'TCm&elij&e cUe*tdte*t Fiscaal in zicht öude fofo Fransol Zonweringen houdt het zonnetje buiten Nieuwe lessen bij Aero 95 Intratuin zet de boel op stelten UW Manipura Sacred Dance lesseïi in Venray Het buitenlandertarief is discriminerend PEEL EN MAAS Donderdag 24 augustus 1995 - Pagina 18 Schoenmaker, blijf bij je leest! Een bekend gezegde en deze twe Venrayse schoenlappers hebben dat op zee hoge leeftijd goed begrepen en waarge maakt. We zien hier de schoenmakers (links Hendrik Thomassen, 86 jaar oud, (rechts) Willem Marcilles, 90 jaar oud Zoals men ziet kloppen ze er nog lustig o; los. De foto is genomen in december 1934 ii de werkplaats van Hendrik Thomassen aat de Henseniusstraat, op de 90e geboorteda; van Willem Marcilles. De buitengewoo; krasse 90-jarige is nog vol goede moed e: verheugd zich in een uitstekende gezond heid. Willem woonde destijds in de Draalstraa en was gehuwd met Elisabeth van Ommerei (overleden in april 1933). Als oudste inwoner van Venray is Willen overleden op 21 mei 1936, 91 jaar en maanden oud. Zijn moeder bereikte de leef tijd van 94 jaar en was daarmee de oudstt inwoonster van Venray. Hendrik Thomassen overleed ook in 1936 en bereikte de hoge leeftijd van 88 jaar. Zijt zoon (Sjang Thomassen) heeft nog tot onge veer 1960 het reparatiebedrijfje voortgezet. Jan v.d. Putten Grote Kerk Deken: J. Coenen, Eindstraat 6, tel. 81275; kapelaan H. de Wit ofm, Whistlerstraat 1, tel. 82385; kape laan R. Woutering, Horsterweg 57, Castenray, tel. 71215 of 80202; kapelaan H. Bouman, Dr. Poelsstraat 4, tel. 11664. Priester in ernstig noodgeval: via balie zieken huis, tel. 22222. Opgeven misinten- tics: Eindstraat 6: ma t/m vr (niet op do) van 9.30-10.30 uur. Zaterdag: 9.00 H. Mis voor Harrie Messemaeckers; ouders Neeteson- Custers; ovcrl. ouders Voermans- Janssen en Janssen-Arts en over!, kinderen; jrd. Martinus Janssen. 19.00 H. Mis voor Wim Fleurkens; Teng Thuyls (koll); ouders Hanen- Willems; echtp. Poels-Janssen, zonen Jeu en Ber en kleinzoon Diederich; overl. fam. Jans-Beken- Haanen; Willy Beerkens-van Meyel; Jeu Gommans; ouders Janssen- Wijnhoven, zoon Antoon en dochter Nora; Chris Rongen (buurt); overl. ouders Oudenhoven-Janssen. Zondag: 21e Zondag door het jaar. 9.30 Latijnse Hoogmis als jrd. Theodorus Pouwels-Maessen, overl. kinderen en fam.; Jo Custers; ouders Piet Janssen-v. Gerven en fam.; overl. ouders Janssen-Muis; Nellie v.d. Berg-Munninghof; Gerrit Peeters (buurt); ouders Hanen- Willems en overol. fam. 11.00 H. Mis voor Mariet en Martha Goumans-Janssen; ouders Schaeffers-Rietveld; Arie Verlaan (koll); overl. ouders Laurensse- Maassen, dochter Riek en zoon Jacques. Maandag: H. Augustinus. 9.00 H. Mis uit dankbaarheid (fam. C. de Wit-Ncilen). Dinsdag: Marteldood St. Jan de Doper. 