Hebben, hebben? Holthees kan vroege achterstand niet wegwerken Gymnastiekvereniging St. Christoffel k en 'tbl Sporthal De Wetteling Ruitersport St. Jan Merselo Triathlon Vereniging Regio Venray Luchtbuks schietvereniging De Treffers Spio Schaak vereniging Venray i Advent Vormsel Werden door het doopsel in onze geloofs gemeenschap opgenomen: Gingen ons voor naar het eeuwig Vaderhuis: Diensten rond Kerstmis Jongerenreis naar het H. Land 1996 Kerstmiddag Enkel zaden Samenstelling priesterteam 16 EEL en maas uonderaag 30 november t995 - Pagina 17 nd); srbij Di t ei *,ezt Al vrij vroeg in de wedstrijd keek 901 lolthees tegen een achterstand aan. de 10e minuut kreeg iendtsveen een vrije trap, waaruit bal op de lat werd gekopt, de -.jgspringende bal was voor W. lenncn. die beheerst inkopte: 0-1. [olthees dat nu de aanval zocht :g enkele minuten later een klein ansje, maar de kopstoot van Hayko verts miste echter kracht. Uit de irekte tegenaanval kreeg iriendtsveen de kans om de score te ergroten. maar goed keeperswerk an Jos Pingen weerhield hen daar- an Dit bleek uitstel van executie, rant uit de corner was het L. lennen. die de bal achter Jos 3ers 'ingen kon werken: 0-2. Hierna 2 *Ug: i Donderdag: 7.30-21.00 Rooyse VK 1.00-22.00 Rooyse VK/Manual 2.00-23.00 Manual Vrijdag: 6.30-17.30 Rank Xerox 7.30-19.30 Jumpers 9.30-20.30 Trepke 1-1VO 1 0.30-21.30 Venray 2-Inter'80 1.30-22.30 Drukshop-Reuver 1 2.30-23.30 Hento-Wittenhorst Zaterdag: 1.30-15.00 Korfbal 5.00-16.00 Venrode 1 -Noir ZVV 6.00-17.00 Venray l-GFC'33 7.00-18.00 SVCB 1-De Peel 1 8.00-22.00 Jumpers Zondag: 0.00-13.00 Badminton 3.00-18.00 Korfbal 8.00-20.00 Manual 0.00-21.00 Voetbal Maandag: 6.30-17.30 Gemeente 7.30-20.30 Rooyse VK 0.30-21.30 Topper: feronica 1-Amicitia 1.30-22.30 Bonte Koe 1-Oud deerlo 2.30-23.30 Huukske 2-Wittenhorst Dinsdag: 7.30-21.00 Rooyse VK j.00-23.30 Badmintonclub Woensdag: 6.30-17.30 Gemeente 7.30-22.30 Badmintonclub 9.30-21.30 De Schuivers 2.30-23.30 ZVV Leunen-ZVCBJ golfde het spel op en neer, waarbij Holthees zich enkele kleine kansjes uitspeelde, maar niet wist te verzil veren. Op slag van rust drong Griendtsveen nog een keer goed aan en zette Holthees stevig onder druk, nadat Wiel lie Versleijen eerst nog van de lijn redde, was het L. van Veggel, geheel vrijstaand, die de bal tegen de touwen joeg: 0-3. Na rust was het Holthees, dat de wedstrijd dikteerde, maar op moest letten voor de gevaarlijke counters van Griendtsveen. In de 50e minuut kopte Hayko Everts, uit een vrije trap. op de binnenkant van de paal, maar de bal stuiterde voorlangs. Twee minuten later was Hayko Everts wel suksesvol, nadat hij de bal oppikte trok hij richting doel, haalde onhoudbaar voor de doelman uit: 1-3. Hierna zette Holthees alles op alles om de aansluitingstreffer te bewerkstelligen, maar werden regel matig door de wel erg zwak optre dende scheidsrechter Wijmands uit Vredepeel. doe een aanfluiting voor het scheidsrechtersgilde is, om onduidelijke redenen terug gefloten. Ook Griendtsveen had duidelijk last van de dwalingen van deze 'fluitist'. Toch was het wederom Hayko Everts die enkele goede mogelijkhe den op een doelpunt onbenut liet, waardoor Griendtsveen met de drie punten op zak huiswaarts kon keren. Zondag jl. vond er weer een selek- tiewedstrijd voor paarden plaats in Sevenum. Hier behaalde Ton Arts met zijn paard Fentem een eerste plaats in de klasse Z1 met 380 pun ten. Ook Brigitte Janssen wist met haar paar Indira een eerste prijs in de wacht te slepen in de klasse L met 344 punten. In Horst vond tevens èen selektie- wedstrijd springen voor