La Traviata in schouwburg 6 OPVALLENDE SINT-NICOLAAS AANBIEDINGEN BIJ CAESAR-BROUWER herenkleding Doe mee met het literair café 'Zin in zingen' Vorst Tenny tapt eerst glas Silvesterbier 'Unplugged in De Bonte Koe FRANSLEMMERS Kursus tekenen en schilderen in Veïtum Oud papier Fanfare gaat in beeldende kunst Toneel in Castenray O Sweaters (bekend topmerk!) van 298,- Pantalons 100% wol machine wasbaar o.a. marine blauw en zwart van 198-298 ©Coltruien 149 Shirts onzè bekende merken 169-189 Carlo Coiucci pullovers Signum overhemden vele modellen 149,- 159,- 75,- 98,- 125,- korting 59,- CAESAR BROUWER Kerstmarkt PEEL EN MAAS Donderdag 30 november 1995 - Pagina 3 „Qeur va» Vandaag de slotronde van dit jaar. Voor de inzenders van al die goede oplossingen in 1995, zal de november-opgave niet veel problemen opleve ren. Hieronder volgen twee zeer bekende versregels: "En langs de stralende pleinen van 't water, Voer ik een blonde vrouw aan mijn zij Wie is de auteur van bovenstaand fragment en hoe luidt de titel van het gedicht, waaruit deze versregels afkomstig zijn? Inzendingen kunt u vóór 12 december a.s. sturen naar het secretariaat van het Literair Café Venray- regio, Rochusstraat 1. Venray. Er komt geen licht tussen de koplopers. De vier hooggeplaatsten scoorden opnieuw. De voorlaatste stand is nu als volgt. IMevrouw L. Colsen en Mevrouw W. Nelissen-Wijnhoven tot op dit moment 100 goed is 100 punten!. 3. De heer A. Kroft 90 punten. 4. De heer A. Leyssen 80 punten. 5. Mevrouw T. Peters-Ten Have 50 punten 6. Mevrouw' G. de Beyer-Cruels 45 punten. 7. Mevrouw C. Pernot-de Wit en mevrouw W. Vink 20 punten. 8. Mevrouw H. van Beek, Mevrouw T. Smits en Mevrouw S. Greydanus-v.d. Putten 10 punten. Het fragment van de oktober-opgave was afkomstig uit het gedicht "Mont Ventoux" van Jan Kal. Wie zelf eens - al is het maar met de auto - de Mont Ventoux beklommen heeft, zal - net als ik - afgestapt of uitgestapt zijn bij het monument ter nagedachtenis aan het eerste dopingslachtoffer van de wielersport. Tommy Simpson. Er is een soort wielerbedevaartplaats ont staan. Achtergelaten binnenbanden, bidons, wielerprentjes, ja zelfs sturen van wielerfietsen zijn de kaarsen voor deze wielerheilige. Wie de tocht onderneemt naar boven - zo wil de auteur van dit gedicht zeggen - jaagt net 'zoals elke dichter ijdelheid en wind na! Jan Kal - Mont Ventoux Dichten is fietsen op de Mont Ventoux, waar Tommy Simpson toen is overleden. Onder zo tragische omstandigheden werd hier de wereldkampioen doodmoe. Op deze col zijn velen losgereden, eerste categorie, sindsdien tabu. Het ruikt naar dennegeur, Sunsilk Shampoo, die je wel nodig hebt, eenmaal beneden. Alles is onuitsprekelijk vermoeiend: de Mont Ventoux opfietsen wel heel erg, waarvoor ook geldt: bezint eer gij begint. Toch haal ik, ook al is de hitte schroeiend, de top van deze kaalgeslagen berg: ijdelheid en het najagen van wind. Vanavond donderdag 30 november zal de Lokale Omroep Venray dit gedicht uitzenden, voorgedragen door Mevr. Rennie van Windt. Tussen 18.00 en 19.00 uur is het te beluisteren. Gedurende de komende maanden zal elke vierde donderdag van de maand een fragment uit een gedicht verschijnen in Peel en Maas. Per keer verdient men 10 punten: 5 voor de juiste titel van het gedicht 5 voor de juiste naam van de dichter. Op vrijdag 15 december krijgen de prijswinnaars wat hen toekomt. Tegelijk met de uitreiking van de Raadselige Roos zullen zij gefêteerd worden. Op 19 januari 1996 komt Michel van der Plas in het Literaire Café. Noteert u de datum alvast? Op mpandag-29 januari 1996 startrde-cursus Poëzie: Inlichtingen- Volksuniversiteit Venray. Telefoon: 0478-580185. kunt donateur worden van het Literair Café door minimaal f 25,- over te maken op'Habo-bank Meerlo, rek. no.. 132 594 250 - girore kening Bank 1054648 t.n.v. Stichting Literair Café Venray-regio. Verdere inlichtingen kunt u verkrijgen bij het secretariaat: telefoon 0478-582948. A.s. zondag 3 december om 20.00 uur is de vierde avond in suksessie van een avond 'Zin in zingen'. 