OOGST- DANKVIERING 25 jaar Jera te Ysselsteyn Evenementenkalender Kringtoernooi brandweerkorpsen Meerlo in Gjim&eJZ O6 REGIOKALENDER Volksdansen Den Hoender Geslaagd Kring Venray v.d. LLTB. Kring Venray v.d. L.V.B. Kring Venray v.d. A.J.K. Kring Venray v.d. V.A.V. Tai Chi Bedevaart naar Wittem anssen Oud papier 55-plussers hebben een streepje voor Gimsel Natuurvoeding de smaak van de toekomst! ^45 V» 60 Bibliotheek- nieuws Ars Musica ontvangt ƒ2.500,- van Anjerloterij PEEL EN MAAS Donderdag 31 augustus 1995 - Pagina 3 Groot jubileum in september Dit jaar is het 25 jaar geleden dat in Ysselsteyn jeugdvereniging Jera '70 werd opgericht. De Jera, die zijn thuishonk neeft in jeugdcentrum De Koel heeft een glorieus verleden achter zich. Vele jeugdigen uit Ysselsteyn herinneren zich vast nog wel de leuke aktiviteiten op donder dag- en vrijdagavond en de gezelli ge kampweken. Op zaterdag trok de jeugd van heinde en verre naar de Jera toe om de geweldige disco avonden te bezoeken. En ook nu na 25 jaar is de Jera nog steeds een belangrijk uitgaans centrum voor de jeugd uit Yssel steyn, Venray, Leunen en talrijke andere plaatsen. Volgens de bekende Jera-traditie zal het 25-jarig bestaan uitbundig gevierd worden, waarbij zowel jong als oud aan hun trekken zullen komen. KINDERSHOW Het feest zal op woensdag 20 sep tember beginnen met de grandioze Rinaldo kindershow voor de jeugd van de lagere school. Op donderdag 21 september zal er een besloten feest gehouden worden voor buurt en medewerkers van de Jera. GOLDIES NIGHT Op vrijdag 22 september wordt een wervelende oldies night gepre senteerd. Tijdens deze avond zullen de formaties The Sparks en The Belushi Memorial Blues Brothers Band optreden. The Sparks is een Nederlandse formatie die in de jaren 60 vaak opt rad met toenmalige toppers als Sandy Coast. In de jaren negentig staan ze vaak zij aan zijn met The Fortunes op Oldies festivals. The Belushi Memorial Blues Brothers Band is een magnifieke afspiegeling van de originele Blues Brothers. Naast nummers van Jake en Elwood Blues spelen ze ook andere soiiltoppefS zoals nummers van Otis Redding en James Brown. Oud-medewerkers, oud-bestuurs leden en oud-meewerkende ouders kunnen voor dit spektakel vrijkaar ten bestellen bij W. Janssen, tel. 42021 of H. Beelen, tel. 41793. SNEEUWKLOKJES Op zaterdag 23 september zullen twee bands het podium bestijgen. Eén van deze bands is de formatie de Sneeuwklokjes. Deze formatie uit Mill die reeds in het voorpro gramma van Normaal stond is zeker geen onbekende in deze regio. Overigens heeft dit optreden nog een speciaal tintje. Op 7 oktober namelijk zal de band voor de laatste maal optreden. Het optreden bij de Jera zal het een na laatst optreden worden. Wees er dus bij. De tweede band van deze avond is de formatie Wild Voice. Ook deze band timmert al een aantal jaren ste vig aan de weg in de regio en zal ook nu weer garant staan voor een daverend optreden. FESTIVAL Op zondag 24 september wordt de feestweek afgesloten met een gran dioos festival, dat geopend zal wor den door de formatie Hobson's Choice uit Castenray.De formatie speelt onder andere covers van Queen, Marillion en Heart. Daarna is het de beurt aan de Horster band de Heideroosjes. Deze band die in juni het Rocking Kolonia festival (Pinkpop) opende en waarbij zanger Marco Roelofs is uitgekozen tot beste zanger bij de Grote Prijs, zal een optreden geven