Tweede wedstrijd Dagblad Cross Cup Kasteelloop Horst Wie wil mij sponsoren' Ton Maessen hangt helm aan de wilgen Opening tentoonstelling 'Devotie in Prenten' Franse leerlingen op bezoek op het Raaylandcollege PK Vierlingsbeek viert tweede lustrum Je bent een rund als je met vuurwerk stunt... Twee titels Nederlandse ^olitiekampioenschappen voor Tong-Il Twee eerste plaatsen voor de Bekse Klinkertjes Amnesty International Gehandicapten platform Venray Filmnieuws Onderscheiding voor brandweerman na IEL EN MAAS Donderdag 7 december 1995 - Pagina 9 lllei )p zondag 10 december vindt 001 Kronenberg (gemeente laavenum) de 22e Steegbergcross ats die meetelt voor de (eP gblad Cross Cup. De organise- ies |(je vereniging De Peelrunners i/ol wacht dat dit jaar weer een "ia}ot aantal atleten aan de start verschijnen. let parcours (een ronde is y' )0m) ligt in een mooie bosrijke 1,v geving. De start en finish is ook 1 .e jaar weer bij manege D'n ei1 ïswing. Schorfenweg te iari onenberg. nabij de ddenpeelweg. Bij deze accom- idatie is een ruime parkeerplaats °l iwezig en er is gezorgd voor vol- ve »nde kleedgelegenheid. Ook is er .00 )r gezorgd dat de inwendige a8 ns niets te kort zal komen. ee Mie wedstrijden om de Dagblad dss Cup kenmerken zich dit sei- in door een eenduidige opzet. ;e wedstrijd kent drie onderdelen tijdens alle wedstrijden hetzelf- aanvangsuur kennen. De jeugd- iss tot en met 12 jaar start om .30 uur: de jeugd van 13 tot en t 15 jaar zal starten om 10.45 uur )r de afstand van 1835 meter. )m 11.00 uur zal het startschot nken voor de dames en heren hieor een afstand van 5.000 meter, i di islotte gaan om 11.45 uur de atle- igs :t a liei [pOp vrijdag 24 november j.l. zijn i V Den Haag de Nederlandse litiekampioenschappen vai ekwondo, Karate en Judo geor- ,an niseerd. Twee leden van de nrayse Taekwondovereniging ong-Il', welke bij de politie rkzaam zijn, deden mee in wel de kategorie Taekwondo jl alsook aan de volkontakt )f ekwondo Sparrngwedstrijden; niet zonder sukses: twee eerste twee tweede prijzen waren het iultaat! ten van start die de 10.000 meter gaan lopen. Voor de wedstrijden om de Dagblad Cup zal een algemeen klas sement worden opgemaakt, tevens is er voor elke wedstrijd een apart klassement. Op de Steegbergcross zijn per categorie ere-prijzen te verdienen voor de eerste drie aankomenden. Tevens is er een bonuspremie beschikbaar voor diegene die het parcoursrekord voor de heren en dames op de 5.000 meter en voor de heren op de 10.000 meter weet te verbeteren. Voor de heren op de 5.000 meter zal er dan wel sneller als 19.07 gelopen moeten worden om deze premie van ƒ50.- te verdie nen terwijl het parcoursrekord voor de dames op deze afstand op 19.07 staat. Wat betreft de 10.000 meter heeft Lopersgroep De Peelrunners ƒ100,- gereserveerd voor diegene die het rekord van 32.05 op naam van Henk Raassens weet te verbeteren. Inschrijven voor deze mooie Steegbergcross kan vanaf 09.30 uur in de manege D'n Umswing te Kronenberg. Ook het publiek is hier van harte welkom en zal zich in verband met de gunstige ligging van het parcours niet hoeven te vervelen. Iet onderdeel stijl, waarbij de elnemers stijlfiguren of Taegeuks ten. werd zelfs een Tond-Il onder- sje: Ruud Deenen (3e dan) en ib van Kempen (le dan), liepen tamelijk de finale in de A-katego- (zwarte banders). Jiteindelijk behaalde eerstge- emde de hoogste trede van het jpodium, met