c Raad bespreekt begroting 1996 BAKKENPRAAT Aan meldingen voor nieuwe sporthal in Landweert Start werkzaamheden St. Antoniusveld Meer gemeente- praat, zie pagina kerkelijke diensten NOTITIES EN MEDEDELINGEN VAN DE GEMEENTE VENRAY Vergadering oprichting Venrayse Vrouwenraad werk aan de weg Vrijstelling uitvoering werken St. Antoniusveld wet milieubeheer - wet milieubeheer Plan voor bouw woningen Oirlo goedgekeurd Wet geluidhinde Brochure over afval binnenkort verspreid PEEL EN MAAS Donderdag 19 oktober 1995 - Pagina PE' GEMEENTEHUIS VENRAY Raadhuisstraat 1 Telefoon 04780-23333 Fax: 04780-23222 Correspondentie-adres: Postbus 500 5800 AM VENRAY Openingstijden: Informatiebalie: maandag t.m. vrijdag 09.00-17.30 uur. Telefonisch 08.00-18.00 uur. In de oneven weken op vrij dag tot 13.00 uur. Vakbalies van Burgerzaken, Sociale zaken, Financiën en Gemeentewerken: maandag 09.00-17.30 uur; dinsdag t.m. vrijdag 09.00-13.00 uur. De afdeling Sociale Zaken heeft daarnaast een afspraken- spreekuur (tel 23236 of 23237). Maandag 08.30- 17.30 uur, dinsdag t.m. don derdag 08.30-13.00 uur en 14.00-17.00 uur; vrijdag 08.30-13.00 uur (en in de even weken ook van 14.00- 16.30 uur) Spreekuur leden college b. en w. Burgemeester en wethouders hou den elke maandag van 10.00- 11.00 uur spreekuur. Bezoek is alleen mogelijk na telefonische afspraak, tel. 04780-23311 (alleen voormiddag). Raadsvergadering Elke laatste dinsdag van de maand, aanvang 19.00 uur. Op dinsdag 24 en woensdag 25 oktober vergadert de gemeenteraad over de begroting voor het jaar 1996. De politieke partijen geven dan hun visie op de diverse onderde len van de begroting en stellen vra gen aan het college van burgemees ter en wethouders over de voorgenomen besteding van gelden. Belangstellenden kunnen deze vergadering bijwonen op de publie ke tribune. Op dinsdag vindt vooraf gaande aan de vergadering over de begroting de reguliere raadsverga dering plaats. Deze begint om 18.00 uur. Aansluitend starten de algeme ne beschouwingen van de diverse fracties over de begroting. Deze ver gadering wordt woensdag voortge zet vanaf 18.00 uur. De begroting 1996 heeft als ondertitel 'Met het oog op KEER- punt' meegekregen. De reden daar van is dat de operatie KEER-punt (kemtakendiscussie en efficiency operatie) een zware stempel drukt op de begroting. De operatie legt de gemeente in de komende jaren een taakstellende, structurele bezuini ging op van 3,5 miljoen gulden, te realiseren op personeel en materieel (o.a. subsidies). Daarnaast zal er een definitief besluit moeten worden genomen over het aanvragen van een nieuwe artikel-12-status. Dit alles tegen de achtergrond van een onveranderd zwakke financiïle posi tie en een relatief hoge belasting druk voor de burgers. In dit licht heeft het college geko zen voor een sobere begroting: een beperkte verhoging van de lasten voor de burgers en nauwelijks nieuw beleid (beleidswensen die op een of andere manier uitstelbaar of niet strikt noodzakelijk zijn, zijn niet gehonoreerd). De beperkt beschikbare middelen voor nieuw beleid wil het college zoveel moge lijk inzetten voor de burgers van Venray en zo weinig mogelijk voor interne doeleinden. Deze soberheid is op de eerste plaats ingegeven door ae zorg voor een te zware hypotheek op de toe komst en een maatschappelijk onaanvaardbare verhoging van de belastingdruk voor de burgers. Verder is het college van mening dat de taakstellingen van KEER-punt hoe dan ook moeten