waarbij de vonken er van af vliegen. Een paar maanden geleden pre senteerden ze er hun CD Love, Peace Destruction en ook nu zijn ze weer van de partij. Jera's eigen 'huisband' Wörtelstemp mag natuurlijk niet ontbreken op dit fes tival. Met hun ruige bluesrock en gevoelige ballades zullen zij menig bezoeker het nodige kippevel bezor gen. De avond wordt afgesloten door de in België wonende Italianen en Grieken van La Vita. Door middel van een grote muzikale variatie en een flinke dosis humor zullen de vijf leden iedereen meenemen op een chaotische muzikale reis rond de wereld. FEESTTENT De aktiviteiten zullen plaats vin den in de speciale feesttent die zal worden opgetrokken op het voetbal veld langs de Jera. Deze tent is op vrijdag en zaterdag geopend van 20.00 tot 02.00 uur, op zondag van 15.00 tot 01.00 uur. De entreeprij zen bedragen voor vrijdag en zon dag ƒ7,50, op zaterdag ƒ5,-. Bij deze nodigen wij iedereen van harte uit! Wij zijn een groep sportieve dames die iedere woensdagmorgen om 9 uur in Den Hoender volksdan sen. Daardoor werken wij aan onze konditie en vergroten ons uithou dingsvermogen. Omdat wij de dan sen leren onthouden zit er ook geheugentraining bij. Een ideale vrijetijdsbesteding als u niet zoals wij niet piepjong meer zijn maar iog lang niet oud. Onze d; dansleidster start met een nieuwe volksdansprogramma, zodat iedereen mee kan doen. Ook als u nog nooit gedanst heeft. Omdat de groep niet te groot mag worden kun nen er ongeveer vijf nieuwe leden bij, minimum leeftijd 50 jaar. Al u meer informatie wilt kunt u het best kontakt opnemen met onze dansleidster Ans, tel. 82623, ook als u zich wilt opgeven. Wij starten op woensdag 6 sep tember. Marcel Korevaar is geslaagd voor de richtingen besturingstechnologie en hogere informatica aan de Hogeschool Eindhoven en Master of Science Informaties aan de Montfort University in Leicester. Aan de Hogeschool Sittard slaag de Don Funcken te Venray voor pro grammamaker in de afstudeerrich ting audiovisuele produktie. Iris Houba, ex- Boschveldleerlinge, is op 21 augus tus jl. afgestudeerd aan de faculteit Moleculaire Wetenschappen van de Landbouw Universiteit te Wageningen. Aan de Katholieke Universiteit Nijmegen is Bianca Swinkels afge studeerd in het vak geschiedenis. 2 sept.: 10.00-17.00 uur Waterwijs Watermanifestatie, schouwburg en tlein, Venray. sept.: 13.00-17.00 uur Venray handelswijs, lustrum Wereldwinkel, Schouwburg en plein, Venray. 2 t/m 5 sept: Kermis, Veulen. 9 t/m 12 sept.: Kermis Oostrum. 9 sept.: 12.30-22.00 uur Onthulling van De Zwaan met nostalgische festi viteiten. 9 en 10 sept.: 13.00-24.00 en 10.00-18.00 uur Vliegerfeest, Keizersveld. 9 en 10 sept.: 11.00-18.00 uur Auto Speedway, circuit De Peel. 9 en 10 sept.: 10.00 uur Opening schouwburgseizoen met diverse aktivitei ten. 10sept.: 11.30-18.00 uur Zomerfestijn FrUuhschoppen, Matthiasstraat, Castenray. lOsept.: 11.00-18.00 uur Fietsoriëntatietocht, Ysselsteyn. Expositie in het Oorlogsmuseum in Overloon tot 20 sept. Kleding op de bon ï.s.m. Libelle; bijzondere kleding, gemaakt en samengesteld met veel creativiteit, van particuliere bezitters. T/m half sept. iedere woensdag Wandeling door de Peel met demonstra tie turfsteken. Start 13.15 uur rotonde Heidsepeelweg in Ysselsteyn. Iedere maandag t/m zaterdag van 14.00-16.00 uur Openstelling Grote Kerk/St. Petrus Banden kerk. T/m half sept. iedere dinsdag 13.30 uur