berden EXTRA AFGEPRIJSD Verplaatsing sportvelden Oostrum voorlopig ook van de baan Parkeerperikelen bij Diepeling en Witte Vennen ss®1® BIBos^gir RESTANTEN jeugdmode en kinderkleding aanbiedingen: Mogelijk ruimte voor nieuwe bedrijven op industrieterrein De Hulst De deuren van Dingus zijn terug K Venray's Wijnhuis WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMGEVING Asteria SOFTWARES WARE VAKANTIEFILMS ini v.d. Leur DONDERDAG 3 AUGUSTUS 1995 Nr. 31 HONDERD ZESTIENDE JAARGANG Tel. 04780-11510 PEEL EN MAAS UITGAVE: VAN DEN MUNCKHOF B V. - DRUKKERIJ/UITGEVERIJ Grotestraat 68 - Postadres: Postbus 15800 AA Venray - Tel. 04780-82727/Fax 10916 Advertentieprijs: 0,37 p. mm (excl. btw) - Abonnementsprijs per halfjaar ƒ15,50 Abonnementsprijs buiten de regio ƒ22,50 (uitsluitend bij vooruitbetaling) MODEHUIS VENRAY Het is niet ondenkbaar dat er op industrieterrein De Hulst nieuwe ruimte komt voor bedrijven. Dit is het gevolg van o.a. het sluiten van de timmerfabriek op het terrein van Nelissen Van Egteren. Ook zijn een aantal parkeerplaatsen overbodig geworden. Sinds 1 januari is de timmerfabriek van Nelissen Van Egteren geslo ten. Het 'bedrijf heeft de timmerfabriek afgestoten omdat nieuwe investeringen in de fabriek te weinig rendement oplevert. Geruchten als zou Nelissen Van Egteren geheel uit Venray verdwijnen» worden door dhr. L. Nelissen van het bedrijf tegengesproken. ^Weggaan uit Venray is niet aan de orde. Zouden wij in de toekomst gaan verhuizen, dan gebeurt dat binnen de gemeente Venray". Volgens L. Nelissen zijn er gesprekken met de gemeente gevoerd met betrekking tot de toekomst van de nu ongebruikte gronden. Afspraken daarover zyn nog niet gemaakt Piet Lucassen, hoofd van de afdeling VROM by de gemeente beves tigt dat er gesprekken zijn geweest De gemeente wil op dit gebied bedryfsbestemming handhaven."Daarby denken we aan kleinere bedrijven met eventueel bedrijfswoningen." aldus Piet Lucassen. Het terrein komt volgens Lucassen niet in aanmerking voor uitbreiding van de woningbouwmogelijkheden.in Oostrum. Als gevolg van beleid t.a.v. bestemmingsplannen: De verplaatsing van de sportter reinen van Oostrum en de eventu ele verkoop van de gronden aan ondernemer Harrie Maessen, zijn voorlopig van de baan. Dit is het direkte gevolg van het besluit van het college van b. en w., eind juni, om de herziening van de bestem mingsplannen, voorlopig te bevriezen. "Ik stel mij er op de korte termijn ook niet veel van voor" laat Harrie Maessen van recreatiepark De Witte Vennen desgevraagd weten. VV Oostrum, de grootste gebruiker van het sportpark, verwacht dat het nog wel vijfjaar kan duren, voordat de club op een ander sportpark voetbalt. STANKCIRKELS De gemeente wil de komende maanden benutten om meer inzicht te krijgen in de problematiek die zich voordoet bij de herziening van de bestemmingsplannen. De gemeente, die de bestemmingsplan nen van Oostrum en Merselo in feite Het warme weer trekt vele men sen naar het water. In Venray, dat toch al niet "waterrijk" is zoekt men massaal verkoeling op De Witte Vennen en langs de Diepeling. De eerstgenoemde grindafgraving is geschikt voor zwemmen en inmiddels omge vormd tot een recreatiecentrum. De Diepeling daarentegen is juist ongeschikt voor zwemmen. Behalve risico's met betrekking tot zwemmen ontstaat nu met name aan de Diepeling de nodige