'Goede wijn behoeft geen krans' en 'zingende mensen, gelukkige men sen". Twee spreekwoorden die aan duidelijkheid niets te wensen over laten, zijn op d$ze avond van toe passing! Zangbundels (tweede uitgave) zijn wederom te koop, evenals aan vullingen op de eerste uitgave. Het belooft een avond te worden met een speciaal tintje. Tot ziens, a.s. zondag 3 december om 20.00 uur in zaal In den Engel aan de Poststraat te Venray. Onder toeziend oog van voorzitter Paul Sproncken (carnavalsvereni ging De Piëlhaas), Jac Mols (Brandbrouwerij) en Bert Pelzer (café 't Podium) tapte de nieuwe vorst Tenny officieel het eerste glas Brand Silvester Bier. Afgelopen donderdag werd dit bier tijdens een gezellige avond in café 't Podium met bijpassende ler.se liederen geïntroduceerd. Voor vorst Tenny waarschijnlijk een van de vele plichtplegingen van de komende tijd. Toch vond ook hij het bier lekker en genoot van de muziek! Zaterdag 2 december vanaf 20.30 uur is er in De Bonte Koe het vierde Unplugged optreden. Na het sukses- volle optreden van de Oostrumse Brajopies is het nu de beurt aan Ratjetoe. Muzikaal zit het beter in elkaar als dat de naam van de groep zou vermoeden. Ratjetoe bestaat uit leerlingen van de Venrayse muziek school, te weten Guido van Dijk op gitaar, Rudy Hendrix op gitaar en Roel Hendrickx op drums. Deze muzikanten worden op bas onder steund door Oeki die ook de opna me van dit optreden verzorgt. Iedere groep of muzikant die unplugged optreedt krijgt narpelijk een cassette waarop dit optreden vastgelegd is. Op 16 december treedt het Oostrumse Gram unplugged op en ook in januari liggen er al enkele optredens vast. Bij deze doen we een oproep aan individuele muzi kanten of groepen die ook een 'unplugged optreden' willen verzor gen. Informeer hiervoor in De Bonte Koe. Naast de zaterdagavondoptre dens zijn er natuurlijk de tweeweke lijkse live-optredens op zondag, met op 9 december de groep Rataplan. In de formatie spelen de leden van Max Tax y sus Bandidos, die afgelo pen kermis zo'n sukses hadden met hun optreden in De Bonte Koe en hierna verschillende malen in de regio speelden. Zij spelen Tax Max cajunachtige muziek in de stijl van Rowwen Hèze. Zondag 9 december vanaf 18.00 uur, entree ƒ5,-. s The 0 o o r Mooi Wonen Goed Slapen Frans Lemmers biedt u een "ruim" assortiment kastwand systemen. Zelfs in de meest FRANS LEMMERS KASTWANDSYSTEMEN OPBERGRUIMTEN MOGEN WORDEN! letterlijke zin van het woord. De designlijn "The Doors" staat voor kwaliteit en unieke ontwerpen. tel. 0 4 7 8 The Doors The Door Op woensdag 6 december is er in de schouwburg een opvoering van La Traviata van Giuseppe Verdi door de Staatsopera van Tatarstan. Aanvang van de opera is 20.00 uur. Vorig seizoen bracht de Staatsopera van Tatarstan met groot sukses de opera's Rigoletto en Boris Godoenow in diverse Nederlandse schouwburgen. Het NRC schreef: 'Terecht komt het gezelschap terug naar Nederland' en ook dit seizoen komt de Staatsopera terug! Behalve Boris Godoenow van Moessorski zal Verdi's meesterwerk La Traviata in dertien theaters te zien zijn. La Traviata behoort met Rigoletto en II Trovatore tot de eerste opera In wijkcentrum 't Schöpke in Veïtum kan men op vrijdag 8 december van 15.30 tot 