DESIGN Literair Café Venray start vierde seizoen Midgetgolfclub 'Buitenlust' Venray besluit jubileumjaar met 'Lange Dag' FRANSLEMMERS Honderd jaar rock 'n roll Fusie St. Vincentiushuis en Vincent van Gogh Instituut krijgt gestalte ^ty Fotowedstrijd voor mensen met een verstandelijke handicap ndag 1 "7 september geopend van 12.00 - 17.00 uur Beleggen bij de Rabobank Autocross Overloon Dansexpressie en moderne dans bij Vrije Academie Open huis Hummeltjes- hoek DEUR Kabel-tv in Vierlingsbeek dichterbij Jong Nederland houdt thema weekend uw kleding is 't waard STOMERIJ EEL en maas De Sociaal Pedagogische Dienst Joord-Limburg bestaat dit jaar 40 ar. Al 40 jaar biedt zij dienst- en u|pverlening aan mensen met een •rstandelijke handicap, hun ouders i omgeving. Om dit lustrum extra jister bij te zetten organiseert de 3D een fototentoonstelling. De ntoongestelde foto's zijn gedeelte- k van de hand van de fotograaf rmindo Armino, die een serie ooie portretten van mensen met :n verstandelijke handicap heeft jmaakt. De tentoonstelling die onder het jotto 'Kijk mij nou' in de maand jvember in de Oudheidkamer van gemeente Horst te zien zal zijn, •vat ook werk van verstandelijk ehandicapten. Zo zal de Vrije eademie haar medewerking verle en bij de organisatie van een orkshop, speciaal voor deze doel- roep. De tentoonstelling wordt verder uonderdag 14 september 1995 - Pagina 7 aangevuld met werk uit een open inschrijving. Mensen die meedoen aan de open inschrijving dingen mee naar een prijs. Een jury zal uit de inzendingen de meest toepasse lijke foto's selekteren. De SPD Noord-Limburg roept daartoe verstandelijk gehandicapten uit deze regio op mee te doen aan deze fotowedstrijd. Het motto 'Kijk mij nou' is expres heel breed genomen. Allerlei situ aties die voor de deelnemer een spe ciale betekenis hebben komen hier voor in aanmerking. Er kunnen hooguit drie foto's per persoon worden ingestuurd. Graag vóór 15 oktober naar SPD, Postbus 983, 5900 AZ Venlo, voorzien van naam, adres en telefoonnummer. Voor nadere inlichtingen kan men terecht bij dhr. Frans Claessens, medewerker van de SPD en tijdens kantooruren telefonisch bereikbaar onder nummer 077-870020. Grote literaire namen te gast in Venray Het Literair Café Venray-regio aat aan de vooravond van haar ierde seizoen. De afgelopen jaren jeft het literair café een niet meer eg te denken plaats veroverd in het ulturele leven in de regio. Het Literair Café Venray-regio is vooral voor mensen die plezier ebben in de literatuur en ander cre- ief taalgebruik. Tijdens de literaire jeenkomsten en bijzondere mani- staties probeert het Literair Café ensen te laten ervaren dat litera- ïur aan iedereen wat te bieden ïeft. Het programma voor het nieuwe Bizoen 1995-1996 omvat wederom :n gevarieerd aanbod van aktivitei- jn. Nieuw dit jaar is de lokatie. De ijeenkomsten van het Literair Café fenray-regio vinden voortaan plaats de sfeervolle ruimte van De Witte oeve aan de Gasstraat 5 te Venray. anvang steeds om 20.30 uur. Het literair seizoen wordt vrijdag 2 september geopend met een jhrijversavond met als gast de inge Rotterdamse schrijver Marcel 'öring. Het Venrayse blokfluiten- smble En Bloc luistert het muzi- aal op. Donderdag 12 oktober is er :n jeugdliteraire wedstrijd en vrij- ag 20 oktober is de presentatie van ït jongste boek 'Mijn laatste iecht' van de in Geysteren