9.00 H. Mis voor Piet Jansen (buurt Oranjestraat); overl. fam. Van Wcll-Philipsen; ouders Van Es Barends, kinderen, An en Helm. Woensdag: 9.00 H. Mis voor Dory Neilen. Donderdag: 9.00 Schoolmis basis school De Vlaswei; om Gods zegen aan het begin van het schooljaar; voor overl. ouders Van Pelt-Stumper en overl. kinderen. Vrijdag: 9.00 H. Mis om Gods rijk ste zegen voor de schoolgaande jeugd; om veilig verkeer tussen school, werkplek en thuis. Dienbeurten: za 19.00: Mark, Gijs, Leon, Erik, Luuk en Paul L.; zo 9.30: de heren Truijen en Mingels; zo 11.00: Suzanne, Silvia, Bianca, Richclle, Elana en Nadine. Lektorenrza 19.00: J. Truijen; zo 11.00: G. de Groot. Vincent van Gogh Instituut St. Servatiuskapel St. Annakapel Zaterdag: 18.30 Liturgieviering in de St. Servatiuskapel. Voorganger: W. den Hartog; lektor: F. Blom. Vertrek bus om 18.15 vanaf de St. Annakapel. Zondag: 10.00 Liturgieviering in de St. Annakapel. Voorganger: W. den Hartog; lektor: L. Bruekcrs. Vertrek bus 9.45 vanaf de St. Servatiuskapel. Maandag: 16.45 Yoga en meditatie in het stiltecentrum. Dinsdag: 16.45 Liturgieviering in de St. Annakapel. Woensdag: 16.45 Liturgieviering in de St. Servatiuskapel. Donderdag: 16.45 Liturgieviering in de St. Annakapel. 16.45 Yoga en meditatie in het stiltecentrum. Paterskerk Bereikbaarheid priesters: A. Woutering, Horsterweg 57, Castenray, tel. 71215 of Leunseweg 5, tel. 80202. Opgeven misintenties ma t/m vr 9.30-10.30, Leunseweg 5 of tel. 80202. Misintenties voor de hier navolgende week dienen bij de pastorie opgegeven te worden voor deze week vrijdagmorgen 10.30 uur. Elke dinsdagmorgen is de kerk open van 10.00-12.00 uur voor verering van H. Antonius. Zaterdag: 16.00 Doop Manon v.d. Hcyden, Andantestraat 10; 16.30 Doop Larissa v. Hemers, Polkastraat 1. 17.00 Gelegenheid om te biech ten. 18.00 Harrie Linders fkoll); Harrij v.d. Munckhof (koll); Marie Bistervelts-Manders (6 wkd.); Petronclla Jansen-Huijbers (koll); jrg. Fleurkens-Op het Broek en zn. Zondag: 8.30 Voor de parochie. 10.30 M.m.v. Zangers van St. Frans; Twan Peeters en ovcrl. ouders Michiels-Wijnen. Maandag: 19.00 Overl. ouders V.d. Laar-de Wit; t.e.v. H. Geest en Constan Rojcr. Dinsdag: 19.00 Patrick v. Merkestein (koll); Maria Nijssen- Coolen (namens Beatrixstraat); Elisa Palm en Jacob Palm. Woensdag: 19.00 Antoinette Elsevier en Eva Rojer. Donderdag: 19.00 Mathilde Waschcr en Constancia Snijders. Vrijdag: 14.00 Huwelijk Christoph Doppelbauer en Judith Leenders, Poststraat 3. 19.00 H. Mis uit dank baarheid; Catharina Janssen- Vcrmeulcn (koll); Irma Cecilia Rojer. Vredeskerk Opgeven misintenties: Leunseweg 5, ma t/m vr van 09.30 tot 10.30 uur, tel. 80202. Gaarne erbij vermelden dat u de H. Mis in de Vredeskerk wenst. Zaterdag: 19.15 Vooravondmis voor de 21e Zondag door het jaar. Kinderwoorddienst. Martinus Pontman en Gijsbertus van Blokland; Mien v.d. Ven-van Eijk; Jan Hendrix (koll); overl. ouders Koppes-Pijpers, kinderen, kleinkind en schoonzoon; Harry Claessens (koll); Wim en Antonet Jakobs- Hanen (koll); Ber Philipsen. Zondag: 21e Zondag door het jaar. 9.30 Voor het geestelijk en tij delijk welzijn van de parochie; tot bijz. int. (C); overl. ouders Bonants- Jacobs (koll); Louis Koppers (koll). Parochie Oostrum Zaterdag: 19.00 Gezinsmis - Opening van het nieuwe schooljaar. Voor de leerlingen van onze basis school; overl. ouders Camps- Jeucken en Peter Camps; overl. ouders Achten-Verdijk en kinderen; jrd. Johan Camps en overl. fam. (Koor Harmony). Zondag: 8.30 Mie Staaks-Hermans. 