JSk tóe HOEZO? Direkt maatregelen kruispunt Deurneseweg Privatisering sportparken eerder Veiling Lions wordt aangevuld met taxatiedag EMOFRA GIEX)g»> De Schakel wordt wellicht overgedragen aan gebruikers Hg KUI S Hl» Gehandicaptenplatform voelt zich gepasseerd .«petten Opgravingen in Antoniusveld AANBIEDING j C Zwarte Pieten bruncj A* Groot in jonge mode 4 Z Venray VOLLE MAANFEEST VOLLE MAANFEEST INLINE SKATES «ffiONBÈhOAG 30 NOVEMBER 1995 Nr. 48 HONDERD ZESTIENDE JAARGANG Venray's IjWijntiuis j Tel. 0478-511510 PEEL EN MAAS UITGAVE: VAN DEN MUNCKHOF B.V. - DRUKKERIJ/UITGEVERIJ WEEKBLAD X/OOR X/ENRAY EN OIV1GEX/ING Advertentieprijs: ƒ0,37 p. mm (excl. btw) - Abonnementsprijs per halfjaar ƒ15,50 Grotestraat 68-Postadres: Postbus 1,5800 AA Venray-Tel. 0478-582727/Fax 510916 1 WWW l\ VLIVIin L. WIVI VIL V lin\J Abonnementsprijs buiten de regio ƒ22,50 (uitsluitend bij vooruitbetaling) SCHUHMACHER BIKE S\SPORT Protectie-Sticks, Wielen - Assen - Spacers NO FEAR Kleding Stickers Albionstraat 45 Venray-Leunen tel. (0478)-514948 De Schakel, het trefpunt in Leunen van o.a. de scouting, de peuterspeelzaal en de biljartver eniging Leunen, kan mogelijk in 1996 opgeknapt worden. Gemeente en gebruikers bekijken momenteel de privatisering van Oh, kom er eens kijken t bij: I I I Stuntverkoop op de markt j zacht belegen ,QQeJ fris en lekker, per kilo ƒ9,95 j Boerenseptemberkaas J heerlijk belegen, per kilo ƒ13,90 ook bij u op de markt iedere vrijdag op het Keuze uit ±50 soorten buitenlandse kaas ^Henseniusplein van 9.30 tot 18.3(^ Uw vertrouwde adres JOHN'S JEANS SHOP Grotestraat 76 Venray het gebouw, waardoor het pand voor een symbolisch bedrag in eigendom komt van de gebrui kers. Daarna kan het gebouw opgeknapt worden. Wethouder Kersten zegde begin juli, tijdens het bezoek van burge meester en wethouders aan Leunen, toe dat hij alles in het werk zou stel len om het gebouw nog voor de winter op te knappen. Dat laatste is niet gelukt maar er is inmiddels goed overleg gepleegd tussen gemeente, gebruikers en dorpsra den. Omdat van verbouwing al in 1993 sprake zou zijn. heeft de gemeente nog steeds een bedrag van drie ton gereserveerd voor die ver bouwing. De gebruikers zullen ver der via diverse fondsen en zelfwcrk- zamaheid de rest van de verbouwing financieren. Vooruitlopend op de privatisering zijn de gebruikers inmiddels in commissieverband begonnen met de voorbereiding van de verbouwing. Spijkerbroek te lang GARCIA JONNY-Q Alle lengtes op voorraad Hotel Asteria Venray Maasheseweg 80a, 5804 AD Venray lnl. en reserveringen: Tel. 04780-11466 Het Gehandicaptenplatform Venray voelt zich gepasseerd door de gemeente Venray met betrek king tot de evaluatie van de Wet Voorziening Gehandicapten. Het Platform, dat de belangen van de Venrayse gehandicapten behar tigt, is verbaasd dat zij de evalu atienota toegezonden heeft gekre gen in het kader van "aktieve voorlichting" van de gemeente en dat inspraak niet meer mogelijk was omdat b. en w. de nota heb ben vastgesteld en ter kennisname aan de commissie voor Culturele, maatschappelijke en sociale zaken (Cumaso) heeft gestuurd. Het bestuur van het Platform uit haar onvrede in een brief aan het colle- van b. en w. Het platform maakt nadrukkelijk haar ongenoegen kenbaar over het feit dat het Platform op geen enkele wijze betrokken is geweest bij de I evalutatie van het gevoerde gemeen telijk beleid. "Dit is volstrekt in tegenspraak met toezeggingen die ons gedaan zijn". Die toezegging zou op 19 april dit jaar zijn gedaan door een ambtenaar van de gemeen te tijdens een onderhoud met het bestuur van het Platform. "De afge sproken procedure was dat een con cept nota gemaakt zou worden en dat deze besproken zou worden met het bestuur van het Platform", Het bestuur betreurt de gang van zaken, mede omdat het nogal wat kantekeningen plaats bij de evalu atienota. Zo zijn er nogal wat ondui delijkheden, over o.a. afwijzings gronden van aanvragen, wachttijden voor antwoord op aanvragen, proce dure-afspraken en over de relatie tussen de in de nota voorgestelde wijzigingen met