berden DEZE WEEK- Venray wil kringloopcentrum bij milieustation Venray en Hermes bekijken "upgrade" van bushaltes B. en w. willen pleinen herinrichten MAHW Liefde moet van twee kanten komen Leerlingen Raayland College in jeugdparlement Venray's Wijnhuis WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMGEVING MODEHUIS BEKENDMAKING CDA: Vragen over TOC PATERSLAAN 1. TEL 10211 Ook Maashees houdt enquête over herindeling AANBIEDING DONDERDAG 28 SEPTEMBER 1995 Nr. 39 HONDERD ZESTIENDE JAARGANG uur Tel. 0478-511510 PEEL EN MAAS UITGAVE: VAN DEN MUNCKHOF B.V. - DRUKKERIJ/UITGEVERIJ Grotestraat 68 - Postadres: Postbus 15800 AA Venray - Tel. 0478-582727/Fax 510916 Advertentieprijs: 0,37 p. mm (excl. btw) - Abonnementsprijs per halfjaar ƒ15.50 Abonnementsprijs buiten de regio ƒ22,50 (uitsluitend bij vooruitbetaling) VENRAY Eerste in Nederland De gemeente Venray gaat seri eus bekijken of het mogelijk is een kringloopcentrum te koppelen aan het toekomstige definitieve milieustation. Kringloopcentrum De Cirkel uit Helden heeft een plan voor een dergelijk centrum, inclusief een kringloopwinkel, ingediend. Het Venrayse initiatief zou het eerste zijn in Nederland waarin een milieustation gekop peld is aan een kringloopcentrum. Dat liet wethouder De Loo (milieu) vorige week vrijdag weten bij de officiële opening van het milieustation aan de Acaciastraat. In een kringloopcentrum worden elek trische apparaten, meubels en ander groot afval indien mogelijk hersteld en vervolgens verkocht in een kring loopwinkel. Wat niet gemaakt kan worden wordt afgevoerd naar gespe cialiseerde bedrijven die zorgen voor een verantwoorde verwerking. Op die manier wordt 65% van het groot afval hergebruikt. Het is de bedoeling is dat gemeen te voorziet in de gebouwen en dat De Cirkel het centrum exploiteert. De investering voor de gemeente in het gebouw bedraagt naar schatting 120.000 gulden. Daarnaast betaalt de gemeente een bedrag van onge veer 275 gulden per ton ingezameld groot afval. Voor dat tarief haalt het kringloopcentrum het afval en zorgt voor de verwerking, inclusief stor ten. Het eerste jaar verwacht het bedrijf in Venray zo'n 350 ton aan groot afval te kunnen verwerken, Venray ideale plaats voor pilotprojekt De gemeente Venray en het ver voersbedrijf Hennes willen samen een werkgroep instellen om te komen tot een "upgrade" van alle halteplaatsen in Venray. Venray zou dan als pilotprojekt gaan die nen voor het nieuwe beleid van het vervoersbedrijf, om te komen tot aanpassing van de haltes aan de produktformule van Hermes. Hermes kiest voor Venray omdat in Venray alle mogelijke varianten van bushaltes aanwezig zijn. In Venray wordt al jaren gespro ken over het verbeteren van de bus haltes. Met name de ABRI's, de bushaltehuisjes, verkeren links en rechts in erbarmelijke staat. Geschilpunt tussen vervoersbedrijf (voorheen Zuid-Ooster) en gemeen te lag in de vraag wie voor het onderhoud zorg moet dragen. In wezen lag dat onderhoud bij de gemeente maar verder dan vervan gen van een kapot ruitje kwam het vaak niet. CONTACT Volgens wethouder Driessen van openbare werken en verkeer heeft de gemeente sinds enkele maanden contact met Hermes over de verbe tering van de voorzieningen bij de bushaltes. "Venray gaat nu dienen ils een soort pilotprojekt. Een werk- ;roep zal een inventarisatie van alle laltes moeten maken, niet alleen wat betreft lokatie maar ook de staat van onderhoud, de eigendomsver houding en het beheer en onder houd". Volgens de wethouder moet die werkgroep vervolgens voorstel len uitwerken tot het aanpassen van de bushaltes. BREDE ZIN Met aanpassing bedoelt de wet houder aanpassing in brede zin. Niet alleen het opknappen of vervangen van de huisjes, maar ook het plaat sen van een informatiezuil, prulle- bak, fietsvoorzieningen, een klok etc. Zelfs een telefoon sluit de wet houder niet uit. "Een en ander is afhankelijk van de gebruiksintensi- teit van de