pony's plaats. Karin Winnen reed met haar pony Cenade naar een tweede plaats in de klasse D licht. Simone van Ooi behaalde met Sunny een derde plaats in de klasse DB. Simone behaalde vorige week op de indoor selektiewedstrijd dressuur in Ysselsteyn ook nog een tweede plaats met 167 punten. Koebergcross Onder prachtige weersomstandig heden werd de eerste editie van het Dagbladcross-circuit verlopen. Naast het weer zorgden de massale opkomst en de goede organisatie voor veel sfeer en voldoening. Voor het behalen van de Dagbladcup wordt het gemiddelde genomen van de drie of vier beste prestaties over het gehele circuit van vijf crosses. Vanuit de Triathlonvereniging Venray werd massaal deelgenomen. Op de 5400 meter vonden we twee dames bij de eerste vijf nl. Didi Arnole. 27.20 min. en Truus Hiddema. 27.30 min. Verder behaal de Huub Aben een vierde plaats bij de veteranen in de tijd van 21.15. Marcel Martens kwam binnen in 24.40, Henk Bootz 25.09. Tot slot zagen we nog Leo Crompvoets op 28.35. Theo v.d. Laar op 30.30 en Twan Jeuken op 31.20 finishen. Het zilver op de negen km ging naar Henny Freriks, 35.04. Gerrit Loonen hield het nog binnen de eer ste tien (35.56). Johan Snijders kwam binnen na 36.15 op de hielen gevolgd door Peter Scheres (36.31). Vervolgens druppelden de overige deelnemers binnen als volgt: Ludy Verstappen 38.02. Mart van Rooij in dezelfde tijd. Frank Timmermans 39.08, Marcel Meulendijks 41.18, Peter Gommans 41.40 en tot slot Jan van Ass in 45.24 min. Trainingstijden: Zaterdag: 14.00 uur Mountainbike. Eerste gedeelte ATB-tocht Venray, Oude Barrier. Zondag: 09.00-10.00 uur Zwemmen De Sprank; 10.15-11.30 uur Lopen Heuvelrij. Dinsdag: 19.15-20.15 uur Zwemtraining in De Sprank. Woensdag: 19.00-20.30 uur Baantraining. Agenda: 3 dec.: Zandboscross Deume. 10 dec.: Steegbergcross Sevenum. Programma mountainbike: Eerste deel ATB Tocht Venray; 12.00 uur Oude Barrier. 9 dec.: ATB-toertocht te Meijel- Neerkant, 40 km. Gezamenlijk ver trek vanaf De Sprank om 12.00 uur. Autobanden gedumpt Nu er geld moet worden betaald bij het afleveren van gebruikte auto banden worden deze steeds vaker illegaal gedumpt. Gemeentewerken moest er weer enkele opruimen, nu op de parkeerplaats langs de Deurneseweg ter hoogte van de Past. Jacobspeel. SVK 2 - De Treffers 1007-761 Hoogste schutter:P. Rutten. 258r. Zaterdagavond stond de wedstrijd tegen het tweede team van SVK (Kessel) op het programma. Gezien de positie van ons team en die van onze tegenstander een spannende wedstrijd. De spanning was echter bij voorbaat vervlogen, doordat wij met een trio in plaats van een quar tet aan deze wedstrijd moesten beginnen. Hierdoor kreeg Kessel de twee punten wel heel eenvoudig in de schoot geworpen. Komend weekend staal de uitwed strijd tegen de rode lantaarndrager EMS Mecrlo op het programma. De verliezer van deze partij zal dan de laatste plaats in de tweede klasse KLSB innemen. Het is dus van belang om komend weekend kom pleet aan te treden en te winnen. Nieuwe schutters blijven welkom. Heeft u ook interesse in de schiet sport'' Wilt u een keertje kennis maken met luchtbuksschieten? Bezoek dan een trainingsavond. Iedere maandagavond vanaf 20.00 uur in café Hulsman. Achtervolging zonder sukses Vrijdagavond omstreeks 19.30 uur werden door personeel van een in de Grotestraat gelegen drogisterij twee mannen, behorende bij een groep van zeven mannen, achter volgd. Zij hadden enkele flesjes par fum weggenomen uit de winlcel. Toen zij betrapt werden gingen ze er vandoor. Een personeelslid kon nog wel de gestolen flesjes parfum terug vinden