I PEEL EN MAAS Wie wordt de nieuwe vorst van De Piëlhaas? HERFSTAANBIEDING Hazepaeper luidt nieuwe carnavalsseizoen in Kollektieve aktie bodemonderzoek bedrijven Noord-Limburg Antoniusveld blijft drukken op grondverkopen Vrijwilligers in Venray verkopen kinderpostzegels en kaarten Algemene Hulpdienst zoekt vrijwilligers Poging tot moord Open dag in 'De Opmaat' te Venray De Hazekeutel reist door de tijd Nieuwe vorst bij't Knölleke Wereldwinkel Venray HAZEPAEPER Boerebrulleft 1996 WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMGEVING Kursus voor verlegen mensen Thema bijeenkomst over fondswerving Iedereen is zaterdagavond bij afscheid vorst Hub "Wie werd ut now, Wie werd ut qw". Vorst Hub (Clephas) zong t enkele jaren geleden tydens de inseproidamasie. aterdagavond zal diezelfde -aag nog veel gesteld worden, laar nu met betrekking tot de ger van vorst Hub. Na vijf ar de Raad van Elf te hebben angevoerd gaf hij vorig jaar aan at het zijn laatste seizoen als orst was. "Het zal best vreemd yn als ik straks in de zaal zit bij e diverse carnavalsavonden" Idus Hub. TYPISCH CLEPHAS Toen Hub Clephas vijfjaar gele- »n Piet Hermans opvolgde als orst, was het voor veel mensen ven wennen. Ook voor Hub zelf. |k ben toen zonder verwachtingen raan begonnen. Typisch Clephas" o meent hijzelf. "Ik heb alles, zeker et eerste jaar, op mij af laten omen. Ik doe en deed dingen meer oor de vuist weg". In die vijf jaar is lub gegroeid in zijn rol als vorst. Maar die taak werd ook tevens waarder. Vijf jaar geleden moest je Is vorst en Raad van Elf ongeveer wintig keer erop uit. Nu loopt dat •gen de veertig keer. En als vorst je niet zeggen dat je een keer iet kunt" aldus Hub Clephas. Hij oorziet dat de taak van vorst alleen og maar zwaarder wordt. "Dit jaar ier op camavalsvrijdag een 50+ bal n het politiebal. Dat komt er ook weer bij. Ik sluit zelfs niet uit dat de laad van Elf ook tijdens de iazinne-avond in de toekomst pre- ent moet zijn. Een lid van de Raad ran Elf kan daar wel eens bij afwe- zijn, de vorst, en ook de prins, iet". Hub is dan ook blij dat hij volle- lig gesteund werd door zijn thuis- ront. Naast zijn vrouw Margareth, leeft hij ook veel steun ondervon- len van zijn moeder en schoonmoe- jer, met name bij de opvang van bchter Steffïe. TOEKOMST Hub weet inmiddels wie zijn opvolger is. "Een heel ander type, goed gebekt. Een aardige vent". Meer laat hij er niet over los. Hub heeft echter het volste vertrouwen in de nieuw vorst, en in de Raad van Elf. Een Raad die onder hem danig verjongd is. "Ik heb de oude garde zien gaan en de nieuwe jongens zien komen. Ik heb het volste vertrouwen in de "jeugd" zegt de vijftiger. "Ik zal het wel missen maar van de andere kant ga ik aan de vastelao- vend een andere invulling geven. Oude raadsleden zeggen wel is dat het toen mojjer was dan nu. In wezen is dat niet zo. De tijden ver anderen gewoon". EMOTIES Volgens Hub Clephas is vastelao- vend een feest van lol, lol met toch ernstige kanten "Maar dan wel met een ludieke ondertoon". Het afgelopen seizoen heeft voor hem geheel in het teken van zijn afscheid gestaan. "Bij alles wat ik deed moest ik wel even denken dat het de laatste keer was". Een maand geleden werd hij aangenaam verrast met een feestavond, aangeboden door de vereniging. Nagenoeg alle vrijwilligers van De Piëlhaas waren daarbij aanwezig. "Dat