Jong Nederland viert St. Maarten Handboogschutters in het nieuw MSV Overloon in haar sas met haar Venrayse clublid als titelhouder Oude fat* Onderscheidingen Brandweer Venray Sint Maartens-optocht VELTUM PEEL EN MAAS FttL EN MAAS Donderdag 9 november 1995 - Pagina tL Grote Kerk Deken: J. Coenen, Eindstraat 6, tel. 581275; kapelaan H. de Wit ofm, Whistlerstraat 1, tel. 582385; kape laan R. Woutering, Horsterweg 57, Castcnray, tel. 571215 of 580202; kapelaan H. Bouman, Dr. Poelsstraat 4, tel. 511664. Priester in ernstig noodgeval: via balie zieken huis, tel. 522222. Opgeven misin- tenties: Eindstraat 6: ma t/m vr (niet op do) van 9.30-10.30 uur. Zaterdag: H. Martinus, bisschop. 9.00 H. Mis Nol Boers. 19.00 H. Mis Peter Muijscrs; zwd. Maria Jansen-Welten; jrd. ouders Van Vegchel-Muijsers; ouders Arts- Dommeck en zoon Jan; Chris Smits; Chris Rongen (koll); Teng Thuyls (koll); Gerrit Peeters (mevr. Jonkers). Zondag: 3e Zondag door het jaar. 9.30 Latijnse hoogmis Til Janssen- Pclzer; overl. ouders Janssen-Muis; overl. echtel. H. Gerrits-Hermans en overl. ouders. 11.00 H. Mis ouders Voesten-Michels; om Gods rijkste zegen b.g.v. een verjaardag. Maandag: 9.00 H. Mis ouders Van Kessel-Versleijen en zonen Jan en Teng; bijz. int.; Jan Beteroms en overt, fam. Dinsdag: 9.00 H. Mis Walter Klaassen. Woensdag: 9.00 H. Mis Jan Buijssen (koll); overl. ouders V.d. Berg-Paulussen. Donderdag: 9.00 H. Mis overl. ouders Thiesen-Simons; Antoon Claessens en Hendrika Jenniskens. Vrijdag: H. Elisabeth van Hongarije. 9.00 H. Mis Gerarda Broers. Dienbeurten: za 19.00: Maickel, Gijs, Bram. v. H., Steve; zo 9.30: P. Vosbeek, F. Mingels, Bart T., Ben, Danny, Wesley; zo 11.00: Hoa Luendric, Erik, Bram S. Lektoren: za. 19.00: L. Traijen; zo 11.00: T.Verbeek. Vincent yan Gogh Instituut St. Servatiuskapel St. Annakapel Zaterdag: 18.30 Liturgieviering in de St. Servatiuskapel. Voorganger: W. den Hartog; lektor: P. Wittenbols. Vertrek bus om 18.15 vanaf de St. Annakapel. Zondag: 10.00 Liturgieviering in de St. Annakapel. Voorganger: W. den Hartog; lektor: H. de Jong. Vertrek bus 9.45 vanaf de St. Servatiuskapel. Hele week van 1130 tot 13.30 uur open, Ikonenexpositie in het Stiltecentrum. Maandag: 16.45 Yoga en meditatie in het stiltecentrum. Dinsdag: 16.45 Liturgieviering in de St. Annakapel. Woensdag: 16.45 Liturgieviering in de St. Servatiuskapel. Donderdag: 11.00 Psalmengroep in het stiltecentrum; 16.45 Liturgieviering in de St. Annakapel. 16.45 Yoga en meditatie in het stilte centrum. Paterskerk Bereikbaarheid priesters: A. Woutering, Horsterweg 57, Castenray, tel. 571215 of Leunseweg 5, tel. 580202. Opgeven misintenties ma t/m vr 9.30-10.30, Leunseweg 5 of tel. 580202. Misintenties voor de hier navolgen de week dienen bij de pastorie opge geven te worden voor deze week vrijdagmorgen 10.30 uur. Elke dinsdagmorgen is de kerk open van 10.00-12.00 uur voor verering van H. Antonius. Zaterdag: 17.00: gelegenheid om te biechten. 