Rob van Kempen niet onverdienstelijke tweede. I inlBij het onderdeel sparring behaal- Ruud Deenen wederom een fel- geerde gouden plak in de A-kate- +83 kg. Ook Rob van mpen, welke uitkwam in even- is de A-kategorie -76 kg, moest in n finale het onderspit delven, en haalde zodoende toch nog een idermeer goede zilveren plak. (og niet lang geleden waren ide Taekwondoka's suksesvol: ib van Kempen behaalde drie ken gelden zijn eerste dan-graad, kort daarvoor was Ruud Deenen cselvol met het heren senioren van Tong-Il tijdens de derlandse kampioenschappen, arbij een derde plaats werd reikt. In totaal hadden zich 148 deelne- ingeschreven voor deze derlandse litiekampioenschappen. ZUID-NEDERLANDSE KAMPIOENSCHAPPEN Twee dagen later, op zondag 26 vember, was Tom van Kempen ksesvol bij de Zuid-Nederlandse kampioenschappen Sparring, welke werden georganiseerd in Den Bosch. In de Junioren B-kategorie - 70 kg. miste Tom net de scherpte om in de finale de volle winst te pakken. Een toch niet onverdienste lijke tweede prijs was daarmee het beste wat er voor Tom die dag inzat. Voor deze wedstrijden, welke werden georganiseerd in zowel de A- als de B-kategorie, hadden zich ruim 200 deelnemers ingeschreven. Heeft u ook interesse in Taekwondeo, kom dan gerust eens vrijblijvend kijken tijdens een van de tfainingsavondenden op maan dag, dinsdag of woensdag in onze eigen zaal aan de LeUnsëwëg 2c te Venray. Voor telefonische informa tie: 0478-587630. Op het vierde FND toernooi van dit seizoen, wat afgelopen zondag gehouden werd te Helmond, dansten de Bekse Klinkertjes uit Vierlingsbeek naar twee eerste plaatsen. Bij de solo's junioren B eerste divisie behaalde Loes de Groot 281 punten, goed voor een eerste plaats. Elke Houben behaalde een tweede plaats met 272 punten. De meisjes van de Garde junioren B eerste divisie werden in hun cate gorie eerste met 263 punten. De Peeldansers uit Ysselsteyn werden tweede met 261 punten en 't Sproeten Eikske uit Landgraaf werd derde met 254 punten. De Garde junioren A eerste divi sie werden vierde met 234 punten de Garde junioren A tweede divisie werden zesde met 212 punten. Op 10 december 1948 stelden de Verenigde Naties de Universele Verklaring van de Rechten van de Mens vast. De landen die deze ver klaring ondertekenden beloofden daarmee de vrijheid, het leven en de onschendbaarheid van hun burgers te zullen respekteren. Niemand mag om reden van zijn of haar ras. geslacht, taal, godsdienst, overtui ging of afkomst worden gediscrimi neerd en een ieder heeft het recht op een fatsoenlijke levensstandaard. Over de hele wereld zetten velen zich aktief in voor de naleving van de mensenrechten, maar in veel lan den dreigen deze verdedigers zelf slachtoffer te worden. Ze 'verdwij nen' omdat ze nformeerden naar anderen die zijn 'verdwenen'. Ze worden gedood omdat ze protesteer den tegen de mishandeling van vrouwen. Ze belanden achter tralies omdat ze aktief waren in een vak bond. Elk jaar herdenkt Amnesty International op 10 december de Dag van de Rechten van de Mens met fakkelwakes en fakkeltochten. Hun inbreng is harder nodig dan ooit in eenwereld die meer en meer wordt verscheurd door verschillen in rijkdom, overtuiging, volke n ras. Nadat onze groep de afgelopen twee jaar op 10 december met een stand in de Grotestraat stond, slaan wij dit jaar weer met fakkels op het NS-station in Oostrum en wel van 18.00-20.00 uur. Eén