woon- :htige prof. L. Nouwen. De i; elgische schrijfster Kristien emmerechts is vrijdag 3 november m de partij samen met het amerorkest Adagio Venray. SCHOUWBURG CAMPERT/MULDER In de Venrayse schouwburg treedt insdag 28 november het suksesvol- i literaire duo Remco Campert en an Mulder op. De muzikale omlijs- ng wordt verzorgd door het ènrayse Salonorkest. Deze literaire vond wordt georganiseerd in amenwerking met het cultureel entrum de Beejekurf. De uitreiking van de literaire prijs )e Raadselige Roos vindt plaats op rijdag 15 december waarbij de enrayse musicus Ad Haans het geheel opluistert met piano en accordeon. De schrijver/journalist Michel van der Plas komt verhalen tijdens de bijeenkomst van vrijdag 19 januari. Zondag 17 maart is er een grote boekenweekmanifestatie met onder andere medewerking van het Literair Contact Brabant waaraan Brabantse schrijvers meewerken. Zaterdag 23 maart is Jan Wolkers te gast bij de bibliotheek in Horst. De schrijversavonden worden afge sloten op zondag 12 mei met een optreden van de suksesvolle jonge schrijver Thomas Rosenboom. Zijn boeiend verhaal wordt opgeluisterd door Sonja Huysman (piano/zang). Omroep Venray heeft aangekon digd de schrijversavonden van het Literair Café Venray op te nemen en uit te zenden. Bovendien worden de avonden op deskundige wijze aan gekondigd en besproken. KURSUSSEN Het Literair Café Venray-regio heeft verder maandelijks een dicht regelwedstrijd in dit blad onder het motto van 'Doe mee met het Literair Café'. Verder worden bij voldoende belangstelling tweemaandelijkse schrijverskringbijeenkomsten gehouden voor amateur-proza en poëzieschrijvers. Tenslotte start op 25 september aan de Volksuniversiteit Venrayen.: de Stichting Kunstzinnige vorming de kursus creatief schrijven en start op 29 januari de kursus poëzie. Inlichtingen bij de Volksuniversiteit Venray. DONATEURS Literair Café Venray-regio krijgt geen overheidssubsidie en draait volledig op giften en donaties van literaire donateurs. Afgelopen jaar telde het literair café zo'n tachtig vaste donateurs. Het bestuur hoopt dat dit jaar de 100 donateurs worden gehaald. Het donateurschap kost minimaal 25 gulden. Donateurs krij gen maandelijks informatie thuisge stuurd over het programma en zij profiteren regelmatig van aanzienlij- Op zaterdag 16 september zal Midgetgolfclub Buitenlust haar jubileumjaar, ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan, afsluiten met een drietal evenementen op één dag! 's Morgens starten om 10.00 uur de Open Noordlimburgse Kampioenschappen Midgetgolf voor Rekreanten. Men kan dan, onder begeleiding, met officieel spelmateriaal een of twee rondjes maken. Hieraan kunnen alle niet- wedstrijdspelers deelnemen, welke zich eerder al hebben kunnen opge ven. Er kunnen maximaal 50 perso nen deelnemen. Voor informatie of opgave kan rhen het sekretariaat bel len, tel. 86548. Voor de winnaars staan enkele bekers klaar. Alle deel nemers ontvangen enkele attenties. Dit evenement zal duren tot 14.15 uur. Vanaf 15.00 tot 17.00 uur zal er een reünie plaatsvinden van oud leden. Een veertigtal oud-leden zijn aangeschreven, welke dan samen met de huidige leden nog eens de gang langs de hindernissen van de midgetgolfbaan zullen maken. Waarschijnlijk een leuk weerzien na jaren! Om 17.00 uur begint de officiële jubileum-receptie, welke zal voort duren tot 19.00 