Nieuwe algemene bijstandswet woningwet - wet ruimtelijke ordening Afzetpalen in Mozartstraat voor autoverkeer Hoge opkomst borstonderzoek Venray Afvalkalender wordt volgende week verspreid Denk aan veranderde ophaaldagen afval wet milieubeheer - wet milieubeheer Kosten- verhaalsbesluit bestemmingsplan Puttenweg- Ysselsteyn iai EEL SN MAAS Donderdag 21 december 1995 - Pagina 19 GEMEENrEHUIS VENRAY Raadhuistraat 1 Telefoon 1478-523333 Fax: 0478523222 Corresponlentie-adres: Postbus 510 5800 AM VENRAY Openingstiden: Informatebalie: maandag t.m. vrijdag 09.00-17.30 uur. Telefonisch 08.00-18.00 uur. In de oieven weken op vrij dag tot 3.00 uur. Vakbalie; van Burgerzaken, Sociale raken, Financiën en Gemeenewerken: maandag 09.00-1730 uur; dinsdag t.m. vrijdag <9.00-13.00 uur. De afdeling Sociale Zaken heeft daarnaast een afspraken- spreekuir (tel. 523236 of 523237) Maandag 08.30- 17.30 uir, dinsdag t.m. don derdag Ï8.30-13.00 uur en 14.00-1 ".00 uur; vrijdag 08.30-1100 uur (en in de even w«en ook van 14.00- 16.30 ui') Spreekuur Men college b. en w. Burgemeesbr en wethouders hou den elke naandag van 10.00- 11.00 uur .preekuur. Bezoek is alleen moelijk na telefonische afspraak, te 0478-523311 (alleen voormiddag. Raadsvergidering Elke laats'3 dinsdag van de maand, aarrang 19.00 uur. De huidige bijstandswet schiet op een aantal punten tekort. Een van die punten is dat onvoldoende aan dacht wordt besteed aan de moge lijkheden om uit de bijstand te stro men. Iedereen was het erover eens dat de bijstandswet aan een grondi ge verandering toe was. Dat is dan ook gebeurd. Op 1 januari 1996 treedt de nieuwe Algemene Bijstandswet in werking. In een serie van vier artikelen, geschreven door het ministerie van sociale zaken en de gemeenten, informeren we u de komende weken over de belangrijkste veranderingen en gevolgen van de nieuwe wet. Het tweede artikel heeft als thema: Wie krijgt wat? Het eerste artikel verscheen afge lopen donderdag en had als titel: Aan het werk of naar een oplei ding: partners en vrouwen met kinderen boven 5 jaar. Wie krijgt wat? De huidige landelijke regeling voor de bijstandsnormen, dus wie welke uitkering krijgt, zit erg inge wikkeld in elkaar. In de praktijk blijkt zij vaak onuitvoerbaar en frau degevoelig. Daar komt nu verande ring in. In de nieuwe Bijstandswet, die op 1 januari 1996 in werking treedt, ziet het er allemaal eenvoudi ger uit. We beperken ons hier tot de uitke ringen van mensen vanaf 21 jaar. Er zijn nog maar drie landelijke uitke ringsnormen: voor alleenstaanden; voor alleenstaande ouders en voor echtparen of samenwonenden. Voor elke groep geldt een apart landelijk normbedrag, dat is afgeleid van het netto minimumloon de sociale dienst kan de normbedragen verho gen met een toeslag. Per groep gelden ongeveer de volgende bedragen: Alleenstaanden, normbedrag 50% minimumloon= ƒ950,-, max. toe slag ƒ380,-, totaal ƒ1.330,-; alleen staande ouders, 70% minimum- loon= ƒ1.330,-, max. toeslag ƒ380,-, totaal ƒ1.710,-; echtparen/samen wonenden, 100% minimumloon= ƒ1.900,-, totaal ƒ1.900,-. De kosten van levensonderhoud hangen af van de woonsituatie. Iemand die alle kosten zelf moet betalen heeft een hogere uitkering nodig dan iemand die bijvoorbeeld een onderhuurder heeft of samen met een ander een woning heeft gehuurd. De afdeling sociale zaken stemt de landelijke normen af op de werkelijke kosten. De afdeling sociale zaken moet een alleenstaande en alleenstaande ouder, die alleen woont en de kosten niet met een ander kan delen, de maximale