C 3 381 Vrijstellingen t.b.v. uitvoering civieltechnische werken op St. Antoniusveld Venrayse kinderen maakten 50 jaar geleden een boottocht in Zwitserland NOTITIES EN MEDEDELINGEN VAN DE GEMEENTE VENRAY Botulisme in vijver ongevaarlijk Aanleg van verplichte fietspaden Op vakantie? Paspoort in orde? woningwet - wet ruimtelijke ordening Op vakantie? Paspoort in orde? wet milieubeheer - wet milieubeheer Ophalen van oud papier naPEEL EN MAAS Donderdag 27 juli 1995 - Pagina 7 GEMEENTEHUIS VENRAY Raadhuisstraat 1 Telefoon 04780-23333 Fax: 04780-23222 Correspondentie-adres: Postbus 500 5800 AM VENRAY Openingstijden: Informatiebalie: maandag t.m. vrijdag 09.00-17.30 uur. Telefonisch 08.00-18.00 uur. In de oneven weken op vrij dag tot 13.00 uur. Vakbalies van Burgerzaken, Sociale zaken, Financiën en Gemeentewerken: maandag 09.00-17.30 uur; dinsdag t.m. vrijdag 09.00-13.00 uur. De afdeling Sociale Zaken heeft daarnaast een afspraken- spreekuur (tel. 23236 of 23237). Maandag 08.30- 17.30 uur, dinsdag t.m. don derdag 08.30-13.00 uur en 14.00-17.00 uur; vrijdag 08.30-13.00 uur (en in de even weken ook van 14.00- 16.30 uur) Spreekuur leden college b. en w. Burgemeester en wethouders hou den elke maandag van 10.00- 11.00 uur spreekuur. Bezoek is alleen mogelijk na telefonische afspraak, tel. 04780-23311 (alleen voormiddag). Raadsvergadering Elke laatste dinsdag van de maand, aanvang 19.00 uur. In een overstortvijver aan de Baggerweg in Leunen zijn in de afgelopen weken 13 eenden gestorven aan botulisme. Dat blijkt uit een onderzoek dat de gemeente .heeft laten instellen door het Instituut voor veehouderij en Diergezondheid in Lelystad. Botulisme wordt veroorzaakt door een bacterie die vooral in stil staand en ondiep water met een temperatuur boven 20 graden actief wordt. Het type botulisme dat in de vijver is geconstateerd, is ongevaar lijk voor de gezondheid van mens en dier, behalve dus voor gevo- V^gelte. y Burgemeester en wethouders heb ben de afgelopen week met toepas sing van artikel 352, lid 4 van de bouwverordening en artikel 17 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening vrijstellingen verleend van artikel 352, lid 1 van de bouwverordening in samenhang met de bestemming Agrarische Doeleinden II van het 'Uitbreidingsplan in Hoofdzaken' en van de bestemming Agrarische doeleinden II van het bestemmings plan 'Rijksweg A73 Zuid' ten behoeve van de uitvoering van civieltechnische werken, waaronder het aanleggen van wegen, in een deel van het gebied St. Antoniusveld. Zij die menen door deze vrijstel lingen rechtstreeks in hun belang te zijn getroffen kunnen op grond van de Algemene wet bestuursrecht daartegen bij het college van burge meester en wethouders van Venray een gemotiveerd bezwaarschrift indienen en wel binnen 6 weken nadat de beschikkingen zijn toege zonden of uitgereikt. Die termijn wordt in ieder geval in acht genomen, wanneer een bezwaarschrift binnen 5 weken na dagtekening van deze publicatie wordt ingediend. Venray 27 juli 1995 Burgemeester en wethouders van Venray, namens dezen, chef onder afdeling bouwbeheer C.Th. van Velzen Zoals eerder bekend gemaakt is de gemeente bezig met de aanleg van, een fietspad aan de St. Servatiusweg. Bij de aansluiting van dit pad met de Stationsweg en de H. Dunantstraat worden oversteek plaatsen aangelegd. Deze worden gemarkeerd voor fietsers en voet gangers. Aanvullend worden de volgende maatregelen getroffen: hét vrijliggende fietspad aan beide kanten van de Stationsweg nabij de aansluiting met de St. Servatiusweg/Fluitekruid wordt met borden aangewezen tot verplicht fietspad voor fietsers