De schone lei van de gemeente berden Toch prijsaanpassing jachthuur Seniorservice wil nieuwe lokalen Dorpsraden beraden zich op acties Prijsuitreiking Venray's Wijnhuis Woongroep 50+ krijgt fl. 7500,- Leiband Dingus losser Scholiere dodelijk verongelukt PEEL EN MAAS Diefstallen van bromfietsen en scooters op bestelling? Geslaagd Na drie en een half jaar, aangifte van diefstal auto... EN MAAS Donderdag 9 november 1995 - Pagina 5 Venray en de exploitatie van haar sporthal(len) Privatiseren biedt niet voor alle problemen een oplossing. Dat merkt e gemeente Venray by de exploitatie van de sporthallen. De gemeente il de zaak wél voortvarend uitbesteden, maar de politieke discussie larover is nog niet afgerond. Daardoor dreigt een onoverzichtelijke tuatie te ontstaan. De tegenstelling tussen de ideeën van de gemeente d de belangen van het bedryfsleven maken de situatie rond de de Vetteling en de nog naamloze sporthal in Landweert er niet duidelfi- erop. (door Bert Albers) De centrale beleidslijn van Venray als het gaat om de exploitatie van de lorthallen luidt: uitbesteden als het mogelijk is en liefst aan één bedrijf, (én huurbaas is beter voor de verenigingen, beter voor de gemeente en de xploitant kan waarschijnlijk tegen een lagere prijs werken. En dat moet iok aan de gebruikers ten goede komen. Daarnaast weet de gemeente dat et voor een exploitant interessant is om een sporthal inclusief de winstge- icnde kantine te huren. Die overwegingen leiden tot het streven van de gemeente om met een ichone lei aan de onderhandelingen over de sporthallen te beginnen, fen ray heeft twee sporthallen, beide met sportkantine. Wie wil ze gaan roloiteren? De gemeente heeft echter geen schone lei en geen twee sportkantines te erhuren. Het horecagedeelte dat vastzit aan de nieuwe sporthal in andweert is namelijk al vergeven aan projectontwikkelaar Ruijters uit laastricht, samen met het naastgelegen Winkelcentrum. Wie er ook huur- ler wordt van de sporthallen), hij of zij zal eerst met Ruijters moeten gaan iraten over de horeca van Landweert, die voor een goede exploitatie zo elangrijk is. Indien het bedrijf zelf belangstelling heeft voor de exploitatie an de sporthallen, heeft Ruijters natuurlijk een voorsprong. De uitgangspositie van de gemeente wordt verder vertroebeld door de laagheid van ae po egde de gemeente jortcafé de Wettel inj en schoon te vegen. OOI aan Van Katwijk vastzitten. Bij het opzeggen ging de gemeente iog van uit dat voorjaar 1996 politiek duidelijkheid zou heersen over priva- iseren van de gemeentelijke accommodaties. De discussie daarover is ech- er overschaduwd door en ondergebracht bij de grote bezuinigingsoperatie [eerpunt. In het voorjaar is de gemeente zeer waarschijnlijk nog met aan irivatiseren toe en dus moet er een tijdelijke huurder voor de sportkantine evonden worden. Dat kan Van Katwijk zijn, maar daaraan kleven risico's. )e gemeente wil namelijk wel zeker weten dat het tijdelijk blijft, zodat op et moment van privatiseren ook met andere partijen gepraat kan worden. De juristen op het gemeentehuis puzzelen nu op de vraag wat de emeente moet doen: naar de rechter of niet. Die moet namelijk de huur- ivereenkomst ontbinden omdat Van Katwijk tegen de opzegging door de emeente bezwaar heeft gemaakt. Als het besluit over privatiseren van de sporthallen eenmaal is gevallen, ;an de gemeente daadwerkelijk