NK stockrods op circuit De Peel Invaliden ruiters zwaar gedupeerd door inbraak CuItuRooy is van de straat af Peel en Maas en de Venrayse kermis Altijd 'n prettige reis. 'T VENROJS LAEVE GETAEKEND Hg COI\P/UNT Vanaf mei volgend jaar: Bereikbaarheid Venray per trein verbeterd. Leunenaar in Spanje overleden Bewoner Nieuw Spraeland vermist Fierljeppen in Oostrum Rabobank Meerlo-Wanssum, Venray-Oostrum, Zevenrode na PEEL EN MAAS Donderdag 27 juli 1995 - Pagina 5 Het hoogtepunt van de interna tionale autospeedwaywedstrijden die op zondag 30 juli verreden worden vormt ongetwijfeld de strijd om het Nederlands kam pioenschap die in de populaire stockrod-klasse verreden wordt. Naast de stockrods brengt de organiserende vereniging SMC De Peel nog eens zeven andere groepen auto's aan de start. De kleine stockrods zijn gewone standaardauto's, die voorzien zijn van een motor van maximaal 1310cc inhoud. Deze krachtbron mag optimaal getuned zijn, maar dit moet dan wel gebeuren binnen de beperkingen van een zeer streng reglement. Ook de auto zelf moet aan talrijke eisen voldoen, waardoor de afstellingsmogelijkheden van het onderstel niet al te uitgebreid zijn. Natuurlijk worden er aan de stock rods ook hoge eisen gesteld op het gebied van de veiligheid, waardoor zowel het voertuig zelf als de cou reur goed beschermd zijn tegen mogelijke crashes. Tevens is het opmerkelijk dat in het reglement van deze klasse eisen aan het uiter lijk van de auto worden gesteld, waardoor de organisatie de moge lijkheid heeft om zwaar gedeukte wagens van deelname uit te sluiten. Mede door deze talrijke regels is het rijden in deze groep van auto's nog goed betaalbaar en zijn de onderlinge krachtsverschillen gering. Aangezien ook nog eens de minst snelle rijders vooraan mogen starten en dit dus een extra handicap voor de snelste deelnemers bete kend, kan bij de races van de stock rods nooit voorspeld worden wie er als winnaar afgevlagd zal worden In de praktijk blijkt het voor de snel ste coureurs immers een groot pro bleem om van achteruit alle auto's in te halen, zodat steeds vaker een relatief minder snelle rijder de hoofdprijs in ontvangst mag nemen. Teneinde de strijd om het Nederlands kampioenschap nog spannender te maken, heeft de orga nisatie besloten om de startopstel ling van deze groep te bepalen aan i een loting. Op deze manier heeft iedere coureur ae kans op pole-position, hetgeen de winst mogelijkheden aanmerkelijk ver groot. Dit Nederlands kampioen schap zal al meteen in de eerste manche van de stockrods verreden worden, waardoor alle rijders al direkt gedwongen zijn om vol voor hun eigen kansen te rijden. Het moge duidelijk zijn dat het door deze omstandigheden erg moeilijk zal zijn om een winnaar vooraf aan te wijzen. Toch zijn met name de streekfavorieten Prosper Ottenheym, Marcel van Lier en Bart Lenssen (allen uit Baarlo) en Erik Roeffen uit Grubbenvorst de grote kanshebbers op deze felbegeerde nationale titel. Verder kan het publiek veel sensa tie verwachten van de stockcar for mule-1. Deze koningsklasse van het hedendaagse autospeedway zorgt bij iedere wedstrijd weer voor enthou siaste rcakties, gezien de hoge snel heden waarmee deze tonnenzware auto's strijd voeren. Volop spanning is er te beleven bij de formule- Toyota's. Deze ranke open bolides zijn voorzien van Toyota 16-kleppen motoren en hierdoor technisch bijna identiek. Aangezien het in deze grnrp voornamelijk aankomt np lef en een goed reaktievermogen. is Gerry van Uden uit Heesch hier de te kloppen man. Tevens komen deze dag de snelle sprint 1300's, de deur-aan-deur strij dende hotrods, de spektakulaire superstocks, de voortdurend cras hende saloon-stockcars