reume Muziek belangrijk in nieuwe Volle Maan Groeten uit Venray REGIOKALENDER Volop aktiviteiten rondom 8e verjaardag De Bonte Koe Evenementenkalender Ook na 1995 geen gedwongen ontslagen Lege flessen contactlens vloeistof gaan voortaan retour Naar Nieuw- Zeeland met Agri Travel Surprise nieuws: inlijstwerk: bedrukken T-shirts: Patersstraat 5 tel. 88587 40 jaar Bibliotheek Venray Schouwburg- nieuws Bibliotheek- nieuws Geslaagd Parkeerverbod Sparrendreef Oostrum PEEL EN MAAS PEEL EN MAAS Donderdag 29 juni 1995 - Pagina 3 5 In het kader van de vakantierubriek 'Waar zitten de Venray naren in de zomer' heeft de redactie diverse bijdragen binnengekregen. Verrassend was dat de kaarten wel uit de buurt kwamen. Op de kaart die we deze week uitkozen prijkt vol trots de toren van de St. Petrus Bandenkerk. De kaart is afkomstig van Thea, Jan, Ramon en Saritha Arts uit Sneek. De familie Arts woont al 30 jaar in Friesland, maar is afkomstig uit Venray. U het waarschijnlijk al, de familie Arts is een van de vele oud-Venrayse families die de binding met hun geboortestreek houden door o.a. een abonnement op Peel en Maas. "Als abonnee en trouwe lezer van Peel en Maas en 30 jaar woonach tig in Sneek, was onze ^vakantiebestemming dit jaar Venray. Vandaar deze vakantiegroeten uit Venray. De familie Arts wenst iedereen een pretti ge vakantie. Gaat U nog op vakantie, ■stuur ons dan een kaartje. ■Voor de leukste, liefste, 'mooiste of anderszins ori ginele kaart hebben we de na de vakantie een leuke prijs! Muziek neemt een belangrijke plaats in in het leven van Peter van Elswijk. En dus ook in café De Volle Maan, want Van Elswijk is sinds deze week eigenaar van het café aan de Merseloseweg. Samen met z'n echtgenote Els en z'n twee zonen heeft de Venraynaar enthousiaste plannen met De Volle Maan. "Een café waar veel verschillende soorten mensen elkaar kunnen ont moeten. Een café waar regelmatig iets te doen is, maar waar ook elke dag een kaartje gelegd kan worden of een potje gebiljart. Een café voor mensen uit de buurt, voor jongeren, voor liefhebbers van muziek, eigen lijk voor iedereen". Dat zegt Peter van Elswijk, een halve week na de overname van het bekende Venrayse café. Hij is druk bezig met wat aanpassingen aan de zaak. Als liefhebber van muziek en als ervaren discjockey -Peter draai de onder meer in De Bonte Koe en in het Venlose café de Boelevaar- neemt Van Elswijk alleen genoegen met het beste op het gebied van geluid. Er wordt dan ook druk 'gewerkt aan een nieuwe installatie. "Nederlands fabrikaat. Ook Prince maakt gebruik van dit merk. Dus als Prince hier een keer optreedt, weet je waarom", vult hij lachend aan. Daarnaast wordt de inrichting een fieetje aangepast, maar in het café wil de nieuwe eigenaar niet al te figoreus te werk gaan. "Hier moet de muziek, maar zeker ook het gesproken woord de boventoon voe ren", zegt hij. "Een café met een bruin tintje waar gasten elke dag van {wee tot twee terecht kunnen". ACTIEF Dat geldt niet voor de achtergele gen zaal. Daar gaat meer gebeuren in de sfeer van inrichting, al zal dat pas na de kermis zichtbaar worden. ?Wat moderner en met meer sfeer. Het wordt meer dan alleen een zaal tje voor verenigingen. We gaan er in het weekend allerlei evenementen Organiseren. Regelmatig