berden Kruispunt Oostrum wordt rotonde DEZE WEEK: Wethouder Kersten acht sluiting basisscholen niet onmogelijk Opening tijdelijk milieustation li r Wie maakt in Smakt N de dienst uit? .«ssrsïr7"1* Enquête in Holthees over herindeling Yierlingsbeek Marokkanen willen eigen jongerencentrum starten Het Air" Ven ray's Wijnhuis WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMGEVING MODEHUIS •AANBIEDING j Oude Boerenkaas anderhalf jaar natuuraerijpt van 20.90 ƒ15,901 Asteria f27,50 I-brunch PATERSLAAN 1. TEL 10211 Z ini v.d. Leur DNDERDAG 21 SEPTEMBER 1995 Nr. 38 HONDERD ZESTIENDE JAARGANG Tel. 04780-11510 PEEL EN MAAS UITGAVE: VAN DEN MUNCKHOF B.V. - DRUKKERIJ/UITGEVERIJ Grotestraat 68 - Postadres: Postbus 15800 AA Venray - Tel. 0478-582727/Fax 510916 Advertentieprijs: 0,37 p. mm (excl. btw) - Abonnementsprijs per halfjaar ƒ15.50 Abonnementsprijs buiten de regio 22,50 (uitsluitend bij vooruitbetaling) VENRAY Aanleg in 1997 Ook het beruchte kruispunt Witte Vennenweg-Deurneseweg- Mgr. Hanssenstraat iu Oostrum Gemeente gaat huisvesting basisscholen bekijken De gemeente Venray start bin- lenkort een onderzoek naar de misvesting van alle basisscholen n Venray. Dat onderzoek moet iden tot een optimaal huisves- ingsplaatje van de scholen in a Venray-kom en de kerkdorpen. Volgens wethouder Kersten moe ten grotere scholen in Venray-kom er in de komende jaren voor zor gen dat de basisscholen op de Kerkdorpen kunnen voortbestaan. Wethouder Kersten zei dit dins dagavond tijdens het werkbezoek van b. en w. aan Smakt. "Dat bete kent in Venray mogelijk de slui ting van twee tot drie basisscho len", aldus de wethouder. Vanaf 1 januari 1997 moeten jemeenten in Nederland zelf de luisvesting van het onderwijs gaan beheren. Het Rijk stelt daarvoor een bepaald budget beschikbaar, waar de gemeenten het mee moeten zien te rooien. Ook de gemeente Venray en de besturen van de basisscholen moe ten dan zelf gaan bepalen hoe ze met dat geld een zo optimaal moge lijke huisvesting kunnen realiseren. Vooruitlopend daarop wordt bin nenkort een onderzoek gestart naar de huisvesting van scholen in Venray. Er wordt een inventarisatie van schoolgebouwen gemaakt, er wordt gekeken naar de leerlingen- stroom tussen nu en 2015 en naar de middelen die het Rijk beschikbaar stelt aan gemeenten en schoolbe stuur. Afhankelijk van deze faktoren zal bepaald worden wat haalbaar is met het beschikbare geld. De gemeente Venray had dit onderzoek al eerder op willen star ten maar heeft hiermee gewacht tot de afronding van de fusie van de besturen van de katholieke scholen in Venray. Die fusie is nu afgerond. Het onderzoek zal vermoedelijk in februari 1996 zijn afgerond. De wet houder nam daar nu al een voor schot op dat sluiting van scholen in Venray-kom niet wordt uitgesloten. Volgens Kersten is het behoud van scholen op de kerkdorpen een belangrijk uitgangspunt. Het milieustation van de gemeente Venray blijkt een schot in de roos. Naar verwachting weet deze week de 25.000 bezoeker de erg naar de Acaciastraat te vin den. Aanleiding voor wethouder De Loo van milieuzaken het t(jde- lijk milieudepot op vrijdag 22 sep tember officieel te openen. Sinds de openstelling op Stuntverkoop op de markt j Jonge Graskaas {de laatste) euperromig kilo ƒ7,951 Rambol nootmix f fi 200 gram &&Q ƒ3,001 .m.1ifc 00k bij u op de ÉflMfifiül markt tjedere vrijdag op het I UHenseniusplein van 9.30 tot 18.3^ maart van dit jaar is het milieusta tion voor huishoudens druk bezocht. Gemiddeld brengen ruim 800 men sen per week een bezoek aan het station dat van maandag t/m vrijdag geopend is van 13.00 tot 18.00 uur en op zaterdag van 09.00 tot 14.00 uur. Daarnast wordt er nog afval, waaronder GFT, restafval en glas, bij de burgers opgehaald. Het gebruik van het depot is gratis. De officiële opening van het tijde lijk onderkomen was aanvankelijk in het vooijaar geplangd, maar heeft door de doorlopen vergunningen- procedures enige vertraging opgelo pen. Daarnaast speelde ook de vakantieperiode een rol. Op 22 sep tember krijgen belangstellenden als nog de kans het depot te bezichti gen, waarbij men onder meer informatie kan inwinnen over het funktioneren van het milieustation. De tijdelijk voorziening in de Acaciastraat blijft voor burgers nog zeker anderhalfjaar toegankelijk; in 