Voorbeschouwing Venray Cup 1995 baseballpet voor Bij aankoop van ƒ35,- aan schoolspullen SV Venray SV Leunen SV Castenray Holthees SV Merselo VV Oostrum van den munckhof bv grotestraat 68 venray, telefoon 04780-82727 SV Ysselsteyn 6 EEL EN MAAS Donderdag 3 augustus 1995 - Pagina 7 SV Venray vierde in mei het 50-jarig bestaansfeest. Met 940 leden is SVV van de grootste Limburgse voetbalverenigingen. De hoofdmacht degradeerde juist in het jubileumjaar na negen seizoenen de hoofdklasse. Het tweede elftal was succesvoller want het pakte de titel de eerste reserveklasse en nam deel aan het nationaal kampioenschap. Het team handhaafde zich in de tweede reserveklasse. Oud-speler Jan Poels, die in oktober de ontslagen Maarten Arts opvolgde, aan als hoofdtrainer. Jack Lenssen wordt de nieuwe elftalbegeleider. Janssen, ook al een oud-speler, neemt wederom het tweede en derde onder zijn hoede. Verleden jaar wist een combinatie van deze twee reserveteams de Venray in de wacht te slepen. De Venraynaren onttroonden bekerhouder DIS in de finale met 5-3 te zegevieren. Met 80 leden is Holthees de kleinste Venrayse voetbalvereniging. De club werd opgericht in 1936 en vertegenwoordigt niet alleen twee dorpen (Smakt en Holthees) maar ook twee provincies (Limburg en Noord-Brabant). De steeds kleiner wordende jeugdafdeling is sinds vorig seizoen geheel ondergebracht bij 'buur'Volharding in Vierlingsbeek. Het eerste elftal eindigde afgelopen seizoen op de tiende plaats in de eerste standaardklasse. Oud-speler Geert Koenen is aangetrokken als vervanger van de vertrokken trainer Piet Kepser. Geert Koenen is in deze contreien nog befaamd als de voormalige goalgetter uit de 'gouden' periode van Holthees. Aan het eind van de jaren zeventig debuteerde de club in de vierde klasse en streed toen lang mee om de titel. De derde plaats in het debuutjaar is het hoogtepunt uit de clubhistorie. Negen seizoenen wist Holthees zich te hand haven in de vierde klasse. Toen de succesvolle generatie, waaronder de broers Koopmans, afscheid nam gleed Holthees weer langzaam af naar de tweede klasse van het afdeling Limburg. Leunen beleefde afgelopen seizoen een van zijn succesvolste jaren uit haar 32-jarig bestaan. De voetbalvereniging uit de dorpen Leunen, Veulen en Heide telt ruim 300 leden en is na SV Venray de grootste uit de gemeente. De hoofdmacht finishte, welhaast traditiegetrouw, met een vierde plaats in de subtop van de vierde klasse H. Maar voor het derdejaar op rij bemachtig de Leunen een periodetitel. Dit maal nam het Leunse team met succes deel aan de nacompetitie. Op Hemelvaartsdag versloeg Leunen in Blerick in een zinderende finale Tiglieja met 2-1 en promoveerde naar de derde klasse. Precies tien jaar geleden stapte Leunen, na overtuigend de titel te hebben gepakt, voor het eerst de derde klasse binnen. Het verblijf duurde toen drie seizoenen. Trainer Henk Stiphout kende in zijn derde en laatste jaar in Leunse dienst nog meer succes. Het tweede elftal zorgde voor een primeur door kampioen de worden in de eerste reserveklasse van de afdeling. Het Leunse reserve- team debuteert nu in de tweede rescrvcklasse van de KNVB. Lei Kcijsers uit America, voormalig trainer van Wittenhorst, is de opvolger van Henk Stiphout die bij Venlose Boys aan de slag gaat. De drie poule-wedstrijden om de Venray Cup betekenen voor Leunen een ware inhaalrace. Tegen Merselo en Castenray start het Leunse team met een 0-3 achterstand en tegenstander Oostrum mag met een voordeel van twee treffers beginnen. De Merselose voetbalvereniging, opgericht in 1958, recruteert zijn 130 leden uit de dorpen Merselo en Vredepcel en is dit jaar de organisator van de