Groeten uit Wichita Kansas Jera '70 op zoek naar oud-medewerkers V REGIOKALENDER Danscentrum Janssen daar zit muziek in; ook met Venrayse kermis Kursus banen- en beroepenoriëntatie voor vrouwen Kermis in café De Volle Maan Concert Normaal op kermis Venray Wereldwinkel Venray Geslaagd Ysselsteynse kindermarkt Bioscoop- nieuws Start gehoorzaam- heidskursussen Oud papier Landweert III Expositie in het ziekenhuis Rekonstruktie kruispunt in Ysselsteyn Wetswijziging I januari 1996! ÏPÏ FM MAAC SEL EN MAAS Donderdag 3 augustus 1995 - Pagina 3 De vakantiegroeten stromen binnen, letterlijk uit alle hoeken van de ereld. Van de kaarten die ons tot nu toe bereikten, heeft er een met itraatlengte voorsprong" de langste weg afgelegd. Op de voorkant prijkt plaatselijke dierentuin van Wichita in Kansas (USA). Afzender is Rens van Veghel die op deze wijze niet alleen de redaktie Peel en Maas de groeten doet, maar ook een hele hoop vrienden. Op de jhterzijde staat nl. het volgende in rijm geschreven. Hallo redaktie van Peel en Maas in Rooi, ik zit in de USA en daar is het mooi. Natuurlijk moet ik ook kaarten versturen, naar m'n ouders, familie, ienden, jullie en de buren. Als jullie nu voor mij aan hun de groeten doen, bespaart dat voor mij eel geschrijf en veel poen. De groeten van Rens van Veghel aan Mark, Lennard, Paul, Vincent, Ivo, tefan, Theo, Niels, Wendy, Oikke, Martine, Noortje, Maartje, Nicole, nine, Marco, Wendy, pap, mam en familie en iedereen die ik ken. De redaktie van Peel en Maas heeft overwogen om Rens "een rekeninge- e te sturen, maar vond het idee zo origineel dat het deze keer nog net door t beugel kan. Gaat U nog op vakantie, stuur ons dan een kaartje. Voor de leukste, lief- e, mooiste of anderszins originele kaart hebben we de na de vakantie een idee prijs! 25 jaar Jera Ysselsteyn Jeugdvereniging Jera '70 te sselsteyn is op zoek naar de men- n die ooit als vrijwilliger hebben werkt bij de vereniging die in sep- ïmber haar 25-jarig jubileum gaat ieren. Heeft u ook soms hele zaterdag- onden met kratten lopen leuren, as ook u zo moe na die lange maar zo gezellige kampweken, verkocht vrijdags ook zakken chips en n|8 ropsleutels voor een kwartje. Stond ook elke donderdag klaar om 60 hreeuwende kinderen een leuke ond te bezorgen, was u ook een n de Dee-Jays die de geschiedenis zijn gegaan als de Joost den raaiers en Jeroen van Inkels van 'sselsteyn of behoorde u bij diege- ien die minder op de voorgrond tra- |en maar menige bestuursvergade- ing achter de rug hebben. Dan is dit lericht uiterst belangrijk voor u. Dit jaar is het namelijk alweer 25 ar geleden dat de nu al legendari- :he jeugdvereniging Jera '70 werd )gericht. In september zal dit grote lest tijdens diverse aktiviteiten :vierd worden. Voor één van deze liviteiten willen we u speciaal uit- digen. Op vrijdag 22 september zullen in feesttent de formatie the Sparks de Big Band the Belushi [emorial Blues Brother Band jptreden. De optredens van deze lands plus de aangepaste muziek lan onze discotheek zullen de sfeer van de vroege Jera-jaren zeker doen herleven. Natuurlijk is iedereen wel kom op deze avond maar hopen we toch vooral veel oud-Jerabezoekers en voor ook onze oud-medewerkers te mogen verwelkomen. Voor deze groep ex-vrijwilligers willen wij iets speciaals doen. Indien u zich meldt bij één van onderstaande personen sturen wij voor u en uw partner twee vrijkaar ten. Hiermeè spaart u zich per per soon ƒ7,50 uit en bent u verzekerd van toegang tot een hartstikke leuke avond. Niet alleen de muziek geeft u deze garantie