1997 wordt de bouw van een nieuw milieustation verwacht. wordt veranderd in een rotonde. De aanleg van een rotonde kost 1,2 miljoen gulden. Daarvan betaalt Venray vier ton; de rest betaalt de provincie. De rotonde wordt waarschijnlijk in 1997 gerealiseerd. Het college van B en W is dinsdag akkoord gegaan met de in tweede instantie door de provincie Limburg voorgestelde verdeling van de kos ten. Gedeputeerde Staten had al in juli besloten om de kruising te ver anderen in een rotonde. De gemeen te Venray was het toen echter niet eens met de verdeling van de kos ten. Da,arop heeft de provincie een nieuwe kostenstaat gemaakt, waar mee het Venrayse college wel uit de voeten kon. In het oorspronkelijke voorstel moest de gemeente de helft van de kosten dragen. Dat is volgens de standaardregeling de correcte verde ling. De kosten worden verdeeld over de eigenaren van de op de rotonde uitkomende wegen. In dit geval zou de verdeelsleutel 50-50 zijn: Deurneseweg en Wanssumseweg zijn provinciaal eigendom, terwijl de Mgr. Hanssenstraat en Witte Vennenweg van de gemeente zijn. "Die verdeling was voor ons niet acceptabel", aldus wethouder Jan Driessen van openbare werken. "Het verkeersaanbod op de provin ciale weg is vele malen groter dan dat op de Witte Vennenweg en Mgr. Hanssenstraat. En dat verschil wordt nog groter als de Mgr. Hanssenstraat in de toekomst wordt afgesloten voor vrachtauto's", zegt Driessen. Deputé Schrijen bleek gevoelig voor de Venrayse argumenten en kwam met een nieuw voorstel: 8 ton voor de provincie en 4 ton voor de gemeente. Dinsdag ging het college daarmee akkoord. In de brief naar de provincie dringt Venray aan op snelle realisatie van de rotonde, uiterlijk in 1997. Eerder zou volgens Driessen niet realistisch zijn, omdat zowel provincie als gemeente in de begroting 1996 geen ruimte hebben. Venray moet ook voor 1997 nog dekking zien te vinden voor het pro ject. Het kruispunt in Oostrum staat op de lijst met zogenaamde 'black spots', plekken in de provincie waar regelmatig ongelukken gebeuren. In de afgelopen drie jaar zijn op de kruising meer dan 20 ongelukken gebeurd, waarvan zeven met letsel. In 1994 verongelukte een 13-jarige scholier dodelijk op het kruispunt. Als de Loobeek overstroomt is dat de verantwoordelijkheid van het waterschap; Rijkswaterstaat moet zorgen dat er verkeerslichten komen waar het fietspad de uitritten van de A73 kruist. De NS is de baas over de spoorbaan en de overgangen. Burgemeester en wethou ders van Venray kunnen maar weinig doen aan de problemen die in Smakt spelen. Tenminste zo leek het afgelopen dinsdag tijdens dorps- raadvergadering. Die vergadering werd door het college in het kader van de dorpen- en wykentoernee aangedaan. (door Bert Albers) "Laat ik voorop stellen, het waterschap is primair verantwoordelijk". Aldus wethouder Jan Driessen op de klachten van mevrouw Janssen over de buiten z'n oevers tredende Loobeek bij heftige regenval. Bovendien is onlangs rioolwater vanuit het Venrayse riool op de beek geloosd, waardoor de dode vissen bij de familie Janssen en andere woningen langs de beek in de tuin lagen. Driessen kon alleen beloven de kwestie binnenkort in het overleg met het waterschapsbestuur aan te kaarten. "Bij de oplevering van het tracé Venray-Horst in de zomer van 1996 moeten alle verkeersmaatregelen voltooid zijn. De aansiuitpunten van de fietspaden worden daarin meegenomen", zo antwoordde dezelfde wethou der op vragen van de dorpsraad over de verkeerslichten bij de fietspaden bij de uitritten van de A73. Tevoren had burgemeester Jos Waals al de stand van zaken rondom de opheffing van de gemeente Vierlingsbeek geschetst. Of het een herindeling over twee provincies wordt of dat Brabant de zaak intern houdt, zeker is dat de gemeente Venray er voorlopig weinig invloed op heeft "De bal ligt bij de staatssecretaris", aldus Waals. VRACHTWAGENPARKEERBELEID Gebeurt er dan niets in Smakt waarop de gemeente Venray invloed kan uitoefenen? Jawel, het probleem van de overlast door geparkeerde vracht auto's. Wethouder Driessen kondigde aan bier de komende maanden struc tureel iets aan te doen. Venray krijgt een vrachtwagenparkeerbeleid. Parkeerplaatsen voor vrachtwagencombinaties (en auto's met caravans) in elk dorp en in elke wijk