Galg en brandstapel in Venray's historie Misbruik van gastvrijheid Inbraak in scene gezet PEEL EN MAAS PEEL EN MAAS Donderdag 27 juli 1995 - Pagina 9 VERVOLG Tussen het oude rechtsgebied Horst en Venray vormde de Lollebeek een zichtbare scheidingslijn. Op de achtergrond de Kerk van Castenray. Aan deze kant van de beek stond de galg van Horst, aan de overzijde, links van de brug, die van Venray en rechts ervan die van Oirlo. Tegenwoordig is dat de Grote Markt. Of daar ook nog de steen gelegen heeft, zoals die genoemd wordt in de landrechten en gewoon ten van de kerspel Venray (16e eeuw), is niet bekend. Immers deze steen lag nog in de 16e eeuw onder de lindeboom, want in 1695 werd in een 'extract uut een alt boeck gema- eckt van 1575' letterlijk vermeld, dat men voor bepaalde gevallen moest gaan 'toe Ray aen den steen bij die lind'. In 1542 kwamen enkele zeer oude bewoners in Venray nog onder de linde op de hof bij elkaar om te vergaderen. Hoewel er in dat geval geen sprake is van eens teen, moet die er toen al gelegen hebben. Men kan deze steen beschouwen als een soort gerechtssteen, die in vele ste den en dorpen op de markt lag, zoals de witte steen in Vierssen, de blauwe steen in Köln en Nijmegen en de rode steen in Rees. Welke kleur de steen indertijd in Venray had, is niet bekend. Het is overigens niet uitgesloten dat deze steen nog ergens onder het stenen plaveisel van de Grote Markt ligt. Onder deze linde worden Peter Dondercloot de 40 feiten, die hij bekend heeft bij het scherp verhoor, in het openbaar voorgelegd, waarop hij telkens moet antwoorden: ik beken. Hij voegt er nog verschillen de dingen aan toe, namelijk dat hiij als vondeling is 'opgetrocken' bij de koster Jan Opgen Hovel en dat hij tot Wachtendonk in het garnizoen gelegen had. Verder dat hij ook tot Herentals en onder de 'Lotteringse' dienst genomen had. Overigens ver klaart hij nog, dat hij 'den dempige' kortademig) Jorgen, een Waal, tussen Brey en Hamont bij zijn vrouw heeft aangetroffen en dat deze vrouw, Anneke Janssen genaamd, hem tot stelen had aange zet. Wat we niet verwachten is, dat Peter Dondercloot in het proces ver dedigd werd door een defensor verdediger). Deze voert aan, dat Peter Dondercloot geen vader en moeder heeft gehad, vondeling is geweest, zonder God of godvre zendheid is grootgebracht en ten slotte in slecht gezelschap geraakt was. Pure onwetendheid en ignoran tie hadden hem parten gespeeld. Bovendien had hiij alles vrijwillig bekend. Hij verzocht daarom ver zachtende omstandigheden te laten gelden en vroeg om genade. Dit werd niet ingewilligd. VENRAY 9 JUNI 1650: HET VONNIS De letterlijke tekst van het vonnis luidde: 'Peter Dondercloot, alhier tegenwoordig, voor deze gerichte sal levend op een ratt geset, ende volgens doorgebroocken sijne leden, armen en benen, en daema onthooft en het hooft op enen yseren pinne daarboven, met acht cleppelen ron- tomme hangende opgericht zal wor den tot exempel van anderen. Aldus gedaen te Venraedt de 9de juni 1650'. Opmerkelijk is, dat Peter Dondercloot onthoofd wordt. Meestal was dit voorbehouden aan adellijke personen. Onthoofden was een meer eervolle straf. Vermoedelijk heeft men in het geval Dondercloot zijn hoofd nodig gehad om het op een pin te kunnen zetten. Blijkens een rekening uit het gemeente-archief van 1650 en opge maakt door Heinrich Michels is in de week daarna 'Het holt van hett gericht van de Dondercloot besyen bekeken)'. Deze twee 'inspecteurs verteerden toen twee kannen bier, wat twaalf stuivers kostte. Venray 15 juni 1650 Onder het vonnis van 9 juni staat genoteerd: Op deze dag is bovenge melde Dondercloot openbaarlijk en een ratt geset en is deze bovenstaan de setentie vonnis) ge-execu- teerd. lib. HET KRIMINELE PROCES: HENDRICK PEETERS, 1650. Venray 28 mei 1650: Het voorlo pig verhoor. In het voorlopig verhoor verklaar