en bromfiet sers. ook het pad van de St. Servatiusweg vanaf de aansluiting met de Stationsweg tot aan de aansluiting met de H. Dunantstraat wordt met borden aangewezen tot verplicht fietspad voor fietsers en bromfiet sers in twee richtingen. Voor meer informatie kunt u zich wenden tot de Vakbalie Gemeentewerken van de gemeente Venray, van maandag t/m vrijdag van 9.00-13.00 uur en op maandag middag van 13.00-17.30 uur. Het besluit en de bijbehorende tekening liggen hier ook ter inzage. Belanghebbenden kunnen tegen dit besluit binnen zes weken na de dag waarop het besluit bekend is gemaakt een bezwaarschrift indie nen bij het college van burgemeester en wethouders. Ingekomen bouwaanvragen Ter voldoening aan het bepaalde in artikel 41 van de Woningwet treft u onderstaand aan een overzicht van de in de afgelopen week bij burge meester en wethouders van Venray ingekomen bouwaanvragen: - het uitbreiden van het woonhuis aan de Lidwinahof 12 te Venray tnv J.G.M. Hendriks, Lidwinahof 12 te Venray; - het bouwen van een woning met garage aan de Matterhomlaan/Silvesterweg tnv Fam. M. Meens, Honingklaver 34 te Venray; - het bouwen van bergingen aan de Deken Berdenstraat, Bevrijdingsweg en de Ursulastraat te Venray tnv Woningstichting Noord- Limburg, Postbus 210 te Venray; - het bouwen van een woning aan de Etnalaan te Venray tnv M.G.J. Tijssen, Vicarieweg 41 te Leunen; - het plaatsen van een hellend dak op een garage aan de Pettenmakerstraat 18 te Venray I tnv H.A.A. Ewals, Pettenmakerstraat 18 te Venray; - het wijzigen van het halletje aan de Alaertslaan 10 te Venray tnv F.A. van Hooft, Alaertslaan 10 te Venray; !- het bouwen van een woning met aanbouw aan de Matterhomlaan te Venray tnv G.A.G. van der Markt, Matterhomlaan 29 te Venray; - het bouwen van een garage/ber ging aan de Lollebeekweg 3 te Castenray tnv W. Smits, Pastoor Verheggenstraat te Castenray. Bouwvergunning verleend Burgemeester en wethouders heb ben in hun vergadering van 18 juli 1995 voor onderstaand bouwplan bouwvergunning verleend. - het bouwen van 2 woning aan de Beemdkroon 1-3 te Venray tnv Verhoeven Vastgoed BV te Venray, Postbus 67 te Venray. Zij die menen door de afgifte van een of meer van deze vergunningen rechtstreeks in hun belang te zijn getroffen, kunnen op grond van de Wet AROB daartegen bij het college van burgemeester en wethouders van Venray een gemotiveerd bezwaarschrift indienen en wel bin nen dertig dagen na bovengenoemde datum. Bouwvergunning verleend Burgemeester en wethouders heb ben in de afgelopen week voor onderstaand bouwplan bouwvergun ning verleend. - het bouwen van een schuur aan de Lollebeekweg 57 te Castenray tnv Th.A. Stam, Lollebeekweg 57 te Castenray. Zij die menen door de afgifte van een of meer van deze vergunningen rechtstreeks in hun belang te zijn getroffen, kunnen op grond van de Algemene Wet Bestuursrecht daar tegen bij het college van burgemees ter en wethouders van Venray een gemotiveerd bezwaarschrift indie nen en wel binnen 6 weken na de dag, waarop de beschikking is toe gezonden of uitgereikt. Die termijn wordt in ieaer geval in acht 'genomen, wanneer een bezwaarschrift binnen 5 weken na dagtekening van deze publikatie wordt ingediend. Bouwtoestemming op bouwmeldingen Burgemeester en wethouders heb ben in de afgelopen week voor onderstaande bouwmeldingen bouwtoestemming afgegeven. - het bouwen van een berging aan de Vingerhoedskruid 35 te Venray tnv J.H.G. Zwijnenberg, Vingerhoedskruid 35 te Venray; - het plaatsen van een dakkapel aan de Wethouder Reintjesstraat 1 te Leunen tnv A. Janssen, Wethouder Reintjesstraat 1 te Leunen. Zij die