heeft mij diep geraakt". Hub stopt, hem betrekkelijk. Vanaf zaterdag- stopt, want alles is volgens avond ben ik gewoon weer Hub Clephas. Dan sta ik met beide benen weer op de grond, of ik nu klompen of lakschoenen aanheb.... Vorst Hub tijdens de uitreiking van de Bronzen Piëlhaas aan Erdogan Cardirci Jeugdvastelaovend De Haze keutel, elk jaar in de weer met de organisatie van de vastelaovend voor de Venrayse jeugd, heeft voor iet komende seizoen weer een lieuw thema bedacht. "Reizen door Ie tijd" zal bij de Hazekeutel dit jaar ils rode draad door het programma open. Het bestuur van de lazekeutel laat weten dat verenigin- |en, clubs en scholen zich reeds nu lI over dit thema kunnen buiten om straks tijdens de aanloop naar de de drie dolle dagen zelf, goed uit de voeten te komen. Het thema, waar mee men terug in de tijd kan maar ook de toekomst in kan kijken, zal zeker centraal staan tijdens de jeugdzitting op 20 januari a.s. en tij dens de kinderoptocht, carnavals- zondag. Zondag 12 november zal vorst Bert (Willems) afscheid nemen van de Knöllekes. Na zes iaar de vor- stensepter gezwaaid te hebben, stelt hij zich nu beschikbaar als bestuurs lid. Op deze dag zal 't Knölleke de nieuwe vorst, Thijs Geurts, aan het publiek voorstellen. Thijs, die sinds enkele jaren trouw lid is van de Leunse Raad van Elf, zal op zijn eigen wijze de Knöllekes voorgaan. In zijn dagelijks leven is Thijs Geurts vrachtwagenchauffeur en woont hij samen met zijn moeder, ook wel Coenders Bertha genoemd, aan de Steegsepeelweg. Naast uit gaan is Thijs ook erg aktief in de paardesport, waar hij als paarden kenner regionale bekendheid geniet. 't Knölleke nodigt iedereen uit om deze vorstenwisseling mee te maken hij café Martens te Leunen. We beginnen deze middag om 16.00 Verlichtingskontrole Vrijdagavond werden weer kon- jfoles gehouden op de gevoerde ver lichting bij fietsen en bromfietsen/ •footers. Tien bestuurders weten nu dat hun verlichting niet in orde was. Die kregen een transaktie aangebo den. Ook zullen auto's in toekomsti ge kontroles betrokken worden. O D A. Tvl ODE Schoutenstraatje 16 - Venray - tel. 583422 Korte coat(mantel) van 649 nu 495," Iedereen kan gratis binnen.... Zaterdagavond, d'n elfde van d'n elfde is het zover. Het vastelaoves- seizoen 1995-1996 gaat weer beginnen. By de Piëlhaas gebeurt dat tra ditioneel met de Hazepaeper. Dit keer op zaterdagavond dus met een byzonder programma. Immers Vorst Hub treedt af (zie elders in dit blad) en wie de nieuwe vorst wordt». Iedereen kan dat zaterdagavond zelf komen beieven in de schouwburg. De entree is gratis. De avond begint om 20.11 uur voor op het schouwburgplein. Daar staat het beeld van de Piëlhaas waarbij, inmiddels traditioneel, een korte plech tigheid wordt gehouden. Daarna kan het feest in de foyer van de schouw burg beginnen. Die is omgebouwd tot een Romeinse tempel, waarin de nieuwe vastelaoves-cd gepresenteerd zal worden. Het eerste exemplaar wordt overhandigd aan Omroep Venray. Gerrit Baten van deze omroep zal de cd in ontvangst nemen. Natuurlijk zullen de vier winnende liedjes, die op de cd staan, deze avond "live" worden gezongen. Verder zal de Raad van Elf in haar nieuwe samenstelling aan het publiek gepresenteerd worden. Onder het publiek zullen zich ook de raden van elf van de kerkdorpen bevinden. Zij zijn uitgenodigd om