KINDER KLEDING oerden VENRAY 50% EXTRA GOEDKOOP Aantal huurachterstanden loopt terug .sssaa»^ ini v.d. Leur HALVE PRIJS Bereikbaarheid Venray per trein verbeterd Werken aan bomen Botulisme bij watervogels ongevaarlijk voor de mens HALVE PRIJS korting Voor jongens en meisjes deze week: Vele aanbiedingen voor Ven ray's Wijnhuis Asteria DONDERDAG 20 JULI 1995 Nr. 29 MUNUtHU ZtbllbNDb JAARGANG PEEL EN MAAS Tel. 04780-11510. UITGAVE: VAN DEN MUNCKHOF B.V. - DRUKKERIJ/UITGEVERIJ WFFKRI AD VOOR VENRAY EN OMGEVING Advertentieprijs ƒ0.37 p. mm (excl blw) Abonnementsprijs per halljaar 15.50 frotestraat 68 - Postadres: Postbus 15800 AA Venray - Tel. 04780-82727/Fax 10916Abotinementspr.js buiten de regio 22.50 (uitsluitena b.| vooruitbetaling) Woningstichting moest 23 keer overgaan tot huisuitzetting De Woningstichting Noord- Limburg heeft vorig jaar 23 keer bewoners hun huis uit moeten zet ten vanwege een te grote huurach terstand. In totaal werd daarbij 15 keer een deurwaarder inge schakeld. Dat blijkt uit het jaar verslag van de Woningstichting. In totaal werden er in 1994 69 ontruimingsaanzeggingen gedaan. Eenderde daarvan werd daadwerke lijk uitgevoerd. De Woningstichting heeft in 1994 overigens de nodige aandacht besteed aan het terugdringen van huurachterstand. Toch bedroeg de huurachterstand op 31 december nog zeven ton, waarvan vijf ton als "risicodragend" wordt aangemerkt. De risicodragende groep huurders (met een huurahterstand van meer dan 2 maanden) omvatte op 31 december 396 huurders. Dat is 5,5% van alle huurders. In geld uitgedrukt gaat het om 1,43% van de jaarhuurs- om. In 113 gevallen ging het om huur ders met een achterstand tot drie maanden. 99 Huurders kenden een achterstand van 3 maanden en meer. Bij 45 huurders, die een uitkering krijgen via de sociale dienst, was een huurachterstand van meer dan 2 maanden terwijl 44 vorderingen waren overgedragen aan de deur waarder. Verder waren er 95 huur ders die nog een huurachterstand hadden, vertrokken. De totale groep van huurders met een achterstand bedroeg eind vorig jaar ongeveer 800. Daarin zitten ook de mensen die een huurachterstand van een maand hebben, maar nog niet tot de risicodragende groep behoren. In totaal is dat 11,5% van alle huurders. "Dat is veel" laat Rudy de Jong, directeur van de woningstichting weten. 'Toch ligt dit percentage nog onder het landelijk gemiddelde. Volgens de jong wordt landelijk de "risicodragende groep" kleiner. Bij de woningstichting Noord-Limburg blijft dit ongeveer gelijk. Wel is er een daling te zien over het totale aantal mensen met een huurachters tand. Begin 1994 bedroeg dat nog 1000 huurders. Al met al werd de gemiddelde huurachterstand in 1994, door het persoonlijk benaderen van de huur ders, toch met 50.000 gulden terug gedrongen. "We bellen, waarbij we een achterstand constateren, eerder op. Dat zet de mensen toch wel in beweging om te betalen" aldus De Jong. Bovendien is al enkele jaren het beleid aangescherpt. Nu wordt er bij huurachterstand eerder aktie ondernomen. verder de nodige schade aangetrof fen die gerepareerd moest worden. Ook moest er in veel woningen woningverbetering uitgevoerd wor den, wat eveneens tot een hogere leegstand leidde. Toch valt dit aantal wel mee. "Het landelijk percentage ligt boven de 1,0%" laat Rudy de Jong weten. "Wat dat betreft is de leegstand in Venray vrijwel nihil" De Woningstichting had eind 1994, 6951 verhuureenheden onder haar hoede. Dat is inclusief parkeer plaatsen/garages en kantoorruimten. Hotel Restaurant nodigt u uit voor... ^^mu^VZB'MENV <h°o'dgmZ?recblen' «"echten en 4 desserts/j50fl Hotel Asteria Venray MAASHESEWEG 80A. 5804 AD VENRAY INL EN RESERVERINGEN: TEL 0478O-11466 Nog geen uitslag onderzoek dode eend uit vijver Brukske MODEHUIS Totale zomercollectie 1995 Geen prettige thuiskomst Bewoners van een woning aan de Kruidvlier waren zaterdag een dagje uitgeweest. Een toevallige