Nu Spectaculaire kortingen! Lirr PEEL EN MAAS "Pechmars' trok door Venray COI\ PAINT 'Groen' licht voor verkeersveiligheid Castenray Minder belangstelling bij Dodenherdenking Een gelegenheid om uw najaarsgarderobe voordelig aan te vullen. 00^°'*en DAMESMODE VAN ALLURE WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMGEVING A.S. ZATERDAG EN ZONDAG [RENDWEEKEND BIJ CORPAINT IN VENRAY VEBF6* Paterslaan 7 Venray telefoon 0478-582810 Het koude, natte en gure weer, is er mogelijk debet aan geweest, dat er dit jaar bij de officiële Duitse dodenherdenking op het Duits sol- datenkerkhof in Ysselsteyn minder nabestaande aanwezig waren dan in andere jaren. Dit jaar werd de her denking, volgens afspraken, ook korter gehouden dan vorige jaren. Grote indruk maakte zondag de toespraak van een 18-jarige scholie re, Tanja Kriel van de Afcent-school in Brunssum. Tanja gaf haar 'oor logservaringen' weer. Haar beide grootvaders waren in de Tweede Wereldoorlog gesneuveld. 'Ik behoor tot die generatie die geen schuld heeft aan die oorlog, maar ik kan mij de angsten die families uit staan indenken. Mijn vader, mijn vriend en kameraad zijn ingezet voor de vrede, die er nog steeds niet heerst in vele landen. De generatie vóór mij, heeft nog niets geleerd, want nog steeds ziin er konflikten die offers vragen. Daarom moet de jeugd van mijn generatie zich aktief inzetten, om er voor te zorgen dat men toch iets leert van die offers'. De Duitse ambassadeur Wilhelm Haas bracht in herinnering dat het dit jaar 50 jaar geleden is dat een einde kwam aan de Tweede Wereldoorlog. Het is ook 50 jaar geleden dat er mensen waren die ondanks die oorlog de hand uitsta ken voor de verzoening.Daar heeft volgens Haas de bevolking van Venray en Ysselsteyn op voorbeeldi ge wijze aan meegewerkt. Wie had kunnen denken dat Duitse en Nederlandse soldaten nu samenwer ken aan de vrede. Ook burgemeester Waals riep op eendrachtig te werken aan de vrede zoals de Volksbund Deutsche Kriegsgraber fursorge dat middels hun aktie 'verzoening over de gra ven hee' doet. Bij de herdenking werden ook kapitein L. Timmermans en oud- burgemeesters Defesche en Dittrich gememoreerd door de Volksbund. Kapitein L. Timmermans wordt wel de vader van dit kerkhof genoemd. Juist door de inzet van mensen zoals hij was het mogelijk over die graven heen vrienden te krijgen. Mensen die ook nu vriend schap gaven waren burgemeester Defescne, die vanaf 1976 tot 1991 op zijn manier die vriendschap gestalte had gegeven en burgemees ter Rr Dittrich van Meerlo- Wanssum. De herdenking werd muzikaal opgeluisterd door het Ysselsteynse koor Vivace. kortingen tot 50% novem*>cr. Henseniusplein 4a Venray Grotestraat 34 - Venray 3|na' Autoriteiten ontbreken bij Rode Kruis-oefening DONDERDAG 23 NOVEMBER 1995 Nr. 47 HONDERD ZESTIENDE JAARGANG Met het in werking stellen van attentielichten, afgelopen maandag, hoopt Castenray een einde te heb ben gemaakt aan de verkeersonveili- ge situatie op de Horsterweg. Samen met wethouder Driessen van Verkeer en Vervoer nam de meest kwetsbare groep voetgangers (kin deren en ouderen) die ochten om 08.30 uur de knipperlichtinstallatie van de oversteekplaats bij de kerk formeel in gebruik. Vooraf gaf de afdeling Venray van Veilig Verkeer Nederland aan alle kinderen van de basisschool en aan de verkeersbri- Êadiers uitleg over de nieuwe ver- eerssituatie. De onveilige situatie was de dorpsraad Castenray al jaren een doom in het oog. Het laatste bezoek van het college van b. en w. aan Castenray, afgelopen april, zette de dorpsraad aan tot uitwerking en afronding van eerder genomen ini tiatieven tot een betere beveiliging. Dat gebeurde in samenwerking met gemeente en provincie. Zowel de aorpsraad als gemeente en provincie leveren