worden gehaald. Vanaf 1997 moeten er forse, structurele bezuinigingen in Tijdens de oriïnterende vergade ring 21 september jl. is besloten een Venrayse Vrouwenraad in het leven te roepen om daarmee samen sterk te staan voor emancipatie. Op don derdag 26 oktober zal in het gemeentehuis verder vergaderd worden over de vormgeving en de bemensing van de posities in de Vrouwenraad. Alle vrouwen van maatschappelij ke (vrouwen-)organisaties in de gemeente Venray zijn hierbij van harte welkom. De vergadering begint om 20.00 uur. de begroting worden doorgevoerd. Ook in dat opzicht is KEER-punt nadrukkelijk in de begroting aanwe zig: het college reserveert twee mil joen gulden om de kosten die de operatie met zich meebrengt, te kun nen betalen. Dat zijn kosten die bij voorbeeld samenhangen met een goed sociaal plan, outplacement- regelingen, vervroegde uittredingen, opleiding en omscholing. Inzage Bent u geënteresseerd in de begroting voor 1996, dan kunt u bij de Informatiebalie in het gemeente huis de volledige tekst inzien. Onderhoud aan brug in Twistweg De gemeente Venray start binnen kort met de onderhoudswerkzaam heden aan de brug in de Twistweg over het Afleidingskanaal. De werkzaamheden vinden plaats van 23 oktober t/m 7 november mits het weer meewerkt. Aangezien in een aantal gevallen ook de waterstanden in de waterlo pen moeten worden aangepast, vin den de onderhoudswerkzaamheden plaats in overleg met het Waterschap Peel en Maas Vallei. De Twistweg wordt afgesloten voor het verkeer. Er zal een omleidingsroute worden ingesteld. Burgemeester en wethouders zijn voornemens om met toepassing van artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening vrijstelling te verlenen van het vigerende bestem mingsplan "Uitbreidingsplan in Hoofdzaken", ten behoeve van de uitvoering van civieltechnische werken, waaronder het aanleggen van wegen en rioleringen in een deel van het gebied St. Antoniusveld, ten name van de gemeente venray. De op deze werken betrekking hebbende stukken liggen met ingang van 20 oktober 1995 gedu rende 2 weken voor een ieder ter Vergunningaanvragen. Een groot aantal bedrijven en inrich tingen is verplicht om krachtens de Wet milieubeheer een milieuvergunning aan te vragen. In de milieuvergunning wor den milieuvoorschriften opgenomen in het belang van de bescherming van het milieu. De procedure kent 2 fasen: 1.de fase van het opstellen van het ont werp van het besluit; 2.de fase van het opstellen van het besluit; Bij iedere fase wordt de beslissing op een aanvraag ingevolge de Wet milieu beheer en de Algemene Wet Bestuursrecht bekendgemaakt (hoofd stuk 13 Wet milieubeheer en afdeling 3.5 van de Algemene Wet Bestuursrecht). Het ontwerp van het besluit. Burgemeester en wethouders van de gemeente Venray maken bekend dat zij voornemens zijn een vergunning krach tens de Wet milieubeheer te verlenen aan: 1. Maatschap Peeters-Willemsscn, Beekwcg 81, 5815 CB te Merselo voor een vergunning op grond van artikel 8.4 van de Wet milieubeheer voor een nieuwe, de gehele inrich ting omvattende vergunning voor een pluimvee- en varkenshouderij en een akker/tuinbouwbedrijf, gelegen aan de Beekwcg 81 te Merselo. Dit onder oplegging van voorschriften in het belang van de bescherming van het milieu. Het ontwerp van het besluit en alle overige op de aanvraag betrekking heb bende stukken liggen ter inzage van 19 oktober 1995 tot het einde van de beroepstermijn in het gemeentehuis. Raadhuisstraat 