de bestuurder zonder dat ziin identiteit kon wor den vastgesteld er vandoor ging. Het opgegeven kentekennummer bleek gelijk te zijn aan het kenteken van een in november jl. vanaf een op het Keizersveld gestolen personenauto. De politie sluit de mogelijkheid niet uit dat het pasje waarmee betaald zou worden eveneens een verval sing is. Het signalement van de automobilist is bekend. Op 5 en 6 j januari zijn weer de zittingsavonden bij vastelaovesver- eniging De Zagewetters. Op deze avonden zullen weer vele artiesten van eigen bodem optreden. Om iedereen de gelegenneid te geven om er naar toe te gaan wan neer hem of haar dat het beste schikt, is er op zondag 24 december voorverkoop van entreekaarten en wel van 11.00 tot 13.00 uur in café Den Tommes. Na 24 december zijn de toegangskaarten te koop bij de Boerenbond tijdens kantooruren en bij Joep Versteegen, Coppelenberg 21. Tweede Kerstdag wordt het feit herdacht dat Math van den Berg 25 jaar gelden het leiderskorps van de Springplank kwam versterken. Zoals velen was ook hij eerst lid geweest van deze jeugdclub, toen nog Patronaat genoemd. Hij maakte al vrij vroeg na zijn entree als leider de overstap naar de Springplank mee. Dit betekende ook de overgang van puur jongensclub naar een gemengde versie. De Springplank houdt zich bezig met jeugdwerk, dat begint bij groep 3. Op vijf verschillende tijden wordt er club gedraaid. Maandagavond de basisschoolgroepen 3 en 4, dinsdag de groepen 7 en 8, donderdag die van 5 en 6 met daarna de schoolver laters. Tenslotte draait op de zater dagavond nog een groep voor de jeugd tot 16 jaar. Het programma is zo breed mogelijk en bestaat uit tafel-, kring-, binnen-, buiten- en bosspelen van allerlei aard. Het clubgebouw stond, in de tijd dat Math leider werd, in de Wilhelminastraat (achter het oude politiebureau). Nu bevindt zich dit in de Beukenlaan. In 1997 hoop de club haar 25-jarig bestaan als Springplank te vieren. Math begon als leider van de zaterdaggroep. Zijn specialiteit was het biljart. Hij heeft dan ook menig lid de kunst van deze sport bijge bracht. Math was iemand die met sporten zijn spieren staalde. Zo kon hij een auto verplaatsen, door eerst de voorkant en daarna de achterkant om te zetten. Zijn beroep als tim merman kwam in het oude, houten clublokaal goed van pas. Zeker in de laatste jaren daar, toen door slijtage en vandalisme vaak gerepareerd moest worden. Nadat de Springplank zich in 1982 verplaatst had naar de Beukenlaan, werd Math leider van de dinsdaggroep. Bij deze groep funktioneert hij nu nog steeds, zij het eens per twee weken. Hij behoort tot degenen waarvan men opaan kan. Zijn aanwezigheid wordt dan ook ten zeerste gewaardeerd. De huldiging vindt plaats tijdens de jaarlijkse kerstviering, dit jaar bestaande uit een brunch. Hierbij is zowel bestuur als leiding aanwezig. Tijdens dit uitgebreid ontbijt wordt tevens afscheid genomen van Petra van Sinderen en Frans Rommen. Beiden waren jarenlang als leiding bij het Springplank-gebeuren betrokken. Als eregast is aanwezig Teun Elderkamp. Deze organiseerde voor ons, zonder verder bij de club betrokken te zijn, de afgelopen vijf tien jaar het kienen. Daar de Springplank besloten heeft hiermee te stoppen, wordt ook hij bedankt voor zijn bewezen diensten. Officieel is dit al afgelopen woens dag gebeurd, toen een bestuursdele- gatie de laatste kienavond verstoor de om hem in het zonnetje te zetten. Vallende lading Een 23-jarige bestuurder van een personenauto werd vorige week dinsdagmiddag omstreeks 17.00 uur op de A73 richting Boxmeer gekon- fronteerd met het feit dat kiezel steentjes van een vrachtauto op zijn auto terecht kwamen. In zijn voor ruit ontstonden vier sterretjes. Ook stonden meerdere personenauto's langs de weg stil die schade hadden opgelopen van die vallende steen tjes. De regiopolitie Boxmeer kon op de A73 de bestuurder staande hou den. Dat bleek een 26-jarige inwo ner van Hazerswoude te zijn. Hij kreeg proces-verbaal aangezegd en kon eerst vertrekken nadat de lading dusdanig was afgedekt dat er geen schade meer kon ontstaan. KEUKENINRICHTING tol HA7R-R7- 'Vierde Vastelaovesmernt' in Oostrum Op zondag 14 januari organiseert de Venrayse Vorstenraad een gezellige 'vastelaovesmernt' in het gemeenschapshuis aan de Watermolenstraat in Oostrum. Op de vastelaovesmernt kan eenieder die iets wil kopen of verko pen op het gebied van camavalsartikelen en -kleding terecht. Te denken valt daarbij onder andere aan kostuums, maskers, dekoraties, muziekinstru menten en praalwagens. De ervaring leert dat het aanbod van hoge kwali teit is en u zich voor een aantrekkelijke prijs voor de komende dolle dagen in een bijna nieuw jasje steken.Als u liever niet zelf in een stand plaats neemt kan de verkoop via de organisatie verlopen. U kunt dan uw verkoop- waar (maximaal vijf artikelen) aan de organisatie aanbieden op de markt dag zelf tussen 12.00 en 13.00 uur. Van de opbrengst per artikel gaat ƒ2,50 naar de organisatie. Het restbedrag wordt aan u uitgekeerd. Grote stukken kunt u met behulp van fotomateriaal of ter plaatse aanbieden. In dat geval wordt u verzocht zich eerst in verbinding te stellen met de organisatie (tel. 0478-584079). Ook voor algemene informatie over de markt kunt u de organisatie bellen.De enige echte oergezellige vastelaovesmernt in Noord- Limburg begint om 13.00 uur. Naast kijk-, koop- en verkoopplezier kunt u alvast het camavalssfeertje proeven. Graag tot 14 januari a.s. in het gemeenschapshuis in Oostrum! Wanneer U besluit auto-, of motorrijles te gaan volgen dan heeft U de keuze uit vele rijscholen. Vaak wordt echter niet naar de kwaliteit maar naar de portomonnee gekeken. Bedenk echter wel dat ook voor rijlessen het aloude spreekwoord geldt GOEDKOOP is DUURKOOP. Dat sommige rijschoolhouders desondanks blijven schermen met aanbiedingen en stuntprijzen roept bij de professionele rijschoolhouders veel vragen op. Wil men namelijk kwalitatief hoogstaande rijlessen geven dan zal de rijschool moeten investeren in bijscholing en extra studie. Deze kosten worden uiteraard doorberekend in de lesprijs maar de cursist weet dan wel dat men waar krijgt voor zijn geld. Bovendien is men uiteindelijk toch voordeliger uit dan met een zoge naamde aanbieding, immers kwaliteit verloochent zich niet en is dan zeker niet te duur.

Peel en Maas | 1995 | | pagina 7