de Hendrick Peeters dat hij tot Peer 'te huys' was en twintig jaar oud. Hij bekende, dat hij een jongen zijn keel kiel) had afgenomen, omdat deze hem een halve rijksdaal der schuldig was. Dat hij van een vrouw uit Luik 21 pattecons munteenheid) gekregen had om haar mee te nemen. Dat geld had hij opgemaakt en hij had haar in Peelt verlaten. Hij had wel bij haar gesla pen (overspel). Verder had hij een Lotharinger een rock jas) afgeno men en verkocht. Van Dondercloot wist hij nog te vertellen, dat deze hem gedwongen had uit een schuur een broek weg te nemen en ook nog zes rijksdaalders. Ook had Dondercloot een vrouw uit Tricht, Ermke geheten, met geweld gedwongen met hem 'achter lande' te gaan. VENRAY 8 JUNI 1650: HET PROCES Op de omslag van dit processtuk staat te lezen: 'Tot Venraedt, crimi nele procedure des Heeren Drossardtt tegen Peter Janssen, Dondercloot ende Hendrick Peeters, Wannelapper. Beyde bij sententie verwesen d'eene opt rat, d'andere gebannen'. Den 15e juni ge-executeerd. Ofschoon in dit proces ook om de scherpe examinatie gevraagd wordt, wijst de defensor dit van de hand, daar er volgens hem eigenlijk in dit geval geen sprake is van een inge diende accusatie aanklacht). Ook al zou Dondercloot hem van bepaal de dingen beschuldigen, dan gold nog de zegswijze 'Quod dictum unius, fit nullius', met andere woor den: wat één persoon beweert, is nog geen bewijs. Bovendien 'testi monium de auditu nihil valet', of zoals de gerichtsschrijver het zo mooi in het Duyts Nederlands) vertaalt, dat het 'getygh van hooren seggen nyet en dooght'. Blijkbaar zij er in het voorlopige verhoor van Hamont op 23 mei dingen over hem verteld, die men van horen zeggen had. De rechter accepteert deze gedachtengang en gaat over tot fina le decisie op 9 juni 1650 VENRAY 9 JUNI 1650: DECREET. In dit decreet wordt bepaald, dat Hendrick Peeters, genaamd de Wannelapper, op grond van het feit, dat hij zijn getrouwde vrouw verla ten had en met andere vrouwen 'ach ter straeten gegaen was, en in ver- scheydenen Ehebreucken geleeft, als oick enige bekende dieveryen ende misdaden gecommitteerd, voor het gericht tot Venrayd gebracht wordt en van daer tot der plaatse, alwaar de Justitie van syne medege vangene Dondercloot sal gedaen worden (dat wil zeggen opgehan gen). Dan daer te aanhoren en te verwachten syne sententie diffini- tyff. Aldus gedaan den 9e juni 1650. Onder dit decreet staat nog geno teerd: 'Den 15e juni 1650 is dit decreet openlijk voor alleman den vorighen geinhachteerde onder de linde opte Mercktplaetse tot Venraedt voorgelesen ende gepubli- ceert'. VENRAY 15 JUNI 1650: HET VONNIS In dit vonnis wordt verklaard, dat Hendrick Peeters 'voor eeuwelicken uyt deses Landts Kessels' wordt ver bannen. Mocht hij toch erop betrapt worden, dat hij naar dit land terug keert, dan is er geen genade meer voor hem en wordt hij 'aan den lyve' gestraft. Hij moet dus bij de terecht stelling van Peter Dondercloot aan wezig zijn, om aldaar zijn vonnis te vernemen. Daarna zou hij verban nen worden. Soms ging dit gepaard met stokslagen en werd men als het ware uit het land geslagen. III. HET CRIMINELE PROCES: SEGHER HENDRICKX, 1688 Hoewel in de gemeentelijke archieven niets te vinden is, dat direct met dit proces te maken heeft, weten wij uit andere bronnen, zoals de door verschillende personen ingediende onkostenrekeningen, iets meer over de gang van zaken rond om deze rechtszaak (6 april t/m 14 april). Ook het vonnis is niet bekend, maar uit alles valt op te maken, dat het wel geveld en ten uitvoer gebracht is. In tegenstelling tot andere perso nen vonden wij in'de dooptrouw en begraafboeken van de Grote Kerk gegevens over Segher Hendrickx. Hij was namelijk getrouwd met Beatrix Capitinis, die ook wel eens Beatrix Peeters genoemd werd. Tussen 1679 en 1689 worden er vier kinderen geboren, die allen in de Grote Kerk gedoopt werden. De ingediende onkostenrekenin gen. a. De rekening van Jan Ulants. 