Soms iets te realistisch' Evenementenkalender MG's doen Venray aan REGIOKALENDER Jeugdfanfare BMB weer naar Luxemburg Gimsel Natuurvoeding de smaak van de toekomst! Voorselektie veulenveiling in Ysselsteyn Luikse markt Broekhuizenvorst Bibliotheek- nieuws Wereldwinkel Venray 't Podium 4 jaar PEEL EN MAAS Donderdag 29 juni 1995 - Pagina 3 Venrayse agenten spelen rol in krakersfilm Twee Venrayse politieagenten spelen een -figuranten-rol in de film 'De advocaat van de Hanen' van regisseur Gerrit van der Eist, die is gebaseerd op de dood van kraker Hans Kok, in 1985. Afgelopen weken togen Harrie Koekkoek en Jos van Ballegooy (beiden 38 en hoofdagent) naar Amsterdam voor de opnamen van de krakersrellen, die na de dood van Kok Amsterdam in rep en roer brachten. Samen met tiental len andere politiemensen uit heel Nederland stonden ze tegenover (ex-)krakers. Met stenen van rub ber en wapenstokken van schuim rubber. Maar soms werd het iets te realistisch... Het idee om te figureren in de film komt van Harrie Koekkoek. Hij zag in het blad van z'n politievak- bond een oproep van de producent. Voor de film zocht hij echte agen ten, met ME-ervaring, om geloof waardig en authentiek over te komen. "Dat leek me wel wat", ver telt hoofdagent Koekkoek, die ver volgens collega Van Ballegooyen polste. Die had er wel oren naar. "De film eens van de andere kant zien", motiveert hij z'n 'ja' van des tijds. Van enige terughoudendheid om te spelen in een film over een situ atie waaraan politie en ME niet alle maal even graag herinnerd worden hadden de Venrayse agenten geen last. "De politie laeeg aanvankelijk wel de schuld, maar later is komen vast te staan dat Hans Kok door een andere oorzaak is komen te overlij den". Voor Harrie en Jos dus geen beletsel, net zo min als voor de korpsleiding van Limburg Noord. Behalve de beide Venraynaren figu reerden ook enkele leden van dis trict Venlo in de film. De korpschefs van Amsterdam en Utrecht dachten daar toch iets anders over: hun agen ten mochten geen rol spelen in de krakersfilm. PERFECT Terug naar de film, waarin een beeld geschetst wordt van de roerige krakersjaren in Amsterdam en tevens getracht wordt de ware toe dracht rond de dood van de kraker uit de doeken te doen. Eind juni reisden de beide agenten voor het eerst af naar de hoofdstad. Daar :kwamen ze vooral onder de indruk van de perfecte organisatie rond de opnamen. "We moesten ons 's mor gens om zeven uur bij een gebouw melden. Daar lagen de kleren klaar, we konden koffie drinken en we kregen instructies. Om acht uur begonnen de opnamen",, vertelt Harrie Koekkoek. Ook de rest van de dag zorgde het cateringbedrijf dat de acteurs en de figuranten niets te kort kwamen. Broodjes, koffie en een drie gangen diner. Ook over de opnamen niets dan lof van het duo. De beide politie agenten hebben natuurlijk meer dan genoeg voorbeelden gezien hoe politiewerk op een weinig geloof waardige manier in beeld wordt gebracht. Daar hebben ze bij 'De advocaat van de Hanen' niets van gemerkt. Elk detail klopte. "We dra gen precies de kleding die we in tijd droegen. Tot aan het keelbandje toe. Dat is inmiddels verboden", zegt Jos. "We gebruiken ook nog de oude wapenstok". TE GELOOFWAARDIG Van schuimrubber dan, want voor de geloofwaardigheid wordt er echt op los geslagen. Om verwondingen te voorkomen zijn de stenen van rubber, zitten de ME-ers in hun -ori ginele- beschermende kleding en zijn