10.00 Overl. ouders Jans- Verheggen; overl. ouders Camps- Willems; Giel Vennekens en ecnt- gen. en wederz. fam. (Herenkoor). Maandag: 9.00 Tot bijz. int. Dinsdag: 9.00 Voor een jarige broer. 19.30 Tot int. van de OVB. Woensdag: 9.00 Voor de vrede ind e wereld (met Rozenkransgebed). Donderdag: 9.00 Uit dankbaarheid t.e.v. O.L. Vrouw van Oostrum. Vrijdag: Eerste vrijdag van de maand. 8.30 Uitstelling van het Allerheiligste. 9.00 Uit dankbaar heid en tot bijz. int. 13.00 Voor het bruidspaar Geert Siebers en Mariëlle Tacken (Zangkoor Melody). Misdienaarsbeurten: za 19.00: Judith Philipsen, Susan Frederix, Susan Janssen, Maud Lepsi; zo 8.30: Emil Moure, Wim Clephas, Marco Janssen, Richard Duin; 10.00: Noud v.d. Mortel, Tom Rouwette, Frank Janssen, Frank Frederix; di 19.30: Els Basten en Erna Gooren. Miva-kollekte: In alle H. Missen in dit weekend is de kollekte voor de Miva. De kollekte wordt u warm aanbevolen. Parochie Oirlo Zaterdag: 19.00 Gez. H. Mis (Dameskoor); St. Johannes van Dijk en Helena Linders; jrd. Gerrit Geurts; Rinus Linskërts; st. Teng Zondag: 10.00 Hoogmis (Herenkoor); Miel Janssen; overl. ouders Nelissen-v.d. Sterren; overl. ouders Philipsen-v.d. Ven; An Stevens. Woensdag: 9.00 H. Mis Martinus Voermans en Maria Minten; tot zekere int. (V). Vrijdag: Eerste vrijdag der maand, toegewyd aan de verering van het H. Hart van Jezus. 9.00 H. Mis t.e.v. H. Hart en voor priester roepingen; Herman Kerkhoff, Anna Vervuurt en wederz. ouders. Parochie Castenray Zaterdag: 19.00 Overl. fam. Seijkens-Collin en Ewals-v.d. Loo; jrd. mevr. Mennen-Muskens; overl. ouders Kunen-Hermans; jrd. Henricus v.d. Pasch en Petronella v.d. Homberg; Leen Emonts; Piet Kcijsers; Handrie Versteegen; Jan Thielen; jrd. mevr. Mennen- Muskens; overl. ouders Janssen- Emonts en kinderen; Marie en Sjang van Kuyck en overl. ouders Van Kuyck-Verrijdt; Nella Classens- Janssen en Geert Classens. Tijdens deze dienst bijz. kollekte voor de Miva. Woensdag: 9.00 O.L. Vrouw van Altijd Durende Bijstand (zij die offerden). Misdienaars: za 19.00: Sandra en Wilma/. Parochie Leunen 21e Zondag door het jaar. Kerkdeurkollekte voor de Miva. Zaterdag: 19.00 Lsm. Antoon Voermans, echtgen. en zoon Antoon; overl. ouders Bouten- Verheijen, Anna, Gerrit en Wim Bouten; Dien v.d. Berg-Vermeulen; Jan Holtackers (van Megenstraat); Ger Pijpers (Weipas); weekd. Teng de Mulder (1); mndd. Michel Loonen en Marie Looneri-van Rens, Elly Loonen en Elly van Berlo; weekd. Harrie Smits (6). Zondag: 10.00 Hgm. Wim Heidens en Drika Heidens-Smits; Gerard Thijssen en Fien Thijssen-Hesen; overl. fam. Croymans-Michels; weekd. Wiel Keijsers (3). 11.15 Gerrit Jenniskens en Door Jenniskens-Reintjes; gest. jrd. Gertruda Spreeuwenberg. Maandag: H. Augustinus, bis schop en kerkleraar. 