Restaurant Wieënhof streeft naar meer uitstraling l Intratuin Venray in hogere kerstsferen 'Begeleidingsbureau faalde' Evenementenkalender FRANSLEMMERS JUM Merselo Country Westernclub The Lone Rangers Inschrijftijden peuterspeelzalen Venray Seniorservice Venray Sjoelclub De Schuivers Sporthal Wetteling De Silvesterparty weer in aantocht Bibliotheek- nieuws Kursus banen- en beroepen- oriëntatie voor vrouwen Bijeenkomst bloeddonoren Rode Kruis Nostalgische Trendshow in Natuursfeer bij Angèle 'Onthullende bedgeheimen' bij Frans Lemmers Berly Fleurs Kerstwereld '95 sfeer proeven in 'n sprookjesbos Wereldkinderen helpt kinderen in sloppenwijk Manilla 1 I*.I kM Maas 'agirfëEL EN MAAS Donderdag 23 november 1995 - Pagina 11 WO Mooi Wonen Goed Slapen ONTHULLENDE BEDGEHEIMEN 26 NOVEMBER 12.00-17.00 UUR BMlBMIliMliilM (0478) 58 55 52 Sinds vorige week is het restau- int van De Wieënhof aan de «unseweg overgegaan in andere inden. Frans en Angela Penson ebben zich over het restaurant Dtfermd en zetten meteen een ieuwe koers in. Meer uitstraling aar buiten, meer een continube- rijf, niet alleen een restaurant oor hotelgasten. U kunt hier dus lortaan terecht voor uw lunches, iners, tussendoortjes, maar ook oor recepties, exposities, verga- eringen en arrangementen. Frans Penson kijkt terug op een lime ervaring in de horeca. Via een tudentenbaantje kwam hij bij het d. Valk concern terecht waar het oreca-virus hem beving. Via kok i kelner werd hij assistent-bedrijfs- ider en zeven jaar geleden werd hij tdriifsleider van het v.d. Valk- otel Stein/Urmond. Zijn streven eef echter een eigen bedrijf. Die ans heeft hij nu in de Wieënhof tkregen. De komst van Frans en Angela Penson brengt wel de nodige veran deringen mee. Het restaurant, dat eerst aan de achterzijde was geves tigd, ligt nu aan de straatkant. Het restaurant wordt verder omgevormd tot een continubedrijf: vanaf half zeven ontbijten en geopend tot 's nachts 01.00 uur. Dat brengt de nodige organisatiewijzigingen met zich mee. Frans Penson gaat zich daar de komende tijd mee bezig houden. Dat betekent wel dat de komende maanden het restaurant van maandag t.m. zaterdag geopend is. In een later stadium zal het ook op zondag open gaan. "Het restaurant richt zich op uit stekende kwaliteit, ruime porties en een scherpe prijs. We gaan niet hoogvliegen met culinaire hoog standjes maar werken met herkenba re gerechten die iedereen aanspre ken." Verder kan men in het restaurant ook terecht voor vergaderingen en partijen voor middelgrote groepen. Alleen live-muziek vormt de enige beperking. Intratuin Venray, aan de angstraat 133 te Venray, trekt deze crst met haar karavaan naar het bsten. Omdat het kerstverhaal zijn Jrsprong vindt in het oosten heeft !t groene warenhuis haar erst/interieurshow dit jaar in osterse sferen gebracht. Intratuin snray is vanaf neden geheel in de in van de mysterieuze Oosterse erst. Het thema voor Kerst 1995 is in ook duizend-en-één-nacht, tratuin Venray speelt met dit cma helemaal in op de trend van Tijaar. Ivoorkleurige ballen met hout alissander) en goud, mooi sierlijk aswerk, AJadin-lampjes voor in de rstboom, warmrode en tempera- lentvol blauwe olielampen, die leciaal voor de Intratuinklant zijn itworpen en kussens in warme leuren met gouden sterren zorgen onder andere voor dat de klant ich volledig in oosterse sferen 'aant. Intratuin zou Intratuin niet zijn als