18.30 uur terecht om informatie in te winnen over lopende en nieuw te starten kursussen. Ook is er werk te zien van de kindergroepen van de afgelo pen periode. In januari '95 begon Marlies van Zeben met teken- en schilderlessen aan kinderen van 5 tot 12 jaar. Inmiddels werkt zij met drie leef tijdsgroepen. In januari '96 starten er kursussen voor jongeren vanaf 13 jaar en volwassenen. Informatie: Marlies van Zeben, tel. 511689 en op vrijdag 8 dec. van 15.30 tot 18.30 uur in wijkcentrum 't Schöpke, Veltumse Kleffen 62B. Inbraak in bedrijf Door forcering van een deur was toegang verkregen tot een aan de Smakterweg gelegen metaalbedrijf. Alle kasten en laden bleken door zocht te zijn maar wat er ontvreemd was kon niet worden medegedeeld. De braakschade bedroeg ƒ2.500,-. uit Verdi's middenperiode. Dit trio vormde in de vorige eeuw het fun dament van Verdi's internationale doorbraak en wereldroem. De ope ra's kenmerkten zich door hun ongekende melodische rijkdom, beroemde aria's en massale koor partijen. Het verhaal speelt zich af midden negentiende eeuw in Parijs. In het huis van de courtisane Violetta Valéry is een feest gaande. Alfredo Germont wordt voorgesteld aan Violetta en zingt haar éen heildronk toe, omdat ze net ziek is geweest; zij leidt aan tbc. In een moment dat ze alleen zijn verklaart Alfredo Violetta zijn liefde; Zij is geamuseerd en geeft hem een camelia cadeau met de woorden dat, als de bloem ver welkt is, hij haar weer mag komen opzoeken. Als Alfredo is vertrokken denkt ze na over zijn liefdesverkla ring, maar besluit hem te vergeten" en haar leven voort te zetten. Het tweede bedrijf speelt zich af in Violetta ^landhuis, waar ze nu al een aantal maanden gelukkig samenwoont met Alfredo. Alfredo ontdekt dat Violetta het leven dat ze leidt nauwelijks kan bekostigen. Hij vertrekt ng&r. Parijs om-geld los te krijgen. Tijdens zijn afwezigheid bezoekt zijn vader Violetta en vertelt haar dat ze zijn zoon te gronde richt. Bovendien kan zijn dochter niet trouwen als haar broer met een courtisane samenleeft. Hij vraagt haar de relatie op te geven. Als Alfredo terugkeert, verklaart Violetta hem nogmaals haar liefde en gaat den terug naar Parijs. Alfredo snelt haar achterna. Hij ont moet Violetta op een feest bij een vriendin, maar tot zijn grote woede vraagt zij hem weg te gaan omdat ze niet meer van hem houdt. Maanden later is Violetta's gezondheid erg achteruit gegaan en ze heeft bijna geen geld meer. Ze ontvangt een brief van Alfredo's vader, waarin staat dat hij én Alfredo haar samen zullen komen bezoeken om haar vergiffenis te vragen. Als Alfredo binnenkomt zingt Violetta met hem over de liefde en toekomst. De vader van Alfredo beseft dan dat hij teveel van haar gevraagd heeft. Maar het is te laat: Violetta sterft. Advent nadert en iedereen gaat zich voorbereiden op de Kerstdagen. Een oud gebruik, wat echter steeds minder wordt toegepast, is het maken en aan steken van een adventskrans. Ook de Grote Kerk heeft een adventskrans. De toestand van ditstukje ijze ren smeedwerk was echter niet florissant. Reden voor deken Coenen om Harrie Gerrats gevraagd of hij de krans wilde opknappen. Harrie, die al meer klusjes voor de kerk heeft opgeknapt heeft de krans, waarvan de kaars houders schots en scheef stonden, onder handen genomen. Kaarsen kunnen nu niet meer scheefstaan. De schaaltjes zijn vernieuwd en de pinnen vervan- gen door hulzen. De krans zal worden versierd en is vanaf de eerste advent, a.s. zondag, in de kerk te zien. Ook heeft Harrie Gerrats nog voor zes nieuwe kerstboomstandaards gezorgd zodat de kerstsfeer alleen nog maar verhoogd wordt. LANDWEER! III