PEEL EN MAAS Nieuwe kans voor soos Met beide benen op de grond blijven Nieuw adres voor waterpret Altijd 'n prettige reis. 1 2 HALEN 1 BETALEN 1 LI 1 1 i Informeer naar de laagste premie Rabobank Meerto-Wanssum, Venray-Oostrum, Zevenrode Geslaagd Snelheids kontroles 'Gaatjesboor der' weer aktief UW iZ Politiek en gemeente op een lijn over jongerenwerk WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMGEVING Met de Doorlopende Reisverzekering Particulieren van Interpolis bent u her hele jaar door verzekerd van cqi prettige reis. l:.cn dagje pretpark in Rclgic, de tussendoor- vakantie, de zomervakantie of op wintersport. U weet zich altijd goed verzekerd. Kom snel eens langs voor vrijblijvende informatie. Fietsvierdaagse De Peel na succes jubileumjaar Vorige week maakte het bestuur van jongerencentrum Dingus bekend dat de stichting SR '65 het faillissement had aangevraagd. De schulden, vooral aan de gemeente en aan de fiscus, waren zo hoog opgelopen dat de stichting geen andere uitweg zag. Gelijktijdig werd de oprichting van een nieu we stichting aangekondigd, die zich in Venray met jongerenwerk gaat bezighouden. In hetzelfde pand en waarschijnlijk met dezelfde spulletjes als daarvoor. De gemeente ging, na de politieke barometer te hebben geconsul teerd, akkoord en steunt de stich ting Open Jongeren Werk Venray. De crediteuren krijgen de deksel op de neus. Eén van hen, de eige naar van een klussenbedrijf en tot voor kort zelf bestuurslid, haalde kort voor de aankondiging van het faillissement een aantal niet betaalde deuren uit het pand aan de Hoenderstraat. Opnieuw een turbulente week in de toch al roe rige historie van het jongerencen trum, dat in november dertig jaar bestaat. Of zou hebben bestaan? Schulden, een zaal die niet vol doet aan de geluidseisen -en dus ook prompt gesloten wordt-, problemen met bestuur en stelende bezoekers en vrijwilligers. Jongerencentrum Dingus zit het niet mee de laatste jaren. Vooral organisatorisch en financieel blijkt het een chaos te zijn: zo is er al jaren geen belasting afgedragen voor de optredende groepen. Het jongerencentrum moet de subsidiegelden van de gemeenten gebruiken om de schuldeisers te betalen, in plaats van er activiteiten mee te financieren. De belasting dienst dreigt met een bodembeslag. Als begin dit jaar de nieuwe voor zitter aantreedt in de persoon van Pieter Gijsbers, kondigt hij al snel aan dat het erop of eronder is voor Dingus. Terwijl het centrum vervol gens voortsukkelt, ook al omdat de zaal, de voornaamste bron van acti viteiten én inkomsten, nog steeds gesloten is, wordt achter de scher men koortsachtig gezocht naar een oplossing. Het Dingus-bestuur onder leiding van de juridisch onderlegde voorzit ter komt tot de conclusie dat alleen een onorthodoxe constructie het jongerenwerk in Venray kan redden: Pieter' Gijsbers komt met het plan om de stichting SR'65, die al sinds 1965 verantwoordelijk is voor het reilen en zeilen van de soos, op te doeken en met haar alle schulden te begraven. Daarvoor is echter de medewerking van de gemeente nodig en het soosbestuur start de onderhandelingen met wethouder Kersten en de welzijnsambtenaren. LEIBAND Dat resulteert in de bekendmaking van vorige week donderdag. De stichting SR'65 vraagt het faillisse ment aan, zegt de huur van het pand op en stopt er formeel mee. Gelijktijdig vraagt een nieuwe