19.00 Lsm. pastoor Jacques Haenen en overl. fam. Dinsdag: Geen avondmis. Woensdag: 19.00 Gest. jrd. Peter Johannes van Rens en Gertruda van Rens-Litjens. Donderdag: 19.00 Lsm. Pierre Philipsen en Anna Philipsen- Lenssen. Vrijdag: Eerste vrijdag van de maand. Vanaf 8.45 ziekencommu nie aan huis. 14.00 Hoogmis b.g.v. het 40-jarig huw. van Piet Croymans en Truus Croymans-Michels. 19.00 Lsm. t.e.v. H. Hart (offerblok). Misdienaars: za 19.00: Tom Bos en Joep Jenneskens; zo 10.00: Inge Smits en Sanneke v.d. Oetelaar; 11.15: Marleen Sonnenberg en Susanne Jenniskens. Lektoren: za 19.00: Elly Theunis; zo 11.15: Lies van Bavel. Gedoopt: Samuël Smets, Vicarieweg 60. Rektoraat Heide Zondag: 21e Zondag door het jaar. 9.30 Hoogmis ggjg. voor Johanna Camps; Piet Ewals (koll); overl. ouders Poels-Michels. Misd.: Sanne, Inge, Chiel, René, Ivo en Martijn. Donderdag: 9.00 H. Mis uit dank baarheid. Rektoraat Veulen 21e Zondag door het jaar Zaterdag: 19.00 Hgm. Jacobus Ewals en Maria Ewals-Holtackers; jgt. Jan v.d. Aker; Maria Spreeuwcnberg-Philipsen (buurt); als 2e zwd. Tilla Jenneskens-Poels; overl. fam. Hendrikx;Leenders en zoons Jac en Hay. Zondag: 10.30 Hgm. als jgt. Martinus v. Staveren en overl. fam.; voor de parochie. Maandag: 8.00 H. Mis voor de overledenen. Dinsdag: 8.00 H. Mis voor de parochie. Woensdag: 8.00 H. Mis voor de overleden. Donderdag: 8.00 H. Mis voor de parochie. Vrijdag: Eerste vrijdag van de maand. 8.00 H. Mis t.e.v. H. Hart t.b.i. Misdienaars: za: Marcel Vermulst en Richard Classens; zo: Annelie Reintjes en Nico Knapen. Parochie Ysselsteyn 21e Zondag door het jaar. Zaterdag: 19.00 (Kinderwoorddienst); mndd. Tr. Swinkels-Claessens; Thei v.d. Pas en Frank; jrd. Sef Bovee; Grad Janssen en Jozef Martens. Zondag: 9.30 (Ouderenkoor) en 11.15 Voor onze overl. parochianen. Tweede kollekte dit weekend voor het werk van de Miva. Maandag: 19.00 Fr. Jansen; overl. fam. Stevens-Pijpers. Woensdag: 19.00 Overl. fam. Verhoeven-Arts. Vrijdag: 19.00 Geestelijk welzijn van onze parochie. Misdienaarsbeurten: za 19.00: B. en J. Slangen; zo 9.30: Mt. Claessens en Th. Vogels; 11.15: H. v.d. Hoff en Sj. Ewals; m$: I. Poels en R-. Hesselmans; wo: M. Spreeuwenberg en S. Claessens; vr. W. Verheijen en M. Claessens. Gedoopt en daardoor in de kerk opgenomen: Denise Spreeuwenberg, Veenmos en Mike Voermans, Van Beurdenweg. Parochie Merselo Zaterdag: 19.00 Mathieu v.d. Venne; jgt. Johannes van Vegchel, echtgen. en dochter; Onb. Hart van Maria; Tien de Rijk. Mis.: Marielle Poels en Sanne Derkx. Zondag: 10.00 Pastoor Vercoulen; jgt. Tien de Rijk. Misd.: Ingrid Willems en Patricia Arts. Dinsdag: 8.30 T.e.v. St. Jan; Tien de Rijk. Woensdag: 19.00 Lev. en overl. fam. Janssen-Pubben. Vrijdag: Eerste vrijdag van de maand. 8.30 Peter Mathijs Gielen, echtgen. en overl. kinderen; Tien de Rijk; jgt. Johannes Noyen, Johanna Arts en kinderen. Kerk poetsen: mevr. Hendriks- Rutten en mevr. Hendriks- Flinsenberg. Rektoraat Vredepeel -Zaterdag: 19.00 Thea v. Bakel- Peters. Zondag: 10.00 Jgt. Antoon Botden. Maandag: 19.00 M. Jansen. Donderdag: 19.00 Voor vrede. Vrijdag: Eerste vrijdag van de maand. 