REGIOKALENDER Fiscaal in zicht SS?* Paris c'est fantastique' Vrije Academie houdt 1 Zondagochtendkursus Oproep voor Majoretten "Buitenkansjes zijn er om binnen te halen...' Evenementenkalender Voordelig schenken I Roken in huis vervuilt de lucht PEEL EN MAAS ELKE WEEK UW NIEUWS Silvester 'Full Color' Dance Party Wereldwinkel Venray Bibliotheek- nieuws Hoe maak ik geslaagd kontakt? 'a9' ËEL EN MAAS Donderdag 30 november 1995 - Pagina f In de Peel en Maas Regiokalender vindt u een korte opsomming van venementen en aktiviteiten uit een wijdere regio, waaraan wij in onze edactionele kolommen geen uitgebreide aandacht kunnen schenken. Zondag 3 december: Liedrecital van de Vereniging Vrienden van het Lied in de aula van de :nlose Muziekschool. Aanvang 12.00 uur. Solisten .zijn Francisca Dukel Mezzosopraan) en Hans Adolfsen (pianist). Op het programma staan lie ren van Mendelssohn, Mahler, Donizetti, Bellini, Verdi en Puccini. Zondag 3 december: Sailmountains Blues Festival in uitgaanscentrum Apollo, Blasiusstraat 7- Ijn Deurne-Zeilberg. Aanvang 21.30,uur, zaal open 20.30 uur. Optredens Ian Michael de Jong en Guy Forsyth the Real Deal uit de USA, The ictric Kings uit België en Tuxedo Buck uit Nederland. J T/m 16 februari: Expositie 'As de sterre dao baove straole - Carnaval in Limburg' in imburgs Museum te Venlo. Over ezelsmis, foekepot en andere (histori- |che) aspecten van carnaval. Museum is open dinsdag tot en met vrijdag Ian 10.00 tot 16.30 uur, zaterdag en zondag van 14.00 tot 17.00 uur. I T/m zondag 3 december: I Tentoonstelling 'Kijk mij nou'. Fotoportretten van verstandelijk gehandi- "ipten, gemaakt door fotograaf Ermindo Armino en van onderschriften lorzien door dichteres Emma Crebolder. Ook worden foto's tentoonge- [teld die zijn gemaakt door verstandelijk gehandicapten. Te zien in de •ster Oudheidkamer, Steenstraat 2, Horst. Geopend op dinsdag van [2.00 tot 17.00 uur, woensdag van 14.00 tot 16.00 uur, vrijdag van 19.00 )i 21.00 uur en zondag van 15.00 tot 17.00 uur. Entree 2,50 voor vot- jassenen. Kinderen 1,- en 65-plussers 2,-. I T/m zondag 7 januari: Expositie 'Het geheugen van de hand, de vergankelijkheid van sculptuur', isntoonsteiling over sculpturen en beelden uit de hele wereld, van 1250 jor Chr. tot nu, samengesteld door de beeldhouwer Eduard Wind. In fcuseum De Wieger, Oude Liesselseweg 29, Deurne. Open dinsdag t/m indag van 12.00 tot 17.00 uur. Een maandelijkse rubriek over fiscale actualiteiten. fgestudeerde kinderen die net irken, combineren meestal een ag salaris aan grote privé-behoef- :n. Denk aan de auto, de huisin- chting enzovoorts. De ouders zijn erlost van de studiekosten en ver- :ren meestal in de financieel meest unstige situatie uit hun leven, chenkingen liggen voor de hand. iscaal bestaan er aardige mogelijk- eden. Uiteraard geeft de Successiewet al irdige mogelijkheden om belas- ngvrij te schenken. Een bedrag van 7.655,per jaar, eenmalig voor het 5ste levensjaar te verhogen tot 18.277,--. Deze mogelijkheden lorden veelvuldig gebruikt. Maar enk ook eens aan de mogelijkheid m termijnen van renten of huren te ihenken aan de kinderen. Dat kan oordeliger zijn. Meestal schenken de ouders uit :tlo-bedragen. Ze hebben al belas- ng voldaan, meestal tegen een irief van 50% of zelfs 60%. Van het :tto bedrag wordt geschonken. De erboven omschreven groep kinde- n heeft meestal een