dag eerder, op zaterdag 9 december, hoduen wij onze jaarlijkse kollekte in de win kelstraten van Venray. Onze koliek- tanten staan tussen 10.00-16.00 uur op 'strategische' punten. Wij hopen dat ze dat niet voor niets doen en dat u het werk van Amnesty met uw geldelijke bijdrage wilt steunen. Met gedegen en onpartijdig onderzoek wil Amnesty International publieke opinie mobi liseren. U kunt dat bijna dagelijks in uw krant lezen of op de televisie zien. Amnesty onderneemt daad werkelijk aktie om de mensenrech ten te verbeteren. Amnesty International werkt onafhankelijk van regeringen en accepteert daar om geen subsidies. Haar werk kan alleen voortgang vinden door de inzet van velen die meedoen aan de uiteenlopende aktiviteiten van Amnesty. Ook mensen die de orga nisatie financieel steunen zijn onmisbaar. Wilt u meer informatie over hei werk van Amnesty International of 'wilt u lid of donateur worden, neemt u dan kontakt op met H. Stevens, kontaktpersoon van de Venrayse Amnestygroep (tel. 589642) of met C. Hoedemaekers (tel. 584479). De geplande platform vergadering van het Gehandicaptenplatform op 13 december a.s. om 20.00 uur in Beukenrode zal GEEN doorgang vinden. Het platform is van mening, dat een bijeenkomst voor alle gehandicapten en ouderen in de gemeente Venray niet plaats moet vinden op dezelfde avond waarop de belangrijke wedstrijd Nederland- Ierland wordt gespeeld. De plat formvergadering wordt nu gehou den op een nader te bepalen datum in januari 1996. Oliespoor De brandweer moest woensdag avond in aktie komen voor het ver wijderen van een oliespoor op de kruising Kempweg-Langeweg en Noordsingel-Overloonseweg. De veroorzaker kon door de politie* ondanks een zoekaktie, niet worden achterhaald. Na twee suksesvolle voorgaande edities organiseert Scheidsrechters- vereniging Horst-Venray dinsdag 26 december. Tweede Kerstdag, voor de derde maal de Kasteelloop. Wederom vindt een en ander plaats in het rekreatiegebied De Kasieclse Bossen in Horst, op een vlak en goed te overzien parcours. De organisatie heeft niets aan het toeval overgelaten. Er is gezorgd voor een programma voor jong en oude. Iedereen is welkom, zowel trimmers, liefhebbers als wedstrijd lopers. Het programma: 10.15uTrimlooD jongens en meis jes t/m 9 jaar. 750m. 10.30u: Trimloop jongens en meis jes van 10 t/m 12 jaar. 1500m; Trimloop jongens en meisjes 13 t/m 15 jaar. I0.5()u: Dames senioren vanaf 16 jaar. 4800m; Heren senioren vanaf 16 jaar, 4800m; Heren veteranen vanaf 40 jaar, 4800m 11.45u: Dames senioren vanaf 16 jaar. 9600m; Heren senioren vanaf 16 jaar. 9600m: Heren veteranen vanaf 40 jaar. 9600m De prijsuitreikingen vinden plaats na afloop van iedere categorie, in de kantine van clublokaal Trefhove. Tevens wordt er een gratis tombola gehouden. Start en finish zijn bij clubgebouw Trefhove van Scheids- rechtersvereniging Horst-Venray (ingang naast de ingang van de voet balvelden van Wittenhorst). Hier is ook hel sekretariaat gevestigd, waar men zich vanaf 09.30 uur, en tot een kwartier voor aanvang van de betreffende loop kan inschrijven. Het inschrijfgeld bedraagt 3.50 voor junioren en ƒ7,50 voor senio ren: bij voor-inschrijving is dit resp. ƒ2.50 en ƒ6.50 Een uitslagenlijst is voor iedereen na afloop gratis beschikbaar. Iedere deelnemer ontvangt na afloop een mooie herinnering en voor elke categorie zijn ereprijzen beschik baar. Bij het sportpark beslaat een