GFT-bak: goed vullen is het halve werk Esdoorn aan Paterslaan gekapt Op vakantie? Paspoort in orde? woningwet - wet ruimtelijke ordening Controle terrassen strikter Verkeers lichten op Maasheseweg 0p vakantie? Paspoort in orde? Speelterrein in augustus verplaatst wet milieubeheer - wet milieubeheer PEEL EN MAAS Donderdag 20 juli 1995 - Pagina 11 GEMEENTEHUIS VENRAY Raadhuisstraat 1 Telefoon 04780-23333 Fax: 04780-23222 Correspondentie-adres: Postbus 500 5800 AM VENRAY Openingstijden: Informatiebalie: maandag t.m. vrijdag 09.00-17.30 uur. Telefonisch 08.00-18.00 uur. In de oneven weken op vrij dag tot 13.00 uur. Vakbalies van Burgerzaken, Sociale zaken, Financiën en Gemeentewerken: maandag 09.00-17.30 uur; dinsdag t.m. vrijdag 09.00-13.00 uur. De afdeling Sociale Zaken heeft daarnaast een afspraken- spreekuur (tel. 23236 of 23237). Maandag 08.30- 17.30 uur, dinsdag t.m. don derdag 08.30-13.00 uur en 14.00-17.00 uur; vrijdag 08.30-13.00 uur (en in de even weken ook van 14.00- 16.30 uur) Spreekuur leden college b. en w. Burgemeester en wethouders hou den elke maandag van 10.00- 11.00 uur spreekuur. Bezoek is alleen mogelijk na telefonische afspraak, tel. 04780-23311 (alleen voormiddag). Raadsvergadering Elke laatste dinsdag van de maand, aanvang 19.00 uur. Tips ter voorkoming van stankoverlast De gemeente Venray mag niet klagen over de scheidingsbereid heid van haar inwoners. Tenminste op het gebied van afval. Het gescheiden inzamelen van afval loopt op rolletjes: de zak en bak voor restafval en GFT zijn even ingeburgerd als de glas bak en de inzameling van oud papier. De Venray naren zijn zich bewust dat scheiden aan de bron niet alleen de afvalberg verkleint en daarmee het milieu ten goede komt, maar ook de stijgende kos ten van afvalverwerking helpt beteugelen. Dat het de goede kant opgaat met het afval scheiden wil niet zeggen dat er in de praktijk van alledag geen probleempjes zijn. Angst voor stankoverlast en onge dierte staan hoog op de lijst van ongemakken. En daar direct mee vertjand houdend de vraag hoe je het best een GFT-container schoonmaakt. Onderstaande tips kunnen u daarbij wellicht een heel eind vooruit helpen. Ingekomen bouwaanvragen Ter voldoening aan het bepaalde in artikel 41 van de Woningwet treft u onderstaand aan een overzicht van de in de- afgelopen week bij burge meester en wethouders van Venray ingekomen bouwaanvragen: - het bouwen van een garage/hob byruimte aan de St. Odastraat 2 te Venray tnv L.A.M. Aits, St. Odastraat 2 te Venray; - het bouwen van een berging aan de Wolfskers 15 te Venray tnv Van Tri Huynh, Wolfskers 15 te Venray; - het verbouwen van een woning aan de Oude Oostrumseweg 49 te Venray tnv B.W.H.M. Barents, Oude Oostrumseweg 49 te Venray; - het bouwen van een speelkamer aan de Vicarieweg 52 te Leunen tnv J.F.W. Fleurkens, Vicarieweg 52 te Leunen; - het bouwen van een woning aan de Menuetstraat te Venray tnv A.H.H.M Boelaars, menuetstraat 16 te Venray; - het bouwen van een garage/ber ging aan de Kruisstraat 28 te Venray tnv F.H. Hofmans, Rijndijk 284 te Leiden; het verbouwen van het woonhuis aan de Helfrichstraat 27 te Venray tnv J.J.C. Oudenhoven, Helfrichstraat 27 te Venray; - het bouwen van een woning aan De Vlies te Veulen tnv RW.H.J. Dirkx, De Vlies 40 te Veulen; - het bouwen van een woning aan De Vlies te Veulen tnv M.P.M. van Vegchel, Vicarieweg 33 te Leunen; - het plaatsen van een sirene tbv waarschuwing van de burgers aan de Merseloseweg 10-60 te Venray tnv het Ministerie van Binnenlandse Zaken, Postbus 20011 te Den Haag; - het plaatsen van een winkelpui aan de Grotestraat 69 te