inkomstenbe- istingtarief van 38% en meestal is ok de rentevrijstelling nog onbe- ut. De Successiewet heft geen :henkingsrecht als het geschonke- belast wordt met inkomstenbe- isting bij de ontvanger. Als rente of uur (notarieel) geschonken wordt jordat de termijn gaat lopen, wordt gehele termijn bij het meerderja- ge kind zelf belast. Een rekenvoorbeeld. Ouders heb ben een geldvordering van ƒ100.000,— waarop zij jaarlijks ƒ7.000,— belastbare rente ontvan gen. Na 60% belasting rest hen (ƒ7.000,- -/- ƒ4.200,- ƒ2.800,-- om te schenken. De normale vrije mogelijkheden zijn benut dus na 5% schenkingsrecht komt netto bij de kinderen 2.660,— terecht. Van de rente is dus 62% bij de Fiscus beland en 28% bij de kinderen. Slimmere ouders bezoeken de notaris en schenken de 7.000,— rente vooruit aan de kinderen. Na toepassing van de rentevrijstelling voor gehuwden en 38% belasting, rest de kinderen netto ƒ5.100,—. Ook na aftrek van de kosten van de notaris is dit een zeer voordelige wijze van schenken. Huuropbrengsten kunnen op een zelfde wijze tot gewenste bedragen geschonken worden. Indien er maar een aantrekkelijk verschil bestaat in tarief tussen ouders en kind, dat komt vaak voor, is dit de meest gun stige wijze van schenking. Het voor deel is ook dat de mogelijkheid naast de gewone schenkingen kan worden toegepast. Volgende keer meer over voordelig schenken. Mr. T.C. van Zwieten Rühl/Haegens/Van Aar Accountants en Belastingadviseurs Kantoren te Boxmeer, Venray en Reuver, tel. 0485-576464 Kerstwinkelen in Parijs met Reisbureau Ghielen natuurlijk! Parijs is een stad, waar gewerkt, Heefd, en gefeest wordt op ieder ir van de dag en van de nacht, op ike dag van het jaar. [Jaarlijks brengen dan ook hon- erdduizenden toeristen een bezoek an déze Lichtstad en iedere toerist, net welke smaak en opvatting dan ok, kan er aan z'n trekken komen, öoral een bezoek waard zijn de otre Dame, de Sacre Coeur, de iffeltoren, Dömes des Invalides, 'rsailles, Place du Tertre, lontmartre etc. Vooral in de donke maanden van het jaar heeft Parijs en bijzondere uitstraling. Juist dan pmt deze 'Lichtstad' pas goed tot n recht. De miljoenen lampen wen Parijs dan een extra dimensie. 1 de maand december is alles nog Ens extra versierd in kerstsfeer. Ook zijn de warenhuizen en win- sls dan gevuld met de typische ■rstspullen. Voor u een unieke tegenheid om een weekendje arijs te kombineren met het doen uw kerstinkopen. Met buringcarbedrijf Ghielen kunt u "k in de maand december naar de ranse hoofdstad. Parijs is een ezoek waard elke maand van het zen kunt u kontakt opnemen met: Reisbureau Ghielen, Kanaalstraat 39 in Beringe, tel. 077-3071988. Het overzichtelijke winterprogram- ma wordt u gratis toegezonden. Politie vraagt getuigen Zondagmiddag werden tussen 14.30 en 16.30 uur vernielingen gepleegd aan een drietal bij net jeugdgebouw aan de Watermolen straat gestalde fietsen. Van een 10- jarige jongen uit Oostrum werd zijn fiets totaal vernield, terwijl er aan twee andere fietsen zware vernielin gen waren aangericht. Verder werd een fiets gestolen. Het bestuur van het jeugdcentrum, de ouders van de gedupeerden en de politie hopen dat er getuigen zijn die zich zullen mel den bij de politie en inlichtingen kunnen verstrekken omtrent de identiteit van de vandalen. Muggenlarvevanger betrapt Een reeds eerder, bij het vangen van muggenlarven betrapte, 25-jari- ge