stadswandeling o.l.v. een stads- gids. Kunstmanifestatie 'Illusies '95' in het Odapark, Merseloseweg, Venray. Van 25 aug. tot 1 okt. kunstmanifestatie 'Illusies 95' in het Odapark, \^Merseloseweg, Venray.y nodigt haar leden uit op de jaarlijkse te Wanssum op zondag 3 september nabij de jachthaven. Aanvang 10 uur Bij slecht weer wordt de oogstdankviering in de kerk gehouden. Kringvoorzitter v.d. L.LT.B. Kringvoorzitter v.d. L.V.B. Kringvoorzitter v.d. A.J.K. Kringvoorzitter v.d. V.A.V. Fr. Janssen Mevr. Vollenberg-Keijzers Peter Francken Mevr. van Hoof-Wientjes Sinds vorig jaar is het concept van de bekende 'oefentocht' van de 'Brandweerkring Noord-Limburg' gewijzigd. In plaats van een oefen- bezoek te brengen aan vier of vijf collega brandweerkorpsen kwam de gehele brandweer Noord-Limburg vorig jaar in Horst bij elkaar voor een zogenaamd 'Kringtoernooi'. Hier vond een ferme krachtmeting plaats, maar de gelegenheid werd vooral benut om de onderlinge kon takten te verstevigen. Al met al viel deze nieuwe opzet bijzonder goed. Het toernooi was uitstekend opgezet en het weer, de entourage en de onderlinge sfeer waren prima. Een en ander heeft er dan ook toe geleid, deze gewijzigde Qgzet van het. 'kringtoernooi'voor de nabije toe komst door te zetten. „De winnaar van het kringtoernooi 1994, de Centrale Bfandweer Meerlo, heeft zich bereid verklaard de organisatie van het toernooi op de eerste zaterdag van september in 1995 op zicht te nemen. Gelet op de wedstrijdervaringen van dit korps zijn de verwachtingen hoog gespan nen (zeven maal algemeen winnaar van deze wedstrijdaktiviteiten van de Brandweerkring Noord-Limburg, kort gezegd is er geen jaar voorbij gegaan of ze zaten in de prijs of prij zen). Ongetwijfeld zal de organisatie van het tweede brandweerlaingtoer- nooi de Centrale Brandweer Meerlo er alles aan doen om met dit toer nooi de goede band tussen de Noordlimburgse brandweerkorpsen te versterken. Achttien brandweerkorpsen uit geheel Noord-Limburg nemen op zaterdag 2 september deel aan deze wedstrijden en zullen strijden om de hoogste eer. Deze strijd zal plaats vinden op het evenemententerrein 'Megelsprong' Meerlo-Megelsum en begint om 10 uur. Deze wedstrijden bestaan uit zeven verschillende inzetten die door alle brandweerteams uitge voerd moeten iworden.^ Snelheid, vaardigheid, creativiteit, concentra tie, leiding geven en teamwork zul len hieraan ten grondslag liggen. Het spreekt voor zich dat naast familieleden en vrienden van de deelnemende spuitgasten ook ande re belangstellenden meer dan wel kom zijn. De toegang is gratis en de jeugd kan zich de hele dag uitleven op de aanwezige attrakties. De wedstrijden zijn om 16.00 uur afgelopen en om 17.00 uur volgt de prijsuitreiking. Binnenkort start de Stichting Taoistische Tai Chi Nederland een instruktiemiddag voor het beoefe nen van Tai Chi. Deze traditionele Chinese bewegingskunst is bevor derend voor ae gezondheid van lichaam en geest. Op 9 september is er een intro- duktiemidaag in De Opmaat, Zuidsingel 37 te Venray. Aanvang 14.00 uur. U kunt zich hiervoor aan melden onder tel.nr. 04780-84835. - Op zondag 10 september trekt de Bedevaart van Noord- en Midden- Limburg voor de 53e keer naar Sint Gerardus in Wittem. Tijdens zijn leven 11726-1755) was deze Gerardus veel mensen tot steun en hulp. Tot op de dag van vandaag toe wordt de helpende nabijheid van deze bijzondere man niet alleen