toeslag geven van ƒ380,-. Als zo'n alleenstaande of alleen staande ouder wél met een ander in hetzelfde huis woont, gaat de afde ling na of een toeslag nodig is en zo ja, hoe hoog die moet zijn. Dit bedrag kan dus, afhankelijk van de kosten, lager zijn dan 380,-. Te denken, valt hierbij aan kamerbewo ners en onderhuurders, woningde lers, ouders met inwonende kinde ren en kinderen met inwonende ouders of andere woonvormen. Als echtparen en ongehuwd samenwonenden bijvoorbeeld een inwonend verdienend kind hebben of een onderhuurder, gaat sociale zaken er ook van uit dat, net als bij alleenstaanden en alleenstaande ouders, de kosten kunnen worden gedeeld. Met deze lagere kosten kan sociale zaken rekening houden door de landelijke norm te verlagen. Het kan ook voorkomen dat iemand helemaal geen woonkosten heeft. Bijvoorbeeld iemand die een woning heeft gekraakt en geen woonkosten betaalt. De afdeling sociale zaken kan daar rekening mee houden door de uitkering lager vast te stellen. Ook bij schoolverlaters en alleen staande jongeren van 21 en 22 jaar kan de sociale dienst de uitkering lager vaststellen. Schoolverlaters hebben hun uitga ven aangepast aan de studiefinancie ring die zij ontvingen. De studie financiering is lager dan de bijstand. Sociale zaken kan met de lagere bestaanskosten rekening houden door de uitkering lager vast te stel len. Dat kan zolang nog geen half jaar is verstreken vanaf de beëindi ging van de scholing of opleiding. In uitzonderingsgevallen geldt een termijn van een jaar. Voor 21- en 22-jarigen geldt het lagere minimumjeugdloon. Met een volledige bijstandsuitkering kan het financieel onaantrekkelijk zijn om, in plaats van bijstand te ontvangen, te gaan werken. Ook hiermee kan sociale zaken rekening houden door een lagere uitkering te geven. In duidelijke regels, die in een zogenaamde ver ordening door de gemeenteraad zijn vastgelegd, moet iedereen kunnen lezen hoe hoog de uitkering voor hem of haar is. Voor degenen die vóór 1 januari al een uitkering hadden die in 1996 doorloopt, blijft de hoogte van de uitkering in dat jaar hetzelfde. Verandert er echter iets in de per soonlijke situatie, iemand gaat bij voorbeeld samenwonen of de uitke ring wordt langer dan een maand onderbroken - dan gelden de regels van de nieuwe bijstandswet. Ingekonen bouwaanvragen Ter voldoning aan het bepaalde in i rtikel 41 un de Woningwet treft u nderstaandian een overzicht van de in e afgelopei week bij burgemeester en 'cthouders van Venray ingekomen ouwaanvrgen: het veraderen van de woning aan Klein Oirlo 16 te Castenray tnv L.T.H. Ihilipsen, Klein Oirlo 16; het boiwen van een loods aan Roland 1 te Castenray tnv W.RG. Classen;, Roland 1; het bouwen /an een vleesvarkensstal aan de kcmpkensberg 4 te Ysselsteyn nv Maatschap Coop- mans-Slanga, Kempkensberg 4; het uitbreidn van een kantoor/ bedrijfshal aa de Hulst 10 te Venray tnv W.T.M. lendriks, de Hulst 10; het uitbreide; van de woning aan de Wolfskers 1: te Venray tnv V.T. Huynh, Wolfkers 15; het verbouwn van een boerderij tot woning aan Ie Geysterseweg 33 te Oostrum trr C.W.J. Baron de Weichs de Venne, Maasheseweg 4 te Geysteren het bouwen an een woning aan de Pater Tulpstaat 24a te Ysselsteyn tnv T. Jennisens, Veenmos 14; het plaatsen an een schoorsteen aan de Acaciastaat 1 te Venray tnv P. Theuws 7>tal Coating B.V., Acaciastraatl het bouwen /an een carport aan het Penningkruï 61a te Venray tnv C. Koot, Pennigkruid 61a; het bouwenvan een cafetaria/sport- café aan e Kruidenlaan 105 te Venray trr