bandjes, ik zal er zelf draaien en ik sluit in de toekomst ook kleinkunst niet uit", i De manier waarop de nieuwe éigenaar het al bijna 70 jaar bestaan de café wil gaan runnen doet denken aan de eerste versie van De Volle Maan. Peter van Elswijk beaamt dat hem inderdaad zoiets voor ogen staat. "De Volle Maan moet een actief café worden, een café waarin veel kan. Een ontmoetingsplaats voor velen". Vanaf vrijdag 21 juli kan uitgaand Venray kijken of de sfeer in de Volle Maan nieuwe -of is het oude?- stijl beantwoordt aan hun wensen. Dan wordt het café heropend. Iedereen is welkom, onder meer om te luisteren naar de swingende openingsband 'All Ages'. Meer muziek natuurlijk over enkele weken als de kermis in Venray woedt. Dan spelen in De Volle Maan(zaterdag), 'Have a cigar' (zondag), 'Trademark' (maan dag), 'Diep Sjit' (dinsdag) en 'Desert Dust' (woensdag). Rob van Dijk Optiek heeft Oog voor het milieu Rob van Dijk Optiek geeft alle contactlensdragers nu kans lege flessen contactlensvloeistof in te leveren. De verzamelde flesjes stu ren zij vervolgens naar een bedrijf dat van gerecycled kunststof onder meer tuinmeubilair maakt. De 'recy cling garantie' van dit bedrijf staat er borg voor dat de geretourneerde flesjes daadwerkelijk worden her- verwerkt. Gezamenlijk kunnen wij en de milieubewuste contactlensdragers een bijdrage leveren aan het vermin deren van de afvalstroom. Want jaarlijks belanden bijna 9 miljoen lege flesjes contactlensvloeistof bij het huisvuil. Dit komt overeen met ongeveer 200.000 kg kunststof afval. Het enige dat de contactlensdra gers hoeven te doen is de lege fles jes te deponeren in de speciale hou der in de vestiging van Rob van Dijk Optiek. Daarbij adviseren zij graag bij aanschaf van een nieuwe fles. Loop voor meer informatie eens bij Rob van Dijk Optiek langs en haal de gratis brochure. In de Peel en Maas Regiokalender vindt u een korte opsomming van evenementen en aktiviteiten uit een wjjdere regio, waaraan w(j in onze redactionele kolommen geen uitgebreide aandacht kunnen schenken. T\m woensdag 26 juli: Limburgse Poutiehondenkeuring, georganiseerd door PHV De Helper in Nood. In totaal 71 combinaties uit van baas en hond uit Limburg op jacht naar één van de drie certificaten. Dagelijks van 09.00 tot 1630 uur. Voor de middag gehoorzaamheidsoefeningen, 's middags het spectaculairder stel- weïk. De entree op het terrein aan de Dijkerheideweg is gratis. Woensdag 26 juli: Luikse Markt op camping de Ruige Hoek in Maasbree. Van 11.00 tot 18.00 uur. Entree 3,50, kinderen en 65-plussers krijgen korting. Maandag 10 juli t/m zondag 3 september: Kinderen bouwen in Openluchtmuseum Arnhem. Kinderen kunnen onder begeleiding aan de slag met traditionele bouwtechnieken. Elke dag van 1030 tot 12.30 uur instructie en van 14.00 tot 16.00 uur zelf doen. Voor info: 085-576100. Zaterdag 22 juli t/m zondag 6 september: Expositie 'Romantische tuinkamers' op Bei-Etage van Kasteel Arcen. Zeven kamers in het kasteel zijn ingericht als tuinkamer in Japanse, Engelse, Franse, Spaanse en Finse stijl. Daarnaast een boerentuinkamer en een moderne uitvoering. Openingstijden Kasteeltuinen van 10.00 tot 18.00 uur. Entreeprijs 16,- voor volwassenen, ƒ8,- voor kinderen van 4 tot 14 jaar. Kinderen tot 4 jaar gratis toegang. Maandag 