ij naast de duizend-en-één-nacht end nog andere nieuwe kerstpro- ukten heeft, die door de consument olop te kombineren zijn met ver killende noviteiten. Bijvoorbeeld c frosted lijn; poederachtige pastel- leurige ballen, ijskristallen en egels in diverse maten en soorten, •ooi te kombineren met zilver, glas fmetaalkleurige voorwerpen: zoals token bakken, zilveren kandelaars to glazen schalen. Verder blijft Intratuin als 'het toene warenhuis' ook de natuur Duw. Met slingers van denne- Ppels, zaadballen, allerlei tdroogd fruit-guirlandes met t üneelstokjes en laurierblaadjes, uit- geholde gedroogde sinaasappelen, raffia en jute strikken, vogeltjes op klip en andere natuurlijke materia len kan elk huis omgetoverd worden in een sprookjesbos. ADVENTSTIJD Met de eerste zondag in december begint de adventtijd weer. In de adventstijd leeft iedereen naar Kerstmis toe. Natuurlijk speelt groen samen met gezelligheid en sfeer in deze tijd een belangrijke rol. Denk maar eens aan de advents krans in de katholieke kerken. In de krans zitten vier kaarsen. Elke zon dag mag er weer een extra kaars branden tot in de Kerstnacht alle kaarsen branden. Ook u kunt samen met uw gezin met uw eigen advent krans naar Kerst toeleven. Zo is Intratuin Venray helemaal in de ban van de advent in natuursfeer. Met verschillende soorten takken, bloe men en allerlei soorten (gedroogd) fruit maken de bloembindsters van Intratuin Venray de mooiste adventskransen. Maar niet alleen voor het groen kunt u bij Intratuin Venray terecht. Ook kaarsen en lin ten in allerlei kleuren en maten kunt u voor een redelijke prijs bij het groene warenhuis kopen. Naast een adventkrans kan ook een mooi boe ket of adventsstuk u al in de adventssfeer brengen. Ook hiervoor staan de bindsters voor u klaar. Met hun groene vingers maken zij wer kelijk de mooiste dingen. (Op zon dag 26 nov. Adventshow van 12.00 tot 17.00 uur.) Rapport over herhuisvesting gemeentehuis: De medewerkers van de Semeente Venray zijn, op wat etails na, best tevreden over hun nieuwe werkplekken. De gemeen te zelf is minder te spreken over het extern bureau dat voor veel geld de herhuisvesting heeft bege leid. Dat blijkt uit de rapportage 'Evaluatie herhuisvesting', die de afdeling Interne Dienstverlening heeft opgesteld over de periode van de herfst 1992 tot en met de zomer van 1994. In die tijd werd het gemeentehuis ingrijpend gereno veerd en verhuisde een groot deel van de ambtenaren. In het rapport krijgt het Hilversumse bureau FMH (Facility Management Hilversuml een stevige trap na: het bureau heen de verwachtingen die het had gewekt niet ingelost. FMH kwam regelmatig met onvoldoende voor bereide stukken naar het project team en onderbouwde het program ma van eisen te weinig. De coördinatie van de voorbereiding, onderhandelingen met onderaanne mers en de wijze van gunning van opdrachten waren eveneens onder de maat. De projectleider miste kwaliteiten en werd uiteindelijk ver vangen. Het bureau heeft zich kort en goed zwaar vertild aan de taak. Door het falen van het begelei dend bureau kwamen er teveel taken terecht op de schouders van het pro jectteam en de bouwkundig advi seur. Ook dit extern bureau kwam echter niet helemaal uit de verf, zo meldt de rapportage. Met name van het Bouwbesluit dat eind 1992 in werking trad, had het bureau te wei nig kaas gegeten. Ondanks de vele uren extra werk die dit heeft