in onderhandeling met de gegadigden. )aarbij horen dan mogelijk ook nog (samenwerkende) verenigingen die in et verleden al hebben aangegeven 'in' te zijn voor exploitatie. De lei van gemeente is daarbij heel wat minder schoon dan de bestuurders en amb tenaren hadden gehoopt. de politieke discussie over privatisering. In april van dit jaar eente het huurcontract met J. van Katwijk, de exploitant van laeri De jagers in de ènray, verenigd gemeente in de 'ildBeheerEenheid (WBE) ubertus Venray, betalen jaar- jks toch een hoger huurbedrag m te mogen jagen op gemeente- jke gronden. Het tarief van de ■Juhthuur volgt het prijsindexcij- 3lr. Dat staat in de aangepaste 1 flrereenkomst tussen de gemeente de WBE. Aanvankelijk was gesproken dat de huur komende is jaar niet zou worden ver- wgd. Het ambtelijk voorstel om niet te dexeren werd vorige week door H college terzijde gelegd. Net zoals alle gemeentelijke tarieven moet het tarief voor de huur van jachtgronden meegaan met de ont wikkeling van de prijzen, vinden B en W. Burgemeester Waals heeft daarover met het bestuur van de Wildbeheereenheid aan akkoord bereikt. De verhuur van de circa 1500 ha grond aan de Venrayse WBE levert de gemeente een kleine 25.000 gul den op, afgezien van de indexering. Het is de eerste keer dat de jach- trechten centraal geregeld worden in de gemeente. Voorheen verhuurde de gemeente de jachtrechten aan individuele jagers. iniorservice wil na de sloop het pand aan de Marktstraat ig twee nieuwe lokalen betrek- De vrijwilligersorganisatie idt dat ze haar bestaansrecht loende heeft bewezen om voor angende ruimte in aanmer- ig te komen. Concreet denkt liorservice aan lokalen in het isalemgebouw of aan D'n .istap, de werkplaats van RISC de Prins Bernhardstraat. De bestuursleden Eijssen en loors van Seniorservice hebben dat ezegd in een interview met dit ad. Seniorservice is een organisa- e die tot doel heeft ervaring en innis (van ouderen) over te bren- :n op anderen. Daartoe Stelt zij een limte te beschikking waar vragers D aanbieders elkaar kunnen ont beten. Naast het overbrengen van ennis en vaardigheden speelt ook Ét sociale contact een belangrijke )l. De meeste activiteiten liggen in hobbysfeer. Op dit moment zijn [op de Markstraat vragers en aan- Iers van pergamano, borduren, DRINGEND GEZOCHT! WONINGEN IN ALLE PRIJSKLASSEN Door de uitstekende verkoop resultaten blijft er bij ons behoefte aan nieuw aanbod. Wij dragen uiteraard zorg voor een volledige verkoop begeleiding en een optimaal resultaat. TEL. 04780-12772 fr Koop/verkoop en huur/verhuur fr Onafhankelijk hypotheekadvies fr Taxaties patchwork, model- en houtbouw, schilderen en tekenen actief. Daarnaast zijn er conversatiegroe- pen Frans, Engels en Spaans. Het pand wordt echter binnen afzienbare tijd gesloopt om plaats te maken voor nieuwoouw. UITBREIDING Los van de toekomstige verhui zing heeft Seniorservice de gemeen te gevraagd om in het huidige pand te mogen uitbreiden. Aan de Marktstraat zijn op de bovenverdie ping twee lokalen vrij gekomen, onder andere door de verhuizing van het Voedingsadviesburo. Deze week heeft het college een besluit geno men over net verzoek van Seniorservice> Als het verzoek wordt gehonoreerd start Seniorservice met glas graveren, wenskaarten maken en droogbloe men. Verloren en gevonden voorwerpen In het tijdvak van 30 oktober tot 5 november werd