ruime parkeergelegenheid: kleed ruimte en warme douches zullen voldoende aanwezig zijn De organisatie heet alle deelne mers van harte welkom op dinsdag 26 december in Horst. Voor eventu ele vragen of informatie omtrent dit gebeuren kan men zich wenden tot Mart Peeters. tel. 077-3984917. Eindelijk is het dan zover. Negen jaar heeft het geduurd voordat er een nieuwe James Bond film uitge bracht werd. Negen jaar hebben w e moeten wachten, maar dat wachten zal beloond worden. Nog nooit kwam er een Bond film uit met zoveel spanning, sensatie en gewel dig stuntwerk. De nieuwe James Bond. Pierce Brosnan. komt voor de moeilijke opdracht te staan om The GoldenEye te vinden. De GoldenEye is een satelliet en kern bom tegelijk, die in staat is om in een wereldstad als Londen alle elek- tronika te vernietigen. De nieuw James Bond film is een film met veranderingen. Niet alleen de acteur, maar ook de allerlaatste technologische snufjes zijn in deze film verwerkt. Al met al is het beslist de moeite waard om een bezoek aan deze film te brengen. Uitgebracht in digitaal geluid zal er nog een extra dimensie aan toege voegd worden. Een avondje naar de film, wordt een avond om niet meer te vergeten. Geprolongeerd worden The Santa Clause, de leukste kerstfilm sinds vele jaren, humor op hoog niveau. Pocahontas, na de Lion King weer zo'n groot sukses. Schitterend! The Net. Sandra Bullock weer met een groot sukses. Seven, de film van het jaar '95. Vanaf volgende week. Filmpje van Paul de Leeuw. Bob en Annie de Rooi maken het nu toch wel echt 'heel erg bont. Oud-brandweercommandant van Rank Xerox, G. de Groot, heeft tij dens de najaarsvergadering van het ABWC uit handen van A. v. Haandel, vice-voorzitter van het Landelijk Algemeen Brandweerwedstrijd Comité, de zil veren legpenning van verdiensten gekregen. De Groot heeft zich ruim 25 jaar op een bijzondere manier bezig gehouden met het uitzetten en oefenobjekten en het leiden en jure ren van brandweerwedstrijden. Een voorbeeld en inspiratiebron voor velen van ons. aldus A. v. Haandel. Wedstrijdleider R. v.d. Beele roemde zijn deskundigheid en inzet, iemand die we node zullen missen. Hij overhandigde enkele cadeaus namens het juryledencorps. Regionaal commandant G. Cloosterman feliciteerde De Groot en dankte hem namens Brandweer Limburg. PEEL EN MAAS 'n abonnement waard Wereldkinderen heeft dringend sponsors nodig voor hun projekt in sloppenwijken van Manilla. Ruim 400 sponsorkinderen wach ten op een sponsor, die hun de mogelijkheid geeft voor een mens waardig bestaan. De toestand waarin deze mensen moeten leven is zeer slecht. Elke week stellen wij u één gezin voor. Voor slechts ƒ70.00 per kwartaal biedt u de kans aan één van deze kinderen om naar school te gaan. te voorzien van kleding en voeding voor hel hele gezin. Deze week stellen wij aan u voor: Edmond Labog. Hij is 9 jaar. zijn vader Eduardo is 45 jaar en verdient 240.00 per maand als arbeider. Zijn moeder Beverly is 38 jaar en verdient ƒ150.00 per maand als wasvrouw. Edmond heeft drie broers en drie zusters. Zij wonen in een éénkamerwoning en betalen hiervoor ƒ25.00 per maand aan huur. Water en elektriciteit kost 20.00 per maand. Egmond is een fijne jongen. Hij gaat graag naar school, hij houdt van zingen, lezen en cartoons tekenen Later wil hij een suksesvol ingenieur worden. Wilt u hem daarbij helpen'7 Bel nu: 0478-686909. Elly of Luc Hageman. Wij