waar de bevolking dat nodig acht. In de nieuwe algemene plaatselijke verordening (APV) wordt een het beleid vastgelegd en vanaf dat moment krijgen notoir foutparkerende vrachtwagens een bon. Daar was de Smakter dorpsraad zichtbaar mee verguld. Alleen de plaatse lijke trucker vreesde al aat hij in de toekomst z'n achttienwieler op het ^industrieterrein zou moeten ophalen.... Vernielingen bij school Er werd door het bestuur van basisschool de Vlaswei aangifte gedaan van vernieling van het hek werk rond de zandbak. Dat hekwerk was aan houten palen bevestigd. De schade wordt op ƒ500,- geraamd. Ijsje was belangrijk Een 37-jarige inwoner had drie paar schoenen gekocht tijdens de koopzondag en had na die aankopen trek in een ijsje. Tijdens die bestel ling zette hijae draagtas met daarin de schoenen ter waarde van ƒ379,00 op de grond en in 'no-time' was de tas met de schoenen verdwenen. Hotel Restaurant nodigt u uit voor... Wondag £7ÏA Hotel Asteria Venray Maasheseweg 80a, 5804 ad Venray inl. en reserveringen: tel 04780-11466 van 21 t/m 28 september "95 Ais u telefonisch bestelt, staat de bestelling voor u klaar! De Dorpsraad van Holthees gaat volgende week de mening peilen van haar bewoners met betrekking tot de herindeling van de gemeente Vierlingsbeek. Dat heeft de dorpsraad van Holthees- Smakt dinsdagavond besloten. Zes jaren geleden is daar ook al een onderzoek naar gedaan. Toen was het grootste gedeelte van de inwoners van Holthees van mening dat zij het liefst bij Venray zou wil len. Nu deze vraag echter aktueel is geworden en de raad van Vierlingsbeek kenbaar heeft gemaakt liever in ziin geheel bij Boxmeer te willen, wil de dorpsraad toch de mening van de inwoners te weten komen. In Holthees leeft nl. sterk het gevoel dat het besluit van de Vierlingsbeekse gemeenteraad over de hoofden van de inwoners van Holthees is genomen. De bedoeling is dat de uitslag in de loop van volgende week bekend wordt en bij de staatssecretaris van Binnenlandse Zaken kenbaar wordt gemaakt. De dorpsraad van Holthees-Smakt wil verder ook inwoners van Maashees en Overloon bewegen tot een enquête, omdat ook in deze dorpen nogal wat mensen een andere voorkeur dan Boxmeer hebben. Op bovenverdieping Marokkaans centrum Het Marokkaans Activiteiten Centrum in Venray wil volgend jaar.starten met een centrum voor Marokkaanse jongeren. Dat kan worden ingericht op de bovenver dieping van het bestaande activi teitencentrum aan de Leunseweg in Venray. Het centrum moet de Marokkaanse jongeren tot 25 jaar een eigen plek geven. De jonge Marokkanen maken nauwelijks gebruik van het activiteitencen trum. In 1996 wil de stichting ook aandacht besteden aan taalonder wijs voor vrouwen en ouderen. Volgens bestuurslid A. Najja van de stichting Marokkaans Activiteitencentrum Venray is de vraag onder Marokkaanse jongeren naar een eigen ruimte groot. Ze mij den echter het centrum aan ae Leunseweg omdat hun vaders daar zitten. De jongeren blijven deels uit respect voor de oudere mannen uit hun buurt, maar ook omdat ze niet op de vingers gekeken willen wor den. Bij een eigen ruimte zouden die drempels er niet zijn en zou de jeugd wel komen, meent Najja. De Marokkaanse stichting legt momenteel de laatste hand aan de verbouwing en renovatie van het activiteitencentrum op de begane grond. "We werken aan de laatste loodje^", zegt het bestuurslid. De gebruikers hebben de afgelopen tijd de bar vernieuwd en verplaatst, een nieuw plafond aangebracht en de hele boel geverfd. Vorige week kreeg de stichting een bijdrage van 8000 gulden van het Juliana Welzijnfonds voor de aanschaf van meubels en inventaris. De gemeente Venray heeft voor verbouwing en inrichting ongeveer 13.000 gulden 'ndanks de renovatie van het gebouw aan de Leunseweg blijft de Marokkaanse gemeenschap hopen een nieuwe ruimte elders in 'cnray. De Marokkanen, met een kleine 400 mensen na de Turken qua grootte de tweede minderheidsgroep in Venray, hebben echter weinig illusies. Een nieuw Marokkaans centrum heeft geen prioriteit in de deze week vastgestelde Minderhedennota en met de kernta kendiscussie op komst is het per spectief gering. Uw vertrouwde adres JOHN'S JEANS SHOP Grotestraat 76 Venray GRATIS foto video Patersstraat 10. Venray, tel. 04780-84485

Peel en Maas | 1995 | | pagina 1