maar het lukte haar niet de mannen aan te houden. De politie, die op dat moment met twee patrouilles in het centrum aanwezig was lukte het ook niet het zevental aan te houden. Gestolen auto beschadigd teruggevonden In de nacht van vrijdag op zater dag werd om ongeveer 03.10 uur een op de parkeerplaats van het Gouden Leeuwterrein geparkeerde personenauto, een Austin Mini, van een 41-jarige Venrayse gestolen. De auto werd vier uur later zwaar beschadigd aangetroffen op de Spurkt bij het viadukt onder de A73. De eigenaresse heeft haar auto, voor de diefstal nog een waarde van ƒ2.000,- nu als wrak teruggekregen. De bedrading was bij het kontakt- slot doorverbonden. Kunstzwemmen Zaterdag 2 dec.: Sinterklaas Er zal met Sinterklaas geen droogtraining en konditietraining zijn. Zwemsters uit hel eerste uur i mogen tot half zeven blijven zwem J men. Wat wij gaan doen blijft een verrassing. Verder zal er voor ieder- i een een surprise zijn. Waterpolo Trainingen: Heren: maandag en vrijdag 20.00-21.00 uur: jeugd/aspi ranten: maandae en vrijdag van 18.30-20.00 uur." Het weekend zijn er geen wedstrij den. Het eerste deel van de interne kompetitie is afgesloten. De win naars van de vierkampen, t.w. Gerard Breukers. Wim Dokter. Erik- Jan van Nuenen. Harrie Coolen en Piel van Genugten ontvingen een fles wijn. We zijn nu gestart met twee nieu we groepen, een achtkamp en een twaalfkamp. Uit de achtkamp zal de clubkampioen komen. Er zijn elf speelavonden gepland. Groep A speelt maximaal zeven en groep B maximaal elf wedstrijden. Na twee ronden gaat Harald van Bommel aan de leiding met twee punten. De kompetitiewedstrijd tegen Venlo III is na een spannende strijd geëindigd in 4-4. Overwinningen vielen te noteren bij Erik-Jan van Nuenen. Rob Keereweer en Piet v. Genugten. Remise behaalde Raymond Arts en Ton Coopmans. Lange tijd zag het er naar uit dat Venray zou gaan winnen. Erik Bouwmans had dankzij een takti- sche finesse de centrumdoorbraak E5 weten te realiseren in een beken de Ben-Oni stelling. Hij stond onge twijfeld gewonnen maar in tijdnood verspeelde Erik helaas het volle punt. Op 17 maart zal Schaakvereniging zijn 50-jarig bestaan vieren. Alle leden en oud leden worden verzocht deze datum alvast in de agenda te noteren. Oud- bestuursleden vragen we kontakt op te nemen via de sekretaris omdat niet alle adressen bij ons bekend zijn. Correspondentieadres: Isabellahof 6, tel. 584202. Marktstraat 5 Venray Tijdens de goed bezochte ledenvergadering op 27 november jl. werden de dames Janny Fischer. Gertie van Soest en Anke Kevzers in de bloemen gezet door de voorzitter vanwege hun 12.5-jarig jubileum bij St. Chrisiofïel. José van Elswijk. ook jubilaris, was vanwege haar studie in Denemarken niet op de vergadering aanwezig maar werd door de voorzitter telefonisch gefelici teerd. Tevens werd er afscheid genomen van Tineke Hout die na een periode san acht jaar haar taak overdroeg aan Gerry Janssen. Na de gebruikelijke bedank jes werd ook Tineke in de bloemen gezet (foto). Belangrijke agendapunten waren het goedkeuren van de nieuwe statuten en de aktiepunten voor het 75-jarig jubileum. Na de vergadering werden er nog diverse leuke spellen gedaan, waarbij de latere winnaars met de 'christofTel' vlaai wel raad w isten. :-O0 9 De adventskrans thuis of in de kerk en het groeiend licht daarop wijzen ons erop dat Kerstmis nadert. We willen ons daarop voorbereiden. Kerstmis is een groots gebeuren: God ziet naar ons om! Hij schrijft niemand af. Daarom zingt Maria:" Mijn hart prijst hoog de Heer. want Hij ziet uit naar zijn eenvoudige die