uur, waarna de leden en gasten nog enkele gezellige uur tjes zullen doorbrengen bij restau rant Buitenlust. Midgetgolfclub Buitenlust werd in 1970 opgericht onder de naam MGC Vlakwater. Na de brand in 1985 vond men in 1986 een nieuw tehuis bij de gastvrije fam. jacobs. Sinds de laatste drie jaar heeft het enthousiaste bestuur de midgetgolf- sport in de regio goed bevorderd, hetgeen geresulteerd heeft in een verdubbeling van het ledental van 17 naar 34! Het huidige bestuur, bestaande uit Hans Peeters, Jan Litjens, Martien Janssen en Tonny v.d. Boom zal vele handdrukken mogen ontvangen om een perfekt georganiseerd jubi leumjaar te onderstrepen! Blik op de midgetgolfbaan achter restaurant Buitenlust aan de Maasheseweg tijdens een van de laatste clubavonden. Inrichting is iets puur persoonlijks. In de showroom van Frans Lemmers maakt u kennis met een grote collectie gordijnen en vloerbedekkingen van diverse gerenomeerde merken. Goed en gezond slapen begint met de keuze van het juiste systeem en het juiste matras. In de showroom van Frans Lemmers is de afdeling slaapsystemen overzichtelijk en duidelijk gepresenteerd. Informeer eens naar de mogelijkheden van proefslapen! WONINGINRICHTING Patersstraat 31 Venray tel 0 4 7 8 0 ke kortingen. Het bankrekening nummer bij Rabobank Meerlo- Wanssum is 13.25.94.250 t.n.v. Literair Café Venray-regio met ver melding van: Gift (en uw adres). Nadere informatie bij het sekretari aat in Venray, tel. 0478-582948. Coniferen in brand Spelende kinderen hebben vorige week woensdagmiddag coniferen bij een woning aan de Bazuinstraat in brand gestoken. De brandweer kon de coniferen niet meer redden. Het is de politie nog niet gelukt de 'vuurtjestokers' te achterhalen. Bij beleggen komt veel kijken. Wij kunnen u daarover uitvoerig informeren. Twee nieuwe Rabogidsen bevatten uitgebreide informatie over beleggingsdoelen en beleggingskeuzes. Over risico en rendement. Over de fiscale aspecten van beleggen en over de rol die de Rabobank daarbij kan spelen. Interviews met mensen uit de beleggingswereld belichten de verschillende aspecten van het beleggen, evenals interviews met andere beleggers. Kortom, informatie die u op weg kan helpen een goede beleggingskeuze te maken. Wilt u meer weten? Vraag dan informatie aan. Vanzelfsprekend geheel vrijblijvend. Stuur mij de Rabogids Zelf beleggen met informatie over het beleggen in individuele fondsen. Hierin vindt u onder andere intervieuws met een fundamenteel en technisch analist, maar ook met beleggers en beleggingsadviseurs. Stuur mij de Rabogids Laten beleggen met informatie over het beleggen in de beleggingsfondsen van de Robeco Groep. Hierin vindt u onder andere een interview met prof. dr. JJ. van Duijn van de Robeco Groep. Neemt u persoonlijk contact met mij op. RabobankMeerlo-Wanssum m04784-8238) Rabobank Venray-Oostrum «ei 04780-330001 Rabobank Zeven rode m 04700-3 os 401 Op zondag 17 september is er weer een grote autocross te Overloon. Dit spektakel wordt geor ganiseerd door AST Duivenbos onder auspiciën van de ASUZ. Er wordt in verschillende klassen gereden zoals: 1300/1600 cc, 6 en 8 cilinder, rodeo's en uiteraard de fel begeerde zelfbouw. Verder zullen er in groten getale gastrijders aanwe zig zijn uit Overloon en omstreken. De autocross vindt plaats bij de Holthesedijk, aanvang 12.00 uur. Is men 18 jaar en in het bezit van een