Caesar-Brouwer herenkleding Q s4ye*tda 5 JAAR BROUWER herenkleding in VENRAY A.s. zaterdag uitreiking Aldvenrodsen Ieërepries aan Bernard Kruysen Venrayse kunstenares exposeert in Vincent van Gogh Instituut Fanfarefeesten Meerlo in nieuwe uniformen Evenementenkalender Geslaagd Oud papier Geslaagde VZO fietstocht Nederlands kampioenschap modelvliegen Wereldwinkel Venray Stempels kreatief gebruiken Kollektanten op stap voor mensen met spierziektes Daarom 5 dagen lang (vr., za., zo, ma., di) 5 fantastische jubileumaanbiedingen. O Van Gils Kostuum antraciet grijs krijt streepje 798 nu 498,- Tevens donkerblauw en antraciet grijs kostuum 849 P1U 498,- Marineblauwe blazer 0 Donkerblauwe en zwarte pantalons Shirts Gentiluomo en Arrow QQ Dassen 3 stuks voor 100,- Tot ziens bij Grotestraat 43 Venray tel. 10943 Michael de Jong in 't Podium peel en maas I C»y 11 ia o Zaterdag 16 september zal tijdens een feestelijke bijeenkomst de 'Aldvenrodsen Ieërepries' worden uitgereikt aan de neer Bernard fouysen in zaal In den Engel te Venray, aanvang 20.00 uur. Het is voor de twaalfde keer dat de prijs, die Veldeke Venray in 1976 instelde, wordt uitgereikt. Bernard Kruysen krijgt de prijs uitgereikt vanwege zijn baanbrekend onder zoek naar de historie van Venray. Met de uitreiking van de Aldvenrodsen Ieërepries op zater dag 16 september krijgt Bernard Kruysen een erkenning voor zijn grote inzet bij het instandhouden van het historisch erfgoed van Venray en omgeving alsmede voor het verzamelen en bewaren van oud heidkundige voorwerpen, dokumen- ten en geschriften. PROGRAMMA Het programma van de uitreiking in zaal In den Engel vermeldt na de opening om precies 20.00 uur, een optreden van de groep 'Kwartjesvolk' uit het Brabantse Zeeland. Kwartjesvolk brengt lied jes en humor in het dialekt, die de dagelijkse beslommeringen naar de achtergrond drukken. Gezelligheid, vrijheid, lol en sfeer staan bij hen hoog in het vaandel en zijn de drijf veer van deze vriendenclub. Tijdens hun optredens stralen zij dit alles ook uit. De zesmansformatie bespeelt tijdens hun optredens maar liefst veertien verschillende instru menten. Na dit eerste optreden volgen enkele toespraken waarna de uitrei king van de Aldvenrodsen Ieërepries zal plaatsvinden. Na een korte pauze volgt het tweede optreden van Kwartjesvolk, waarna een ieder in de gelegenheid wordt gesteld Bernard Kruysen te feliciteren. Van 15 september tot 1 november exposeert Marlies van Zeben uit Venray met een twintigtal schilderij en in het vincent van Gogh Instituut. Deze gphilderijen iri aCryl en gemengde Jechnieken maakte zij na een inspirerend werkbezoek aan Berlijn* Marlies van Zeben (Windesheim, 1951) volgde de lerarenopleiding tekenen en textiel in Arnhem. Bij verschillende ateliers in onder ande re Den Haag, Deurne en Helenaveen, legde zij zich toe op de schilderkunst. De kunstenares omschrijft haar werk als 'lyrisch abstract' met figu ratieve elementen. In haar schilde rijen zoekt zij een evenwicht tussen het monumentale en het lichtvoeti ge. Zowel in vorm en kleur als in lijnvoering. Grafische elementen en robuust opgezette vlakken wisselen elkaar af. In 1993 bracht Van Zeben op uit nodiging van de Berlijnse kunste naar Christoph