menen door de afgifte van een of meer van deze bouwtoestem- mingen rechtstreeks in hun belang te zijn getroffen kunnen op grond van de Algemene Wet Bestuursrecht daartegen bij het college van burge meester en wethouders van Venray een gemotiveerd bezwaarschrift indienen en wel binnen 6 weken nadat de beschikking is toegezon den of uitgereikt. Die termijn wordt in ieder geval in acht genomen, wanneer een bezwaarschrift binnen 5 weken na dagtekening van deze publikatie wordt ingediend. Bouwvergunning aangevraagd Burgemeester en wethouders zijn voornemens aan de volgende bouw aanvragen medewerking te verle nen. - het bouwen van een zitkamer aan de Gussenstraat 18 te Leunen tnv J.M. Spreeuwenberg, Gussenstraat 18 te Leunen; - het plaatsen van een tuinhuisje aan net Lenteklokje 4 te Venray tnv L.P.M. van Ooi, Lenteklokje 4 te Venray; - het verbouwen van de woning aan de Menuetstraat 16 te Venray tnv A.H.H.M. Boelaars, Menuetstraat 16 te Venray. De op de bouwaanvragen betrek king nebbende stukken liggen met ingang van 28 juli 1995 gedurende 2 weken voor een ieder ter inzage bij de vakbalie gemeentewerken. Gedurende deze termijn kunnen eventuele bezwaren bij burgemees ter en wethouders worden inge diend. Venray, 27 juli 1995 Burgemeester en wethouders van Venray, namens dezen, chef onderafdeling bouwbeheer, C. Th. van Velzen Wet milieubeheer Vergunningaanvragen Een groot aantal bedrijven en inrichtingen is verplicht om krach tens de Wet milieubeheer een milieuvergunning aan te vragen. In de milieuvergunning worden milieuvoorschriften opgenomen in het belang van de bescherming van het milieu. De procedure kent 2 fasen: 1. de fase van het opstellen van het ontwerp van het besluit; 2. de fase van het opstellen van het besluit. Bij iedere fase wordt de beslissing op een aanvraag ingevolge de Wet milieubeheer en de Algemene Wet Bestuursrecht bekendgemaakt (hoofdstuk 13 Wet milieubeheer en afdeling 3.5 van de Algemene Wet Bestuursrecht). Besluiten Burgemeester en wethouders van de gemeente Venray maken bekend dat zij een vergunning krachtens de Wet milieubeheer hebben verleend aan: 1. Sector Gemeentewerken van de Gemeente Venray, afdeling Openbare Werken, Raadhuisstraat 1, 5801 MB te Venray voor een ver gunning op grond van artikel 8.4 van de Wet milieubeheer voor een nieu we, de gehele inrichting omvattende vergunning voor het veranderen/uit breiden van de inrichting voor een bedrijfsterrein Openbare Werken met een brandweerkazerne en een milieustation (gemeentewerf), gele gen aan de Acaciastraat 13 te Venray. De vergunningen worden onder oplegging van voorschriften en/of beperkingen in het belang van de bescherming van het milieu ver leend. Het besluit en alle overige op de aanvraag betrekking hebbende stuk ken liggen ter inzage van 27 juli tot 7 september 1995 in het gemeente huis, Raadhuisstraat 1 te Venray, op maandag van 09.00 uur tot 17.30 uur en op de overige werkdagen van 09.00 uur tot 13.00 uur (vakbalie gemeentewerken). De stuldcen kun nen ook, na telefonische afspraak (04780-23630), op elke donderdag van 16.30 uur tot 19.30 uur worden ingezien. Gedurende een periode van zes weken met ingang van de dag na de dag van de terinzagelegging beroepstermijn) kan bij de afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State een beroepschrift worden ingediend door: a. degenen die bedenkingen hebben ingebracht tegen het ontwerp van het besluit; b. de adviseurs die gebruik hebben gemaakt van de gelegenheid advies uit te brengen over het ontwerp van het besluit; c. degenen die bedenkingen hebben tegen wijzigingen die bij het nemen van het besluit