stich ting, met dezelfde doelstellingen subsidie aan bij de gemeente om in Venray het jongerenwerk te gaan verzorgen. Vanuit het pand aan de Hoenderstraat. Deze week heeft het college besloten om die aanvraag te honore ren. Omdat het jongerenwerk in Venray ondersteuning verdiend, luidt het oordeel van het college.'In een gemeente met de omvang van Venray is een open jongeren cen trum van wezenlijk maatschappelijk belang', staat verder te lezen in het advies van de afdeling Welzijn aan het college. De stichting OJW Venray kan rekenen op een startsubsidie van 18.500 gulden, een maximale exploitatiesubsidie tot eind dit jaar van 22.500 gulden en een subsidie van 11.000 gulden voor de isolatie van de zaal. Totaal 52.000 gulden. Dat geld wordt onder bepaalde voorwaarden verstrekt: de subsidie per maand in het vooruit, de huur van 1000 gulden per maand voor het pand wordt daarvan «erst ingehou den. Elke maand moet het stich tingsbestuur een financieel over zicht overleggen en eens in de drie maanden vindt overleg plaats met de afdeling Welzijn over het (financië le) reilen en zeilen. Verder moet er een beleidsplan komen voor de mid dellange termijn en wil de gemeente de verslagen van elke bestuursver gadering zien. Bovendien is afge sproken dat het jongerencentrum en de stichting RISC nieuwe afspraken maken over professionele onder steuning. In het verleden liep die ondersteuning niet zoals dat hoorde, reden voor Dingus om de jongeren werker van het RISC in het voorjaar de deur te wijzen. DEUREN Op die manier is het jongeren werk in Venray althans voorlopig gered. Aan de leiband van de gemeente mag de nieuwe stichting proberen het open jongerenwerk in Venray nieuw leven in te blazen. Niet iedereen is echter tevreden met de operatie. Behalve de fiscus, die naar schatting voor een kleine anderhalve ton aan loonbelasting misloopt, zijn ook een aantal kleine re crediteuren de dupe van het fail- Bejaarde bestolen Mogelijk heeft de dader door insluiping dan wel met gebruikma king van e%n valse sleutel, kans gezien toegang te verkrijgen tot een flatwoning aan het Gouden Leeuwterrein. Uit het flatje van de 78-jarige bewoonster werd een gou den armband met een waarde van ƒ2.000,- gestolen. Wanneer de dief stal precies heeft plaatsgevonden kon niet worden vastgesteld. lissement. Eén van hen is Hub Gooren. van het gelijknamige klus senbedrijf. Hij leverde in april vorig jaar deuren aan Dingus, maar had z'n rekening nog niet betaald gekre gen. Omdat hij ook bestuurslid van Dingus was stelde Gooren zich cou lant op bij de betaling: Dingus zou in termijnen betalen. Toen de Venraynaar hoorde dat de faillisse mentsplannen doorgingen bedankte hij voor het bestuur en schreef Dingus een aangetekende brief waarin hij z'n geld, een kleine 1500 gulden, opeiste. Toen er nog geen betaling volgde haalde Gooren vori ge week dinsdag in alle vroegte de deuren uit het pand. Hij beroept zich op z'n leveringsvoorwaarden die zeggen dat zolang goederen niet betaald zijn ze eigendom blijven van het bedrijf. Gooren vindt het jam mer dat het zo is gelopen. "Ik ben van de dertig jaar zo ongeveer 25 jaar actief geweest binnen de soos. Ik had iets meer verwacht", zegt de ondernemer en ex-bestuurslid. In totaal laat het oude Dingus bui ten de fiscus en de gemeente een schuld van ruim 20 mille achter. Nieuwe en oude voorzitter P. Gijsbers