PEEL EN MAAS Kroniek van de kermisweek Gouden bruidspaar aan de Akkerweg 70 Jaar in klooster Oud Rector St. Anna overleden Brievenbus in brand jina- Traditioneel brengen wij na een week zonder 'Peel en Maas' het nieuws van de kermisweek, in de 'Kroniek van de Kermisweek'. Een week die iets onrustiger is verlopen jan metn in Venray gewend is. Mede door het abnormale zomer weer werd massaal tot in de kleine uurtjes kermis gevierd. Inbraken in personenauto's Een 63-jarige inwoner deed aan- gifte van inbraak in zijn aan de Fluitekruid geparkeerde auto. Een portemonnee met daarin ƒ200,- werd ontvreemd, 1 zonnebril. De hoofdsteun en de achterbank waren vernield. Zelfs snoepjes bleken niet veilig te zijn, want ook die werden i meegenomen. Een 23-jarige inwoner uit Overloon bracht een bezoek aan het I ziekenhuis. Toen hij bij zijn op de parkeerplaats staande auto terug keerde bleek die opengebroken te zijn. Ontvreemd waren zijn porte monnee met enig geld, pasjes en de radiocassettespeler ter waarde van ƒ1200,-. Een 20-jarige inwoner deed aan gifte van zijn aan de Aide Weg geparkeerde auto. Ontvreemd werd de autoradio. een 27-jarige inwoonster deed aangifte van inbraak in haar auto die geparkeerd stond aan de Henseniusstraat. Ontvreemd werd de radiocassettespeler, bandjes, zon- j nebril, gereedschappen en drie jas sen, waaronder twee kindeijasjes. Een 38-jarige inwoner van Venlo deed aangifte van inbraak in zijn aan de Stationsweg geparkeerde auto. Ontvreemd werd de radiocassette- I spelere, enkele bandjes en spaarze- gels van een benzinepomp. een 30-jarige inwoner van Oirlo deed aangifte van inbraak in zijn auto. Ontvreemd werd de radiocas- ettespeler. Een 63-jarige inwoner deed aan gifte van inbraak in zijn aan het Duizendblad geparkeerde auto. Ontvreemd werd de autoradio en 1 een zegelboekje van een benzine pomp. Een 23-jarige inwoner had nog 'geluk' dat het bij een poging tot i diefstal van zij aan de Kruisdistel geparkeerde auto is gebleven. De bedrading was doorverbonden en miet die auto is enkele meters tere den. Die werd elders in de buurt aangetroffen. Wel was de radiocas settespeler ter waarde van ƒ700,- verdwenen. Ook was het kontaktslot vernield. Ook werd er ingebroken in twee, op het bedrijfsterein van een auto busbedrijf aan de Maasheseweg, geparkeerde autobussen. Ontvreemd werd een gereedschapskist en de videorecorders. Een 40-jarige inwoner had geluk dat de diefstal van zijn aan de Sparredreef geparkeerde auto niet is doorgegaan. Het stuurslot was ont zet maar de dader heeft de motor 'niet aan de praat' gekregen. De schade bleef beperkt. Een 21-jarige inwoner deed aan gifte van poging tot inbraak in zijn aan de Kruitweg geparkeerde auto. Een 27-jarige inwoner deed aan gifte van inbraak in zijn aan de Haammakersstraat geparkeerde auto. De radiocassettespeler was ontvreemd. Vernielingen Er werden nogal wat vernielingen aangericht in het clublokaal van de Hondensportvereniging 'de Steller' aan de Spurkterdijk. Er bleken zeven golfplaten vernield te zijn. Kennelijk hebben de daders over het dag gelopen. Een bij de Paterskerk aan de Leunseweg geparkeerde personen auto van een 39-jarige inwoner had enkele flinke deuken opgelopen. Getuigen hebben gezien dat twee jongens, waarvan een signalement bekend is, tegen het plaatwerk had den geschopt en er toen vandoor waren gegaan. Een aan de Koningskaars staande personenauto van een 19-jarige inwoner werd bekrast aangetroffen. Een aan het