verstrekken u graag meer inlichtingen over ons sponsor- projekt te Manilla. Tip: wordt spon sor samen met uw familie, buren of vereniging. Quad-kampioen Ton Maessen is noodzaakt wegens een tekort n sponsors zijn helm aan de w il- n te hangen. Hij ruimt het veld n zijn zoons de kans te geven om quad-klasse te beoefenen. Ton Maessen heeft een zeer goede lat van dienst op het gebied van de tttorsport. In totaal heeft Ton 19 tr aktieve motorsport bedreven, rst bij de MON. later verschillen- jaren bij de KNMV en daarna !er bij de MON. Ton mag terug- ikken op een prachtige karrière. is begonnen in 1978 als bakke- M bij zijn broer Jack. Ook heeft hij ig in het bakje gestaan bij Bakens Ton v. Heugten, waarbij er enkele an and Prix-wedstrijden werden ver- de len met uitstekende resultaten. Na de n zijspan-karrière is Ton alleen tct rder gegaan, het eerste jaar met riJ" n trike, waar hij al meteen in het eede jaar beslag legde op een eede plaats in het kampioenschap, torna is hij overgestapt naar een :rwieler of quad, waar hij voor de iuf tenstanders een geduchte konkur- nt was. Door drukke werkzaamhe- als loader-machinist bij aessen grond verzetbedrijf te 'Selsteyn en zijn gezin, werd besloten een startbewijs aan te vra gen bij de MON. Dat hij een echte winnaar is staat vast, want als Ton van huis gaat, gaat hij om te winnen en niet om een tweede plaats, want alleen de eerste plaats telt. Toch staat sportiviteit hoog in het vaandel bij Ton. In het seizoen van 1992-1993 is Ton ook al kampioen geworden bij de MON: het seizoen 1993-1994 heeft Ton bij de KNMV gereden waar hij veel te kampen had met blessures. In 1995 is Ton weer terug bij de MON wat hem weder om het kampioenschap opleverde en zoals het er nu uitziet tevens het laatste kampioenschap. Om zijn zoons Roy en Joey met raad en daad bij te staan en wegens een tekort aan sponsors heeft Ton besloten om ach ter zijn quad-karrière een punt te zetten. Roy rijdt al een jaar op een quad en heeft net als zijn vader veel talent. Joey rijdt komend seizoen voor het eerst wedstrijden op zijn quad. Ton mag nog steeds rekenen op verschillende trouwe supporters waaronder zijn vrouw Erica en zijn kinderen. Ook kan hij rekenen op de hulp van zijn trouwe helpers die elkaar aflossen en hem vergezellen naar de wedstrijden. Mogelijkerwijs herinnert u zich nog het artikel over devotieprentjes in het weekblad Peel en Maas van 16 november j.l. In dit artikel kwam aan de orde de uitgebreide kollektie van dhr. Messemaeckcrs alsmede de mededeling dat in december 1995 de tentoonstel ing geopend zou wor den. De opening van deze wisselten toonstelling. die verricht zal worden door Deken Coenen. vindt plaats op vrijdag 8 december aanstaande om 17.00 uur en is voor het publiek geopend vanaf zaterdag 9 december 1995 tot en met zondag 10 maart 1996. De openingstijden van het museum zijn van 14.00-17.00 uur op woensdag, zaterdag en zondag. In deze kollektie treft u naast een aantal bijzondere prenten ook een aantal bidprentjes van mensen uit Venray. die tijdens bepaalde omstandigheden zijn overleden, zoals de tweede wereldoorlog, inter nationale ongevallen e.d In de toelichting, die voor elke bezoeker gratis klaarligt, kunt u lezen, dat de eerste devotieprentjes reeds uit de 13e eeuw stammen en dat in de tentoongestelde kollektie prentjes zijn opgenomen uit de 17e eeuw. Een Venrayse tentoonstelling, die zeker een bezoek