18.00 Gezinsmis St. Maarten m.m.v. Chrisko; Sraar Maas en overl. fam. Maas-Wilmsen; overl. fam. Philipsen-Gellings. Zondag: 8.30 voor de parochie. 10.30 M.m.v. Zonnelied; jrg. Wilhelmina Vercoulen-Keijsers; overl. Frans Cuppen; Martijn Wismans en overl. fam. Maandag: 19.00 Martha v. Valkengoed; t.e.v. H. Geest en Celina Rojer. Dinsdag: 19.00 Fam. Peters-Arts; Maria Nijsen-Coolen; jrg. Bert en Door Kleuskens-Kusters; t.e.v. H. Geest en Constant Rojer. Woensdag: 19.00 Antoon Lucassen en overl. fam.; Elisa Palm en Jacob Palm. Donderdag: 19.00 Antoinette Elsevier en Eva Rojer. Vrijdag: 14.00 25-jarig huw. Joop en Hennie Janssen-Nabuurs, Wagnerstr. 12. 19.00 Pater Florentius Lucassen en overl. fam.; Martha v. Valkengoed (Julianasingel); Mathilde Wascher en Constancia Snijders. Gezinsviering Op zaterdag 11 november is er een gezinsviering. Het thema is 'Sintermerte'. Alle kinderen mogen een lampioen meenemen. ledereen is van harte welkom. We verwachten jullie om 18.00 uur in de Paterskerk. Vredeskerk Opgeven misintenties: Leunseweg 5, ma t/m vr van 09.30 tot 10.30 uur, tel. 580202. Zaterdag: 19.15 Vooravondmis voor de 32e Zondag door het jaar. Kinderwoorddienst. Martinus Pontman en Gijsbertus van Blokland; Mien v.d. Van-v. Eijk; Jan Hendrix (koll); Wim en Antonet Jakobs-Hanen (koll); Diena en Harrie Lindcrs. Zondag: 32e Zondag door het jaar. 9.30 Tot bijz. int. (C); overl. fam. Delauw-Thijssen; Herman van Hoof (koll); voor een zieke (C). Parochie Oostnim Zaterdag: 19.00 Johan Camps en overl. fam.; overl. ouders Broekmans-Bovee; Giel Vennekens en echtgen. en wederz. fam. Zondag: 8.30 Jan v.d. Berg; Mie Staaks-Hermans. 10.00 Voor het geestelijk en tijdelijk welzijn van de Rarochie (Gem. koor), laandag: 9.00 Tot bijz. int. Dinsdag: 9.00 Voor een zieke. Woensdag: 9.00 Uit dankbaarheid voor alle verkregen gunsten (met Rozenkransgebed). Donderdag: 9.00 Uit dankbaarheid t.e.v. O.L. Vrouw van Oostrum. Vrijdag: 8.30 Uitstelling van het Allerheiligste. 9.00 Moeke Vermeulen. Misdienaarsbeurten: za 19.00: Mieke Emons, Jacqueline Engels, Laura Op den Camp, Dianne v.d. Mortel; zo 8.30: Rik Op den Camp, Roel van Haeren, Noua v.d. Mortel, Frank Frederix; 10.00: Judith Philipsen, Susan Frederix, Susan Janssen, Maud Lepsi. Ter herinnering: Iedere woensdag na de H. Mis van 9 uur Rozen kransgebed, uit dankbaarheid t.e.v. O.L. Vrouw van Oostrum voor alle verkregen gunsten. Iedere vrijdag voor de H. Mis van 9 uur (vanaf 8.30 uur) uitstelling van het Allerheiligste, om eerherstel te brengen aan God voor alle leed wat Hem wordt aangedaan Parochie Oirlo Zaterdag: 19.00 Gez. H. Mis (Dameskoor); Zondag: 10.00 Hoogmis (Herenkoor); Wim van Rhee; jrd. Peter van Rhee; Gerrit Bastiaans (verjaardag). Woensdag: 9.00 H. Mis Gerardus Classen, Henrica Hellegers en broe der Cletus; Miel Janssen; overl. van de fam. Linskens-Steeghs; pater V.d. Sterren. Woensdag: 14.00 Feest van de H. Machutus voor de Oudervereniging St. Machutus. Vrydag: 9.00 H. Mis Engelbertus Lenssen. Parochie Castenray Zaterdag: 19.00 Martinus Kuijpers; jrd. overl. ouders Strijbos-Duijkers en Riek Strijbos-van