m* berden Lee ytS'* W- HERFSTAKTEE Thomassen Thoma® mode Eimstëgïf Agrarisch bedrijventerrein stapje dichterbij ƒ1.95 Veltum kandidaat sociale vernieuwing HOEZO? Verkiezingscircus in gemeenteraad Realisatie TBS-kliniek in handen van WVS-ministerie Inval in drugspand Beethovenstraat Ifenray's /ijnhuis WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMGEVING MODEHUIS ft wj Diverse aanbiedingen in: DAMESMANTELS EN -JACKS: 50,- 100,- KORTING HERENJASSEN -JACKS: 50,- 100,- KORTING Dames- Herenpullovers en vesten Zwarte Pieten Bruncj e Pieten paleis" ktmt NJMB YDERDAG 23 NOVEMBER 1995 Nr. 47 HONDERD ZESTIENDE JAARGANG Tel. 0478-511510 PEEL EN MAAS (GAVE: VAN DEN MUNCKHOF B.V. - DRUKKERIJ/UITGEVERIJ itestraat 68 - Postadres: Postbus 15800 AA Venray - Tel. 0478-582727/Fax 510916 Advertentieprijs: ƒ0,37 p. mm (excl. btw) - Abonnementsprijs per halfjaar ƒ15,50 Abonnementsprijs buiten de regio 22,50 (uitsluitend bij vooruitbetaling) KOOPAVONDEN St. Nicolaas tot 21.00 uur: ponderdag 30 november, vrijdag 1 december, aandag 4 december KOOPZONDAG: 26 november 12.00 tot 17.00 uur Handelwijze D66 zet kwaad bloed bij Samenwerking A.s. dinsdag, als de Venrayse gemeenteraad vergadert, wordt er mogelijk een extra vergaderpunt toegevoegd. Het gaat daarbij om de verkiezing van de commissie voor bezwaar- en beroepschriften. Deze verkiezing heeft inmiddels al wel kwaad bloed gezet by de frak- tie Samenwerking, omdat de D66 fraktie het vertrouwen van Samenwerking zou hebben mis bruikt. D66 zou achter de rug van Samenwerking om, als gezamen- lijke kandidaat, Martinet Roling naar voren hebben geschoven. Roling was tot en met de verkie zingen politiek leider van Samenwerking. COMMISSIE De nieuwe commissie voor bezwaar- en beroepschriften wordt in twee "kamers gesplitst. Een kamer behandelt de sociale bezwa ren en beroepen terwijl de overige in de andere kamer worden behandeld. Elke kamer bestaat uit een voor zitter (een reeds benoemde rechter), een waarnemend voorzitter en twee leden. Bovendien moet er een plaatsvervangend lid aangewezen worden. In totaal zijn er dus acht vacatures die ingevuld moeten worden. Daaraan zijn bovendien nog enkele voorwaarden verbonden. De waar nemend voorzitter, een van de leden en het plaatsvervangend lid, wordt voorgedragen uit de coalitie (PvdA, CDA"). De vacature van het resteren de lia wordt vanuit de oppositie aan gedragen worden. Een kandidaat kan pas zitting nemen in de commissie als hij of zij bij de verkiezing door de gemeente raad, een absolute meerderheid aan stemmen heeft. KWAAD BLOED Met name de kandidaatstelling vanuit de oppositie heeft de gemoe deren nogal bezig gehouden. Nadat de partijen afgesproken hadden dat men eerst gezamenlijk naar een geschikte kandidaat zou kijken, leek alles nog in orde. "Na de begr tingsbehandeling kwam Ha Teunissen (D 66. red.)bij mij met de vraag of wij al een geschikte kandi- Haalbaarheidsstudie in de maak Rabobank Zevenrode en de jenaren van de grond ter plekke bben Heidemij de opdracht geven om een studie te maken lar de haalbaarheid van een •rarisch bedrijventerrein in sselsteyn. Binnen enkele maan- d moet de studie zijn afgerond, an wordt duidelijk of en zo ja anneer de eerste bedrijven op tt terrein terecht kunnen. De meente en de Kamer van oophandel steunen het initiatief, aarvoor ook geld bij de uropese gemeenschap is vraagd. Heidemij gaat alle pro's en con 's van een agrarisch terrein van aalf hectare op de hoek van de iddenpeelweg-Deumeseweg kijken. Ruimtelijke ordening, frastructuur en financiële conse- lenties komen in de studie an bod. ok zal Heidemij onderzoeken of er •ldoende belangstelling is vanuit !t bedrijfsleven. Uiteindelijk rolt t de studie een planconcept waar- gen eigenaren en de bank ja' moe zeggen. Dan gaat de gemeente het werk om een nieuw bestem- ïgsplan te maken. Daarvoor is de tste helft van 1996 uitgetrokken. In het nieuwe plan zullen bedrij- n weinig beperkingen worden •gelegd, zo heeft directeur W. ïns van Zevenrode begrepen van de gemeente. "Het agrarisch bedrij venterrein mag