halte" aldus de wethou der. De bushalte aan de Stationsweg, welke broodnodig aan een "upgra de" toe is. KOSTEN De voorstellen van de werkgroep, waarin mensen van de gemeente en van Hermes plaatsnemen, zouden dan financieel vertaald moeten wor den. Daarbij moet gekeken worden naar een verdeelsleutel tussen Feest bij Emobo. Na het succes van de tijdelijke uitbreiding eind juli en de grote aktie van toen hebben wij besloten om vanaf deze week voortaan permanent onze verkoopruimte te vergroten met ruim 250 m2. De opening zal gepaard gaan met een sensationele verkoop van artikelen tegen ongeloof lijke prijzen. Om u een indruk te geven van wat er zoal verkocht zal gaan worden noemen wij u een aantal voorbeelden. Er zal een grote partij speelgoed worden aangeboden tegen een korting van 20% van de normale winkelwaarde. Verder zal een partij dekbedden worden verkocht ook tegen een korting van 20% van de normale winkelwaarde. Bijzonder is de grote partij herfst-winterkleding die wordt aangeboden. Daaronder b.v. herenjassen van 150,- voor 69,95; damesjassen van 150,- voor 59,95; damesrokken van 69,95 voor 22,50; dames-, kindersokken van 2,50 voor 1,35; herensokken 5 paar van 19,95 voor 9,95; joggingpakken van 69,95 voor 29,95 en verder diverse pullovers, truien etc. Ook zal een partij rieten mandjes, bakjes en dienbladen worden aangeboden en is onze waspoeder (5 kg voor 9,95) weer volop voorradig. Hopelijk mogen wij u begroeten tij dens onze openingsuren. EMOBO Schootsveld 6B Vierlingsbeek. Openingstijden do. 9-18 uur, vr. 9-21 uur, za. 9-17 uur gemeente (wegbeheerder) en Hermes. Aanpassingen van de voor zieningen zouden volgens de gemeente voor rekening van Hermes komen, infrastructurele aanpassingen voor de gemeente. De wethouder noemt de formatie van de werkgroep een doorbraak. "Het vervoersbedrijf heeft zich in het verleden niet zozeer met de hal tes bezig gehouden. Nu is men een beleid aan het ontwikkelen waarbij de haltes ingepast worden in de pro duktformule van Hermes." ERBU Dhr. Engelman, hoofd marketing beleid bij Hermes bevestigt dat laat ste. "Hermes is bezig met een beleidsontwikkeling waarbij de hal tes nadrukkelijk bij het produkt hoort". Volgens hem is Venray een ideale plek om een pilotprojekt op te starten. "Daar kunnen we al onze eieren kwijt omdat in Venray alle soorten haltes aanwezig zijn". Welke voorzieningen bij welke haltes komen, hangt volgens Engelman inderdaad af van de gebruiksintensiteit van de halte. Of ook het busstation van Venray in deze "upgrade" wordt betrokken kon Engelman nog niet zeggen. "Dat zal de werkgroep bepalen". hetgeen voor de gemeente een kos tenpost van ruim 95.000 gulden betekent. Inzamelen en verwerken via het kringloopstation de gemeen te Venray naar schatting 50 tot 100 gulden per ton meer dan de huidige wijze van verwerking. PRIVATISEREN De koppeling van kringloopcen trum aan milieustation wordt mee genomen in het totale onderzoek naar de randvoorwaarden voor een milieustation. Daarin wordt onder andere onderzocht of het station een regionale functie kan krijgen en wat er wel en niet moet worden ingeza meld. Ook de plaats van vestiging is nog onderwerp van studie. Wat wet houder Marlies de Loo betreft behoort ook totale privatisering van het station tot de mogelijkheden. De studie wordt nog dit jaar afgerond, het milieustation staat voor 1997 gepland. De 25.000ste bezoeker aan het milieustation was mevrouw Tiny Voesten-Cox uit Leunen, die de opbrengst van een middagje schuurtje opruimen kwam aanle veren. Het college van b. en w. is voornemens om het Henseniusplein en het Schouwburgplein te herinrichten. Het college van mening dat de alge mene belevingswaarde van het plein niet is wat het moet zijn. Een groep ambtenaren buigt zich momenteel over de pleinen en komt over ongeveer zes weken met voorstellen. LEEG De algemene belevingswaarde van de beide pleinen is alles behalve posi tief. De grote lege