maar ook het idee om al die oude verhalen weer eens uit de doos te halen. Lijkt het u ook zo leuk om uw oud-Jera-collega's weer eens te zien en om samen met vrijwilligers uit 25 jaar Jera-geschiedenis eens lek ker door te zakken, neem dan voor 10 september kontakt op met Hennie Beelen, tel. 04780-41793 of Willy Janssen, tel. 04780-42021 Spoor ook oud-medewerkers waar mee u misschien nog kontakt heeft aan om te bellen. Daarnaast dient u natuurlijk alle vrienden en kennis sen mee te nemen naar deze avond, ook al kost hen dat ƒ7,50 per per soon. In het kader van het jubileum zul len overigens op zaterdag Wörtelstemp en Wild Voice en zon dag o.a. La Vita optreden, meer hierover binnenkort in dit blad. In de Peel en Maas Regiokalender vindt u een korte opsomming van evenementen en aktiviteiten uit een wijdere regio, waaraan wij in onze redactionele kolommen geen uitgebreide aandacht kunnen schenken. Zondag 6 augustus Tirolermarkt in Roggel vanaf 11.00 uur Zondag 6 augustus Demonstratie Honingslingeren in 't Zoemhukske bij Imkersvereniging Horst e.o. van 11.00 tot 13.00 uur. Donderdag 10 tm. zondag 13 augustus 17e Serumse Fiste te Sevenum met veel Straattheater, toneel en muziek Maandag 10 juli t/m zondag 3 september: Kinderen bouwen in Openluchtmuseum Arnhem. Kinderen kunnen onder begeleiding aan de slag met traditionele bouwtechnieken. Elke dag van 10.30 tot 12.30 uur instructie en van 14.00 tot 16.00 uur zelf doen. Voor info: 085-576100 Zaterdag 22 juli t/m zondag 6 september: Expositie 'Romantische tuinkamers' op Bei-Etage van Kasteel Arcen. Zeven kamers in het kasteel zijn ingericht als tuinkamer in Japanse, Engelse, Franse, Spaanse en Finse stijl. Daarnaast een boerentuinkamer en een modeme uitvoering. Openingstijden Kasteeltuinen van 10.00 tot 18.00 uur. Entreeprijs ƒ16,- voor volwassenen, ƒ8,- voor kinderen van 4 tot 14 jaar. Kinderen tot 4 jaar gratis toegang. Zondag 13 augustus Luikse Markt in Bergen van 10.00 tot 17.00 uur met 200 deelnemers, tweede hands spullen etc. Entree fl. 4,00 Voor meer inf. Dhr. Wylicck, tel. 08854-2393. Maandag 7 t/m /vrydag 11 augustus: KNVB Jeugdvoetbalweek in Horst. Deelname van bijna 1800 jeugdvoet ballers. Donderdag 17 t/m zondag 20 augustus: Festiviteiten rondom Oogstcorso Kronenberg. Met optredens van De Nachroave, Sef Diederen. Zondag Oogstcorso, rodeo op Duitse stieren en uitreiking van Zilveren Vlegels aan Frits Spits en Ben Verdellen. Zaterdag 19 augustus: Kennedymars Melderslo. Start om 22.00 uur. Rondom de mars (80 km) worden verschillende andere activiteiten georganiseerd, onder meer fiets en wandeltochten. Voor info: W. Poels, Lochtstraat 21, Melderslo, tel. 04709-83877. Zaterdag 19 en zondag 20 augustus: Open Nederlandse Koi-dagen. Show in Kasteeltuinen Arcen van Japanse sierkarpers. I.s.m. Nishikigoivereniging Nederland. Openingstijden Kasteeltuinen van 10.00 tot 18.00 uur. Entreeprijs ƒ16,- voor volwassenen, ƒ8,- voor kinderen van 4 tot 14 jaar. Kinderen tot 4 jaar gratis toegang. Zondag 20 augustus Tractor Puiling Bakel 1995, aanvang 11.00 uur aan de Hollevoort (weg Bakel-Deurne) met o.a. voor het eerst de Europese top in de 4.4 ton vrije klasse. Zondag 27 augustus Limburgse Kampioenschappen voor Landelijke Ruiters en Amazones te Reuver vanaf 9.30 uur in manege Dc Vossekuil, Bergerhofweg 2. Vy Ook tijdens de komende Venrayse kermis kan jong en oud weer op volop genieten van de nodige muzi kale klanken buiten op het danster- ras of binnen in de fraaie van air conditioning voorziene accommodatie waar diverse goede dansorkesten hun