7 t/m /vrijdag 11 augustus: KNVB Jeugdvoetbalweek in Horst. Deelname van bijna 1800 jeugdvoet ballers. Donderdag 17 t/m zondag 20 augustus: Festiviteiten rondom Oogstcorso Kronenberg. Met optredens van De Nachroave, Sef Diederen. Zondag Oogstcorso, rodeo op Duitse stieren en uitreiking van Zilveren Vlegels aan Frits Spits en Ben Verdellen. Zaterdag 19 augustus: Kennedymars Melderslo. Stan om 22.00 uur. Rondom de mars (80 km) worden verschillende andere activiteiten georganiseerd, onder meer fiets en wandeltochten. Voor info: W. Poels, Locntstraat 21, Melderslo, tel. 04709-83877. Zaterdag 19 en zondag 20 augustus: Open Nederlandse Koi-dagen. Show in Kasteeltuinen Arcen van Japanse sierkarpers. ï.s.m. Nishikigoivereniging Nederland. Openingstijden Kasteeltuinen van 10.00 tot 18.00 uur. Entreeprijs ƒ16,- voor volwassenen, \^8,- voor kinderen van 4 tot 14 jaar. Kinderen tot 4 jaar gratis toegang. De Koe; in de Venrayse caféwe reld maar ook in de regio, is café De Bonte Koe ondertussen een begrip geworden. In deze acht jaar heeft dat café laten zien dat er meer kan gebeuren als alleen maar het tradi tionele glas bier vertappen. Het Vastelaovescafé, Ossengal Lokaal, Countrydag, Smartlappendag, 7,5 jaar livemuziek, seizoensfeesten, sportcafé, De Bonte Koe Popquiz, De Bonte Koe Top-100, enz. enz. Allemaal aktiviteiten die vanuit het café z'n oorsprong vonden. Acht jaar lang is Wilbert Jeuken met aktieve mensen vanuit zijn café bezig om het uitgangsleven in ieder geval in De Bonte Koe iets extra's te geven. Dit verdient aandacht, van daar dat de achtste verjaardag een extra programma oplevert. Vrijdag 21 juli is er de jaarlijkse karaokeshow waarbij Jac van Vegchel als presentator de gasten naar zich toe zal trekken om hun zangkunsten te laten horen. De weerman voorspelt tropische temperaturen voor dit weekend, ideale omstandigheden voor de Zomerse Bonte KrOEg-avond op zaterdag, waarbij oud-Venraynaar Johan van Krey als accordeonist en Harrie Hendriks als gitarist zullen optreden als Les Morceau Honteux. Gretige muzikanten die niet te beroerd zijn ook het laatste stukje van de schotel te nemen. Zaterdag 23 juli, precies acht jaar geleden begon De Bonte Koe te loeien. Wie kan dit beter muzikaal omlijsten als Clemens van de Ven, de Nijmegenaar die ook in Venray zo z'n sporen heeft achtergelaten. Samen met z'n vaste muzikale part ner Sjoerd van Bommel en de gita rist Loek Schrievers en bassist Gerald van Beuningen zal hij o.a. een voorproefje geven van de opna mes van een nieuwe cd. Zondag vanaf 20.00 uur in De Bonte Koe. Acht jaar café De Bonte Koe; soms loeide hij hard, soms verstom de het geloei, de stembanden zijn weer geschraapt, en de Koe zij loei de voort! 24 juli: 10.00-16.00 uur Jaarmarkt, centrum Venray. 30 juli: 11.00-18.00 uur Auto Speedway, circuit De Peel. Tot en met 30 juli in galerie De Lochting, Laagheidseweg 16, expositie diverse kunstenaars. Open zaterdag en zondag van 13.30 tot 17.30 uur. Op alle donderdagen in de maand juli zomeravondbridge voor liefheb bers en clubleden in de Kiosk, Brukske, van 19.30 tot 23.00 uur. Expositie in het Oorlogsmuseum in Overloon tot 20 sept. Kleding op de bon i.s.m. Libelle; bijzondere kleding, gemaakt en samengesteld met veel creativiteit, van particuliere