gezocht maar blijkbaar ook gevonden: de stroom van pel grims naar Wittem blijft immers ongestoord aanhouden. Ze zijn niet te tellen, al de mensen die met hun lief en leed naar dit plekje in Zuid- Limburg komen. Een wonderlijke man, deze een voudige Broeder Redemptorist, een man om niet gemakkelijk te verge ten. Een teken van Gods nabijheid in een vaak onzalige en harde wereld. Een oproep ook om voor elkaar 'zo goed als God te zijn'. Het hoofdthema bij deze bede vaart is dit jaar: 'Gaandeweg de weg gaan'. Het programma van deze vol ledig verzorgde bus-bedevaart ziet er als volgt uit: vertrek om 08.30 uur bij het gemeentehuis; na aan komst in Wittem is er omstreeks 11.30 uur een plechtige eucharistie viering in de kloostertuin; om 14.30 uur is er plechtig lof, sacraments processie, feestpreek en ziekenze gen in de tuin van het klooster. Daarbij wordt gebeden voor de bin nengekomen intenties. Om 16.30 uur afscheidsoefening in de kapel met zegening van medailles en andere religieuze voorwerpen. Aanmelden voor de bedevaart kan bij R van Mil, Nieuweind 32, tel. 83734. J onder een dartS'ÊpSfiart-y J C E N'TR U M mimi t. HOI MA Vuny. iel 84W-HS0 Je moet ze wel even goed voorlichten... Waar jouw vrienden behoefte aan hebben is goed voorlichting over wat er allemaal bij ons gebeurt. In een gewone disco moet je je bij voorbeeld eerst behoorlijk uitsloven om de aandacht van de andere sexe te trekken. En dan is het nóg maar afwachten... Bij ons mogen je vrienden vanaf stap één een meisje direkt vastpakken, zonder al die poes-pas die je in de discotheek tegenkomt. Ondertussen leren ze nog goed swingen ook. En verder zijn wij in de weekends natuurlijk een lekkere disco, met dit verschil dat de dansvloer wat groter is en dat de meiden vooral kómen om met jou en je vrienden te dansen. Niemand hoeft zich dus meer uit te sloven... en dat is wel zo prettig! Diefstal parasol Door in Venraynaar werd aangifte gedaan van diefstal van een witte parasol uit de tuin van zijn woning aan Aronskelk. De parasol heeft een doorsnede van 3,5 meter en heeft een waarde van ongeveer ƒ200,-. De diefstal heeft plaats gevonden in de nacht van 26 op 27 augustus. LANDWEERT III Maandag 4 september wordt er door biljartvereniging DOS weder om het oud papier opgehaald in Landweer! III. Men wordt verzocht om het papier goed gebundeld vanaf 09.00 uur aan de straatkant gereed te zetten. ATLETIEKVERENIGING Iedere eerste zaterdag van de maand haalt Atletiekvereniging Venray-Regio oud papier op in de wijk De Wieën e.o. Daarom worden de bewoners van de straten Zandakker, Schutsboom, Vendel, Kruisstraat, St. Antoniusstraat en St. Franciscuslaan verzocht om op zaterdag 2 september a.s. om uiter lijk 10.00 uur oud papier gebundeld of in dozen aan straat te plaatsen. De papiercontainer van AV Venray - Regio is geplaatst aan de Weg in den Berg, hoek Veltumse Kleffen/Kulutweg en is iedere zater dag geopend van 09.00 tot 16.00 uur. ST. ISIDORUS Reeds vanaf april jl. wordt er door Rijvereniging en Ponyclub St. Isidorus Venray oud papier opge haald. Zo na de vakantie is het mis schien nuttig om de ophaaldata nog eens kenbaar te maken. Er wordt iedere eerste donderdag(awond) van de maand opgehaald vanaf 18.00 uur. De komende data zijn: 7 september, 5 oktober, 2 november, 7 december, etc. Het gebied waar opgehaald wordt is in Veltum de straten tussen de Weg in de Berg, Kempweg, Kiekweg en