Weinig overtreders bij grote alcoholcontrole Korting op tuinman voor ouderen en gehandicapten Belangen op elkaar afstemmen ity De Rabo Koopsompolis: Rabobank 10% extra korting de moeite waard om naar te informeren 12 mille voor kunstproject A73 LEO HENDRIKS 'T VENROJS LAEVE GETAEKEND IC LI WM MAAS 'EEL EN MAAS të In de nacht van vrijdag op aterdag hield de basiseenheid fenray van de politie een grote j Icoholcontrole. Tussen half waalf en drie uur werd op vier ocaties het verkeer aangehouden r n de chauffeurs verzocht in het tekende pijpje te blazen. Een ange nacht die op 651 controles 'slechts" vijf overtreders oplever- |e. Verder weigerde een chauffeur Ie ademanalyse en werd diens rij- ewijs ingevorderd. "Het gaat chter niet om zoveel mogelijk '26-ers" te pakken. We laten mer- ten dat we op alcoholgebruik con- L roleren" aldus Wim Eickmans an de politie. Vrijdagavond elf uur. In de kanti- J e op het politiebureau zijn zeven genten, tien medewerkers van de Donderdag 21 december 1995 - Pagina 5 vrijwillige politie, chef van de basis- eenheid Mart Manders en ook dis- tritschef Jac Rooijmans verzameld. Verder zijn er vrijwilligsters van Veilig Verkeer Nederland aanwezig die "presentjes" uitdelen aan "cor recte chauffeurs" terwijl voor het eerst ook iemand van het CAD aan wezig is. Enerzijds om een dergelij ke controle mee te maken, ander zijds om, indien nodig, zijn diensten beschikbaar te stellen. Later blijkt dat dit laatste niet nodig is. Frans Coumans en Wim Eickmans hebben de leiding over de aktie. Wim Eickmans geeft tekst en uitleg over het technische gedeelte van de aktie. Het gaat daarbij om een a-selecte controle. Iedereen die passeert moet blazen is de opzet. "Ook chauffeurs van taxibusjes." laat Eickmans zijn mensen weten. "Laten merken dat we controleren" "De mensen die in dat busje zitten, zien dan dat er gecontroleerd wordt". Suggesties dat de controle op ver keerde lokaties zou plaatsvinden in verband met sluipwegen, worden door Eickmans tegengesproken. De ervaring leert op sluipwegen weinig verkeer komt. Wim Eijckmans geeft instructie. LOCATIES Frans Coumans legt vervolgens de werkwijze per lokatie uit. Op elke lokatie wordt in twee rijrichtingen gecontroleerd. Nieuw daarbij is de rotonde in Ysselsteyn. "De enige mogelijkheid om te controleren is bij het oprijden van de rotonde. De praktijk zal uitwijzen hoe dat ver loopt". Bij het kruispunt Overloonseweg- Noordsingel is al vaker gecontro leerd. Verwacht wordt dat het hier iets rustiger zal zijn omdat het ver keer vanuit Overloon nu niet via deze weg komt. De derde controlepost is bij de ingang naar het Brukske. Om te voorkomen dat mensen die van de Zuidsingel afkomen zich "beden ken" staat de post ongeveer 30 meter in de wijk. "Dat is tactischer" aldus Frans Coumans. De .vierde controlepost is op het kruispunt Mgr. Hanssenstraat- Wanssumseweg. KOU Het wordt geen gemakkelijke nacht voor de dienstdoenders. Het is "stervenskoud". Bovendien zijn de blaaspijpjes nauwelijks met de handschoenen aan te bedienen. Vooral in Ysselsteyn, op de open vlakte maakt het dat er niet makke lijker op. In Ysselsteyn, rond twaalf uur, wordt ook de eerste overtreder aan gehouden. De chauffeur van een fraaie Porsche blijkt "moeite met blazen te hebben". De chauffeur geeft wel aan "iets" gedronken te hebben. Als hij uitstapt is duidelijk dat hij van een "party" komt, gezien zijn feestkledij. De man mag opnieuw blazen, nu in de politie auto. Later worden hij, zijn mede passagier en de auto naar het bureau in Venray gebracht. Later worden op dit kruispunt, waar in totaal 177 chauffeurs wor den gecontroleerd, nog twee over treders worden geconstateerd. Op het kruispunt bij Oostrum is het iets rustiger. Daar worden 136 voertuigen staande gehouden. Slechts een overtreder moet mee naar het bureau. Helemaal "clean" is het kruispunt Noordsingel waar in totaal 154 chauffeurs mogen blazen. DOORRIJDEN In het Brukske worden de meeste auto's staande gehouden, 183 in