berden fössasry Veel burgers voelen zich nogal onveilig Interven wil naar Den Hoebert Half uur om nooit te vergeten Evenementen verdwijnen van Schouwburgplein HOEZO? L66 EU)'HM Gemeente ontslaat ambtenaar Kerstmis 1 995 Ook dc komende kerstdagen bent u weer van harte welkom in Hotel Asteria! r-rn «zdtig mcl Een heerlijke Kerstbrunch op le en 2C Kerstdag voor ƒ37,50 p.p. (kinderen i/m 12 jaar: 1,50 per lOcra lichaamslengte* Speciale Kersimenu's en een a la carte kaart in ons restaurant, dat op beide Kerstdagen geopend is. Kinderen opgelet! Voor jullie hebben wij leuke kerst menu's, e:n speelhoek met tekenfilms en jullie mogen samen met de kerstman een kadootje onder de boom uitzoeken. Bil looi onze gratis Klisikhder TEL. 0478-511466 MODEHUIS VENRAY Vanaf 1997 moeten evenemen ten als de Kennedymars, Fietsvierdaagse de Peel en de triathlon waarschijnlijk uitzien naar een nieuwe lokatie. Met ingang van dat jaar krijgt de reguliere horeca voorrang bij de SEC wil uitbreiding sociale controle Veel burgers voelen zich nogal onveilig. Dat is met name het geval in de wijken Veltum, Centrum en Brukske. Dat blijkt uit een door het SEC (Samenleving En Criminaliteitspreventie) gehou den enquête onder 127 inwoners Van Venray. De enquête werd gehouden tijdens de manifestatie ,Veilig wonen in je eigen omge ving" op 20 mei jl. Het SEC heeft de resultaten verwerkt in een eva luatie- en enquêteverslag, waarin pok enkele voorzetten worden j»egeven die vooruitlopen op een Integraal veiligheidsbeleid in de gemeente Venray. ENQUêTE Uit de enquête blijkt dat ongeveer 10% van de mensen van mening is n een onveilige wijk cq. dorp te vonen. Als reden van onveiligheid loemt men vandalisme, te weinig straatverlichting, het ontbreken van sociale controle en vooral het ver keer. Verder ervaren de Venraynaren plantsoenen, straten, winkelcentra en in mindere mate scholen als onveilige plekken in de wijken. Nagenoeg 90% van de mensen is van mening dat er iets moet gebeu ren om wijk of dorp veiliger te maken. Meer toezicht/sociale con trole scoort het hoogst gevolgd door beter straatverlichting. Verder wor den verkeersmaatregelen en gedrags/mentaliteitsbeïnvloeding als mogelijke aktiepunten aangedra gen. Aktie die dan ondernomen zou moeten worden door met name gemeente en politie, maar ook door de wijk- en dorpsraden, de mensen zelf en het SEC. CONCLUSIES Uit een analyse van de enquête blijkt verder dat met name de vrou wen zich onveiliger voelen en vaker in aanraking met criminaliteit komen. De veronderstelling dat oudere mensen zich onveliger voe len wordt niet door door de enquêre bevestigd. Mensen van de kerkdorpen geven aan veiliger te wonen maar ervaren het verkeer als een probleem. In Venray-kom zijn met betrekking tot veiligheid de wijken Veltum. Brukske en het centrum een "pro bleemgebied". VOORSTEL Het SEC heeft nu een werkgroep geformeerd die diverse maatregelen gaat uitwerken. Speerpunten daarin zijn sociale controle en straatver lichting. Bekeken wordt of het aan tal stadswachten in Venray (momen teel twee personen die daadwerkelijk op straat opereren) kan worden uitgebreid. Verder wil SEC met de gemeente Venray gaan bekijken of en waar de veiligheid kan worden verhoogd door verbete ring van de straatverlichting. KROKETTEN-WEKEN BIJ: De keuze is maar liefst uit 10 soorten: - vleeskroket - gamaalkroket - kalfskroket - "speeiaaltje" - wildkroket - kip/champignonkroket - satékroket - groentekroket - ham/kaaskroket - goulashkroket U betaalt slechts Paterslaan I te Venray. tel. 510211 JONDERDAG 7 DECEMBER 1995 Nr. 49 HONDERD ZESTIENDE JAARGANG W PEEL EN MAAS Tel. 0478-511510 m ier JITGAVE: VAN DEN MUNCKHOF B.V. - DRUKKERIJ/UITGEVERIJ WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMGEVING Advertentieprijs: ƒ0.37 p. mm (excl. btw) - Abonnementsprijs per halfiaar/15.50 jrotestraat 68 - Postadres: Postbus 1. 