hun wapenstokken van zacht materiaal. Omwille van de geloof- wgardjghheid zatep er tyissen de., figuranten ook een aantal sympathi santen uit krakerskringen. En dat merkten de Venrïyse "agenten, dié beiden een plaatsje hadden in de Jos van Ballegooyen en Harrie Koekkoek in het ME-peloton tijdens een scene: de ME-ers moeten een brug afschermen om te voorkomen dat protesterende krakers het hoofd bureau van politie bereiken. voorste linie van het ME-peloton. "De echte mikten met hun rubber stenen op de lichaamsdelen die niet beschermd waren", zegt Harrie. "Maar dat hadden we snel in de gaten, dus die kregen buiten beeld van de camera wel een tik", grinnikt hij. "Afgelopen zondag zijn twee mannen van de set verwijderd. Ze waren bezig om stenen uit de grond te halen om ons daarmee te bekoge len", vervolgt hij. Maar dat waren incidenten, verder zijn de beide Venrayse dienders bij zonder goed te spreken over hun eerste ervaring met het medium film. Ze zijn dan ook benieuwd naar het resultaat. Dat laat helaas nog wel even op zich wachten. "Eind augus tus zijn de laatste opnamen, daarna wordt gemonteerd en in februari 1996 is pas de voorpremière. Daarvoor zijn we allemaal met onze partners uitgenodigd". Daarna zit de filmcarrière van Koekkoek en Van Ballegooyen er waarschijnlijk op. "Het was puur voor de lol", zegt Jos. "We krijgen bij de politie wel min- der dan we verdienen, maar we hoe ven nog niet voor 50 gulden bij de film", lacht hij. Het duo voor de ME-bus in Venray. 16 juli: 12.00-01.00 uur Iron-man; ééndags wielerevenement met muziek, gemeenschapshuis De Brink, Leunen. 30 juli: 11.00-18.00 uur Auto Speedway, circuit De Peel. Tot en met 30 juli in galerie De Lochting, Laagheidseweg 16, expositie diverse kunstenaars. Open zaterdag en zondag van 13.30 tot 17.30 uur. Op alle donderdagen in de maand juli zomeravondbridge voor liefhebbers en clubleden in de Kiosk, Brukske, van 19.30 tot 23.00 uur. Expositie in het Oorlogsmuseum in Overloon tot 20 sept. Kleding op de bon i.s.m. Libelle; bijzondere kleding, gemaakt en samengesteld met veel creativiteit, van particuliere bezitters. T/m half sept. iedere woensdag Wandeling door de Peel met demonstratie turfsteken. Start 13.15 uur rotonde Heidsepeelweg in Ysselsteyn. Iedere maandag t/m zaterdag van 14.00-16.00 uur Openstelling Grote Kerk/St. Petrus Banden kerk. T/m 12 sept. iedere dinsdag 13.30 uur stadswandeling o.l.v. een stadsgids. Allerleisalade v Licht verteerbare Jjgroentesalade. Heerlijk dop brood of toast. I 330 gr 5.98 Appel-aardbeien-diksap 24 appels en 120 aardbeien in één fles, zonder toevoegingen. Zakje met wit poeder... Zaterdagmiddag werd de politie in kennis gesteld dat in de wegberm langs de Jan Poelsweg in Ysselsteyn een zakje lag met wit poeder. De vinder, een inwoner van Ysselsteyn, dacht dat liet witte poeder drugs konden zijn. De politie kwam ter plaatse en vond het zakje. Het bleek een boterhamzakje met witte poe dersuiker te zijn. Toch werd de vin der bedankt voor zijn oplettendheid. Inbraak in personenauto In de vroege morgen, vorige week woensdag, ging het alarm af van de personenauto van een 24-jarige Venraynaar, die voor zijn woning aan de Eikenlaan geparkeerd was. Hoewel de politie direkt in kennis werd gesteld door twee buurtbewo ners, nad de dader kans gezien de radiocassettespeler er uit te halen. Voor de eigenaar een schadepost van ƒ500,-. In paardensportcentrum Sonwil vindt op 