Deumese- weg. Verder hebben de winkeliers in het centrum van Venray afgelopen weekend een brief ontvangen met een antwoordstrook waarop zij ken baar hebben kunnen maken of er oud papier en karton bij hen opge haald kan worden. Dit gebeurt dan elke woensdagochtend vanaf 9.00 uur. LET WEL, alleen indien het antwoordstrookje is ingeleverd wordt het oud papier bij u wegge haald. Dit dient dan wel gebundeld en hanteerbaar (dozen plat) langs de straatkant te staan. Voor meer informatie kunt u bel len na 19.00 uur: O. van Dijk, tel. 12795. HEIL DER ZIEKEN Woensdag 6 september halen we oud papier op aan de route Vredeskerk. Aanvang 18.00 uur. Wilt u het papier goed gebundeld, lege dozen opengevouwen, aan de straat zetten. We hebben elke zaterdag de con tainer bij Hubenhof open. Van 08.30 tot 17.00 uur kan men hier het papier deponeren t.b.v. het Lourdes- werk Heil der Zieken. Reeds vijftien jaar is men bij danscentrum Janssen aan de Raadhuisstraat aktief bezig met dansonderwijs voor 55-plussers. Destijds werd op verzoek van het Open Bejaardenwerk Venray gestart met danslessen voor ouderen. In al die jaren hebben reeds velen ontdekt dat het dansen leren niet alleen hoofdzaak is, maar ook de sfeer die op de lessen aanwezig is, en dit tot een wekelijks uitje maakt. Daarnaast is er elke veertien dagen een nog steeds kosteloos te bezoe ken dansmiddag om het geleerde in praktijk te brengen. Daarnaast wor den er regelmatig andere aktivitei ten georganiseerd zoals uitstapjes en meerdaagse reizen. Zo gaat men de komende week met maar liefst 130 deelnemers, waarvan er een aantal de leeftijdsgrens van 70 jaar al over schreden hebben, een week lang met een geheel zelf georganiseerde reis naar het fraaie Tsjechië alwaar men een boeiend programma heeft samengesteld. Binnenkort start men met enkele introduktiekursussen van tien lessen van elk een uur. Hierin leert men de meest voorko mende dansen. De kosten hiervoor bedragen slechts ƒ25,- per persoon. Op donderdag 14 september is een speciale 55-Plus Infomiddag waarbij men kan kennismaken met het danscentrum en reeds bestaande kursisten die hun ervaringen graag met u delen. Daarnaast is er een frandioos optreden van Beppie jaft. Deze kosteloze middag duurt van 14.00 tot 17.00 uur. U wordt van harte uitgenodigd. Voor meer informatie: tel. 04780-10500. Inbraak in auto Een 26-jarige inwoonster deed aangifte van inbraak in haar aan de Kiosk geparkeerde personenauto. Door forcering was toegang verkreT gen. Ontvreemd werden twee spaar- zegelkaarten en twee landkaarten. Badschuim Lavendel Franse geuren voor in bad. Met etherische lavendelolie Rozijnen- en Rijstkoeken ffUciuuumding} Venray, Paterstraat 4. tel: 04780 - 87217 Zonder suiker. Handig op reis. 40 gr IAKWARIUS Een keuze uit de nieuwe romans. De Botton, Alain: Proeven van lief de. Tussen een architckt cn een gra fisch ontwerpster die toevallig naast elkaar in het vliegtuig zitten komt het tot een relatie. Judd, Bob: Monza. Een Formule 1 coureur op zijn retour raakt betrok ken in een complot van de Siciliaanse mafia. Lette, Kathy: Foetale begeerte. Een Australisch meisje volgt haar Engelse vriend naar Londen, waar ze zich stort in het trendy wereldje en zwanger raakt. Meer, Olga v.d.: Gevoelens van tweestrijd. Wanneer haar echtgenoot plotseling verdwijnt, begint een vrouw een nieuw leven. Roberts, Yvonne: Iedere vrouw verdient een avontuur. Wanneer een vrouw ontdekt