Maandag 4 december wordt er door biljartvereniging DOS weder om het oud papier opgehaald in Landweert III. Men wordt verzocht om het papier goed gebundeld vanaf 09.00 uur aan de straatkant gereed te zetten. LOURDESWERK HEIL DER ZIEKEN Woensdag 6 december wordt er papier opgehaald route Vredeskerk. Wilt u het goed gebundeld aan de straat plaatsen. Indien het mogelijk is hou er reke ning mee met het parkeren van de wagens voor doorgang: hiervoor onze dank. De container aan de Westsingel, parkeerplaats Hubenhof is elke zaterdag open van 08.340 tot 17.00 uur. Hier kan iedereen papier depo neren ten bate van Heil der Zieken. PEEL EN MAAS 'n abonnement waard Verloren en gevonden voorwerpen In het tijdvak van 20 tot en met 26 november werd bij de politie aangif te gedaan van vermissing van de volgende goederfy^ü-iiGa VERLOREN Rabo bankpassen; portemonnee met giropas, studentenpas, geldbe drag, OV-jaarkaart; portemonnee met bankpas, bibliotheekpas, tele foonkaart, videotheekkaart. geldbe drag en 2 sleutels; portemonnee, zwart met 2 ritssluitingen; doos met GLM vérwarmingspomp, Franse letters; kinder halsketting met 2 hangertjes, I dubbel hart, 1 hartje met lieveheersbeestje; rijbewijs; ring voorzien van briljant: ring van witgoud; speelgoed knuffelbeestje; verzekeringsplaatje van bromfiets XVR 535; waardebon Hema ƒ25,-. GEVONDEN Eurocheques 13.87.03.310; fiets, Jadie sport; damesfiets, Balmoral, Union; damesfiets; herenfiets Holland, Gazelle, Commodore met velgremmen; gazelle racefiets met 10 versnellingen; kinderfiets Satumus, grijze voorvork; geld; bibliotheekpas; lakleren portemon nee; 1 kindersportschoen. Inlichtingen omtrent de verloren en gevonden goederen tijdens kan tooruren op het politieburo aan de Leunseweg. Fanfare Vriendenkring uit Overloon gaat "in kunst". De fan fare geeft, gesponsored door de Rabobank Vierlingsbeek- Overloon een serie zeefdrukken uit. De zeefdrukken, afbeeldingen van beeldend kunstenaar Cl. Weijmans uit Overloon, worden in beperkte oplage verspreid. Het gaat om vier werken, de Vier Jaargetijden, die zowel in zwart-wit als in kleur worden vervaardigd. De oplage van elk werk is 50 in de zwart-wit versie. Op de kleurversie kan men inschrijven. Vanavond, donderdga 30 november, wordt in het restaurant "de Vierjaargetijden" te Overloon de eerste druk overhan digd aan dhr. H. van Mil, voorzitter van de Rabobank Vierlingsbeek- Overloon. Na maandenlang repeteren, onder leiding van regisseur Hay ?Dinghs, brengt toneelgroep Vondel uil Castenray voor u. in het gemeen schapshuis De Wis, het blijspel 'Hartjes aan 't spit', geschreven door F. Drost. De uitvoeringsdata xzijn zaterdag 9 en zondag 10 decem ber. Aanvang om 20.00 uur. Een korte inleiding: Hoteleigenaar Hupker is overleden en heeft zijn hotel vermaakt aan zijn twee petekinderen Marian van Dijk en Epie Wiersma. Aan de erfenis kleven wel enkele voorwaarden! Wat deze voorwaarden zijn, houden wij nog even geheim, maar iedereen probeert onder deze voorwaarden uit te komen en dat levert een aantal kolderieke situaties op. Of het ook alieifiaal lukt? Indien u houdt van een gezellig avondje uit en graag lacht, dan kun nen wij u een bezoek aan De Wis van harte aanbevelen. Toegangskaarten a ƒ7,50 zijn uit sluitend in de voorverkoop verkrijg baar bij café Het Doelhuis in Castenray; Rabobank Zevenrode Oirlo en telefonisch te reserveren: tel. 0478-571308, Toneelgroep Vondel, Castenray. Twee gft-containers ontvreemd Woensdagmorgen werden tussen 08.30 en 10.00 uur twee gereed staande gft-containers bij een woning aan de Pavanestraat gesto len. TOT ZIENS BIJ f? nu nu nu nu nu Grotestraat 43, Venray, 