bij de "vorstenwisse ling" van de Piëlhaas aanwezig te zijn, De vorstenwisseling zal middels een speciale act, opgezet door de Raad van Elf plaatsvinden. Al met al een avond die U niet missen mag. De Piëlhaas heet iedereen dan ook van harte welkom op d'n elfde van crn elfde. Mode met motief Mode met Motief staat voor een kollektie exclusieve kleding, sie raden en accessoires, vakkundig gemaakt door handwerkslieden in de Derde Wereld of liever het Zuiden. Een modekollektie die spe ciaal ontworpen en gemaakt is voor de Fair Trade Organisatie. Fair Trade is als alternatieve handelsor ganisatie één van de grootste leve ranciers van de Wereldwinkels. Als u op kleding of sieraden het Mode met Motief-vignet aantreft weet u zeker dat de makers van het produkt een faire prijs gekregen hebben en dat er continuïteit is in de handelsre laties. Aan deze Mode met Motief- kollektie zijn veel voorbereidingen vooraf gegaan. Met de eigen vaar digheden en ontwerpen van de pro ducenten in het achterhoofd gingen in 1993 twee ontwerpsters in Nederland aan de slag en maakten een reeks ontwerpen voor kleding, sieraden en accessoires van materia len uit het land van herkomst. Deze ontwerpen werden doorgenomen met de producenten in Latijns- Amerika, Azië en Afrika. Waar nodig kregen zij informatie over de Westerse markt. Zo zijn bijvoor beeld de stoffen uit Guatemala heel vrolijk en bontgekleurd, maar veel te fel voor de vrouwen in Europa. Een drietal kleurentrends vormden daarbij het uitgangspunt nl. naturel- en aardetinten, als symbool voor de zaterdag 11 november a.s. um 20.11 uur ien de schouwburg aarde; blauwe tinten als symbool voor water, lucht, licht en bonte kleuren voor vuur. De stijlen zijn ook te omschrijven als puur, klas siek en folkloristisch. De aktie is gestart in maart 1995 en loopt door tot november 1996. In 1996 wordt er speciaal aandacht besteed aan Afrika. Om Mode met Motief te promoten is er op 11 april een modeshow geweest in de Bonte Koe in Venray onder de naam van Bonte Wereld. Atelier Douppion uit Eindhoven showde met medewer king van de dames van de Wereldwinkel en de Stichting Mondiale Vorming kleding en bij passende sieraden. Vanwege het plaatsgebrek verkoopt Wereldwinkel Venray geen kleding, behalve T-shirts met zeefdruk uit Zimbabwe maar wel zijden sjaals uit India en heel veel sieraden uit Peru, Mexico, Thailand, India, Bangladesh, etc. Kom eens vrijblijvend een kijkje nemen in de Wereldwinkel, geves tigd in het pand Henseniusstraat 3a. De Wereldwinkel is geopend: maan dag van 12.00 tot 18.00 uur; dinsdag t/m donderdag van 10.00 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 18.00 uur; vrij dag van 10.00 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 21.00 uur en zaterdag van 10.00 tot 17.00 uur. Vlag uit, winkel open! Tijdens openingstijden is de winkel telefonisch te bereiken onder nr. 588571. Hiep, hiep, hoera! Gelukkig, het tweesporenbeleid van de gemeente Venray kan door gaan. Wat ben ik blij dat er eindelijk eens een wethouder is die duidelijke taal durft te spreken. Spoorwegenterminologie heeft momenteel zijn voorkeur om ons, als burgers, iets duidelijk te maken. Het leukste is dat wij als burgers met het 'gemeente-treintje' mee mogen rijden. Een uitspraak van: 'Het spoor ligt er al, maar de artikel 12 trein rijdt pas verder na aankomst van de