Henseniusplein geparkeerde auto van een 41-jarige inwoner werd beschadigd aange troffen. Een 29-jarige inwoner uit Roggel ontdekte na kermisbezoek dat van zijn aan de St. Jozefweg geparkeer de auto twee banden waren lek gestoken. Inbraken Terwijl bewoners heerlijk lagen te slapen, en hadden vergeten de ach terdeur van hun woning aan de Beethovenstraat te sluiten, had een inbreker het gemakkelijk. Ontvreemd werden de radiocasset terecorder, vier portemonnees met pasjes en een geldbedrag van onge veer honderd gulden, een kinderrug- zakje enzes flesjes bier. Nadat eerst geprobeerd was om via het bovenlicht toegang te ver krijgen tot een woning aan de Mozartstraat heeft een onbekende met 'hengelen' de voordeur open gekregen. Uit de slaapkamer waren sieraden ontvreemd ter waarde van ƒ5000,-. De kantine van het Sportpark in Leunen kreeg ongewenst bezoek. Deze keer was toegang verkregen door vernieling van een ruit. Ontvreemd werden tien sloffen siga- rette, shag en wisselgeld tot een bedrag van ƒ200,-. De voordeur van een woning aan de Kastanjestraat was geforceerd en uit de woning waren 300 Duitse Marken ontvreemd. Aan de Ossendijk werden van een waterhaspel twee akku's ontvreemd. De benadeelde is een 47-jarige inwoner van Merselo. In de nacht van kermis zaterdag op -zondag werd tussen 23.00 en 04.00 uur ingebroken in een woning aan de Isabellahof. Een ruitje was ingeslagen om toegang te verkrij gen. Ontvreemd werden twee video- rekorders ter waarde van ƒ1200.- en twee kinderspaarpotten met inhoud. De gehele woning bleek doorzocht te zijn. Het afgelopen weekend werd ingebroken in eht bedrijf van Computerwork aan de Stationsweg in Oostrum. Ontvreemd werden twee compu ters, een ter waarde van ƒ5100,- de tweede ter waarde van ƒ91.000,- en enige software. Dat alles ter waarde van ƒ100.000,- Uit de winkel van een instituut aan de Wanssumseweg werden rookwaren ontvreemd. Toegang was door forcering verkregen- Door vernieling van het hekwerk was toegang verkregen tot een bedrijf aan de beekweg. Ontvreemd werden dertien slangen van tien meter en een doorsnede van 3- duims. De slangen die gebruikt wor den bij een beregeningsinstallatie, hadden een waarde van ƒ1800,- Door forcering was toegang ver kregen tot een loods bij een bedrijf aan de Heidseweg in Heide. Ontvreemd werden diverse gereed schappen ter waarde van ruim ƒ5000,- In de nacht van kermis vrijdag op -zaterdag was ingebroken in een traktor aan de Zeilbergseeg. Van die traktor was de koppelingsas ont vreemd. In de nacht van maandag op dins dag werd uit een doodlopende weg van de Peel weg in Ysselsteyn een daar staand vat met 100 liter diessel- olie ontvreemd. Kind was verdwaald Zondagmoergen werden bezoe kers van de Algemene Begraafplaats Boschhuizen gekonfronteerd met een 'ukkie' van driejaar, die zijn naam niet kon noemen en huilde omdat hij de weg kwijt was. De politie werd gewaarschuwd en deze ontfermde zich over de kleine. Hij werd in de surveillanceauto gezet in de hoop dat de kleine zijn ouderlijke woning zou kunnen ontdekken. En dat lukte. Plotseling veerde de kleine op, want hij zag de auto van zijn vader rijden. Die auto was goed herkenbaar, want daar waaide een vlaggetje aan. Einde verhaal, de vader die zoekende was naar zijn 'schatje' kon hem weer in zijn armen sluiten. De kleine woonde in de Walstro en was vandaar aan de wandel gegaan naar de Algemene Begraafplaats en toen de weg naar huis kwijtgeraakt. Alkoholkontroles Tijdens de kermis hield de politie alkoholkontroles op de Lnagstraat en Beekweg. 