berden LAATSTE WEEK Flink in prijs verlaagd Mogelijk asielzoekerscentrum in Venray LEEGVERKOOP SURPRISE 25% KORTING EEmsgü5 dameskleding herenkleding kinderkleding Een wens van 1,6 miljoen Venray mogelijk etappeplaats voor Profronde 1996 Geen parkeerplaatsen i op Kruitweg Poolse zwemmer verdrinkt in grindafgraving Draaginsigne Gewonden voor P. Gommans Peeldrivers naar De Peel Lc Ven ray's Wijnhuis WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMGEVING J De gemeente is niet van zins extra parkeerplaatsen aan te leg gen langs de Kruitweg ter hoogte _van basisschool De Kemp. Dat "schrijft de gemeente in een brief aan bewoners die om uitbreiding hadden gevraagd. Volgens de gel- Jende normen zijn ér ruim vol doende parkeerplaatsen in het gebied. UW PEEL EN MAAS Op 7 sep tember krijgt gezondheid in Venray een nieuw gezicht. Grote Markt 17 B J j J100 ar Jl,~! Pette- aovend in Veulen oNl tini v.d ■eur 3NDEHDAG 24 AUGUSTUS 1995 Nr. 34 HONDERD ZESTIENDE JAARGANG Tel. 04780-11510 PEEL EN MAAS ITGAVE: VAN DEN MUNCKHOF B.V. - DRUKKERIJ/UITGEVERIJ rotestraat 68 - Postadres: Postbus 15800 AA Venray - Tel. 04780-82727/Fax 10916 Advertentieprijs: ƒ0,37 p. mm (excl. btw) - Abonnementsprijs per halfjaar ƒ15.50 Abonnementsprijs buiten de regio 22.50 (uitsluitend bij vooruitbetaling) MODEHUIS VENRAY Gemeente neemt aanvraag COA serieus Het Centraal Orgaan Asielopvang (COA) heeft de gemeente Venray gevraagd of in de gemeente een asielzoekerscen trum gevestigd kan worden. Het college heeft gezegd de aanvraag serieus te bekijken. Binnenkort, in elk geval nog dit jaar, neemt het college over de vraag van het COA een besluit. De uiteindelijke beslissing of er een asielzoekers centrum (AZC) komt, en zo ja waar, is aan de gemeenteraad. Burgemeester Waals, verantwoor delijk voor het asielzoekersbeleid in de gemeente, heeft deze week bevestigd dat de COA een aanvraag heeft ingediend. "Wij hebben daar op voorhand geen nee tegen gezegd" aldus Waals, "Het verzoek wordt serieus bekeken". Het gaat volgens een woordvoer der van de gemeente om een alge mene vraag. Welke omvang een eventueel centrum krijgt en waar het wordt gevestigd is nog niet bekend. "Dat hangt af van de concrete moge lijkheden die de gemeente heeft", aldus de woordvoerder. Op dit moment worden ambtelijk alle plus sen en minnen van grootschalige Gemeente geeft inkijkje in begroting Het quick scan-onderzoek naar Ie hoogte van de reserves en voor- ieningen van de gemeente Venray eeft weinig opgeleverd voor hen ie dachten er de redding van de 'enrayse schatkist in te vinden. )e met het onderzoek belaste ccountants onderschrijven in rote lijnen de conclusies van de emeentelijke rekenmeesters: het eld -in totaal bijna 30 miljoen- it terecht in de potten 'reserves' n 'voorzieningen' en moet daar iljjven ook. Er zit wel wat ruimte, laar die is bestemd voor 'een rens' van het college. Welke wens 'ordt duidelijk bij de presentaie an de begroting 1996. In het voorstel aan de raad, dat is ebaseerd op de quick scan van VB- ccountants, schrijft het college dat e de reserve van 1,6 miljoen gul- en, ooit bedoeld omvoorlopig ehandhaafd wil zien. In de begro- ng van 1996 zal het college aan het sld een nieuwe bestemming geven. Over die bestemming laten B en W zich in het huidige voorstel niet uit. Het geld wordt ingezet voor 'de realisatie van een wens' is het enige wat het college erover kwijt wil. De accountants hadden voorgesteld de post toe te voegen aan de algemene reserve, die in Venray aan de margi nale kant is, zelfs voor een artikel 