verkeersoverlast. Parkeerverboden moeten die tegengaan. De districtspolitie is deze week Uw vertrouwde adres JOHN'S JEANS SHOP Grotestraat 76 Venray dagelijks aktief met het verbaliseren van foutparkeerders. Nu eens niet in het centrum maar aan de Sparrendreef bij Oostrum en bij de Diepeling, tussen Klein Oirlo en Tienray. Zondag werden 25 foutpar keerders op de bon geslingerd ter wijl ook maandag bij de Diepeling diverse bonnen onder de ruitewis- sers geschoven werden. De politie wil zo het zwemmen bij de Diepeling minder aantrekkelijk maken. De afgraving is particulier gebied. In feite mag er niet gezwem- men worden. Bovendien komt het regelmatig voor dat de ontgrinder de machines stop moet zetten omdat zwemmers te dicht bij komen. De gemeente Venray heeft daarom al enkele jaren een parkeerverbod ingesteld op het Venrayse gedeelte rondom de Diepeling. In de gemeente Meerlo-Wanssum was dat niet het geval. Totdat afgelopen weekeinde de situatie onhoudbaar werd, het verkeer vast zat wat tot gevaarlijke situaties leidde. De gemeente Meerlo-Wanssum heeft daarom vanaf afgelopen maan dag ook een parkeerverbod inge steld. Vanaf de Spoorstraat tot de brug over de Grote Molenbeek is aan een zijde van de Reinbroekweg een parkeerverbod ingesteld. Vanaf de brug tot Venrays grondgebied mag aan beide zijden niet gepar keerd worden. Volgens burgemeester Hahn heb ben b. en w. van Meerlo-Wanssum hiertoe besloten in het kader van de openbare orde en veiligheid. "De weg moet voor het verkeer ongehin derd begaanbaar zijn. Dat geldt vooral voor hulpverleningsdiensten zoals brandweer en ambulance" aldus Hahn. Hahn zej ook geen medewerking te verlenen om tegen het zwemmen verbaliserend op te treden. "Dat doen wij ook niet tegen het zwemmen in de Maas". Ook de gemeente Meerlo- Wanssum heeft nu verkeersmaatre gelen genomen om de overlast bij de Diepeling te beperken. al klaar heeft, komt in beide kemen dezelfde problemen tegen, die men naar verwachting ook op de andere kerkdorpen tegenkomt. De groei van de diverse kerkdorpen zal naar alle waarschijnlijkheid de sanering van een groot aantal stankcirkels (lees agrarische bedrijven) tot gevolg hebben. Daar staat tegenover dat hierdoor slechts een gering aantal woningen gebouwd kunnen worden, wat de exploitatie van de bestem mingsplannen bemoeilijkt. Bouwkavels zouden dan meer dan 300 gulden per vierkante meter gaan kosten. Bovendien kan de gemeente hierdoor over enkele jaren weer op dezelfde problemen stuiten. Reden voor burgemeester en wet houders om deze problematiek structureel aan te pakken. VERTRAGING Het gevolg hiervan is dat de uit eindelijke afronding van de bestem mingsplannen Oostrum en Merselo vertraagd zullen worden. Hetzelfde geldt voor de keuze van een moge lijk nieuwe lokatie van de sportvel den in Oostrum. In april 1994 liet Harrie Maessen weten interesse te hebben in het Oostrumse sportpark, om dat bij zijn recreatiecomplex De Witte Vennen (dat onlangs is opengesteld), te voe gen. Maessen wil het terrein gebrui ken als camping. Een van de problemen is het vin den van een vervangende lokatie voor de sportvelden. De gemeente heeft in een onderzoek daarnaar, een lokatie gevonden. Diezelfde lokatie is echter "tweede keus" met betrek king tot nieuwe woningbouwloka- ties in Oostrum. De "eerste keus" in Oostrum heeft de voorkeur maar WO Oostrum heet U welkom, vol gens het