betreurt dat de crediteuren niet betaald konden worden, maar er was volgens hem geen andere mogelijkheid. Wethouder Kersten liet desgevraagd weten dat de stich ting met het geld dat ze beurt voor de inventaris nog wat crediteuren kan betalen. Of dat geld ook bij hen terecht komt is onzeker, omdat de fiscus bij faillissementen als eerste aan de kassa verschijnt. Aan de Hogeschool voor de kun sten te Arnhem slaagde voor mode vormgeving, ontwerpen en styling, Cora Nooijen. Ruud Hendriks uit Venray is in Amsterdam aan de Nederlandse Film- en Televisieacademie geslaagd voor het vakgebied regie/fictie. De opleiding maakt deel uit van de Amsterdamse Hogeschool voor de Kunsten. Luc Kemmelings uit Venray is geslaagd aan de Hotelschool te Tilburg voor personeelsmanage ment. Paul Bovend'Eerdt uit Oostrum is aan de Katholieke Universiteit Nijmegen geslaagd voor het tan dartsexamen. Anita Swinkels uit Venray is aan de Hogeschool in Wageningen Diedenoord geslaagd voor de stu dierichting toegepaste huishoudwe- tenschappen. Autobrand In de nacht van zaterdag op zon dag omstreeks 00.55 uur sloeg de motor van de personenauto, be stuurd door een 20-jarige inwoner van Deurne op de Lathyrus af. Hij probeerde weer te starten maar dat lukte niet en toen hij de motorkap oplichtte kwam hem het vuur tege moet. De gealarmeerde brandweer kon de schade tot het motorcompar timent beperken. Diefstal bromfiets Een 18-jarige inwoner van Wanssum deed aangifte van diefstal van zijn oranje bromfiets van het merk Puch Maxi. Hij had de brom fiets op het Gouden Leeuwterrein gestala Poging inbraak auto In de nacht van vrijdag op zater dag is gepoogd in te breken in de personenauto van een 20-jarige Venraynaar die op het Gouden Leeuwterrein geparkeerd stond. Mogelijk is de dader in zijn werk gestoord want de schade bleef eperkt tot de poging tot inbraak. kV Vorige week woensdag werden op de in aanleg zijnde A73 (de Venloseweg) in verband met weg werkzaamheden, snelheidskontroles gehouden. Ruim 200 voertuigen werden gekontroleerd, daar waar maar 50 km per uur mag worden gerèden. Zeventien bestuurders kre- fen direkt te horen wat hen dat gaat osten, terwijl van 102 motorvoer tuigen de snelheid op film werd vastgesteld. Zij krijgen de acceptgi rokaart thuis. De hoogste snelheid die gemeten werd was 91 km per uur. Op het gedeelte waar nog 80 km per uur gereden mag worden werd één automobilist staande gehouden omdat hij de snelheid tot 115 km per uur had opgevoerd. Vrijdagmorgen hield de politie weer snelheidskontroles. Van 07.15 tot 08.00 uur werden op de Lorbaan 114 voertuigen gekontroleerd; daar van reden er 34 te snel. De hoogste snelheid bedroeg 109 km per uur. Daar mag maximaal 80 km per uur worden gereden. Op de Horsterweg binnen de bebouwde kom van Castenray wer den tussen 08.10 en 08.55 uur 136 voertuigen gekontroleerd. Hiervan reden er 46 harder dan de toegestane snelheid van 50 km per uur. De hoogste snelheid was 79 km per uur Van 09.20 tot 10.10 uur werd op de Puttenweg te Ysselsteyn gekon troleerd. Van de 149 voertuigen reden er 34 te snel en de hoogste snelheid bedroeg 142 km per uur. Op de Peelweg tussen Ysselsteyn en Vredepeel werden van 10.25 tot 11.25 uur 258 voertuigen gekontro leerd en daarvan reden er 34 harder dan is toegestaan. De hoogste snel heid bedroeg hier 125 km per uur. PEEI EN M A AS I 'n abonnement waard I De