Venray tnv Kruitvat BV, Postbus 2 te Renswoude; - het bouwen van een woning met garage aan de Ericaweg te Oirlo tnv B.H.C.M. Geven, Ericaweg 5 te Oirlo; - het uitbreiden van de woning aan de Dr. Poelsstraat 18 te Venray tnv J.G.A. Janssen, Mgr. hans- senstraat 26 te Oostrum; - het plaatsen van een dakkapel aan de Dorperveld 25 te Merselo tnv J.A.M. van Dijck, Dorperveld 25 te Merselo; - het vergroten van de pluimvee stal aan de Bremmenkamp 2 te Oirlo tnv Mts. van Dijck, Bremmenkamp 2 te Oirlo; - het bouwen van een serre aan de Stationsweg 201 te Oostrum tnv B.H.J.M. Geurts, Stationsweg 201 te Oostrum; - het plaatsen van een dakkapel aan de Marjolein 22 te Venray tnv D. Mihoglu, Marjolein 22 te Venray; het bouwen van een kantoor/tuinkamer aan het Groene Hart 8 te Venray tnv J.F.A. Schaeffers, Groene Hart 8 te Venray; het verbouwen van de noordge vel en het renoveren van het bedrijfspand aan de Smakterweg 64 te Venray tnv Profnorm Leo Hendriks Venray. Bouwvergunning verleend Burgemeester en wethouders heb ben in de afgelopen week voor onderstaande bouwplannen bouw vergunning verleend. - het veranderen van de bedrijfs ruimte aan de Castenrayseweg 14 te Oirlo tnv C.V. Versleijen, Castenrayseweg 14 te Oirlo. Zij die menen door de afgifte van een of meer van deze vergunningen rechtstreeks in hun belang te zijn getroffen, kunnen op grond van de Algemene Wet Bestuursrecht daar tegen bij het college van burgemees ter en wethouders van Venray een gemotiveerd bezwaarschrift indie nen eri wel binnen 6 weken na de dag, waarop de beschikking is toe gezonden of uitgereikt. Die termijn wordt in ieder geval in acht genomen, wanneer een bezwaarschrift binnen 5 weken na dagtekening van deze publikatie wordt ingediend. Bouwtoestemming op bouwmeldingen Burgemeester en wethouders heb ben in de afgelopen week voor onderstaande bouwmeldingen bouwtoestemming afgegeven. - het bouwen van een serre aan de Nieuwlandstraat 10 te Venray tnv W.H.G. Vollenberg, Kempweg 107 te Venray; - het bouwen van een tuinhuisje aan de Niessenstraat 16 te Venray tnv J.A.M. Raedts, Niessenstraat 16 te Venray. Zij die menen door de afgifte van een of meer van deze bouwtoestem- mingen rechtstreeks in hun belang te zijn getroffen kunnen op grond van de Algemene Wet Bestuursrecht daartegen bij het college van burge meester en wethouders van Venray een gemotiveerd bezwaarschrift indienen en wel binnen 6 weken nadat de beschikking is toegezon den of uitgereikt. Die termijn wordt in ieder geval in acht genomen, wanneer een bezwaarschrift binnen 5 weken na dagtekening van deze publikatie wordt ingediend. Bouwvergunning aangevraagd Burgemeester en wethouders zijn voornemens aan de volgende bouw aanvragen medewerking te verle nen. - het bouwen van een garage aan de Dorperveld 12 te Merselo tnv H.G.M. Troisfontaine, Dorperveld 12 te Merselo; - het bouwen van een carport aan de Steegse Peelweg 5 te Leunen tnv L.H.J.M. Geurtjens, Steegse Peelweg 5 te Leunen; - het bouwen van een carport aan de Steegse Peelweg 3 te leunen tnv M.H.M. Geurts, Steegse Peelweg 3 te Leunen; - het bouwen van een woning aan de Noorderhof te Venray tnv A.H.M. Smits, Nieuweind 23 te Venray; - het uitbreiden van het kerkge bouw aan de Kiosk 6 te Venray tnv Protestantse kerkengemeen- schap Venray, p/a Etnalaan 21 te Venray; - het bouwen van een berging aan de St. Servatiusweg 11 te Venray tnv A.A.M. Tinnenbroek, St. Servatiusweg 11 te Venray. De op de bouwaanvragen betrek king hebbende stukken liggen met ingang van 20 juli 1995 gedurende 2 weken voor een ieder ter inzage bij de vakbalie gemeentewerken. Gedurende deze