5800 AA Venray -Tel 0478-582727/Fax 510916 Abonnementsprijs buiten de regio 22.50 (uitsluitend bij vooruitbetaling) vergunningverlening boven tijde lijke evenementen. Alleen als organisaties de terrassen niet in de weg zitten of wanneer beide partijen tot overeenstemming komen, kunnen de evenementen op het Schouwburgplein door gaan. Dat staat in het ontwerp voor een nieuwe terrassennota die momenteel ambtelijk wordt voorbereid en die nog dit jaar door B en W wordt besproken. In de nota wordt voorge steld de voorrangsregeling bij de verlening van vergunningen voor terrassen en evenementen om te draaien. Omdat het Schouwburg plein bij de herinrichting van de pleinen enkele jaren geleden tot het Venrayse evenementenplein bestem peld moet de horeca rond het plein zich tot op dit moment met haar ter rassen aanpassen aan de evenemen ten. De gemeente vindt nu dat het plein toch een wat knusser karakter moet krijgen met meer gebruiksmo gelijkheden dan alleen evenemen ten. Daarom worden de rollen vanaf 1997 omgedraaid. Eigenlijk was het al de bedoeling om komend jaar de voorrangsregeling te wijzigen. Omdat daardoor de evenementen in de problemen worden gebracht is besloten dat 1996 een overgangsjaar wordt. Mercedesster gestolen Van een aan de Antoniusstraat geparkeerde Mercedes van een Venraynaar werd de ster ontvreemd. De schade bedraagt enkele honder den gulden. Structuurplan voor Venray genoemd. De opstellers van het rap port. het bureau BRO. melden daar in dat hel hele voormalige klooster gebouw vrijkomt. Daarna is sloop volgens de opstellers niet uitgeslo ten. omdat het gebouw nu ineffe- ciënt en onrendabel. Een grondige verbouwing verbetert de situatie niet Hel gebouw van Den Hoebert Óp den duur samen in ROC Ontvoering ging niet door... De 47-jarige eigenaar van een bouwbedrijf in Leunen kan van geluk spreken dat het zijn dochter en haar vriend lukten om onge zien naar buiten te gaan en hij de buren de politie te alarmeren. Woensdagavond omstreeks 22.00 uur belden twee mannen aan bij de woning van de aannemer in het bui tengebied van Leunen. Omdat er die dag gebeld was. in verband met een renovatie-klus koesterde de echtge note geen argwaan en liet twee man nen binnen. Toen de mannen geen bouwtekening toonden, maar alleen een vodje papier, kreeg de aannemer argwaan. Eén van de mannen eiste een grote som geld ter vereffening van een schuld in Duitsland. Daarop vroegen ze de aannemer mee naar buiten te gaan maar dat weigerde hij, omdat hij er zeker van was geen schuld in Duitsland te hebben. Er ontstond een worsteling waarbij de Leunenaar werd neergeslagen. Z'n dochter en haar vriend maakten van de chaos gebruik om er vandoor te gaan. Ze slaagden erin alarm te slaan en de politie kwam in aktie met assistentie van collega's uit Horst.Blerick en Helden. Omdat het buitengebied goed kon worden afge zet had de regiopolitie van Horst sukses. De auto waarmee het drietal gekomen was en waarvan hel kente ken bekend was kon op korte afstand worden aangehouden. De mannen pleegden geen verzet en werden afgevoerd naar het politie bureau. Het bleken een 3z-jarige inwoner van Oss en inwoners van Geleen en Sittard. beiden 34 jaar oud, te zijn. De rekening die het drietal in opdracht van een Duitser wilden incasseren had betrekking op een bouwprojekt in Duitsland. De aannemer uit Leunen bestrijdt dat wie dan ook nog geld van hem tegoed heeft. Alles was volgens afspraak geregeld en volgens hem heeft hij nog geld te goed van dege nen die zich nu uitgeven als bena deelden. De Leunenaar is er van overtuigd, dal het geen echt harde jongens zijn geweest die tot het uiterste zijn gegaan, maar desondanks zit de schrik er wel behoorlijk in bij hem en zijn hele.gezin. Wat er gebeurd zou zijn als de dochter en haar vriend geen kans hadden gezien de politie te alarmeren dat is slechts gissen. Het drietal is ingesloten en wordt verhoord en zal openlijke geweld pleging. poging tot ontvoering en vrijheidsberoving ten laste worden gelegd. De hele operatie heeft ongeveer een half uur geduurd en het happv end kwam omdat de politie zo snel ter plaatse was en assistentie kreeg van collega's van de andere regio's PEEL EN MAAS 'n abonnement waard Uw vertrouwde adres JOHN'S JEANS SHOP Grotestraat 76 Venray Onderzoek naar omstandigheden De gemeente Venray heeft afgelopen vrijdag met onmiddelijke ingang de welzijnsambtenaar, die verdacht wordt van verduistering van gemeente-eigendommen, ontslagen. Begin november heeft in het gemeentehuis een hoorzitting plaatsgevon den waarin de betrokken ambtenaar "verantwoording heeft afgelegd" aldus een gemeentelijk persbericht. Op basis daarvan heeft het college vastge