Venray Cup. Merselo kende met het bereiken van de vierde plaats een succesvol seizoen in de eerste standaardklasse. Terwijl een jaar geleden Merselo in eerste instantie niet eens was toegelaten tot deze nieuwe klasse. Vooral na de win terstop kwamen de Merselose voetballers goed op toeren. Via een periodeti tel wist het team van trainer Antoon Arts zich te plaatsen voor de nacompeti tie. In de beslissende wedstrijd versperde TOP, door een 2-0 zege, Merselo uiteindelijk de weg naar de hoofdklasse. De meest succesvolle periode beleefde Merselo na 1975 toen de club debu teerde in de vierde klasse. Zeven seizoenen wist het Merselose team zich daarin te handhaven met een vijfde plaats in het debuutjaar als hoogtepunt. Oud-speler Antoon Arts uit Oirlo begint als trainer aan zijn tweede seizoen terwijl hij van 1985 tot 1988 ook al bij de Merselose voetbalclub werkzaam was. Voetbalvereniging Ysselsteyn werd opgericht in 1929 en heeft ongeveer 275 leden. Het afgelopen seizoen in de vierde klasse H verliep moeizaam. Vanwege de slechte prestaties werd eind november trainer Pictcr Delauw ontslagen. Jeugdtrainer Josef Sasabone, die al eerder als hoofdtrainer bij Ysselsteyn werkzaam was, werd zijn opvolger. Uiteindelijk belandde het Ysselsteynse team op de negende plaats. Ook in het komende seizoen zal trainer Sasabone uit Blerick zowel de seniórenselectie als de jeugd onder zijn hoede nemen. Met het vertrek van de routiniers John van Ass (naar Venray) en René van Dijck (naar het Duitse Suchteln) verliest de hoofdmacht twee belangrijke pionnen. In 1984 promoveerde Ysselsteyn vanuit de afdeling Limburg naar de vier de klasse. Vijf jaar later volgde met de promotie naar de derde klasse het hoogtepunt uit de clubhistorie. Maar na slechts één seizoen moest het Ysselsteynse team weer terugkeren naar de vierde klasse. Castenray is de jongste van de acht veldvoetbalverenigingen in de gemeen te Venray. De club werd opgericht in 1964 en telt nu 125 leden. In de afgelo pen 31 jaar pendelde Castenray telkens tussen de eerste en de tweede klasse in de afdeling Limburg. Vijf keer greep het Castenrayse standaardteam het kampioenschap in de tweede klasse. Maar het verblijf in de eerste klasse duurde nooit langer dan drie seizoenen. Afgelopen jaar werd Castenray ingedeeld in de nieuw gevormde eerste klasse voor standaardteams. Met een zevende plaats eindigden de blauw-wit- ten in de middenmoot. Het tweede elftal wist het kampioenschap te grijpen en promoveerde naar de vierde reserveklasse. Trainer Michel Fokkens begint aan zijn vierde seizoen in Castenrayse dienst. De ervaren Venrayse oefenmeester is er bezig aan zijn tweede trai nersperiode. In de jaren zeventig kende Fokkens al drie succesvolle seizoe nen bij de Castenrayse afdelingsclub. Van de tegenstanders in poule B van de Venray Cup treft Castenray alleen Merselo in de competitie. Oostrum en Leunen spelen respectievelijk één en drie klassen hoger. Op donderdag 10 augustus gaat de derde editie van de Venray Cup van start. Evenals verleden jaar nemen de zeven voetbalclubs uit de kerk dorpen - Castenray, DIS, Holthees, Leunen, Merselo, Oostrum en Ysselsteyn - met hun standaardteam deel. Een combinatie van het tweede en derde elftal van SV Venray com pleteert het deelnemersveld. In 1993 namen de voetbalvereni gingen uit de gemeente Venray het initiatief tot de Venray Cup. Enerzijds als voorbereiding op het naderende seizoen, anderzijds om de banden tussen de clubs te verste vigen. De acht elftallen zijn ingedeeld in twee poules van vier teams en spe len een halve kompetitie. De beide poulewinnaars plaatsen zich voor de finale die als afsluiting op vrijdag 18 augustus om 19.00 