Televisie-avond 'Venray voor Rio' suksesvol Wens voetbaljeugd Leunen in vervulling Huib Rost tweede op NK Triathlon junioren Laatste diploma's KTS Groeten van de Noordpool N Tk <jm Aemtfd BRUNCHEN TE HUUR IN VENRAY TE HOOR TE HOOR Venray-Gouden Leeuw Te huur Nieuwbouw Donderdag 13 JULI 1995 - Pagina 05 De vorige week geuite wens van in totaal 190 jeugdige voetballief hebbers uit Leunen is deze week al in vervulling gegaan. Maandagmiddag plaatsten mede werkers van de afdeling Openbare werken van de gemeen te, samen met een aantal kinderen op het trapveld aan de Vullingsstraat een bord 'uitlaat- verbod voor honden'. Verder zal de gemeente binnen twee weken een ballenvanger langs het zand pad aan de rand van het veldje plaatsen. De sportvereniging Leunen heeft nieuwe doelnetten beschik baar gesteld. De gemeente zal bin nenkort de doelpalen rechtzetten. Tot slot zal deze week het gras van de achter het trapveldje gelegen crossbaan gemaaid worden. Tijdens een werkbezoek van het college van b. en w., vorige week dinsdag aan Leunen bood de 14- jarige Nick Claessens namens 190 kinderen een petitie aan wethouder Driessen van openbare werken aan, met het verzoek het speelveldje weer geschikt voor voetbal te maken. Vooral de hondepoep was de jongens een doorn in het oog. Wethouder Driessen nodigde de jon gens toen uit om naar zijn spreekuur te komen om de kwestie te bespre ken. Daar hadden de jongens wel oren naar: dus bezochten liefst zeven afgevaardigden maandagochtend het spreekuur. Wethouder Driessen beloofde te zullen bekijken of in de toekomst ook aan de andere kant van het veld een ballenvanger zal komen. Dat is afhankelijk van hoe veel het veldje gebruikt gaat wor den. De jongens op hun beurt zullen deze week in het dorpsblad De Ruuper een oproep plaatsen aan het adres van hondebezitters om hun honden niet meer op het trapveldje uit te laten. De eerste live televisie-avond van de lokale Omroep Venray. die in het teken stond van de akties voor de straatkinderen in Rio de Janeiro, is een groot sukses geworden. De ruim 3,5 uur durende uitzending verliep vrijwel vlekkeloos en oogde zelfs professionaliteit. Veel goede infor matie over de situatie in Rio afge wisseld met gesprekken met aktie- voerders in Venray en sfeervolle amusement. De opnames zijn bezocht door honderden mensen die in de Venrayse schouwburg de verrichtin gen van de televisie-mensen konden waarnemen en mensen die in de foyer en op het Schouwburgplein de opnames volgden via grote scher men. Een van de hoogtepunten van de uitzending was de trekking van de grote loterij. Mevrouw G. Gevers uit Landweert had het goede lotnum mer 02531. Zij won de tweeper soons reis naar Rio en gaat binnen kort met haar zus voor twee weken naar Brazilië waar ze pater Cox zal ontmoeten en kennis kan maken met het werk van zijn organisatie. OPBRENGST Op het einde van de uitzending maakte sekretaris Frans Oudenhoven van de Stichting Venray voor Rio het voorlopige eindbedrag van 30 mille bekend. Daags na de uitzending belden diverse kijkers die de uitzending gevolgd hadden en die alsnog een gift wilden geven. Dat geld kan worden overgemaakt op de SNS bankrekening nr. 94.19.11.888 (bank gironr. 