bij de politie aangif te gedaan van vermissing van de volgende goederen: VERLOREN Bankpas Rabo; damesportemon nee met bankpas Rabo, donorcodi cil, lidmaatschapskaarten, 30,-; Broche, vierkant met op elke hoek een peervorm; geldbedrag van ƒ1.000,-; bankbiljetten van ƒ50,- en ƒ25,-; herenportemonnee met bank pas ABN en geldbedrag van ƒ2.300,- en $200; herenportemon nee met 35,-; groen/blauw katoe nen sjaal; Nederlands paspoort; zwart/bruin gestreepte kater. GEVONDEN Fiets, Batavus Ascot; sportfiets Super Cycle; geldbedrag ƒ30,-; kat en jonge poes (tijger); zwart/grijze kat; damesportemonnee met inhoud, persoonlijke bescheiden. Inlichtingen omtrent de verloren en gevonden goederen tijdens kan tooruren op het politieburo aan de Leunseweg. Dinsdagmiddag omstreeks 15.45 uur wilden twee meisjes van 13 en 12 jaar, met hun fiets vanaf de Langstraat de Deumeseweg overste ken richting Heide. Voor de kruising stond een vrachtauto stil om verkeer voorrang te verlenen. De beide meisjes passeerden de stilstaande vrachtauto. Mogelijk dat ze daar door een uit de richting Wanssum komende vrachtauto te Iaat hebben opgemerkt. Toen de beide meisjes de kruising overstaken kon de bestuurder van de vrachtauto de meisjes niet meer ontwijken. Ze werden geschept. De 13-jarige Susanne van Hees uit Leunen werd bij de botsing levensgevaarlijk gewond. Zij over leed enkele uren later aan haar ver wondingen in het ziekenhuis. Het andere meisje, eveneens uit Leunen afkomstig, werd met onder andere een beenfractuur in het zie kenhuis opgenomen. Op heterdaad betrapt Zondagmiddag omstreeks 14.00 uur kon ae politie dankzij een snel doorgegeven tip een 26-jarige inwo ner van Horst vrijwel op heterdaad aanhouden. De man had even daar voor een autoradio uit een personen auto ontvreemd. Ontkennen baatte niet, want de gestolen autoradio had bij nog in zijn bezit. Hij werd naar het politiebureau in Venray overgebracht en daar voor geleid aan de hulpofficier van Justitie. Hij werd ingesloten. Het onderzoek richt zich er op of de dader iets te maken heeft met een autodiefstal in Venray. elke week nieuws Na dodelijk ongeval kruising Deumeseweg De dorpsraden van Heide en Ysselsteyn gaan bekijken hoe ze gezamenlijk actie kunnen onder nemen om de veiligheid van het kruispunt Deurnesweg- Langstraat-Heidseweg te verbete ren. Het initiatief is afkomstig van de dorpsraad van Heide. Bij de acties worden ook de wijkraad Veltum en de Leunse dorpsraad betrokken. Over de inhoud is nog niets bekend. Op het kruispunt kwam dinsdag de 13-jarige Susanne van Hees om het leven en raakte een vriendinnetje ernstig gewond toen zij bij het oversteken door een vrachtauto werden geschept. Dat heeft H. Philipsen van de Ysselsteynse dorpsraad gisteren bevestigd. De dorpsraad van Heide nam het initiatief dinsdagavond tij dens een vergadering. Woensdagochtend hebben Philipsen en voorzitter Pouwels van de Heidse dorpsraad verder overleg gevoerd. Vanavond spreekt de dorpsraad van Ysselsteyn over te voeren actie. Bij de dorpsraad van Leunen was woensdagavond nog niets bekend, maar voorzitter Heidens deelde mee dat Leunen bij eventuele acties niet zal achterblijven. Bij de wijkraad was gisteren niemand voor com mentaar bereikbaar. Het kruispunt Deurneseweg- Langstraat-Heidseweg is een berucht punt in Venray waar in het verleden al diverse ongelukken zijn gebeurd. Herhaalde malen is