nares". God ziet naar ons om zoals een moeder naar haar eigen kind. Het groeiend licht op de advents krans wijst op de komst van het "Licht der wereld". Maar het stelt ons ook vragen: zien wij om naar elkaar Zijn ook wij bezorgd voor elkaar, gunnen we elkaar een nieuwe start, zijn we bereid de ander met een schone lei te laten beginnen? En zien we om naar God. willen we de relatie met Hem aanhalen door (weer) contact De vormselvoorbereiding gaat van start! Het Vormsel wordt toege diend op zaterdag 10 februari om 19.00 uur-door Mgr. Castermans, hulpbisschop van Roermond. Als er nog jongens of meisjes zijn die wel in onze parochie wonen, die gevormd willen worden maar niet in Venray de basisschool bezoeken kunnen ze zich melden bij deken Coenen, tel. 581275, liefst voormid dag. We kunnen dan naar wegen zoeken voor een goede voorberei ding! met Hem te zoeken? We doen ons zelf tekort door de kansen, die de advent biedt, niet aan te grijpen! Weest blij, het wordt weer Kerstmis! Het was nog geen half november toen in de krant een berichtje stond over een binnenbrandje door een kerstkrans. Dat vind ik erg. Allereerst vanwege de schade en het ongemak. Maar ook omdat er blijk baar al kerstkransen worden gebruikt terwijl Kerstmis nog zes weken verwijderd is. Wellicht heeft Simone van Meijel. Stijn Schaeffers. Annelou Huisman, Pascalle Gerards, Roy en Rens Lucassen, Kevin Batist. "Kinderen, jullie zijn bekleed met Jezus Christus en een nieuwe mens geworden. Moge dit witte kleed het teken zijn van wat jullie geworden zijn; houdt jullie verdere leven vrij van het kwaad tot in het eeuwig leven. We wensen jullie toe. dat jul lie hierin worden geholpen door het woord en het voorbeeld van jullie ouders, peters en meters, familie en bekenden." (tekst bij het opleggen van het doopkleed) Kinderen en ouders: PROFICIAT! Adri de Kroon, 73 jaar. "In onze angst omdat wij moeten sterven, troost ons uw belofte, dat wij eens onsterfelijk zijn met Jezus Gij neemt het leven. God. niet van ons af. Gij maakt het nieuw, dat geloven wij op uw woord; en als ons aardse huis - ons lichaam - afgebro ken wordt, heeft Jezus al een plaats voor ons bereid in uw huis, om daar voorgoed te wonen (Prefatie van de overledenen) We wensen hen die achterblijven veel goede moed en kracht toe! de krant zich vergist en was het een adventskrans. Maar het berichtje blijft tekenend voor de instelling van heel wat mensen in onze moder ne samenleving: we kunnen niet meer wachten. Zien we iets moois, dan willen we het meteen hebben. Trouwen, samenwonen: geef maar een enve loppe met inhoud want we hebben alles al. En in die zelfde lijn: breken de donkere dagen aan, dan ons huis maar meteen in de kerstsfeer gebracht, compleet met boom, al was het pas Sinterklaas. Verwordt Kerstmis daardoor niet tot een gezelligheidsfeest alléén, zonder diepgang? Zou dat niet een van de oorzaken zijn waardoor die gezindheid van vrede, van respect voor elkaar, van vergevingsgezind heid na Kerstmis even snel lijkt te verdwijnen als de naalden van de kerstboom vallen Ieder echt feest vraagt om een goede voorbereiding, wil het feest slagen. Dat geldt bij uitstek voor kerstmis, het feest van de Vredevorst Jezus, die genoegen nam met een strobak in een stal. Is dan niet enige soberheid op zijn plaats? Het leven is meer dan 'hebben'. En als het Kind is gekomen om te geven, alles, neen: zichzelf te geven, moeten ook wij dan niet delen met wie minder heeft? In ieder geval wens ik u en mezelf een goede voor bereiding. een goede advent toe! J. Coenen, pastoor - deken Hieronder vindt u een overzicht