opwachting zullen maken. Op vrijdagavond wordt het spits afgebeten door een optreden in de open lucht van TNT o.a. bekend van de hit 'Better than Better'. Tevens zijn er enkele bijzondere dance acts te zien van 'Natural Lee of Secret Corner'. Dit alles vlot aan elkaar gebabbeld door DJ Lindo Duvall in een gloednieuwe 'Green Mystery Jungle Heat' raodshow, waarbij het aanwezige publiek ook nog eens fraaie prijzen kan winnen. Vanaf zaterdag komen de echte dansliefhebbers volop aan hun trek ken met orkesten die in de regio al veel bekendheid genieten zoals de Sunshines, Jersey en Square. Op dinsdagavond vindt aan de Raadhuisstraat waar deze accom modatie zich bevindt ook weer het traditionele kermisvuurwerk plaats. Dus als u verzekerd wilt zijn van een zitplaats eerste rang is het raad zaam tijdig aanwezig te zijn op het gezellige kermisterras wat voor deze avond extra uitgebreid wordt. Kortom een programma met voor elk wat wils. Een kursus voor vrouwen die (weer) betaald willen gaan werken Wellicht bent u van plan om (weer) buitenshuis te gaan werken, maar u weet nog niet welk werk u wilt en vooral wat uw mogelijkhe den zijn. Voor u geven wij de kursus Banen en Beroepen en Arbeids markt Oriëntatie, waarin wij u begeleiden bij het oriënteren op ba nen, beroepen, arbeidsmarkt en op uw mogelijkheden en kwaliteiten. Tijdens de kursus wordt o.a. inge gaan op de volgende vragen als: waar vind ik betaald werk? wat wil ik en wat kan ik? is mijn opleiding wel goed? hoe moet ik solliciteren? hoe regel ik een en ander met mijn gezin? welke mogelijkheden zijn er voor mij op de arbeidsmarkt? wat zijn de arbeidsmarkt tekorten? ben ik niet te oud om nog te gaan wer ken? wat komt er allemaal bij kijken als ik ga werken? De kursus bestaat uit 20 bijeen komsten, een ochtend per week en zes keer een extra ochtend per week. Start op dinsdag 22 augustus 1995. De bijeenkomsten worden gehou den in Venray, in het gebouw van het Arbeidsbureau, St. Jozefweg 1. Vrouwen die zich willen opgeven voor of meer informatie willen over de kursus kunnen kontakt opnemen met: Stichting Vrouw en Werk-win- kel Noord- en Midden-Limburg, tel. 077-517636 of de Stichting Vol wassenen Educatie Noord-Limburg, tel. 04780-85746 of 04709-83298. Voor de kursus start, hebben we met elke vrouw een kennismakings gesprek. Wierook Wierook zuivert de lucht en de atmosfeer, werkt ontspannend en beïnvloedt de gemoedstoestand. Wierook is oorspronkelijk uit het Midden-Oosten afkomstig, maar komt tegenwoordig uit India, Tibet en Japan. Wereldwinkel Venray ver koopt wierook van de alternatieve handelsorganisatie Mira Interna tional. Wierookstokjes zijn dunne gespleten bamboehoutjes die met de hand omrold worden met een meng sel van houtskool, allerlei soorten houtpoeders, etherische oliën, bal sems en de gemalen bast van een exotische boom. Zodra een wie rookstokje is aangestoken laat de warmte van het vuur de oliën ver dampen en tezamen met de verbran ding van de poeders zorgt dit voor de verspreiding van een aangename geur. Naast wierookstokjes zijn er ook wierookkegeltjes die kruidiger van geur zijn. Er zijn meer dan twintig verschillende geuren. Sandelhout wordt de koning der geuren genoemd en is uitermate geschikt voor meditatie en yoga. Lavendel is een van de zachtste geu ren en werkt rustgevend. Andere geuren zijn onder andere jasmijn, lotus, kamperfoelie, musk en amber. Sinds enige tijd verkoopt de Wereldwinkel ook wierookhouders in verschillende uitvoeringen. U kunt vrijblijvend langskomen! De Wereldwinkel is geopend: maandag van 12.00 tot 