al gevraagd om maatregelen, zoals verkeerslichten. Enkele jaren gele den sloot de provincie, de beheerder van de weg, al een uitvoegstrook vanuit de richting Wanssum af. Het punt staat op de planning om te wor den gereconstrueerd tot rotonde, maar dat kan nog wel enkele jaren duren. Snelheidskontroles Vrijdag werden weer snelheids kontroles gehouden. Van 08.55 tot 09.55 uur werden op de Puttenweg te Ysselsteyn, waar 80 km per uur gereden mag worden 105 voertui gen gekontroleerd. Daarvan reden er 27 sneller dan 100 km per uur. De hoogste snelheid bedroeg 136 km per uur. Van 10.15 tot 11.05 werden op de Horsterweg onder Castenray (50 km per uur) 89 voertuigen gekontro leerd; 34 auto's reden te snel. De hoogste snelheid bedroeg 77 km per uur. Op de Henri Dunantstraat, waar 50 Ion per uur gereden mag worden, werden 93 voertuigen gekontro leerd. Daarvan reden er 30 sneller dan 64 km per uur. De hoogste snel-, heid bedroeg hier 79 km per uur. Tijdens het werkbezoek van het college van b. en w. aan Veulen werd door de bewoners geklaagd dat er in de kom van Veulen te hard werd gereden. Burgemeester Waals zegde toe dat binnenkort vier maal zou worden gekontroleerd. De eer ste kontrole werd vrijdagmiddag gehouden van 16.05 tot 17.05 uur. Er werden 123 voertuigen gekontro leerd waarvan er zestien sneller reden dan de gemeten snelheid van 64 km per uur. In het kader van het eerste lustrum organiseerde het Venray's Wijnhuis diverse akties zoals een tekenwed strijd en een slagzinwedstrijd. Vorige week woensdag kregen de eerste vijf winnaars hun prijs over handigd. De overige (209!) prijs winnaars hebben inmiddels per soonlijk bericht gehad. De winnende slagzin was: 'Met Venray's Wijnhuis als uw huisslijter, hoef je niet te wachten tot de man komt met de mijter, want wij weten zelf ook heel goed, hoe je bij het Venray 's Wijnhuis komen moet. Via de A73 gaat het supersnel, want ook van uit Boxmeer vindt je het wel.' door mevr. Sanders uit Boxmeer. Zij won de hoofdprijs, een vlieg reis voor twee personen naar Tenerife. De eerste prijs, een Akai kleuren televisie, is gewonnen door dhr. Iding uit Venray (niet op foto). De tweede prijs, een dames- of heren fiets is gewonnen door dhr. Hurkens uit Haps. De derde prijs, een week end Antwerpen voor twee personen is gewonnen door dhr. Heinekamp uit Wanssum. De vierde prijs, een draagbare radio-cd speler is gewon nen door dhr. Moorrees uit Oostrum. Ook de kinderen die aan de kleur- wedstrijd hebben deelgenomen heb ben allemaal bericht gehad, en ook allemaal hun prijs gekregen. Dit zijn alle winnaars op rij. Fam. J. Assen, Venray; Arends, Venray; Arts, Ysselsteyn; Arensbergen, Wanssum; Broeks, Haps; Bens, Overloon; Baksteen, Venray; Brentjens, Maashees; Bouwmans, Vierlingsbeek; Van Bruggen, Venray; Bertijn, Venray; Breukers, Venray; Boom, Venray; Boekholt, Vierlingsbeek; Blomme, Venray; Van Braak, Boxmeer; Broeks, Overloon; Brentjens, Maashees; Corzilius, Venray; Camps-Counts, Leunen; Ceelen, Boxmeer; Cruysberg, Venray; Canjels, Velden; Claessens, Castenray; Claessens, Venray;ireks, Castenray; Deenen, Vierlingsbeekr- Evers, Vierlingsbeek; Eickmans, Horst; Fleuren, Venray; Geurts, Venray; Van Gend, Heide; De