1 te Venray, op maandag van 09.00 uur tot 17.30 uur en op de overige werkdagen van 09.00 uur tot 13.00 uur (vakbalie gemeentewerken). Tot 16 november 1995 kunnen de stuk ken ook, na telefonische afspraak (0478- 523630) op elke dondeidag van 16.30 uur tot 19.30 uur worden ingezien. Gedurende een periode van vier weken met ingang van de dag na de dag waarop het ontwerp van het besluit ter inzage is gelegd, kan een ieder schrifte lijk gemotiveerde bedenkingen indienen bij het college van burgemeester en wet houders bedenkingentermijn). Deze kan hierbij verzoeken zijn persoonlijke gegevens niet bekend te maken, Een ieder wordt, na telefonische afspraak, gedurende de bedenkingentermijn in de s gelegenheid gesteld met betrekking tot het ontwerp van het besluit van gedach ten te wisselen hetzij tot het mondeling inbrengen van bedenkingen daartegen. Alleen degenen die bedenkingen heb ben ingebracht op de bovenomschreven wijze en degenen die aantonen daartoe redelijkerwijs niet in staat te zijn geweest, zijn later tot het instellen van beroep gerechtigd. Meldingen. Wanneer voor een inrichting reeds een vergunning is verleend kan voor veranderingen van die inrichting en van de werking daarvan in bepaalde gevallen worden volstaan met een melding krach tens artikel 8.19 van de Wet milieube heer. Voorwaarde hierbij is dat redelij kerwijs moet worden aangenomen dat de veranderingen geen gevolgen hebben voor de aard en omvang, dan wel uit sluitend gunstige gevolgen hebben voor de omvang van de nadelige gevolgen voor het milieu, die de inrichting ver oorzaakt. Burgemeester en wethouders van Venray maken bekend dat er een mel ding is binnengekomen van: l.Marclas Beheer BV, Wusterweg 1, 5811 AD te Castenray voor het van toepassing worden van het Groen Label op de pluimveestal, gelegen aan de Eijkenhofwcg 8 te Venray, De melding kan worden ingezien van 19 oktober tot 2 november 1995 in het gemeentehuis. Raadhuisstraat 1 te Venray, op maandag van 09.00 uur tot 17.30 en op op de overige werkdagen van 09.00 uur tot 13.00 uur (vakbalie gemeentewerken). De stukken kunnen gedurende genoemde weken ook, na telefonische afspraak (0478*523630), worden inge zien op elke donderdag van 16.30 uur tot 19.30 uur A.M.v.B.-meldingen. Gelet op het bepaalde in de Wet milieubeheer (artikel 8.40 Wm) is bij Algemene Maatregel van Bestuur (A.M.v.B.) een aantal categorieïn van bedrijven vrijgesteld van de vergunning- plicht. In deze algemene maatregel van bestuur zijn voor die inrichtingen alge mene regels gesteld welke nodig zijn in het belang van de bescherming van het milieu. Burgemeester en wethouders van Venray maken bekend dat er een A.M.v.B.-melding is binnengekomen van: 1. J.P. Swinkels, Brugpas 32, 5814 AN te Veulen voor het oprichten van een inrichting, voor zover dit oprichten betrekking heeft op het bewaren van propaan, gelegen aan de Brugpas 32 te Veulen. De melding kan worden ingezien van 19 oktober tot 2 november 1995 in het gemeentehuis, Raadhuisstraat 1 te Venray, op maandag van 09.00 uur tot 17.30 uur en op de overige werkdagen van 09.00 uur tot 13.00 uur (vakbalie gemeentewerken). De stukken kunnen gedurende deze weken ook, na telefonische afspraak (0478-523630), worden ingezien* op elke donderdag van 16.30 uur tot 19.30 uur. Venray, 19 oktober 1995 Burgemeester en wethouders voor noemd, namens dezen, chef onderafdeling milieubeheer, Wet Milieubeheer en de Wet Verontreiniging Oppervlaktewateren. Kennisgeving