ICEERpunt-trein. Die komt aan op een ander perron, maar op hetzelfde station', doet mij er aan denken dat ik een treinkaartje MOET kopen om mee te mogen rij den. Sterker nog, ik word gedwongen om mee te rijden. Echter voor dit treinkaartje beta len wij als belasting betalende bur gers wel een erg hoge prijs d.m.v. de gemeentelijke belastingen en heffin gen. De passage: 'Voor een, op ter mijn,, gezonde gemeente zou het financiële beleid via twee sporen moeten leiden', komt bij mij wel erg zwaar op de maag. In het verleden heeft men al twee sporen gebruikt, namelijk: SPOOR 1 het DOOD- SPOOR; SPOOR 2 het DWAAL SPOOR. Zaken zoals De Sprank, het Schouwburgplein en het Henseniusplein staan al een geruime tijd op een DOODSPOOR. Met het KEERpunt-trein verhaal rijdt dit treintje al op een DWAAL SPOOR. Als ik dan moet lezen, in Peel en Maas, dat het Venrayse col lege de begroting 1996 zonder een schrammetje door de gemeenteraad heeft geloodst, dan vraag ik mij af waarom de raad met 15 voor en 10 tegen stemden. Tenslotte wil dat, in mijn ogen, zeggen dat de begroting 1996 maar door 60% van de raad gedragen wordt. Toch ben ik dan blij dat een Fraktie Van de Vorle bij die andere 40% behoort welke de begroting NIET zien zitten en daarvoor ook duidelijk uitkomen. Echter een troost rest ons als belasting betalen de burgers, namelijk: zo tegen de tijd van de volgende gemeenteraads verkiezingen kunnen wij in koor gaan zingen: TUUT, TUUT, HET TREINTJE KOMT ZO... T. Krouwel Onder het motto: 'geft den toemei gèn kans, kom op... en dans', orga niseert Dans Partycentrum Janssen, namens de Piëlhaas, de Boerebrulleft 1996 in Venray. Een groot aantal leerlingen van deze dansschool is al maandenlang enthousiast bezig met de voorberei dingen. Onder leiding van een Boerenraad zijn een vijftal werk groepen aktief. Elk van deze werk groepen, zoals 'Culinair', 'Kleding', 'Tekst en Muziek', 'Decor' en ook 'Public Relations' heeft zijn taak in het gehele gebeuren en probeert er een daverend feest van te maken. Zo zijn onder andere het bruiloftslied, de muziek, het logo en de slogan al klaar. Ook het gezelschap van de uitgebreide boerenfamilie is, op bruid en bruidegom na, reeds inge vuld. Bruid en bruidegom zullen pas bekend worden gemaakt tijdens het Ondertrouwbal, dat op zaterdag 20 januari bij Dans Partycentrum Janssen gehouden zal worden. Het paar zal op carnavalsdinsdag in de 'onecht'worden verbonden. Op 11 november a.s. zal de boe renfamilie, voorafgaand aan de Hazepaeper, bij de opening van het carnavalsseizoen op het Schouwburgplein reeds acte de pre sence geven. Let op!!!! - Let op!!!! ALLEEN DIT WEEKEND 500 gram kwaliteits gemengd drop van 6,25 nu 2,95 400 gram heerlijke kersen bonbons van 7,90 nu 4,95 OP=OP "Magnifique Grotestraat 74, Venray, Tel. 581419 DONDERDAG 9 NOVEMBER 1995 Nr. 45 HONDERD ZESTIENDE JAARGANG Gratis begeleiding door BSB Limburg De ondernemersverenigingen VZO en Industriële Club Venray willen in samenwerking met de Stichting BSB Limburg een groot schalig onderzoek houden naar mogelyke bodemverontreinigin gen in de regio. Ondernemingen uit de gemeente Venray kunnen vrywillig aan een inspektie deel nemen. In elke provincie is door het bedrijfsleven een BSB Stichting in het leven geroepen. De Stichting BSB Limburg is opgericht door de werkgeversorganisatie LOZO en LWV en door de gezamenlijke