en de altijd weer verbazende achteruitrijders aan de start. De wedstrijden beginnen om 13.00 uur op circuit De Peel, gele gen aan de N277, Middenpeelweg. tussen Ysselsteyn en Rips. ter hoog te van vliegbasis De Peel. PEEL EN MAAS 'n abonnement waard Wat past net beste bij mijn huis? Vaak ziet ubqamnw omgeving een smaakvol kleurenkombinane van buitenverf. Toch betekent dit met automatiach, dat dezelfde kleuren hel op üw huis ook goed doen. De Verf Wand-adviseur helpt u beter bij uw strikt persoonlijke kleurkeuze. sigma sigma sigma Schilderwerk kost geld, dus doe 't goed. Ons advies: kies een professionele verf. die ook door de viksciulder wordt gebruikt Die teer goede merken zijn ook bij Verf Wand te koop Ze k< meer m ^anachaf. maar u hebt er jaz VERF& de beste in verfde beste in behang Paterslaan 7. Venray. Tol 0<1780-82810 PEEL EN MAAS ELKE WEEK UW NIEUWS Stichting verzorgt theater- en muziekprogramma tijdens openingsweekend Illusies '95 één van de opvallendse artiesten. Haar optredens zijn steeds verras send, prikkelend en het publiek speelt een grote rol". De zondag wordt afgesloten door de Enge Buren, een groep die muziek brengt met een lach en een traan, maar met het accent op de lach. Smartlappen uit heden en ver leden of zoals Mathieu Emonst het kwalificeert: de illusie van de wee moed. Vorige week werd de manifestatie Illusies '95 al aangekondigd op het dak van de schouwburg. De 18-jarige Giel van Glabbeek, die vorige week vrijdag tijdens zijn vakantie in Spanje van een balcon viel, is aan zijn verwondin gen overleden. Het ongeval vond vrijdagavond plaats in de Spaanse badplaats Salou. De groep, waartoe van Glabbeek behoorde, was aan het napraten over de vakantie, die die dag eindigde. Daarbij gingen enkele jongeren op de ballustrade van het balcon zitten. Toen een van de ande re jongeren op de gevaren wees, wilde Giel van Glabbeek er vanaf springen. Daarbij verloor hij zijn evenwicht en viel achterover. De Leunenaar werd overgebracht naar het ziekenhuis waar hij werd geopereerd. Enkele dagen later is hij aan zijn verwondingen overleden. Sinds 14 juli jl. wordt de 42-jarige Alexander Samuel van Hout ver mist. De man verbleef sinds negen maanden in de inrichting voor zwakzinnigenzorg Nieuw Spraeland op grond van een rechterlijke mach tiging. Hij was daar verplicht opge nomen. Vanaf 14 juli omstreeks 10.30 uur is van de man taal noch teken verno men. Aangezien hij sindsdien de benodigde medicamenten niet meer heeft gehad wordt voor zijn gezond heid gevreesd. Daarnaast bestaat de mogelijkheid dat hij door het gemis van de medicijnen psychotisch wordt en gevaar kan opleveren voor zichzelf of zijn omgeving. De man is afkomstig uit Helmond. In het verleden verbleef hij vaak in de bos sen in de omgeving van Lierop, Heeze en Weert. Signalement: circa 1.80 meter lang, donkerblond haar, blauwe ogen. Op het moment van zijn ver missing droeg hij een lichtblauwe spijkerbroek, een blauw/oranje t- shirt met witte strepen en instap schoenen. Degenen die inlichtingen kunnen verschaffen of die de man nog na 14 juli hebben gezien, worden dringend verzocht kontakt op te nemen met de politie, tel. 31111. Na het verschijnen van de oproep in de media hébben zich vooral uit het Brabantse verschillende mensen gemeld die menen de man na die datum nog te hebben gezien. Maar tot op heden is de man nog niet gevonden. Op zondag 27 augustus a.s. orga niseert ZVCO (Zaalvoetbal Club Oostrum) de eerste open fierljep kampioenschappen van Oostrum. Fierljeppen is een, van oorsprong, Friese sport. De bedoeling van het fierljeppen is om met behulp van een polsstok over een bak met water te springen. Het team dat in totaal het verste