geldig rijbewijs dan kan men meedoen. De auto moet uiteraard wel aan de eisen voldoen van de ASUZ, dit in verband met de veilig heid van de rijders. En natuurlijk is er ook nog een damesrace. U kunt informatie inwinnen bij Paul Tax, tel. 04784-2203. De Vrije Academie heeft dit sei zoen lessen 'dansexpressie' in het programma opgenomen. Een acti viteit die een aantal jaren geleden al eens met veel succes in het pro gramma zat. De lessen worden gegeven door Grace Bellel. Dansexpressie is vooral geschikt voor kinderen. Bij dansexpressie gaat het erom het natuurlijk vermogen tot expres sie door middel van dans te ontwik kelen. Daarbij is het beleven van de de beweging belangrijker dan het leren van pasjes. Er is veel ruimte voor creativiteit én kleine kinderen kunnen er al veel plezier aan bele ven. Vanaf vijfjaar mogen de kinde ren meedoen. Een tweede nieuwe cursus is moderne dans, die eveneens gege ven wordt door Grace Bellel. Moderne dans is een dansvorm die heel anders is dan het klassieke bal let en uitgaat van de natuurlijke mogelijkheden van het menselijk lichaam. In vergelijking met het klassieke ballet kent moderne dans een veel vrijere manier van bewe gen. Voor deze cursus is de mini mumleeftijd twaalf jaar. Voor beide cursussen worden dinsdag 19 september gratis intro ductielessen gegeven. Die hebben plaats op de lokatie Groenewoltsepad 2. De introductie les dansexpressie wordt gehouden van 17.00 tot 18.00 uur. Van 18.00 tot 19.00 uur kunnen belangstellen den kennis maken met moderne dans. Voor inlichtingen: te. 077- 544967. Peuterspeelzaal de Hummeltjeshoek in de Bachstraat houdt zaterdag 23 september open huis. De ruim 20 jaar oude peuterspeelzaal is helemaal opge knapt en opnieuw ingericht. In De Hummeltjeshoek, gevestigd op de benedenverdieping van de flat in de Bachstraat, is iedereen tussen 10.00 en 13.00 uur van harte wel kom. In de afgelopen maanden is de peuterspeelzaal van binnen opge knapt en van binnen en van buiten nieuw in de verf gezet. Op het speel terrein is een nieuw speelhuisje ver rézen. In de winter wordt het hek werk om het terrein vernieuwd en verhoogd. Tijdens het open huis kunnen ouders en kinderen de peuterspeel zaal bezichtigen. Er is koffie, cake, spelletjes voor de kinderen en een optreden van kindercabaret 'Keereweere'. 'Go down Mozes' zondag in de Bonte Koe Vier muzikanten waarvoor klei ne en grote podia in Nederland en daarbuiten geen geheimen meer hebben, staan zondag in de vroege avonduren op het plankier van café De Bonte Koe. Als je net als de leden van 'Go down Mozes' al zó lang popmuziek maakt, dan moetje het wel erg leuk vinden. In 'Go down Mozes' speelt één van de bekendste ritmetandems van de vaderlandse pophistorie; bassist Freddy Cavalli en drummer Kees Meerman. Met Herman Brood's Wild Romance maakten ze eind jaren zeventig en begin jaren tachtig furore. Inmiddels is het duo met gitarist André Duet en zangeres Anneriek van Dorst actief onder de naam 'Go down Mozes'."De groeps- naam roept associaties op met gos pel, soul en blues, kortom Amerikaanse muziek en daar ligt inderdaad de basis voor het repertoi re. Het optreden begint rond 18.00 PEEL HST MAAS 'n abonnement waard Het Vincent van Gogh Instituut en het St. Vincentiushuis hebben besloten over te gaan tot een fusie. Tot 1 juli 1995 had het St. Vincentiushuis een erkenning van 105 bedden. Een