kamers van Koophandel in Limburg. BSB staat voor: bevorde ring vrijwillige bodemsanering van in gebruik zijnde bedrijfsterreinen. VERPLICHT Iedere ondernemer is op termijn verplicht zijn bodem te (laten) onderzoeken. Bodemonderzoek is onder andere nodig voor de bouw vergunning, de milieuvergunning, koop/verkoop van terrein nuur/ver- huur van terrein, kredietverlening of in het kader van de zg. BSB-opera- tie. Natuurlijk willen ondernemers daarbij zelf het initiatief houden. KOLLEKTIEVE AANPAK Een van de belangrijkste voorde len van deelname aan de BSB-ope- ratie echter is, dat de overheid de BSB-deelnemer niet onder druk zet. Er is sprake van een terugtredende overheid. Vrijwillig onderzoek is ook beduidend goedkoper dan wan neer het bodemonderzoek door de overheid wordt opgelegd. Zeker wanneer dat in groter verband wordt uitgevoerd. Een groot voordeel bij deze kollektieve aanpak is verder het verkrijgen van deen bodemon derzoek op maat. De begeleiding door de BSB is gratis. INFORMATIE Alle bedrijven in de gemeente Venray zijn uitgenodigd voor een voorlichtingsavond over genoemd onderwerp die gehouden zal worden op maanaag 13 november 1995 om 20.00 uur in hotel Asteria. Nadere informatie kunt u inwinnen bij BSB Limburg, tel. 043-3261117. De nauwelijks op gang komende ontwikkeling van uitbreidingsge bied Antoniusveld blijft de grond- verkopen van de gemeente in de min houden. In de maand oktober is echter ook buiten Antoniusveld weinig activiteit geweest op het gebied van grondverkoop. Er werd 3,5 ton op de rekening van het grondbedrijf bijgeschreven, zo meldt het maandelijks overzicht van de gemeente. Antoniusveld staat nog steeds ingeboekt voor 4,75 miljoen, hoe wel al maanden bekend is dat er dit jaar niet veel meer van verkopen en bouwen terecht komt. Als Antoniusveld buiten beschouwing wordt gelaten zit Venray met de ver kopen van woningbouwgrond in Venray zelf een klein half miljoen boven de prognose. In totaal heeft de gemeente in Venray-kom nu bijna voor 3,5 mil joen gulden grond verkocht voor woningbouw. Het leeuwedeel daar van komt nog steeds op rekening van Landwecrt III, met in totaal 2 miljoen. Veltum II volgt met 1,1 miljoen. Op de kerkdorpen werd in oktober geen grond verkocht, evenmin als op de industrieterreinen Keizersveld en Smakterheide. Desondanks loopt de verkoop van industriegrond nog een miljoen voor op de prognose. De verkoop van 'overige gronden' schoot in oktober ineens omhoog: in één maand werd voor 327.000 gul den verkocht, tegen de negen maan den daarvoor in totaal 473.000 gul den. Daardoor draagt ook dit onderdeeltje van het grondbedrijf positief bij aan het resultaat, dat vooral dankzij Antoniusveld echter vijf miljoen te laag zit. Het maandelijks grondverkopen- overzicht, wordt maandag 13 november in de commissie voor ruimtelijke ordening en grondzaken besproken. Circa 20 vrijwilligers beginnen in de Openbare Bibliotheek op woens dag 15 november met de verkoop van de nieuwe serie Kinderpostzegels. Daarnaast verko- Een zij ook een uitgebreide kollektie erst- en nieuwjaarskaarten. Op 15 november komt de nieuwe serie Kinderpostzegels officieel uit. Zo'n 6.000 vrijwilligers in het hele land zetten zich in voor de verkoop van Kinderpostzegels en kaarten. De opbrengst van de Kinderpostzegelaktie is bestemd voor kinderen in binnen- en buiten land die het