34 Bestuurders moes ten in het bekende pijpje blazen. Een 26-jarige en een 38-jarige bestuurder kregen een rijverbod van drie uur en de aanbieding van een transaktie tot het betalen van een bedrag van ƒ320,- Rijgedrag was aanleiding voor de politie om een bestuurder, een 26- jarige inwoner van Ysselsteyn, op de rondweg Brukske te kontroleren. Die bestuurder kreeg een rijverbod van vijf uur en de aanzegging dat proces verbaal terzake het rijden onder invloed zal worden opge maakt. In de vroege woensdagmorgen zag de politie een personenauto rij den op de Oostsingel. Het rijgedrag wekte de nodige aandacht. Die bestuurder, een 33-jarige inwoner, bleek onder invloed van alkohol te verkeren. Een rijverbod van zes uur en de aanzegging dat proces verbaal terzake het rijden onder invloed zal worden opgemaakt, was het gevolg. In de vroege donderdag was op dezelfde Oostsingel het rijgedrag van een 29-jarige inwoner van Leunen aanleiding om een onder zoek in te stellen. Die bestuurder kreeg een rijverbod van elf uur en de aanzegging dat proces verbaal zal worden opgemaakt. Zijn rijbewijs werd kon form de voorschriften ingevorderd. Winkeldiefstallen Een 36-jarige inwoner van Helmond bemerkte dat personeel het had betrapt toen; hij een bood schappentas met vleeswaren zonder te betalen mee wilde nemen. Hij liet die tas achter, maar de man werd toch aangehouden en aan de politie overgegeven. Die poging vond in een supermarkt in de Bleek plaats. In diezelfde supermarkt werd een in Stevensbeek verblijvende asiel zoeker betrapt bij diefstal van cho colade ter waarde van ƒ11,17. Hij werd aan de politie overgeven die hem na verhoor en opmaking van proces verbaal naar zijn verblijf plaats stuurde. Autobrand Bewoners van de bejaardenflat het Schuttersveld zagen dat uit een geparkeerde personenauto aan de Hoenderstraat rook onder de motor kap vandaan kwam. Zij waarschuw den de politie die aangekomen bij de auto geen rook meer zagen maar wel konstateerden dat de motorkap goed heet was. Het vuur had zich kennelijk zelf gedoofd. Door de politie werd de eigenaar van de auto in kennis gesteld van de brand. Verzakking Donderdagavond werd ontdekt dat een spontane verzakking had plaats gevonden in de Henseniusstraat. Omdat die verzak king een gevaar voor fietsers ople verde, werden door gemeentewer ken direkt maatregelen genomen. De oorzaak van die verzakking kon niet worden achterhaald. Mishandelingen en vechtpartijen Vorige week woensdag kwam omstreeks 21.00 uur bij de politie een melding binnen dat in de Henseniusstraat een grote vechtpar tij aan de gang zou zijn. Toen de politie arriveerde bleek er veel volk op straat te zijn maar er kwamen geen aangiften van mishandeling binnen. Dat er geslagen ism daarvan was de politie wel overtuigd. In de nacht van kermis vrijdag op -zaterdag was er wel een vechtpartij in dezelfde straat. Daarbij werd geslagen met kettingen en riemen waaraan zelfs punten waren beves tigd. Toen de politie arriveerde behoefde zij niet in aktie te komen, want de vechtpartij was ineens afge lopen. Wel bleef een 24-jarige inwo ner uit Cuyck gewond achter. Die was geraakt aan een van zijn ogen. Hij werd per ambulance naar het ziekenhuis vervoerd. Na onderzoek bleken die verwondingen dusdanig ernstig te zijn dat hij voor behande ling naar het Radboudziekenhuis in Nijmegen moest worden overge- vracht. Als verdachte van deze mishande ling werd