12-gemeente. De fractie van de begroting 1996 die de gemeente met dit voorstel aan de openbaarheid prijsgeeft, wekt natuurlijk bij de volgers van het politieke spel de belangstelling naar de rest. Een wens van 1,6 miljoen vervullen, met een bezuiniging van 6 miljoen voor de boeg, terwijl in de voorjaarsnota al gewaarschuwd wordt dat de begroting 1996 bij voorbaat opent met een tegenvaller van acht ton. Een wens dus. Maar welke? Het wensenlijstje van de gemeente is bijna net zo lang als de lijst van niet uitgevoerde plannen. En als het col lege niets weet te verzinnen, sprin gen ambtenaren en burgers graag bij. De schouwburg is een voor de hand liggende wens. De mogelijke verhuisoperatie van de welzijnsin- stellingen naar het huis der schone kunsten in Jerusalem zal ook wel niet met gesloten portemonnee luk ken. De ambtenaren zelf hebben uiteraard ook nog wel wensen. De ambtenaren van Openbare Werken bijvoorbeeld zouden eindelijk wel eens met het wegen- en rioolbe- heerssyteem aan de slag willen. En hoe zit het met de atletiekbaan? Een paar voorbeelden van wen sen. Het lijstje is zonder moeite uit te breiden. Cynici zullen het college de suggestie aan de hand doen om met de 1,6 miljoen gulden het Schouwburgplein in te richten....Ze zullen er toch geen Stadspark van inrichten? Bert Albers. De Profronde van Nederland doet mogelyk in 1996 Venray aan. Een jroep van Venrayse particulieren is momenteel aan het onderzoeken of iet financieel haalbaar is om de finish van een van de ronde-etappes laar Venray te halen. Woordvoerder Jan Verhoeven van de groep par ticulieren bevestigt de contacten met de organisatie van de grootste Nederlandse wielerprofronde. "We zyn ermee bezig. Maar op dit moment is er niets te melden. Over twee weken kan ik meer vertellen", aldus Verhoeven. Ook medewerker Bert Suilen van de gemeente Venray bevestigt de inte- esse. "De gemeente en ook de groep particulieren heeft al gesprekken jevoerd met de organisatie van de Profronde. Als de het plaatje financieel laalbaar is, is het mogelijk dat de ronde in 1996 naar Venray komt", aldus iuilen. Suilen bevestigt dat Venray als etappeplaats in beeld komt, als de groep örticulieren het sein op groen zet. Secretaris De Vries van de Profronde ran Nederland bevestigt als derde de belangstelling van Venray. "Er zijn al gesprekken gevoerd tussen de verschillende partijen. Venray heeft zich Uleen nog niet officieel kandidaat gesteld." r Volgens De Vries gaat het tussen Venray en Roermond als opvolger van /enlo als finishplaats in Noord-Limburg. De Vries: "Roermond heeft zich pmiddels officieel kandidaat gesteld. Eind oktober valt in ieder geval de beslissing welke plaatsen de ronde aandoet." Bewoners van de Kruitweg had den de gemeente schriftelijk gevraagd om meer parkeerplaatsen »an te leggen vlakbij de basisschool. Volgens de briefschrijvers is er door 'enovatie minder parkeerruimte dan 'oorheen en worden parkeerplaat- ;en tijdens schooluren en ouder avonden ingenomen door de ouders van schoolgaande kinderen. De briefschrijvers doen de suggestie om de groenstrook tussen de blinde nuur van de school en de weg te Veranderen in parkeerterrein. De gemeente is het met de brief schrijvers niet eens. In het gebied aan de zuidzijde van de basisschool, flobaal begrensd door de Kruitweg, edder-, Doorman- en Eisenhowerstraat, zijn voldoende parkeerplaatsen. In het gebied lig gen behalve de basisschool 52 flats en 36 eensgezinswoningen zonder eigen parkeergelegenheid. Volgens de rekentabellen, gebaseerd op lan delijke