R.W.L.M. Janssen, Spinetstraa 38; het vergrotn van een vleesvarkens stal aan deSteegse Peelweg 143 te Ysselsteyn tnv G. Jaspers Steegse Peelweg 13; het bouwa van bedrijfsruimte met bovenwonng aan de Noorderhof te Venray tmP.S.C.M. Bos, DeAlden Weg 11; het veraneren van de woning aan de Puttenveg 47 te Ysselsteyn tnv F.G.M.va der Munckhof, Puttenwe, 47; het plaatsn van een ontwikkel ings- afdelingsbus aan de Smakterweg te Venray #v Inalfa Industries B.V., Postbus 1)5; het bomen van vijftien woningen aan de Littenweg te Ysselsteyn tnv Bouwbdrijf Th. Teunissen, Jan Poelswg la; het bou/en van veertien woningen aan de 'uttenweg te Ysselsteyn tnv bouwbdrijf M.J. Teunissen, Lovinc^lcin 5; het bawen van vijftien patio- woninpn aan de Puttcnwcg te Ysselsïyn tnv Bouwbedrijf M.J. Teunisen, Lovinckplein 5; het bawen van een dierenartsen- praktij aan de Puttenweg/Ringweg te Yssisteyn tnv Dierenartsen-prak tijk Yselsteyn, Pottevenweg 6; het bawen van een varkensstal en aardaipclbewaarplaats aan de Ósseriijk te Merselo tnv W.A.J. Egelreers, Haag 18. Bawvergunning verleend Burgermester en wethouders hebben de afglopen week voor onderstaande "Auwplanen bouwvergunning ver- (end. het vijzigen van een winkelcentrum |(bakerij) aan de Veltumsc Kleffen te Tenray tnv V.H.S. Onroerend God Mij. N.V.; - het bouwen van een tuinkamer aan de Engelenstraat 8 te Venray tnv H. van Els, Engelenstraat 8; het vergroten van de woning aan De Hulst 15 te Oostrum tnv J.L.H.M Manders, De Hulst 15; het bouwen van een woning aan de Smakterveldweg 18 te Venray tnv G.M. Cox, Smakterveldweg 18; het bouwen van een woning aan de Smakterveldweg 22 te Venray tnv C.J.J. Beerkens, Nieuweind 18; het bouwen van een woning aan de Smakterveldweg 20 te Venray tnv J.P.G. Jenneskens, Boterbloem 29; het bouwen van een woning aan de Merseloseweg 155a te Venray tnv P. Mulder, Kapelweg 6; het vergroten van een varkensstal aan Haag 23 te Merselo tnv Maatschap Janssen-Jenniskens, Weverslo 2; het bouwen van een carport aan de Weverstraat 5 te Venray tnv T.J.A. Droesen, Weverstraat 5. Zij die menen door de afgifte van een of meer van deze vergunningen rechtst reeks in hun belang te zijn getroffen, kunnen op grond van de Algemene Wet Bestuursrecht daartegen bij het college van burgemeester en wethouders van Venray een gemotiveerd bezwaarschrift indienen en wel binnen 6 weken na de dag, waarop de beschikking is toegezon den of uitgereikt. Die termijn wordt in ieder geval in acht genomen, wanneer een be-zwaarschrift binnen 5 weken na dagtekening van deze publikatie wordt ingediend. Bouwtoestemming op bouwmeldingen Burgemeester en wethouders hebben in de afgelopen week voor onderstaande bouwmeldingen bouwtoestemming afgegeven. het bouwen van een tuinhuisje aan De Leng 12 te Oirlo tnv M.J. de Mulder, De Leng 12; het bouwen van een serre aan de Tarantellastraat 4te Venray tnv L. Wardenburg, Tarantellastraat 4. Zij die menen door de afgifte van een of meer van deze bouwtoestemmingen rechtstreeks in hun belang te zijn getrof fen kunnen op grond van de Algemene Wet Bestuursrecht daartegen bij het col lege van burgemeester en wethouders van Venray een gemotiveerd bezwaar schrift indienen en wel binnen 6 weken nadat de beschikking is toegezonden of uitgereikt. Die termijn wordt in ieder geval in acht genomen, wanneer een bezwaarschrift binnen 5 weken na dagtekening van deze publikatie wordt ingediend. Bouwvergunning aangevraagd Burgemeester en wethouders zijn voornemens aan de volgende bouwaan- vragen medewerking te verlenen. het