totaal. Daar wordt slechts een over treder geconstateerd. Voordat men deze echter kon laten blazen, reed de chauffeur er vandoor. De dienst doende agent moest daarbij "zijn vege lijf' redden. Tijdens een korte achtervolging verzoorzaakte de bestuurder een aanrijding met een andere personenauto waarna zijn auto in de berm tot stilstand kwam. De meeste "blazers" kregen een "P" op het blaasapparaat te zien ten teken dat men mocht passeren. Daar kon de, zwaar onder invloed verkerende man, worden aangehou den. SOEP Na drie uur kon iedereen aan de soep. Met name de vrijwilligsters van Veilig Verkeer Nederland had den het druk gehad. Omdat er in twee rijrichtingen werd gecontro leerd, wat bij hen niet bekend was, hoefden zij absoluut niet stil te zit ten. Cijfermatig gezien loopt het resul taat van de controle in de pas met de landelijke gegevens. Al met al was men niet ontevreden, maar de nood zaak is nog steeds aanwezig. Gedurende de feestdagen zal men in ieder geval nog regelmatig controle- Initiatief RISC en ouderenwerkgroepen Ouderen (55-plussers) en 'ehandicapten kunnen voortaan en abonnement nemen op tuin- nderhoud. Voor 25 gulden per naand komen medewerkers van oveniersbedrijf Gunhoek tweei a riemaal per jaar de tuin doen. let tuinonderhoudsabonnement i er gekomen op initiatief van een werkgroep bestaande uit ouderen, logelijk komt er ook een abonne- ïent voor het onderhoud van toningen en klussen in en om uis. Dat is één van de concrete activi sten die zijn voortgekomen uit de weede fase van het onderzoek Over Wonen voor Ouderen iesproken (OWOG). In het kader an dat project wordt gekeken naar lanieren die het ouderen mogelijk anger zelfstandig te blijven wonen. puderen met een tuin ervaren vooral e werkzaamheden in voorjaar en erfsl dikwijls als zwaar. Vaak ver- uizen mensen om van het grote linonderhoud af te zijn. Een abon- ement op het groot onderhoud kan r voor zorgen dat oudere mensen anger zelfstandig kunnen wonen en an hun tuin genieten. De afdeling haderenwerk van het RISC heeft aarom afspraken gemaakt met het )irlose hoveniersbedrijf. Het abonnement omvat twee tot rie keer per jaar onderhoudswerk Is snoeien, spitten, bladeren en fval opruimen, gazononderhoud en ^dergelijke. Ook klein herstelwerk an verharding valt onder het abon- ement. Voor de dienstverlening tegen ereduceerd tarief komen ouderen an af 55 jaar en gehandicapten met en tuin die niet groter is dan 150 i2 in aanmerking, lelangstellenden moeten zich ovendien via het RISC hebben aan- emeld. DRIETRAPS Uitbreiding van het aanbod 'dien sten aan huis' wordt nog onder zocht. Samen met de woningstich ting wordt bekeken of het bestaande onderhoudsabonnement van de cor poratie kan worden uitgebreid met de categorie ouderen en gehandi capten. Er komt tevens een nieuwe allesomvattende informatiegids voor-1 ouderen in de gemeente Venray. Verder gaan ouderen zelf onderzoeken doen naar knelpunten in bestaande woningen en naar vei ligheid in de woonomgeving. De onderzoeken gaan bij wijze van proef van start in Ysselsteyn en Oirlo. Achtergrond van het project is de doelstelling van de gemeente Venray dat ouderen in de gemeente zo lang mogelijk zelfstandig kunnen blijven functioneren. Bovendien hecht de gemeente waarde aan het verbeteren van de maatschappelijke positie van ouderen. Met name voor het realiseren van de eerste doelstel ling is adequate huisvesting een voorwaarde. Het ontbrak de gemeente evenwel aan inzicht in de huisvestingssituatie van ouderen in Venray. Daarom werd het 'Onderzoek ouderenhuisvesting' gestart; een drietraps raket waarvan in februari van dit jaar het eerste deel werd gepresenteerd: een onder zoek naar de woonwensen van ouderen in de gemeente Venray. Volgens plan is het onderzoek naar de huisvesting van ouderen verder gegaan met fase 2, waarin zeven werkgroepen aan de slag zijn gegaan met de aanbevelingen uit deel 1De werkgroepen hielden zich bezig met thema's als nieuwbouw(lokaties), woningen met het Seniorenlabel, informatie voorziening, diensten aan huis en veiligheid in en om huis. In de kerk dorpen Ysselsteyn en Vredepeel werd een werkgroep gevormd, die in de dorpen de ouderenhuisves- tingsproblematiek integraal heeft aangepakt. Een direct gevolg daar van was de start in Ysselsteyn van een dependance van het Centraal Informatiepunt voor Ouderen (CIP) in Ysselsteyn. Het onderzoek Ouderenhuisvesting wordt afgeslo ten met een nog te houden enquete over de kwaliteit van de ouderenwo ningen. Snel Betrouwbaar STQ MERIJ REINIGING VAN KLEDING EN WONINGTEXTIEL KLEDINGREPARATIES Julianasingel 3. 