gekost, stelt het rapport dat de kosten van de herhuisves- tingsoperatie binnen het tevoren geraamde krediet van bijna 5 mil joen zijn gebleven. De extra uren van het Hilversumse bureau heeft de gemeente niet betaald. Volgende keer zullen we bij het inschakelen van een extern bureau wel beter opletten en ook zeggenschap vragen over de selectie van de externe pro jectleider, aldus de rapportage. De evaluatie van de herhuisvesting wordt in december besproken in de commissie algemene zalcen. Vrijdag 24 nov.: Sint Avond voor de jeugd van 12 t/m 15 jaar, aanvang 19.00 uur. Zaterdag 25 nov.: We zijn vanaf 20.00 uur open voor 15 jaar en ouder. Zondag 26 nov.: Geopend vanaf 15.00 uur voor 15 jaar en ouder. The Lone Rangers gaan per 7 januari 1996 elke zondag een cluba vond organiseren. Er is ae mogelijk heid om country-dansen te leren. We starten elke avond om 20.00 uur. U kunt zich opgeven, voor het count ry-dansen, bij H. Claessens, Spinetstraat 15, Venray, tel. 0478- 580490. Dit alles gebeurt bij café De Herberg, Albionstraat 61 in Leunen. Het einde van de maand is er op de peuterspeelzalen gelegenheid uw peuter in te schrijven. U kunt uw peuter inschrijven vanaf de leeftijd van 2 jaar. De inschrijfkosten bedra- f;en ƒ15,-, s.v.p. gepast, n de maand december is er in ver band met de kerstvakantie geen gelegenheid om uw peuter in te schrijven. Maandag 27 nov. kunt u inschrijven van 16.00 tot 17.00 uur inschrijven op peuterspeelzaal De Mierenhoop, Hubenhof 67, tel. 586446. Donderdag 30 nov. kunt u van 15.30 tot 16.30 uur inschrijven op: peuter speelzaal De Paddestoel, Beukenlaan 6a, tel. 586498 en peu terspeelzaal De Blokkendoos, Kruidenlaan 161, tel. 510585 en van 18.00 tot 19.00 uur: peuterspeelzaal De Hummeltjeshoek, Bachstraat 14a, tel. 583077. Hobby Creativiteiten Centrum Hobbypresentatie op vrijdag 24 nov. van 18.00 tot 21.00 uur en zaterdag 25 nov. van 11.00 tot 16.00 uur. Hier kunt u kennismaken met houtsnijwerk. Tevens kunt u kijken naar het maken van creatieve kaar ten. Iedereen van jong tot oud is wel kom in het lokaal van Seniorservice, Marktstraat 8 te Venray. Tijdens het jubileum sjoeltoemooi in Amersfoort kon maar een persoon imponeren. Frans van Soest werd eerste in de klasse HE met een gemiddelde van 108.55. De rest ein digde in de middenmoot. Demonstranten verwijderd Zonder dat de nabestaanden en autoriteiten er iets van hadden gemerkt, zijn door de leden van de Koninklijke Marechaussee op het Duits soldatenkerkhof ongeveer tien jongeren met zachte dwang verwij derd. Van de door de jongeren meege brachte kransen werden de linten verwijderd. De aktivisten kregen geen kans om aktie te voeren, omdat ze tijdig waren ontdekt - en omdat de herdenking op het kerkhof een besloten bijeenkomst was behoor den de jongeren niet tot de genodig den. Winkeldief aangehouden Donderdagmiddag werd een 19- jarige in Nederland verblijvende Angolees op heterdaad betrapt in een supermarkt in het Brukske toen hij een blikje tomatenpuree ter waarde van ƒ1,19 zonder te betalen wilde meenemen. Tijdens de fouille ring kwamen uit zijn zakken nog twee pakjes zalmsalade uit dezelfde winkel. Hij werd overgegeven aan de politie die de man een transaktie van ƒ200,- aanbood. Dure tomaten puree... Donderdag: 17.3(K21.00 Rooyse VK 21.00-22.00 Rooyse VK/Manual 22.00-23.00 Manual Vrydag: 16.30-17.30 Rank Xerox 17.30-19.30 Jumpers 19.30-20.30 Veronica 2-Wittenh. 