17 juli omstreeks 10.00 uur de voorselektie plaats van de grote veulenveiling te Liessel. Deze vei ling is op 11 augustus en om hier voor toegelaten te worden dienen de ingeschreven veulens geselekteerd te worden door de selektiecommis- sie. De merries met veulens uit Noord-Limburg komen dus op 17 juli naar Ysselsteyn en worden hier op afstamming (KWPN) en exteri eur geselekteerd. De entree is gratis. Tevens is er op 22 juli weer een paardenmarkt. De markt vair juni jl. was een groot sukses. Mede door de verloting van de pony Speedy. Hij is gewonnen door dhr. Vorstermans uit Horst. Dhr. Kraus kreeg de extra prijs: een paardenverzorgset voor de grootste aanvoer. Totaal waren 63 paarden/pony's, vier geiten en twee schapen. Op 22 juli is er nog één maal een echte pony te winnen! Weer 61 bekeuringen bij de Diepeling Het afgelopen weekend werden weer kontroles gehouden op de wegen rond de Diepeling, waar een parkeerverbod van kracht is. Bij die kontroles werden 61 automobilisten bekeurd, waarmee het totaal bekeu ringen de 100 heeft overschreden. Een woordvoerder van de politie verklaarde ons desgevraagd dat de politie zal blijven doorgaan met kontroles op het parkeerverbod ter plaatse. Op het Tienrays gedeelte, op een afstand van 300 meter van de Diepeling, geldt geen parkeerver bod en daar wordt bumper aan bum per geparkeerd. Op zondag 23 juli houdt MG- TTÓ, department South, een toer tocht die start in Venray. Vanaf 11.30 uur wordt er verzameld bij hotel Asteria waarna er tussen 12.00 en 12.30 uur gestart wordt voor een toertocht door het Noordlimburgse en Oostbra-bant- se Peellandschap. Een rustpauze is ingelast bij restaurant De Kooy in Wanssum en de tocht eindigt bij herberg De Morgenstond in Griendtsveen. MG-TTO staat voor MG T Type Owners en is een van de drie MG clubs, die in Nederland van het roemruchte Engelse merk bestaan. De T-types omvatten een aantal modellen van MG welke tussen 1936 en 1955 zijn gebouwd. De clubleden hebben behalve hun hobby en de vele uren plezier die ze eraan hebben, als doelstelling het in stand houden en restaureren van het merk MG. De historie van MG gaat terug tot 1924 toen Cecil Kimber als ver koopleider van Morris Garage LTD de opdracht van zijn baas kreeg om een auto te ontwerpen. De eerste auto's die gebouwd werden bereik ten al snelheden die opliepen tot 95 km per uur. Voor die tijd een niet te evenaren snelheid. Dat de ontwikke lingen zeer snel gingen laat zich afleiden uit het gegeven dat in 1931 met het model EX 120 opnieuw een snelheidsrekord werd verbroken. De snelheid die toen behaald werd bedroeg 165,9 km per uur. In 1939 was de firma uitgegroeid tot een merk dat zijn naam alle eer aandeed. De produktie was bijna verdrie voudigd en de bereikte wedstrijds- uksessen wezen op een veelbeloven de toekomst. De toenemende produktie noodzaakte het bedrijf om te zien naar nieuwe fabrieksgebou wen welke gevonden werden in Abington in Berkshire. Overwegend waren deze auto's als tweezits sport wagen uitgevoerd die een enkele keer werd uitgebreid met een vier- zitsmodel. De basis van de auto's bestond uit gelaste chassis waarop een geraamte werd gebouwd (de zogenaamde 'kuip') gemaakt van essehout welke vervolgens weer voorzien werd van veelal met de hand gezet plaatwerk. Dit principe voor de opbouw van de auto heeft men gebruikt tot begin jaren '50 waarna men overgescha keld is op produktie van modernere, zelfdragende