Dezelske een werk bezoek aan Berlijn. Dit inspireerde haar tot het maken van de in het Vincent van Gogh Instituut geëxpo seerde schilderijen. De zwaar bela den geschiedenis van Berlijn en de monumentale architectuur tegen over het bruisende van een wereld stad brengt Van Zeben tot uiting in een reeks thematische werken met titels als 'Zwevende beelden', 'Poorten' en 'Lichtgewichten'. De expositie is te bezichtigen in het hoofdgebouw van het Vincent van Gogh Instituut aan de. Stationsweg-464n Venray. Limburgse avond met Beppie Kraft en De Nachraove Fanfare Eendracht Meerlo gaat drie weekeinden lang op grootse wijze feest vieren. Daar is alle reden toe. Het muziekgezelschap bestaat 105 jaar en de 80 muzikanten krij gen allemaal een nieuw uniform. Een jaar lang heeft een speciaal in het leven geroepen uniformenfonds zich ingezet om samen met de leden van de fanfare 650 superloten te ver kopen. Een van de hoogtepunten van de feesten is de trekking van de loterij door notaris H. Mathijsen uit Venray waarbij een splinternieuwe Toyota Starlet is te winnen. Alle fes tiviteiten vinden plaats in de grote feesttent aan de Mgr. Jenneskensstraat te Meerlo naast de oefenruimte De Speulplats van de fanfare. DE NACHRAOVE De Meerlose fanfarefeesten wor den vrijdag 29 september ingezet met een Limburgse avond waarop enkele grote Limburgse toppers optreden. Het orkest De Peanuts buiten de spits af met hun bijzonde re dialektnummers. Vervolgens treedt de zeer bekende groep De Nachraove uit Maastricht op die grote bekendheid geniet met hun nummer Sjeng oan de Geng. Deze groep blijft alsmaar stijgen op de hitparade en kreeg begin juni op het Vrijthof in Maastricht 18.000 men sen op de been om de langste polo naise van de wereld te maken. De Limburgse avond wordt besloten met twee optredens van niemand minder dan de enige echte Limburgse nachtegaal Beppie Kraft. Deze Maastrichtse topzangeres kreeg voor haar werk vorig jaar de Gouden Narrenkap uitgereikt. Zaterdag 30 september komt de kleinste jeugd aan de beurt als voor het eerst in de zuidelijke provincies de unieke Smurfen House Tour in Meerlo de tenten opslaat. Vanaf twee uur staat het smurfen-paradijs opgesteld en zal de van radio en RTL-tv bekende Irene Moors zingen en springen met de jeugd. 's Avonds is er in de feesttent een galaconcert met fanfare Eendracht Meerlo, fanfare Sint Cecilia uit Bocholtz en fanfare Union Zelhem. De gastgezelschappen spelen in de concertafdeling en staan borg voor een fantastisch concert. CONCERTPROGRAMMA Zondag 1 oktober is de Fanfare Eendracht Dag die om 10.00 uur wordt ingezet met een hoogmis. Aansluitend worden de nieuwe uni formen aangeboden en worden enkele jubilarissen gehuldigd. Aansluitend vanaf 13.00 uur is er een concertprogramma met optre dens van diverse fanfaregezelschap pen. Dinsdag 3 oktober is de senioren middag. Deze is georganiseerd in samenwerking met de ouderenver eniging Sint Goar voor alle ouderen uit Meerlo en omgeving. Deze mid dag wordt muzikaal opgeluisterd door vier seniorenorkesten uit de regio. Soos Merlin organiseert samen met fanfare Eendracht Meerlo op vrijdagavond 6 oktober een popfes tival waarop de fameuze groep Bob Color de topper is. Zaterdag 7 okto ber is