extra moeilijk hebben. De aktie van '94 leverde een netto resultaat van 12 miljoen gulden op. De landelijke vrijwifiigersaktie van de Stichting Kinderpostzegels Nederland wordt dit jaar voor de 71e keer georganiseerd. De ver koopstand van het plaatselijke comité in Venray is te vinden op de volgende lokatie: Openbare Bibliotheek, iedere dag van 14.00 tot 18.00 uur en zaterdag van 10.00 tot 13.00 uur. De waarden van de drie Kinderpostzegels zijn 70 35 cent. 80 40 cent en 100 50 cent. Het thema voor de Kinderpostzegels is dit jaar 'Kind en Fantasie'. In het kader van de Ontwerpwedstrijd Kinderpostzegels maakten drie kin deren de tekeningen voor de zegels van 1995. Naast het velletje Kinderpostzegels, de eerste-dag- etivelop en het PTT-mapje, verko- Een de vrijwilligers een uitgebreide ollektie wenskaarten. De kinder postzegels zijn vanaf emissiedatum ook aan het loket op het postkantoor verkrijgbaar. De verkoop duurt tot eind december. De Algemene Hulpdienst is een vrijwilligersorganisatie die hulp biedt aan mensen die dringend geholpen moeten worden met bij voorbeeld bezoek aan arts of zieken huis, medicijnen/boodschappen halen, klusjes in en om huis en hier voor geen beroep kunnen doen op een andere bestaande instantie, familie, buren, kennissen. Een vrijwilligersorganisatie kan echter niet funktioneren zonder vrij willigers. Daarom zijn wij op zoek naar mensen die zich met enige regelmaat willen inzetten voor hun medemens. Met name handige men sen (in verband met kleine klusjes( en mensen die graag bezig zijn in de tuin, zijn bij ons van harte welkom. U kunt zich aanmelden via tel.nr. 584163. Je gemakkelijk bewegen in kon- takt is net zo belangrijk als eten en drinken. Als je verlegen bent trek je je terug en je leert daardoor niet wat je van anderen moet leren. Je mist een hoop kansen. Dat besef je pas op het moment dat je dat wel kunt. Dan ontdek je dat iedere stap die jij zet doorwerkt in alles wat je doet. Gerda Keijsers en Cecile Spinnewijn starten een kursus voor deze groep mensen. Beiden zijn the rapeut en hebben veel ervaring opgedaan in het werken met men sen, in groepen en individueel. Voor opgave en informatie: tel. 0478-581216 of 0478-531506. Op woensdag 29 november wordt er in hotel Asteria een bij eenkomst gehouden met als thema "Geldzorgen... zorgen voor geld". De byeenkomst wordt georgani seerd door het RISC, op initiatief van het Juliana Welzijn Fonds. Een medewerker van dit fonds zal die avond een lezing houden over het zoeken naar middelen om orga nisaties draaiende te houden. Verder wordt er gesproken over financiële ondersteuning door fondsen in het algemeen en het Juliana Welzijn Fonds in het bijzonder. Na de pauze kunnen vragen gesteld worden over het Juliana Welzijn Fonds. De aanwezigen kun nen verder kennis maken met de instellingen, die bij deze avond betrokken zijn zoals het RISC, de Stichting Symbiose en de Welzijnsstichting Venlo. De avond begint om 20.00 uur en is om 22.30 uur afgelopen. Voor meer informatie kan men terecht bij het RISC, tel. 0478- 586245. Op woensdag 1 november, omstreeks 1830 uur lieten twee jongeren, een 19-jarige inwoner van Overloon en een 20-jarige Venraynaar, een spoor van geweld achter in Overloon. In het begin van de avond werd er bij een cafetaria aldaar een mountain bike weggenomen door de twee jongens. Hiermee gingen zij