gemiddelden, hebben die samen 82 plaatsen nodig. Het aan bod binnen het gebied is 85 plaat sen, reden voor de gemeente om negatief te beslissen over de vraag van de buurtbewoners. PEEL EN MAAS WEEKBLAD Noodweer In de nacht van zaterdag op zon dag werd Venray gekonfronteerd met hevig noodweer. Door het onweer werden verschillende alarm installaties ontregeld en verkeersin- stallaties buiten werking gezet. De bliksem sloeg in in een boom aan de Kraakse Pas. Voor de verwij dering van de boom moest de brand weer in aktie komen. Ook moest de brandweer een omver gewaaide eik, met een doorsnede van 80 centime ter, aan de Zandstraat in Merselo 'tot brandhout' inkorten. De bliksem sloeg in op het Ceciliapad, zonder direkte schade aan te richten. Wel had het veel schade in de omgeving, aan tv- en computerapparatuur, tot gevolg. elke week nieuws asielopvang op een rij gezet. Daarbij wordt niets uitgesloten. Bestaande en nieuwe lokaties, huisvesting in semi-permanente gebouwen of bestaande lokaties. Het COA heeft volgens de woordvoerder een voor keur voor centra met een capaciteit van 300 tot 400 mensen. "Maar het kunnen er ook 50 of 150 zijn Nogmaals, het hangt af van het aan bod van een gemeente". Ook wordt gekeken naar niet- ruimtelijke aspecten als veiligheid, kosten, personele gevolgen en socia le aspecten. GERUCHTEN In Venray deden de laatste weken steeds hardnekkiger geruchten over de komst van een AZC de ronde. Aantallen van 600 en 800 mensen werden genoemd. Het voormalige y»" ...vanaf volgende week al 'n beetje te Hen aan de Grote Markt 20... Jozefklooster zou als lokatie in beeld zijn. Die aantallen zijn vol gens de gemeente uit de lucht gegre pen. Sterker nog, in Nederland zijn nog geen AZC's van die omvang. De eigenaren van het kloostercomplex, de Venrayse broers Van Haren, heb ben laten weten geen interesse te hebben in de vestiging van een AZC in het voormalige klooster. NIEUWE REGELING Het COA, dat landelijk de opvang van asielzoekers regelt, zoekt naar nieuwe opvangmogelijkheden omdat per 1 januari 1997 de huidige regeling voor de huisvesting van asielzoekers verandert. Op dit moment mogen mensen waarvan de asielaanvraagprocedure nog niet is afgerond in zogenamde ROA-hui- zen wonen. Dat zijn huizen die gemeenten voor de opvang van toe gelaten asielzoekers beschikbaar moeten stellen. In de nieuwe rege ling moet deze categorie mensen in centra worden opgevangen. Daardoor zijn extra centra nodig. Daarnaast is er de reguliere behoefte aan nieuwe lokaties omdat het COA in de meeste gevallen met de eige naren contracten voor bepaalde tijd afsluit. Hotel Restaurant ASTERIA nodigt u uit voor... hocjfdgcreciïien «14 desserts jS,00 I HOTEL ASTERIA VENRAY MAASHESEWEG 80A. 5804 AD VENRAr INL EN RESERVERINGEN TEL 04780-1 1466 wegens verhuizing naar Patersstraat 5 op ALLES Geen extra maatregelen bij de Diepeling Zaterdagavond is in de grindaf graving van de Diepeling de 32 jarige pool Ryszard Skretkowicz verdronken. De pool was daar met enkele landgenoten gaan zwemmen toen hij, tien meter van de kant af, plotseling in de diepte verdween. Een reddingsaktie van zijn landgenoten kwain al te laat. Afgelopen dinsdag heeft loco- burgemeester mevr. M. de Loo het 'Draaginsigne Gewonden' uitgereikt aan de heer P. Gommans uit Venray. De heer Gommans is gewond geraakt in de mei-dagen van 1940 tijdens de uitoefening van zijn mili taire dienstplicht bij het 2e Regiment Huzaren van de Koninklijke Landmacht. In de strijd tegen de Duitse 'overval' heeft hij ons land verdedigd in Mill en later bij