steld dat de betrokken medewerking zich in de periode van tenminste 1990 tot 1995 schuldig heeft gemaakt aan het zich toeëigenen van gemeentegoe deren voor privégebruik. Daarbij gaat het om geld en matenële goederen van de gemeente als ook om immateriële diensten van derden. Omtrent de omvang van het vergrijp is niet echt duidelijk. Volgens de gemeente gaat het om maximaal enkele tienduizenden guldens. ZITTING De zaak tegen de Venrayse ex-gemeente-ambtenaar dient op 8 januari a.s. voor de politierechter in Roermond. Het oudste belastbaar feil dat hem ten laste wordt gelegd stamt volgens de Roermondse persofficier uil 1989. Ook zullen een aantal oudere delicten in de rechtzaak meegenomen wor den. De ex-ambtenaar kan voor valsheid in geschrifte en verduistering respec tievelijk maximaal 6 en 3 jaar gevangenisstraf krijgen. ONDERZOEK De gemeente Venray start verder binnen korte termijn een onderzoek naar personele en/of organisatorische omstandigheden die met deze kwes tie direct of indirect in verband te brengen zijn. Op dit moment zijn er geen aanwijzingen dal andere ambtenaren zich schuldig hebben gemaakt aan gelijksoortige vergrijpen. Toch willen b. en w. dit onderzochfhebhen. Het onderzoek moet er ook toe leiden dat de kansen op dergelijke vergrijpen kleiner worden. Het onderzoek wordt uitgevoerd door een onafhankelijke derde, om redenen van tijdsbeslag en objectiviteit. Ontzetting bij stichting Kennedymars Maasheseweg 80a, Venray Het Interven College, scholen- jemeenschap voor middelbaar leroepsonderwijs, wil graag ver- mizen naar Den Hoebert aan de Vestsingel. Het huidige gebouw, iet voormalige klooster en jon- ensinternaat op de Leunseweg, is e groot en niet efficiënt. Dat zegt een woordvoerder van iet Interven College naar aanleiding an publicaties waarin gesproken vordt over de sloop van het gebouw. Volgens de zegsman heeft het [ebouw de langste tijd gediend als luisvesting voor het Interven kollege en lopen er onderhandelin- ;en tussen de besturen van beide nstellingen. Directeur Sprengers van Den ioebert noemt de belangstelling 'anuit het Interven College logisch ;ezien de ontwikkelingen in het oortgezet onderwijs. Onderhandelingen vindt hij een rg groot woord. "Dat moet ik ont- iennen". Volgens hem is er tot nu oe één oriënterend gesprek geweest n wordt er in het voorjaar verder [epraat. PARAPLU De minister van onderwijs wil heel het middelbaar beroepsonder- vijs (MBO) onder één paraplu bren- ;en in regionale onderwijscentra ROC's). In een regionaal onder wijscentrum wordt mogelijk ook het middelbaar beroepsonderwijs voor erplegenden en verzorgenden ipgenomen. Nu is dat nog een soort >edrijfsopleiding, gekoppeld aan de nstituten voor (geestelijke) gezond- VERRAST Ook de afdeling VROM heeft momenteel een nota over het Schouwburgplein in de maak. Daarin wordt bekeken hoe het plein gezelliger kan worden ingericht en wat dat voor consequenties heeft voor evenementen, markt, kermis en carnaval. De organisatoren van evenemen ten zijn nog niet op de hoogte gebracht van de koerswijziging. Voor de stichting Kennedymars kwam het bericht als een donderslag bij heldere hemel. De sticting kreeg het nieuws vorige week op het gemeentehuis te horen toen de stich ting kwam praten over de editie van 1996. Voor de Kennedymars is het een 'slag in het gezicht' omdat alle gedane investeringen gericht zijn op de lokatie voor de schouwburg. Bovendien is de stichting volgens eigen zeggen een jaar of tien gele den op verzoek van de gemeente naar het Schouwburgplein gekomen. De stichting heeft inmiddels een brief gestuurd naar het college om haar afkeuring van de plannen uil te spreken. Volgens een woordvoerder van de gemeente krijgen alle betrok kenen de gelegenheid om hun zegje te doen over de plannen als allebei de plannen voor het plein door het college zijn vastgesteld. Spijkerbroek te lang GARCIA JONNY'Q heidszorg. De minister wil deze vorm van beroepsonderwijs bij het mbo onderbrengen. Tegen die ach tergrond zijn Intervencollege en Den Hoebert logische gesprekspart ners. Ook Den Hoebert streeft naar verdere regionalisering. De huidige lokatie van het Interven College wordt in het deel rapport 'Visievorming' van het Vandaag Volle Maansfeest met Erwtje

Peel en Maas | 1995 | | pagina 1