inwoner van Lith, bij de Loobeek in Smakt, heeft kennelnk weinig geleerd. Tijdens een zondag gehou den milieukontrole werd nij weer betrapt. De reeds gevangen larven werden in de Loobeek terug gezet. Nadat proces-verbaal was opge maakt kon de man weer naar huis. Talens organiseert elke twee jaar een grote landelijke wedstrijd voor amateurschilders. Iedereen ouder dan 18 jaar kan meedoen. Deelnemers maken een schilderij aan de hand van een tekstfragment uit het verhaal 'Flesjes' van Tim Krabbé. De schilderijen uit de regio worden tentoongesteld in kasteel d'Erp in maar 1996. Daar wordt door een deskundige jury een seiek- tie gemaakt. De winnaars gaan ver volgens naar de landelijke tentoon stelling in Utrecht om mee te dingen naar het landelijke Talens Palet. Speciaal rond het thema organi seert de Vrije Academie een zon dagochtendkursus van vijf lessen in december en januari. Wie mee wil doen aan wedstrijd en/of kursus belt de Vrije Academie voor de folder met aanmeldingsfor mulier, 077-3540241 Per 1 oktober 1995 is bij Muziek- en MajorettenShowKorps St. Petrus Banden nieuwe instruktier aktief bij de afdeling majoretten. Na enige tijd van twijfel hoe het verder moest met de majoretten binnen het Venrayse heeft het bestuur besloten om een extra inspanning te doen om deze afdeling weer volledig tot haar recht te laten komen. Want wat is nou mooier dan in het majorettenpeloton te dansen welke als majorettengroep mag werken, individueel, met het muziekkorps optochten kan doen, maar last but not least ook nog gezamenlijk met het shöwkorps showoptredens mag verzorgen. Pet 1 oktober jl. heeft het bestuur René Verreijdt uit Eindhoven bereid gevonden om hier samen de schou ders onder te zetten. René is een ervaren en kundig persoon die ook andere majorettenpelotons uit onder andere Helmond en Geldrop onze zijn hoede heeft. Dus meisjes, jongens, dames en heren hebt u interesse en bent u ouder dan 8 jaar, u bent .van harte welkom. Ook een oproep aan oud-leden die nog wat aan lichaamsbeweging wil len doen, kom eens langs: wij willen er weer tegenaan. De repetities zijn op de woens dagavonden in De Opmaat, Oostsingel 37 te Venray. Ook men sen die een muziekinstrument in onze vereniging willen bespelen zijn van harte welkom. Hebt u interesse of wilt u meer weten en wat zien kom dan op 12 november tussen 11.00 en 15.00 uur eens een kijkje nemen tijdens het open huis of loop op een woensdag avond tussen 19.00 en 20.30 uur binnen bij De Opmaat, Oostsingel 37 te Venray. Dat roken ongezond is, weet iedereen. Minder bekend is echter dat tabaksrook een grote bron is van vervuiling van de lucht in huis. Zo heeft roken niet alleen gevolgen voor de gezondheid van de roker, maar ook van andere bewoners. Stoppen is uiteraard de beste oplos sing. Blijft men roken, dan is een goede ventilatie vereist. BINNENMILIEU Bij alle zorgen over de verontrei nigde buitenlucht, is men geneigd het milieu in huis te vergeten. Vast staat echter dat mensen binnenshuis vaker en ernstiger worden blootge steld aan schadelijke luchtverontrei niging dan buiten. Mensen brengen een belangrijk deel van hun leven (70%) door in hun eigen huis. TABAKSROOK Roken is een belangrijke oorzaak van luchtverontreiniging in huis. In tabaksrook zitten ruim 3500 chemi sche verbindingen, waarvan er enke le zeer giftig zijn. Als fabrieken deze stoffen in de buitenlucht zou den