31.00.31). De reakties van het publiek waren zeer positief. De meeste mensen hadden wel meer opbrengst van de aktie verwacht. De uitzending hield nogal wat mensen thuis gekluisterd aan de buis. Die mensen kunnen alsnog een gift overmaken. Pater Cox liet via een fax weten de Venraynaren zeer dankbaar te zijn voor hun onmisbare steun. Zoals bekend steunt de Stichting Voor Rio in de Braziliaanse stad het straatkinderprojekt van pater Martin Cox. De filmbeelden, aan het begin van de uitzending, over de straatkin deren en het werk van Cox en zijn medewerkers spreken boekdelen. Venray steunt dit jaar in Brazilië de nieuwe bakkersschool voor de straatkinderen. De organisatie hoopt de komende weken nog geld binnen te krijgen waardoor het totaal bedrag kan oplopen tot zo'n 50 mille. Enkele mensen zijn naar aan leiding van de uitzending opnieuw aktie gaan voeren. Zoals de 11-jari- ge Floortje Swinkels uit Oostrum die samen met haar vriendin kersen heeft geplukt en verkocht. Ze zamelde op die manier 62 gulden in voor de straatkinderen. De Stichting Venray voor Rio hoopt dat meerde re, geïnspireerd door die informatie ve en fraaie uitzending, aktie gaan voeren of alsnog een gift overma ken. INITIATIEF De akties voor de straatkinderen in Rio is een initiatief van de werk groep Venray van de Fietsvierdaagse De Peel. De werk groep wilde op deze wijze haar 10- jarig jubileum luister bijzetten. Geïnspireerd door dit initiatief werd ook in de startplaatsen Meijel. Helmond en Deurne aktie gevoerd tijdens de fietsvierdaagse. Woensdag 5 juli stond de fiets vierdaagse dan ook helemaal in het teken van de straatkinderen in Rio. Op het drukke Schouwburgplein was onder andere een Derde Wereldmarkt, er werd vanuit Toons Bloemenshop een Rad van Avontuur gepresenteerd en er werd informatie verstrekt over het straatkinderpro jekt. Bovendien ging rond acht uur de grote SNS-luchtballon met puz zelwinnares Mariet Hendriks uit Landweert en de gebroeders Thomassen de lucht in vanaf het Henseniusplein. De uit Oostrum afkomstige voor zitter Paul Raedts van de landelijke stichting Sint Martinus, die het werk van pater Cox steunt, noemde de aktie in Venray geslaagd. Venray heeft zich van ziin beste kant laten zien', aldus Raedts naar aanleiding van de geslaagde eerste Venrayse live televisie-uitzending. heid. Vorig jaar was hij zestiende geworden. Het zou de bekroning worden voor Huib Rost en zijn trai ner John Raadschelders, van een lange zware trainingsperiode. Bij het zwemmen kon Huib Rost meteen goed weg komen. Art Kruis en Ralph Zeetsen kwamen 37 sekonden voor hem het water uit. Bij het fietsen was Ralph Zeetsen ongenaakbaar. De Europese kam pioen was te sterk voor de rest. Achter hem was veel strijd. Uit tak- tische overwegingen ging men hier niet voluit. Huib Rost kwam als vierde van de fiets op 2.50 min. Voor Huib Rost moest het bij de 10 km lopen gaan gebeuren. Langzaam maar zeker rukte hij op en haalde de ene bekende triathleet n de andere in. Hij liep zelfs in op Ralf Zeetsen, maar niet genoeg. Ie Ralph Zeetsen (Urmond) 1.53.30 uur; 2e Huib Rost' (Boxmeer) 1.56.48; 3e Jan Willem Schaar (Bleskensgraaf) 1.57.33; 4e Rinse v.d. Houwele (Leiden) 1.58.40. Door dit resultaat wordt Huib Rost in de Nederlandse selektie opgenomen en mag hij voor Nederland uitkomen in Stockholm op de Europese kampioenschappen, die daar worden gehouden op 29 en 30 juli. Huib Rost zal er niet alleen naar toe gaan. Zijn trainer, John Raadschelders zal er ook aanwezig zijn als begeleider/manager van de Nederlandse selektie Triathlon. Onder tropische temperaturen werd in de aula van de KTS voor de laat ste maal de diploma's uitgereikt aan leerlingen die geslaagd waren.Van de 99 kandidaten behaalden er 89 het diploma voor de diver se afdelingen, bovendien slaagden vijftien leerlingen voor het NIL-lasdi- ploma en