ten opzichte van het ontwerp daarvan zijn aangebracht; d. belanghebbenden aan wie redelij kerwijs niet kan worden verweten geen bedenkingen te hebben inge bracht tegen het ontwerp van het besluit. Het beroepschrift moet (in twee voud) worden gericht aan de Raad van State, afdeling Bestuursrechtspraak, postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. Na afloop van de beroepstermijn wordt de vergunning van kracht, tenzij vóór deze datum beroep is ingesteld en een verzoek tot het tref fen van een voorlopige voorziening (waaronder een schorsingsverzoek) is ingediend. Het verzoek tot het treffen van een voorlopige voorzie ning moet worden gericht aan de voorzitter van de afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State, postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. Het besluit wordt niet van kracht voordat op dat verzoek is beslist. Het ontwerp van het besluit Burgemeester en wethouders van de gemeente Venray maken bekend dat zij voornemens zijn vergunnin gen krachtens de Wet milieubeheer te verlenen aan: 1. J&M Lucassen V.O.F., Albionstraat 8b, 5809 AD te Leunen voor een vergunning op grond van artikel 8.4 van de Wet milieubeheer voor een nieuwe, de gehele inrichting omvat tende vergunning voor een tanksta tion, wasstraat cn 2 wasboxen, gele gen aan de Albionstraat 5 te Leunen; 2. E. Hendriks Mobiels Straalbedrijf, Beekwcg 64, 5815 CN te Merselo voor een tijdelijke vergunning van drie jaar op grond van artikel 8.17 van de Wet milieubeheer, voor het oprichten en in werking hebben van een straal- en aflakinrichting, gele gen aan de Beekweg 64 te Merselo. Dit onder oplegging van voorschrif ten in het oelang van de bescher ming van het milieu. Het ontwerp van het besluit en alle overige op de aanvraag betrek king hebbende stukken liggen ter inzage van 27 juli 1995 tot het einde van de beroepstermijn in het gemeentehuis, Raadhuisstraat 1 te Venray, op maandag van 09.00 uur tot 17.30 uur en op de overige werk dagen van 09.00 uur tot 13.00 uur (vakbalie gemeentewerken). Tot 24 augustus 1995 kunnen de stukken ook, na telefonische afspraak (04780-23630) op elke donderdag van 16.30 uur tot 19.30 uur worden ingezien. Gedurende een periode van vier weken met ingang van de dag na de dag waarop het ontwerp van het besluit ter inzage is gelegd, kan een ieder schriftelijk gemotiveerde bedenkingen indienen bij het colle ge van burgemeester en wethouders bedenkingentermijn). Deze kan nierbij verzoeken zijn persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Een ieder wordt, na telefonische afspraak, gedurende de bedenkin gentermijn in de gelegenheid gesteld met betrekking tot het ont werp van het besluit van gedachten te wisselen hetzij tot het mondeling inbrengen van bedenkingen daaite-_ gen. - Alleen degenen die bedenkingen "hebben ingebracht op de bovenom schreven wijze en degenen die aan tonen daartoe redelijkerwijs niet in staat te zijn geweest, zijn later tot het instellen van beroep gerechtigd. Meldingen Wanneer voor een inrichting reeds een vergunning is verleend kan voor veranderingen van die inrichting en van de werking daarvan in bepaalde gevallen worden volstaan met een melding krachtens artikel 8.19 van de Wet milieubeheer. Voorwaarde hierbij is dat redelijkerwijs moet worden aangenomen dat de veran deringen geen gevolgen hebben voor de aard en omvang, dan wel uitsluitend gunstige gevolgen heb ben voor de omvang van de nadelige gevolgen voor het milieu, die de inrichting veroorzaakt. Burgemeester en wethouders van Venray maken bekend dat er een melding is binnengekomen van: 1. Maatschap J. Wilmscn, Peelweg 4, 5813 AD te Yssclsteyn voor het bou wen van een tussenlid voor het dou chen en wassen van varkens, gele gen aan Peelweg 4 te Ysselsteyn. De melding kan worden ingezien van 27 juli tot 10 augustus 1995 in het gemeentehuis, Raadhuisstraat 1 te Venray, op maandag van 09.00 uur tot 17.30 cn op op de overige werkdagen van 09.00 uur tot 13.00 uur (vakbalie gemeentewerken). De stukken kunnen gedurende genoemde weken ook, na telefoni sche afspraak (04780-236301, wor den ingezien op elke dondcraag van 16.30 uur tot 19.30 uur. A.M.v.B.