politie werd weer gekonfron- teerd met de gaatjesboorder - de methode dat een gaatje wordt geboord in het kozijn ter hoogte van de sluiting. Als die sluiting van het goedkope soort is, is het vervolgens gemakkelijk om het raam te openen. Bewoners van eeh woning aan de Herenpasweg in Oostrum lagen in diepe slaap, toe die methode werd toegepast en het ongewenst bezoek via het klapraam aan de achterzijde in de woning was gekomen. Het benedengedeelte bleek doorzocht te zijn, alle laden en kasten, maar voor zover kon worden nagegaan werd er niets ontvreemd. Op dezelfde wijze was toegang verkregen tot een woning aan de Geysterseweg in Oostrum. Ook hier hadden de slapende bewoners niets bemerkt, maar de buit bedroeg hier drie paspoorten, twee portemonnees met wat geld en persoonlijke bescheiden, een jas, twee fototoe stellen en enkele cheques. De totale waarde kon nog niet worden opge geven. Ook aan de St. Jozefweg werden bewoners op dezelfde wijze gekon- fronteerd met inbrekers. Ontvreemd werd een tas met daarin persoonlij ke bescheiden en een portemonnee met wat geld. DONDERDAG 13 JULI 1995 Nr. 28 "Het was grandioos. Dit hadden we niet durven dromen. Maar we moeten met beide benen op de grond blijven. We mogen niet ver geten dat 700 deelnemers speciaal voor de route over De Peel zijn gekomen. Van de andere kant, wie er eenmaal van heeft geproefd komt terug". Bovenstaande monoloog gaat over de tiende editie van Fietsvierdaagse De Peel die uit Venray startte en aan het woord is natuurlijk Arnold 'Nol' Verberkt, sinds tien jaar drijfveer achter de Venrayse werkgroep. Tien jaren van telkens meer deelnemers aan de fietstocht en dit jaar zelfs een sprong van een kleine 1200: 3250 fietsers startten vanuit Venray, bijna net zoveel als in de andere drie start plaatsen samen. Dat roept de vraag op, 'Wat wordt dat in 1996?' Een automatische terugval incalculeren of je als organisatie in alle bochten wringen om toch weer meer fietsers naar Venray te halen? Voor Nol Verberkt persoonlijk een hypothetische vraag. Hij heeft immers aangekondigd het wat rusti ger aan te gaan doen. De Venraynaar is echter voldoende betrokken bij het evenement om na te denken over de komende tien jaar. Op persoonlij ke titel -"Eigenlijk mag ik het niet zeggen"- zegt hij dat de grens voor de organisatie zo'n beetje bij de 2500 fietsers ligt. Niet dat het niet goed is gegaan de afgelopen dagen. Even moest er weliswaar dinsdagochtend op de tenen gelopen worden, toen bleek dat zich veel meer mensen dan ver wacht op de eerste dag nog w ilden inschrijven, maar daar hebben slechts weinig fietsers iets van gemerkt. Bij 2500 deelnemers kan de huidige organisatie, met zo'n honderd vrijwillige medewerkers, het allemaal zelf behappen. Worden het er meer dan moeten zaken als de höréca worden uitbesteed. En daar mee verzakelijkt het evemenent, is de controle weg en wordt het voor de stichting ook financieel minder interessant, is de strekking van Verberkts betoog. Een stapje terug volgend jaar ligt ook in de lijn der verwachting. In 1995 zat ook wel alles mee. het weer. de medewerking van GGW De Peel, de Duitse route en de extra aandacht die de fietsvierdaagse kreeg als gevolg van de adoptie van de Rio-aktie. Nol Verberkt en de zij nen wilden bij het jubileum iets extra's. Het fietsend optreden van voormalig asielzoeker Homi uit Meerlo bracht hen bij de