Dommelen; Harrie Pingen; Leonardus Geurts en Wilhelmina Linders; jrd. Martinus Emonts; overl. ouders Janssen- Emonts en kinderen. Woensdag: 9.00 Herman Dinghs; Bemhard Vullings en Elisabet v.d. Broek; O.L. Vrouw van Altijd Durende Bijstand. Vrijdag: 14.00 tT.g.v. 25-jarig huw. fam. Van Osch-Willemse. Misdienaars: za 19.00: Rianne en Annet. Parochie Leunen 32e Zondag door het jaar. Zaterdag: 19.00 Lsm. Antoon Voermans, echtgen. en zoon Antoon; overl. ouders Martens- Verhees en overl. fam.; Dien v.d. Berg-Vermeulen; weekd. Toon Hermans (1); mndd. Michel Loonen en Marie Loonen-van Rens, Elly Loonen en Elly van Berlo; jrg. Harrie Comelissen. Zondag: 10.00 Hgm. Willem Jenniskens en Wilhelmina Jenniskens-Martens; Wiel Keijsers (Gussenstraat); weekd. Agnes Timmermans-Koenen (5); jrg. Harrie Reintjes. 11.15 Mndd. Piet de Louw; jrd. Bert Custers en overl. fam. 14.30 Doopviering Jeroen Goumans. 15.00 Doopviering Stijn Raedts. Maandag: 19.00 Mndd. Hendrik Philipsen en Catharina Philipsen- Spreeuwenberg. Dinsdag: 19.00 Lsm. Eduard en Stans Dietz; Teng, Anna en Toon Verheijen en overl. ouders. Woensdag: 19.00 Lsm. overl. fam. Hendrickx-Jenniskens; Teng de Mulder (ouderenver.); Henricus Bomm, echtgen. en overl. kinderen en Johanna Beclet. Donderdag: Geen avondmis. Vrijdag: H. Elisabeth van Hongarije. 19.00 Lsm. Wiel Willems; gest. jrd. Hendrik v. Soest, echtgen. en dochter Lena. Misdienaars: za 19.00: Tom Bos en Joep Jenneskens; zo 10.00: Inge Smits en Sanneke v.d. Oetelaar; 11.15 Ellen Geurts en Geert van Gorp. Lektoren: za 19.00: Gohny Weijs; zo 11.15: Harry Bovée. Rektoraat Heide Zondag: 3e Zondag door het jaar. 9.30 Hoogmis overl. ouders Michels-Kersten. Misd.: Sanne, Gemma, René, Koen, Ivo en Marjan. Donderdag: Gedachtenis van de H. Gertrudis, maagd. 9.00 H. Mis voor de gelovige zielen in het vage vuur. Rektoraat Veulen 32e Zondag door het jaar Zaterdag: 19.00 Hgm. broeder Servatius en broeder Jezue Nabuurs; 5e zwd. Petronella Aarts-Roosen. Zondag: 10.30 Hgm. Wilhelmina Geurts-Ambrosius; mndd. Piet Spreeuwenberg en Maria Spreeuwenberg-Philipsen; gest. jgt. Jacobus Geurts en Wilhelmina Croymans en Peter Antoon Geurts; jgt. Gerardus Houben en echtgen.; Christian ERben en overl. tam.; voor de parochie. Maandag: 8.30 H. Mis voor de parochie. Dinsdag: 8.30 H. Mis voor de over ledenen. Woensdag: 8.30 H. Mis voor de overledenen. Donderdag: 8.30 H. Mis voor de Hermanus Thissen en overl. fam. Thissen-Hendriks. Vrijdag: 8.30 H. Mis voor de over ledenen. Misdienaars: za: Richard Mulders en Steffan Mulders; zo: Tom Derks en Annelie Reintjes. Parochie Ysselsteyn 32e Zondag door het jaar (C). Zaterdag: 19.00 (Kinderkoor); Jrd. H. Philipsen; ouders Teunissen- Gerrits; uit dankbaarheid b.g.v een 80e verjaardag. Zondag: 9.30 (Gelezen Dienst); jrd. Simon Lemmens en echtgen.; overl. fam. Fleurkens-van Staveren. 11.15 Echtgenoten Dijkhuizen-Camps. Maandag: 19.00 Jrd. Janus Jespers; jrd. M. Hubers, echtgen. en dochter; overl. ouders Van Well-Thoonen en overl. fam. Woensdag: 14.00 T.i.v. het robijnen bruidspaar Claessens-Hendrikx. 