vlakte nodigt niet echt uit en werd tijdens de Circus Mök avonden van De Piëlhaas al menig keer op de korrel genomen (het Rode Plein van Venray - de grootste rolschaatsbaan van Europa). Het college wil daar verandering in brengen. Medewerkers van de gemeente moeten nu een plan uitwerken waarbij de gebruiksfunktie van de pleinen verbeterd moet worden. Daarbij zal o.a. wel rekening gehouden moeten worden met zaken als de markt en de kermis. Tijdens de reconstructie van de pleinen in 1993, werden deze "vlaktes" ook al meerdere gebruiksfunkties toebedacht. Daarbij werd gedacht aan 0.a. een kiosk en een kunstwerk. Daar is het allemaal niet van gekomen. Deze zaken zullen nu opnieuw bekeken gaan worden. Met name de realisatie van een kiosk voor muziek- en andere culturele uitvoeringen, is een wens die in de Venrayse gemeenschap erg leeft Dan zal het wel om een kiosk gaan die gemakkelijk verplaatst kan worden 1.v.m. kermis en markt. Ook een aanvulling van het centrummeubilair (meer bankjes etc., mogelijk meer groen) behoort tot de opties. Voor de aanpassing van de pleinen en de rest van het centrum is een bedrag van ongeveer 3,5 ton beschikbaar. Venrayse raadsleden halen uit naar Horst De Venrayse fracties Samen werking (SW) en Van de Vorle (VdV) hebben dinsdag in de raadsvergadering uitgehaald naar buurgemeente Horst. Zij betich ten Horst van weinig solidair gedrag als het gaat om gezamen lijke activiteiten in de regio. De beide oppositiefracties kregen tus sen de regels door gelijk van het college. Woordvoerders Van de Velden (SW) en Van de Vorle (VdV) vinden dat de regiogemeenten en vooral Horst weinig betrokkenheid tonen als het gaat om meebetalen aan voorzieningen als de Venrayse schouwburg of de intergemeentelij ke milieusamenwerking. Daar moet Venray in de toekomst rekening mee houden als er weer 'n bijdrage De CDA-fractie in Provinciale Staten heeft bij monde van Ysselsteyner Jan Houben het pro vinciebestuur vragen gesteld over de subsidie van de Europese Gemeenschap aan het Technisch Onderwijs Centrum (TOC) in Venray. Twee weken geleden meldde dit blad dat de EG moge lijk geen geld geeft voor het pro- jekt omdat de beoogde lokatie, een deel van scholengemeenschap Jerusalem, buiten het doelgebied valt. De EG-subsidie is bestemd voor plattelandsgebieden die een economische achterstand hebben. Het buitengebied van Venray hoort daar bij, maar Venray-kom niet. De CDA-fractie vraagt of de berichten in de pers juist zijn en of het provinciebestuur bereid is te zoeken naar alternatieven om de infrastructuur van beroepsopleidin gen in Venray in stand te houden. "Technisch onderwijs is van levens belang voor de tak van industrie in onze regio", stelt CDA-statenlid Houben. De industrie is één van de ontwikkelingsmogelijkheden voor de Peelregio, waar de agrarische sector een stap terug moet doen. De industrie kan een deel van de werk gelegenheid opvangen, maar dan moet de sector wel over gekwalifi ceerd personeel beschikken. Een school als het TOC is daarvoor onmisbaar. gevraagd wordt voor een regionale activiteit. De liefde moet van twee kanten komen. Dat betoogden Van de Velden en Van de Vorle bij de behandeling van het collegevoorstel om de subsidie voor promotie van de tuinbouw in de regio ook de komende drie jaar nog te verstrekken. Beide fracties zeiden niet tegen de subsidie te zijn, maar wilden wel even hun ongenoe gen over de opstelling van Horst kwijt. Het raadslid van Samenwerking vond de opstelling van Horst des te bedenkelijker omdat die gemeente blijkbaar zelf van de bijdrage aan de tuinbouwpromotie af wil. Van Horst wordt, als gemeente die het meest directe belang heeft bij de tuinbouw, een bijdrage van 25.000 gulden ver wacht. Volgens Van der Velden wil Horst daar onder uit. Burgemeester Waals was het eigenlijk wel eens met de kritiek. "Solidariteit moet inderdaad van twee kanten komen". Hij liet weten dat het college binnenkort opnieuw