uitstoten, werd direkt tot slui ting overgegaan. GEZONDHEID Een niet-roker die 40 uur per week in een doorsnee kamer door brengt met een gemiddelde roker, krijgt zelf dezelfde schadelijke stof fen binnen als iemand die vijf siga retten per dag rookt. Vooral voor mensen met astma, bronchitis, hart en vaataandoeningen is het verblijf in een rokerige omgeving extra belastend voor de gezondheid. Jonge kinderen, zo blijkt uit onder zoek, hebben aanzienlijk vaker last van hoesten, kortademigheid en ver koudheid als één of beide ouders roken. TIPS De wens van niet-rokers om geen tabakslucht te willen inademen is heel reëel. Het maken van afspraken over wel of niet roken en waar zijn dan ook zeer legitiem. Een schonere binnenlucht bij rokers kan verder verkregen worden door een goede ventilatie en luchten. Als algemene regel geldt dat de rookruimten dage lijks minstens een half uur gelucht moeten worden, door een raam minimaal acht cm open te zetten. Tijdens het roken moeten vëntila- tieroosters en kiepraampjes open staan. Direkt na het roken is het ver standig de ruimte een kwartiertje te luchten. yttyetpHuten Reaktie op artikel in Peel en Maas over door zuurstofgebrek gestorven vis in de overstort vijver bij het Brukske. Zoals velen zich nog zuilen herin neren, was de overstortvijver in de beginjaren tachtig nog een waar natuurdorado. Bij een wandeling langs de waterlijn sprongen duizen den Groene Kikkers, die daar zaten te zonnen, in het water. Op warme zomeravonden kon je lot ver in de wijk Brukske het kikkerconcert horen. In het water groeiden lisdod den (trommelslagers) en massa's zuurstofplanten zoals waterpest, hoornblad en kroos. Dit was een prima biologisch waterfilter, tegen woordig weer in de belangstelling onder de naam helophytenfilter. Het water wriemelde van de beestjes waarop zeldzame vogels afkwamen zoals o.a. zwarte stem, tureluur, watersnip, zwarte- en groenpootrui- ter, slobeend en pijlstaart. Op de vis jes aasden dodaars en fuut. Rode en zwarte heidelibel kwamen op warme dagen zelfs op je kleding zit ten. Knobbelzwanen bouwden van waterplanten hun nest, op een vlot, .dat midden in de vijver lag. Hoe komt het dat dit allemaal is verdwenen? Als je nu bij deze vijver loopt is het een stinkende groene prut. Geen waterplant te bekennen. Blikjes en plastic afval wel als dank voor aangenaam verpozen. Het is begonnen toen de overstort vijver geschikt gemaakt moest wor den als schaats vijver. Drijvende waterplanten waren een belemme ring voor mooi glad ijs. De gemeen te liet daarom het toenmalige WSW- NLW bedrijf alle lisdodden verwijderen. Graskarper werd uitge zet om het kroos en waterpest op te vreten. Tesamen met het verder opvoeren van de visstand door de hengelsportve'renigingen en het uit zetten van tamme ganzen en eenden door 'liefhebbers' zorgde dit ervoor dat waterplanten geen schijn van kans meer kregen. Nog onlangs bracht men duizenden vissen, gevangen in de haven van Wanssum, over naar deze overstortvijver. Hieruit blijkt dat men weinig oog heeft voor het ecologisch evenwicht en andere dieren, waaronder beschermde, welke ooit in deze vij ver leefden. Om grote vissterfte en daarmee gepaard gaande dure reddingsopera ties te voorkomen zou het beter zijn, het biologisch evenwicht, welke er vroeger dus wel was, te herstellen. Dit kan door waterplanten een kans te geven zich opnieuw te vestigen. Wellicht