ontwerp-besluiten. Het dagelijks bestuur van het Zuiveringschap Limburg maakt, gelet op artikel 7b tweede lid van de Wet Verontreiniging Oppervlaktewateren juncto artikel 14.3 tweede lid van de Wet milieubeheer mede namens het col lege van Burgemeester en Wethouders van de gemeente Venray. bekend dat zij voornemens zijn positief te beschikken op de aanvragen van Maatschap Smits, Puttenweg 80 te Ysselsteyn voor: -een vergunning ingevolge de Wet Verontreiniging Oppervlaktewateren voor het lozen van bedrijfsafvalwa- ter, huishoudelijk afvalwater en hemelwater, afkomstig van het bedrijf gelegen aan de Puttenweg 80 te Ysselsteyn, op het oppervlaktewa ter genaamd de bermsloot langs de Peelken (ingeschreven onder num mer V95-344); -een nieuwe, de gehele inrichting omvattende vergunning ingevolge artikel 8.4 van de Wet milieubeheer voor een champignonkwekerij gele- gen aan de Puttenweg 80 te Ysselsteyn (ingeschreven onder nummer 95.4144). Dit onder oplegging van voorschriften in het belang van de bescherming van het milieu. De aanvragen, de ontwerp-besluiten en andere relevante stukken liggen vanaf 20 oktober 1995 tot en met 16 november 1995 ter inzage en wel: -op het kantoor van genoemd zuivering schap, Maria Theresialaan 99 te Roermond gedurende de kantooru ren van 09.00 uur tot 12.00 uur en van 14.00 uur tot 16.00 uur (afdeling Vergunningen Handhaving); -in het gemeentehuis van de gemeente Venray, Raadhuisstraat 1 te Venray, op maandag van 09.00 uur tot 17.30 uur en op dinsdag tot en met vrijdag van 09.00 uur tot 13.00 uur, en bovendien na telefonische afspraak elke donderdag van 16.30 uur tot 19.30 uur. Bovendien liggen alle ter zake zijnde stukken na bovengenoemde datum tot het einde van de beroepstermijn ter inzage tijdens kantooruren op het kantoor van genoemd zuivering schap en de gemeentesecretarie van de gemeente Venray. Een ieder kan tot bovengenoemde datum schriftelijke bedenkingen indie nen bij: -het Dagelijks Bestuur van het Zuiveringschap Limburg, postbus 314, 6040 AH Roermond; -het college van Burgemeester en Wethouders van de gemeente Venray, postbus 500, 5800 AM Venray. Een ieder wordt na telefonische afspraak, telefoon 0475-394246 (Zuiveringschap Limburg) of 0478- 523630 (gemeente Venray) in *de gelegenheid gesteld tot een gedach- tenwisseling over de ontwerp besluiten. Tevens kan een ieder mondeling beden kingen inbrengen tegen de ontwerp besluiten. Degene die schriftelijke bedenkingen indient kan verzoeken zijn persoon lijke gegevens niet bekend te maken. Alleen degenen die bedenkingen heb ben ingebracht op de wijze als boven omschreven en degenen die bedenkin gen hebben tegen wijzigingen die bij het nemen van het besluit ten opzichte van het ontwerp daarvan zijn aangebracht, alsmede belanghebbenden aan wie rede lijkerwijs niet kan worden verweten geen bedenkingen te hebben ingebracht tegen het ontwerp van het besluit, zijn later tot het instellen van beroep gerech tigd. Roermond/Venray, 19 oktober 1995. inzage bij de vakbalie gemeente werken. Gedurende deze termijn kunnen eventuele bedenkingen bij burgemeester en wethouders wor den ingediend. Venray, 19 oktober 1995 Burgemeester en wethouders van namens dezen, chef onderafdeling bouwbeheer. De nieuwe sporthal in Landweert nadert zijn voltooiing. Naar ver wachting is de hal eind december a.s. gereed en kan hij dus per 1 janu ari 1996 in gebruik worden geno men. Om de beide Venrayse sporthallen zo efficiënt