0478-510943 deze spectaculaire aanbiedingen vindt u op onze parterre afdeling EXCLUSIEVE HERENMODE VENRAY-VENLO ZONDAGSDIENST HUISARTSEN Weekenddienst voor de patiënten van M. van Ticl, R.E. Gabeler, Th. Lankveld. H. Schraven, J Wittgen en B. van Casteren-van Gils: H. SCHRAV EN Stationsweg 15a, tel. 581465 Weekenddienst voor de patiënten van P. Corver. G. van Loon, E. de Muinck Keizer, A. Coenen, F. Schmeetz, D. Vercauteren. J. de Vocht en M. v.d. Acker: L. BRUINTJES Aronskelk 76, tel. 585900 Weekenddienst voor de patiënten van dkt. Keijzer en dkl. Van Dongen: Dkt. Van DONGEN Past. Jeuckenstraat 6, America tel. 077-4641707 vrijdag 18.00 tot zondag 24.00 uur. Voor spoedeisende gevallen kunt u op de genoemde data bij de genoemde doktoren terecht: 's morgens van 10.00 tot i 1.00 uur 's middags van 17.00 tot 18.00 uur ZIEKENVERVOER Tel. 077-575757 ONGEVALLEN Tel. 06-11 WEEKEND- EN NACHTDIENST VENRAYSE APOTHEKEN DE BURGGRAAF Stationsweg 5, tel. 584877 van vrijdagavond 18.00 uur tot vol gende week vrijdag. Openstelling: zaterdag van 10.00 tot 12.00 uur cn van 17.00 tot 18.00 uur zondag van 10.00 tot 11.00 uur. Verder alleen voor spoedgevallen (via het nachtluikje) TANDARTSEN WEEKENDDIENST VENRAY-YSSELSTEYN Voor spoedeisende gevallen uitsluitend na telefonische afspraak neemt waar: P. WASSER, tel. 584504 WEEKENDDIENST DIERENARTSEN DIERENARTSENPRAKTIJK VENRAY Oude Oostrumseweg 26 tel. 581336 of 586457 E.M. Ruymbeek, J.M. van Winden, W H. de Vocht. R.C. Goedegebuure, V. Geurts, R. Eelderink en G. Gelling H. van WINDEN en W. de VOCHT DIERENARTSENPRAKTIJK OOSTRUM W. LOONEN Mgr. Hanssenstraat 42, Oostrum tel. 582690 "zaterdag en zondag van 13.30 tot 14.00 uur en van 18.00 tot 19.00 uur WEEKENDDIENST VERLOSKUNDIGEN voor de praktijken van mevr. Raaymakers, mevr. Van Eerten. mevr. Tiggeloven en mevr. Vermazeren A. RAAYMAKERS Horst, tel. 077-3986538 vanaf vrijdag 12 uur tot maandag 8 uur WEEKDIENST VERLOSKUNDIGEN De weekdienst van de praktijk van mevr. Van Eerten en mevr. Tiggeloven worden vanaf maandag 8 uur tot vrijdag 12 uur waargeno men door: T. TIGGELOVEN Blauwververstraat 30, tel. 582411 Afspraken maken 's middags tussen 18.00 en 19.00 uur. tel. 13727 Op zondag 17 december organi seert de Reumapatiëntenvereniging Venray een Kerstmarkt in zaal In den Engel. Deze Kerstmarkt wordt gehouden om leden van onze ver eniging eens een keer in de gelegen heid te stellen op vakantie te gaan.Een aantal van onze leden komt anders nooit de deur uit. Voor wie is deze Kerstmarkt? Deze is voor ieder die een gehandi capte medemens een warm hart toe draagt. Ook kinderen zijn welkom. Wie nemen er deel aan deze Kerstmarkt? De bedoeling is dal elke hobbyist haar/zijn hobby kan promoten en daarbij gemaakte werkstukken kan verkopen. Hierbij kun je denken aan zelfgemaakte kerstkaarten, kaarsen, kerststalle tjes, kerstgroepen, etc. Kortom alles wat met Kerstmis te maken heeft. Dus ook culinaire kerst-creaties. Natuurlijk is het niet de bedoeling dat er professionele handelaren of winkeliers aan deze hobby-kerst markt deelnemen. De Kerstmarkt start om 10.00 uur en duurt tot 17.00 uur. De huurprijs is ƒ10,- per meter tafel. Inschrijven is mogelijk tot en met zaterdag 2 dcc. bij mevr. M. Heidens, tel. 589100 of mevr. A. Geraedts, tel. 581463. Reageer snel dan is er nog plaats! Kentekenplaat gestolen Een inwoner van Venray deed aangifte van diefstal van een kente kenplaat van zijn aan de Bergweg geparkeerde personenauto. Das dood gereden De stichting Das en Boom kan weer een door het snelverkeer gedo de das komen ophalen. Deze keer was een das op ae Ericaweg dood gereden.

Peel en Maas | 1995 | | pagina 3