carrosserieën. Bij het restaureren van deze auto's komt het oude ambachtelijke hand werk voor het maken van de houten frames met handgezet plaatwerk weer naar voren. Puur enthousiasme van veelal MG-fanaten heeft er toe geleid dat er op kleinschalige basis weer op authentieke wijze wordt geproduceerd en gerestaureerd. Behalve natuurlijk in Engeland zelf wordt er in landen als Denemarken, België, Zwitserland en Nederland veel gedaan om het merk MG in stand te houden. Een positieve bijkomstigheid is dat door de vele en goede restauraties welke doorgevoerd worden de kwaliteit van de auto's welke er nog zijn, steeds beter wordt. In 1936 werd opgestart met de produktie van de eerste T-types. Afzetgebied was vooral Engeland zelf en Amerika. In Nederland wer den nauwelijks MG's verkocht. Zoals bekend liet de Tweede Wereldoorlog ook Engeland niet ongeroerd. De fabriek werd ont ruimd en ingericht als toeleverings- en reparatiebedrijf van oorlogsmate riaal. In 1945 werden de vooroorlogse ontwerpen weer van de zolder gehaald, ontdaan van de stof en zo was men in staat om precies vijf weken na beëindiging van de oorlog de produktie van een nieuw model, de TC. te starten. Oktober '45 had men reeds 80 stuks geproduceerd. Toen in 1949 de produktie van de TC werd gestopt waren er zo'n 10.000 stuks van gebouwd. Behalve de T-types werden in de jaren '50 tot '70 ook nu een aantal andere model len ontwikkeld welke echter gere kend naar aantallen veel minder belangrijk waren dan de T-types. In 1955 werd de eerste moderne MG ontwikkeld en op de markt gebracht, de MG-A. Deze auto had niet alleen een zeer modem uiterlijk, maar werd gebouwd volgens de laatste stand van de techniek, zelf dragende carrosserie. De MG-A kan qua vormgeving zelfs heden ten dage nog konkurreren met de hedendaagse sportwagens. Tot 1962 werd dit model in produktie gehou den en het aantal geproduceerde auto's bedroeg 101.000. De MG-B is het meest bekende model van MG. Tot 1981 in produk tie geweest in een aantal varianten zowel met 4 cilinder als 6 cilinder motor. Het totale aantal wat gepro duceerd is van dit type bedraagt 143.700. Deze auto ziet men ook in Nederland nog veelvuldig rijden als open tweezitter. MG vestigde een langdurige tradi tie met het op de markt brengen van snelle sportwagens die iedereen zich kon veroorloven. Helaas is er in 1981 een einde gekomen aan het roemruchte MG uit Abington in Engeland doordat de poorten wer den gesloten en de fabriek op hield te bestaan. De hedendaagse auto-industrie (Engels met Japans kapitaal) heeft het afgelopen jaar weer een moder ne MG sportwagen op de markt gebracht, gebaseerd op de historie en bekendheid van het merk MG. Zeker een voortreffelijke auto, maar het zal voor iedereen duidelijk zijn dat deze auto voor de echte MG lief hebber geen echte MG is. Zondag 16 juli vindt in Broek huizenvorst, rond de kerk een grote Luikse markt plaatsvinden. Tussen 10.00 en 18.00 uur bieden kooplie den hun waren^n. Ook diverse particulieren geven die dag acte de presénce en bieden hun oude, gebruikte en tweedehands spulletjes ter verkoop aan. Op het kerkplein is bij de tap vanaf circa 13.00 uur een gezellig amusementsprogramma met o.a. discjockey Pascal en zangeres Yvonne. De entreeprijs voor bezoekers bedraagt drie gulden per persoon; 65-plussers betalen evenals de jeugd van 13 t/m 16 jaar twee gulden; kin deren t/m 12 jaar gratis. Inlichtin gen: tel. 045-324112. In