Groot, Venray; Hendrix, Merselo; Hendricks, Venray; Hebben, Well; Hoogeveen, Venray; Heinekamp, Wanssum; Hurkens, Haps; Hendricx, Venray; Hendriks, Venray; Joosten, Helmond; Janssen, Venray; Jansen, Venray; Jakobs, Boxmeer; Jans, Cuyk; Janssen, Venray; Iding, Venray; Janssen, Venray; Kartner, Venray; Kuypers, Castenray; Koonings, Venray; Kroon, Venray; Kelders, Overloon; Keizers, Overloon; Keysteren, Oirlo; Lamers, Venray; Laurense, Boxmeer; De Langen, Cuyk; Laarakkers, Stevensbeek; Lamers, Venray; Meulendijks, Oostrum; Van Mill, Overloon; Jacobs, Boxmeer; Moorrees, Oostrum; Mooren, Meterik; Oudenhoven, Venray; Omar, Venray; Oudenhoven, Venray; V.d. Ven, Venray; Hoedemakers, Merselo; Oehmen, Oostrum; Nabben, Leunen; Oudenhoven, Venray; G. Pel, Merselo; T. Pel, Merselo; Plaizier, Overloon; Philipsen, Venray; Poels, Merselo; Van Rijt, Venray; Robben, Venray; Rutten, Venray; Sassen, Venray; Schaik, Venray; Steen, Boxmeer; Stevens, Venray; Siebers, Venray; Siemes, Arcen; Schuurmans, Cuyk; Stevens, Wanssum; Van Soest, Cuyk; Sanders, Boxmeer; A. van Toor, Venray; Van Toor, Venray; Tonen, Venray; Thiesen, Tienray; Ummenthum, Weil; Thielen, Oostrum; Thiesen, Tienray; Tonnissen, Afferden; Taanman, Boxmeer; Vastert, Venray; Vousten, Ayen; Voermans, Venray; De Vries, Blitterswijck; Verbeek, Cuyk; Wilmsen, Venray; Wijnands, Blitterswijck; V.d. Weerd, Venray. Diefstal videorekorder Een 32-jarige Venraynaar deed aangifte van diefstal uit zijn woning aan de Past. v.d. Gaetstraat. Ont vreemd werd een videorekorder. Toegang tot de woning is vermoede lijk verkregen door gebruikmaking van een valse sleutel, omdat er geen braaksporen werden aangetroffen. Onder invloed In de nacht van maandag op dins dag was het rijgedrag van een bestuurder van een personenauto op de Paterslaan aanleiding voor de politie om een onderzoek in te stel len. Die bestuurder, een 28-jarige Venraynaar, bleek onder invloed van alkohol te verkeren. Na de een mede- gebruikelijke proeven kreeg hij rijverbod van vier uur en ae mi deling dat proces-verbaal inzake het rijden onder invloed zal worden opgemaakt. Vespa scooter gestolen 'Even een boodschap doen' bij de aan de Gouden Leeuw gevestigde doe-het-zelf-zaak, was vrijdagmid dag tussen 18.00 en 18.10 uur vol doende voor twee daders (waarvan het signalement bekend is) om met een betonschaar de ketting van een blauwe Vespa, type Quartz, brom fiets met een waarde van ƒ2.800,- te stelen. Een getuige heeft onmiddel lijk haar bevindingen aan de politie doorgegeven. Een direkt ingestelde zoekaktie had niet het gewenste resultaat. De benadeelde is een 41- jarige inwoner. De politie vraagt nogmaals aan het publiek om bij konstatering van dergelijke diefstallen direkt kontakt met hen op te nemen. PEEL EN MAAS 'n abonnement waard M E U B E L_E _N VENRAY, GROTE MARKT 12 venray accu uczc ween van uci dracc gekregen van ft. 7.500,-. Het geld nrienting van een gemeenschappelijke e woongroep voor 50+ers. niging Woongroep 5 Juliana Weirijn Fonds een brjd zal besteed worden aan de mri ruimte in de in aanbouw zfinde woongroep De Woongroep 50+ gaat op het voormalig terrein van het St. Jozefklooster een appartementencomplex met 28 woningen huren. De woningen zijn bestemd voor leden van deze vereniging. Een van de 28 woningen zal worden ingericht als gemeenschappelijke ruimte. Voor die inrichting is door de woongroep bij diverse instanties subsidies aange vraagd. De Woongroep 50+ bestaat momenteel uit 20 leden die, hopelijk binnen nu en een iaar, het appartementencomplex kunnen gaan bewonen. De