naar het voet balveld te Overloon, alwaar zij een jonge vrouw trachtten te beroven van haar auto. Hierbij liep deze vrouw door messteken aan baar hals bijna fataal letsel op. De jongens lieten vervolgens de vrouw gewond achter en gingen verder naar het oungalowpark De Vers te Overloon. Aldaar gaven zij zich uit voor beveiligingsbeambten. Zij trachtten in eerste instantie een auto weg te nemen en toen dat vervolgens niet direkt lukte, bedreigden zij een vrouw met een mes lot de afgifte van haar autosleutels. Kennelijk had den de jongens niet gezien dat er ook een man naast de vrouw in de auto zat.De man liep op de jongens af. Ook hij werd bedreigd met een mes maar de man liet zich niet afschrikken, waarna de jongen wegrenden in de rich ting van de sporthal te Overloon, waar zij een fiets wegnamen. Doordat getuigen een goed signalement van de jongens gaven konden die in de loop van de avond in het centrum van Overloon door de politie worden aange. houden. De politie spreekt dan ook haar waardering uit naar deze opletten1 de getuigen. In eerste instantie hoorde de politie dat de twee jongens tot een bekende Overloonse jeugdgroep zou benoren. De politie hecht er grote waarde aan dit met klem tegen te spreken. De jongens behoren niet tot die groep. Zondag 12 november organiseert het Muziek- en Majorettenshowkorps St. Petrus Banden een open dag in zijn vereni gingslokaal De Opmaat, gelegen aan de Oostsingel 37, nabij de Volksuniversiteit. Tijdens deze open dag - die plaats heeft van 11.00 en 15.00 uur - is er van 11.00 tot 11.45 uur een openbare repetitie van het korps, zijn er leerlingen aan het repeteren en zullen de majoretten hun beste beentje voorzetten. Tussen 12.00 en 12.30 uur zal ook de bekende folkloristische dans groep De Hakkespits een presentatie verzorgen van muziek en dans, gekombineerd met klederdrachten uit deze regio. Het duurde maar even... Dat dacht een besteller uit Maurik vorige week donderdagmorgen omstreeks 11.40 uur toen hij een pakje moest afleveren bij een zaak in de Schoolstraat. Hii had zijn vrachtauto afgesloten. Toen hij bij zijn auto terugkeerde bleek die open te staan. Een kartonnen doos met kleding was verdwenen. Van die diefstal deed hij aangifte bij de poli tie. Het is niet bekend voor welke waarde er kleding in de doos zat. De bezoekers kunnen op deze dag ook persoonlijk kennismaken met diverse blaas- en slagwerkinstru menten die binnen het korps gebruikt worden en waarvoor geïn teresseerden zich als lid kunnen opgeven. Bent u geïnteresseerd naar onze mogelijkheden tot het maken van muziek, dans en show, of nieuws- fierig naar wat De Opmaat voor u an betekenen... kom dan op onze open dag, zondag 12 november, tus sen 11.00 en 15.00 uur, Oostsingcl 37, Venray. U bent van harte welkom en de koffie staat klaar! Vandalen aan het werk pol le Zaterdagavond kwam er bij de ilitie een melding binnen dat enke le jongeren aan de Veltumse Klef- fen, personenauto's aan het vernie len waren. Het lukte de politie niet de vandalen aan te houden. Vast kwam te staan dat van vier auto's de buitenspiegels er af waren geslagen, antennes en ruitewissers waren ver bogen. Ook waren diepe krassen in het lakwerk aangebracht. Hoe groot de schade was kon nog niet worden medegedeeld omdat er nog door diverse eigenaren aangifte noet worden gedaar

Peel en Maas | 1995 | | pagina 11