termijn kunnen .eventuele bezwaren bij burgemees ter en wethouders worden inge diend. Bouwvergunning aangevraagd (artikel 19 WRO/50 Woningwet) Burgemeester en wethouders zijn voornemens om met toepassing van artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en/of artikel 50 van de Woningwet medewerking te verlenen aan de volgende bouw aanvragen. - het bouwen van 28 vrije sektor appartementen aan het St. Jozefterrein tnv B.B.O.M., Postbus 680 te Sittard; - het bouwen van 56 huur apparte menten aan het St. Jozefterrein tnv Stichting Huisvesteing Alleenstaanden, Postbus 525 te Heerlen. De op de bouwaanvragen betrek king hebbende stukken liggen met ingang van 20 juli 1995 gedurende 2 weken voor een ieder ter inzage bij de vakbalie gemeentewerken. Gedurende deze termijn kunnen eventuele bezwaren bij burgemees ter en wethouders worden inge diend. Venray 20 juli 1995 Burgemeester en wethouders van Venray, namens dezen, chef onderafdeling bouwbeheer Wat er in het compostvat en in de GFT-container gebeurt is weliswaar niets raars en een heel natuurlijk proces, maar dat neemt niet weg dat het best kan stinken en in sommige gevallen bijzonder vervelend kan zijn. U kunt zelf heel veel doen om te voorkomen dat de container over dreven geurend in uw tuin staat. Alleerst door een beetje op te letten met het vullen. Nat afval gaat eerder rotten en stinken dan droog materi aal. Mensen die in hun tuin ook een compostvat hebben staan weten daar alles van. Afval even buiten de bak laten drogen scheelt al veel. Dat kan bijvoorbeeld met gemaaid gras. Afval vah verse groenten en fruit kunt u even laten uitlekken in een vergiet. Of u voegt er wat droger materi aal aan toe. In de zomer is het vaak niet alleen warm, maar ook droog. Een tuinbeurt levert dan ook veel dorre blaadjes en takjes op. Zo'n laag bovenin de GFT-container en er ontsnapt geen luchtje meer. Mensen met een konijn, hamster of cavia kunnen voor dit doel uitste kend de houtkrullen uit het hok gebruiken. De krullen absorberen behalve de uitwerpselen van de diertjes ook vocht en luchtjes uit de GFT-container! INPAKKEN EN SCHOONMAKEN De inhoud van de container niet te vochtig laten worden scheelt dus al een hele hoop. Het is echter niet aan te raden om met resten van bij voorbeeld vlees of vis lang te wach ten alvorens ze in de bak te mikken. Dergelijke snelbedervende waar kunt u inpakken in een oude krant, maar gebruik niet te veel papier, want dat vindt de compostfabriek niet leuk. Droog materiaal en het gebruik van een beetje papier zorgen er ook voor dat het afval bij het legen van de container niet aan de wanden blijft plakken. Toch wordt de con tainer, vooral op de bodem, natuur lijk vies. Schoonmaken gaat het beste met een schrobber of bezem en een sopje van groene zeep. Dat is een natuurprodukt en het minst schadelijk voor het milieu. Dikwijls is een krachtige waterstraal uit de tuinslang al voldoende. De afvalres- ten die loskomen mag u best in het rioolputje doen. U kunt ze ook in een kuiltje begraven en de natuur z'n gang laten gaan. De resten zijn al half vergaan, dus voor onder grondse stortplaatsen hoeft u niet bang te zijn. Tot slot is dè plaats waar de GFT- container staat erg belangrijk. Moet een compostvat lekker in de zon, De gemeente heeft vastgesteld dat sommige terrashouders zon der vergunning werken of zich niet aan de bestaande vergun ningvoorschriften houden. Op de naleving van de terras vergunningen is de laatste tijd geen of nauwelijks controle uit geoefend. De controle wordt daarom binnenkort weer opge start. De vergunninghoudende terrasexploitanten zijn hier inmiddels van op de hoogte gebracht. 