vijf leerlingen behaalden deelcertificaten. In het kader van de vakantierubriek 'Waar zitten de Venraynaren in de zomer' heeft de redactie een eerste bijdrage. Een kaartje uit een onver wachte hoek. Niks Spanje of Frankrijk. Ook geen Indonesië of Amerika. Piet van Lipzig uit Vredepeel stuurde ons een ansicht uit het hoge noorden van Noorwegen. Uit Kirkenes om precies te zijn, in de buurt van de Noordkaap en de grens met Rusland. Piet is onderweg met z'n motor, een Honda 500CX uit 1980. Oplettende lezers hebben al lang begrepen dat het kaartje van de Vredepeelse motorrijder niet na de oproep in 'Peel en Maas' van vorige week is ver zonden. Piet van Lipzig stuurde ons spontaan een kaartje vanuit het Noorden. Zijn 'Groeten uit Kirkenes' bracht de redactie op het idee voor de vakantiegroe tenrubriek. Inmiddels zijn de eerste reacties op de oproep overi gens al binnen. Blijf schrijven, voor de leukste, liefste, mooi ste of anderszins origi nele kaart hebben we de vakantie een leuke prijs! Zaterdag 9 juli vond in Waarland het Nederlands kam pioenschap voor junioren van 17 t/m 20 jaar plaats. Huib Rost uit Boxmeer is daar verdienstelijk tweede geworden. De beste 100 junioren uit Nederland stonden aan de start. Alle Nederlandse toppers onder andere Ralph Zeetsen. de regerende Europese kampioen en Aart Kruis, Nederlands kampioen 1994 waren aanwezig. Voor Huib Rost, lid van Triathlonvereniging regio Venray, was dit het moment van de waar- Maar voordat tot de uitreiking van de diploma's werd overgegaan, wer den, ondanks de hitte, nog veel woorden gesproken. De heer Raedts, namens het curatorium van de KTS, memoreerde het feit dat de uitreiking van diploma's van de KTS tot het verleden zal gaan beho ren, want het volgend jaar worden er diploma's uitgereikt aan de geslaag den van het Raaylandcollege. In 1948 werden voor de eerste keer diploma's uitgereikt aan de geslaag den van de toenmalige RK Ambachtschool. 'Het diploma' aldus dhr. Raedts, 'is een waardepa pier, wat recht geeft op een verdere loopbaan. Toch is een diploma geen garantie, wel een sleutel voor de basis. Want ook in de toekomst (de konkurrentie in het bedrijfsleven is groot) zullen de beste bedrijven overleven en dat zijn de bedrijven met de beste vaklieden'. Dhr. Peeters sprak namens de Ouderraad en moest ook vast stellen dat het afscheid van de KTS niet onvermeld mocht blijven. Toch mogen de ouders trots zijn op de resultaten, want het diploma van de KTS was en is perspektief voor de toekomst. Dank aan docenten en lei ding. Namens de leerlingen werd door Mark met goed gekozen woor den dank uitgebracht, dat toch nog 87 jongens en twee meisjes dat fel begeerde diploma hadden behaald. Direkteur de Veen wilde niet onver meld laten dat de samenwerking en de medewerking die de school steeds van het bedrijfsleven heeft mogen ondervinden, niet alleen voor de mogelijkheid tot het stage lopen, maar vooral voor de financië le medewerking. Ook het afgelopen jaar heeft de school weer middelen kunnen aankopen om het onderwijs nogi beter te doen zijn. De heer Puyn, vice-voorzitter van de Industriële Club Venray (ICV), was met enige weemoed naar deze bij eenkomst gekomen, omdat het even eens de laatste keer was dat de ICV de oorkonde, legpenning en kado aan de beste leerling mocht uitrei ken. Een oorkonde voor de beste toe komstige vakman. Een leerling die karakter getoond had, uitmuntend, nooit een cijfer lager dan een zeven, met een evenwichtigheid die de nieuwe ontwikkelingen op de voet volgde en