dat haar man zijn zoveelste affaire heeft, besluit ze zich ook zelf op het pad van de ero tiek te begeven. Schwartzenberg, Lia T.: De wereld, mijn woonplaats: ervarin gen van een diplomatenvrouw. Beschrijving van het leven in ver schillende standplaatsen, waarbij het steeds maar weer opnieuw ver huizen een belangrijke rol speelt. Simons, Paullina: Tullyf. Drie meisjes en twee jongens, die al sinds de middelbare schooltijd bevriend zijn, worden door een tragedie tijde lijk uit elkaar gedreven. Yilmaz-Carton, M.: Het verhaal van Fatma. De zelfmoord van een vrouw in een Turks dorp houdt de gemoederen zeer bezig. Spannende wedstrijd voor speurende lezers Juni was de maand van het span nende boek. De bibliotheek van Venray besteedde daar middels een tentoonstelling aandacht aan. Men kon meedoen aan een wedstrijd; in de bibliotheek was een brochure verkrijgbaar met daarin twintig vra gen over spannende boeken. Ondanks de moeilijkheidsgraad van de vragen hebben we een aantal antwoordbladen terug ontvangen. Er zijn twee winnaars, ze hadden bei den twee foute antwoorden. De winnaars zijn: Leonie Joosten, •r Julianastraat 22, Meerlo. Zij wint de speciale Parker pen. Sander van Leeuwen, Lenteklokje 7, Venray. Hij wint het boek van Ngaio Marsh getiteld 'Dood in jacquet'. Wij feliciteren de winnaars; zij kunnen hun prijs afhalen bij de balie van de bibliotheek. Onder invloed Vreemd rijgedrag van een bestuurder van een personenauto was oorzaak dat de politie in de nacht van maandag op Tmiring Ag de Lollebeekweg in-Castenray een onderzoek ingesteld. De bestuurder, een 34-jarige inwoner van Meterik bleek onder invloed van alkohol te verkeren. Hij kreeg een rijverbod van vijf uur plus de aanzegging dat proces-verbaal inzake het rijden onder invloed wordt opgemaakt. Onlangs mocht de gemengde zangvereniging Ars Musica een gift ontvangen van ƒ2.500,- van de Anjerloterij. Leden en bestuur zijn zeer content met deze bijdrage. Met deze gift van de Anjerloterij komt de aanschaf van nieuwe koorkleding weer een stapje dichterbij. ZONDAGSDIENST HUISARTSEN Weekenddienst voor de patiënten van M. van Tiel, R.E. Gabcler, Th. Lankveld, H. Schravcn, J. Wittgen en B. van Casteren- van Gils: J. W ITTGEN Langstraat 106, tel. 86082 Weekenddienst voor dc patiënten van P. Corver, G. van Loon. E. de Muinck Keizer, A. Coenen, F. Schmeetz, D. Vercautercn, J. de Vocht en M. v.d. Acker: za: F. SCHMEETZ Aronskelk 76, tel. 85900 zo: J. de VOCHT Henseniusstraat 13a, tel. 81878 Weekenddienst voor de patiënten van dkt. Keijzer en dkt. Van Dongen: Dkt. Van DONGEN Past. Jeuckenstraat 6, America tel. 04764-1707 vrijdag 18.00 tot zondag 24.00 uur. Voor spoedeisende gevallen kunt u op de genoemde data bij de genoemde doktoren terecht: 's morgens van 10.00 tot 11.00 uur 's middags van 17.00 tot 18.00 uur ZIEKENVERVOER Tel. 077-575757 ONGEVALLEN Tel. 06-11 WEEKEND- EN NACHTDIENST VENRAYSE APOTHEKEN ST. ODA Passage 1, tel. 81255 van vrijdagavond 18.00 uur tot vol gende week vrijdag. Openstelling: zaterdag van 10.00 tot 12.