2 20.30-21.30 De Steeg-Apollo 21.30-22.30 Noir-Oud Meerlo 22.30-23.30 Huukske 3-B. Koe 2 Zaterdag: 12.00-15.00 Korfbal 15.00-16.00 De Peel 1-FC Hento (d) 16.00-17.00 De Peel l-GFC'33 17.00-18.00 SVCB 1-Venray 1 18.00-21.00 Jumpers Zondag: 09.00-18.00 Badminton 20.00-21.00 Sportief 21.00-22.00 Spoculam Maandag: 16.30-17.30 Gemeente 17.30-20.30 Rooyse VK 20.30-21.30 Huukske 1-Posted 1 21.30-22.30 Venray 1-Wittenhorst 1 22.30-23.30 Venray 3-Huukske 2 Dinsdag: 17.30-21.00 Rooyse VK 21.00-23.30 Badmintonclub Woensdag: 16.30-17.30 Gemeente 17.30-22.30 Badmintonclub 19.30-21.30 De Schuivers 22.30-23.30 SVCB 1-Josette 1 Ook dit jaar zal in de Venrayse schouwburg weer een Silvesterparty worden gehpuden. Vanaf volgende week, 30 Novem ber, gaat de voorverkoop van dit spetterende evenement weer van start. Iedereen kan vanaf 21.00 knallend het nieuwe jaar in gaan. De kaarten zijn verkrygbaar voor fl. 17,50 by Videotheek a la Carte. Voor meer informatie, tel. 0478- 582964. Een keuze uit de nieuwe studieboe ken: Bavinck, Willem: 84 vragen over orgaantransplantatie: hart, lever, long en nier. Bus, A.G.: Geletterde peuters en kleuters. Theorie en praktijk van de vroege lees- en schrijfontwikkeling, de zogenaamde 'ontluikende gelet terdheid', bij 0- tot 6-jarigen, waar bij de invloed van de omgeving op dit proces wordt benadrukt. Ewijk, Tom van: Beschermde plan ten en dieren in Nederland: de natuurbeschermingswet. Bevat naast de wettelijke bepalingen en de geschiedenis van de natuurland schappen in Nederland een over zicht in woord en beeld van de beschermde soorten. Fei, Sandra: Ontvoerd. Persoonlijk verslag van een moeder, die pro beert weer kontakt te krijgen met haar door haar ex-echtgenoot ont voerde dochters. Leven: Leven met kanker: een weg wijzer voor patiënten en hun naas ten. Uitgave in samenwerking met de Nederlandse Kankerbestrijding/Koningin Wilhelmina Fonds en de AVRO. Monneret, Sophie: Matisse. Overzicht van leven en werk van de Franse schilder (1869-1954). Smets, Peter: Met groothertogdom Luxemburg. Reisgids met veel aan dacht voor wandelingen en fiets- en autotochten. Spada, James: Grace: het geheime leven van een prinses. Biografie van de Amerikaanse actrice en latere prinses van Monaco (1929-1982). Wellicht bent u van plan om (weer) buitenshuis te gaan werken, maar u weet nog niet welk werk u wilt en vooral wat uw mogelijkhe den zijn. Voor u geven wij de kursus Banen en Beroepen en Arbeidsmarkt Oriëntatie, waarin wij u begeleiden bij het oriënteren op banen, beroepen, arbeidsmarkt en op uw mogelijkheden en kwali teiten. Tijdens de kursus wordt o.a. inge gaan op de volgende vragen als: waar vind ik betaald werk? wat wil ik en wat kan ik? is mijn opleiding wel goed? hoe moet ik solliciteren? hoe regel ik een en ander met mijn gezin? welke mogelijkheden zijn er voor mij op de arbeidsmarkt? wat zijn de arbeidsmarkt tekorten? ben ik niet te oud om nog te gaan wer ken? wat komt er allemaal bij kijken als ik ga werken? Uw zicht op beroepen, en op de arbeidsmarkt wordt vergroot o.a. door bezoeken aan opleidingsinstel lingen en het arbeidsbureau. De kursus start in januari en bestaat uit 20 bijeenkomsten. De kursusplaats is het gebouw van het Arbeidsbureau, St. Jozefweg 1 te Venray. Aan de kursus zijn geen kosten verbonden. Vrouwen die zich willen opgeven voor of meer informatie willen over de kursus kunnen kontakt opnemen met: Stichting Vrouw en Werkwinkel Noord- en Midden- Limburg, tel. 077-3517636. C Jfreisje gevonden... Dat was de melding die de poli tie zondagmorgen omstreeks 09.20 uur binnenkreeg. 