8.30 Schoolmis. Misdienaars: za: Mariska, Karin v.d. Zanden; zo: Nicole en Grard. Lezers: za: Josien Claessens; zo: Jan Classens. Zondag 27 aug. Miva-kollekte. Rektoraat Smakt Zondag: Miva-zondag. 10.00 Hoogmis voor fam. Rouwens- Smits; Ria v.d. oord-Bergê; Amoldus Reijnders; B. Huberts; uit dankbaarheid en voor alle gevraag de intenties. Woensdag: 9.30 H. Mis t.e.v. de H. Jozef; voor Henk en Huib Verdegaal en voor alle stichtingen en funda ties. Protestantse Kerkengemeenschap Venray e.o. Zondag 27 augustus zal in het Zonnelied, Kiosk te Venray, de heer Ph. van Oostenbrugge uit Wanssum voorgaan in de dienst. Aanvangstijd is 09.30 uur. Tijdens de dienst is er kinderopvang en er wordt kindeme- vendienst gehouden. In de Ned. Herv. Kerk, Maasweg 9 te Blitterswijck wordt deze zon dag de laatste dienst van dit seizoen gehouden waarin de heer Ph. van Oostenbrugge eveneens voor zal gaan. Aanvangstijd is 11.00 uur. Hier is geen kinderopvang en geen kindemevendienst. Rehoboth Ned. Hervormde Evangelisatie op GG. Gebouw Rehoboth: Cuppenpedje 2a, Horst. Evangelist: Clapvaeren 4, Horst, tel./fax: 04709-87786. Diensten: D.V. zondag 27 augus tus om 10.00 en 14.30 uur. Voorganger: ds. A.L. v. Zwet, Uddel. Zondags tijdens de middag- dienst is er kinderoppas. Fransol is de naam van de nieu we dealer in zonweringen voor de regio Noord-Limburg en Oost- Brabant, gevestigd in Venray. Fransol is gespecialiseerd in alle soorten binnen- en buitenzonwe ringen, van zonneschermen en roliuikèh tot jaioezièën en lamel- gordijnen. De grote kracht van Fransol ligt in de nauwe samenwerking met Gunsol. Gunsol is een zonwerings fabrikant die gerekend wordt tot de grootste en beste van Europa en heeft de laatste decennia een grote naam opgebouwd daar waar het gaat om kwalitatief zeer goede produk- ten met daarnaast zeer scherpe prijs stellingen. Door deze samenwerking kunt u als klant bij Fransol profite ren van deze scherpe prijzen met daarbij de garantie op hoog gekwa lificeerde zonweringen met perfekte afwerking tegen zeer snelle levertij den. Ook nu met de winter voor de deur kunt u uitstekend bij Fransol terecht; naast de speciale aktieprij- zen in zonneschermen biedt Fransol u ook de mogelijkheid voor alle reparatie- en onderhoudswerkzaam heden aan uw zonneschermen en wat dacht u van rolluiken, welke naast een preventieve ook een sterk isolerende werking hebben. Fransol komt graag ij de mensen thuis voor een vrijblijvend advies. Overtuig uzelf en bel 0478- 515010. De Oort-wetgeving is alweer vijf jaren operationeel. Er zijn het laatste jaar veel arresten afgekomen inzake de beperkingen van aftrekposten. Een fiks aantal gaten is ondertussen in het veelbesproken wetsvoorstel geschoten. Nu is weer een zeer prin cipiële zaak aanhangig die flinke gevolgen zal kunnen hebben. Het bij zondere tarief voor de buitenlands belastingplichtige van 25% blijkt te hoog. Voor alle duidelijkheid, een fiscale buitenlander is diegene die niet in Nederland woont of hier het centrum van zijn leven heeft. Van elke per soon die hier wel woont en leeft, staat zijn belastingplicht als binnen lander vast, ongeacht