-meldingcn. Gelet op het bepaalde in de Wet milieubeheer (artikel 8.40 Wm) is bij Algemene Maatregel van Bestuur (A.M.v.B.) een aantal cate gories van bedrijven vrijgesteld van de vergunningplicht. In deze algemene maatregel van bestuur zijn voor die inrichtingen algemene regels gesteld welke nodig zijn in het belang van de bescherming van het milieu. Burgemeester en wethouders van Venray maken bekend dat er A.M.v.B.-meldingen zijn binnenge komen van: 1. Gebroeders Claesscns, St. Servatiusweg 6, 5803 AD tc Venray voor het van toepassing worden van het Besluit akkerbouwbedrijven milieubeheer op ccn reeds opgericht akkerbouw- of tuinbouwbedrijf, gelegen aan de St. Servatiusweg 6 tc Venray; 2. Garage M.J.M. van Ooi, Bekervcld 6, 5815 EG tc Merselo voor het van toepassing worden van het Besluit herstelinrichtingen voor motorvoer tuigen milieubeheer op ccn reeds opgerichte herstelinrichting voor motorvoertuigen, gelegen aan de Bekerveld 6 te Merselo. De meldingen kunnen worden inge zien van 27 juli tot 10 augustus 1995 in het gemeentehuis. Raadhuisstraat 1 te Venray, op maandag van 09.00 uur tot 17.30 uur en op de overige werkdagen van 09.00 uur tot 13.00 uur (vakbalie gemeentewerken). De stukken kunnen gedurende deze weken ook, na telefonische afspraak (04780-23630), worden ingezien op elke donderdag van 16.30 uur tot 19.30 uur. Venray, 27 juli 1995 Burgemeester en wethouders voor noemd, namens dezen, chef onderafdeling milieubeheer, In diverse media is in de afgelo pen dagen melding gemaakt van het ophalen van oud papier door de Stichting Marokkaans Activiteiten Centrum (SMAC) komende vrijdag in het geoied ten zuiden van de Merseloseweg en in het gebied rond de Wiein. Dit bericht is niet juist. Ten zuiden van Merseloseweg De SMAC mag namelijk volgens haar vergunning niet ophalen in dit gebied. Dat recht is sinds vijftien jaar voorbehouden aan het Heil der Zieken. De inzameling vindt plaats op de eerste woensdag van de maand. Komende woensdag is het dus weer zover. De route van het 'Heil der Zieken', die daarbij hopen de 1,7 miljoenste kilogram oud papier/karton in hun bestaan te zul len inzamelen, luidt als volgt: Langstraat/Langeweg/Merselosewe g(beide zijden)/Westsingel. Rond de Wiein Hier zamelt de atletiekvereniging Venray elke eerste zaterdag van de maand oud papier in. De route is: Zuidsingel, Leunseweg, Paterslaan, Langstraat. De eerstvolgende ophaaldag is zaterdag 5 augustus. Het SMAC zamelt morgen (laat ste vrijdag van de maand) oud papier in: in omgeving van het zie kenhuis en ten noorden van de Merseloseweg (grens: Hoenderstraat/Bergweg/De Houten hoek) tot aan de Noordsingel (exclusief Schuttersveld). Volgende week woensdag is het precies 50 jaar geleden dat onge veer 100 Venrayse kinderen een boottocht mochten maken met het motorschip Rigi op het Zugermeer in Zwitserland. Dat tochtje werd hen aangeboden door de sektie Luzern van het Zwitserse Rode Kruis. Zoals bekend is was Zwitserland neutraal gebleven in de Tweede Wereldoorlog. Via het Rode Kruis konden kinderen uit de door oor logsgeweld getroffen landen aange