gesprekken gaat voeren met de omliggende gemeenten over finan ciële steun voor voorzieningen in Venray met een regionale uitstra ling, zoals de schouwburg. Het col lege wilde echter de huidige subsi die hier niet van afhankelijk maken. Drie gewonden bij botsing Dinsdagmorgen omstreeks 11.50 uur geraakte de personenauto bestuurd door een man van Russische nationaliteit, in de bocht van de Horsterweg, ter hoogte van het Schoor, uit de juiste koers. De auto ging aan het slingeren. Twee bestuurders van personenauto's konden de slingerende auto nog ontwijken, maar de trekkerkombi- natie bestuurd door een 26-jarige inwoner uit Geldrop lukt dat niet. De personenauto schampte de trekker met oplegger die vervolgens de personenauto van de weg drukte. De auto kwam tegen een boom tot stilstand. De bestuurder, zijn echt genote en een kind liepen bij de bot sing dusdanige verwondingen op, dat ze naar het ziekenhuis moesten worden vervoerd. De auto was totaal vernield terwijl de trekker lichte schade opliep. Omtrent de oorzaak van het slingeren stelt de politie een onderzoek in. Hotel Restaurant ASTERIA nodigt u uit voor... h eeee-brunch J-GMcmvX'100 "Ur f 29501 001 HOTEL ASTERIA VENRAY MAASHESEWEG 80A. 5804 AD VENRAY INL. EN RESERVERINGEN: TEL. 04780-11466 van 28 sept t/m 4 okt "95 O Als u telefonisch bestelt, staat de bestelling voor u klaar! Lieke Volleberg en Tom Vervoort van het Venrayse Raayland College vertegenwoordigen samen met acnt andere scholieren de provincie Limburg in het Europees Jeugdparlement Nederland (EJP). Vandaal bij jongerensoos Zondagavond werd een 26-jarige inwoner aangehouden omdat hij met zijn rechtervoet een autoruit had ingeslagen van de auto van een 26-jarige inwoonster uit Nijmegen. Die auto stond op de parkeerplaats aan de Peter Janssenweg in Ysselsteyn bij de jongerensoos. De man werd door omstanders in de kraag gegrepen, maar wist zich los te rukken. Hij danste ook nog op de motorkap van een auto, eigendom van een 22-jarige inwoner van Oostrum. Ook die auto liep enkele deuken op. De vandaal werd overgebracht naar het politieburo maar ontkende, ondanks de verklaringen van getui gen, dat hij bij die vernielingen betrokken was geweest. Na Holthees heeft het dorp Maashees deze week ook een enquête gehouden onder haar inwoners met de vraag bjj welke gemeente zij graag hun dorp gevoegd zien. De uitslagen van beide enquêtes zal vandaag (donderdag) bekend worden. Vorige week liet de dorpsraad van Holthees-Smakt weten dat onder de inwoners van Holthees een enquête zou worden gehou den, waarin de bewoners zich uit- konden spreken over de toekomst van hun dorp. Volgens veel inwo ners van Holthees heeft de gemeenteraad van Vierlingsbeek het bèsluit, om te pleiten voor samenvoeging met Boxmeer, genomen zonder hen afdoende te raadplegen. In Maashees, waar geen dorps raad is, speelt hetzelfde onprettige gevoel. Ook daar willen de bewo ners hun stem alsnog laten gelden. Afgelopen weekeinde kregen de bewoners een enquêteformulier in de bus met slechts een doch zeer duidelijke vraag: Bij de herinde ling van Vierlingsbcek kies ik voor aansluiting bij Venray of aan sluiting bij Boxmeer. De formulieren zijn woensdag avond opgehaald. De uitslag was bij het ter perse gaan nog niet bekend. Lieke zit in de commissies Onderwijs, Cultuur cn Media; Tom in de commissie Energie. Het EJP Nederland vergadert deze week in Den Bosch. Aan het eind van een week "net echt vergaderen" horen de deelnemers wie in april 1996 Nederland mag vertegenwoordigen in het Europees Jeugdparlement. GRATïS Patersstraat 10. Venray, tel. 04780-84485 Uw vertrouwde adres JOHN'S JEANS SHOP Grotestraat 76 Venray Stuntverkoop op de markt Laatste Graskaas romig en zacht kilo ƒ7,95 30+ f^minder vet minder zout van 13,90 ƒ11,90 Ram bol kruiden 100 gram S£§ ƒ1,95 ÉlSjZ ook by u op de IffWWnl markt iedere vrijdag op het ^Henseniusplein van 9.30 tot 18.3<^

Peel en Maas | 1995 | | pagina 1