'Voor onze woning aan de Kruidenlaan heb ben wij een klein meisie, door en door nat, gevonden', aldus de 'vin ders'. De politie kwam, maar die kreeg uit het meisje, wat naar later bleek drie jaar oud te zijn, niet haar naam of adres. De politie ging daarom met het meisje rondrijden in de wijk en bij de Boterbloem kon zij aan de politie vertellen waar zij woonde. De ouders werden wakker gemaakt. Zij hadden nog niet bemerkt dat nun dochtertje aan de wandel was gegaan. Zij konden het verkleumde kind weer in hun ^armen sluiten. Poststukken gestolen Vrijdagmiddag tussen 15.00 en 16.00 uur was een postbesteller van de PTT post aan het bezorgen in een van de flats aan de Veltumse Kleffen. Toen hij bij zijn fiets terug keerde ontdekte hij dat de poststuk ken voor de flats met de nummers 96 tot 158 gestolen waren. Een zoekaktie in de buurt had geen resultaat. Gedupeerden kunnen zich met de PTT in verbinding stellen. Bromfietsen gestolen Een 20-jarige Venrayse stalde haar bromfiets van het merk Peugeot aan het NS-station in Oostrum. Toen zij woensdagavond haar bromfiets wilde ophalen bleek die verdwenen te zijn. De waarde van de bromfiets met helm was ƒ400,-. De bromfiets werd vrijdag in een greppel langs de Laagheidse- weg aangetroffen. Een 19-jarige Venrayse stalde haar bromfiets bij het busstation. De bromfiets, van het merk Puch Maxi, heeft een waarde van 300,-. De mogelijkheid is niet uitgesloten dat beide bromfietsen gebruikt zijn als vervoermiddel toen geen openbaar vervoer meer moge 1 ijle was. Een van de vele taken van het Nederlandse Rode Kruis is het wer ven van bloeddonoren. Met het afgenomen bloed kunnen jaarlijks vele duizenden mensen worden geholpen. Het Nederlandse Rode Kruis neeft veel waardering voor die mensen, die vrijwillig bloed afstaan. Daarom belegt het Rode Kruis, afdeling Venray, een speciale avond, waarop zij aan de donoren uit Venray e.o., die meer dan 25, 50 of 60 keer bloed gegeven hebben, zal huldigen. Op 30 november om 20.00 uur zal in het Rode Kruis-gebouw onder De Clockert aan die mensen een erken ning met oorkonde uitgereikt wor den. Tijdens deze bijeenkomst zal dr. H. Sonderkamp, direkteur van de Bloedbank Noord-Limburg een voordracht houden over het wel en wee van de Stichting Rode Kruis Bloedbank. In 1994 telde genoemde bloed bank 11.300 donoren, waarvan 1158 uit Venray afkomstig, 842 uit Horst en 5100 uit Venlo. Roermond telt 3645 donoren en Helden Panningen 548. In 1994 werd er gemiddeld 1.47 bloedafname per donor gedaan. Het aantal patiënten dat met donor- bloed werd behandeld stijgt behoor lijk. In 1992 nog 2527 patiënten in de ziekenhuizen Venrav, Venlo en Roermond. In 1994 al 2833. Door de vele nieuwe technieken en het stijgend aantal operaties is er steeds meer bloed nodig.De Stichting Rode Kruis Bloedbank Noord-Limburg kan nog vele, voor al jonge donoren gebruiken. U kunt zich niervoor aanmelden bij de Bloedbank in Venlo, tel. 077- 3553830. De winter is een gezellige tijd om het binnen in huis weer heerlijk knus en gezellig te maken. Momenteel speelt de nostalgische natuurtrend een grote rol om een gezellige en prachtige sfeer te creë ren. Om u te laten zien wat er alle maal mogelijk is op het gebied