'DEZE WEEK:' Odapark wil uitbreiden Kruispunt Veulen blijft plat EINDELIJK weer SURPRISE Poging tot aanranding/beroving KERB r Brutale oplichting van bejaarde vrouw Weer werk aan wegen .wpetters NU!! De ini v.d. Leur Venrayse overleden na auto-ongeval drukkerij van den munckhof AANBIEDING j Hotel Restaurant Asteria PATERSLAAN 1. TEL 10211 Venray nieuwe kollektieü Zeer mooi en- betaalbaar. Voor spijkerbroeken het beste adres. Maandagmiddag beeft rond 16.35 uur op de Dr. Poelsstraat een poging tot aanranding cq. beroving plaatsgevonden. Het voorval vond plaats ter hoogte van de St Petrus Bandenschool. Een 11-jarig meisje fietste op dat tijdstip over de Dr. Poelsstraat richting centrum en werd ingehaald door een bromfietser. Deze wilde bij het inha len de tas afpakken maar dat lukte niet. De bromfietser reed door en stopte vervolgens om de weg te blokkeren. Hij trok het meisje van de fiets. Het meisje verzette zich echter hevig, sloeg de overvaller en wist te ontkomen. Zij fietste vervolgens regelrecht naar het politiebureau waar zij haar ver haal deed. Een direkt opgestarte zoekaktie had vooralsnog geen resultaat. Het sig nalement van de overvaller luidt: ongeveer 1,80 groot, donker-uiterlijk, gekleed in een blauwe spijkerbroek. De overvaller had een geschoren sche del en droeg een rode basball cap. De bromfiets was vermoedelijk een damesmodel, blauw van kleur. Omdat de worsteling in de Dr. Poelsstraat even heeft geduurd, hbopt de politie dat er getuigen zijn van dit voorval. Die worden verzocht contact op te nemen met de politie, tel. 531111. Rfoto I video Patersstraat 10,5801 AV Venray, tel. 0478-584485 SPEEL EN MAAS De 20-jarige Miranda Ponjee uit Venray is op 9 oktober overleden aan de verwondingen van een auto-ongeval, dat op 1 oktober plaatsvond. Op die dag was zij betrokken bij een botsing tussen twee auto's. De auto, bestuurd door de Venrayse kwam na de bot sing in een sloot terecht. Zij moest, zwaar gewond, door de brandweer uit naar auto worden tehaald, waarna ze naar het ladboudziekenhuis in Nijmegen werd overgebracht. Daar is ze aan ^iaar verwondingen overleden, y Is uw drukwerk al voorzien van het nieuwe telefoonnummer? Nee? Wij maken er werk van! 9 telefoon 0478 - 582727 Stuntverkoop op de markt J Oude Hollander .„nrA nog snijdbaar kilo 1&&9 ƒ13,90 J Zacht beiegen i fris en lekker kilo 11,00 ƒ9,901 Originele Franse roombrie j 100 gram ƒ1,70) ook bij u op de markt iedere vrijdag op het j Henseniusplein van 9.30 tot 18.31^ g„ DONDERDAG 12 OKTOBER 1995 Nr. 41 HONDERD ZESTIENDE JAARGANG UITGAVE: VAN DEN MUNCKHOF BV. - DRUKKERIJ/UITGEVERIJ WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMGEVING Advertentieprijs: /0.37 p. mm (excl btw) - Abonnementsprijs per halfjaar/I5.50 Grotestraat 68-Postadres Postbus 1,5800 AA Venray-Tel 0478-582727/Fax 510916 "LUUULni/ Sklliu-ll k" vl,lwl" Abonnementsprijs buiten de regio ƒ22,50 (uitsluitend bi| vooruitbetaling) nodigt u uit voor... «ftewvc// I JS,00j Hotel Asteria Venray MAASHESEWEG 80A. 5804 AD VENRAY INL. EN RESERVERINGEN: TEL. 04780-1 1466 Bevrijding: 18 oktober is het alweer 51 jaar geleden dat Venray werd bevrijd. Een bevrijding die het afgelopen jaar veelvuldig is gevierd en her dacht. Als herinnering daaraan is langs de Veulenseweg, tussen de Lor baan en Veulen, nog een persoonlijke memorie zichtbaar tussen hel groen van de berm. "Hier liet Glenn Armstrong zijn leven voor onze vrijheid" is op een geplastificeerd bordje te lezen, waarbij een Nederlandse vlaggetje is geplaatst. Hiermee wordt herinnerd aan de strijd rondom Veulen. In dit deel van Venray is, na de slag om Overloon, nog zeer hard gestreden. Ongeveer twintig Britten, tien inwoners van Veulen en een groot aantal Duitsers lieten hier hel leven... BEHOEFTE De wijze waarop de stichting met het Odapark omgaat, blijkt bij de Venraynaar steeds meer in smaak te vallen. Aktiviteiten in het park, met name op cultureel gebied, worden goed bezocht. Toch ziet het bestuur een grotere funktie weggelegd voor het Theehuis. Dit zou op den duur een aanvulling op het programma van de schouwburg kunnen gaan vormen. Hiervoor zullen nog enkele aanpassingen