het jaarlijkse MeWatoernooi. Vanaf 19.00 uur treden de vijf fanfa regezelschappen uit de gemeente Meerlo-Wanssum op. Ze strijden om de MeWabokaal. DORPSBRUNCH Een grote dorpsbrunch en de trek king van de grote loterij staan op het programma van zondag 8 oktober. Om 11.00 uur begint de brunch en om 17.00 uur vindt de trekking plaats. Het laatste weekend van de fanfarefeesten staat in het teken van de dorpszeskamp op zaterdag 13 oktober en een grote rommelmarkt en kinderfeest op zondag 14 okto ber. Aan de Technische Universiteit is onlangs geslaagd voor het ingeni eursexamen richting werktuigbouw kunde Gérard Vroomen uit Heide. BASKETBALL-VERENIGING Aanstaande zaterdag 16 septem ber is het weer de derde zaterdag van de maand. Wij komen dan oud papier ophalen in cfe wijk die omslo ten wordt door de volgende straten: Julianasingel (vanaf Zuidooster), Raadhuisstraat, Dr. Kortmannweg, Industriestraat, Nieuwe Maasheseweg, Oostsingel, Min. Ch. de Ruysstraat, Kolkweg. Ook in de hier genoemde straten komen we het papier ophalen. U kunt uw papier vanaf 09.30 uur buiten zetten. Als het papier bij u niet is opgehaald kunt u dit melden bij Tineke Lamers, tel. 81445. Wij komen het dan alsnog halen. De VZO Ysselsteyn Leunen Veulen Heide Merselo Vredepeel organiseerde afgelopen zondag haar jaarlijkse fietstocht. Ruim 250 deel nemers genoten van het prachtige weer en de mooie tocht. Vooral het bezoek aan het autoschadebedriif Hulsterdreef viel goed in de smaak. De foto's die gemaakt zijn in de Ferrari kunnen vanaf a.s. zaterdag afgehaald worden bij de Hulsterdreef. Ook voerde de tocht langs het nieuwe rekreatiegebied De Witte Vennen, waar men een kijkje kon nemen. De antwoorden op de gestelde vragen: 1. 1543 en 1641; 2. Derks, 94; 3. waterbasis; 4. halfweg; 5. Ethiopië, Zaïre, Sri Lanka, Bangladesh, Ghana, Irak; 6. 888+88+8+8+8; 7. Agent, Kelner, Imker, Timmerman, Kastelein; 8. een 3. Uit een flink aantal goede oploss ingen werden de volgende prijswin naars getrokken: mevr. D. van Kempen uit Leunen, Van Duuren uit America, mevr. V.d. Elzakker uit Ysselsteyn en mevr. Weijs uit Veulen. De prijzen zijn inmiddels overhandigd. De Don Bosco Ruiters kunnen de opbrengst, het mooie bedrag van ƒ1.000,- tegemoet zien. De organisatie dankt allen die hebben meegewerkt om deze fiets tocht weer te doen slagen en hoopt volgend jaar weer een fietstocht te organiseren. Verloren en gevonden voorwerpen In het tijdvak van 4 tot en met 10 september werd bij de politie aan gifte gedaan van vermissing van de volgende goederen: VERLOREN Slavenarmband; bankpasjes van Crediet Lyonnais, Rabobank; bril in rood-oranje schuifkoker; sportbroek alle right, opdruk Claessen; Australische cheque; geldbedrag ƒ185,-; halsketting Christofas; handdoek O'Neill; bibliotheekpas en paspoort; damesportemonnee, inh. ƒ775,-; scheenbeschermer, Umbro; voetbal, Lotto; sok; Triple Seven tas; trainingspak met reklame snookercentrum Safe en A&S Intersport; valkparkiet, beestje mis aan een poot een teentje. GEVONDEN Knipbeurs; fietsen, CHB, Batavus, Ervo, Gazelle, Mars, Raleigh, omafiets Simplex; zwart •leren jack met rode voering; suede 3/4 jack; blauw geruite pet; porte feuille, inh. papieren, bankpassen ën ^geldbedrag van ƒ125,-; portemon nee met geldbedrag ƒ200,- en 2 bankpasjes; knuffelbeer in clowns pak. Inlichtingen omtrent de verloren en gevonden goederen tijdens kan tooruren op het politieburo aan de Leunseweg. Inbraken in auto's Er werd aangifte gedaan door een 37-jarige Venrayse van inbraak in haar op de parkeerplaats bij het zwembad aan de Oostsingel gepar keerde personenauto.