uitbreiden van de woning aan de Wolfskers 15 te Venray tnv V.T. Huynh, Wolfskers 15; het bouwen van een carport aan het Penningkruid 61a te Venray tnv C. Koot, Penningkruid 61a. De op de bouwaanvragen betrekking hebbende stukken liggen met ingang van 22 december 1995 gedurende 2 weken voor een ieder ter inzage bij de vakbalie gemeentewerken. Gedurende deze termijn kunnen eventuele bezwa ren bij burgemeester en wethouders worden ingediend. Bouwvergunning aangevraagd (artikel 15WRO) Burgemeester en wethouders zijn -voornemens om met toepassing van een vrijstellingsbepaling uit het desbe treffende bestemmingsplan medewer king te verlenen aan de volgende bouw- aanvraag. - het bouwen van een woning aan Op de Ries 15 te Merselo tnv R. Michels, Op de Ries 13. De op de bouwaanvraag betrekking heb bende stukken liggen met ingang van 22 december 1995 gedurende 2 weken voor een ieder ter inzage bij de vakbalie gemeentewerken. Gedurende deze ter mijn kunnen eventuele bezwaren bij burgemeester en wethouders worden ingediend. Bouwvergunning aangevraagd (artikel 19 WRO/50 Woningwet) Burgemeester en wethouders zijn voornemens om met toepassing van arti kel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en/of artikel 50 van de Woningwet medewerking te verlenen aan de volgende bouwaanvragen. - het bouwen van een woning aan de Smakterveldweg 1 te Venray tnv Bouwbedrijf Fleuren, Korte Drilweg 6; het bouwen van een woning aan de Smakterveldweg 3 te Venray tnv Bouwbedrijf Fleuren, Korte Drilweg 6. De op de bouwaanvragen betrekking hebbende stukken liggen met ingang van 22 december 1995 gedurende 2 weken voor een ieder ter inzage bij de vakbalie gemeentewerken. Gedurende deze termijn kunnen eventuele bezwa ren bij burgemeester en wethouders worden ingediend. Venray, 21 december 1995 Burgemeester en wethouders van Venray, namens dezen, chef onderafdeling bouwbeheer Burgemeester en wethouders heb ben besloten in de Mozartstraat bij de parkeerplaats en de aansluiting van het zuidelijk deel van de Mozartstraat op deze parkeerplaats de doorgang van auto's te belemme ren door middel van afzetpalen. De doorgang van (brom)fietsers en voetgangers blijft mogelijk. Er zullen bijbehorende borden geplaatst worden. Voor meer informatie over deze verkeersmaatregel kunt u zich wen den tot de vakbalie Gemeentewerken van de gemeente Venray, van maandag t/m vrijdag van 9.00-13.00 uur en op maandag middag van 13.00-17.30 uur. Het besluit met de bijbehorende teke ning ligt hier ter inzage. Belanghebbenden kunnen tegen dit besluit binnen zes weken na de dag waarop het besluit bekend is gemaakt een bezwaarschrift indie nen bij het college van burgemeester In totaal 3585 vrouwen, geboren tussen 1926 en 1945, hebben in mei/juni dit jaar deelgenomen aan het borstonderzoek van de GGD in Venray. Het opkomstpercentage was daarmee hoog: uit Venray-Centrum nam 74,7% deel aan het onderzoek en uit de kerkdorpen zelfs 82%. Bij de meeste van hen bleken de borsten gezond te zijn. Bij 0,8% bleek nader onderzoek in het ziekenhuis nodig. Het borstonderzoek zal in de gemeente Venray over twee jaar opnieuw uitgevoerd worden. Voor vragen over het borstonder zoek kunt u terecht bij het informa tiepunt borstonderzoek van de GGD Noord-Limburg. Van maandag t/m vrijdag telefonisch bereikbaar van 9.00-12.00 uur op tel. 077-3598844. De gemeente zal volgende week de nieuwe afvalkalender 1996 huis aan huis verspreiden. De afvalkalender heeft dezelfde afmeting en kleuren als de huidige kalender. Op de voorkant