bezitters. T/m half sept. iedere woensdag Wandeling door de Peel met demonstra tie turfsteken. Start 13.15 uur rotonde Heidsepeelweg in Ysselsteyn. Iedere maandag t/m zaterdag van 14.00-16.00 uur Openstelling Grote Kerk/St. Petrus Banden kerk. T/m 12 sept. iedere dinsdag 13.30 uur stadswandeling o.l.v. een stads- gids. Agri Travel is een reisburo, dat vaktechnische studiereizen op maat verzorgt voor de agrarische sektor in binnen- en buitenland. Op verzoek van een groep belang stellenden organiseert Agri Travel in het najaar een reis naar Nieuw- Zeeland. Het vertrek is gepland op 12 november 1995 en de reis duurt 19 dagen. Om u ook kennis te latèn maken met Singapore maken we hier een tussenstop van een dag. Daarna zetten we onze ^eis voort naar Nieuw-Zeeland waar we het Noorder- en Zuidereiland bezoeken. In het paradijs aan de andere kant van de wereld is het dan vooijaar en de natuur is dan op zijn mooist. De mensen zijn er zeer gastvrij, maar dat komt vast door de 2000 uren zon per jaar. Zo'n 3,3 miljoen inwoners woning in een gebied dat acht maal zo groot is als Nederland; het is dus een zeer dunbevolkt land. Met ein deloze zandstranden, zacht glooien de heuvels, gistende, borrelende kraters, met sneeuw bedekte berg toppen, rustgevend groen en kristal heldere meren. Deze reis is interessant voor men sen die tesamen met vakgenoten Nieuw-Zeeland willen verkennen en natuurlijk voor degenen die familie of kennissen in net land hebben wonen. Het is namelijk mogelijk zonder extra kosten voor het vlieg tuig langer te verblijven. Naast ken nismaking met het land en de prach tige natüur, worden er bezoeken gebracht aan diverse agrarische bedrijven en staan er vele andere interessante projekten op het pro gramma. Wim van Kreij, die al eer der een reis naar Nieuw-Zeeland heeft begeleid, gaat ook nu weer mee als reisleider. Nadere informatie zoals het dag tot dagprogramma, kosten e.d. 'wordt u op aanvraag toegestuurd. Belangstellenden kunnen kontakt opnemen met Agri Travel, tel. 04707-3580. Werknemer dacht aan aardbeving Een medewerker van een op de Hulst in Oostrum gevestigd trans portbedrijf was dinsdagmiddag omstreeks 18.00 uur aan de com puter aan het werken. De compu ter was tegen een zg. 'blinde muur' geplaatst Hij werd opge schrikt door een hels kabaal en hij dacht direkt aan een aardbeving. Hij zag de muur scheuren en het dak kwam gedeeltelyk naar bene den vallen. Hij rende in de rich ting van de deur maar die kon hij niet open krijgen. Hij sloeg een raam in en kwam ongedeerd bui ten. Daar kwam hij er achter dat het geen aardbeving was maar een vrachtauto van de buren - ook een transportbedrijf. De bestuurder had zijn vrachtauto achteruitgezet maar een en ander kennelijk ver keerd ingeschat. Via de tuinaf- scheiding was de vrachtauto met de achterkant tegen de muur van het bedrijf gebotst met bovenge schetste gevolgen. Omdat er van opzet en persoon lijk letsel geen sprake was keerde de gealarmeerde politie terug. Beide firma's zijn voor de rege ling van de schade tot een over eenkomst gekomen. Of de computer weer tegen de 'blinde muur' zal worden ^geplaatst is ons niet bekend. Inbraak in gestalde caravan een 49-jarige inwoonster van Venray, die haar caravan had gestald in een schuur aan de Haag in Merselo, kwam