geen concurrentie vormen voor de Venrayse industrie terreinen Smakterheide, Keizersveld en De Hulst. Verder heeft de gemeente geen voorwaarden gesteld", aldus Bens. Concurrentie met de Venrayse ter reinen ligt ook niet in de bedoeling van de initiatiefnemers. Op het bedrijventerrein in Ysselsteyn kun nen bedrijven terecht die een relatie hebben met het agrarische bedrijfs leven. De Zevenrode-directeur hoopt dat die thematische aanpak als extra voordeel een synergetisch effect heeft, zodat bedrijven op het terrein elkaar kunnen versterken waardoor de aantrekkingskracht op klanten en nieuwe bedrijven nog wordt vergroot. MESTFABRIEK Het agrarisch bedrijventerrein in Ysselsteyn heeft, hoewel er nog niets is gerealiseerd, al een beladen geschiedenis. In eerste instantie nam de gemeente Venray het initiatief voor het terrein. Lang hing de gemeente realisatie op aan de komst van een mestverwerkingsfabriek. Die fabriek liep voortdurend vertra ging op, waardoor andere belang stellenden afhaakten. Inmiddels staat mestverwerking in fabrieken landelijk stevig ter discussie en is de KROKETTEN-WEKEN BIJ: Mijn naam is John Jansen. En ik ben eigenaar van John's Food Palace te Venray. Vorige week heeft u kennis kunnen maken met een van onze floor managers, die verantwoordelijk is voor o.a. de afdeling spare-ribs. Zo heb ik de afdeling snacks onder mijn hoede. De meeste kennen mij wellicht nog wel van cafetaria Snack Corner, waarmee ik in 1987 ben gestart. En dan weet u ook dat ik garant sta voor een goede kwaliteit. De komende weken hebben we iets heel speciaals. U kunt dan voordelig ken nismaken met maar liefst 10 verschillende soorten kroketten. De keuze is uit: vleeskroket kalfskroket wildkroket satékroket ham/kaaskroket Wat u ook kiest, D betaalt slechts Paterslaan 1 te Venray, tel. 510211 garnaalkroket "speciaaltje" kip/champignonkroket groentekroket goulashkroket komst van een dergelijke proeffa briek naar Ysselsteyn zo goed als zeker van de baan. Begin dit jaar verzocht de gemeente Venray Rabobank Zevenrode om het voor touw te nemen bij de totstandko ming van het agrarisch bedrijventer rein. Gestolen bromfiets aangetroffen Een op 16 november jl. gestolen bromfiets van het merk Puch Maxi ven een 21-jarige inwoonster van Venray, werd zondagmiddag onbe heerd aangetroffen aan de Stations weg. De eigenaresse heeft haar bromfiets inmiddels terug. daat hadden", laat Ike Busser weten. Dat was volgens Busser in het bij zijn van Joost v.d. Vorle. Busser liet weten nog geen kandidaat te heb ben. Teunissen stelde toen dat hij wel een kandidaat had. "Daarbij heeft hij bewust geen naam genoemd meent Busser. "Ikzelf moest daags daarna naar Engeland en heb toen gezegd dat hij, wat mij betreft, dat met de andere partijen kon kortsluiten. Dat gebeurde op basis van vertrouwen." Later in de week kreeg het raads lid Verkoeijen van Samenwerking, van Hans Teunissen te horen dat het om Martinet Roling ging. Volgens Busser neeft, gezien het verleden, D 66 het vertrouwen van Samenwerking misbruikt en zich. onfatsoenlijk gedragen. "Het stoort mij dat men dit in het geniep heeft gedaan. Deze handelswijze heeft bij ons kwaad bloed gezet." Busser is van mening dat als D 66 dit open gespeeld had, nier ook min der beroering over was ontstaan. Busser laat uitdrukkelijk weten dat het Samenwerking om de handel wijze van D66 gaat en niet om de kandidaat zelf. "Als hij direct gezegd had om wie het ging zou dat mogelijk geen probleem hebben 'elevera. Hieruit blijkt dat open itiek voeren, dat het D66 Iande- Venray geen opgeld doet" aldus k hoog in het vaandel heeft, in Busser. D66 Fraktievoorzitter Hans Teunissen bevestigt in grote lijnen het verhaal van Busser. "Ik heb het op die bewuste avond niet relevant gevonden om de naam te noemen. Wie die persoon was, was op dat moment niet aan de orde. Bovendien hadden wij op dat moment nog twee mogelijke kandi daten." Teunissen betreurt het dat Samenwerking de handelwijze van D66 als vertrouwensbreuk ziet. Hij ziet het meer als een verschil van interpretatie. "Bovendien