nationaliteit. Op grond van afspraken met andere landen wordt in Nederland ook gehe ven over inkomsten die door een bui tenlander hier verdiend worden. Die persoon is als buitenlands belasting plichtige hier belasting verschuldigd over bijvoorbeeld inkomsten uit hier te lande gelegen onroerende zaken, een Nederlandse onderneming of een Nederlandse dienstbetrekking. De nationale wet hier belast; een verdrag met het buitenland zorgt voor ont heffing aldaar. Dat werkt uiteraard twee kanten op. De Nederlander met woonplaats hier en werk in Duitsland wordt aldaar belast en verkrijgt hier een vrijstelling. Eveneens wordt op grond van ver dragen de premieheffing volksverze keringen (AOW, AAW. AWW, AWBZ) toegewezen aan het ene of het andere land. Dat is echter geen Aero 95 start binnenkort weer met diverse lessen zoals Aerobic I en II. In deze lessen wordt er gesprongen en gejogged. Draag hierbij stevige, liefst aerobic-schoenen. Linnen- en balletschoentjes zijn een aanslag op je gewrichten. De les is opgebouwd uit een warming-up, aerobic-gedeel te, spierversterkende oefeningen en ontspanning. Low Impact betekent niet lage intensiteit. Low Impact betekent lage belasting op je gewrichten, pezen en banden (knie en enkel). Deze lesvorm is dus zeer geschikt voor beginners, ouderen, zwangere vrouwen, mensen met rugklachten en mensen met overgewicht. Low Impact Aerobic is een leuke variant op gewone aerobic. Het enige ver schil is dat Low Impact Aerobic zonder gespring is. Combi Aerobis is een kombinatie tussen gewone aerobic en Low Impact Aerobic. De lessen Aero training bestaan uit een langere warming-up, spier versterkende oefeningen voor het hele lichaam, stretch-gedeelte en ontspanning. Iedere les vast in het programma Buik-Billen-Benen trai ning. Aero Workout is een uitdaging voor aerobic-freaks! Pure konditie- t^ainipg voor gevorderden.1 De Jès bé&taat dit een warming-up, combi aerobic en ont§pafffti?ig. Geen spiêr-p versterkende oefeningen. Steppen is leuk! De intensiteit van steppen is te vergelijken met joggen, terwijl de belasting op je gewrich ten, pezen en banden gelijk is aan wandelen. Voor meer informatie: Aero 95, tel. 86501. Vrachtauto kreeg klapband Maandagmorgen omstreeks 11.25 uur was een geklapte rechter voor band van een met veevoer geladen vrachtauto op de Beekweg oorzaak van een brand. De brandweer, die in rekordtijd ter plaatse was, wist het vuur te doven voordat die ernstige vormen had aangenomen. De bestuurder van de vrachtauto had de aanhangwagen kunnen ontkoppelen zodat die geen gevaar opleverde. De inhoud van de aanhangwagen werd overgeladen op een andere vrachtauto van het vervoersbedrijf. De aanhangwagen moest worden weggesleept. verdeling maar een exclusieve toe wijzing naar het ene land of het andere. Voor Oort gold een apart belas ting- en premiestelsel, met ingewik kelde berekeningen door de aftrek baarheid van de premies. Oort veegde alles op een hoop, waarbij de premies werden ondergebracht bij de eerste belastingschijf. Die bedraagt daardoor 37,65%, de tweede schijf 50% en de