uur plaats vindt. Om de krachtsverschillen tussen de deelnemende verenigingen enigszins te elimineren, beginnen de hoger geklasseerde teams met een achterstand van een of meerdere doelpunten aan hun wedstrijd. Per klasse bedraagt het verschil één doelpunt. Zo begint bijvoorbeeld derdeklasser Leunen het openings duel tegen afdelingseersteklasser Merselo met een 0-3 achterstand. DIS beleefde twee jaar geleden de primeur om als eerste de Venray Cup, geschonken door de firma Van den Munckhof, in de wacht te sle pen. De Oirlonaren klopten toen in de finale Oostrum met 1-0. Afgelopen jaar wist DIS opnieuw tot de eindstrijd door te dringen. Maar ondanks dat het Oirlose team met een 2-0 voorsprong mocht star ten toonde het combinatieteam van SV Venray zich een maatje te groot en won met 5-3. Poule-indeling Poule A: Venray Holthees Ysselsteyn DIS Poule B: Leunen De Venray Cup, gesponsord door druklcerij, boek- en kantoorboekhandel van den Munckhof bv Castenray Oostrum Merselo De wedstrijden donderdag 10 augustus 19.00 uur: A: Venray - Holthees A: Ysselsteyn - DIS B: Castenray - Oostrum B: Merselo - Leunen zaterdag 12 augustus 18.00 uur: A: Holthees-Ysselsteyn A: DIS - Venray B: Leunen - Castenray B: Oostrum - Merselo dinsdag 15 augustus 19.00 uur: A: Ysselsteyn - Venray A: Holthees - DIS B: Oostrum - Leunen B: Castenray - Merselo vrijdag 18 augustus 19.00 uur: finale: winnaar poule A - win naar poule B één Het jubilerende VV Oostrum viert dit jaar haar 60-jarig bestaan. De Oostrumse voetbalvereniging telt zo'n 275 leden. Na een slechte seizoenstart finishte Oostrum nog op de zesde plaats in de hoofdklasse van de afdeling Limburg. Nadat begin november trainer Henk van Rhee de club verliet nam oud-speler Jan Janssen met succes het roer over en verliet Oostrum de degradatiezone. Vanaf begin dit jaar leidt Wiel Verstappen uit Kessel de trainingen. Na de degradatie uit de vierde klasse in 1960 pendelde Oostrum telkens tussen de eerste en de tweede klasse van de afdeling. Vijf degradaties werden gevolgd door vijf kampioenschappen in de tweede klasse. Na de laatste titel in 1990 stoomde Oostrum, na de 2-1 winst op BW in een promotieduel in Wanssum, ineens door naar de vierde klasse. Slechts één seizoen wist het Oostrumse team zich op dat niveau te handhaven. Als enige vereniging uit de gemeente Venray komt Oostrum nu uit in de afdelingshoofdklassc. Door Inspanning Sterk uit Oirlo telt 160 leden en is met zijn 68 jaar de oudste voetbalvereniging uit de gemeente. Samen met Castenray bespeelt DIS sportpark Heesakker, dat tussen beide dorpen gesitueerd is. De jeugdaf delingen van beide clubs zijn al geruime tijd samengevoegd. In 1963 nam de Oirlose voetbalclub met de degradatie uit de vierde klasse voorlopig afscheid van het KNVB-voetbal. De laatste decennia vertoefde DIS meestal in de eerste klasse van de afdeling Limburg. Drie maal moesten de Oirlonaren een stapje terug doen naar de tweede klasse maar telkens keer de DIS weer snel terug. In het afgelopen seizoen finishte de Oirlose hoofd macht als zesde in de eerste standaardklasse. Na twee periodes (van drie en twee jaar) nam DIS onlangs afscheid van trainer Hay Cox. Deurnenaar Cor Berkers, afkomstig van Geysteren, is zijn opvolger. In de vorige twee edities van de Venray Cup was DIS zeer succesvol. Beide keren stonden de Oirlose voetballers in de eindstrijd. Na de 1-0 winst op Oostrum in 1993 volgde verleden jaar een 3-5 verlies in de finale tegen SV Venray. Van de tegenstanders in poule A treft DIS alleen Holthees in de competitie. Ysselsteyn speelt twee klassen hoger en het reserveteam van VdSnray acteert drie niveaus hoger.

Peel en Maas | 1995 | | pagina 7