bestuur nog wel vijf jaar op dit sportpark. heeft ook eerdergenoemde financië le gevolgen. "Uitkopen van agrari sche bedrijven kost al gauw 1,5 mil joen gulden voor een gezond bedrijf. We moeten nog bekijken op welke wijze we die financiële gevol gen kunnen dekken" aldus Piet Lucassen van de gemeente Venray. Over welke lokaties het gaat wilde hij niet zeggen. WEINIG VOORUITGANG "In de situatie zit weinig vooruit gang" laat Harrie Maessen weten. "Op korte termijn stel ik mij er ook niet veel van voor". Ook Maessen wijst erop dat het uitkopen van agra rische bedrijven momenteel een struikelblok is. Mondeling is hem gezegd dat hij voor het eind van het jaar niets hoeft te verwachten. "Zelfs dat zie ik nog niet zitten". Bij VV Oostrum is men nog pessi mistischer. Daar gaat men er voor alsnog vanuit dat verplaatsing van het sportterrein wel vijf jaar kan gaan duren. Die conclusie trekt het bestuur uit een schrijven van de gemeente, waarin de situatie rond om de bestemmingsplannen uit de doeken wordt gedaan. In Oostrum was men enkele jaren geleden ver heugd met het feit dat Maessen inte resse had in het sportpark. Een nieuw park zou dan immers niet meer aan de overzijde van de Wanssumseweg komen. Herman Crins, voorzitter van Oostrum, heeft nu echter het vermoeden dat de gemeente de vereniging "aan het lijntje houdt". Banden lek gestoken Een 24-iarige inwoner deed aan gifte van het opzettelijk kapot ste ken van de banden van zijn perso nenauto die hij bij zijn woning aan de Chopinstraat had geparkeerd. De vernieling heeft plaats gevonden in de nacht van zondag op maandag. Fietsaanhangwagentje gestolen Vanaf een afgesloten terrein aan de Stationsweg werd tussen vrijdag en maandag een fietsaanhangwa gentje gestolen. De politie vermoedt dat de dader over het hekwerk is geklommen en het wagentje er ver volgens pver heeft getild. Hotel Restaurant nodigt u uit voor... *h°°'dvr«ZZnten' r I Hotel Asteria Venray MAASHESEWEG 80A, 5804 AD VENRAY INL. EN RESERVERINGEN TEL 04780-1 1466 Ondernemer plaatst vraagtekens bij gang van zaken Woensdagmorgen, in alle vroeg te heeft ondernemer Hub Gooren van het gelijknamige onderhouds bedrijf de deuren teruggeplaatst in het jongerencentrum Dingus. Deze deuren, die hij bijna ander half jaar geleden aan het jonge- renentrum leverde, waren en zyn nog steeds niet betaald. Toen Gooren er lucht van kreeg dat een faillissement werd aangevraagd heeft hij de deuren er uit gehaald. De gemeente Venray sommeerde hem echter eind vorige week de deuren terug te plaatsen. Hub Gooren en SR'65, de stich ting die het jongerencentrum bestuurt, zijn al 25 jaar onlosmake lijk met elkaar verbonden. Gooren heeft veel vrijwilligerswerk in het centrum gedaan. Toen hij begin vorig jaar gevraagd werd zitting te nemen in het bestuur, zegde hij dat gaarne toe, om zo bij te dragen het jongerencentrum er weer bovenop te helpen. Datzelfde bestuur gaf hem vervolgens ook de opdracht om vier nieuwe deuren in net centrum te vervangen. Gooren voerde deze klus uit. Omdat hem bekend was dat Dingus krap bij kas zat, stelde hij een betalingsregeling voor. De reke ning kon in maandelijkse termijnen van 50 gulden worden voldaan. "De betalingen kwamen echter niet" aldus Gooren die zich genood zaakt zag de rente in rekening te brengen waardoor het faktuurbedrag opliep van 1400 naar 1700 gulden. AFSPRAKEN "De penningmeester