- Door force ring was toegang verkregen en ont vreemd werd haar schoudertas met daarin vijf girobetaalkaarten, een paspoort, een rijbewijs en kenteken bewijs deel 1 en 2. Een 23-jarige inwoner van Leunen deed aangifte van inbraak in zijn in de Verkleystraat geparkeerde personenauto. Uit de auto was de radiocassettespeler ontvreemd. Ook de komplete hoedenplank met daar in twee boxen was verdwenen. Om toegang tot de auto te verkrijgen was een ruit met een baksteen inge gooid. Op zondag 17 september organi seert Motormodelvliegclub de Pioniers Venray een kunstvlucht- wedstrijd die meetelt voor het Nederlands kampioenschap. Vanaf 10.00 uur komen er drie klassen aan de start namelijk RC-2, RC-3 (dit zijn de klassen die door een verbrandingsmotor worden aan gedreven) en F5A. In deze klasse worden de modelvliegtuigen door elektromotoren aangedreven. Alle klassen zullen een volledig kunstvlucht-programma afwerken, waarin spektakulaire figuren gevlo gen worden die door een jury beoor deeld zullen worden. Vanaf 10.00 uur is iedereen wel kom op terrein De Versen, Sinnesstraat in Oirlo, de entree is gratis. Voor meer informatie kunt u kontakt opnemen met E. Aarts, tel. 04780-89490. Handelswijs Op zondag 3 september vierde Wereldwinkel Venray het vijfjarig bestaan in de schouwburg. Het prachtige lied 'Moeder Aarde' van Jules de Corte, dat door Peter van Marle werd gezongen met begelei ding op de vleugel van Jules de Corte, zette meteen de toon. Er is op de aarde genoeg voedsel om de hele wereldbevolking te voeden, maar de verhoudingen liggen scheef. Van dit gegeven naar de eerlijke handel, die de Wereldwinkel voorstaat, is maar een stap! Het was een sprankelend feest en de Venrayse bevolking was in groten getale gekomen. Er was van alles te doen: het koffie-cabaret van Servaes Custers, een Afrikaanse dansgroep, muziekgroep Tuya, een Moluks zangduo; een expositie van Papoeakunst; stalletjes met een proeverij van Chileense wijn, speel goed uit Sri Lanka, kunstvoorwer pen uit Kenya, kleden en wierook uit India, een Wereldboekenkraam, de originele eerste Wereldwinkelkraam; video- en dia presentaties, poppenkast, works hops steenhakken, vriendschaps bandjes en speldjes van minuscule maken voor kinderen. Op iet terras werd op een oorspronke lijke manier koffie gebrand. Samen met de Wereldwinkel presenteerde Oikos een ontdekkingstocht door de Wereldboerderij. Kinderen van 8 tot 12 jaar konden aan een prijsvraag in hetzelfde kader meedoen. De eerste prijs gaat naar Lotte Ramekers uit Oostrum, de tweede naar Iris Merken iiit Venray en de derde prijs is voor Richard Krijgsman uit Venray. Zij kunnen deze prijzen vanaf zaterdag 16 september in de Wereldwinkel, Henseniusstraat 3a afhalen. De medewerkers van de Wereldwinkel bedanken iedereen die er aan mee heeft geholpen deze dag zo geslaagd te maken en zij hopen in de