19.00 Geen dienst. Vrydag: 19.00 Wim Jansen; Co van VegcheT-v.d. Adel (Ouderenver.). Misdienaarsbeurten: za 19.00: B. en J. Slangen; zo 9.30: M. en E. Spreeuwenberg; 11.15: M. Arts en H. v.d. Hoff; ma en vr 19.00: Mt. Claessens en R. Poels; wo 14.00: W. en M. Verheijen. Doopschema: (december) Op de zondagen 3 en 17 dec. kan in onze kerk het H. Doopsel worden toege diend. Parochie Merselo Zaterdag: 19.00 Marie Janssen- Muyzers (buurt). Misd.: Danny Willems en Roy Stevens. Zondag: 10.00 Hoogmis voor de parochie. Misd.: Paul Engels en Johan Loonen. Dinsdag: 8.30 Tien de Rijk. Woensdag: 19.00 Voor de parochie. Donderdag: 8.30 Schoolmis. Vrijdag: 8.30 Lev. en overl. fam. Janssen-Pubben; Hen de Rijk. Kerk poetsen: mevr. Janssen en mevr. Arts-Gielen. Rektoraat Vredepeel Zaterdag: 19.00 Voor de parochie. Zondag: 10.00 Fam. Lenkens- Ermens. Maandag: 19.00 Voor een zieke. Donderdag: 19.00 Voor vrede. Misdienaars: za: Roel en Ellen; zo: Anke en Anita. Lezers; za: Jo Wijnands; zo: Maria Lenkens-Ermens. Rektoraat Smakt Zondag: 10.00 Hoogmis voor Martien Hermans; vader en moeder V.d. Winkel-Geurts; overl. ouders Kleemans; ouders en fam. De Bruijn-Jans; Antoon Janssen en Theodora Vermeulen; Piet v.d. Heijden (buurt); lev. en overl. fam. Jenneskens-Verblakt. Woensdag: 9.30 H. Mis t.e.v. de H. Jozef uit dankbaarheid en fam. Weerdenburg. Protestantse Kerkengemeenschap Venray e.o. Zondag 12 november zal in het Zonnelied, Kiosk te Venray, ds. Weersma voorgaan in de dienst waarin tevens de Maaltijd van de Heer wordt gevierd. Aanvangstijd is 10.00 uur. Tijdens de dienst is er kinderopvang en er wordt kindeme- vendienst gehouden. Jehova's Getuigen Hierbij nodigen wij u uit voor het bijwonen van een bijbeltoespraak met als thema Wat wordt door de genezing van de natiën tot stand gebracht in de Koninkrijkszaal aan de Henri Dunantstraat 11, aanvang 10.00 uur. Gratis toegang; geen kollekte. Oecupienische basisgroep Aanstaande zondag 12 november is er een woorddienst van de oecu menische basisgroep Heel de Kerk Heel de Wereld. Het thema van de viering is: Willibrord. Plaats: kapel van het bejaardencentrum Het Schuttersveld, Bergweg te Venray. Tijd: 11.15 uur. Voor de kinderen is er een kindernevendienst. U bent van harte welkom. Rehoboth Ned. Hervormde Evangelisatie op GG. Gebouw Rehoboth: Cuppen- pedje 2a, Horst. Evangelist: Clap- vaeren 4 HorstDiensten: D.V. zon dag 12 november om 10.00 en 14.30 uur. Voorganger: kand. P. Koreteweg, Maartensdijk. Zondags tijdens de middagdienst is er kinder oppas. Zondagsschool: Zondagmiddag om 16.10 uur voor kinderen van 4-12 jaar. Bijbelonderwijs/Catechisatie: Vanaf 12 jaar op zondagmiddag om 16.10 uur. Van 6-12 jaar op dinsdag middag om 16.10 uur. Bijbel/Kontaktavond: De eerstvol gende is donderdag 9 nov., aanvang 20.00 uur. Thema: 'Wat het bitter zoet maakt'. Als u mocht denken dat dez dames deel nemen aan een modt show, dan heeft u dat mis. Zij neme ook niet deel aan een reklamestui van een of andere