gerealiseerd moeten worden. Voor het komend seizoen staan in ieder geval weer enkele langlopende exposities en bijzonde re optredens op het programma. GROEN Ook op groengebied voorziet het Odapark in een behoefte. Diverse Venrayse groengroepen zijn regel matig in het park te vinden en dra gen hun steentje bij in het onder houd van het park en in de bescherming van fauna en flora. Ook hebben de groengroepen een wandelroute langs het hoofdpad van het park uitgezet. TOEKOMST Financieel is de jaarlijkse exploi tatie afhankelijk van reguliere inkomsten zoals jaarlijkse bijdragen van gemeenten, van "vrienden van het Odapark", verkopen, entrees e.d. Afhankelijk van het tempo waarin de accommodatie verbeterd kan worden, kan ook het programma verbeterd worden en voor een bre der publiek toegankelijker worden gemaakt. Vrijdagmiddag heeft tussen 12.00 en 15.00 uur in een flat van het Schuttersveld, een brutale vorm van oplichting plaatsgehad, waarbij een 74-jarige vrouw II. 1500,- afhandig werd gemaakt In ruil daar voor zit ze nu met drie mogelyk gestolen jassen. In dat tijdvak vervoegde zich een onbekende man bij de 74-jarige bewoonster van die flat. Hij deed, in gebrekkig Nederlands, het verhaal dat hij een cadeau kwam bezorgen. Hij liet de vrouw vervolgens drie jassen en een tas zien en liet de vrouw weten dat ze die kon kopen. Eerst noemde hij een prijs van fl. 10.000,-, later fl. 3000,-. Toen de vrouw verklaarde geen interesse te hebben, verklaarde de man dat het om een koopje ging. Hij had bovendien geld voor eten nodig. Vervolgens pakte hij de vrouw bij haar arm beet en geleide haar naar een gereedstaande auto, waarin zij onder dwang plaatsnam. Daarin zat een andere man, welke informeerde bij welke bank de vrouw bankierde. Vervolgens werd naar de Rabobank aan de Merseloseweg gereden, waar een van de mannen met haar naar binnen ging. De vrouw liet weten slechts fl. 1500,- op haar rekening te hebben waarna zij die onder dwang moest opnemen. Het tweetal verliet vervolgens de bank en de vrouw werd op de Westsingel vrijgelaten. De vrouw was tamelijk overstuur en heeft pas op maandag aangifte gedaan van deze afpersing. Van een van de mannen heeft ze een vaag sig nalement: 1,70 groot, golvend haar en hij droeg een lichtblauwe trui. Eventuele getuigen van dit voorval worden verzocht kontakt op te nemen mét de politie 531111. V y Komende week worden de werkzaamheden aan de Spurkt uitbesteed. Niet lang daarna zal de weg tussen Overloonseweg en Metaalweg daadwerkelijk worden gereconstrueerd. Voor Kerst wordt ook het fietspad langs de Overloonseweg vernieuwd. De door boomwortels aangetaste asfaltlaag wordt vervangen door een pad van betonplaten. De aan leg van het fietspad wordt geraamd op ongeveer 900.000 gul den. Dat blijkt uit de nota over de stand van zaken van het planmatig onder houd wegen. B en W hebben de nota deze week goedgekeurd. Uit de nota valt ook op te maken dat dit najaar de drempels in de Gussen-, Appollonia, St. Catharinastraat wor den gerealiseerd. In de zijstraten van de dit voorjaar gereconstrueerde Albionstraat wordt een 30 km-zone van kracht. Nog deze week, zo blijkt uit een toelichting van hoofd openbare wer ken M. Hartzema, krijgt de Stationsweg rode fietsstroken. Die komen in de plaats van het eerder afgeketste fietspad langs de gepro jecteerde wijk Antoniusveld. Wat er definitief ten behoeve van het fiets- verkeer op de Stationsweg wordt gerealiseerd, hangt af van het Beleidsplan Verkeer en Vervoer. In het eerste concept daarvan pleiten de samenstellers ervoor meer ver keer via de Henri Dunantsstraat te laten rijden en de Stationsweg wat rustiger te maken. In dat geval zul len de fietsstroken wel definitief zijn. VOORSCHOT Financieel neemt de gemeente in de nota een voorschot op 1996. Door wegen door te schuiven of niet uit te voeren kan de gemeente het planmatig onderhoud afsluiten met een klein tekort ten opzichte van de ramingen. In totaal 'bespaart' Venray daarmee dit jaar zes ton. Als de uitgestelde werken in 1996 als nog moeten worden uitgevoerd, is de helft van het beschikbare budget voor dat jaar al op. In elk geval 300.000 gulden