is het mogelijk waterplan ten die bij het schonen van beken vrijkomen, over te brengen. Nu de visstand drastisch is afgenomen krijgen zulke planten weer meer kans, zeker als andere vis- en vogel uitzettingen achterwege blijven. De natuur rond deze vijver zou daar een stuk beter van worden. E.M. v.d. Zwet Zweedse kreeg hulp van de politie Dinsdagmiddag verleende een politieman van het team Venray op het Gouden Leeuwterrein hulp aan eén Zweedse automobiliste die haar autosleutels in haar auto had laten liggen. Haar reservesleutels lagen thuis in haar woning in Zweden. De politieman zorgde voor de oplossen en de Zweedse was zeer dankbaar voor de hulpverlening. Rabobank Of het nu gaat om het profiteren van een buitenkansje of om een onverwachte uitgave: geld lenen is de normaalste zaak van de wereld. Dus helpt de Rabobank u graag bij het vinden van de juiste oplossing. Praat eerst met de Rabobank als u (meer) wilt lenen. U kunt bij de Rabobank kiezen uit verschillende soorten krediet. Van een Krediet op de Betaalrekening tot een Doorlopend Krediet. En van een Persoonlijke Lening tot extra gunstige kredietvormen voor huiseigenaren. Bij de Rabobank betaalt u een gunstige rente, die bovendien fiscaal aftrekbaar is. U zult zien dat met een lening van de Rabobank meer moge lijk is dan u denkt. Kom er maar eens over praten! Wilt u direct weten hoeveel u maximaal zou kunnen lenen? Bel dan de Rabofoon Lecnlijn 06 92 75 (20 ct./min.). U kunt bellen wanneer dat wilt. Met de Rabobank s ta je er niet alleen voor. 1 dec.: 20.00 uur Bert Schuiling, Crème Fraïche, duo cabaret, schouwburg Venray. 2 dec.: 20.00 uur Montezuma's Revenge h capella muziek, schouwburg Venray. 6 dec.: 20.00 uur La Traviata, opera van Verdi, schouwburg Venray. 8 dec.: 20.00 uur Robert Long, cabaret/muziek, schouwburg Venray. 9-10 dec.: 20.00 uur My Fair Lady, musical, schouwburg Venray. Van 17 dec. t/m 1 jan. kerststal met levende dieren op de Grote Markt in Venray. Tot eind dec. exposeren in galerie De Lochting Marleen v,d. Steeg, kera mische beelden en Lex Grote, olieverfschilderijen. Zaterdag en 14.00 tot 17.30 uur en op afspraak. Opzwepende muziek, live-optre dens en diverse kleurrijke acts. Dat zijn de ingrediënten van de Silvester 'Full Color' Dance Party. Een groots opgezet feest, dat in de nacht van oud- op nieuwjaar gaat plaatsvinden in Dans Party Centrum Janssen te Venray. 'Het wordt dit jaar hel feest der feesten', aldus Paul Janssen van Dan Party Centrum Janssen. 'Een absolute must voor iedereen die houdt van de hedendaagse moderne muziek omlijst met een flinke dosis theater'. In vergelijking met voorgaande oudjaarsfeesten, is er dit jaar geko zen voor een brede aanpak. Bijna alle stromingen uit de hedendaagse moderne muziek komen aan bod: swingbeat, raggae, bubbling, R&B. club, mellow, trance, acid, break- beats en junglisme. Live-optredens worden verzorgd door King Lover, Gina Chagall en Steam. King Lover, uit Eindhoven, geniet op dit moment bekendheid in bin nen- en buitenland met zowel zijn live-optredens als op radio en tv. King Lover (raggae, bubbling en swingbeat) treedt op met twee dan seressen, die afgelopen jaar het Nederlandse kampioenschap bub- bling-dansen hebben gewonnen. Steam (voorheen Jen'Kiss) is een 6-mans live instrumental house- band. Zij maken lekkere opzwepen de housemuziek met rap. Een bij zonder optreden wordt