heeft Gernt Verkoeijen, toen ik mededeel de wie wij als kandidaat naar voren schoven, daar geen bezwaren tegen gemaakt. Die kwamen pas later. Over het feit dat Busser aangeeft dat het niet om de kandidaat in persoon gaat, laat Teunissen tenslotte weten dat die kandidaat schijnbaar toch een groot punt vormt voor Samenwerking. "Ze kommen immers toch met een tegenkandi daat" VERDEELD Inmiddels lieten de frakties v.d. Vorle en de WD weten ook met een eigen kandidaat te komen. Dat heeft Samenwerking doen besluiten ook met een eigen kandidaat te komen. Naast Martinet Roling zijn verder Petra van Duijnhoven (Samen- Winkeldief betrapt Toen een 47-jarige inwoner van Vlierden een warenhuis in de Grotestraat wilde verlaten ging het alarm af. Dat was voor die man het sein om een onder zijn jas wegge stopte en niet afgerekende dynamo ter waarde van ƒ25,95 in een sok- kenrek te gooien. Hij werd door het personeel aangehouden en overge geven aan de politie, die de man na verhoor een transaktie tot het beta len van een bedrag van 200,- aan bood. Ook aantrekkelijke aanbiedingen in; A.s. zondag open van 12.00-17.00 uur ^fenray Grotestraat 93 Venray Tel. 0478-581214 werking), Jan Houba (VVD) en mevr. Smeets (v.d. Vorle) kandidaat. Dit grote aantal kandidaten uit de oppositie kan dat tot diverse her stemmingen leiden Indien een van deze kandidaten geen absolute raadsmeerderheid krijgt, volgt een herstemming met alle kandidaten. Is er dan nog nie mand met een meerderheid, dan volgt een tweede herstemming met de twee kandidaten die in de tweede ronde de meeste stemmen hebben gekregen. Het is daarbij niet uitge sloten dat, indien kandidaten 2 en 3 evenveel stemmen hebben, er een tussenronde komt. Al met al een heel circus, voordat deze personen de belangen en rechten van burgers en gemeente tegen elkaar mogen gaan afwegen. In ons "zwarte p _genieten van een onbeperkte smul- Ibrunch met heerlijke Ook voor grote groepen Reserveer tijdig, ƒ29 30 Kinderen tot 12jur /'.perlOCmlic|u,n,.i„r.| HOTEL ASTERIA VENRAY Maashescwcg 80a, 5804 AD Venray InL en reserveringen: Tel. 04780-11466 Structurele voortzetting wijkbeheer in Brukske De bewoners van Brukske kry- gen meer armslag om zelf hun wyk te besturen. Het Wijkplatform krijgt per jaar 20.000 gulden vrij te besteden en daarnaast mag er 50.000 gulden op jaarbasis worden uitgegeven aan projecten die te maken met de structuurvisie voor de wijk. De professionele ondersteuning door een opbouwwwerker van het RISC blijft, in deeltyd, bestaan. Een en ander is een gevolg van het succes van het project buurtbe heer. De afgelopen vier jaar was Brukske 'proefgebied' voor zo'n het kader van de :iale Vernieuwing. De gemeente Venray gaat bekyken of in 1997 de wijk Veltum een soortgelyk project kan starten. Dat blijkt uit de evaluatienota na vier jaar Sociale Vernieuwing. Daarin wordt het buurtbeheer-pro- ject zonder meer als een 'succes story' aangemerkt. De wijk ziet er beter uit en er is weer een actieve wijkorganisatie. Bewoners, vereni gingen, de woningstichting en de femeente werken vol wederzijds egrip samen en zien daarvan nog resultaten ook. Kortom na vier jaar is Brukske aardig op weg, maar wijkbeheer zonder professionele hulp van bui tenaf is nog teveel gevraagd. Stopzetten van die ondersteuning zou wel eens een abrupt einde kun nen maken aan de in vier jaar bereikte resultaten. Komende jaren dient het wijkbeheer in Brukske een meer structureel karakter te krijgen. Behalve de 20 en de 50 mille zijn daarvoor nodig dat de afdelingen Welzijn en Openbare Werken elk jaarlijks 400 uren aan wijkbeheer in Brukske kunnen besteden. Net als het geld voor de opbouwwerker moet dat uit bestaande budgetten gehaald worden. Ook de operatie KEERpunt en de mogelijke privati sering van de afdeling Openbare Werken mogen geen streep door de rekening van Brukske halen, aldus de nota die het college van B en W deze week heeft goedgekeurd. VELTUM In de afgelopen jaren is de naam Veltum al vaker gevallen in verband met een uitbreiding van wijkbeheer in het kader van de