toekomst ook op uw steun voor de eerlijke handel te kun nen rekenen. De Wereldwinkel is geopend: maandag van 12.00 tot 18.00 uur; dinsdag t/m donderdag van 10.00 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 18.00 uur; vrijdag van 10.00 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 21.00 uur en zater dag van 10.00 tot 17.00 uur. Vlag uit, winkel open! Tijdens opening stijden is de winkel telefonisch te bereiken onder nr. 88571. Jas gestolen Een 25-jarige Venraynaar deed aangifte van diefstal van zijn leren jas uit de garderobe van een café in het Schoutenstraatje. 16-17 sept.: 10.14.00 uur Kadervorming voor leiding Jong Nederland, MC De Peel, Middenpeelweg. 16 sept.: 10.00 Open Noordlimburgse kampioenschappen midgetgolf, res taurant Buitenlust, Venray. 17 sept.: 19.00 uur Liedjesfestival, schouwburg Venray. 22-23-24 en 29-30 sept.: Muziekfeesten Harmonie St. Catharina Leunen. 22 sept. 20.30-01.00 uur Rowwen Hèze, Steegsepeclweg; 23 sept. 19.30- 01.00 uur Clown, jubilarissen receptie; Wooden Chain in de tent; 24 sept. 09.30-20.00 uur H. Mis, die Fröhl. Rubensammlcr, joekskapellenfestival; de Zingende freesia's; 29 sept. 20.30 uur Oef; 30 sept. 20.30 uur Moravanka. 22 sept.: 20.00 uur De Frivole Framboos, muzikale kolder, schouwburg Venray. 23 sept.: 's middags reünie voor (oud) personeels- en bestuursleden in de bibliotheek te Venray. 23 sept.: 10.30 uur Bridgedrive ƒ50,- p.p., incl. koffie en gebak, lunch, overmaken: 409803634 in café In den Engel, kroegentocht, vënray. 22-23-24 sept.: vanaf 22 sept. 20.00 uur, 25-jarig bestaansfeest Jera. met - >vei P01 Samengestelde "F optreden diverse bands, tent (tegenover LLTB), Ysselsteyn. - fa >ny 's/paarden, Peelken 2, Ysselsteyn. wedstrijd pony's, 24 sept.: 09.00-17.00 uur Wedstrijd 24 sept. 09.00-17.00 uur Paardekopbossen, Ysselsteyn. 24 sept.: ±12.00-13.30 uur 3e Centrumloop (wegwedstrijd), buitensingels en centrum Venray. Expositie in het Oorlogsmuseum in Overloon tot 20 sept. Kleding op de bon i.s.m. Libelle; bijzondere kleding, gemaakt en samengesteld met veel creativiteit, van particuliere bezitters. Iedere maandag t/m zaterdag van 14.00-16.00 uur Openstelling Grote Kerk/St. Petrus Banden kerk. T/m half sept. iedere dinsdag 13.30 uur stadswandeling o.Lvi een stads- gids. Kunstmanifestatie 'Illusies '95' in het Odapark, Merseloseweg, Venray. Tot 1 okt. kunstmanifestatie 'Illusies 95' in het Odapark, Merseloseweg, Venray. vy Zondag 17 september a.s van 13.00 tot 17.00 uur, zal Angelika Groenendaal in boek- en kantoor boekhandel Van den Munckhof bv een demonstratie geven met Verhees Art Stamps. Art Stamps zijn hobby-stempels met leuke afbeeldingen en aardige of originele teksten. Goede art stamps, waarmee je fijn kunt wer ken, zijn gemaakt van echte rubber. Art Stamps zijn heus niet alleen voor kinderen. Kinderen kunnen wel de eenvoudige technieken toe passen, maar volwassenen kunnen ingewikkeldere mogelijkheden toe passen. Met Art Stamps maak je zelf, op een kreatieve manier, allerlei leuke dingen zoals labels voor een kado, geboortekaartjes, groeten, kerst- en nieuwjaarskaarten, verpakkingspa pier, enveloppen en allerlei wens kaarten in veel verschillende en ori- finele composities en in veel