leden zijn voor net merendeel in de leeftijd van 60 tot 70 jaar. Het betreft hier zowel alleenstaanden als echtparen. Omdat 27 woningen beschikbaar zijn zoekt de vereniging nog diverse leden, het liefst in de leeftijd tussen 50 en 60 jaar. Bovendien zal in de toekomst een korte wachtlijst aangelegd wor den. Mensen die lid willen worden, komen op die wachtlijst. Het natuurlijk verloop bepaalt dan wanneer die leden in de woongroep terecht kunnen. Voor meer informatie hierover kunt U terecht bij mevr. A. Verstegen, tel. ^510157. RISC-directeur in bestuur De gemeente laat de leiband waaraan jongerencentrum Dingus sinds de herstart deze zomer moet lopen wat vieren. Hoewel het jon- gerencentum nog geen deugdelijk plan met activiteiten heeft laten zien, ging de commissie maandag akkoord met het voorstel van wet houder Kersten om de maande lijkse rapportage te vervangen door een kwartaalsgewyze berichtgeving. Volgen Kersten is het jongeren centrum goed op weg en is er geen reden waarom Dingus zich voortdu rend méér moet verantwoorden dan vergelijkbare ontvangers van subsi die. Het jongerencentrum heeft overeenstemming bereikt met het RISC over een nieuwe jongerenwer ker. Die moet met name beleidsma tig de zaak in de hand houden en ontwikkelen. De vorige jongeren werker van RISC moest door z'n werkgever bij Dingus worden weg gehaald. Het bestuur van het jonge rencentrum verweet hem wanpresta tie. Via de bestuurszetel van directeur De Waal houdt het RISC eveneens de vinger aan de pols. De RISC-directeur is sinds kort vice- voorzitter van Dingus. NIET WEG Het jongerencentrum blijft de komende jaren nog in de Hoenderstraat. Dingus wil zelf niet weg en verhuizen wordt voor de gemeente veel te duur. zelfs al zou het geld van de verkoop van het monumentale pand worden ingezet voor een ander gebouw. Verhuizing is bij de gemeente wel bekeken. Ook grotere verbouwingen zijn vooralsnog niet aan de orde, zo deelde wethouder Kersten maandag avond mee. Een terras kan het jongerencen trum voorlopig wel vergeten. Los van de bedenkingen van de politiek tegen een rij van terrassen aan de noordkant van de Hoenderstraat -te beginnen bij friture De Hoender en via Lily's Verjaardag en De Bonte Koe tot aan Dingus- heeft het jonge rencentrum geen vergunning daar voor aangevraagd. Omdat verwacht wordt dat in de praktijk het buiten zitten toch niet te voorkomen is, zegde wethouder Kersten toe te bekijken of een terrasvergunning voor Dingus toch mogelijk is. Daartoe zou het jongerecentrum for meel echter opnieuw milieuvergun ning moeten aanvragen. De gemeente staat op het punt om de vergunning te verlenen, zodat Dingus weer concerten kan organi seren. Deze vergunning omvat ech ter geen terras. De politie houdt er ernstig reke ning mee dat criminelen 'een gat in de markt' hebben ontdekt met het jatten van, liefst vrij nieuwe, bromfietsen en scooters of snor fietsen. De laatste maanden hebben ver schillende eigenaren al ondervonden hoe snel die diefstallen plaats vin den. Recentelijk had een inwoner van Horst pech, toen hij met een kleine betonschaar bezig was om een ket ting van een bromfiets in de Hofstraat door te knippen. Een poli tieman in burger was aan het winke len en vroeg de man, een 29-jarige inwoner van Horst, wat hij aan het doen was. De man had wel een smoes maar dat ging niet door. Hij vertelde namelijk dat de bromfiets van zijn