voor het budget van 12 t/m 18 oktober "95 O Als u telefonisch bestelt, staat de bestelling voor u klaar1. Venraynaar weet Odapark steeds meer te vinden Uw vertrouwde adres JOHN'S JEANS SHOP Grotestraat 76 Venray Inbraak in woning In de nacht van zondag op maan dag was door forcering van de bui tendeur toegang verkregen tot een woning aan de Kruidenlaan. Uit de woning, die geheel doorzocht bleek te zijn, werden ontvreemd: twee portemonnee's met daarin een bedrag van 20,-, pasjes; kenteken bewijs, rijbewijs en verblijfsvergun ning; afstandsbediening voor de TV, gouden ringen en sieraden, gereed schappen en20 pakken bami. Totale waarde kon niet worden medegedeeld. De Stichting St. Odapark wil met de gemeente gaan praten over uitbreiding van het Odapark. De Stichting streeft ernaar om, dicht bij het centrum, een groot groen gebied in stand te houden. Dat geboed moet goed toegankelijk zijn, geschikt zijn voor passieve recreatie en de natuurwaarde ervan moet beschermd, of daar waar mogelyk verbeterd worden. Het stichtingsbestuur wil daarom een meer landschappelijke aan sluiting realiseren tussen het hui dige Odapark en het terrein tus sen de Kempweg, Hardeweg en de Hoopweg. Dit voornemen heeft het stich tingsbestuur kenbaar gemaakt aan de gemeente Venray in een rapport waarin de stand van zaken t.m. okto ber 1995 is weergegeven. AANPASSINGEN Behalve uitbreiding van het park, moet er in het park nog het een en ander gebeuren. Op korte terwmijn wil men het gebied in de omgeving van het Odabeeld aanpakken. Een restauratie van het Odabeeld, door de stichting Kruisen en Kapellen is onderdeel van dit plan. Verder wil men kijken of de westelijke talud van het Theehuis aanpassen, waar door het Theehuis toegankelijk blijft. Op langere termijn zouden de prieeltjes in ere hersteld moeten worden. Het kruispunt bij de kerk in Veulen wordt voorlopig niet van een snelheidsremmende verho- ging voorzien. De gemeente wil V voorlopig niet verder gaan dan W optische maatregelen. Pas bij een opknapbeurt van de Veulenseweg maakt het kruispunt kans meege nomen te worden en die is de eer- ste jaren niet aan de orde. Die onplezierige boodschap had wethouder Driessen dinsdag voor de dorpsraad en de bewoners van Veulen. Die hadden aangedrongen op verhoging of een drempel mid- :den in het dorp. Een dergelijke voorziening was in het verleden met Driessens voorganger Truijen afge sproken als onderdeel van het pak ket verkeersremmende maatregelen voor het dorp. Bij de beide entrees van Veulen zijn de drempels wel aangelegd, maar in het midden is niets gebeurd. Volgens de Veulenaren is dat niet terecht. Op de eerste plaats hebben de drempels op deze manier geen effect, omdat ze te ver uit elkaar liggen en het verkeer midden in het dorp weer veel te hard rijdt. Daarnaast moet de gemeente gewoon de gedane toezeggingen gestand doen, vinden ze in Veulen. ONVOLDOENDE Wethouder Driessen moest erken nen dat het verkeersremmend werk in Veulen 'niet af' is. "Om effect te hebben moeten verkeersremmers regelmatig repeterend worden aan gelegd. Twee ver uit elkaar liggende drempels zijn onvoldoende. Een verhoogd kruispunt bij de kerk past in het repeterend patroon". Driessen ontkende echter dat de Veulenseweg in 1994 op de rol had gestaan voor een opknapbeurt, waarbij het kruis punt zou worden meegenomen. En die reconstructie is ook de komende jaren niet aan de orde. Dorp en dorpsraad kunnen hooguit proberen om het punt onder te brengen bij de uitwerking van het Beleidsplan Verkeer en Vervoer, suggereerde de wethouder. Komende jaren hoeft Veulen dus niet op meer dan 'attentieverhogen- de markeringen' te rekenen. Daaronder verstaat Driessen driip- pelvormige waarschuwingen die op het wegdek worden geschilderd. Op elk van de drie wegen die op de kruising uitkomen wordt zo'n mar kering aangebracht. Dat kan al op korte termijn gebeuren. Burgemeester Waals beloofde komende maanden vier snelheids controles door de politie. Het kruispunt in van Veulen zal, ondanks toezeggingen uit het verle den, voorlopig plat blijven is weer compleet in de Patersstraat 5 De onverharde u>eg.' 4

Peel en Maas | 1995 | | pagina 1