van de nostalgische natuursfeer zal Bloemenhuis Angèle aan het Henseniusplein 4 te Venray een sfeervolle show houden op: vrijdag 24, zaterdag 25 en zondag 26 nov. van 12.00 tot 17.00 uur. Gedurende deze koopzondag zal er tevens een demonstratie gehouden worden op het gebied van geurschikken. Adventkransen maken, guirlandes maken van natuurlijke materialen, kransen winden van noten, (gedroogd) fruit, groen e.d. etc. De bindsters van Bloemenhuis Angèle maken de meest fraaie cre aties van alles wat de natuur te bic den heeft, zoals noten, gedroogd of vers fruit, granaatappels, bloemen, groene takken, kruiaen etc. Ook een mooi artistiek boeket kunt u prima (laten) maken in de nostalgische natuursfeer. De bind sters van Bloemenhuis Angèle zijn u graag behulpzaam, ook met de keu zebepaling van de materialen indien u zelf aan de slag wilt om een mooie creatie te maken of te binden. Graag nodigen wij u uit op de Nostalgische Trendshow in Natuursfeer bij Bloemenhuis Angèle, Henseniusplein 4 te Venray, in het weekend van 24, 25 en 26 november. Op zondag 26 november moet u bij Frans Lemmers Woninginrichting in Venray zijn voor 'onthullende bedgeheimen'. Frans Lemmers Woninginrichting verraadt u de geheimen van een uit stekend slaapcomfort. Tijdens deze dag kunt u een ruim assortiment warme dekbedden en bedtextiel van topmerken komen bewonderen. En voor de gezonde nachtrust toont Frans Lemmers Woninginrichting een uitgebreide kollektie spiralen, lattenbodems, matrassen en verstelbare slaapsyste- Naast ontrföftin|en o*p tiet gebied van goed en gezond slapen, kunt u bij Frans Lemmers Woningin richting terecht voor raam decoratie, gordijnen en tapijten van gerenom meerde merken. Kom ideeën op doen en geef uw interieur een nieu we, maar vooral warme uitstraling. Als u een leuk en origineel cadeau zoekt voor Sinterklaas of Kerst, dan moet u bij Frans Lemmers Woninginrichting zijn. Hij heeft vele leuke aanbiedingen voor jong en oud. Kom langs bij Frans Lemmers Woninginrichting op zondag 26 novemper van 12.00 tot 17.00 uur. Frans Lemcners Woninginrichting is gévestigd aan de Patersstraat 31 te Venray. 26 nov.: 09.00-17.00 uur St. Nicolaaswandeltocht, 5,10, 20 km, zaal 't Anker, Merselo. 26 nov.: 14.30 uur Opus One met 'Peter Pan', muziekspektakel voor het hele gezin, schouwburg Venray. 26 nov.: Koopzondag Venray. 28 nov.: 20.00 uur De Tekenlerares Ls.m. Lit. Café, Remco Campert en Jan Mulder, schouwburg Venray. 29 nov.: 20.00 uur Hans Liberg, schouwburg Venray. 1 dec.: 20.00 uur Bert Schuiling, Crème Fralche, duo cabaret, schouwburg Venray. 2 dec.: 20.00 uur Montezuma's Revenge a capella muziek, schouwburg Venray. Van 19 nov. tot eind dec. exposeren in galerie De Lochting Marleen v.d. Steeg, keramische beelden en Lex Grote, olieverfschilderijen. Zaterdag en zondag van 14.00 tot 1730 uur en op afspraak. De tijd dat kerstmisdecoratie zoveel inhield als het uitklappen van een plastic boom ,is al lang voorbij. De huishoudelijke managers in de meeste gezinnen zijn tegenwoordig vaak de hele maand december in touw. Ze gaan op zoek naar smaak volle kerstarrangementen van natuurlijke materialen, of maken die gewoon zelf. Voor hen wordt Bloemenboetiek Berly Fleur uit Overloon in het laatste weekend van november herschapen tot 'Berly Fleurs Kerstwereld '95'. Tijdens Berly Fleurs Kerstwereld '95 is niet alleen de winkel van onder tot boven opgetuigd met kerstmisdekoraties, ook de woon keuken en kamer van Liny Nelissen zijn passend aangekleed en bij wijze van uitzondering voor publiek toe gankelijk. 