verzorgd door Gina Chagall; onlangs nog te zien in de Travestie Show van Veronica. Uiteraard is er om 00.00 uur een special act om het nieuwe jaar in tc luiden en te knallen. alle artiesten en acts worden aan elkaar gemixt door drie dj's. Dit jaar zijn dat dj Rho uit Sittard. dj Duncan uit Venray en dj Mikki uil Venray. De theatrale omlijsting van het geheel wordt verzorgd door mr. Mellow Man. madame La Berbierc, miss Sweet Hearted, miss Euforia. miss Nimfonia en dr. Strangelove. Iedereen is gekleed in full color, vanaf 23.00 uur welkom in Dans Party Centrum Janssen, Raadhuisstraat 6 in Venray. De Silvester 'Full Color* Dance Party duurt tot 06.00 uur. Voor de liefheb bers is er nog een 'Hot Kitchen' afterparty in Venray. De voorverkoop voor de Silvester Full Color' Dance Party start per 1 december bij de volgende verkoop adressen: Dans Party Centrum Janssen, Raadhuisstraat 6 te Venray; Music World. Passage 8-19. Venray; Santé Craem, Grotestraat 15 te Venray; Videotheek a la Carte, Marktstraat 2a te Venray. Toegangskaarten kosten ƒ30,- (ex. fee) in de voorverkoop en 35,- op de avond zelf. Voor informatie kunt u kontakt opnemen met Dans Party Centrum Janssen, tel. 0478- 510500 en Van Boekhold Entertainment Projekten, tel, 073- 6890729. Rabobank Meerlo-Wanssum, Venray-Oostrum en Zevenrode tel. (0478)-53 82 00 tel.(0478)-53 02 00 tel.(0478>53 05 50 Kerstartikelen Nog even... en dan is het weer zover: Kerst! De Wereldwinkel heeft een ruim assortiment kerstarti kelen, zoals kerststerren, -ballen. - klokken, -bellen en raamdekoraties. Er zijn handgemaakte kerstgroepen met stoffen figuren uit Thailand en kerststallen van aardewerk uit Mexico. Voor de kinderen zijn er kerstmobiles uit Sri Lanka, trekpop pen en kerstgroepen met felgekleur de houten Figuren. Een leuk idee is om een zakenrelatie of kennis een kerstpakket aan te bieden. In de Wereldwinkel zijn voorbeelden van kerstpakketten aanwezig, maar het is ook mogelijk om een kerstpakket opmaat te maken. Heeft u hier inte resse in, dan is het raadzaam om deze pakketten tijdig te bestellen. Ook voor kerstkadootjes kunt u bij de Wereldwinkel terecht. De nieuwe (grote) solidariteitsagenda's zijn weer binnen. Een nieuw pro- dukt zijn de kindermutsen die gebreid zijn in de hooglanden van Peru. Andere nieuwe produkten zijn kinderlaarsjes, houten pennehouders en katoenen shawls. Ook de voor raad zijden shawls is weer aange vuld. Deze shawls zijn afkomstig uit India en worden geproduceerd door Een keuze uit de nieuwe romans. Aytmatov, Cingiz: De dag die lan ger duurde dan een eeuw. Het zware leven van een spoorwegarbeider in de steppen van Kazachstan. Deighton, Len: Geloof. Nieuwe verwikkelingen rondom de Britse geheim agent Bernard Samson en zijn vrouw Fiona. Donnelly, Joe: De Shee. Argeloze archeologen wekken door hun opgravingen een Ierse vrouwelijke demon uit haar 5000-jarige slaap. Eberhardt, Michael C.: No body.Een advocaat verdedigt een verdachte in een moordzaak zonder lijk en gaat op zoek naar de vrouw die vermoord zou zijn. Gilpatrick, Noreen: En viel dood neer... Een vrouwelijke detective gaat op zoek naar de moordenaar van drie vrouwelijke partners in een reklame-ontwerpbureau en de echt genoot van de enige overlevende deelgenote. Holland, Cecelia: Zuilen van de hemel. De obsessie van een man in de Steentijd leidt tot de bouw van het beroemde Stonehenge. Leather, Stephen: De dag van de aanslag. Nadat op een gevonden Film voorbereidingen voor een moordaanslag worden aangetroffen, hebben de Amerikaanse en Britse geheime dienst grote moeite om zowel slachtoffer als daders te vin den. MacFall, Lynne: Bevroren waan zin. Een 40-jarige vrouw kijkt terug op de gewelddadige en tragische febeurtenissen in haar leven, arabande, William: Hel vuur uit de hemel. Een prehistorische sja- mcen probeert zijn Indiaanse volk door stammenoorlogen in de bergen en prairies van Amerika te loodsen. Deel 6 van 'Kinderen van de dage raad'. Attentie: De bibliotheek is op dins dag 5 december om 16.00 uur geslo ten. SKVIS. SKVIS is een organisatie die de ontwikkeling van plattelands vrouwen wil stimuleren door middel van diverse aktiviteiten en is aktief in de meest achtergestelde gebieden van India. Het overgrote deel van de bevolking leeft er onder de armoe degrens. Landbouw is moeilijk te bedrijven als gevolg van de bodem vervuiling en er is weinig industrie. Met name de situatie van vrouwen is slecht. Om die reden heeft SKVIS aktiviteiten op touw gezet en pro beert mensen te helpen met het ver schaffen van een extra inkomen. De shawls van SKVIS zijn 100% zijde en zijn verkrijgbaar in diverse motieven. Met het kopen van een produkt uit de Wereldwinkel helpt u mee aan de eerlijke handel Voor meer informatie kunt u tij dens openingstijden bellen naar de Wereldwinkel, tel. 0478-588571. U kunt ook vrijblijvend langskomen in de Wereldwinkel, gevestigd in het iand Henseniusstraat 3a. De 'ereldwinkel is geopend: maandag van 12.00 tot 18.00 uur; dinsdag t/m donderdag van 10.00 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 18.00 uur; vrijdag van 10.00 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 21.00 uur en zaterdag van 10.00 tot 17.00 uur. Vlag uit, winkel open! Op de extra koopavonden kun u bij ae Wereldwinkel terecht. pai Wc Op woensdag 29 november zijn we gestart met een kursus voor ver legen mensen. Het doel van deze kursus is uiteraard: leren kontakt maken. Welke lichaamstaal gebrui ken wij daarbij? Kontakt maken is meer dan alleen praten en niet pra ten. Als we een verhaal vertellen en we zitten daar als een levenloze pop, zonder uitdrukking, zonder intonatie in onze stem, alleen onze mond gaat open en dicht, dan gaat er niets van ons uit. Dan gebeurt er dus niets. Spreken doen we met ons hele lichaam. Ons lichaam laat zien hoe we ons voelen, bijvoorbeeld gespan nen, onzeker, gevoelloos, verdrietig. Ons lichaam drukt ook ontspanning, zekerheid, gevoel en blijdschap uit. Iemand die gespannen is heeft de mogelijkheid tot ontspanning in zich! En dat geldt ook voor alle andere gebieden. In deze woensdagmorgengroep zijn nog enige plaatsen vrij. Voor opgave en informatie: bel Gerda 0478-581216 of Cecile 0478- 531506. Verlichtingskontrole Donderdagmorgen hield de politie in samenwerking met de politiesur veillanten tussen 07.00 en 08.00 uur op de Julianasingel een kontrole op de door fietsers en bromfietsers gevoerde verlichting. Vijfmaal werd proces-verbaal opgemaakt bij de kontrole. Verder werd er driemaal verbaliseerd tijdens een rijdende kontrole. Later die morgen werd een ver- keerskontrole gehouden. Zeven pro cessen-verbaal werden opgemaakt inzake het niet dragen van de auto gordel, het niet voeren van deel III en het rijden zonder rijbewijs.

Peel en Maas | 1995 | | pagina 9