betrekking tot de veranderingen in de Wet Voorziening Gehandcapten. Verder plaatst het bestuur kanttekeningen bij het gegeven dat er ook maar enige zelfkritiek in de nota ont breekt. Het bestuur van het Platform geeft in haar brief overigens wel aan dat er ook een aantal elementen in de nota staan die hun sympathie en instemming hebben. Verder stelt het bestuur dat zij open blijft om over de inhoud van de nota met het gemeentebestuur van gedachte te wisselen. De provincie Limburg gaat zo snel mogelijk maatregelen nemen om de verkeersveiligheid van het kruispunt Langstraat-Deurnese- weg-Heidseweg te verbeteren. Dat is het resultaat van een "brand brief" van wethouder Driessen van verkeer aan de provincie en een woensdagmorgen gehouden inspectie op het kruispunt. De brandbrief is het gevolg van een tweede dodelijk ongeval binnen veertien dagen op dit kruispunt. Vorige week donderdag overleed een 80-jarige bromfietser nadat hij in botsing kwam met een personen auto. "De maat is vol" aldus Driessen. "Urgentie is geboden om de verkeersveiligheidsfactor te ver groten". MAATREGELEN De inspectie heeft ertoe geleid dat er nu snel tijdelijke maatregelen worden genomen. Die bestaan uit het aanbrengen van bakens op alle uitvoegstroken van de Deurnese weg. Nu zijn die bakens alleen aan gebracht op de uitvoegstrook naar Venray, als men uil de richting Wanssum komt. Verder zullen er ook maatregelen voor fietsers worde genomen. Op de toegangspaden naar het kruispunt zullen "fietsvriendelijke drempels" worden neergelegd die de snelheid van de fietsers, en met name de bromfietsers sterk moet afremmen. Verder worden de toegangspaden voorzien van extra hekken. ONDERZOEK Verder zal er een onderzoek wor den gedaan naar het aanbrengen van dikke witte strepen op het wegdek, die een "gevarenzone" markeren. Indien voertuigen die strepen zijn gepasseerd is het oversteken levens gevaarlijk. Ook zullen gemeente en provincie gaan bekijken of dit kruispunt omgebouwd wordt tot rotonde en zo ja wanneer. Die ombouw gebeurt pas op zijn vroegtst in 1997. De kos ten die daarmee gemoeid zijn, bedragen 1,2 miljoen gulden, waar van de gemeente dan vier ton moet bijdragen. Hetzelfde geldt voor het kruispunt nabij Oostrum. dat zeker in 1997 wordt aangepast. Tariefsverhoging gaat gewoon door De gemeente gaat in januari praten met de sportverenigingen over privatisering van de sport parken. Als eerste komen de kerk dorpen aan de beurt. De gebrui kers zijn blij met de aftrap van de privatisering, maar blijven tegen de verhoging en de manier waar op die is doorgevoerd. De politiek keurde dinsdagavond de verho ging voor 1996 goed. De toezegging van wethouder Kersten van sportzaken komt na een gesprek tussen de wethouder en ver tegenwoordigers van sportvereni gingen op de kerkdorpen. Die had den een brief gestuurd waarin zij bezwaar maken tegen de gang van zaken. De verenigingen klagen er met name over dat zij niet gekend zijn bij de verhoging van de tarieven voor de accommodatie. Al in april van dit jaar hadden de verenigingen in een brief laten weten best in te zijn voor privatisering. Op die brief is nooit een antwoord gekomen. In plaats daarvan krijgen de verenigin gen in oktober de aankondiging van de tariefsverhoging: 1300 gulden meer per jaar voor de sportparken op de kerkdorpen, 2500 gulden meer voor de Wieën. De politiek ging in commissiever band akkoord met de voorstellen van het college, reden voor de ver enigingen om bij de wethouder aan de bel te trekken. Maandag vond een gesprek plaats waarin Kersten een aantal toezeggingen deed. De politiek bleef in de raad het college steunen, al vond men de wijze van communiceren onvoldoende. Het CDA drong aan op een harde belofte -'privatiseren afronden voor 1997, zodat niet opnieuw een tariefsverho ging nodig is-, maar daar waagde de wethouder zich niet aan. De verenigingen zijn tevreden met de start van de privatisering, maar blijven tegen de tariefsverhoging. Niet alleen omdat de gemeente hen niet bij de besluitvorming heeft betrokken, maar ook vanwege de hoogte van de