straatkin deren uit Rio. Het gevolg was een golf publiciteit en een actie die steeds grotere vormen aannam en uiteindelijk leidde tot de eerste Venrayse live TV-uitzending. In 1996 zal de fietsvierdaagse alleen voldoende tfantrekkingskracht moe ten hebben. Arnold Verberkt heeft er hel volste vertrouwen in dat ook de vernieuwde werkgroep de volgende jaren het succes van het evenement PEEL EN MAAS WEEKBLAD HONDERD ZESTIENDE JAARGANG weet te continueren. ZIJ VIELEN IN DE PRIJZEN: Jongste deelnemer: Lion Jeuken. Boxmeer (18 maandan); oudste deelnemer: J. Hekerman. Siebengewald (83 jaar); verstko- mende deelnemer: A. Raadschelders, Queensland/Australië; 1000ste deel nemer: De Wit, Kamperfoelie 76, Venray; 2000e deelnemer: mevr. Weijs, Houbenweg I, Veulen/Venray: 3000e deelnemer: H.C. Peters. Gouden Leeuw 73. Venray. Totaal aantal deelnemers in Venray: 3251. Totaal aantal deelne mers bij Fietsvierdaagse De Peel: 6550. 'Magnifique'-kleurplaten: Mooiste naam: Mechteld Grootemaal (6 jaar). Menuetstraat 14. Venray: tot 5 jaar: Marlijn van Els (3 jaar). Goctzenhof 6, Oostrum: tot 6 jaar: Iris Verreyt (6 jaar). Gospefdoornstraat 12, Venlo; tot 7 jaar: Rik Nabben (7 jaar), Vicarieweg 42. Leunen. 'Ton voor Rio': Marlies Herraets, Oostsingel 6a, Venray. 'Muizenspel': Ie prijs: Gertjan v.d. Berg uit Deurne; 2e prijs: Anke v.d. Wijngaard uit Venray. 'Centrale Plaats' winnaars: Blitterswijk: mevr. Pijpers. Honingklaver 61 te Venray; Oostrum, Ie prijs: E. Huys, Gaspeldoornstraat 16. Venlo; 2e prijs: M. v.d. Kamp Bussenstraat 24, Elscndorp; Meterik: mevr. V.d. Bosch. Venray; Riek Lemmen, Horst; J. Kessels, Meerlo 'Intratuin-Venray' quiz: 1. W. Janssen. Vcltumse Kleffen 125, Venray; 2. J. Brugman. Isabellahof 67. Venray: 3. D. Vullings, Dorperweidc 7, Sevenum: 4. L. Schmitz. Terhofstadlaan 50. Someren; 5. W. Luypers. Dolomietcnlaan 14, Venray. Voor-inschrijving winnaar: Erik Derks. Dagobcrthof 26. Venray. 'Clephas'-veiligheidskwis: 1. M. Holtmeulcn. Guldengaarde 17, Cuyk; 2. H v.d. Zande. Coppelenberg 32. Merselo; 3. M. Deckers. Jaegerweg 15. Melderslo. Juwelier Verlinden Toute-kwis': I. M. Franssen. G. Houbenstraat 23. Wanssum; 2. Nelly Gellings, Coppelenberg 19, Merselo; 3. M. Emonts-Ewals, Stecgsepeelweg 87. Veulen. PoeIs-2 Wieiers 'gebreken fiets": 1. Anke Nabben, Bremmenkamp 16 te Oirlo. Winkelcentrum Venray 'Wie is Wie' prijsvraag: I. Diny v.d. Valk, Ravclstraat 38, Venray; 2. B. Dircks. Spurkterdijk 12a. Oostrum; 3. K. Tnielen-Joosten. Rosmolenweg 4. Oostrum. Verkeer- en Milieu puzzel: 1. Floor Joosten, Aycnseweg 7. Bergen; 2. Maartje Jacobs. Hoofdstraat 14. Meerlo. De prijzen van de SNS ballonnen wedstrijd worden begin september uitgereikt. Stichting Fietsvierdaagse De Peel Werkgroep Venray bedankt Kolonel de Vries van G.G.W. de Peel, de sponsors, alle medewerkers, Frans v.d. Heuvel, politie, gemeente, Rode Kruis, E.H.B.O. en ieder een die op welke manier dan ook meege werkt heeft aan het slagen van de grandioos verlopen fietsvierdaagse. Nogmaals hartelijk dank, Werkgroep Venray T Bij de tropische temperaturen van de afgelopen dagen, zoeken we massaal het water op. Voor het eerst kunnen de zon en wateraanbidders daarvoor dit seizoen ook terecht bij recreatiepark De Witte Vennen in Oostrum. Op en rondom de plas was het deze dagen goed toeven. En de gasten werden niet bekeurd.....

Peel en Maas | 1995 | | pagina 7