'aende galgh voor Segher Hendrickx een ney ketting mit twee rynghen van dry voet Ianck en 1 sluep en 1 bolt en neyen schaart zaegh en 1 haemer voor yseren en voor koelen 1 gulden en 12 stui vers. b. De rekening van Jan Houben: 'Jan Houben heft gelevert bij Hendrik de Jaeger smid) 2 karre turf, doen Seger in aprehen- tie hechtenis) was, daer voor twee gulden licht'. c. De rekening van de amptman Schenck: 'Cornelis Maes (de penningmees ter) sail well doen ende betaelen aan den Heere Schenck een somma van 30 gulden Brabants voor syn ver dienst in saecke van Segher Hendrickx (met kwitantie)'. d. De rekening van Jan Tulman en Jan Tillen: 'Den 6de aprilis 1688 hebben ick en Jan Tillen gewacht bij Segher dagh ende nacht, acht dagen en nachten, daarvoor souwen wij wel gèr 12 stuivers ieder, ende noch Jan Tillen naar Macken (kasteel) ghe- west, 2 versceien reisen keren), daervoer en selenck schelink) ende oock noch naer Broecesevorst, daer voer 15 stuivers ende doen ick alleen naer Rormont bin gewest, daer voer enen gulden en 10 stuivers alsnoch int het wederombrengen (van meister Willem) daer voer dry gulden voor ons beiden'. Uit de vorige rekening blijkt dat de scherprechter uit Roermond, die Segher Hendrickx onderhanden heeft genomen Meister Willem heette. e. De rekening van Jan Kerstens, van verteringen (enigszins verkort weergegeven). Deze verteringen bestonden meestal uit het verstrek ken van eten en drinken aan de sche penen, de landschrijver, de scholtis, de schutters, de scherprechter en de bewakers, maar ook aan Segher en zijn vrouw met kinderen. Uit deze rekeningen destilleren wij een aan tal interessante gegevens, die op het proces van Segher Hendrickx betrekking hebben. Hieruit blijkt, dat het proces ongeveer tien dagen heeft geduurd. Op 6 en 7 april zijn Segher met de vrouw in 'aparatye' hechtenis) genomen. Op 8 april wordt het goed (o.a. een koe) van Segher opgehaald. Op 9 april wordt het 'dycreet' bevel) gegeven, dat Segher de tortuur (pijnbank) moet ondergaan. Op 10 april wordt Segher naar Hendrik de Jaegers huys gebracht. Op 11 april wordt de scherprechter van eten en drinken voorzien en ook zijn paard wordt verzorgd. Op 12 april wordt Segher weer naar de tortuur gebracht. Op 13 april wordt Segher 'onder de blauwe hemel' gebracht (zie vorig proces). Op 14 april wordt het von nis geveld, dat Segher moet hangen. Op 15 april wordt Segher opgehan gen en zijn vrouw uit het rechtsge bied van Venray verbannen. Op 16 april wordt de scherprechter weer naar Roermond teruggebracht. Op 30 april wordt het goed van Segher Hendrickx verbeurd verklaard en verkocht. Volgens het Gelders Landrecht had de rechter een bijna onbeperkte vrijheid in de toepassing van de tor tuur. Ofschoon men heel goed wist tot welke misstanden deze afge dwongen bekentenissen konden lei den, duurde het tot in het begin van de 18e eeuw, voordat de tortuur in haar toepassing werd beperkt. Ook kwam er meer toezicht van bovenaf, voortaan moesten eerst de pijnwerk- tuigen getoond worden, dan aange legd en pas later aangezet (duim- en beenschroeven). Deze laatste derde graads tortuur kon nog op drie wij zen verhevigd worden. De aanwe zigheid van de amptman, de drossaard of de landscholtis bij voornoemde processen doet al ver moeden dat deze processen niet zonder meer aan een eenvoudige schepenbank werden overgelaten. Op het eind van de 18e eeuw wordt de tortuur afgeschaft. Uiteraard werd Segher Hendrickx niet op het kerkhof in Venray (gewijde grond) begraven en daar om wordt hij ook niet vermeld in de doop- trouw- en begraafboeken van de Grote Kerk. Meestal werd een van de galg afgevallen lijk onder de galg begraven. Er stond echter een zeer strenge straf op als men een gehangene van de galg losmaakte. WAAR