waard is. Afgelopen week bezocht een groep van 30 Franse middelbare scholieren onder leiding van twee begeleiders het Raayland College te Venray. Het betrof een tegenbezoek in verband met het feit dal dit voor jaar een groep van de voormalig SG Jerusalem een bezoek aan hun school bracht De leerlingen waren afkomstig uit La Ferte-Bemard, een charmanf provinciestadje gelegen 200 km ten zuidwesten van Parijs. De leerlingen verbleven zes dagen in Venray. Het eerste weekend werd in het gastgezin doorgebracht en was bedoeld om het Nederlandse leven in en buiten het gezin te leren kennen. Maandag stond er een excursie naar Amsterdam op het programma met een rondleiding langs de Hollandse Meesters in het "Rijksmuseum, gevolgd door een stadswandeling. Dinsdagochtend woonden de leerlingen enkele les sen bij op het Raaylandcollege (de begeleiders gaven er les!) en 's mid dags kregen ze een rondleiding door de Grote Kerk. Op woensdag maak ten ze een excursie naar de Delta Expo in Zeeland, waarna ze het oude havenstadje Zicrikzee beke ken. Donderdagochtend werd hun en hun Nederlandse correspondant een ontbijt op school aangeboden, uitstekend verzorgd door de leerlin gen van de afdeling verzorging, van de VBO Om wat van de Nederlandse folk lore aan het Franse thuisfront te tonen, kregen de leerlingen een cho coladeletter mee! En toen werd het echt tijd voor het afscheid: vele adressen werden uitgewisseld, afspraken vastgelegd, er werd gekust, gezwaaid en niet iedereen hield het droog. Een zeer verrijkende ervaring door de betrokken leerlingen, zowel hier als daar. Voor hei einde van het schooljaar zullen ook leerlingen uit andere landen: Engeland. Tsjechië en mogelijk ook Finland een uitwis seling hebben met het Raayland College. Je kan van de Progressieve Kombinatie (PK) in de gemeente Vierlingsbeek niet zeggen, dat ze niet op een eigen wijze aan de weg timmert. Tien jaar geleden werd de vereniging opgericht omdat de mannen van het eerste uur - Fons Opheij, Jan Koopmans en Theo Verheijen - het niet eens waren met de manier waarop in de gemeente Vierlingsbeek de poli tiek werd bedreven. En dat het bij de kiezers aansprak bleek wel toen ze bij de eerste verkiezingen twee zetels behaalden, een aantal dat later werd uitgebreid tot drie. Onze medewerker die de raads vergaderingen al vele tientallen jaren volgt is er van overtuigd dal de inbreng van de PK-fraktie gezorgd heeft voor verhoging van de deskun digheid en zorgvuldigheid en dat de andere frakties bij de les bleven en dat allerlei zaken aan de orde kon den worden gesteld. Kritisch, desnoods afkeurend, maar steeds met een volwaardig alternatie. En dan de akties die de PK-fraktie altijd gericht naar de inwoners hield omstreeks Kerstmis. Steeds origi neel en geëngageerd. Kaarten met gekapte bomen, over luchtkastelen, maar ook met mooie foto's, een ver- kiezingsspel en een kwartet om er maar enkele te noemen. Regelmatig werd huis-aan-huis een folder ver spreid in de bijna 3000 brievenbus sen. Dat werd gedaan door de aktie ve leden. Met de raadsleden gingen die op pad voor hel bezorgen. Het ombudsteam zorgde dat velen die met problemen zaten geholpen wer den. met niet alleen een deskundig advies, maar daar waar het nodig was ook met daadwerkelijke steun. 