kledingzaak Neen, zij hebben zich goed voorbe reid op de komende winterperiode omstreeks 1915. Goed gemutst en degelijk geklee in de voor die tijd moderne kledin I poseren deze Venrayse dames vo trots voor de fotograaf. V.l.n.r. herkennen we: Jeanneti Messemaekers-v.d. Munckhof Anna Aerts-Janssen, Mari Oudenhoven-Rutten, Tonii Vermaaten-Michels, Doi Vermeulen-Berkens en Mai Martens-Smits. Jan v.d. Putten Op de avond van de jaarlijkse brandweerdag van Brandweer Venray, vrijdag 3 november, heeft burgemeester Waals de in 1995 behaalde diploma's uitgereikt; daar naast heeft nij de bevorderingen, die per 1 januari 1996 zullen ingaan, bekend gemaakt en de daarbij beho rende besluiten aan de betrokkenen overhandigd; ten slotte heeft hij bij deze gelegenheid een aantal brand weermensen onderscheiden wegens jarenlange dienst. DIPLOMA'S In het kursusjaar 94/95 werden de volgende opleidingen met sukses afgesloten: 1. 'brandwacht eerste klasse': Bert Jongmans en John Wijnhoven 2. 'hoofdbrandwacht': Marion de Bresser en Maria Verstegen 3. 'onderbrandmeester': Walter van Hoek 4. 'pompbediener': Jan Koenen 5. 'rij-bewijs C (vrachtwagen-rijbe wijs)': Jos Baltussen 6. 'centralist': Martien Arts, Jos Baltussen, Jan Bouten, Theo Fila, Stefan Jansen, Piet Lenssen, Toon Martens, Peter Peters, Frank Thijssen en Leo Troisfontaine 7. 'commandant rampterrein': Harrie van Oosterhout. BEVORDERINGEN Bevorderd worden met ingang van 1 januari 1996 tot de rang van: 1. 'brandwacht eerste klasse': Bert Jongmans en John Wijnhoven 2. 'hoofdbrandwacht': Marion de Bresser en Maria Verstegen. ONDERSCHEIDINGEN 1. vanwege Hare Majesteit de Koningin: het jaarteken voor 15 jaar vrijwillig dienstverband: Jan Bouten, Harrie Janssen en Piet Swinkels; het jaarteken voor 20 jaar vrijwillig dienstverband: Cor Odenhoven en Piet Wolbertus. 2. vanwege de Koninklijke Nederlandse Brandweervereniging en de Nederlandse Vereniging van Brandweercommandant: de 'bron zen gesp' wegens 20 jaar brandweer dienst: Cor Odenhoven en Piet Wolbertus. Op zaterdag 11 november viert Jong Nederland weer het feest van St. Maarten. Net als voorgaande jaren willen wy dan een mooie en gezellige lampionnenoptocht lopen. Alle kinderen in de Ieeftyd van 5 tot en met 17 jaar zullen met eigen gemaakte lampionnen meelopen. Natuurlijk mogen ook kinderen die geen lid van onze club zyn meelopen. Deze dienen dan wel zelf voor een lampion te zorgen. Ook dit jaar is er weer een mooie route uitgezet. De route zal als volgt gelopen worden. Start bij onze blok hut aan de Kempweg, Oerallaan, Vogezenlaan, Haammakerstraat, Veltumse Kleffen, Monikestraat, Gratenstraat, Dakdekkerstraat, Sanshofstraat, Hubenhof, Kempweg, Weverstraat, Haammakerstraat, Vogezenlaan, Eifellaan, Oerallaan, Dolomietenlaan, Ardennenlaan, Kempweg, einde bij het gebouw van onze club. Na deze bonte optocht zal er voor alle kinderen die meegelopen heb ben nog een verrassing zijn. We zul len om 18.45 uur aanlopen en de avond zal om 20.15 uur afgelopen zijn. Als het deze avond regent zal