'broer' GFT kan beter in de schaduw staan, dan gaat het proces minder snel en heeft u er geen of minder last GOED IDEE? STUUR OP! Bovenstaande tips over vullen en schoonmaken van de GFT-container komen uit de praktijk (in Nederland wordt in steeds meer gemeenten afval gescheiden ingezameld). Misschien heeft u uit uw eigen leef omgeving nog andere tips, handig heden of truukjes die net werken met de GFT-container schoner en aangenamer maken. Als u een goed idee hebt, laat het ons dan weten. Misschien kunnen we andere inwo ners er een plezier mee doen. Schrijf uw suggestie op een briefkaart en stuur die naar: Gemeente Venray, t.a.v. mevr. I. Molenaar, gemeentevoorlichtster, Postbus 500, 5800 AM Venray. Vergeet niet uw naam, adres en tele foonnummer te vermelden. Stuur de kaart in vóór 2 augustus a.s. De ont vangen tips worden een dezer weken op deze pagina afgedrukt. De meest originele tip wordt bovendien beloond met een aardige attentie. Op het kruispunt van de Maasheseweg met de Nieuwhuisweg en Keizersveld zul len deze of volgende week verkeers lichten worden geplaatst. De gemeente neeft dit besloten ter beveiliging van het kruispunt, dat de laatste tijd erg veel verkeer trok. Het kruispunt ontsluit aan de ene kant Keizersveld en aan de andere kant de wijk Landweert. Borden zullen de weggebruikers attenderen op de nieuwe situatie. Voor meer informatie kunt u bel len met de vakbalie Gemeentewerken, tel. 23544 of 23536. Het besluit met de bijbeho rende tekening ligt hier ook ter inza ge Belanghebbenden kunnen tegen dit besluit binnen zes weken na de dag waarop het besluit bekend is gemaakt een bezwaarschrift indie nen bij het college van burgemeester en wethouders. Afgelopen dinsdag is een esdoorn in het groenstrookje tussen de Paterslaan en de parallelweg, tegenover het Wijnhovenpark gekapt. Het ging om de meest westelijk gelegen boom. De gemeente had een kapvergunning verleend omdat de boom op verschillende plaatsen in de stam was ingerot en een direct gevaar vormde voor de omgeving. Voorlopig vindt er geen herplanting plaats, omdat in de buurt nog drie grote andere bomen staan. Een nieuwe, jonge boom krijgt hier bij te weinig kans om te overleven. Voor meer informatie kunt u bellen met de vakbalie Gemeentewerken, tel. 23536. v X y' De verplaatsing van het trapveld en speelterrein van de Berkenstraat naar de St. Franciscuslaan en Eikenlaan zal door omstandigheden later starten dan gepland. Omdat diverse toeleveringsbedrij ven tijdens de bouwvakantie zijn gesloten, zullen de werkzaamheden nu op 14 augustus beginnen. Ze duren ongeveer twee weken. De aanleg van het pad tussen de Eikenlaan en het schoolplein van de Bongerd zal met de reconstructie van de Berkenstraat meegenomen worden. Die staat gepland voor vol gend jaar zomer. Het bouwterrein tussen de Berkenstraat en Leunseweg wordt inmiddels bouwrijp gemaakt. De beplanting wordt gerooid en het ras terwerk wordt afgebroken. De stron ken zullen tijdelijk op het grasveld aan de St. Franciscuslaan worden opgeslagen. De speeltoestellen kunnen worden geplaatst wanneer de grasmat vol doende gegroeid is. Dat zal na de eerste maaibeurt het geval zijn. y Voor meer informatie, kunt U terecht bij de afdeling voorlichting Wet milieubeheer Vergunningaanvragen. Een groot aantal bedrijven en inrichtingen is verplicht om krach tens de Wet milieubeheer een milieuvergunning aan te vragen. In de milieuvergunning worden milieuvoorschriften opgenomen in het belang van de bescherming van het milieu. De procedure kent 2 fasen: 1. de fase van het opstellen van