18.00 uur; dinsdag t/m donderdag van 10.00 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 18.00 uur; vrijdag van 10.00 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 21.00 uur en zater dag van 10.00 tot 17.00 uur. Tijdens openingstijden is de winkel telefo nisch te bereiken onder nr. 88571. De Wereldwinkel is tijdens de kermisdagen gesloten! Aan de Hoge School der Kunsten in Arnhem is Melanie Rozema afge studeerd in de richting modevorm geving. De buurtvereniging De Zwarte Plak te Ysselsteyn, zal op zaterdag middag 12 augustus a.s. van half 3 tot 4 uur een kindermarkt organise ren aan de Kienhout. Zo'n 75 Ysselsteynse kinderen zullen daar hun (oude) spulletjes proberen te verkopen en ook is er gezorgd voor een gezellige sfeer, iets te drinken en iets warms. De toegang tot de kindermarkt is gratis. E.e.a. is zo geregeld dat de kinde ren om precies half 3 hun speelgoed e.d. gaan uitpakken. Dit is gedaan om alle bezoekers een gelijke kans te geven een van de vele koopjes te kunnen bemachtigen. Bij slecht weer zal de kindermarkt worden gehouden in het gemeen schapshuis de Smelehof te Yssel steyn. Kermisweek in Venray met groots filmprogramma Deze week start in première Nederland de film CRIMSON TIDE. Het is een uitermate spannen de film, gemaakt door de regisseur van Top Gun, dus dat belooft heel wat. In Amerika is de film met groot sukses gestart. De film gaat over een misverstand tussen overheden, waardoor een wereldoorlog dreigt te ontstaan. Geprolongeerd worden FREE WILLY 2, DIE HARD THE VEN GEANCE, FLODDER 3, CASPER en FIRST KNIGHT. Ter gelegenheid van de kermis worden de middagvoorstellingen tegen gereduceerde prijs vertoond. Op 12 en 13 augustus gaan bij de Kynologen Club Venray en Omstreken de gehoorzaamheidsop leidingen voor baas en hond weer van start. Uit de vele inschrijvingen blijkt steeds weer, hoe groot de behoefte aan dit soort kursussen is. Een hond hebben is erg leuk, maar het kan nooit de bedoeling zijn dat het beest de baas over straat sleept, het huis houden ruïneert, bij de buurman zijn uitwerpselen deponeert, de postbode zijn broek uittrekt of de hele buurt wakker houdt met zijn geblaf. Daarom doet Kynologen Club Venray e.o. haar uiterste best om zoveel mogelijk mensen in de gele genheid te stellen hun hond te leren zich gehoorzaam en sociaal te gedragen in onze toch al zo rumoe rige en overvolle maatschappij. 'Jong geleerd is oud gedaan', daarom kunnen puppies vanaf acht weken al - in aparte klasjes - worden ingeschreven om spelenderwijs de eerste beginselen en 'goede normen en fatsoen' te leren. 'Men is nooit te oud om te leren' geldt ook voor hon den. Een maximum leeftijd is er dan ook niet gesteld, maar de hond moet natuurlijk wel gezond van 'lijf en leden' zijn om lekker mee te kunnen draaien. Wilt u meedoen, kom dan op 12 en 13 augustus a.s. naar het oefen terrein aan de Sinnestraat te Oirlo (u kunt ons vinden door de KC Venray-bordjes te volgen). Inschrijven kan in principe op 12 en 13 augustus van 09.00 tot 11.00 uur. Maar vol is vol. Het aantal vrije plaatsen is beperkt. Maandag 7 augustus wordt er door biljartvereniging DOS weder om het oud papier opgehaald in Landweert III. Men wordt verzocht om het papier goed gebundeld vanaf 09.00 uur aan de straatkant gereed te zetten. Volle Maansfeest in ere hersteld Het programma van café De Volle Maan getuigt van de nieuwe aanpak van het cafe. Peter van Elswijk heeft het voornemen om het café een meer eigentijds gezicht te geven. Er is tijdens de hele kermis en de don derdag erna gezorgd voor een