staat hoe u de verschillende soorten afval het beste kunt scheiden. Op de achter kant staat aangegeven in welke weken het GFT-afval en het overige afval wordt opgehaald en ook wan neer het op andere dagen wordt ingezameld (bij feestdagen e.d.). Wanneer u in de eerste week van het nieuwe jaar nog geen kalender heeft ontvangen, kunt u er een afha len op het gemeentehuis aan de Raadhuisstraat of op het milieusta tion aan de Acaciastraat. Heeft u na het lezen van de kalen der nog vragen over afval, dan kunt u van maandag tot en met vrijdag bellen met de Afval-infolijn van de gemeente, tel. 523232. In verband met de feestdagen zijn de dagen waarop komende week huishoudelijk afval wordt opgehaald veranderd. In plaats van maandag 25 december (eerste kerstdag) haalt de ophaaldienst zaterdag 23 decem ber op. Voor dinsdag 26 december komt zaterdag 30 december in de plaats. De afwijkende data en wat er wordt opgehaald staan ook vermeld in de afvalkalender, die iedereen in huis heeft. Omdat in verband met de vakantie het aanbod aan afval moge lijk kleiner is, moet u er wel reke ning mee houden dat de ophaal dienst op een eerder tijdstip dan gebruikelijk bij u in de straat komt. De ophaalrondes starten op beide zaterdagen om 07.30 uur. Vergunningaanvragen Een groot aantal bedrijven en inrich tingen is verplicht om krachtens de Wet milieubeheer een milieuvergunning aan te vragen. In de milieuvergunning wor den milieuvoorschriften opgenomen in het belang van de bescherming van het milieu. De procedure kent 2 fasen: 1. de fase van het opstellen van het ont werp van het besluit; 2. de fase van het opstellen van het besluit; Bij iedere fase wordt de beslissing op een aanvraag ingevolge de Wet milieu beheer en de Algemene Wet Bestuursrecht bekendgemaakt (hoofd stuk 13 Wet milieubeheer en afdeling 3.5 van de Algemene Wet Bestuurs recht). Besluiten Burgemeester en wethouders van de gemeente Venray maken bekend dat zij vergunningen krachtens de Wet milieu beheer hebben verleend aan: 1. Schaeffers dakbedekkingen b.v., Weverstraat 1, 5801 SZ te Venray voor een vergunning op grond van artikel 8.4 van de Wet milieubeheer voor een nieuwe, de gehele inrich ting omvattende vergunning voor een dakbedekkingsbedrijf, gelegen aan de Weverstraat 1 te Venray; De vergunningen worden onder opleg ging van voorschriften en/of beperkin gen in het belang van de bescherming van het milieu verleend. Het besluit en alle overige op de aan vraag betrekking hebbende stukken lig gen ter inzage van 21 december tot 1 februari 1996 in het gemeentehuis, Raadhuisstraat 1 te Venray, op maandag van 09.00 uur tot 17.30 uur en op de overige werkdagen van 09.00 uur tot 13.00 uur (vakbalie gemeentewerken). De stukken kunnen ook, na telefonische afspraak (0478-523630), op elke don derdag van 16.30 uur tot 19.30 uur wor den ingezien. Gedurende een periode van zes weken met ingang van de dag na de dag van de terinzagelegging beroepstermijn) kan bij de afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State een beroepschrift worden ingediend door: a. degenen die bedenkingen hebben ingebracht tegen het ontwerp van het Burgemeester en wethouders van Venray maken bekend, dat de gemeenteraad in zijn vergade ring van 19 december 1995 een kostenverhaalsbesluit heeft vast gesteld voor het in voorbereiding zijnd bestemmingsplan Putten- weg-Ysselsteyn. Dit besluit is vastgesteld om zonodig via baatbelasting (arti kel 222 gemeentewet) kostenver haal mogelijk te maken voor de in genoemd plan door of met medewerking