een financiële Wethouder Driessen zette maandag jL de knipperlichtinstallatie in wer- bijdrage om de verkeersmaatregel te realiseren. Een groot gedeelte van de kosten, ruim ƒ15.000,- komen voor rekening van de dorpsraad zelf. De resterende ƒ10.000,- is betaald door de gemeente. De provincie stelde bovendien ƒ35.000,- beschik baar voor verdere snelheidsremmen- de maatregelen, zoals een verhoog de middengeleider en betonnen bermplateaus. Binnenkort zullen ook nieuwe komborden aan de noord- en zuidkant van het dorp geplaatst worden. Ook in de nieuwe situatie blijven verkeersbrigadiers beschikbaar om schoolkinderen te helpen met oversteken. Stropers betrapt Vader en zoon, resp. 42 en 24 jaar, werden door een jachtopzichter, in de nacht van donderdag op vrijdag, omstreeks 02.00 uur aan de Pas onder Merselo betrapt toen zij van uit hun auto met een lamp in het jachtveld een lichtstraal richtten. Beide verklaarden op weg te zijn naar een kennis en voor de lol die lamp hadden laten schijnen. Maar dat verhaal werd niet geloofd en het tweetal werd overgebracht naar het politiebureau waar ze na verhoor en opmaking van proces-verbaal inza ke overtreding van de Jachtwet naar hun woonplaats Eindhoven werden gezonden. De staaflantaarn werd in beslag genomen. Inbraak in direktiekeet Het afgelopen weekend werd door forcering toegang verkregen tot een direktiekeet van een Venrays bouw bedrijf op een bouwplaats op Keizersveld. Vier bossen sleutels werden ontvreemd. Middels die sleutels was toegang verkregen tot andere werkketen. Er werden geen goed iren ontvreemd maar de braak- schade bedraagt ƒ400,-. bekende Lotus-groep. "Gelukkig maar", zegt colonne-commandant J. Cuppen, die vanonder de luifel van interieurinrichter Thomassen de werkzaamheden gadeslaat. "Het is een heel realistische oefening, maar ik hoop dat het nooit echt zal gebeu ren", zegt hij een beetje overbodig. Ondertussen lopen de Rode Kruis-mensen af en aan met ver- bandtassen en brancards. Gewonden worden voorzichtig op de stretchers gelegd. De hulpverleners brengen de slachtoffers naar de parkeergara ge in de kelder van Van Schaijik. Daar is het 'gewondennest' inge richt, waar de slachtoffers worden gereed gemaakt om opgehaald te worden door ambulances en taxi's. ONWENNIG Buiten wordt rustig verder gewerkt. Opvallend rustig voor een buitenstaander. Je zult daar maar op die koude straatstenen liggen. "Het lijkt inderdaad alsof het op z'n boe- refluitjes gaat", zegt Cuppen. "Maar je moet niet vergeten dat we eerst moeten kijken welke verwondingen er precies zijn en welke slachtoffers er het ernstigst aan toe zijn". Mevrouw Rongen, sectiecomman dant en bedenkster van de oefening 'Pechmars', vult aan: "Je moet niet vergeten dat we te maken hebben met Rode Kruis-mensen voor wie een EHBO-oefening geen dagelijk se kost is. Onze mensen zijn GÓR gewend -GOR staat voor Gewondenzorg Onder Rampenomstandigheden, red.-. Mensen zo snel mogelijk wegbren gen uit een rampgebied". Het betere gooi- en smijtwerk dus, even oneer biedig uitgedrukt. Mevrouw Rongen legt uit dat deze EHBO-oefening eigenlijk het vervolg is op dat GOR- werk. De Rode Kruis-mensen moe ten bepalen welke slachtoffers als eerste met de ambulance meemoe ten en welke gewonden nog even kunnen wachten. "We kunnen toch niet alle gewonden gelijktijdig in een ziekenhuis afleveren', zegt Cuppen. En dus blijven sommige slacht offers tientallen minuten op de koude straat zitten. Ze hebben een deken over zich heen gekregen om een beetje de kou te bestrijden. Af en toe komt een hulpverlener om te kijken hoe het met de gewonde gaat. Tegen de muur van de winkel van Thomassen zit een Venrayse vrijwil liger. Hij kermt af en toe. De irtan moét een gebroken voet simuleren GORDIJNSTOFFEN "Zwaargewond" ligt een van de "slachtoffers" te wachten op verzor ging 0 de controlepost van de inedymars in de helminastraat is het drukte belang. De post wordt omge- door wandelaars, die hun npel komen halen of wachten een behandeling door de BO'ers. De wandelaars praten elkaar en met familieleden, lens rijdt een busje met flinke heid vanaf de Julianasingel de at in. Voordat de mensen het 1 en wel in de gaten hebben is busje ingereden op een groep zo'n twintig mensen. Bloed, isen liggen kermend op de id... (oor Bert Albers) bt is dinsdag 21 november, Jreeks 19.30 uur. Terwijl de fete mensen thuis voor de buis in, speelt zich in de "^elminastraat het hierboven [hreven tafereel af. De hulpver- s die snel ter plekke zijn heb- Jjehalve EHBO-materialen ook totes en balpennen bij zich. Het :om een oefening. Het ongeluk prifet echt gebeurd en de twintig ^'onden zijn Venrayse Rode is-mensen en leden van de Tijdens de oefening werd de realiteit zoveel mogelijk benaderd. en is daarmee één van de lichtere {;ewonden. Koud heeft hij het niet, aat hij weten. Het ernstigst zijn er de mensen met een shock aan toe. Anderen hebben een bekkenbreuk, gebroken armen en benen, sommi gen bloeden. Er zijn slachtoffers die glas in het gezicht hebben gekregen en op een brancard ligt een kalende man met een diepe snee in z'n hoofd. Hij is diep bewusteloos. TELEURGESTELD Rond half negen loopt de oefe ning ten einde. De gewonden zijn verbonden, bepleisterd, gerustge steld en afgevoerd -tot aan de uit gang van de parkeergarage, daarna lopen ze weer als een kievit-. De Rode Kruis-colonne pakt snel alle spullen in. In het oefenlokaal in de kelder van de Clockert wachten kof fie en soep. De organisatie van de 'Pechmars' is niet ontevreden over het niveau en de inzet van de vrij willigers. Ook zijn er lovende woor den aan het adres van de bedrijfslei der van Van Schaijik. "Zoveel medewerking hebben we nog nooit tehad", zegt mevrouw Rongen. Dat tef Peeters, organisator van de Kennedy mars, de kop Jieeft getrot seerd, vinden ze eveneens positief. Minder te~5preken is de Rode Kruis-ieiding over de belangstelling van autoriteiten die eigenlijk niet hadden mogen ontbreken: er is geen dokter, de burgemeester heeft het laten afweten, evenals de politie. De brandweer heeft ook niet de com mandant maar een vervanger gestuurd. "We voelen ons een beetje in de kou staan", zo verwoordt Rongen de algemene gevoelens. "Als er echt iets gebeurt, moeten we het toch ook samen oplossen?", vraagt ze. In combinatie met behang of gekozen uit onze extra stoffenselectie met trendy dessins in actuele kleuren. Desgewenst op maat gemaakt. BEHANGCOIXECTIES De allernieuwste inter nationale behangcollecties, veelal met bijpassende gordijnstoffen. Gisteren ge ïntroduceerd, vandaag in uw Verf Wand speciaalzaak. VERFKLEUREN ft.s. Zaterdag en Zondag staan onze deuren wagenwijd open Dm U te verrassen. re verrassen met de presentatie fan de allernieuwste trends in kleuren. Kleuren bepalen op dit tnoment het modebeeld in wand- ïfwerkingen, zoals schitterende Collectie's behang-gordijnstoffen sn raamdecoratie. D.m.v. beplak- :e wanden kunt u een goede indruk krijgen van de nieuwste Stijlen in behang en gordijnen. En natuurlijk maken onze geschoolde kleurenadviseurs voor U hierbij 3e passende kleuren in verf en muurverven. Komt U dit weekend vrijblijvend oriënteren, en denk eraan ook tONDAG zijn wij geopend van 13.00 uur tot 17.00 uur. WIE DIT WEEKEND BEHANG UIT VOORRAAD KOOPT, KRIJGT MAAR LIEFST 20 KORTING. De meest gevraagde kleurenseries, o.a. van Flexa: "Couleur Locale" en de "Naturelkleuren" van an des Bouvrie. Van Histor i.a."Wenskleur Finesse". 3f uw strikt persoonlijke tint via onze mengmachine.

Peel en Maas | 1995 | | pagina 13