passante had bij het voorbijgaan van de woning, gezien dat er water onder de voordeur naar bui ten stroomde. Ze waarschuwde de politie, die poolshoogte ging nemen en zich toegang tot de woning verschafte. Het bleek dat de koppeling van de vaatwasser was losgeraakt. De gehele bene denverdieping was doordrenkt met water, de vloeren waren omhoog gekomen en de vloerbe dekking was doorweekt. Hoe groot de schade zal bedragen kon niet worden medegedeeld. f Golden Retriever was weggelopen Donderdagmiddag deed een inwoonster van Oirlo aangifte dal haar lievelingsdier, een Golden Retriever, was weggelopen. Zij vroeg de politie daarvoor aan dacht. Vrijdagmorgen kwam bij de politie een melding binnen dat rond de grintafgravmg De Diepe- ling een nond op een luchtbed lag. De politie had die melding gele zen en dacht direkt aan de vermis te Oirlose hond. Het gelukte de politiemannen niet, om de hond, inderdaad de vermiste Golden Retriever, te vangen. Maar toen de Oirlose mevrouw bij haar 'lieve ling' kwam, vond een hereniging plaats die de politie graag om schreef in het dagrapport 'wat was dat een ontroerende hereniging'. Bromfiets aangetroffen Naast het St. Annakapelletje aan de Langeweg werd een Puch Maxi bromfiets onbeheerd aangetroffen. De politie onderzoek of de brom fiets is ontvreemd. op uw 2e afdruk Alleen bij ontwikkelen en afdrukken van uw hele kleurenfilm 1 UUR FOTO SERVICE Rfoto I video Patersstraat 10. Venray. tel. 04780-84485 Vanaf mei volgend jaar Pompen brengen het water in beweging waardoor het zuurstofge halte moet toenemen. de overstortvijver bij Brukske zijn sinds vorige week meer dan zestig dode vissen en ruim tien dode een den aangetroffen. Bij de vissen neemt de gemeente aan dat ze zijn gestorven door zuurstofgebrek. Als gevolg van de hoge temperaturen is de algengroei toegenomen, die de zuurstof uit het stilstaande water verbruiken, waarna de vissen ster ven. Botulisme wordt veroorzaakt door een bacterie die vooral actief wordt in stilstaand en ondiep water. In afwachting van de uitslag van het onderzoek is de gemeente dinsdag begonnen met het rondpompen van het water. Daardoor met het zuur stofgehalte toenemen. I I De zomerperiode blijkt een uitgelezen tijd te zijn om onder houd aan bomen te plegen. Deze week was het Pastoor Wijnhovenpark en omgeving aan de beurt. Maandag werd aan diverse bomen snoei- werk verricht. Bovendien werd een oude wilg opnieuw verankerd. De oude verankering, die deze gespleten boom bij elkaar moet houden, was versleten. Nu is gekozen voor een oplossing met dik nylondraad. Hierdoor zou de boom op ter mijn zonder hulpmid delen door moeten kunnen groeien. Dinsdagmorgen werd in alle vroegte een Esdoorn langs de Paterslaan gekapt. Deze boom was op verschillende plaatsen in de stam "ingerot" en vormde zo een gevaar voor de omge ving. De gemeente gaat hier vooralsnog niet over tot de herplant van een jonge boom. Deze zou tussen alle andere grote bomen te weinig licht en dus te weinig groeikansen krijgen. LEEGSTAND Zorgwekkend lijkt ook de leeg stand van huurwoningen. Het aantal leegstanddagen is in 1994 verdub beld en bedraagt 8257 (0,35%). Met name de structurele leegstand (meer dan 30 dagen) is sterk toegenomen. Als belangrijkste oorzaken wor den o.a. aangegeven dat een groot aantal woningen, qua ligging en Êrijs, moeilijk verhuurbaar blijken. >aarbij gaat het om duurdere gezinswoningen in Landweert en Brukske. In veel woningen werd Het is nog niet duidelijk of de dode eenden die gevonden zijn in de overstortvijver bij Brukske zijn gestorven aan een vorm van botulisme. Het Centraal Diergeneeskundig Instituut in Lelystad heeft het onderzoek daarover nog niet afgerond. Volgens een woordvoerder van het instituut gaat het echter bij 75% van de in de zomermaanden aangeleverde vogels om botulis me. De vorm van de ziekte die zich bij watervogels voordoet is echter ongevaarlijk voor de mens. "Bij