van de gemeente tot stand te brengen voorzienin gen. Heffing van baatbelasting vindt alleen plaats, indien het niet mogelijk blijkt om kosten verhaal toe te passen via de ver koopprijzen van de uit te geven bouwgronden of via het sluiten van exploitatie-overeenkomsten met eigenaren/rechthebbenden van onroerende zaken. Het kostenverhaalsbesluit houdt in: - het aangewezen gebied, waar in de gebate onroerende zaken gelegen zijn; - een globale omschrijving van de eventueel tot stand te bren gen voorzieningen; - vaststelling van de mate waarin de kosten via belas ting verhaald worden, name lijk 100%; - een indicatie van de hoogte van meerbedoelde kosten. Indien besloten wordt tot kosten verhaal via baatbelastingheffing, dan zal zulks geschieden op basis van een te gelegener tijd afzonderlijk door de gemeente raad vast te stellen belastingver ordening. Het besluit met bijbehorende tekening ligt vanaf 22 december 1995 voor eenieder op het gemeentehuis, Raadhuisstraat 1, Venray kosteloos ter inzage, en wel bij de vakbalie gemeente werken, welke geopend (de met zondagen gelijk te stellen feest dagen uitgezonderd) is op de maandagen van 9.00 tot 17.30 uur en op de overige werkdagen van 9.00 tot 13.00 uur. Venray, 20 december Burgemeester en wethouders van Venray, drs. J.F.H.A.B. Waals, burgemeester drs. A.W.M. de Bever, sekretaris besluit; b. de adviseurs die gebruik hebben gemaakt van de gelegenheid advies uit te brengen over het ontwerp van het besluit; c. degenen die bedenkingen hebben tegen wijzigingen die bij het nemen van het besluit ten opzichte van het ontwerp daarvan zijn aangebracht; d. belanghebbenden aan wie redelij kerwijs niet kan worden verweten geen bedenkingen te hebben inge bracht tegen het ontwerp van het besluit. Het beroepschrift moet (in tweevoud) worden gericht aan de Raad van State, afdeling Bestuursrecht-spraak, postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. Na afloop van de beroepstermijn wordt de vergunning van kracht, tenzij vóór deze datum beroep is ingesteld en een verzoek tot het treffen van een voor lopige voorziening (waaronder een schorsingsverzoek) is ingediend. Het verzoek tot het treffen van een voorlopi ge voorziening moet worden gericht aan de voorzitter van de afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State, postbus 20019, 2500 EA 's- Gravenhage. Het besluit wordt niet van kracht voordat op dat verzoek is beslist. Meldingen Wanneer voor een inrichting reeds een vergunning is verleend kan voor veranderingen van die inrichting en van de werking daarvan in bepaalde gevallen worden volstaan met een melding krach tens artikel 8.19 van de Wet milieube heer. Voorwaarde hierbij is dat redelij kerwijs moet worden aangenomen dat de veranderingen geen gevolgen hebben voor de aard en omvang, dan wel uit sluitend gunstige gevolgen hebben voor de omvang van de nadelige gevolgen voor het milieu, die de inrichting ver oorzaakt. Burgemeester en wethouders van Venray maken bekend dat er meldingen zijn binnengekomen van: 1. M. van Asten, Rouwkuilenweg 30, 5813 BH te Ysselsteyn voor het bou wen van een opslagloods voor de opslag van materialen en landbouw werktuigen, gelegen aan de Rouwkuilenweg 30 te Ysselsteyn; 2. Nelissen Pluimveebedrijven b.v., Rotven 8, 5808 AL te Oirlo voor het veranderen van de inrichting van een pluimveehouderij, gelegen aan de Rotven 8 en Rotven ong. te Oirlo. De meldingen kunnen worden ingezien van 21 december 1995 tot 4 januari 1996 in het gemeentehuis, Raadhuisstraat 1 te Venray, op maandag van 09.00 uur tot 17.30 en op de overi ge werkdagen van 09.00 uur tot 13.00 uur (vakbalie gemeentewerken). De stukken kunnen gedurende genoem de weken ook, na telefonische afspraak (0478-523630), worden ingezien op elke donderdag van 16.30 uur tot 19.30 uur. A.M.v.B.