het hele gebeuren niet doorgaan. Mocht u twijfelen of het wel of niet doorgaat, dan kunt u vanaf 18.15 uur bellen naar de blokhut, tel. 511458. Wij geven u dan graag de nodige informatie. Jong Nederland Venray is aange sloten bij een provinciale organisa tie. Wekelijks spelen er ongeveer 130 kinderen in de leeftijd van 7 tot en met 17 jaar. Deze worden bege leid door een 30-tal leider(ster)s. Laat u kind gerust eens vrijblijvend een aantal groepsavonden meedoen. U zult zien dat ook uw kind graag met andere Jong Nederlanders speelt. Mocht u meer te weten willen komen over onze vereniging dan kunt u terecht bij Eric Geuyen, tel. 077-3662588 I De traditionele lampion-optocht (in het kader van Sint Maarten) door de wijk Veltum vindt dit jaar plaats op zaterdag 11 november a.s.. De organisa tie hiervan is in handen van wijk vereniging Veltum die daarbij ondersteund wordt door Zamp Active Club Venray. De kinderen en hun ouders worden even voor 18.30 uur bij 't Schöpke verwacht. Van daaruit vertrekt de stoet onder leiding van Sint Maarten te paard en onder de vrolijke klanken van een joekskapel naar het speelveldje aan de Houtzagerstraat/Ppttenmakerstraat, alwaar net vuur ontstoken zal worden. Zamo Active Club zal daar een leuk kampvuur- programma verzorgen, waarbij ook de jeugdige optocht-deelne mers actief betrokken zullen worden. Even voor achten gaat ae stoet vervol gens via een andere route weer terug naar 't Schöpke. Daar zal de stoet omst reeks 20.00 uur ontbonden worden. De kinderen kunnen tenslotte in 't Schöpke een (gratis) beker chocomel nuttigen. Bromfiets gestolen Ook de minder waardevolle bromfietsen zijn interessant voor dieven. Vorige week dinsdag zette een 22^arige Vehrayse, omstreeks 15.00 uur, haar blauwe Vespa brom fiets met een waarde van ƒ400,- bij een hotel aan de Maasheseweg neer. Toen zij die avond omstreeks 23.30 uur haar bromfiets wilde pakken bleek die gestolen te zijn. Poging inbraak In de nacht van zondag op maan dag werd ingebroken in het bloe- mencentrum aan de Langstraat. De dader had reeds een schot uit het kozijn gehaald maar is toen moge lijk gestoord. De schade bleef beperkt tot de poging. Kentekenplaat gestolen Door een inwoner van Venray werd aangifte gedaan van diefstal van een kentekenplaat van zijn aan de Bolderik geparkeerde personen auto. elke week nieuws Diefstal portemonnee Tijdens de maandagse weekmarkt werd een 52-jarige inwoonster van Venray gekonfronteerd met een zak kenroller. Uit haar tas werd haar portemonnee gestolen. Daarin zaten naar giromaatpas, persoonlijke be scheiden en een geldbedrag van ƒ100,-. Inbraak in personenauto In de nacht van zondag op maan dag werd ingebroken in een op de parkeerplaats bij Hubenhof gepar keerde personenauto van een 48- jarige Venraynaar. Toegang tot de auto was verkregen door de achter ruit er uit te halen. Ontvreemd wer den de radio/cd-speler een compact disk. Tijdens een drukbezochte receptie vrijdag jl. presenteerde handboog schutterij Ons Genoegen uit Ysselsteyn haar kampioenen