mogelijk te gebruiken, moeten er nieuwe gebruikersroor- sters gemaakt worden. De bekende Venrayse sportverenigingen dit gebruik maken van sporthal de Wetteling en/of kenbaar hebben gemaakt dat zij belangstelling heb ben voor gebruik van de nieuwe sporthal in Landweert, zijn inmid dels aangeschreven. Zij zullen uiter lijk 3 november a.s. hun wensen voor de periode 1 januari-1 augustus 1996 aan de gemeente kenbaar moe ten maken. De nieuwe sporthal in Landweert meet 24x44 meter en is geschikt voor vrijwel alle zaalsporten, voor enkele sporten zijn er beperkingen (basketbal, gymnastiek). De sport hal in Landweert beschikt slechts over een zeer beperkte publieks ruimte. Sportverenigingen -ook die niet rechtstreeks door de gemeente zijn aangeschreven- die met ingang van 1 januari 1996 gebruik willen maken van een van de twee Venrayse sporthallen kunnen dat schriftelijk melden bij de gemeente Venray. Verenigingen uit de Gemeente Venray hebben voorrang bij de toewijzing van u ren; jeugdak- tiviteiten hebben overdag en aan het begin van de avond voorrang op vol- wassenen-aktiviteiten. Het huurtarief voor de beide sporthallen is gelijk en ligt momen teel op ƒ51,00 per uur. Grootgebruikers en gesubsidieerde verenigingen kunnen gebruik maken van gereduceerde tarieven. Aanmeldingen kunnen worden ingezonden aan: Gemeente Venray, Afdeling Welzijn, Postbus 500, 5800 AM Venray. Telefonisch aan melden kan ook: 0478-523351 (ook voor nader inlichtingen). De bewoners aan de Twistweg worden door de gemeente per brief geënformeerd over de werkzaamhe den. Voor meer informatie kunt u zich wenden tot de heer P. Schoenmakers van de afdeling Openbare Werken, dagelijks bereikbaar tussen 9.30 en 10.00 uur via telefoonnummer 523591. Afsluiting deel Prins Bernhardstraat In verband met dakdekkerswerk zaamheden wordt een deel van de Prins Bernhardstraat twee dagen lang afgesloten voor alle verkeer. Het gaat om het deel van de Prins Bernhardstraat tussen de aansluiting met het Nassauplein en de aanslui ting met de Oostsingel. De afslui ting (met hekken) vindt plaats op donderdag 26 en vrijdag 27 oktober van 07.30-17.00 uur. De bewoners van de Prins Bernhardstraat krijgen over de afsluiting nog persoonlijk bericht. Voor meer informatie kunt u kontakt opnemen met de afdeling openbare werken, tel. 523589. Burgemeester en wethouders van Venray maken ter voldoening aan het bepaalde in artikel 11, lid 6 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening bekend, dat Gedeputeerde Staten van Limburg bij besluit van 10 okto ber 1995, nr. 95/49029M hebben goedgekeurd een uitwerkinesplao van het bestemmingsplan 'Oirlo Dit uitwerkingsplan beoogt de realisering mogelijk te maken van een zestal woningen aan de Hoofdstraat/Dpt. Petersstraat te Oirlo ten behoeve van Raedts Bouwbedrijf b.v. te Oostrum. Het goedgekeurde uitwerkings plan en de overige daarop betrek king hebbende stukken liggen met ingang van 20 oktober 1995 gedu rende zes weken voor een ieder ter inzage in het gemeentehuis, Raadhuisstraat 1 te Venray, bij de vakbalie gemeentewerken, op maan dag van 09.00 tot 17.30 uur en op de overige werkdagen van 09.00 uur tot 13.00 uur. Gedurende deze periode bestaat voor belanghebbenden gelegenheid tegen het goedkeuringsbesluit van Gedeputeerde Staten beroep in te stellen bij de Afdeling bestuurs rechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019. 