STOND IN VENRAY DE GALG? De executieplaats behoeft niet direct de plaats te zijn, waar de gehangene een tijdje blijft hangen. Elke jurisdictiegebied kan boven dien wel meer dan één galgeveld hebben waar de gehangene 'tentoon gesteld' werd. Of dit ook in Venray het geval is geweest is niet zeker. Gezien zijn uitgestrektheid is het zeer wel mogelijk. Men zou in dit verband kunnen denken aan bijvoor beeld de Hansenberg, vooral als men de mensen in Venray in het dia lect hoort zeggen: 'ge ziet den Hannes' of als er in 1661 sprake is van de weide aan De Henckeling. Helaas hebben wij geen enkel bewijs gevonden dat deze beidde plaatsen als galgeveld gebruikt zijn. Wel vinden wij in het boek 'Volksverhalen uit Nederlands Limburg' van Willem de Blécourt onder spookverhalen: 'Op de Hansenberg in Venray spookt het 's nachts. Dit is te wijten aan het feit, dat daar vroeger een galg heeft gestaan. De geesten der gehangenen komen daar regelmatig terug'. In ieder geval stonden bij de Castenrayse brug over de Lollebeek lange tijd drie galgen. Vanuit Venray gezien: de Venrayse rechts van de weg, de Oirlose links van de weg en die van Horst (onder andere in 1628 gebruikt) aan de andere kant van de Lollebeek. SLOTOPMERKING De archieven van de 18e en 19e eeuw in Venray leveren geen pro cesstukken op, die leiden tot de Het galgeveld 1513. Tekening van Urs Graf (1485-1527). brandstapel of de galg. Meer en ccr komt men in die tijd tot de overtui ging dat de processen uit de vooraf gaande eeuwen niet altijd 'eerlijke' processen waren. Vele bekentenis sen, vooral in heksenprocessen, waren afgedwongen en ingegeven door angst voor de hevige folterin gen. Wel kan men stellen, dat de tachtigjarige oorlog een slechte invloed heeft gehad op de moraal van de bevolking. Vooral deze tijd en de jaren er na leveren nogal wat opzienbarende processen op. Zo is er een lijst van 'nederslaeghen of Doitslaeghen' aan het einde van de 16 eeuw, die allemaal op Venraynaren betrekking hebben Daarbij behoort onder andere ene Jacob Pullen, alias Inghcn Strael, die van moord beschuldigd wordt, maar ook een jongen van 16-17 jaar. die met een Roer geweer) aan de Grote Kerk stond om de bruidegom te verwelkomen. Hij liet daarbij het geweer 'stuiteren' en Hendrik de Smid van Lull werd dodelijk getrof fen. Een ander geval, dat indertijd beslist opzien gebaard moet hebben, zijn de moordpartijen geweest, die de uit Venray geboortige Hendrik van Dantz en zijn vader Jacob in deze omgeving hebben aangericht. Vergeleken daarmee was de 'was lijst' van Peter Dondercloot maar een niemendalletje. Deze beide 'heren' schrokken er zelfs niet voor terug om tegen betaling moorden te doen. Hoewel alleen maar de scher pe examinatie van 1609 op het kas teel Arcen bewaard is gebleven, heeft het gerecht zeker geen andere keuze gehad dan het op te hangen. Of Venray in vergelijking met andere plaatsen crimineler was, kan door het ontbreken van relevante gegevens uit andere plaatsen niet beoordeeld worden. Misschien dat er in de naaste toekomst dit aspect nog eens bestudeerd kan worden. Opgedragen aan Jan Renkens t, oud-archiefmedewerker der Gemeente Venray. Louis Rutten. Dinsdagavond zat een gezin in de tuin'van hun woning aap de Spinetstraat toen een, naar schatting 25-jarige man. zich bij hen voegde met het verhaal dat hij de trein had gemist en niet wist waar hij de nacht kon doorbrengen. De 28-iarige bewoonster maakte geen probleem en ver telde de man, die Arabisch met gebrekkig Nederlands sprak, dat hij in hun woning kon overnachten. Woensdagmorgen bleek dat de man deze gastvrijheid flink had mis bruikt. Hij heeft kennelijk zowel de autopapieren ais de -sleutels gevonden en is er met de personenauto, een Peugeot z05, vandoor gegaan. Het enige wat.de bewoners konden doen was een goed signalement van de man aan de politie doorgeven. Inbraak