-meldingen. Gelet op het bepaalde in de Wet milieubeheer (artikel 8.40 Wm) is bij Algemene Maatregel van Bestuur (A.M.v.B.) een aantal categorieën van bedrijven vrijgesteld van de vergunning- plicht. In deze algemene maatregel van bestuur zijn voor die inrichtingen alge mene regels gesteld welke nodig zijn in het belang van de bescherming van het milieu. Burgemeester en wethouders van Venray maken bekend dat er A.M.v.B.- meldingen zijn binnengekomen van: 1. J.R Creemers, Wanssumseweg 19, 5807 EA te Oostrum voor het oprichten van een propaantank gelegen aan de Wanssumseweg 19 te Venray; 2. S.S.V. Remington Venray, Sinnes- straat 7, 5808 BR te Venray voor het oprichten van een propaantank, gelegen aan de Sinnesstraat 7 te Oirlo; 3. Primagaz Nederland b.v.. Postbus 85, 7200 AB te Zutphen voor het oprichten van een propaantank, gelegen aan de Eikenhof 8 te Veulen; 4. Primagaz Nederland b.v., Postbus 85, 7200 AB te Zutphen voor het oprichten van een propaantank, gelegen aan de Zilverschoon 18 te Venray; 5. W.T.M. Hendrix, De Hulst 10, 5807 EW te Oostrum voor het uitbreiden of wijzigen van een herstelinrichting voor motorvoertuigen, dan wel van het veranderen van een daarin gebe zigde werkwijze, gelegen aan De Hulst 10 te Venray; 6. J.P.W. Coppes, Albionstraat 12, 5809 AD te Leunen voor het oprich ten van een herstelinrichting voor motorvoertuigen, gelegen aan de Keizersveld 71 te Venray. De meldingen kunnen worden ingezien van 21 december 1995 tot 4 januari 1996 in het gemeentehuis, Raadhuisstraat 1 te Venray, op maandag van 09.00 uur tot 17.30 uur en op de overige werkdagen van 09.00 uur tot 13.00 uur (vakbalie gemeentewerken). De stukken kunnen gedurende deze weken ook, na telefonische afspraak (0478-523630), worden ingezien op elke donderdag van 16.30 uur tot 19.30 uur. Venray, 21 december 1995 Burgemeester en wethouders voor noemd, namens dezen, chef onderafdeling milieubeheer Openbare kennisgeving Burgemeester en wethouders van de gemeente Venray, gelet op de discretio- naire handhavingsbevoegdheid zoals Gemeentewet; gelet op paragraaf 3.5.6 (beknopte variant) en de bepalingen van de Algemene wet bestuursrecht; maken bekend dat zij ten behoeve van de varkens- en pluimveebedrijf aan de Puttenweg 108/Paardekop 11 te Ysselsteyn, gelet op de bestaande over machtsituatie, van 1 februari 1996 tot 1 augustus 1996 uiterlijk zullen gedogen dat in strijd met de laatstelijk verleende milieuvergunning (nr. 93.11070) maxi maal 5394 kalkoenen in stal 1 gehuis vest mogen worden. Aan deze gedoog- verklaring zijn voorschriften in het belang van de bescherming van het milieu verbonden. Gedurende deze periode zal het bevoegd gezag afzien van het toepassen van bestuurlijke sanc tiemiddelen, tenzij (nieuwe) zwaarwe gende belangen voor zulks pleiten. Deze gedoogverklaring plus de daar bij behorende stukken liggen vanaf 4 januari 1996 tot einde beroepstermijn voor een ieder ter inzage in het gemeen tehuis, Raadhuisstraat 1 te Venray, op maandag van 09.00 uur tot 17.30 uur en op de overige werkdagen van 09.00 uur tot 13.00 uur. De stukken kunnen ook na telefonische afspraak (0478-523536) op de donderdag van 16.30 uur tot 19.30 uur worden ingezien bij de Vakbalie Gemeente-werken. Gedurende een periode van 6 