botulisme bij watervogels gaat het voor 95 tot 99% van de gevallen om een vorm die ongevaar lijk is voor de mens", zegt woord voerder Bongers van het Diergeneeskundig Instituut. "In de dertig jaar dat in Nederland botulis me bij watervogels voorkomt is het een enkele keer voorgekomen dat het ging om een vorm die voor de mens gevaar op kan leveren. Die gevallen zijn op de vingers van één hand te tellen", aldus de woordvoer der. Ook voor honden is deze vorm niet gevaarlijk, wel voor koeien en paarden. Of het om botulisme gaat en zo ja om welke vorm wordt waarschijn lijk nog deze week duidelijk als de gemeente Venray de onderzoeksre sultaten van het instituut krijgt. In Vanaf mei 1996 stopt er weer twee keer per uur een trein in Venray. Venray wordt één van de vier tussenstations voor de snel trein die eenmaal per uur Nijmegen met Roermond ver bindt. Daarnaast doet eens per uur een stoptrein vanuit Nijmegen Venray aan. Tbssen Venray en JVenlo gaat een Interliner-bus rij den. Door de maatregelen wordt de reistijd tussen Nijmegen en Roermond aanzienlijk korter. In mei 1994 besloot de NS om de frequentie van twee treinen per uur buiten de spitsuren terug te brengen naar eenmaal per uur. Die maatregel werd door de gemeenten in de regio, Boxmeer voorop, niet in dank afge nomen. In plaats van de al jaren bepleitte verdubbeling van het spoor en de electrificatie, verslechterde bet aanbod van het openbaar ver voer in de regio. Op initiatief van Boxmeer werd begin dit jaar een Srojectgroep in het leven geroepen ie tot doel had het openbaar ver voernet in de Maasregio te verbete ren. Vorige week presenteerde de projectgroep, waarin behalve Boxmeer ook de gemeenten langs de spoorlijn, de drie betrokken pro vincies en de gewesten Noord- Limburg en Noord-Oost Brabant zaten, hun plannen. SNELTREIN Centraal in de nieuwe dienstrege ling staat de sneltrein. Die gaat elk uur rijden tussen Nijmegen en Roermond en stopt alleen in Boxmeer, Venray, Venlo en Reuver. De stop in Reuver heeft vooral een technische achtergrond. De snelle trein doet één uur en twee minuten korter over het traject dan de huidi ge stoptrein, een winst voor de reizi ger van 25 minuten. De sneltrein wordt aangevuld met eveneens eenmaal per uur rijdende stoptreinen. Een daarvan rijdt tot Boxmeer, een rijdt tot Venray en een derde rijdt tussen Blerick en Roermond. Het 'gat' in het stop- Horloge werd ter reparatie aangeboden Een Venrayse jongedame gaf een 'duurdere' horloge ter reparatie bij een Venrayse juwelier. Die juwelier vond het een vreemde zaak want hij had dat horloge vorig jaar aan een andere dame verkocht. Hij stelde zich met die dame in verbinding en kreeg toen te horen dat zij haar nor- loge vorig jaar verloren was. Van dat verlies ('ze vinden het toch riooit') deed ze geen aangifte. De politie werd van een en ander io kennis gesteld en die wist de jon gedame die het horloge ter reparatie Rad afgegeven te achterhalen. Zij verklaard het horloge van haar 13- jarig broertje te hebben gekregen en die had het horloge gevonden. treintraject tussen Venray en Blerick-Venlo wordt opgevuld door een Interliner-bus van Hermes. Deze bus gaat rijden via de A73 als deze klaar is en stopt alleen in Horst. VERDUBBELING De nieuwe dienstregeling van de NS is voor de betrokken gemeenten en provincies een tussenstation. Zij verwachten een zodanig effect op het aantal reizigers -30% meer reizi gerskilometers over drie jaar- dat verder investeringen rendabel wor den. Daarbij staat verdubbeling van het baanvak Venlo-Roermond voor op, gevolgd door de rest van het tra ject. In laatste instantie moet het tra ject geëlectrificeerd worden om een doorgaande sneltreinverbinding tus sen Nijmegen en Maastricht/Heerlen mogelijk te maken. Deze oude dieseltreinen zullen vervangen worden door nieuwe modellen Uw vertrouwde adres JOHN'S JEANS SHOP Grotestraat 76 Venray

Peel en Maas | 1995 | | pagina 1