derde 60%. Vereenvoudiging dus voor binnen lands belastingplichtigen. Toen de wet al in de Tweede Kamer was realiseerden kamerleden zich dat dit voor buitenlanders, die slechts een deel van hun inkomen hier verdie nen, wel zeer aantrekkelijk zou zijn. Zij zijn hier niet premieplichtig en betalen over de hele eerste schijf Het groenste warenhuis van Nederland zet vanaf woensdag 23 augustus alles op z'n kop. Intratuin biedt dan gedurende anderhalve week de leukste artikelen tegen super lage prijzen aan. Om de boel helemaal op stelten te zetten, roept Intratuin Venray voor zaterdag 26 augustus en zaterdag 2 september de hulp van de kinderen in. Tijdens deze dagen zijn er voor hen in en buiten het tuincentrum allerlei aktiviteiten te doen, zoals stelten lopen, stoepkrijten. Ook is er 's middags van 13.30 tot 16.00 uur een schminkster die zorgt dat de kinderen 's middags als een vlinder, poes of een turtle door het leven gaan. Terwijl de kinderen heerlijk aan het spelen zijn, kunnen de ouders hun hart ophalen aan de vele aanbie dingen. Zoals een set Maleisisch aardewerk van ƒ12,95 voor ƒ7,95 waar de koper verschillende herfst- planten in kan zetten. Om de lange herfst- en winteravonden nog sfeer voller te maken, biedt Intratuin Venray een glazen stolp op spiraal- standaard van zware kwaliteit van ƒ59,95 voor ƒ29,95 aan. Met enkele drijfkaarsjes of een mooi boeket heeft u een echte blikvanger. n Natuurlijk heeft Intratuin Venray ook aan de benodigdheden bij de open haard gedacht. Een tenen aard appelmand voor het opbergen van open haardblokken van ƒ12,95 voor 7,95 hoort daar zeker bij. Andere aanbiedingen vindt u duidelijk aan gegeven als u door ons groene warenhuis loopt. Verder zal er op vrijdag 25 en zaterdag 26 augustus een barbe cuedemonstratie gehouden worden, op vrijdag van 15.00 tot 20.00 uur en op zaterdag van 11.00 tot 16.00 uur. Kortom, het wordt een gezellige boel bij Intratuin Venray aan de Langstraat 133 te Venray. Heeft u nog vragen of wilt u meer weten wat betreft onze aanbiedin gen, belt u dan naar Intratuin Venray, tel. 04780-88585. PEEL EN MAAS WEEKBLAD alleen het zogenaamde belastingdeel. In 1995 is dat, rekening houdende met belastingvrije som, ƒ2.727,— over de eerste ƒ50.423,—. Een bin nenlands belastingplichtige betaalt bijna veertienduizend gulden meer door de premieplicht. Hierdoor zou Nederland wel erg attractief worden voor in Nederland verdiende neveninkomsten door bui tenlanders. Dus werd het "eerste schijf" tarief voor hen verhoogd tot 25%, de belasting wordt daarmee ƒ11.087,-. Een buitenlandse ondernemer, aangeslagen voor dit 25%-tarief, maakte bezwaar, ging in beroep en kwam zelfs voor de Hoge Raad. Ook die vond dit een lastig vraagstuk en legde het voor aan de EG-rechter. De Europese Commissie heeft nu het Manipura start in september de volgende kursussen. i Lichaamsbewustzijn Deze kursus is helemaal gericht op het lichaam. Leren ontspannen.; Bezig zijn met beweging, met en zonder muziek. Je bewust worden wat beweging doet. Op ontdekki gaan in je eigen lichaam. Gevoeli