mooie leuren. Zelfs wanneer men helemaal niet kan tekenen maakt men met Art Stamps de mooiste dingen. Het is individueel werk waar men aldoen- de kreatief in wordt. Het Wordt no^f leuker als meerde-- re stempels gekombineerd worden. Art stempelen kan ook in kombina- tie met glitters, origami, reliëf door drukken met een malletje, pop-up techniek en met punches. Een aantal Art- Stamptechnieken zullen op zon dag 17 september gedemonstreerd worden, bij aankoop van art stempels én/of materialen ont vangt de klant alleen op zondag 17 september een korting van 10%. Schapen op de spoorlijn Zaterdagmorgen moest de politie in aktie komen omdat er 33 schapen aan de wandel waren gegaan. De politie kon met behulp van inwoners van Oirlo de schapen, die op de spoorlijn liepen tussen de Witte Venneweg en de kom van Oirlo, in een weide drijven. Er gebeurden geen ongelukken, mede omdat de treinen met aangepaste snelheid reden. U kunt de komende week, van 17 t/m 23 september, aan de kollekte- bus bijna niet ontkomen. Meer dan 60.000 kollektanten (dat is 10% meer dan vorig jaar) zijn dan onder weg om geld op te halen voor het Prinses Beatrix Fonds. Dit fonds, waarvan de koningin beschermvrou we is, overkoepelt alle belangenver enigingen van spierzieken, die lij den aan onder andere polio, ziekte van Parkinson, ziekte van Huntington, spasticiteit, multiple sclerose. 200.000 ZIEKEN Meer dan 200.000 mensen in Nederland lijden aan één van deze ziektes. Om dat aantal drastisch terug te dringen, zijn er medicijnen nodig waarnaar de wetenschappers nog op zoek zijn. Dat werk vraagt veel geld, geld dat door het Prinses Beatrix Fonds wordt geleverd. Behalve dit en het subsidiëren van de patiëntenbelangenverenigingen, levert het PBF ook veel individuele Jfulp- -.f VAKANTIEBUNGALOWS Maar de belangrijkste aktiviteit van het volgend jaar jubilerende fonds (40 jaar) wordt een forse uit breiding van het aantal aangepaste vakantiebungalows voor gehandi capten en hun familie. Dit jaar wordt het negende vakantiehuis neergezet. Helaas nog altijd een druppel op een gloeiende plaat. Nu kunnen jaarlijks enkele honderden gehandicapten met hun familie één week op vakantie. Met de aangepas te bungalows die de komende paar jaar met medewerking van een gerenommeerde exploitant van vakantieparken worden neergezet, komt het aantal op vijftien. De gehandicapten kunnen dan boven dien twee weken in plaats van één week met vakantie. En dat allemaal dankzij uw medewerking. Loop dus niet weg als u een kollektant ziet, maar geef. Toch gemist? Stort dan uw bijdrage op giro 969. Voor informatie: Lies van Bavel- van Nieuwenhoven. Albionstraat 9. 5809 AB Leunen, tel. 04780-82193. double breasted o.a. Van Gils, 498 - 598 nu o4ï7,- 100% zuiver scheerwol (machine wasbaar) 239 nu IOÜ,- in de kleuren wit, blauw en gedessineerd 149 - 189 nu 570,- Om in deze 5 feestdagen mee te profiteren komt Caesar met een spetterende feestaanbieding! (Zie onze advertentie op pagina 5) EXCLUSIEVE HERENMODE VENRAY ZONDAGSDIENST HUISARTSEN Weekenddienst voor de patiënten van M. van Tiel, R.E. Gabeler, Th. Lankvcld, H. Schraven, J. Wittgen en B. van Casteren-van Gils: M. van TIEL Stationsweg 15a, tel. 81465 Weekenddienst voor de patiënten van