een 20-jarige inwoner aangehouden.Hij werd naar het buro overgebracht waar even later zijn 19-jarige vriend kwam informeren waar hij bleef. Ook deze werd aan gehouden voor het aandeel in die vechtpartij. Nadat proces verbaal was opgemaakt werd het tweetal de volgende dag huiswaarts gezonden. Zondagavond werd zonder aan wijsbare redenen een 17-jarige inwoner, toen hij naar de botsauto's aan het kijken was, door een nog onbekende (waar wel een signale ment van bekend is) geschopt en geslagen. Van die mishandeling deed de jongeman aangifte. In de nacht van zaterdag op zondag werd een 21-jarige inwoonster van Tienray door een 26-jarige vrouw uit Afferden in de Hoenderstraat in haar gezicht geslagen. Het ging om een vuist slag waarbij in die vuist ook een brandende sigaret zat, die haar in het oog trof. Zij werd voor behan deling van een tweede graads ver branding naar het ziekenhuis gebracht. Tegen de Afferdense 'dame' werd proces verbaal opge maakt terzake bedreiging en mis handeling. Zij kon na opmaking van proces verbaal naar huis. Zondagavond werd in de Hoenderstraat een 20-jarige inwo ner aangesproken door een onbe kende man en zonder aanwijsbare redenen kreeg hij van die onbekende enkele slagen in zijn gezicht. In de nacht van maandag op dins dag werd een 15-jarige jongen bij een kermisattraktie door een onbe kende man zonder aanwijsbare reden in zijn gezicht geslagen waar door deze jongen 'pijnlijk' werd getroffen. Dode op kermis Vrijdagavond omstreeks 21.00 uur moest de ambulance uitrukken voor een onwel geworden 40-jarige man op het Henseniusplein. Ambulancepersoneel kon de man niet meer redden en op weg naar het ziekenhuis bleek hij te zijn overle den. Uit onderzoek is gebleken dat de man een natuurlijke dood is gestorven. Ongelukkige val Een Venrayse jongen kwam in een kermisattraktie zo ongelukkig ten val dat hij voor behandeling van een hoofdwond naar het ziekenhuis moest worden vervoerd. Na enkele hechtingen kon de jongen naar huis worden overgebracht. Brandjes Donderdagavond ontstond een bosbrandje aan de Sparrendreef in Oostrum. Gelukig kon door tijdige ontdekking en een direkt onderno men blusaktie van passanten de brand zich niet uitbreiden. De brandweer hoefde alleen maar wat na te blussen. De schade bleef beperkt. Diezelfde donderdag moest de brandweer uitrukken voor een beginnende brand in een te slopen loods op het terrein van de Nestlé aan de Witte Venneweg. Ook hier kon door de tijdige ontdekking, en de goede brandbestrijding, de brand zich niet uitbreiden. Vrijdagmiddag moest de brand weer uitrukken voor een bosbrandje aan de Etnalaan ter hoogte van de fietscrossbaan. Ook deze brand kon in de kiem worden gesmoord. Zaterdagmiddag omstreeks 16.30 uur werd eveneens tijdig ontdekt dat er brand was ontstaan in een schuur tje bij een woning aan de Meester Driessensstraat in Heide. De brand werd ontdekt door de buurman, die ook het bluswerk voor zijn rekening nam. De brandweer hoefde niet in aktie te komen. Zeker is dat die brand opzettelijk is gesticht. Zondagmiddag werd een auto- brand gemeld op de A 73. Er bleek dat de Citroen, bestuurd door een 41-jarige inwoonster, spontaan in brand was gevlogen. Passerende automobilisten blusten de brand en de brandweer behoefde alleen maar wat na te blussen. De auto liep behoorlijke schade op. De oorzaak was vermoedelijk kortsluiting. In de nacht van dinsdag op woensdag bleven omstreeks 02.15 uur de koniferen, die als afscheiding van