tijdelijke erken ning voor 90 bedden voor de periode tot 1 januari 1997 is aan gevraagd. Indien het Ministerie van Volksgezondheid, Welzijn en Sport (VWS) voor 1 januari 1996 instemt met deze erkenning en met een overdracht ervan aan het Vincent van Gogh Instituut, kan tot een volledige fusie worden overgegaan. Wordt de erkenning niet op tijd verleend, dan kiezen de besturen van de instellingen vooralsnog voor een bestuurlijke fusie per 1 januari 1996. Dat bete kent dat de fusie dan voorlopig alleen op bestuurlijk niveau plaatsvindt. In het St. Vincentiushuis aan de Heuvelstraat in Venray wonen voor namelijk patiënten met meervoudige problemen, met name op het gebied van chronische gedrags- en psychia trische stoornissen. Een deel van de bewoners is matig of zwak begaafd. INTENTIE In januari 1984 ondertekenden de besturen van het St. Vincentiushuis en het Vincent van Gogh Instituut een verklaring waarin zij hun inten tie tot volledige fusie en integratie vastlegden. Dit met instemming van de verzekeraars en de Provincie. Op verzoek van beide instellingen stemde de staatssekretaris van WVC in 1986 in met een uitstel van de fusie. Volgens beide besturen is nu het moment aangebroken om op korte termijn tot een fusie over te gaan. Zij zijn beiden van mening dat er op termijn geen ruimte meer is voor het zelfstandig voortbestaan van het St. Vincentiushuis. In het kader van de ingrijpende herstruktu- rering van de intramurale gezond heidszorg Noord-Limburg is het noodzakelijk dat het St. Vincentiushuis onderdeel gaat uit maken van een grotere organisatie. STAPPENPLAN Het Vincent van Gogh Instituut is de aangewezen fusiepartner. Niet alleen vanwege de intentieverkla ring van 1984, maar vooral vanwege de funktionele relatie die al vele jaren tussen de beide instellingen bestaat. Staf en personeel van het St. Vincentiushuis stemming in met het Vincent van Gogh Instituut als fusiepartner. Zij gaan er wc. van uit dat de belangen van het personeel niet in het gedrang komen. De inten tie om over te gaan tot een fusie wordt besproken met de familie raad, de patiënten-/bcwonersraad en de Ondernemingsraden van beide instellingen. De fusiecommissie gaat nu een konkreet stappenplan opstellen. Dit plan wordt eveneens voorgelegd aan de verschillende raden. LOKATIE De bestaande lokatie van het St. Vincentiushuis aan de Heuvelstraat blijft tot het jaar 2000 gehandhaafd. Wel zal door de fusie het opname- en ontslagbeleid van het St. Vincentiushuis deel gaan uitmaken van dat van het Vincent van Gogh Instituut. Tot nu toe werden in het Vincentiushuis alleen patiënten van het Vincent van Gogh Instituut opgenomen. Opvoeding Waarom al die rotzooi op straat, als er overal een prullenbak staat. Waarom de sigarettenbak geleegd, op straat, parkeerplaats of steeg. Omdat het milieu achteruit gaat. Auto's staan rustig op de stoep, overal ligt papier en hondepoep. Alles wordt bekladderd en besmeurd, de oorzaak ligt achter de huisdeur, omdat de meeste opvoeder niets roept. Discipline wordt niet meer geleerd, wat ouderen zeggen is heel verkeerd. Vrijheid is het ware wachtwoord. Zelfbeslissen wordt overal gehoord. Zo word je vagebond en geen heer. De meester heet voortaan Jan of Piet, gezag dat is er tegenwoordig niet. Waarom zo je ook, rotzooi wordt geruimd, daar zijn mensen voor, blijf goedge luimd. En zorg, dat je het kwaad niet