het ont werp van het besluit; 2. de fase van het opstellen van het besluit; Bij iedere fase wordt de beslissing op een aanvraag ingevolge de Wet milieubeheer en de Algemene Wet Bestuursrecht bekendgemaakt (hoofdstuk 13 Wet milieubeheer en afdeling 3.5 van de Algemene Wet Bestuursrecht). Besluiten. Burgemeester en wethouders van de gemeente Venray maken bekend dat zij vergunningen krachtens de Wet milieubeheer hebben verleend aan: 1. Maatschap Janssen, Peelweg 19, 5813 AD Ysselsteyn voor een vergunning op grond van artikel 8.4 van de Wet milieubeheer voor een nieuwe, de gehele inrichting omvattende vergun ning voor een fok- en vleesvar kenshouderij, gelegen aan de Peelweg 19 te Ysselsteyn; 2. Maatschap v.d. Staak, Puttenweg 110, 5813 BD Ysselsteyn voor een vergunning op grond van artikel 8.4 van de Wet milieube heer voor een nieuwe, de gehele inrichting omvattende vergun ning voor het houden, fokken en mesten van pluimvee en rund vee, gelegen aan de Puttenweg 110 te Ysselsteyn; 3. G.H.M. Smits, Lollebeekweg 35, 5811 AJ Castenray voor een vergunning op grond van artikel 8.4 van de Wet milieubeheer voor een nieuwe, de gehele inrichting omvattende vergun ning voor een vleesvarkens- en paardenhouderij tuin- en akkerbouwbedrijf, gelegen aan de Lollebeekweg 35 te Castenray; 4. Versieyen C.V., Castenrayseweg 14, 5808 AG Oirlo voor een ver gunning op grond van artikel 8.1, lid 1, onder b van de Wet Milieubeheer voor het verande ren van de inrichting vanwege uitbreidingen voor een opslag loods, gelegen aan ae Castenrayseweg 14 te Oirlo. 5. Maatschap Arts, Klein Oirlo 19, 5811 AW Castenray voor een vergunning op grond van artikel 8.4 van de Wet milieubeheer voor een nieuwe, de gehele inrichting omvattende vergun ning voor een schapenhouderij tuin- en akkerbouwbedrijf, gelegen aan de Klein Oirlo 14 te Castenray. De vergunningen worden onder oplegging van voorschriften en/of beperkingen in het belang van de bescherming van het milieu ver leend. Het besluit en alle overige op de aanvraag betrekking hebbende stuk ken liggen ter inzage van 20 juli tot 31 augustus 1995 in het gemeente huis, Raadhuisstraat 1 te Venray, op maandag van 09.00 uur tot 17.30 uur en op de overige werkdagen van 09.00 uur tot 13.00 uur (vakbalie gemeentewerken). De stukken kun nen ook, na telefonische afspraak (04780-23630), op elke donderdag van 16.30 uur tot 19.30 uur worden ingezien. Gedurende een periode van zes weken met ingang van de dag na de dag van de terinzagelegging beroepstermijn) kan bij de afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State een beroepschrift worden ingediend door: a. degenen die bedenkingen hebben ingebracht tegen het ontwerp van het besluit; b. de adviseurs die gebruik hebben gemaakt van de gelegenheid advies uit te brengen over het ontwerp van het besluit; c. degenen die bedenkingen hebben tegen wijzigingen die bij het nemen van het besluit ten opzichte van het ontwerp daarvan zijn aangebracht; d. belanghebbenden aan wie redelij kerwijs niet kan worden verweten geen bedenkingen te hebben inge bracht tegen het ontwerp van het besluit. Het beroepschrift moet (in twee voud) worden gericht aan de Raad van State, afdeling Bestuursrechtspraak, postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. Na afloop van de beroepstermijn wordt de vergunning van kracht, tenzij vóór deze datum beroep is ingesteld en een verzoek tot het tref fen van een voorlopige voorziening (waaronder een schorsingsverzoek) is ingediend. Het verzoek tot het treffen van een voorlopige voorzie ning moet worden gericht aan de voorzitter van de afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State, postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. Het besluit wordt niet van kracht voordat op dat verzoek is beslist. AM.v.B.