Dordrecht, waar Duitse parachu tisten waren geland om het belang rijke havengebied van Rotterdam, en de daarbij behorende aanvoerlij nen in handen te krijgen. Bij die gevechtshandelingen raakte hij zeer ernstig gewond door vier vijandelij ke kogels. Om die reden is aan de heer Gommans het Draaginsigne Gewonden toegekend. Deze onder scheiding is in oktober 1990 door de ministers van defensie, binnenland se zaken en verkeer en waterstaat, ingesteld. De ministers overwogen daarbij, 'dat het wenselijk is respekt en dank te betonen aan aktief die nende militairen, veteranen en vaar- plichtige zeelieden, die gewond zijn als gevolg van hun plichtsvervulling onder oorlogsomstandigheden'. De uitreiking vond plaats in het gemeentehuis te Venray. WK op 3 september laatste wedstrijd op de Spurkt De gemeente Venray heeft aan Modelstockcarclub De Peeldrivers een lokatie nabij het autocircuit De Peel aangeboden. Dit als altematiev voor het huidi ge ciruit langs de Smakterweg. Op die lokatie wordt een parkeer plaats voor vrachtwagens gereali seerd. De vereniging is niet erg gelukkig met het voorstel. Al dertien jaar zijn De Peeldrivers aktief op het circuit De Spurkt aan de Smakterweg. Dit circuit ligt mid den in het industrieterrein Smakterheide. De vereniging heeft daar naast een baan een clublokaal en verzorgt jaarlijks diverse nationa le en internationale wedstrijden. Vorig jaar werd al duidelijk dat de vereniging moest wijken van deze lokatie. De gemeente is voornemens om op die plek, vlak achter Rank Xerox een terrein aan te leggen waar vrachtwagens geparkeerd kunnen worden, die nu in het centrum van Venray worden neergezet. Vanaf maart 1996 zullen de Peeldrivers hun races en trainingen elders moe ten houden. GROND De gemeente heeft de Peeldrivers nu een stuk grond toegewezen nabij het grote circuit van de Peel. "De vereniging heeft dit niet van de hand gewezen laat een woordvoerder van de gemeente weten. Het gaat hierbij om een stuk grond dat in het verleden door Defensie in erfpacht was. Dat is nu weer ter beschikking van de gemeente gekomen. Wel moet Defensie nog toestemming geven om het ministockcarracen nabij de luchtmachtbasis goedkeuren. Dit in verband met eventuele radiostorin gen. Volgens voorzitter Kunzler van de Peeldrivers is daarover al contact geweest met Defensie. De frequen ties die de hobby-isten gebruiken vormen geen probleem. Bij de Peeldrivers is men echter niet blij met het alternatief. Secretaris Verheijen vraagt zich af of een verhuizing nog wel is op te brengen voor de vereniging. Bovendien is men bang voor vernie lingen en diefstal omdat het alterna tief nogal achteraf ligt. "De Peeldrivers waren liever op de Spurkt gebleven, waar ze nu alles netjes voor elkaar hebben" aldus seretaris Verheijen, die niet uitsluit dat dit ook wel eens het einde van 13 jaar stockcarrijden in Venray kan betekenen. GELD Dat laatste heeft te maken met de financiën. De vereniging heeft wel wat geld in kas maar kan een ver huizing op eigen kosten niet finan cieren. Daarom hebben de Peeldrivers de gemeente verzocht om bij het ontruimen van het terrein, dat schoon en leeg moet worden opgeleverd, behulpzaam te zijn. "Verder heeft de toekomstige buur man, Maessen, toegezegd behulp zaam te zijn", laat voorzitter Kunzler weten. Volgens Kunzler zijn de gesprek ken met de gemeente over de ver huizing zeer constructief en is de vereniging geenszins voornemens om tegen te werken. "Een andere lokatie is gewoon weg niet voorhanden" aldus Kunzler. "Het is wel jammer dat het voor het publiek