een tuin in de Tuinstraat ston den, opzettelijk in brand gestoken. Ook hier was het een geluk dat de brand tijdig was ontdekt. De konife ren gingen verloren. De 64-jarige eigenaar zit met een behoorlijke schade en zonder tuinafscheiding. Diezelfde nacht was eveneens opzettelijk een voor de woning aan de Haammakerstraat staande grote konifeer in brand gestoken. Ook hier spreekt men van groot geluk dat de brand tijdig was ontdekt. Het vuur had gemakkelijk kunnen over slaan naar de woning. Aangifte van de brandstichting werd gedaan door een 65-jarige inwoonster. Donderdagavond werden door vandalen een aantal (te vroeg) bui ten gezette vuilniszakken in de Grotestraat in brand gestoken. De brandweer die met groot materiaal uitrukte behoefde alleen maar na te blussen, want een politiepatrouille die snel ter plaatse was had met een geleende tuinslang (van de buren) reeds de beginnende brand geblust. Stofwolken De piloot van het politievlieg- tuig, dat regelmatig boven Noord- Limburg op inspektie vliegt, zag donderdagmiddag tussen Ysselsteyn en Vredepeel 'een gro ter rookontwikkeling', gedacht werd dat er in dat bosrijke gebied een bosbrand zou zijn uitgebro ken. Omdat de piloot met een spoedopdracht bezig was kon hij niet boven de plek blijven cirke len, maar gaf zijn waarnemingen door aan de alarmcentrale. Die alarmeerde de Venrayse brand weer, die met groot materieel uit rukte. De brandweer kon geen rook in dat gebied ontdekken. De bewaking van luchtmachtbasis de Peel had echter de oplossing. Ook z(j hadden die 'rookpluim' waar genomen en een onderzoek inge steld. De wolk werd veroorzaakt foor een landbouwer in de Meerselsepeel die een stoppelveld aan het frezen was. De droogte en de zandgrond hadden voor de stofwolken gezorgd die voor rook werden aangezien. De mand van de bewaking verklaarde dat het 'wel een zandstorm van de Sahara leek'. Varia Een 36-jarige inwoonster wilde in een bakkerszaak in Veltum haar por temonnee uit haar boodschappentas pakken maar ontdekte dat 'een ander naar voor was geweest'. In die porte monnee zaten enkele persoonlijke bescheiden en enig geld. Tijdens de kermis was weer een zakkenroller aktief. Uit d$broekzak van een 16-jarige jongen werd zijn portemonnee met daarin enkele pas jes en een geldbedrag van 35,- gerold. Dat overkwam ook een 23- jarige inwoner. In zijn portemonee zaten naast persoonlijke bescheiden een geldbedrag van ƒ135,- Maandagmiddag stond aan de kassa in een supermarkt in de Bleek een 67-jarige inwoonster toe een man tegen haar aanliep, sorry zei en verdween. Dat sorry was kennelijk bedoeld als afleiding. De man heeft toen kans gezien de portemonnee uit haar jaszak weg te nemen. Daarin zat naast persoonlijke bescheiden een geldbedrag van 125,- Een 16-jarige inwoner deed aan gifte van diefstal van zij Peugeot- bromfïets die hij goed beveiligd had met een stuur- en beugelslot. Hij had de brommer gestald nabij het kermisterrein. Op het kermisterrein bleek ook een felgele scooter van een 18-jarige inwoner te zijn gestolen. Ook die scooter was goed beveiligd, maar dat blijkt geen beletsel te zijn voor de dieven. Een 46-jarige inwoonster deed aangifte van diefstal van twee te drogen hangende badpakken aan de waslijn achter haar woning aan de Boudewijnhof. Maandagmiddag moest de brand weer en later personeel van de Mega in aktie komen voor het dichten van een gaslek in een woning aan de Hemonystraat. Aan de vakantie van een gezin aan het Zevenblad, die