weken met ingang van de dag na publikatie van dit besluit kan beroep worden aangete kend bij de afdeling Bestuursrecht spraak van de Raad van State, Postbus 20019,2500 EA 's-Gravenhage, door: a. degenen die bedenkingen hebben ingebracht tegen het ontwerp van het besluit; b. de adviseurs die gebruik hebben gemaakt van de gelegenheid advies uit te brengen over het ontwerp van het besluit; c. degenen die bedenkingen hebben tegen wijzigingen die bij het nemen van het besluit ten opzichte van het ontwerp daarvan zijn aangebracht; d. belanghebbenden aan wie redelij kerwijs niet kan worden verweten geen bedenkingen te hebben inge bracht tegen het ontwerp van het besluit. Gedurende de beroepstermijn kan tevens een verzoek om een voorlopige voorziening (waaronder een schorsings verzoek) bij de voorzitter van de afde ling Bestuursrechtspraak van de Raad van State worden ingediend. Het besluit wordt van kracht de dag na de dag waarop de beroepstermijn afloopt tenzij gedurende de beroepster mijn een schorsingsverzoek is inge diend. Het besluit wordt dan niet eerder van kracht voordat op dat verzoek is beslist. Besluit ex artikel 8.19 van de wet milieubeheer Openbare kennisgeving Burgemeester en wethouders van de gemeente Venray, Gelet op artikel 8.19 van de Wet milieubeheer en paragraaf 3.5.6 (beknopte variant) van de Algemene wet bestuursrecht; maken bekend dat zij de melding van Zanders Pluimveebedrijven B.V., Zandhoek 13a, 5808 BK Oirlo accepte ren. Deze melding impliceert dat twee stallen van de inrichting aan de Meerloseweg 7 te Oirlo voldoen aan alle eisen, zowel wat betreft de eisen aan de uitvoering als de eisen aan het gebruik, van het Groen Label nr. BB 93.06.008. De melding plus schriftelijke acceptatie zal dan ook deel uitmaken van de reeds verleende milieuvergunning nr. 92.12064. De melding en alle daarbij behorende stukken liggen vanaf 22 december 1995 voor een ieder ter inzage in het gemeen tehuis, Raadhuisstraat 1 te Venray, op maandag van 09.00 uur tot 17.30 uur en op de overige werkdagen van 09.00 uur tot 13.00 uur. De stukken kunnen ook na telefonische afspraak (0478-523536) op elke donderdag van 16.30 uur tot 19.30 uur worden ingezien bij de Vakbalie Gemeentewerken. Gedurende een periode van 6 weken met ingang van de dag na publikatie van dit besluit kan beroep worden aangete kend bij de afdeling Bestuursrecht spraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 's- GRAVENHAGE, door: a. degenen die bedenkingen hebben ingebracht tegen het ontwerp van het besluit; b. de adviseurs die gebruik hebben gemaakt van de gelegenheid advies uit te brengen over het ontwerp van het besluit; c. degenen die bedenkingen hebben tegen wijzigingen die bij het nemen van het besluit ten opzichte van het ontwerp daarvan zijn aangebracht; d. belanghebbenden aan wie redelij kerwijs niet kan worden verweten geen bedenkingen te hebben inge bracht tegen het ontwerp van het besluit. Gedurende de beroepstermijn kan tevens een verzoek om een voorlopige voorziening (waaronder een schorsings verzoek) bij de voorzitter van de afde ling Bestuursrechtspraak van de Raad van State worden ingediend. Het besluit wordt van kracht de dag na de dag waarop de beroepstermijn afloopt tenzij gedurende de beroepster mijn een schorsingsverzoek is inge diend. Het besluit wordt dan niet van eerder van kracht voordat op dat ver zoek is beslist. Venray, 21 december 1995 Burgemeester en Wethouders voor noemd, namens dezen, het hoofd van de afdeling VROM

Peel en Maas | 1995 | | pagina 19