Sociale Vernieuwing. De problematiek in de wijk is deels vergelijkbaar met die van Brukske, maar dan minder ern stig. Bovendien heeft de gemeente de ervaring van het experiment in Brukske als bagage. Als de gemeen te wil starten dient dat onder dezelf de voorwaarden te gebeuren als voortzetting in Brukske. Gebeurt dat niet, dan heeft het geen zin om in Veltum te beginnen. Wijkbeheer in Veltum gaat voor vier jaar ongeveer 400.000 gulden kosten. Het benodigde geld komt uit het fonds Sociale Vernieuwing. Het Venrayse kansen lijken te stijgen Na de behandeling van de begroting van het ministerie van Justitie in de Tweede Kamer is het nog steeds niet duidelyk of Venray een TBS-kliniek toegewezen krijgt. Dat heeft een woordvoer der van het ministerie laten weten. Wel duidelijk is dat er 170 TBS- plaatsen bijkomen. Die zullen gere aliseerd worden bij bestaande kli nieken. Over extra plaatsen op nieuwe lokaties, gaat het ministerie van Justitie in overleg met de colle ga's van WVS. "Bekeken wordt of op een fifty- fifty basis extra plaatsen gefinan cierd kunnen worden". Deze ontwikkeling lijkt voor Venray niet ongunstig. Immers enkele jaren geleden is door dit ministerie (toen nog WVC geheten) een convenant ondertekend met betrekking tot de decentralisatie van het Vincent van Gogh Instituut. In het convenant is afgesproken dat ook het ministerie zich zou inzetten voor vervangende arbeidsplaatsen. Nu ook dit ministerie in het overleg voor extra TBS-plaatsen wordt betrokken, lijken ae kansen voor Venray te stijgen. gedaan in een di drugsdealer en 1 aan de rugs pand acnt gebruikers Maandag heeft de politie een inval Beethovenstraat. Daarbij werd een aangehouden. Het was bij de politie al langer bekend dat in dat pand drugs werd ver handeld. Maandagmorgen werd, samen met het Overlastteam uit Venlo, overgegaan tot akbe. Personen die zich deze ochtend in het pand vervoeg den, werden gevolgd en aangehouden. In totaal ging het om acht personen. Elk van hen had een kleine hoeveelheid heroïne in zijn of haar bezit. Vervolgens werd de drugsdealer, een 43-jarfge Venraynaar aangehouden. Hij was op dat moment in het bezit van een kleine hoeveelheid cocaïne en een geldbedrag van 1000 gulden. Geld en drugs werd in beslaggenomen. De man werd ingesloten en voorgeleid aan de officier van Justitie. Het is niet uitgesloten dat er in Venray meer van zulke invallen plaats zullen gaan vinden. Peel en Maas en de feestdagen Het lijkt nog ver weg, maar wij willen U reeds nu al laten weten hoe en wanneer Peel en Maas rond Kerstmis verschijnt. Dit jaar valt Kerstmis op maandag en dinsdag. Peel en Maas zal gewoon op donderdag 28 december verschijnen. In verband met de produktie van Peel en Maas hebben wij besloten om de aanlevering van kopij (sport-, verenigings- en kerknieuws) wel te vervroegen. De "deadline" is dan op donderdagavond 21 december. Voor de verenigingen is het aan te raden om hun nieuws voor de krant van 28 december tegelijk met het nieuws voor de krant van 21 december aan te leve ren. Advertenties kunnen die week gewoon tot woensdagmorgen 27 december 10.00 uur aangeleverd worden. >p 1 januari kan worden project kan starten 1997. Komend jaar gebruikt voor de inventarisatie. WERK OP MAAT Beheer van de eigen leefomge ving was enkele jaren geleden eén van de twee speerpunten van Sociale Vernieuwing. De ander was de zorg voor inpassing van langdu rig werklozen in het arbeidsproces en met name de uitvoering van de Banenpool en het JeugdWerkGarantieplan (JWGV Dit onderdeel heeft zich de afgelopen jaren minder in de schijnwerpers afgespeeld. De gemeente Venray richtte voor de uitvoering samen met acht andere gemeenten in Noord-Limburg de stichting Werk op Maat op. De werkzaamheden van deze stichting zijn volgens de evalu atienota 'zonder meer succesvol'. 'Ga 7n Hnor'. adviseert de nota. Spijkerbroek te lang GABCIA lONNY-O Alle lengtes op voorraad kortingen tot 50% 0°nd°a9^0^en Henseniusplein 4a Venray Uw vertrouwde adres JOHN'S JEANS SHOP Grotestraat 76 Venray

Peel en Maas | 1995 | | pagina 1