ziet. Gooi niets op straat, je hond geen poep, Ik weet, dat ik dit bijna voor niets roep. De wetten zijn om te worden nageleeid, zorg, dat je kind dat ook nastreeft. Dan hebben we straks een schone/vrije stoep. Ben Roeien Verloren en gevonden voorwerpen In het tijdvak van 4 tot en met 10 september werd bij de politie aan gifte gedaan van vermissing van de volgende goederen: VERLOREN Slavenarmband; bankpasjes van Crediet Lyonnais, Rabobank; bril in rood-oranje schuifkoker; sportbroek alle right, opdruk Claessen; Australische cheque; geldbedrag ƒ185,-; halsketting Christofas; handdoek O'Neill; bibliotheekpas en paspoort; damesportemonnee, inh. ƒ775,-; scheenbeschermer, Umbro; voetbal, Lotto; sok; Triple Seven tas; trainingspak met reklame snookercentrum Safe en A&S Intersport; valkparkiet, beestje mis aan een poot een teentje. GEVONDEN Knipbeurs; fietsen, CHB, Batavus, Ervo, Gazelle, Mars, Raleigh, omafiets Simplex; zwart leren jack n%et rode voering; suede 3/4 jack; blauw geruite pet; porte feuille, inh. papieren, bankpassen en geldbedrag van ƒ125,-; portemon nee met geldbedrag ƒ200,- en 2 bankpasjes; knuffelbeer in clowns pak. Inlichtingen omtrent de verloren en gevonden goederen tijdens kan tooruren op het politieburo aan de Leunseweg. LEO HENDRIKS UZERWWïtWÖCHJSCHAPPÊWtACHNES HOFSTRAAT 6 VENRAY TEL. 04780.-81069 FAX 81040 De aanleg van kabel-tv in de dor pen Vierhngsbeek, Groeningen, Maashees en Holthees lijkt steeds naderbij te komen. De onderhandelingen tussen de Stichting CAI Vierlingsbeek, Stichting CAI Maashees, de PNEM en de gemeente Vierlingsbeek zul len op korte termijn worden her opend nu het gemeentebestuur in principe bereid is om een bijdrage van ƒ100.000,- te leveren in de kos ten. Het gemeentebestuur is ingeno men met de konstruktieve houding van de beide CAI-sttchtingen, die gedurende vele jaren hebben zorg gedragen voor de doorgifte van radio- en tv-program ma's in Groeningen, Vierhngsbeek en Maashees. De afdeling Jong Nederland Venray organiseert in samenwerking met Jong Nederland Limburg in het weekend van 16 en 17 septembér a.s. 'Kaderschouw 95' in de omge ving van Venray. Deelnemers wor den verwacht van alle afdelingen van Jong Nederland Limburg. De kaderschouw is een terugke rende provinciale leidingaktiviteit die een keer in de twee jaar wordt gehouden. Een weckend met dit keer een speciaal thema: 'Rare Jongens, die Romeinen!'. Elke deelnemende afdeling ont vangt van de organisatie een pro grammaboekje. Hierin staat de nodi ge informatie en de voorbereidingen die men dient te treffen voor dit weekend. Tevens bevat dit boekje het globale programma van de aktï- viteiten, maar wat er dit keer precies gaat gebeuren is voor alle deelne mers een verrassing! Zaterdagmiddag worden er tal van aktiviteiten georganiseerd in het teken van de Romeinen. Zowel bin nen als buiten laten we de Romeinse tijd herleven. De deelnemers dienen dan ook in gepaste kleding te ver schijnen. Zaterdagavond zal Design een wervelend concert geven in de feesttent. Voor de zondag is er nog een ontbijtbuffet georganiseerd. Ook dit jaar draagt de Kaderschouw weer bij aan de kon takten tussen de leiding van diverse afdelingen onderling. Voor meer informatie: Jong Nederland Limburg, Markt 1, 6118 BB Nieuwstadt, tel. 04498-59909. NR A Yl Julianasingel 3, Venray Tel. 04780-82025

Peel en Maas | 1995 | | pagina 7