groot terras. Om zich te profileren heeft hij een kermisprogramma in elkaar gedraaid dat er als volgt uitziet. Op kermisvrijdag is de zaal geo pend en zal Peter zelf de muziek verzorgen via zijn, door hemzelf zo geprezen installatie. Zaterdag vanaf 21.00 uur speelt LA Connection, een rock/feestband die de pannen van het platte dak speelt. Zondag zo mogelijk nog meer spektakel met Have a Cigar. Een band met perfekte imitaties van Mick Jagger en Credence Clear water Revival. Maandag begint de band Trade mark om ongeveer 17.00 uur met hun optreden. De zaal gaat plat. Vanaf 21.00 uur weer de kermismu- ziek van Peter als dj. Dinsdag voor en na het vuurwerk speelt de feestband Diep Sjit. Deze band is vergelijkbaar met, maar geen imitatie, van Rowwen Hèze. Zeer dc moeite waard. Woensdag een bluesband om de kermis op gepaste wijze af te slui ten: Desert Dust uit Lottum. Als de kermis voorbij is dan gaat De Volle Maan nog door. Toevallig is het namelijk donderdag volle maan volgens de kalender. De ooit door Maria Jeuken ingevoerde Volle Maansfeesten worden weer iedere dag dat de kalender dat aangeeft, gevierd. Donderdag na de kermis het eer ste Volle Maansfeest met Hans Dieter ter Linde, de accordeonist die te horen is op 'Sjeng aan de gene' en Otto Kooien en Jack van Els, de twee bekende Venrayse muzikanten die de avond sfeervol zullen verzor gen. De Volle Maan is zeker een bezoek waard, met en na de kermis. In de maanden augustus en sep tember exposeert Charlotte Osse- Verheij in het St. Elisabeth Ziekenhuis haar grafische werken en illustraties. Charlotte Osse-Verheij studeerde vorig jaar af aan de Kunstakademie in Breda, richting Vrije grafiek, tekenen en illustraties. Van haar zijn 32 werken te bewonderen. Deze bestaan uit eindexamenwerk, waar van vijftien met het thema 'Moederschap' en diverse illustra ties. Zij exposeerde reeds op diverse plaatsen in het land. Ook verzorgde zij illustraties in diverse tijdschrif ten, zoals Intermediair en Opzij. Tekenen is voor Charlotte een vorm van ontspanning en creatieve ontplooiing. Over het algemeen zijn haar afbeeldingen in zwart-wit uit gevoerd, omdat deze dan het sterkst overkomen. De grafische techniek die zij meestal toepast is de linosne de. Wie meer informatie wenst kan terecht bij Charlotte, tel. 076- 652652. PEEL EN MAAS ELKE WEEK UW NIEUWS Omleiding van augustus tot november Van 8 augustus tot medio novem ber wordt in opdracht van de pro vincie het kruispunt 'Ysselsteyn' op de provinciale wegen Eindhoven- Well (N270) en Zeeland-Kessel (N277) gerekonstrueerd. Het kruis punt, dat nu met verkeerslichten is geregeld, wordt straks een rotonde met vrij liggende fietspaden. Tijdens de werkzaamheden zal de Middenpeelweg (N277) tussen het kruispunt Ysselsteyn en Vredepeel voor alle doorgaande verkeer uitge zonderd fietsers worden afgesloten. Het doorgaande verkeer wordt omgeleid via Ysselsteyn, Venray, Rijksweg 73, Boxmeer, Elsendorp. Het lokale verkeer via Ysselsteyn, Venray, Vredepeel (via de Beekweg). De omleiding geldt voor beide richtingen. De afsluiting gaat in op 14 augus tus om 7.00 uur en zal duren tot medio november. Het verkeer op de Deurneseweg Deurne-Well zal normaal doorgang kunnen vinden. Ook de Midden Peelweg vanaf het kruispunt rich ting Ysselsteyn/Roermond blijft open voor het doorgaande verkeer. Instituut Vakonderwijs Nederland heeft op 1 januari 1996 weer één vestigingswet. Daarmee wordt eenvoud en duidelijkheid bereikt. Onder meer valt de detail handel dan weer, net als 20 jaar geleden, onder de Vestigingswet Bedrijven. Alle