P. Corver, G. van Loon, E. de Muinck Keizer, A. Coenen, F. Schmeetz, D. Vercauteren, J. de Vocht en M. v.d. Acker: za: J. de VOCHT Henseniusstraat 13a, tel. 81878 zo: F. SCHMEETZ Aronskelk 76, tel. 85900 Weekenddienst voor de patiënten van dkt. Kcijzer en dkt. Van Dongen: R. KEIJZER Van Beurdenweg 10, Ysselsteyn tel. 04780-41777 vrijdag 18.00 tot zondag 24.00 uur. Voor spoedeisende gevallen kunt u op de genoemde data bij de genoemde doktoren terecht: 's morgens van 10.00 tot 11.00 uur 's middags van 17.00 tot 18.00 uur ZIEKENVERVOER Tel. 077-575757 ONGEVALLEN Tel. 06-11 WEEKEND- EN NACHTDIENST VENRAYSE APOTHEKEN DE MONNIKSKAP Paterslaan 2, tel. 80140 van vrijdagavond 18.00 uur tot vol gende week vrijdag. Openstelling: zaterdag van 10.00 tot 12.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur zondag van 10.00 tot 11.00 uur. Verder alleen voor spoedgevallen (via het nachtluikje) TANDARTSEN WEEKENDDIENST VENRAY-YSSELSTEYN Voor spoedeisende gevallen uitsluitend na telefonische afspraak neemt waar: H. HAMM1NGA, tel. 11132 WEEKENDDIENST DIERENARTSEN DIERENARTSENPRAKTUK VENRAY Oude Oostrumseweg 26 tel. 81336 of 86457 E.M. Ruymbeek, J.M. van Winden, W.H. de Vocht, R.C. Goedegebuure, V. Geurts, R. Eelderink en G. Gelling W. de VOCHT en E. RUYM BEEK DIERENARTSENPRAKTIJK OOSTRUM W. LOONEN Mgr. Hanssenstraaf 42, Oostrum tel. 82690 zaterdag en zondag van 13.30 tot 14.00 uur en van 18.00 tot 19.00 uur WEEKENDDIENST VERLOSKUNDIGEN voor de praktijken van mevr. Raaymakers, mevr. Van Eerten, mevr. Tiggeloven en mevr. Vermazeren M. VERMAZEREN, tel. 04784- 2273 vanaf vrijdag 12 uur tot maandag 8 uur WEEKDIENST VERLOSKUNDIGEN De weekdienst van de praktijk van mevr. Van Eerten en mevr. Tiggeloven worden vanaf maandag 8 uur tot vrijdag 12 uur waargeno men door: H. EERTEN Volen 2A, Heide tel. 04780-13727 Afspraken maken 's middags tussen 18.00 en 19.00 uur, tel. 82411 Zondag 17 september te gast in 't Podium: Michael de Jong, Amerikaanse Nederlander, die met zijn Friese vader in 1951 op zesjari ge leeftijd naar Amerika vertrok. Hij kreeg daar al snel de smaak te pak ken van muziek en dan vooral de blues. Vanaf zijn dertiende speelde en zong hij in allerlei bluesbandjes en kwam daar al snel in kontakt met Jimmy Reed en speelde bij hem in de band. Na de dood van Jimmy Reed werd hij gevraagd door allerlei grootheden in de muziek zoals Country Joe, Albert King, John Lee Hooker en John Mayall. Sinds enige tijd woont hij weer in Nederland en deed veel samen met Jan Akkerman. Hij noemt zichzelf de 'notorius bad boy of the blues'. In kritieken van onder andere het muziekblad OOR wordt hij beschreven als een man die van agressief naar ingeto gen switchend kan gaan, met een stem die noopt tot luisteren. Tijdens de 'Geleander Rocknach' in de Hanenhof was hij de revelatie en redde het festival. In zijn eentje boeide hij 't publiek drie uur lang. 'Een aanrader', nu in 't Podium; aanvang ongeveer 20.30 uur, entree fSr- Oorlogstuig Tijdens het rooien van aardappe len op een aardappelveld aan de Pauwweg kwam een nog intakt zijn de brisantgranaat tussen de aardap pels naar boven. Het oorlogstuig is in afwachting van de ruiming door de EOC, veilig gesteld.

Peel en Maas | 1995 | | pagina 3