zondagmorgen tot de ontdekking dat er in de nacht van zaterdag op zondag was inge broken in haar caravan. Ontvreemde werden een koelkast, een campingtafel, twee tentstoelen, twee slaapzakken, een paar motor crosslaarzen en een motorhelm. De waarde kon niet worden medege deeld. Toegang was verkregen door for cering van het slot van de deur van de caravan. Momenteel loopt de verbouwing naar wens Medio september hopen wij onze zaak te heropenen met het complete assortiment van wat u van ons gewend bent. En met "natuurlijk" wat extra leuke Surprise arti kelen. Ook tijdens de verbouwing kunt u bij ons terecht voor elk soort inlijstwerk. Tijdens de verbouwing extra voordeel in lijsten. Surprise bedrukt T-shirts met uw naam nu voor de speciale prijs van ƒ10,50 p/st excl. BTW (Bij afname van min. 10 stuks) zie voor aanmelding "Bibliotheeknieuws" op deze pagina De kassa/administratie van de schouwburg is gesloten van 22 juli t/m 13 augustus. Op 25 augustus om 21.00 uur begint het theaterseizoen met een optreden van Philippe Elan Martijn Breebaart. Vanaf 14 augus tus kunnen voor dit bijzonder con cert kaarten worden gekocht bij de kassa van de schouwburg en 's avonds aan het St. Odapark. Het aantal plaatsen is gelimiteerd. LOSSE KAARTVERKOOP Op 9 september om 10.00 uur start de losse kaartverkoop van alle voorstellingen die het komend sei zoen in de schouwburg te zien zijn. Ondanks een rekord aantal abonne menten zijn er nog voldoende mogelijkheden het komende winter seizoen gezellig een avondje naar de schouwburg te gaan. U kunt nu nog beslissen snel een abonnement samen te stellen. TOEWIJZINGSSYSTEEM Tijdens de vrije verkoopdagen op zaterdag 9 en zondag 10 september kunt u tevens kaarten reserveren voor Youp van 't Hek, Brigitte Kaandorp en Herman Finkers. Bij de info-balie in de foyer kunt u een reserveringsbon invullen en in een daarvoor bestemde bus deponeren. Het aantal kaarten wat verkregen kan worden per optredende artiest is max. twee per persoon of vier per huisadres. De bestelbonnen worden als volgt verwerkt: iedere gevraagde voor stelling op de bestelbon krijgt van ons een nummer. Een lotingssys teem bepaalt vervolgens de toewij zing en de plaatsverdeling van de kaarten. Het doel hiervan is iedereen gedurende de vrije verkoopdagen evenveel kans te geven voor deze populaire voorstellingen. Diegenen, die plaatsen voor een voorstel lingen) toegewezen heeft (hebben) gekregen, krijgen van ons automa tisch bericht. ZITCOMFORT De technische medewerkers van de schouwburg zijn er in geslaagd het zitcomfort in de theaterzaal te optimaliseren. De zit is nu ronduit comfortabel en de vrije beenruimte is toegenomen. Test u het zelf tij dens de vrije verkoopdagen op zaterdag 9 september van 10.00 tot 15.00 uur en zondag 10 september van 12.00 tot 15.00 uur. 40 jaar Bibliotheek Venray is een reden om feest te vieren! Zaterdag 23 september 1995 is er van 11.00 tot 17.00 uur een reünie voor allen die de afgelopen 40 jaar als perso neelslid, vrijwilliger of bestuurslid werkzaam zijn geweest bij de Venrayse bibliotheek. Degenen die inmiddels nog geen uitnodiging hebben ontvangen, wor den verzocht zich te melden bij het Comité 40 jaar Bibliotheek Venray, Postbus 178, 5800 AD Venray. Tel. 04780-81970. Mare Spreeuwenberg uit Veulen