worden voor wat je lichaam je ver telt. Vanaf 13 september ieder woensdagmorgen van 09.30 11.00 uur in De Kiosk. Bewustzijn en de realiteit Bewust worden van je omgevin De kracht in jezelf ontdekken leren gebruiken, gewerkt wordt mei g- chakra's, visualisatie, meditatie, jf chanten, bloesemremedies en e mediatief tekenen. Vanaf 12 septem ber iedere dinsdagmorgen van 09.30 I, tot 11.00 uur in De Kiosk. I Meditatie Mediteren moet je leren. Daarvoor wordt gebruik gemaakt van verschillende mogelijkheden om je daarin te ontwikkelen. Vanaf 4 september iedere maandagavond' van 20.00 tot 21.30 uur in 't Stekske in Landweert. Kosten voor alle groepen ƒ125,-! voor tien bijeenkomsten. Voor informatie en opgave: tel. 04780-81216 en 04784-1506. In Venray start inmiddels al de zestiende kursus Sacred Dance, ook wel levensdansen genoemd. Sacred dance is een ingetogen, meditatieve manier van dansen; het in beweging komen en jezelf weer in verbinding brengen met je lichaam, ziel en geest in de dans. Dansend in het i leven, levend in de dans thuiskomen; in de stilte van je hart. Wie zich hiertoe aangetrokken voelt is van harte welkom om geheel vrijblijvend kennis te komen maken met deze vorm van dansen. Het is! geschikt voor jong en oud, mannen en vrouwen. We dansen veelal in een kring op klassieke, new age en folkloristische muziek. Er start een kursus op dinsdagavond 5 septem ber a.s. van 19.30 tot 21.00 uur in het wijkcentrum De Kiosk in het Brukske te Venray. Wilt u kennismaken dat kan op dinsdag 5 september a.s. van 19.30 tot 21.00 uur in wijkcentrum de Kiosk. Kursusleidster is Clara Geurts-v.d. Beele, tel. 85450. Hof van Justitie voor de EG geadvi seerd het buitenlandertarief ongeldig te verklaren. Het is binnen de EG niet toegestaan te discrimineren naar woonplaats, nationaliteit enzovoorts. Een rechtvaardiging in de premie sfeer is al helemaal uit den boze. Een andere EG-wet deelt dat toe aan een ander land, terughalen via belastin gen is in directe strijd daarmee. Alle betroffenen doen er goed aan te anti ciperen op de komende uitspraak en bezwaar te maken tegen alle open staande aanslagen met toepassing van het 25%-tarief. Voor buitenlandse ondernemers, denk aan Belgen en Duitsers, wordt het zeer aantrekkelijk te zorgen deels in Nederland belast te worden voor activiteiten alhier. Door hier een fysieke vestiging te openen kan dat. Het topinkomen in het betreffende land (ook 50 a 60% heffing) kan dan naar 6,15% en een extra belasting vrije som in Nederland. Hoewel dit de belastingopbrengsten zeker zal drukken, is ongetwijfeld een positief neveneffect dat meer buitenlandse vestigingen zich alhier vestigen. Dat draagt wellicht ook weer bij aan de economie en dus toch aan de schat kist. Zelf heb ik een eerste buiten landse directeur het mogelijke voor deel al in overweging gegeven. Een flinke deuk in Oort met wellicht onverwachte positieve neveneffec ten. Juli 1995 Mr. T.C. van Zwieten Rühl/Haegens/Van Aar Accountants en Een maandelijkse rubriek over fiscale actualiteiten.

Peel en Maas | 1995 | | pagina 18