branches hebben de mogelijkheid om het nieuwe Algemene Ondernemersvaardigheden (AOV) diploma 'in te kleuren' naar hun eigen branche. Dit betekent, dat er straks verschillende OV-diploma's komen zoals bijvoorbeeld: AOV: Algemene Ondernemersvaardigheden; HOV: Horeca Ondernemersvaardigheden; BOV: Bouw Ondernemersvaardigheden; MOV: Mode Ondernemersvaardigheden, etc., echter ieder OV-diploma is geschikt voor iedere andere bran che. Zo is het Horeca Ondememersvaardighedendiploma het vestigingsdiploma voor het hele Midden- en Kleinbedrijf. Waarom een HOV-opleiding? Het is aantrekkelijker voor u om een horeca-gerichte opleiding te volgen in plaats van een algeme ne. Immers, u kunt zich gemak kelijker inleven in de materie ornaat deze wordt gepresenteerd in een voor u herkenbare situatie (b.v. in een cafébedrijf), cafeta ria, discotheek, restaurant- en/of hotelbedrijfj. Het HOV-lesmateriaal sluit naadloos aan op de HOV-exa- mens. Het lesmateriaal is ontwikkeld door en in nauwe samenwerking met personen en instanties uit de bedrijfstak horeca en/of die werkzaam zijn in het trajekt van horeca-opleidingen; hierdoor .wordt de waarde ervan gewaar borgd door de Bedrijfstak Horeca. De HOV-Ieermiddelen zijn ongeveer 30% goedkoper in firijsstelling dan de meeste AOV- eermiddelen. Vakbekwaamheid Cafébedrijf Na 1 januari 1996 is het wettelijk verplicht dat, wanneer men een horecabedrijf gaat beginnen, min stens één persoon in het bedrijf vol doet aan de nieuwe eisen van Sociale Hygiëne. De Sociale Hygiëne omvat o.a. de ontwikkeling van alkoholgebruik, illegaal drugge bruik en gokken in Nederland; de werking van alkohol, illegale drugs en gokken op de mens; misbruik van alkohol, illegale drugs en gok ken; de hulpverlening aan verslaaf den, behandelingsmethoden en reclassering; strafbepalingen uit de Drank- en Horecawet, het Wetboek van Strafrecht, de Wet Personenvervoer, de Wegenver keerswet, de Opiumwet en de Wet op de Kansspelen; herkenning en Ereventie met betrekking tot mis- ruik van alkohol, illegale drugs en gokken. Behaalt men het diploma Vakbekwaamheid Cafébedrijf op 1 januari of 5 juni 1996, dan voldoet dit aan de nieuwe eisen van Sociale Hygiëne. Bovendien, vindt u het examen van 3 januari te vroeg of slaagt u niet, dan kunt u voor Vakbekwaamheid Cafébedrijf gratis door blijven leren tot het examen van 5 juni 1996. Voor meer vrijblijvende en gratis informatie bel of schrijf: Instituut Vakonderwijs, Postbus 1555, 5602 BN Eindhoven, tel. 040-2425526 (ook 's avonds) of 0475-315440. (adv.) Op heterdaad betrapt dankzij de buren In de nacht van dinsdag op woensdag hoorden bewoners van de Handelstraat glasgerinkel bij hun buren die op vakantie zijn. Zij stel den de politie daarvan in kennis. De politie kwam onmiddellijk en kon een 32-jarige Venraynaar aanhou den. De inbreker had nog geen kans gezien om iets mee te nemen en er vandoor te gaan, zo snel was een en ander gebeurd. De man werd over- Sebracht naar het politiebureau en aar ingesloten. Later werd hij in verzekerde bewaring gesteld. De politie was zeer te spreken over de wijze waarop de buren hadden ^gereageerd. ZONDAGSDIENST HUISARTSEN Weekenddienst voor de patiënten van M. van Tïel, R E. Gabcler, Th. Lankveld, H. Schravcn. J. Wiltgcn en B. van Casteren-van Gils: 5 aug.:H. SCHRAVEN Stationsweg 15a, tel. 81465 6 aug.: J. WITTGEN Langstraat 106, tel. 86082 12 aug.: J. WI ITGEN 13 aug.: H. SCHRAVEN Weekenddienst voor dc patiënten van P. Corver, G. van Loon, E. de Muinck Keizer. A. Coenen, F. Schmectz, D. Vercauteren, J. dc Vocht en M. v.d. Acker: 