5802 AS Venray Tel. 0478-582025 Tijdens de Kerstweek en op Nieuwjaarsdag (25 dec. t/m 1 jan.) is onze zaak gesloten. Verlichtingskontrole Maandagavond hield de politie korte tijd, in de omgeving van de Leunseweg, een kontrole op de door fietsers en bromfietsers gevoerde verlichting. Vier bestuurders kregen een transaktie aangeboden omdat de verlichting niet in orde was. Insluiping in woning Omdat er geen braaksporen, waren, denkt de politie dat door middel van insluiping toegang is verkregen tot de woning van een 48- jarige inwoner aan de Eikenlaan. Ontvreemd werden verschillende sieraden. Wanneer de insluiping heeft plaats gevonden kon niet wor den.vastgesteld. De Koopsompolis van de Rabobank is één van de meest aantrekkelijke aanbiedingen op dit gebied. Uiteraard is er het fiscale voordeel, maar behalve dat heeft de Rabo Koopsompolis ook een zeer hoog rendement, doordat er weinig kosten mee gemoeid zijn. Wij kunnen u bewijzen dat dit geen loze woorden zijn. Wilt u weten wat een koopsompolis u oplevert? Neem dan snel contact op en u weet precies waar u aan toe bent. Meerlo- Wanssum, Venray-Oostrum en Zevenrode. tel.(0478) 538200, (0478) 530200, (0478) 530440. Het kunstproject 'Oog op A73' dat wordt opgezet rondom de ope ning van de nieuwe snelweg eind augustus 1996, krijgt van de gemeente Venray een subsidie van 35 cent per inwoner, in totaal 12.250 gulden. Burgemeester en wethouders hebben dat deze week besloten. In het kader van het project laten professioneleen amateurkunste naars zien op welke manieren de A73 in de loop der jaren invloed heeft gehad op mens en landschap. Tweede doelstelling van de manifes tatie is de Limburgse amateurkunst een stimulans te geven. Filmers, videomakers, fotografen, mensen van radio en TV en beeldende kun stenaars zijn uitgenodigd om hun visie op de weg te geven. 'Oog op A73' speelt zich af op vier lokaties in Noord-Limburg; op de grens met Brabant, bij de Romeinse put ter hoogte van Hoogriebroek, bij het bezoekerscentrum A73 in Horst en bij de Zuiderbrug, op de grens van Venlo en Tegelen. Op de beide lokaties in de buurt van Venray zijn onder meer tot bil lboards vergrote foto's van bekende Nederlandse fotografen te zien. Verder een film over de opgravingen die in de buurt zijn gedaan vóór de aanleg van de weg en een animatie film waaraan Venrayse schoolkinde ren hebben meegewerkt. Ook de Venrayse kunstenaar Joop Wismans maakt een bijdrage voor het project. De manifestatie 'Oog op A73' wordt georganiseerd door de stich ting Kunst en Cultuur Limburg en de stichting Beeldende Audiovisuele Amateurkunst. Behalve de vijf Noordlimburgse gemeenten waar de weg het grond gebied van doorkruist, betalen ook de provincie, Rijkswaterstaat, de Kamer van Koophandel en het ministerie van Cultuur mee aan het project dat een begroting heeft van 630.000 gulden. Vuurwerk bestellingen t/m 23 dec. n Kenteken graveren in Venray BRO maakt geen keuzes voor buitengebied Poging inbraak Weer was getracht in te breken in een aan de Veltumse Kleffen gele gen supermarkt. De politie sluit de mogelijkheid niet uit dat de dader in zijn werk is gestoord, omdat het nu bij een poging is gebleven. Even tuele getuigen worden dringend ver zocht kontakt op te nemen met de politie. Diefstal jas In de nacht van vrijdag op zater dag is vanaf de kapstok van een café .in het centrum van Venray een leren jas gestolen van