in nieuwe sportjacks. Door de suksessen van de laatste jaren op steeds hoger niveau was het de wens van het bestuur en leden om zich dan ook meer als eenheid naar buiten toe te presenteren. Met de welkome financiële steun van Bouwbedrijf Martens uit De kampioenen van Ons Genoegen geflankeerd door twee zonen van Bouwbedrijf Martens en de voorzit ter van Ons Genoegen Ysselsteyn kon deze wens dan ooi in vervulling gaan en nam een rij van zestien trotse kampioenen hun nieuwe outfit de felicitaties ontvangst van o.a. fanfare. Dorpsraad, afdelingsbestuur, vereni gingen en vele vrienden en beken den. Dennis v.d. Laar kampioen Dennis v.d. Laar uit Venray is tij dens de laatste en beslissende kam pioenswedstrijd van Motorsport Organisatie Nederland, die werd verreden in het Brabantse Nistelrode, kampioen geworden in de motorcrossklasse 60cc versnel lingen. De li-jarige Dennis v.d. Laar begon zijn nog prille karrière op zevenjarige leeftijd in de automaten- klasse, een categorie die niet meetelt voor een officieel kampioenschap, maar waarin hij in 1993 wel als allerbeste coureur uit de bus kwam. Dat vader Ruud v.d. Laar, zelf ook gecrossd als lid van MSV Overloon, zijn kinderen de motorsport met de paplepel heeft ingegeven bleek wel uit het verdere verloop van de ver richtingen van zoon Dennis. In 1995 werd overgestapt op een 60 cc machine met versnellingen waarop Dennis in zijn debuutjaar als zesde eindigde. In 1995 werd in die klasse de kampioenstitel behaald en wel op een klinkende en zeer over tuigende wijze. Van de 40 manches die gedurende twintig wedstrijden in de kam pioenscyclus in dit seizoen werden verreden wist Dennis v.d. Laar er maar liefst 26 winnend af te sluiten. Twaalf maal viel hem een tweede plaats ten deel, telkens achter Maikel Vossenberg uit Oss, met wie V.d. Laar dit jaar het zwaarste appel tje te schillen had. De 'slechtste' resultaten van dil jaar waren twee derde plaatsen in manches in Schaijk en Dongen. Dit waren wedstrijden aan het eind van het seizoen waarop reeds vrijwel zeker vaststond dat de titel hem niet meer kon ontgaan en de mindere scores wellicht te wijten zijn aan cencentratieverlies ten gevolge van een vroeg intredende feestroes. Als hobby's heeft Dennis fiets- cross, hardlopen voor uithoudings- konditie, voetballen en kattekwaad uithalen. OVERSTAP Volgend seizoen stapt Dennis ovei naar de klasse 80cc kleine wielen. Op zo een dergelijke crossmachine heeft hij nog niet proefgereden maai hij verwacht in de B-klasse waarin hij eerst van start moet gaan toch bij de eerste vijf te kunnen eindigen met het doel volgend seizoen al te kunnen overstappen naar de A-cate gorie. In Nistelrode was het groot feest bij de bus van de familie V.d. Laar. Niet alleen vanwege de titel van Dennis maar ook vanwege zijn jon gere broer Jimmy, die op die dag zijn negende verjaardag vierde en daarnaast nog eens, rondrijdend mei een feestmutsje op zijn crosshelm, de officieuze titel binnensleepte in de klasse 50cc automaten.

Peel en Maas | 1995 | | pagina 18