5-6 aug.: E. de MUINCK KEIZER Patersstraat 60, tel. 88800 12-13 aug.: D. VERCAUTEREN MerseToseweg 75, tel. 82200 Weekenddienst voor de patiënten van dkt. Keijzcr en dkt. Van Dongen: 5-6 aug.:R. KEUZER Van Beurdenweg 10, Ysselsteyn tel. 04780-41777 12-13 aug.: Dkt. Van DONGEN Past. Jeuckenstraat 6, .America tel. 04764-1707 vrijdag 18.00 tot zondag 24.00 uur. Voor spoedeisende gevallen kunt u op de genoemde data bij de genoemde doktoren terecht: 's morgens van 10.00 tot 11.00 uur 's middags van 17.00 tot 18.00 uur ZIEKENVERVOER Tel. 077-575757 ONGEVALLEN Tel. 06-11 WEEKEND- EN NACHTDIENST VENRAYSE APOTHEKEN 4 aug.: DE MONNIKSKAP Paterslaan 2, tel. 80140 11 aug.: ST. ODA Passage 1, tel. 81255 van vrijdagavond 18.00 uur tot vol gende week vrijdag. Openstelling: zaterdag van 10.00 tot 12.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur zondag van 10.00 tot 11.00 uur. Verder alleen voor spoedgevallen (via het nachtluikjc) TANDARTSEN WEEKENDDIENST VENRAY-YSSELSTEYN Voor spoedeisende gevallen uitslui tend na telefonische afspraak neemt waar: 5-6 aug.: H. HAM MING A, tel. 11132 12-13 aug.: G. VALLEN, tel. 86605 WEEKENDDIENST DIERENARTSEN DIERENARTSENPRAKTUK VENRAY Oude Oostrumseweg 26 tel. 81336 of 86457 E.M. Ruymbeek, J.M. van Winden, W.H. de Vocht, R.C. Gocdegebuure, V. Geurts, R. Eelderink en G. Gelling 5-6 aug.: S. de VREEDE en G. GELLING 12-13 aug.: H. van WINDEN en R. GOEDEGEBUURE DIERENARTSENPRAKTUK OOSTRUM W. LOON EN Mgr. Hanssenstraat 42, Oostrum tel. 82690 zaterdag en zondag van 13.30 tot 14.00 uur en van Ig.QQ tpt 19.00 uur WEEKENDDIENST VERLOSKUNDIGEN voor de praktijken van mevr. Raaymakers, mevr. Van Eerten, mevr. Tiggeloven en mevr. vermazeren 4-7 aug.: H. EERTEN Volen 2A, Heide tel. 04780-13727 11-14 aug.: T. TIGGELOVEN Blauwververstraat 30, tel. 82411 vanaf vrijdag 12 uur tot maandag.8 uur WEEKDIENST VERLOSKUNDIGEN De weekdienst van de praktijk van mevr. Van Eerten en mevr. Tiggeloven worden vanaf maandag 8 uur tot vrijdag 12 uur waargeno men door: 7-11 aug.: H. EERTEN Volen 2A, Heide tel. 04780-13727 Afspraken maken 's middags tussen 18.00 en 19.00 uur, tel. 82411 14-18 aug.: T. TIGGELOVEN Blauwvcrverstraat 30, tel. 82411 Afspraken maken 's middags tussen 18.00 en 19.00 uur, tel. 13727 Kermiszondag om 23.00 uur geeft de Achterhoekse boerenrock-forma- tie Normaal een spetterend concert in de Venrayse schouwburg. Het voorprogramma van de groep die dit jaar haar twintigjarig bestaan viert, wordt ingevuld door de band Maatschap Jovink eh de Voederbie tels. In deze groep speelt de zoon van Normaal-zanger Bennie Jolink mee. In de voorverkoop zijn kaarten verkrijgbaar bij de Hento Bar en videotheek A la Carte. Kenmerkend voor de kracht van Normaal is dat de groep gedurende haar hele bestaan van twintig jaar aan de top heeft gestaan en nog altijd staat. Tot op heden krijgen de Achterhoekse muzikanten steevast elke zaal of tent plat met hun dialec- trock. Dit jaar trekt Normaal rond met hun jubileumtocmee 'Wi-j Iuusteren of met'. In het kader van deze veld tocht geven de Achterhoekers maar liefst meer dan honderd concerten. Het repertoire van dit jaar wordt gevormd door een compilatie van nils uit alle voorbijgaande jaren. Het gemoderniseerde decor, waar ont werper Bennie Jolink andermaal de hand in had, bevat reusachtige opblaasclcmcnten, een fonkelnieuw achterdoek en een onvervalst stro kanon. waarmee het slot van elk optreden extra kracht wordt bijge zet. De geluidsinstallatie van 24 kW is helemaal verstopt in vernuftige decorelementen.

Peel en Maas | 1995 | | pagina 3