een inwoner. In de jas zaten voor de eigenaar belangrij ke papieren en bescheiden. Een goede basis vormen voor bestemmingsplannen waarin de verschillende belangen in het bui tengebied van Venray op eikaar worden afgestemd. Dat is doel van het onderdeel 'Buitengebied' van het deelrapport Visievorming. Dit rapport is weer een bouwsteen van de Structuurvisie die advies bureau BRO voor de gemeente Venray opstelt. Keuzes maken doet het bureau nog niet in dit sta dium. Het deelrapport Visievorming ver scheen enkele weken geleden en is een dikke pil van meer dan 150 bladzijden. BRO gaat in het rapport uit van vijf themata. Behalve het buitengebied zijn dat de kerkdorpen, bedrijventerreinen, de stadsrand en het centrum. Buitengebied en kerk dorpen hebben veel raakvlakken. De veranderingen die er plaatsvinden zijn minder te plannen en te sturen dan wat er gebeurt in het verstede lijkte deel van de gemeente. Landbouw, milieu en natuur leggen ieder hun claim op de vrije ruimte in het buitengebied. BRO probeert in het thema Buitengebied de te maken keuzes op een rijtje te zetten. ONTWIKKELEN De agrarische sector is de belang rijkste economische drager van het buitengebied. De sector vraagt om een versterking van de produktie- structuur en een herstructurering van de produktieruimte. Bestaande bedrijven moeten zich kunnen ont wikkelen daar waar de de sector al sterk is. BRO adviseert een aantal regels en maatregelen op het gebied van teeltondersteunende voorzienin gen, bestemmingsplannen en vesti gingsbeleid. Bij het eerste moet men denken aan regels voor het toestaan van tijdelijke en permanente kassen en tunnels. In bestemmingsplannen moet de gemeente onder andere regelen welke bedrijven nog mogen uitbreiden en onder welke voor waarden. Bij het vestigingsbeleid kan de gemeente keuzes maken voor soorten agrarische bedrijvigheid. Venray wil bijvoorbeeld geen of slechts beperkt ontwikkeling van glastuinbouw. Nieuwe grondgebon den agrarische bedrijven zijn wel kom, niet grondgebonden bedrijven mogen zich alleen in concentratie gebieden vestigen. In het buitengebied speelt verder het behoud en versterken van de ecologische waarden een grote rol. Daarbij moet Venray het provinciaal en landelijk beleid volgen. Op het terrein van natuurbeheer zijn de mogelijkheden voor het lokaal bestuur beperkt. Waardevolle bos- en natuurgebieden worden op ter mijn afgesloten voor verkeer, met uitzondering van landbouwvoertui gen. Keuzes moet de gemeente ook maken om de kwaliteit van water en milieu te verbeteren. Dat betekent een rioleringsplan en minder storten op beken met een ecologische func tie. Ter versterking van het toerisme en om het recreatief medegebruik van landbouwgronden te stimuleren dient het aantal wandel- en fietsrou tes te worden uitgebreid. Aanhaken bij regionale en landelijke routes is wenselijk. AGRARISCHE BEBOUWING Een apart hoofdstukje wijdt BRO aan de gevolgen van de sanering - warm danwel koud- van de agrari sche sector. Wat te doen met boerde rijen die niet langer meer als zodanig in gebruik zijn? Verdwijnen van boerderijen kan voordelig zijn als er ook stankcirkels worden opgeheven. De gemeente moet wel oppassen met het toestaan van nieu we functies voor de woningen en bedrijfsgebouwen. Zowel wonen als niet-agrarische bedrijfsmatige acti viteiten moeten worden beperkt in het buitengebied. WAO VAN SOEST B.V. Taxaties Advies onroerend goed Kruitweg 13, 5801 XR Venray Telefoon 0478-586408 Meer blauw op straat Met ingang van maandag jl. zal de basiseenheid Venray van het distrikt Venray voor het tijavak van een half jaar worden uitgebreid met drie politiesurveillanten. De uit Yssel steyn afkomstige dame M. Claes- sens en twee uit Venray afkomstige heren, R. van Kampen en D. Rover hebben met goed gevolg hun oplei ding afgesloten. Na een half jaar op de basiseen heid ingezet te zijn wordt dan beslist naar welke basiseenheden van het distrikt Venray zij zullen worden ingezet.

Peel en Maas | 1995 | | pagina 5