hun vakantie in Middelburg hielden, kwam abrupt een einde. Voorbijgangers zagen zondag water uit hun woning komen. De geallarmeerde politie verschafte zich toegang tot de woning en die bleek geheel onder water te staan. Oorzaak was de vul- slang van de verwarming die losge schoten was. Hoe groot de schade wordt geschat is niet bekend. Zaterdagmiddag werd aan de Zeilbergseweg in Ysselsteyn een Opel personenauto aangetroffen. Die auto was gedeeltelijk 'gestript'. Die auto bleek eerder in Den Bosch te zijn ontvreemd. De eigenaar werd van de vondst in kennis gesteld en kon zijn gehavende auto ophalen. Aanrijdingen met gewonden Maandagmiddag omstreeks 12.30 uur geraakte een personenauto komende vanaf de Lollebeekweg en rijdende in de richting van de Veulensewaterweg in de wegberm. Voordat de 59-jarige bestuurder uit America zijn auto onder kontrole had was deze in een bermsloot op zijn kop tot stilstand gekomen. De bestuurder raakte daarbij bekneld in zijn auto en moest door de brand weer uit zijnauto worden bevrijd. Het was voor die bestuurder een groot geluk dat een loonwerker dat ongeluk zag gebeuren. De man moest voor behandeling van ver schillende verwondingen naar het ziekenhuis worden vervoerd.»*»* DONDERDAG 17 AUGUSTUS 1995 Nr. 33 HONDERD ZESTIENDE JAARGANG WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMGEVING Op vrijdag 25 augustus zal het wel te merken zijn dat aan de Akkerweg een gouden bruidspaar is, want het gouden paar PEE- TERS-LAURENSSE woont al bijna hun hele huwelijksleven aan de Akkerweg. Het is vanwege de bekendheid van de gouden brui degom HUUB PEETERS (75) dat ze toch maar toestemming hebben gegeven hun levensloop in Peel en Maas te vermelden. Eigenlijk voelden ze er maar niets voor. Maar toen wij beloofden hun ver haal zo kort mogelijk te houden, waren alle bezwaren ineens weg. DE GOUDEN BRUIDEGOM, HUUB PEETERS werd geboren aan de Broekweg, maar omdat zijn ouders naar de Overloonseweg ver huisden (zijn vader was op St. Anna werkzaam) heeft hij zijn herinnerin gen aan die Overloonseweg, want vandaar ging hij naar school. Na zijn schooljaren kwam hij bij Albert Heyn terecht waar hij niet alleen manusje van alles werd, maar vooral met de bakfiets bestellingen moest bezorgen en gaan opnemen. De klantenkring van de Venrayse vesti ging van Albert Heyn woonde des tijds tot in Bergen. 's Konings wapenrok moest wor den aangetrokken in de mobilisatie tijd, maar in de oorlog dook Huub onder, omdat hij tewerk zou worden gesteld in Duitsland. Nog even heb ben ze geprobeerd van Huub een schoenmaker te maken bij Joos Hendrickx, maar dat lukt eniet. Toen maar geprobeerd in de bakkerij van Laurensse, waar hij ook zijn vrouw leerde kennen. Later kreeg hij de kans portier te worden in het zieken huis. Dat was nog in de tijd van het Rijke Roomse leven, toen de zusters in het ziekenhuis het nog voor het zeggen hadden en als je dan ook nog in de smaak viel bij direkteur Sjoerd de Jong dan had je een toekomst. Men kan gerust stellen dat in die jaren Huub Peeters het visitekaartje van het ziekenhuis was. Als er bezoektijd was, was hij de man die kontroleerde wie er naar binnen ging. Liefst 33 jaar lang had Huub die funktie in het ziekenhuis en alle veranderingen heeft hij mee beleefd. Dat de banden met het ziekenhuis nog hecht zijn blijkt wel uit het feit dat hij trog steeds naar de H. Mis Zonder licht rijden werd man fataal ln de nacht van maandag op dinsdag reed een 26-jarige man uit