van alle diensten rond Kerstmis: woensdag 20 dec.: 19.00 u: Boeteviering waarna biechtgelegen heid. zaterdag 23 dec.: 19.00 u: H. Mis. zondag 24 dec.: geen H. Mis om 9.30 u; 11.00 u: H. Mis (4e advent): 19.00 u: Gezinsmis van Kerstmis; 21.00 u: Jongerenmis van Kerstmis; 23.00 u: Plechtige Nachtmis. Eerste Kerstdag: 9.30 u: Feestelijke Hoogmis; 11.00 u: Feestelijke H. Mis. Tweede Kerstdag: 9.30 u: Feestelijke Hoogmis; II. 00 u: Feestelijke H. Mis. Oudjaar 31 dec.: geen H. Mis om 9.30 u: 11.00 u: H. Mis met samenzang: 19.00 u: Feestelijke H. Mis uit dankbaarheid. Nieuwjaar 1 jan.:geen H. Mis om 9.30 u: 11.00 u: H.Mis met samenzang. Bij het aansteken van een kaars.... "Door jou ontstoken zal ik traag opbranden, maar los van jou dient mijn lange doodstrijd tot niets Draag me dan met een gelovig hart en laat me. als ik word geofferd. niet alleen Ik ben pas dan waardevol als jouw gebed mij draagt: dan zal mijn vlam een laaiend leken van jouw liefde zijn, mijn vuur zal jouw gebed verwarmen. mijn licht zal jouw geloof uit de schaduw halen. mijn 'tronen' zullen voor jou vergeving vragen. mijn 'dansen' zal getuigen van jouw dankbaarheid En ook als je bent heengegaan en mij bent vergeten. dan zal ik niet blijven branden tot je terug komt Ik zal aan anderen vertellen dat je hier bent geweest. ik zal de heer vertellen van de vlam in je hart Het bisdom Roermond organiseert een reis voor jonge ren naar Israël. Bekende bijbelse plaatsen worden bezocht maar ook wordt er in de Dode Zee gezwommen. Ieder tus sen de 18-30 jaar met een positieve instelling t.o.v. het geloof en met een goede conditie mag mee. De kosten bedragen Fl. 1750.= alt inn. De reis is van maandag 8 tol vrijdag 19 april 1996. Meer info: pastoor Burger te Meerssen. tel. 043- 6 42 637 Maximaal 20 personen kun- Op zondag 10 december organiseren Kinderkoor De Bandelieren en Jeugdkoor Tomorrow People een gezelli ge kerstmiddag in het Raaylandcollege locatie Noord, dat wil zeggen: in de kantine van de K.T.S. Ouders en iedereen die belangstelling heeft is van harte welkom! De middag duurt van I4.00-I7.(X) uur. In een droom ging ik een winkel binnen. Achter de toonbank stond een engel. Ik vroeg: "Wat verkoopt u hier zoal?" "Alles wat u maar wilt", zei de engel. "Oh. echt waar?" zei ik. "dan zou ik graag vrede op aarde willen en een thuis voor daklozen, opheffing van onderdrukking, geen oorlog meer en geen honger "Oh pardon onderbrak de engel mij. "U hebt me verkeerd begrepen Wij verkopen hier geen vruchten, enkel de zaden (uit Flitsen.WKJ.95-5) Deken J. Coenen. Bindstraat 6. tel. 581275 Kapelaan H. de Wit OFM. Whistlerstraat Itel. 582385 Kapelaan R. Woutering. Horsterweg 57. Castenray. tel. 571215 Kapelaan H. Bouman. Dr Poclsstraat 4. tel. 511664 Ziekencommunie Zoals u weet, bestaat de mogelijk heid voor langdurig zieken of thuis- zittenden om de H. Communie thuis te ontvangen. U geeft het verzoek aan een san de parochiepriesters door. die maakt vervolgens een afspraak met u over het tijdstip waarop en door wie de Communie gebracht wordt. Kerkradio Voor wie aan huis gebonden is. bestaat de mogelijkheid om alle vie ringen van de kerk thuis te volgen. Dit kan d.m.v. de kerkradio. De kos ten voor een PTT-aansluiting bedra gen f75,-, excl. de eerste aansluit kosten. Inlichtingen: Drs Bloemen. Stationsweg 15. tel. 583869. COLOFON INFO OVER DE ST. PETRUS BANDENKERK EN HET DEKE NAAT VERSCHIJNT OM DE VIER WEKEN. REDAKTIE-ADRES: NIESSEN STRAAT 9. 5801 RN VENRAY OF DEKEN COENEN. BIND STRAAT 6 VENRAY OPDRACHTGEVER: KERKBE STUUR ST. PETRUS BANDEN

Peel en Maas | 1995 | | pagina 17