'Het is de bedoeling dat net publiek door onze Kerstwereld '95 wordt geïnspireerd', legt Liny uit. 'Dat bereik je door zoveel moge lijk sfeer te creëren. Dus niet alleen een produkt laten zien maar ook de entourage. Vandaar dat we het woongedeelte erbij betrekken'. Het begrip kerstmisdekoratie omvat talloze attributen: planten, bloemen, terracotta vazen en -pot ten, figuren van riet, kandelaars van hout en andere voorwerpen zullen de verschillende ruimtes omtoveren tot een sfeervol sprookjesbos. Daarbij gaat het zowel om komplete arrangementen als om losse acces soires waarmee mensen zelf aan de slag kunnen. Om dat laatste te sti muleren zijn er demonstraties te zien op het gebied van zelf kerst kaarten en adventskransen maken. ATTRAKTIE Omdat de zaak dit jaar het twaalf- enhalfjarig bestaan vierde wordt het publiek bovendien getrakteerd op warme chocomel of glühwijn met een gulle plak kerstbrood. Berly Fleurs Kerstwereld '95 wordt daar mee een heuse attraktie die niet alleen kopers, maar ook kijkers aan trekt. Dat realiseert Liny zich terde ge maar ze ziet dat niet als bezwaar. 'Waar het mij om gaat is dat ik hier een wereldje creëer waarin mensen de sfeer van Kerstmis kunnen ruiken en proeven. Een sfeer van gezellig heid waarin ze massa's ideeën op kunnen doen en materiaal kunnen kopen voor hun eigen kerstdekora ties. En waar ze even de rust vinden voor hun eigen gedachten. Daar is het met Kerstmis tenslotte om te doen, niet? Berly Fleurs Kerstwereld '95 is op zaterdag 25 november geopend van 18.00 tot 22.00 uur en op zondag 26 november van 10.00 tot 17.00 uur. De afdeling Wereldkinderen in Venray heeft een sponsorprojekt in de sloppenwijken van Manilla. Ruim 400 sponsorkinderen wachten op eeg sponsor, die hun de moge lijkheid oiedt op een menswaardig bestaan. De omstandigheden waar deze kinderen en hun Familie leven is zeer slecht. Zij wonen in een één- I M ;ebouwd van Ie moerassen Als het hoog water is, in het regenseizoen, dan staat hun huisje onder water. De hygiëne staat op een laag pitje. Veel mensen hebben daarom last van TBC. De zusters van Damayan Community Center hebben zich het lot aangetrokken van deze sloppen- bewoners. Zij zorgen voor betere bewoning, beroepsopleiding, medi sche verzorging, scholing voor de jeugd en hygiëne. Daar is natuurlijk ;eld voor nodig en daar zorgt 'ereldkinderen voor middels spon- £e We soring en projekthulp. Wij en ook u, mogen de kans niet onbenut laten deze arme mensen daadwerkelijk te helpen. Als u sponsor wordt krijgt u ook regelmatig post van uw spon sorkindje en ons verenigingsblad, zodat u op de hoogte blijft van de omstandigheden in Manilla. Voor ƒ70,- per kwartaal bent u als spon sor. Van dit bedrag gaat slechts ƒ7,50 af voor kosten, die de vereni ging Wereldkinderen maakt, de res terende ƒ62,30 is voor het sponsor kind en zijn familie. Omdat Wereldkinderen een vrij willigersvereniging is, kunnen o kosten zeer laag gehouden worden. biedt u de kans aan één van deze kinderen om naar school te gaan, te Wilt u meer inlichting over ons pro- jekt of wilt u sponsor worden, bel dan Elly of Luc Hageman, tel. 0478- 586909. U kunt ook samen met uw fami lie, buren of vereniging een kindje sponsoren.

Peel en Maas | 1995 | | pagina 11