tarieven. Bovendien is er sprake van rechtsongelijkheid vinden de verenigingen. "De ver schillen tussen de sportparken wor den op deze manier vergroot. Een vereniging moet voor een accom modatie met twee velden evenveel betalen als een andere voor vijf. De wethouder praat over een verhoging van vijf gulden per lid. Voor sommi ge verenigingen is dat veel hoger", zegt voorzitter Th. Zegers van SV Merselo, namens de gebruikers. De verenigingen pleiten voor een meer gewogen verhoging van de tarieven. Koopavonden St. Nicolaas donderdag 30 november, vrijdag 1 december, maandag 4 december, tot 21.00 uur f Deze week zijn medewerkers van de RAAB en enkele Venrayse vrij willigers gestart met een vooronderzoek in de grond van de' nieuwe wijk Antoniusveld. Langs de Henri Dunantstraat, tussen de A73 en de St. Antoniusveldweg zijn vijf lange sleuven gegraven, waarin naar res ten van het verleden wordt gezocht. De eerste resultaten zijn "bemoedigend", aldus een van de vrijwilligers. In de sleuven, ongeveer 50 meter lang en ruim een meter diep, zijn diverse scherven aangetroffen. Ook zijn de resten van een boerderij aangetroffen, die vermoedelijk rond 1200 is afgebrand. De vraag of het onderzoek voortgezet kan worden, hangt af van de beoordeling van de eerste opgravingen. Vandaag, donderdag, wordt beke ken of er aanleiding is tot verder onderzoek. Vervolgens zal men bij de gemeente om een financiële bijdrage vragen om het onderzoek voort te zetten. \kunnen PEEL EN MAAS n abonnement waard donderdag 7 december Brand in paardestal Het is aan de oplettendheid van een 59-jarige fietser uit Merselo te danken dat de schade bij een brand in een aan de Ossendijk gelegen paardestal beperkt bleef. De man fietste vrijdagmiddag op de Ossendijk toen hij rook uit de paardestal zag komen. Hem was bekend dat daar een paard in stond. Hij ging kijken en haalde het paard naar buiten. Verder zag hij dat een pak lompen aan het brapden was. Hij gooide de brandende massa naar buiten waardoor gevaar voor uit breiding geweken was. Getuigen hebben rond dat tijdstip een onbe kende man in die buurt gezien maar een zoekaktie door de politie lever de geen resultaat op. KROKETTEN-WEKEN BIJ: De keuze is maar liefst uit 10 soorten: - vleeskroket - garnaalkroket - kalfskroket - "speciaaltje" - wildkroket - kip/champignonkroket - satékroket - groentekroket - ham/kaaskroket - goulashkroket U betaalt slechts Paterslaan 1 te Venray, tel. 510211 donderdag 7 december Ook in 1996 organiseert de Lions Club afd. Venray weer een veiling voor het goede doel. Afgelopen dinsdag vond de over handiging van de opbrengst van 1995 plaats. In hotel Verstraelen te Wanssum werd een bedrag van 15.000 gulden overhandigd ten behoeve van een vakantie op Texel voor spierdystrofiepatiëntjes. Spierdystrofie is een ongeneeslijke spierziekte. In 1996, op zaterdag 23 maart, zal de opzet van de veiling weinig ver anderen: kwalitatief goede kavels (te veilen goederen); Jan Kroes weer als succesvol veilingmeester en vooral een prettige ambiance. "Tijdens de afgelopen veiling ble ven de mensen langer "hangen" dan voorheen" aldus Rudy de Jong van de Lions, "omdat het zo gezellig was". Ook de eendaagse opzet droeg daar aan bij. Behalve een soortgelijke aanpak wordt er dit jaar ook een taxatiedag gehouden. Die vindt plaats op 21 januari in hotel Asteria. Mensen die eens willen weten op hun vermeend waardevol bezit, inderdaad die waarde heeft die zij in het hoofd hebben, kunnen die dag hun klei nood laten taxeren. De Lions Club pakt die gelegenheid meteen aan om de mensen te vragen of zij hun bezitting voor het goede doel willen laten veilen. "Daarmee proberen we de opbrengst naar 20.000 gulden te brengen" laat Jan Verhoeven, een ander Lions-lid weten. Op deze wijze probeert de Lions Club de kwaliteit van de te veilen goederen nog hoger op te schroe ven. Tijdens de taxatiedag worden schilderijen, antiek en curiosa, zil veren en gouden sieraden en porce- lein en aardewerk getaxeerd. kori*; '*i Mi 'és-mm I Vierlingsbeekseweg 18 I Overloon 04781-41434

Peel en Maas | 1995 | | pagina 1