boden worden bij burgers van dat land, die zich spontaan in groten getale hadden aangemeld om een of meer kinderen gedurende drie maanden gastvrij op te nemen in hun gezin. Zelfs werd de mogelijk heid geboden om kinderen daar naar school te laten gaan. Wel werd aan de pleegouders gevraagd de kinde ren, en uit Venray kwamen die alle maal uit katholieke gezinnen, zon dags regelmatig de H. Mis te laten bezoeken. Verder werden de plee gouders verzocht om de kosten van geneeskundige hulp zelf te dragen. Was dat niet mogelijk dan kon een beroep op het Rode Kruis worden gedaan. De pleegouders werden op het hart gedrukt dat de kinderen uit Holland maandenlang veel hadden moeten ontberen en daarom extra aandacht nodig hadden. Vanuit Nederland werden zes transporten van kinderen in de naoorlogse jaren naar Zwitserland gebracht waar ze een echte ontspannende vakantie hadden en konden bekomen van alles wat ze hadden beleefd. De Venrayse kinderen hadden de nodi ge bombardementen meegemaakt. 100 AANMELDINGEN In het verzetsblad 'De Zwijger' werd op 7 april 19045 een oproep van het Nederlandse Rode Kruis HARK (Hulp Aktie Roode Kruis) geplaatst dat net in navolging van de uitzending van kinderen naar Engeland was gelukt ook een trans port samen te stellen naar Zwitserland. De bedoeling was om de kinderen een driemaandelijks verblijf aan te bieden in een andere omgeving met een beter klimaat, vooral voor diegenen die dit om gezondheidsredenen nodig hadden. De ouders moesten persoonlijk de aanvrage komen doen en de 'stam kaart' van het betreffende kind mee brengen. Na een schifting waaraan men name de heren doktoren hun medewerking verleenden, kon zoals op bijgeplaatste foto overduidelijk blijkt, op 26 juni 1945 een groep van ongeveer 100 kinderen naar Zug bij Luzem vertrekken. De reis was een hele belevenis. Vanuit Venray werden de kinderen onder begeleiding naar Venlo gebracht om van daar uit de treinreis naar het verre Zwitserland te begin nen. Een treinreis die een dag en nacht duurde. Toen kwamen de kin deren in een land aan waarvan zij de taal niet begrepen. Voor velen kwam al de heimwee naar Venray om de hoek kijken. Wij kregen de foto's van mevrouw Koppens, die toen als meisje naar Zwitserland is gegaan. Zij heeft tot op de dag van vandaag nog steeds hechte kontakten met de familie en bekenden waar ze toen verbleef. Bij onze recherchering voor dit artikel hebben wij verschillende van de 'toenmalige' kinderen gesproken. Dan blijkt dat velen nog verschillen de malen naar Zwitserland zijn terug gegaan of voor vriendschaps banden of voor vakantie. Met dank baarheid denken die kinderen nog vaak terug aan hetgeen de pleegou ders voor hen hebben gedaan. Voor verschillende jongens blijft met name de herinnering aan de 'leder- hose', die ze vanaf de eerste dag kregen en ook gedragen hebben. In Peel en Maas van 6 oktober werd in een klein artikel bericht dat de kinderen die in juli naar Zwitserland vertrokken waren, weer in Venray waren gearriveerd: 'Allen zagen er buitengewoon goed uit, natuurlijk hadden zij de nodige geschenkèn van hun pleegouders meegekregen en de stemming was uitstekend'. In een jubileumboek dat door het Zwitserse Rode Kruis in 1991 werd uitgegeven*wordt uitvoerig aandacht geschonken aan de Zwitsers die tus sen 1942 en 1948 4112 kinderen. waaronder ook die 100 uit Venray, fastvrijheid hebben geboden in het anton Luzem. In het verleden is gepoogd een reünie te organiseren van de Venrayse kinderen die in 1945 in Zwitserland gastvrijheid hebben genoten. Die pogingen zijn door verschillende oorzaken mislukt.

Peel en Maas | 1995 | | pagina 7