komt mag zich de eerste fierljep kampioen van Oostrum noe men. Opgave kan alleen in teamver band (drie personen per team); elke verdere kombinatie is mogelijk: een heer en twee dames, twee heren en een dame of misschien wel drie dames of heren (er wordt apart geju reerd). Iedereen kan meedoen, ook al woon je niet in Oostrum. De minimale leeftijd voor deelname is 16 jaar. De inschrijfkosten beyragen ƒ15,- per team, te betalen op Rabo rek.nr. 15.39.53.950 onder vermel ding van de naam van het team. Opgave dient te geschieden voor uiterlijk 14 augustus. Deelname op volgorde van binnenkomst. Er is maar plaats voor 32 teams. De opgave kan geschieden op de volgende adressen. Michel van Dijk, Lathyrus 19, 5803 JN, Venray, tel. 12467; Rob Raijmakers, Valkenkampstraat 3, 5807 AN, Oostrum, tel. 82130. Hier kun je ook terecht voor meer informatie. Een inbraak in een manege lijkt op zich niets bijzonders. Dat ver andert al snel als blijkt dat er een groot aantal zadels en hoofdstel len verdwenen zijn. Erger wordt het als daarmee de Don Bosco Ruiters (de stichting Paardrijden voor Gehandicapten de Peel en Omstreken) zwaar gedupeerd blijken te zyn. In de nacht van vrijdag op zater dag wisten onbekenden via het dak raam toegang te krijgen tot de manege aan de Hardeweg. Daar werd voor vele duizenden guldens aan zadels en hoofdstellen meege nomen. Het bestuur van de Don Bosco Ruiters zit in zak en as. Op 14 augustus willen ze weer met het rij den voor de invalide ruiters, voorna melijk kinderen, beginnen. "Zo'n twintig ruiters kijken wekelijks uit naar het paardrijden, wat voor hen een belevenis is, aldus mevr. Jenniskens die het secretariaat van de vereniging onder haar hoede heeft. "Onze vereniging is door deze diefstal zwaar gedupeerd. Over enkele weken beginnen we weer met onze uren. Voor die tijd is er naar alle waarschijnlijkheid nog niets geregeld met de verzekering." Mevr. Jenniskens doet daarom Voor de Don Bosco Ruiters heeft de inbraak verstrekkende gevolgen. namens de vereniging een dringen de oproep: "Help ons, zodat wij na de vakantie op 14 augustus weer aan de slag kunnen." Hulp kan worden geboden door het beschikbaar stellen van zadels en hoofdstellen of door een finan ciële bijdrage. Die kan worden over gemaakt op rek. 15.93.10.512 t.n.v. de Don Bosco Ruiters. "Onze ruiters zullen de helpers zeer dankbaar zijn" aldus mevr. Jenniskens. U kunt met haar, tel. 41371 of met Nellie Geurts (tel. 41332 contact opnemen voor eventuele hulp. die zich graag verbaast en die niet bang is om op het verkeerde been gezet te worden. Van de Venrayse kunstkring kregen we van begin af de vrije hand. Het moest kwaliteit zijn, zeiden ze, maar wat dat inhield hebben ze niet aangegeven", zegt Emonts lachend. "Ze gingen er blij- baar van uit dat het daarmee wel goed zat". Dat deed ook de gemeen te Venray toen het subsidieverzoek van CuItuRooy binnendwarrelde. Twee weken geleden besloot het college de gevraagde 5700 gulden toe te kennen. De toekenning was vooal gebaseerd op de bijdrage die Traditioneel verschijnt Peel en Maas in de week van de Venrayse kermis, donderdag 10 augustus dus, niet. Óok óns personeel geniet dan van een "weekje rust" en het vertier van de kermis. De nieuws verzorgers van ver enigingen, instanties, parochies etc. dienen hier met hun nieuws voorziening rekening mee te hou den. De boek- en kantoorboekhandel is tijdens de kermisweek op maan dag en dinsdag gesloten. De drukkerij is de gehele week gesloten maar voor rouwdruicwerk en geboortekaartjes kan men op maandag en dinsdag "achterom" via de Schoolstraat en de rest van de week in de winkel terecht. V J CuItuRooy in het recente verleden aan het culturele