600 vragen konden worden behan deld en de suksessen ziin niet te meten of in geld uit te drukken. In 1990, bij hel eerste lustrum, werden vijf rode beuken geplant tegenover de botanische Tuin in Overloon. Dit jaar. bij hel tweede lustrum, wordt dit aantal verdubbeld en men is tot het besluit gekomen oom nu tien rode beuken te planten, in ieder kerkdorp twee, bij de onlangs gereed gekomen speelveld jes. Wethouder Toon van de Pas zal twee van die bomen mét de PK- fraktie planten op het speelveldje aan de Jan van Cuykstraat in Vierlingsbeek en wel vrijdag 8 december om 16.00 uur. Zonder de inzet van de PK-fraktie was de oud ste lindeboom van Vierlingsbeek aan de Kreupelstraat gekapt. HERINDELING Tien jaar heeft de PK-fraktie een duidelijke bijdrage geleverd aan de politiek binnen de gemeente Vierlingsbeek. Vaak werden hun daden niet in dank afgenomen. Recentelijk was dal nog te merken toen deze fraktic een ander stand punt had met betrekking tot de her indeling. Die fraktic was overtuigd dal de dorpen Maashees. Holthces en Overloon het beste bij de gemeente Venray zouden worden gevoegd en niet bij Boxmeer. Tien jaar lang oppositie maar nog spring levend en wij moeten konstateren dat in die tien jaar veel van de ideeën van de PK in hel beleid zijn verwerkt en dat op zich is al een reden om even bij dat tweede lus trum stil te slaan. Ja ja die kennen we nu wel zult u denken. Maar weet u ook wat de wettelijke regels zijn die er gelden voor het afsteken en het in bezit hebben van vuurwerk? Vuurwerk mag alleen verkocht worden op 29, 30 en 31 december. Men ma minder dan 2 kilo legaal vuurwerk in het be/it hebben: op 29, .30 en 31 december, alleen om het vuurwerk naar huis te brengen: de periode die nodig is om de plaats van afsteken te bereiken; de periode dat er gebruikt mag wor den. Er mag alleen vuurwerk afgestoken worden in de periode van 31 december 10.00 uur en 1 januari 02.00 uur. Men mag geen vuurwerk in het bezit hebben dat niet voldoet aan de gestelde eisen (b.v. strijkers). Het vuurwerk moet voorzien zijn van een etiket met daarop de tekst "bestemd voor particulier gebruik". Men mag alleen vuurwerk afsteken op toegestane plaatsen Wat gaat het kosten als ik me niet aan deze regels houd. Ik noem de twee meest voorkomende boetetarieven: Het in bezit hebben van verboden vuurwerk (b.v. strijkers): minderjarigen t/m 15 jaar ƒ75,-; overige leeftijden ƒ250,-. Afsteken en/of in het bezit hebben van vuurwerk buiten de toegestane lij den: minderjarigen t/m 15 jaar ƒ50,-; overige leeftijden ƒ100,-. Deze regels en tarieven gelden alleen voor de 'eenvoudige' zaken. Als de zaken een ernstiger karakter dragen, b.v. bij letsel, schade, of handel, zal er afgeweken worden van de normale handelwijze. De zaak zal dan via de officier van justitie geregeld gaan worden. Zo zie je maar dat een eenvoudige overtreding toch grote (financiële) gevolgen kan hebben. Voor jongeren tussen de 12 en 18 jaar is er de mogelijkheid om dc straf via het HALT-bureau af te doen. Hier zijn echter strenge voorwaarden aan verbonden en het is dus niet voor iedere jongere mogelijk dit trajekt te vol gen. Informatie hierover kunt u verkrijgen bij het HALT-bureau steunpunt Venray, Marktstraat 8a. 5801 BM Venray, tel 0478-514127. Maar u kunt natuurlijk ook informatie inwinnen bij het politiebureau bij u in de buurt. Een gewaarschuwd mens telt voor twee, is het spreekwoord. Het HALT-bureau wenst u een rustige en veilige decembermaand toe. Aan dit bericht kunnen geen rechten ontleend worden.

Peel en Maas | 1995 | | pagina 9