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur zondag van 10.00 tot 11.00 uur. Verder alleen voor spoedgevallen (via het nachtluikje) TANDARTSEN WEEKENDDIENST VENRAY-YSSELSTEYN Voor spoedeisende gevallen uitsluitena na telefonische afspraak neemt waar: O. VERHAEGEN, tel. 82281 WEEKENDDIENST DIERENARTSEN DIERENARTSENPRAKTIJK VENRAY Oude Oostrumseweg 26 tel. 81336 of 86457 E.M. Ruymbeek, J.M. van Winden, W.H. de Vocht. R.C. Goedegebuure, V. Geurts, R. Eelderink en G. Gelling G. GELLING en H. van WINDEN DIEREN ARTSENPRAKTU K r* OOSTRUM W. LOONEN Mgr. Hanssenstraar 42, Oostrum tel. 82690 zaterdag en zondag van 13.30 tot 14.00 uur cn van 18.00 tot 19.00 uur WEEKENDDIENST VERLOSKUNDIGEN voor de praktijken van mevr. Raaymakers, mevr. Van Eerten, mevr. Tiggeloven en mevr. Vermazeren M. VERMAZEREN, tel. 04784-2273 vanaf vrijdag 12 uur tot maandag 8 uur WEEKDIENST VERLOSKUNDIGEN De weekdienst van de praktijk van mevr. Van Eerten en mevr. Tiggeloven worden vanaf maandag 8 uur tot vrijdag 12 uur waargeno men door: T. TIGGELOVEN Blauwververstraat 30, tel. 82411 Afspraken maken 's middags tussen 18.00 en 19.00 uur, tel. 82411 In de Peel en Maas Regiokalender vindt u een korte opsomming van evenementen en aktiviteiten uit een wijdere regio, waaraan wij in onze redactionele kolommen geen uitgebreide aandacht kunnen schenken. T/m zondag 3 september: Kinderen bouwen in Openluchtmuseum Arnhem. Kinderen kunnen onder begeleiding aan de slag met traditionele bouwtechnieken. Elke dag van 10.30 tot 12.30 uur instructie en van 14.00 tot 16.00 uur zelf doen. Voor info: 085-576100. T/m zondag 3 september: Expositie 'Romantische tuinkamers' op Bei-Etage van Kasteel Arcen Zeven kamers in het kasteel zijn ingericht als tuinkamer in Japanse, Engelse, Franse, Spaanse en Finse stijl Daarnaast een boerentuinkamcr cn een moderne uitvoering. Openingstijden Kasteeltuinen van 10.00 tot 18.00 uur. Entreeprijs 16,- voor volwassenen, ƒ8,- voor kinderen van 4 tot 14 jaar. Kinderen tof 4 jaar gratis toegang. Zondag 10 september: Nationale NKB-kampioenschappen voor ponyruiters in Wanroij. Individuele dressur, springen en afdelingsdressuur met vier- en achttallen. Programma start om 10.00 uur. Kaartjes kosten 9,-. Kinderen tot cn met 10 jaar hebben onder geleide gratis toegang. Het evenement wordt gehouden op het terrein van recreatiepark De Bergen. Zondag 10 september: Bloemencorso in Valkenswaard. Vijftien wagens met in totaal 3 miljoen dahlia's trekken door de straten. Het thema van dit jaar is wat van ver komt'. Aanvang 14.00 uur. Voor info: Th. v.d. Loo, tel. 04902-83502. Vrijdag 15 t/m zondag 17 september: Nazomerfeesten in Westerbeek. Met karaokeshow, joekskapellenavond en zondagmiddag optreden van feestband OEF. De feesten vinden plaats in de gymzaal van het dorp en fanfare St. Gerardus tekent voor de organisatie Zondag 17 september: Nikspack-popfestival in Horst. Op het podium De Scummieberen. Noisy uff, All of a Doodah, Labyrinto, Easy Meat en de Osdorp Posse. In OJC Niks, Doolgaardstraat 34 in Horst. T/m 1 oktober: 'De bloem van Kobongan', expositie van Saskia Vermecsch in museum De Wieger, Deume. Open dinsdag t/m zondag van 12.00 tot 17.00 uur. T/m januari 1996: Tentoonstelling 'De bruisende geschiedenis van het bier' in het Limburgs Museum, Goltziusstraat 21 te Venlo. Aanschouwelijk gemaakte historie met onder meer op ware grootte nagebouwde brouwerijtjes. Voor de kinderen is er een kleurwedstrijd. Geopend van dinsdag t/m vrijdag van 10.00 tot 16.30 uur, weekends van 14.00 tot 17.00 uur. Zondag 3 september: Informatie over de produkten van de bij in 't Zoemhukske, Kasteclsc Bossen in Horst. Getoond wordt dat bijen meer maken dan alleen honing. Zoemhukske is geopend van 11.00 tot 13.00 uur.

Peel en Maas | 1995 | | pagina 3