is aan de Agrarische Hogeschool 's Hertogenbosch geslaagd voor de studierichting veehouderij. Perry v. Bergen uit Venray is in Breda aan sector KHBO van de Nationale Hogeschool voor Toerisme en Verkeer geslaagd voor de studierichting manager toeristi sche informatie. De gemeente Venray en de politie hebben vorige week met onmiddel lijke ingang een parkeerverbod ingesteld op de Sparrendreef in Oostrum, bij rekreatiepark De Witte Vennen. Het parkeerverbod geldt voor de noordkant van de Sparrendreef (ko mende vanaf de Witte Vennenweg, dus aan de linkerkant van de weg) vanaf de Witte Vennenweg tot aan de Hoogzand/Gunhoekweg. Het parkeerverbod blijft tot nader order van kracht. De maatregel is genomen vanwe ge de grote verkeersdrukte veroor zaakt door de vele zwemmers op het rekreatiepark. De vele auto's belem meren niet alleen de doorgang voor het overige autoverkeer, waaronder eventuele hulpverlenende instanties, maar blokkeren ook het fietspad. De politie zal toezien op naleving van dit verbod via frequente kontro- le. PEEL EN MAAS 'n abonnement waard Gevolg gunstige jaarcijfers VvGI over 1994 Ook na 1995 vallen er geen gedwongen ontslagen bij het Vincent van Gogh Instituut (VvGI). Dat heeft L. Dorren, lid van de Raad van Bestuur van het instituut, laten weten. De ontsla gen zijn overbodig door de goede resulaten van het Vincent van Gogh Instituut in 1994. Er kwam meer geld binnen en er werden minder kosten gemaakt. De mee vallers zijn gereserveerd voor de kosten van het sociaal plan tussen 1995 en 1997 en voor materiële en onderhoudskosten. Ook dit jaar heeft het instituut de kosten tot nu toe goed in de hand. In het personeelsblad 'Impressie' van deze week licht Dorren de cij fers over 1994 toe. De meevallers aan de inkomstenkant worden ver oorzaakt doordat de soep van de voormalige staatssecretaris van Volksgezondheid Simons minder heet gegeten werd dan zij werd opgediend. In de begroting hield het instituut rekening met een korting van 3%, terwijl in werkelijkheid 1,7% werd gekort. Een meevaller van 1,6 miljoen gulden. Ook kreeg het VvGI 1,2 miljoen van het rijk om de stijgende loonkosten te kun nen betalen en wist het instituut zelf extra subsidies binnen te slepen voor projecten. Van Gogh bespaarde kosten op personeel en onderhoud en door minder af te schrijven. In de perso nele sfeer verdwenen 40 formatie plaatsen. Doordat het vorig jaar bespaarde geld opzij te leggen heeft het Van Gogh institut een financiële buffer waarmee externe tegenvallers kun nen worden opgevangen, zonder dat dit invloed heeft op de exploitatie budgetten. Onverwachte tegenval lers kunnen volgens Dorren bijvoor beeld ontstaan bij de inrichting van de zogenaamde multifunctionele eenheden (mfe's). Het is niet exact bekend hoeveel geld dat gaat kosten. Desondanks voorspelt Dorren dat in 1996 minder rigoreus bezuinigd hoeft te worden. ZONDAGSDIENST HUISARTSEN Weekenddienst voor de patiënten van M. van Tiel, R.E. Gabeler, Th. Lankveld, H. Schraven, J. Wittgen en B. van Casteren-van Gils: M. van TIEL Stationsweg 15a, tel. 81465 Weekenddienst voor de patiënten van P. Corver, G. van Loon, E. de Muinck Keizer, A. Coenen, F. Schmeetz, D. Vcrcauteren, J. de Vocht en M. v.d. Acker: G. van LOON Patersstraat 60, tel. 88800 Weekenddienst voor de