in agrarische afdeling In de nacht van zaterdag op zon dag is door forcering van de toe gangsdeur toegang vertóegen tot de agrarische afdeling van Nieuw Spraeland aan de Wanssumseweg. Ontvreemd werden een koffiezetap paraat, twee motorzagen, een boor machine, een acculader, een aggre gaat en nog andere gereedschappen. De juiste waarde kon nog niet wor den medegedeeld. Jeugd stak gestolen fiets in brand Maandagavond zagen buurtbewo ners dat een vijftal jongeren in de leeftijd van 16 en 17 jaar op het speelterrein van de openbare school De Keg aan de Blauwververstraat een fiets in brand staken. De fiets werd door de brand vernield terwijl ook de school wat schade opliep. De politie kon het vijftal in de kraag grijpen. Tijdens het verhoor gaf het vijftal toe de fiets elders te hebben ontvreemd. Wie de eigenaar van de fiets is is nog niet bekend. Het vijf tal werd aansprakelijk gesteld voor de schade en kreeg te horen dat pro- ces-verbaal zal worden opgemaakt. Pakje uit brievenbus gehaald Een 21-jarige inwoonster deed aangifte van diefstal van een door de post bezorgd pakje uit haar brie venbus aan de flat aan de Zuid-sin- gel. In het pakje zaten cd's. Een overbuurman heeft gezien dat een iongen het pakje uit de brievenbus naaide. Die kon een goed signale ment van de jongen aan de politie doorgeven. C Eigenaar vond zjjn gestolen auto zelf terug Op maandag 10 juli werd een op de parkeerplaats bij het NS-sta- tion geparkeerde Opel Hatchback ten nadele van een 56-jarige Venraynaar ontvreemd. De auto had een waarde van ƒ10.000,-. Maandagavond zag hij zijn gestolen auto op dezelfde parkeer- laats bij het station weer staan, 'e politie werd van de terugkeer in kennis gesteld en nadat het onderzoek was afgerond kon de auto weer aan de eigenaar worden teruggegeven. Er kon worden vastgesteld dat er 400 km met de V auto gereden was. y Insluiping in woning In de nacht van vrijdag op zater dag werd in een woning aan het Overambt te Vierlingsbeek een inbreker door de bewoonster overlo pen in de woonkamer. In verband met het dreigende onweer was de vrouw wakker geworden en wilde ze de nodige ramen sluiten en de antenne van de tv losmaken. In de woonkamer trof ze de inbreker en slaakte een gil, waarop hij de benen nam via een tuindeur die kennelijk niet afgesloten was. Inmiddels had de dief een kast doorzocht eh een tas, waaruit hij een geldbedrag van ƒ80,- had weggenomen. In dezelfde nacht werd te Vier lingsbeek een woning aan de Soetendaal ongewenst bezocht. Het slot van de keukendeur werd gefor ceerd. Uit een portemonnee en een handtas werd een geldbedrag van ongeveer ƒ400,- weggenomen. Mogelijk dat het hier om dezelfde dader gaat. Snelheidskontroles Vrijdagmorgen werden door de politie weer snelheidskontroles gehouden. Van 07.25 tot 08.15 uur werden op de Putten weg (80 km/uur) 118 voertuigen gekontroleerd; 34 reden te snel en de hoogste snelheid bedroeg 128 km per uur. Op de Peel weg tussen Ysselsteyn en Vredepeel ("80 km/uur), reden 34 van de 168 gecontroleerde voertui gen te snel; hoogste snelheid 132 km per uur. Op de Noordsingel, waar de snel heid 50 km per uur bedraagt, wer den 184 voertuigen gekontroleerd. 68 reden te snel en de hoogst geme ten snelheid bedroeg 90 km per uur. Hier werd van 09.50 tot 11.00 uur gekontroleerd. Processen-verbaal geluidsoverlast horeca In het kader van gezamenlijke milieu-handhavingsatspraken tus sen de politie en de gemeente Venray, werd in de nacht van zater dag op zondag, 22 en 23 juli, door de politie en de gemeente een kon- trole gehouden op de naleving van de geluidsnormen bij horecazaken. Zeventien café's werden aan kon- trole onderworpen. Tegen zes café-eigenaren werd proces-verbaal opgemaakt omdat zij de toegestane geluidsnorm ern stig te boven gingen. Openstaande deuren en/of ramen, waardoor het geluid ongehinderd naar buiten