Horst op een fiets zonder licht in het centrum. De politie sommeer de de man zijn licht aan te doen, maar de man deed niets en reed zonder liqht verder. Daarop stelde de politie een onderzoek in om de man een proces verbaal voor het rijden zonder licht aan te bieden. Toen konstateerden de politie mannen dat het slot van die gloed nieuwe fiets was doorgeknipt. De man werd naar het politieburo overgebracht. Onder zijn kleding bleek de man een betonschaar te hebben. Hij bekende de fiets te hebben gestolen. De politie deed vervolgens huiszoeking bij de man in Horst, ln de kelder werd een gloednieuwe fiets aangetrof fen. Omdat de man verklaarde dat het zijn fiets was en geen aangifte van diefstal van die fiets wasbin nengekomen kon de politie niets doon. Een half uur later kwam een inwoner van Venray aangifte doen van diefstal van zijn gloednieuwe fiets. De in Horst aangetroffen fiets bleek de fiets te zijn van de Venrayse eigenaar. Diefstal beeldje Uit de tuin van een woning aan de Stationsweg werd een vijtig cm hoog en twintig kilo wegend betom* beeldje, voorstellende een zittende hond, gestolen. De bena deelde is een 38-jarige inwoner. Maandagmiddag omstreeks 16.50 uur verleende een 60-jarige bestuur der van een personenauto uit Horst, komende vanaf de Overbroekseweg geen voorrang aande over de Horsterweg rijdende personenauto, bestuurd door een 68-jarige inwoner uit Horst. Bij de botsing werd een inzittende dusdanig gewond dat zij voor behandeling naar het zieken huis moest worden vervoerd. Kaartverkoop niet in dank aangenomen Een 56-jarige kermisexploitant van de draaimolen zag dat, naa later bleek een 27-jarige inwoner, kaart jes voor de prijs van ƒ1,25 per stuk verkocht voor zijn kermisattraktie. Deze had hij namelijk gekocht voor een tientje per twaalf stuks. Hij sprak de man daarover aan, maar die nam vervolgens een dreigende hou ding aan. Hij schopte de kassa 'in elkaar'. Hij werd door de politie aangehouden. Die maakte proces verbaal terzake bedreiding en ver nieling op. De schade aan de kassa werd op ƒ300,- geschat en daarvoor werd de Venraynaar aansprakelijk gesteld. gaat in de kapel van het ziekenhuis en zelfs de H. Communie naar de zieken in het ziekenhuis brengt als assistent van rector Cup. DE GOUDEN BRUID, MIA LAURENSSE (75) is geboren en getogen aan de Maasheseweg, op een steenworp afstand van haar hui dige woning. Haar vader had een bakkerij en haar moeder 'deed' de winkel en dan verwacht men dat de dochter na schooltijd eigenlijk in de bakkerij en winkel zouden helpen, maar haar ouders dachten daar anders over. Ze werd naar de kost school van de Ursulinen gestuurd met de bedoeling onderwjjzerps^c worden, maar dat ging toen niet door en ze kwam toch in dg bakkerij en winkel hel pen. ^at deed le fbtB haar trouwen, eigenlijk op de puin hopen van het verwoeste venray. Ze trouwden in de Paterskerk, maar de plechtige Dankdienst bij hun gou den bruiloft wordt opgedragen in de kapel van het ziekenhuis, vanwege dc mooie jaren die Huub daar heeft doorgebracht. De Eucharistieviering zal rector Cup opdragen. Het feest zal worden voortgezet in zaal 'In den Engen'. Van 18.30 tot 19.30 uur krijgt iedereen de gelegenheid dit gouden paar hun gelukwensen aan te bieden. Er werden drie kinderen uit dit huwelijk geboren, allen dochters en met trots verteld de gouden bruid dat ze op haar verjaardag het leven schonk aan een tweeling. Die doch ters zullen met hun vier kleinkinde ren en verdere