-meldingen. Gelet op het bepaalde in de Wet milieubeheer (artikel 8.40 Wm) is bij Algemene Maatregel van Bestuur (A.M.v.B.) een aantal cate- gorieïn van bedrijven vrijgesteld van de vergunningplicht. In deze algemene maatregel van bestuur zijn voor die inrichtingen algemene regels gesteld welke nodig zijn in het belang van de bescherming van het milieu. Burgemeester en wethouders van Venray maken bekend dat er een A.M.v.B.-melding is binnengeko men van: 1. Technisch Opleidingscentrum Venray, Postbus 1910, 5900 BX te Venlo voor het uitbreiden of wijzi gen van een school of opleidingsin stituut in het kader van het Besluit scholen en opleidingsinstituten milieubeheer, gelegen aan de Heuvelstraat 4 te Venray. De meldingen kunnen worden inge zien van 20 juli tot 3 augustus 1$)5 in het gemeentehuis, Raadhuisstraat 1 te Venray, op maandag van 09.00 uur tot 17.30 uur cn op de overige werkdagen van 09.00 uur tot 13.00 uur (vakbalie gemeentewerken). De stukken kunnen gedurende deze weken ook, na telefonische afspraak (04780-23630), worden ingezien op elke donderdag van 16.30 uur tot 19.30 uur. Wet milieubeheer Verzoek tot intrekking van de milieuvergunning De Wet milieubeheer biedt dc mogelijkheid tot intrekking van dc milieuvergunning. Hiervoor geldt een bijzondere procedure die in paragraaf 3.5.6 van de Algemene wet bestuursrecht staat beschreven. Nadat het bevoegd gezag haar voor nemen tot intrekking heeft aangege ven, wordt het ontwerp- besluit genomen. Het ontwerp van het besluit Burgemeester cn wethouders van de gemeente Venray maken bekend dat zij in het belang van de bescher ming van het milieu de vergunnin gen gedeeltelijk wensen in te trek ken van: 1. Maatschap Van Bakcl, Vredewcg 9. 5816 AJ te Vrcdepcel voor de op 23 juni 1971 resp. 15 mei 1985 en 4 december 1990 verleende milieuver gunningen, nrs. 821 resp. 477 cn 1286, voor een mestvarkens- cn rundveehouderij, voor wat betreft het houden van 150 stuks vleesvar kens, 90 stuks melkkoeien en 13 stuks jongvee, gelegen aan dc Vrede weg 20 tc Vredepecl. De intrekking geldt ten behoeve van dc uitbreiding van de inrichting aan dc Vredewcg 6, 7 en 9 te Vrcdepcel. Het ontwerp van het besluit en alle relevante stukken c.q. gegevens lig gen ter inzage van 20 juli 1995 tot het einde van de beroepstermijn in het gemeentehuis, Raadhuisstraat 1 te Venray, op maandag van 09.00 uur tot 17.30 uur cn op de overige werkdagen van 09.00 uur tot 13.00 uur (vakbalie Gemeentewerken). Tot 3 augustus 1995 kunnen de stukken ook, na telefonische afspraak (04780-23630) op elke donderdag van 16.30 uur tot 19.30 uur worden ingezien. Gedurende een periode van twee weken met ingang van de dag na de dag waarop het ontwerp van het besluit ter inzage is gelegd, kan een ieder schriftelijk gemotiveerde bedenkingen indienen bij het College van Burgemeester en Wethouders bcdenkingenter- mijn). Deze kan hierbij verzoeken zijn persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Er bestaat geen mogelijkheid tot het inbrengen van mondelinge bedenkingen of een mondelinge gedachten wisseling. Alleen degenen die bedenkingen hebben ingebracht op de bovenom schreven wijze en degenen die aan tonen daartoe redelijkerwijs niet in staat te zijn geweest, zijn later tot het instellen van beroep gerechtigd. Venray, 20 juli J995 Burgemeester en wethouders voor noemd namens dezen, chef onderafdeling milieubeheer A

Peel en Maas | 1995 | | pagina 11