kwam de afspraken gewoon niet na" aldus Gooren. "Bovendien werd in die periode regelmatig de kluis leegge stolen. Ik vermoed dat in dat ander half jaar ongeveer 10.000 gulden verdwenen is..." Hub Gooren bleef zich echter soe pel opstellen tot half juni. Hij bedankte als bestuurslid en ver stuurde aangetekend een brief waar in hij aangaf tot maatregeen over te gaan als met meteen betaald werd. NOTULEN Toch kreeg Hub Gooren nog notu len toegestuurd van een vergadering nadat hij het bestuursschap had neergelegd. Daaruit bleek aat het bestuur aanstuurde op een faillisse ment. "Alleen de noodzakelijke bet alingen om het centrum open te houden, dienden te worden betaald, stond onderaan die notulen" aldus Hub Gooren. "Stank voor dank dus, voor al het werk dat ik voor het cen trum had gedaan. Bovendien was mij altijd voorgehouden dat, in geval van een dergelijke situatie, ik eerst nog betaald zou worden". Vervolgens haalde Hub Gooren, die al vanaf zijn vrijwilligersperiode sleutelbewaarder was van het cen trum, en wat niet bekend was bij het bestuur, de gewraakte deuren uit het centrum. "De jongeren hebben het gepresteerd om in anderhalfjaar tijd de deuren aardig in de vernieling te helpen" aldus Gooren. VERVOLG Het bestuur van het jongerencen trum deed hierop aangifte van dief stal. "Onterecht" aldus Gooren, "ik was immers nog sleutelbewaarder. Bovendien beroep ik mij hierbij op mijn leveringsvoorwaarden, waarin bepaald is dat de deuren mijn eigen dom blijven, zolang de rekening niet betaald is." Vraagtekens zet Gooren ook bij de gemeente Venray. "Zij gebieden mij nu de deuren terug te hangen omdat deze bij het pand horen, maar ze weigeren mij te oetalen omdat de deuren geplaatst zijn in opdracht van Dingus. Ook rondom de gang van zaken blijven er vragen. "Wat is de rol van de gemeente in dit verhaal geweest?" Gooren kan zich niet aan de indruk onttrekken dat het faillis- sementverhaal van te voren met de gemeente is opgezet. Dan is er nog de aanséhaf van een mengpaneel en een kassa van 1800 gulden, net voordat besloten werd de stichting failliet te laten gaan. "Dat kon dan weer wel". Verder vraagt Gooren zich af wat er met de inboedel gebeurt. "De oude stichting gaat failliet en de nieuwe stichting kan zo met de inboedel aan de slag. Dat kan toch niet". Ook rondom het horecagebeuren van Dingus is volgens Gooren niet alles in orde. "Het centrum heeft een paar jaar gedraaid zonder de beschikking te hebben over horeca- papieren. Onlangs heeft een van de vrijwilligers die papieren wel gehaald maar ik betwijfel of deze persoon in de praktijk ook daadwer kelijk 35 uur in "de zaak" aanwezig is, wat wettelijk wel vereist is". AFSPRAKEN Dinsdagmiddag is Gooren met de gemeente tot een accoord gekomen. Woensdagmorgen heeft hij de deu ren teruggehangen. Dat gebeurde onder het toezicht van twee van de huidige bestuursleden. Eigenlijk zag het bestuur Gooren liever niet meer terug in het pand. De deuren zijn gerepareerd in opdracht van de gemeente. Na de kermis mag Gooren, eveneens in opdracht van de gemeente, een deur voor een nieuwe vervangen. De rekening van Dingus blijft echter vooralsnog onbetaald en het is aan de curator om te bepalen of er überhaupt nog iets betaald wordt. 1 UUR FOTO SERVICE ZIE ONZE WAARDEBON OP PAGINA 14 Rfoto I video Palersslraal 10. Venray. tel 04780-84485

Peel en Maas | 1995 | | pagina 1