kon, waren in alle gevallen de hoofdre den van de veroorzaakte hinder. Konform de gemaakte afspraken zullen deze akties dit jaar nog enke le malen herhaald worden. Bromfietser kreeg geen voorrang Een 26-jarige bestuurster van per sonenauto lette donderdagmiddag, toen zij vanaf de Oostsingel ae Oostwerf in wilde draaien, onvol doende op het verkeer op het naast de Oostsingel gelegen fietspad. Daardoor kreeg een 16-jarige brom fietser uit Ysselsteyn geen vrije doorgang. Bij de botsing kwam de bromfietser ten val en liep verschil lende verwondingen op. Na behan deling kon hij naar huis worden ver voerd. Telefooncel vernield In de nacht van zaterdag op zon dag werden twee ruiten van de openbare telefooncel aan de Bach- straat vernield. Grote buit bij inbraak In de nacht van vrijdag op zater dag is door forcering van een dak raam toegang verkregen tot een aan de Hardeweg gelegen manege. Ontvreemd werden tien rijzadels en negen hoofdstellen. De schade bedraagt vele duizenden guldens. Snorfiets tegen auto Zaterdagmiddag omstreeks 15.00 uur botste op de Chopinstraat een snorfiets, bestuurd door een 18-jari- ge Venraynaar, tegen een van links komende personenauto bestuurd door een 43-jarige inwoner van Boxmeer. Door de botsing kwam de snorfietsbestuurder ten val en moest voor behandeling van opgelopen verwondingen naar het ziekenhuis worden vervoerd. De politie heeft proces verbaal opgemaakt met betrekking tot het doen van een valse aangifte. Dinsdag 11 juli deed een 24-jarige inwonster aangifte dat in de voor gaande nacht was ingebroken in naar flat aan de Haammakerstraat. Inbrekers zouden via het bovenlicht toegang tot de woning hebben ver kregen. Vermist werden 185 cd's, een spelcomputer, een tv, radio, jas, een halsketting, twee ringen en een geldbedrag van 360,-. De totale waarde zou ƒ11.000,- bedragen. Na veel speelwerk van de politie werd de vrouw opnieuw onder vraagd omdat de politie toch nog met de nodige vraagtekens kampte. Tijdens dat verhoor gaf de vrouw toe dat zij de inbraak in scene had f-ezet om zo de verzekering op te ichten. Doorrijden na botsing Dinsdagavond rond 23.45 uur zette een bestuurder van een bedrijfsauto zijn auto aan de Merseloseweg, ter hoogte van het Wijnhuis, in de achteruit. Hij lette daarbij onvoldoende op en botste tegen een personenauto, eigendom van een inwoner uit Bergen. Die zag vervolgens dat de bedrijfsauto weg reed. Daarop zette hij een achtervol ging in en wist de bedrijfswagen tot stoppen te dwingen. Van de chauffeur kreeg hij vervolgens te horen dat hij maar eens moest bewijzen dat zijn auto door hem was aangereden. De man deed vervol gens aangifte bij de politie die pro ces verbaal opmaakte. elke week nieuws Politie zette waterkanon uit In de vroege woensdagmorgen moest de politie een waterkanon langs de A/3 buiten werking stellen. Het kanon was zodanig afgesteld dat de straal water gevaar opleverde voor het verkeer op deze weg. De eigenaar is medegedeeld dat hij een volgende keer op een proces verbaal kan rekenen. Zestien keer proces verbaal Dinsdagavond heeft de politie zestien automobilisten bekeurd die hun auto nabij de Diepeling hadden geparkeerd. Vernieling fiets Een Venrayse bracht vrijdag avond even een bezoek aan het zie kenhuis. Na haar bezoek waren de banden van haar fiets kapot gesne den. Inbraken in personenauto's In de nacht van dinsdag op woensdag werd er in verschillende personenauto's ingebroken. Uit een personenauto aan de" Clovishof werd een autoradio gesto len. Aan de Gerbrandystraat werd de ruit van een personauto ingeslagen waarna de radiocassettespeler werd meegenomen evenals de autopapie ren, rijbewijs, paspoort en jas. Een 49-jarige inwoner deed aan gifte van inbraak in zijn aan de Adelbcrtweg geparkeerde auto. Hier verdween ae autoradio, een pas poort en de autopapieren.

Peel en Maas | 1995 | | pagina 9