2500 EA 's- Gravenhage. LIS d< Len Wei Burgemeester en Wethouders Venray maken bekend, Gedeputeerde Staten van Liml bij beschikking d.d. 18 septerj yjjj 1995 hogere grenswaarden bedoeld in artikel 83, eerste lid, de Wet Geluidhinder hebben vas steld, ten behoeve van 86 woniij in het bestemmingsplan Antoniusveld' De vastgesli hogere grenswaarden variëren sen 51 en 55 dB (A). Viv Die Lat Kru 10 H BE! Ben G Binnen die periode van zes wa £n, kunnen belanghebbenden op gn fra van de Algemene weet bestuursn Rar tegen deze beschikking bezwj maken door indiening van gemotiveerd bezwaarschrift Gedeputeerde Staten van Limbi Postbus 5700, 60202 Maastricht. De beschikking en de ovei daarop betrekking hebbende st ken liggen met ingang van 20 ol ber 1995 gedurende zes weken inzage in het gemeentel» Raadhuisstraat 1 te Venray, bij vakbalie gemeentewerken, op mi dag van 09.00-17.30 en op de ov ge werkdagen van 09.00 tot 13 uur. Ricl Venray, 19 oktober 1995 Burgemeester en wethoud voornoemd, drs. J.F.H.A.B. Waals, burgen ter. drs. A.W.M. de Bever, sekreü Het vierde nummer van de ah brochure 't Blad is klaar. De foli wordt deze en volgende weekh aan huis in de hele gemeente v spreid. 't Blad is een uitgave van gemeente Venray en geeft burg informatie over afval, afvalven» king en afvalbeperking. In het nieuwe oktobernumi staat informatie over h^ inzamc van groente-, fruit- en tuinafval flats en bovenwoningen. Vei wordt een overzicht gegeven vaa hoeveelheden afval die dit jaari afgegeven bij het milieustation er staan tips in over hoe u de hi veelheid huishoudelijk afval k beperken. De laatste pagina va Blad bestaat zoals altijd uit een p zeiprijsvraag voor kinderen afvaltips voor kinderen. Heeft u eind volgende week geen nummer ontvangen, dan kui gratis een exemplaar afhalen bij Informatiebalie in het gemeei huis. U kunt ook bellen met devo lichtster van de gemeente, mevi Molenaar, tel. 523321. 't Blad w< dan alsnog bij u nabezorgd. De gemeente start deze week met de aanleg van de infrastrukturele werken voor ontwikkeling van de nieuwe woonwijk St. Antoniusveld. Diverse opruimings- en sloopwerk zaamheden worden in gang gezet en het werkterrein wordt ingericht. Daarmee worden de voorbereidinge getroffen voor het bouwrijp maken van de eerste fase van het woning- bouwprojekt, dat voorziet in de ont wikkeling van een nieuwe wijk met in totaal ongeveer 500 woningen. De aanleg van de infrastrukturele werken kan van start gaan omdat de gemeente inmiddels de benodigde gronden in eigendom heeft. De aan- legvergunning is verleend. Tegelijkertijd wordt deze week het fietspas langs de St. Servatiusweg voltooid, inklusief de fietsenoversteekplaats over de Stationsweg en de Henri Dunantstraat. Bovendien komt deze week ook de verlichting langs het nieuw fietspad gereed. Aanvullend gaat de gemeente deze week langs de Stationsweg een fietsstrook aang- leggen. Dit is bedoeld om automc listen ertoe aan te zetten hun sn heid te verminderen. Na de herfstvakantie kum scholieren via het fietspad op veil wijze hun school (De Foeket Brukske) vereiken. Brigadiers! pen de kinderen bij het overstekfl Sinds 2 oktober wordt In de gemeente CFT ook bij hoogbouwwoningen ingezameld. Begin van dit jaar is op alle Venrayse adressen een afvalkalender bezorgd. Daarin staat wat u weten moet over GFT, overig afval en het inzamelen ervan. Bent u de kalender kwijt of heeft u toch nog vragen over afval of de verwerking ervan Bel dan de afvallijn van de gemeente: 52 32 32.

Peel en Maas | 1995 | | pagina 16