nu wat verder weg is. Van de andere kant kan er ook met het grote circuit gezamenlijk wat georganiseerd worden" De te hulp geroepen brandweer kwam eveneens in aktie. Duikers werden ingezet maar omdat de diepte, ter hoogte van de plek waar de Pool was verdronken 8 meter diep was, moesten duikers uit de regio Roermond worden opgeroepen. Die duikers konden rond 3.05 uur het stoffelijk overschot van de Pool bergen. Volgens deskundigen heeft de Pool last van kramp gekregen. Dat wordt mede veroorzaakt door de sterk wisselende temperaturen in het water. De Pool, waarvan bekend is dat hij een redelijke zwemmer was, verbleef met enkele landgenoten op De Walnoot in Oirlo. ZWEMVERBOD Het zwemmen in de Diepeling is in feite verboden. Het terrein en het water is particulier terrein. Bovendien is de Diepeling afgezet met een afrastering en zijn er borden geplaatst waarop aangegeven staat dat zwemmen verboden is. "Meer kan een ondernemer niet doen" laat wethouder Driessen van de gemeente Venray desgevraagd weten. De gemeente Venray heeft maandagmorgen overleg gevoerd met de gemeente Meerlo-Wanssum over deze kwestie. "We hebben door de parkeerverboden al preventieve maatregelen genomen. Dat mensen er toch gaan zwemmen is voor hun verantwoording. Wij kunnen geen andere maatregelen nemen om het zwemmen daar tegen te gaan." aldus Dode vissen in Loobeek Maandagmiddag werden tiental len dode vissen ontdekt in de Loobeek. Het Waterschap stelde een onderzoek in naar deze ongewone vissterfte, die niet alleen door gebrek aan zuurstof door de abnor male warmte was veroorzaakt. Uit het onderzoek is gebleken dat door de zware regenval in de nacht van zaterdag op zondag de overstort- kleppen open zijn gegaan waardoor vervuild water in de Loobeek is terecht gekomen. In kombinatie met de warmte 5vordt dat als oorzaak aangemerkt. Het Waterschap zal toch proberen voor de toekomst maatregelen te nemen, waardoor de vissterfte voorkomen kan worden. I GROTE ZOMERAKTlEi t Zacht belegen kaas t fris en lekker Q QC J per kilo j I Franse roombrie van I J de mat 4 iedere vrijdag op het J VHenseniusplein van 9.30 tot 18.30 j m mmm mmm mm de wethouder. Volgens hem moeten zwemmers en de ouders van jeugdi ge zwemmer beter nadenken over de risico's die het zwemmen daar mee brengt". Terwijl de Noordlimburgse discotheken een geheel of gedeel telijk pettcnverbod hebben afge kondigd, wordt in Veulen de wereld omgedraaid. Tijdens dc kermis wordt in zaal 't Veule een heuse pet-avond gehouden inclu sief een optreden van Shit! Wiend ien. Enkele weken geleden werd bekend dat diverse discotheken in Noord-Limburg personen met een pet (baseball cap). In het Dagblad van Noord-Limourg werd zelfs de uitgever van deze krant in dc ana len vermeldt, omdat bij aankoop van schoolartikelen zo'n cap voor een gulden te verkrijgen was. In Veulen denkt men echter anders over baseball caps. Dat komt mede door de plaatselijke band Shit! Wiend ien. Dit Veulens muziekgezelschap treedt maandag 4 september op tijdens de kermis in dc plaatselijke zaal. Dc leden van de band zijn zelf fervent pette- dragers. De kersverse band heeft zelfs al petjes laten vervaardigen met de naam van de band erop. Speciaal voor pettedragers, is er maandag een optreden. Dus alle maal de cap op en naar Veulen gaan. Overigens, de niet-pet dra- gers zijn ook welkom.... Uw vertrouwde adres JOHN'S JEANS SHOP Grotestraat 76 Venray 1 UUR FOTO SERVICE ZIE ONZE WAARDEBON OP PAGINA 14 foto I video Patersstraat 10, Venray, tel. 04780-84485

Peel en Maas | 1995 | | pagina 1