leven in Venray heeft geleverd. ZIGEUNERS Naast de gemeentelijke subsidie heeft de stichting ook de eigen spaarpot omgekeerd. Alexandra Versleijen: "We nemen zelf ook risi co. Alles wat we van het laatste fes tival over hadden, hebben we geïn vesteerd. We hebben geen schulden, maar er zit ook niet veel meer in kas". Met het aldus vergaarde geld wordt het tweedaagse programma grotendeels betaald. De rest moet komen uit de bescheiden entreegel den. Versleijen en Emonts zijn enthousiast over de artiesten die ze hebben weten te strikken. "We zijn bijzonder treverden over de kwali teit en de diversiteit van het pro gramma, zeker gezien ons budget", zegt Emonts. Het duo wil nog niet het complete prijs geven. Zaterdag wordt een avond waarvan de sfeer wordt bepaald door de cultuur van de zigeuners: de (valse) romantiek, het Zigeunermeisje, csardas, goulash, Hot Club de France en waarzeg sters. Alles behalve politiek, hoewel daarover ook veel te vertellen is. Dat past volgens de CultuRooy-bestuur- ders niet in het kader van het pro- igramma. Voor het overige sluit.de zigeunercultuur uitstekend aan bij Illusies '95, vindt de stichting. "Rond de zigeuners hangt ook altijd een sfeer van magie, mysterie en illusie", zegt Mathieu Emonts, die voorspelt dat de zaterdagavond een verrassend en feestelijk karakter krijgt. Zondag gaat het meer in de rich ting van theater voor iedereen, met de nadruk op iedereen. Clowns, kin dertheater, kleine acts, beeldende acts, het hele park leeft. Bijzonder blij is Alexandra Versleijen met de komst van de Canadese artieste "Een geweldige vrouw. Ik heb haar op Oerol gezien en daar was ze echt Het is alweer bijna een jaar geleden dat de stichting CuItuRooy op grote schaal van zich deed spreken met het Straatfestival. Na diverse keren straattheater en een keer Pleinfeesten met telkens vele dui zenden bezoekers in het centrum, scheidden de wegen van de stich ting en de winkeliersvereniging, de voornaamste geldschieter van Venrays culturele rebellenclub. Ook dit jaar staat geen straat- theaterfestival op het programma. CuItuRooy heeft echter voor een waardig vervangend evenement gezorgd. In samenwerking met de Venrayse kunstkring verzorgt de stichting een muziek- en theater programma op zaterdag 26 en zondag 27 augustus. In het Odapark, waar dan zojuist de ten toonstelling Illusies '95 is gestart. Voor de stichting ging daarmee een hartewens in vervulling. "CuItuRooy heeft altijd al iets willen doen in het Odapark", zegt CultuRooy-lid Mathieu Emonts over de lokatie. "En nadat de kunst kring er de exposities is gaan hou den is het nog aantrekkelijker geworden. Bepaalde vormen van straattheater passen heel goed bij de kunst in het park. Bijvoorbeeld bij een performance", vervolgt hij. Nadat 'het straattheaterfestivai een» stille dood was gestorven (of staat het festival alleen op een laag pitje?) kwamen CuItuRooy en de kunst kring in geprek met elkaar. Het resultaat is een programma dat als enige etiketje 'parktheater' heeft opgeplakt gekregen. Een beetje straattheater, maar intiemer en voor jong en oud. "We hebben natuurlijk rekening gehouden met het karakter van de lokatie en met wat de kunstenaars met het park gaan doen. Maar de teneur van het programma is het zelfde als die van de vroegere Straatfestivals: toegankelijke voor stellingen, geschikt voor iedereen Met de Doorlopende Reisverzekering Particulieren van Interpolis bent u het hele jaar door verzekerd van een prettige reis. Hen dagje pretpark in België, dc tussendoor- vakantie, de zomervakantie of op wintersport. U weet zich altijd goed verzekerd. Kom snel eens langs voor vrijblijvende informatie.

Peel en Maas | 1995 | | pagina 5