zuster was, die de sleutel verloren had. Maar op dat moment kwam de bromfietsbezitster aanlo pen en die verklaarde dat die man niet haar broer was. De man werd aangehouden en door de winkelende politieman aan zijn collega's over gegeven. De man werd na enkele dagen huiswaarts gezonden. Verder werd verschillende keren gezien dat een bromfiets werd opge laden op een aanhangwagen, die gekoppeld was achter een personen auto. Vrijdagmiddag, omstreeks 14.45 uur, zag een inwoonster dat een nog vrij nieuwe scooter met een waarde van ƒ4.500,- aan het Kerkpad werd in een aanhangwagen wera geladen. De inwoonster noteerde het kente kennummer van de auto en gaf haar bevindingen door aan de politie. Aan de hand van dat kenteken- nummer kon de politie een 29-jarige inwoner van Horst aanhouden. Hij verklaarde de andere man niet te kennen. De man werd overgebracht naar het politiebureau en voorgeleid aan de hulpofficier van Justitie. Tijdens de verdere verhoren bekende de man dat een 'vriend' hem behulpzaam was. Die man, eveneens een inwoner van Horst, werd zondagmiddag aangehouden en nadr het politiebureau overge bracht. Hoewel de Puch scooter nog niet is achterhaald heeft de politie er alle vertrouwen in die te kunnen achterhalen. Het tweetal wordt nu verhoord inzake betrokkenheid bij de vele nog niet opgeloste diefstal len van bromfietsen en scooters. De laatste week zijn er bij de Venrayse politie vijf aangiften van diefstal van bromfietsen en scooters binnen gekomen, terwijl datzelfde beeld te zien is bij de andere regio korpsen. Daarom denkt de politie dat er een verband bestaat tussen de vele diefstallen en dat die door de daders worden geruild. Een in Venray gestolen bromfiets wordt dan geruild door een in Venlo, Helmond, Eindhoven, Nijmegen gestolen tweewieler. Snel Betrouwbaar STOMERIJ REINIGING VAN KLEDING EN WONINGTEXTIEL KLEDINGREPARATIES Julianasingel 3. 5802 AS Venray Tel. 0478-582025 Aan de E.N.S.A.I.D. modevak school mevr. Schoenmakers is mevr. W. Smeets geslaagd voor coupeuse. Ondervoede bouvier Zondagavond kwam omstreeks 17.30 uur een melding binnen dat in de berm van de Maasheseweg een gewonde bouvier zou liggen. De politie vond de bouvier, een reu. Het dier was niet gewond maar sterk vermagerd. De dierenarts die ter plaatse was geroepen stelde vast dat de hond kennelijk uit een auto was gezet en aan het zwerven was geraakt. De dierenarts nam de hond mee en hoopt de hond zodanig te kunnen opknappen dat die naar het asiel kan worden overgebracht. De politie hoop de 'dierenvriend' te kunnen achterhalen om het een pro ces-verbaal te kunnen uitreiken voor dierenkwelling. Vrijdagmorgen kwam een 42- iarige inwoner van het Noordhollandse Schagen bij de politie aangifte doen van diefstal van zijn personenauto van het merk Opel. Die auto had hij op 1 juni 1992... ja u leest het goed. nijna drie en een half jaar geleden, geparkeerd op de openbare par keerplaats aan de Krekel. Hij was met een bus op reis gegaan naar Spanje voor een vakantie, welke hij had geboekt bij een Venrayse autobusondememing. Door aller lei omstandigheden, waaronder ziekte, was hij eerst nu terugge keerd. Die auto bleek verdwenen te rijn. De waarde van de auto is niet bekend. Bij de politie was ook geen aangifte geaaan dat op die plek al jarenlang een auto stond, waarvan de eigenaar niet l bekend zou rijn.

Peel en Maas | 1995 | | pagina 5