familie hun gouden feest meemaken. Wat„iji£e(eii wij van dit gouden paar nog meer vertellen? Ze nebben nog sghjk jp)ieL leven en genieten van iedere dag. rluub verzorgt zijn grote tuin nog met liefde, gaat nog graag biljarten in 'de Kemphaan kan nog autorijden, maar als er een borreltje geschonken wordt laat hij zich graaghalen en brengen. Binnenkort zal het 70 jaar gele den zijn dat de uit het oude Veltum afkomstige Gradje Heesen de gelofte aflegde als broeder van de Congregatie van de Broeders van Liefde. Dat gebeurde in het moederhuis van de congregatie in Gent. In deze congregatie waren verschillende Venrayers werk zaam omdat de Broeders van Liefde in Venray een inrichting hadden voor de verpleging van psychisch gestoorde mannen. Maar dat deze rasechte Venrodse jong zijn hele kloosterleven in Belgie zou doorbrengen, had hjj niet verwacht. Toen hij in de twintiger jaren in kontakt kweam met gehandicapte jongens, die in Zelzate waren gehuisvest stond al dra vast dat Broeder Donatus (dat was de kloos ternaam geworden) bij deze jongens zou blijven. In zijn novicentijd behaalde hij in Belgie zijn verple gersdiploma, al had hij dat eigenlijk voor zijn jongens helemaal niet nodig, want die hingen aan hem als kinderen aan hun vader. 58 Jaar werkte hij als een vader voor die gehandicapte kinderen en het was een beslissing van zijn Overste om daar mee op te houden. De jubilerende kloosterling komt uit een gezin waar nog een zoon Broeder van Liefde was, nl. zijn broer Huub, die ook vele tientallc jaren in dezelfde inrichting temid den van gehandicapte iongens zijn zegenrijk werk kon doen. Zuster Hanneke was kloosterlinge in de congregatie van de Zusters van Jezus, Maria en Josef, die in St. Agatha een klooster hadden. Ook zij vierde haar 50-jarig kloosterjubi leum. Beiden zijn inmiddels overle den. Broeder Donatus betreurt het dat er veel van het mooie verloren is gegaan en ergert zich er nog steeds aan dat juist van dc broeders zo wei nig herkenbaars van vroeger is over gebleven. Wel vindt hij het goed dat het niet meer zo streng is, want hij kan nu regelmatig zijn familie in Venray opzoeken. Broeder Donatus, inmiddels 88 jaar, verblijft nog steeds in Zelzate, waar hij nu worat verzorgd, samen met zijn medebroeders. Wekelijks ontvangt hij nog dc Peel en Maas, want \tenray heeft nog altijd een plekje in zijn hart. In de leeftijd van 73 jaar overleed pater Herman Reijnen, die van 1975 tot 1986 rector was van het psychia trisch centrum St. Anna. Voordat pater Teijnen tot rector van St. Anna werd benoemd had hij zich verdien stelijk gemaakt in Den Haag, Bussum en Amsterdam. Hij stond bekend als een joviale mand ie veel tijd over had en een luisterend oor had voor de verpleegden. In dc tijd dat hij rector was had hij ook te maken met de fusie tussen St. Servatius en St. Anna. Ziekte noopte hem om te vroeg eigenlijk afscheid te nemen van het rectorschap. Toen dc ziekte zich ver ergerde werd hij in enkele inrichtin gen in Nijmegen verpleegd. Donderdag werd na een Requemdicnst in dc huiskapel van zijn laaLstc tehuis afscheid van hem ?cnomcn, waarna hij op het kerkhof onkerbos aan de schoot der aarde werd toevertrouwd. Dc begrafenis werd bijgewoond door een verte genwoordiging van dc congregatie van de Zusters van Liefde. In het weekend werd een groene PTT-brievcnbus in brand gestoken. De bus stond bij een woning aan de Veltumse Kleffen. De bewoner deed dinsdag aangifte.

Peel en Maas | 1995 | | pagina 11