die leerling, de net die week zestien jaar geworden Freddie Kuenen uit Leunen, mocht op het podium die ereprijs in ontvangst nemen. Freddie gaat zijn studie ver volgen aan de MTS in de afdeling elektrotechniek. Maar ook de andere leerlingen die door hun inzet en gedrag beloond werden met een prijs willen wij zeker niet onver meld laten, dat waren: Michael Jeucken, Ralf Jacobs, Emil Janssen, Patrick Jacobs, Bas Frederix, Richard Cloos, Ron v.d. Burgt, Mark Duijf, Frans Toonen, Peter Nabuurs, John Franssen, Ramon Weijs en Lars van Helden. Alle geslaagden kregen een groepsfoto aangeboden door het Oudercomité. PS: Belt u ons niet voor de postzegel. Die is al vergeven! Hilsen fra Kirkenes van Piet van Lipzig en z'n Honda. Tijdens de bouwvak zijn wij geopend op ma. t/m vrij. 09.00-12.00 uur 13.00-17.00 uur De zaterdagen 15, 22, 29 juli en 5 augustus gesloten Verder wensen wij u een prettige vakantie!! Iedere zondag brunch f 21.50 p.p. Reservering gewenst WEEKMENU f 16.50 Ardenner ham met meloen Gehaktbief met uiensaus frites salade ijs of koffie KEMPWEG 2B 5801 VS VENRAY TEL 04780-80600 2 winkel-units in te renoveren winkelcentrum VELTUM5E KLEFFER Huur vanaf ƒ1.150,-- per maand excl. servicek. en BTW Oplevering +/- 1 december 1995 Inlichtingen: VHS Den Haag tel. 070 - 385 40 77 Qeheel zelfstandige KAHTOOFVPRAKTUKRUIMTE plus/minus 72 m2 V/eltumse Kleffen 62a te Venray. Gestoffeerd ƒ850,-- per maand exd. servicek. en BTW Inlichtingen: VHS Den Haag tel. 070 - 385 40 77 Voor een goed advies.... Buitenlandse Zaken "eisbureaV Kapelaanspad 12 tel. 15155 Maja Kateman-van Opbergen Miriam Thuijls-Schelbergen Brukske I Verschillende drive-in woningen Huurprijs vanaf 800,00. Brukske I en II Verschillende 3 en 4 slaapkamer woningen. Huurprijzen tussen ƒ710,00 en ƒ900,00. Belastbaar jaarinkomen: Alleenstaanden tot 23 jaar vanaf ƒ26.585,-- Alleenstaanden vanaf 23 jaar vanaf ƒ24.030,-. Meerpersoonshuishouden tot 23 jaar vanaf ƒ38.015,- Meerpersoonshuishouden vanaf 23 jaar vanaf ƒ33.264,- Ysselsteyn Immenhof 9. Bejaardenwoning met 2 slaapkamers 649,60 Woningaanvragers, die ouder zijn dan 50 jaar hebben de voorkeur bij toewij zing. Belastbaar jaarinkomen: Alleenstaanden tot 22.900,- Meerpersoonshuishouden tot ƒ30.800,- Dienst Bewoning Plataanstraat 15, 5802 EH VENRAY Telefoon 04780-81541 Bezoektijden kantoren: Horst (Stokstraat 2) dagelijks 9-10 uur di. en do. 9-12 Venray: dagelijks 8.30-17.00 uur vrij. tot 12.30 uur WONINGSTICHTING NOORD LIMBURG MAKELAARDIJ O.Z. tel.: 04780-12772 In appartementen complex boven Albert Heijn gelegen royaal maisonnette. Lift aanwezig in complex. Ind. hal met entree en trap naar ver dieping, een ruime woonkamer met balkon en aangrenzende keuken. Ruime slaapkamer. Op bovenverdieping een grote bergruimte, de bad kamer met ligbad, v.w. en w.a. en de royale slaapkamer van circa 7x3 meter. Vraagprijs ƒ169.000,- k.k. Aanvaarding in overleg. In Landweert III zijn nog enkele luxe woningen met garage te huur. Vanaf 15 juli zijn de wonin- gen te aanvaarden. Bel voor meer informatie! De laatste woning van dit project bestaande uit een 7-tal zeer royale woningen. Bouwbedrijf Cleven B.V. uit Swolgen is gestart met de bouw werkzaamheden. Alle woningen standaard v.v. bijkeuken en garage. Naar keuze 3,4 of 5 gigan tische slaapkamers. Grote badkamer met ligbad, toilet, douche en dubbele wastafel. Op de 2e verdieping ruimte voor een groot dakterras Koopprijzen ƒ258.500,- V.O.N. Bel voor meer informatie over dit project!

Peel en Maas | 1995 | | pagina 5