patiënten van dkt. Kcijzcr en dkt. Van Dongen. Dkt. Van DONGEN Past. Jeuckenstraat 6, America tel. 04764-1707 vrijdag 18.00 tot zondag 24.00 uur. Voor spoedeisende gevallen kunt u op de genoemde data bij de genoemde doktoren terecht: 's morgens van 10.00 tot 11.00 uur 's middags van 17.00 tot 18.00 uur ZIEKENVERVOER Tel. 077-575757 ONGEVALLEN Tel. 06-11 WEEKEND- EN NACHTDIENST VENRAYSE APOTHEKEN ST. ODA Passage 1, tel. 81255 van vrijdagavond 18.00 uur tot vol gende week vrijdag. Openstelling: zaterdag van 10.00 tot 12.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur zondag van 10.00 tot 11.00 uur. Verder alleen voor spoedgevallen (via het nachtluikje) TANDARTSEN WEEKENDDIENST VENRAY-YSSELSTEYN Voor spoedeisende gevallen uitsluitend na telefonische afspraak neemt waar: J. van PELT, tel. 86605 WEEKENDDIENST DIERENARTSEN DIERENARTSENPRAKTUK VENRAY Oude Oostrumseweg 26 tel. 81336 of 86457 E.M. Ruymbeck, J.M. van Winden, W.H. de Vocht, R.C. Goedegebuure, V. Geurts, R. Eelderink en G. Gelling W. de VOCHT en G. GELLING DIERENARTSENPRAKTUK OOSTRUM W. LOON EN Mgr. Hanssenstraat 42, Oostrum tel. 82690 13.30 tot 14.00 uur en van 18.00 tot 19.00 uur WEEKENDDIENST VERLOSKUNDIGEN voor de praktijken van mevr. Raaymakers, mevr. Van Eerten, mevr. Tiggeloven en mevr. Vermazeren T. TIGGELOVEN Blauwververstraat 30, tel. 82411 vanaf vrijdag 12 uur tot maandag 8 uur WEEKDIENST VERLOSKUNDIGEN De weekdienst van de praktijk van mevr. Van Eerten en mevr. Tiggeloven worden vanaf maandag 8 uur tot vrijdag 12 uur waargeno men door: H. EERTEN Volen 2A, Heide tel. 04780-13727 Afspraken maken 's middags tussen 18.00 en 19.00 uur, tel. 82411 Oproep 'Moeders voor Moeders' voor zwangere vrouwen om zich aan te melden De organisatie Moeders voor Moeders heeft dringend behoefte aan nieuwe aanmeldingen van zwangere vrouwen, die hun urine willen afstaan voor vrouwen, die niet spontaan in verwachting kun nen raken. In de eerste weken van de zwan gerschap bevat de urine van zwan- geren een 'top-aanmaak- van het HCG-hormoon. Hiervan wordt injektievloeistof gemaakt, waarmee vrouwen en mannen bij bepaalde vormen van onvruchtbaarheid kun nen worden behandeld. Ook Jonge tjes van wie de zaadballeties onvol doende zijn ingedaald komen hiervoor in aanmerking. In Venray, Leunen, Oostrum en Horst wordt Moeders voor Moeders vertegenwoordigd door Marianne Janssen. Tot de elfde week van de zwangerschap kunnen aanstaande moeders zich bij haar opgeven. Als de zwangere nog niet voor de buurt wil laten weten dat ze meeddet, dan kan ze de urine ook laten afleveren bij de informatrice thuis op de avond voor de chauffeur komt. Vfaor de deelname aan Moeders voor Moeders ontvangt elke deelneem ster enkele aardige attenties. Wie mee wil helpen kan kontakt opnemen met Marianne Janssen, tel. 86147 of gratis 06-0228070. elke week nieuws Pool kwam weer terug Een 23-jarige Pool werd zatcr-* dagmiddag betrapt bij diefstal in een supermarkt in het Brukske. Na opmaking van proces-verbaal gelastte men de man om binnen 24 uur het land te verlaten. Dinsdag avond zag een politiepatrouille de man bij de schouwburg. Hii werd aangehouden in de vreemdelingen bewaring gezet. In de loop van woensdag werd hij door de politic over de Duitse grens gezet.

Peel en Maas | 1995 | | pagina 3