de Peel en Maas Regiokalender vindt u een korte opsomming van evenementen en aktiviteiten uit een wijdere regio, waaraan wij in onze redactionele kolommen geen uitgebreide aandacht kunnen schenken. Zaterdag 1 t/m woensdag 19 juli: Kasteeltuinen Arcen. Van 1 tot 19 juli tentoonstelling 'Rozen op het podium'. Openingstijden Kasteeltuinen van 10.00 tot 18.00 uur. Entreeprijs ƒ16,- voor volwassenen, ƒ8,- voor kinderen van 4 tot 14 jaar. Kinderen tot 4 jaar gratis toegang. Vrijdag 7 t\ïn zondag 16 juli: Manifestatie 'Bloem Tuin' op landgoed Velder in Liempde. Ruim 8000 m2 modeltuinen, bloemen- en plantenshows, tuinaccessoires, bonsai demonstraties. Tevens expositie van antieke koetsen en rijtuigen en moder ne kunst. Landgoed Velder is bereikbaar met de auto via de A2 en er stopt een trein voor de ingang. Voor inlichtingen: Bloem en Tuin Evenementenburo. Nuenen. tel. 040-831231 of 08383-6688. Maandag 10 juli t/m zondag 3 september: Kinderen bouwen in Openluchtmuseum Arnhem. Kinderen kunnen onder begeleiding aan de slag met traditionele bouwtechnieken. Elke dag van 10.30 tot 12.30 uur instructie en van 14.00 tot 16.00 uur zelf doen. Voor info: 085-576100. Zaterdag 15 en zondag 16 juli: Up -en downhillwedstrijd voor mountainbikes op de Wilhelmina Steenberg in Landgraaf. Aanvang zaterdag 09.00 uur. zondag vanaf 10.30 uur. Voor info: ATB-club Discovery, tel. 045-318902, 325965 of 326605. Maandag 7 t/m vrijdag 11 augustus: KNVB Jeugdvoetbalweek in Horst. Deelname van bijna 1800jeugdvoet ballers. Donderdag 17 t/m zondag 20 augustus: Festiviteiten rondom Oogstcorso Kronenberg. Met optredens van De fWlBhl—ÉÉÉpÉpip— ing van Zilveren VI» Zaterdag 19 augustus: Nachroave. Sef Diederen. Zondag Oogstcorso, rodeo op Duitse stieren en uitreiking van Zilveren Vlegels aan Frits Spits en Ben Verdellen. Kennedy mars Melderslo. Start om 22.00 uur. Rondom de mars (80 km) worden verschillende andere activiteiten georganiseerd, onder meer fiets en wandeltochten. Voor info: W. Poels, Locntstraat 21, Melderslo. tel. 04709-83877. Zaterdag 19 en zondag 20 augustus: Open Nederlandse Koi-dagen. Show in Kasteeltuinen Arcen van Japanse sierkarpers. I.s.m. Nishikigoivereniging Nederland. Openingstijden Kasteeltuinen van 10.00 tot 18.00 uur. Entreeprijs ƒ16.- voor volwassenen. ƒ8,- voor kinderen van 4 tot 14 jaar. Kinderen tot 4 jaar gratis toegang. Een keuze uit de nieuwe studieboe ken. Eeuwlingen. Tien interviews met Nederlandse mannen en vrouwen die in 1994 ouder dan honderd jaar waren. Green, Pamela. Lieve kinderen. Een moeder zoekt in Egypte naar haar drie ontvoerde kinderen. Jans, L. Dode bomen, levende bos sen. Beschrijving in woord en beeld van de Nederlandse natuurbossen. Kanovaren. Materialen en technie ken. Limann, Otto. Televisietechniek. Monroe, Robert A. De Ultieme reis: astrale ervaringen. De auteur vertelt over zijn ervaringen met bui- tenlichamelijke reizen. Morgan, Malo. Australië op blote voeten. Een Amerikaanse vrouwelij ke arts maakt onder vaak extreem moeilijke omstandigheden een trek tocht met 60 Aboriginals door het Australische binnenland. Stevens, David. Een tuin oin in te wonen. Richtlijnen in woord en beeld voor het inrichten van een tuin. Yerden, Ibrahim. Trouwen op z'n Turks. Verslag van een onderzoek onder Turkse jongeren in Nederland, waarbij onder meer zaken als partnerkeuze, religieuze overtuiging, verlovingstijd en bruidsprijs aan de orde komen. Boeken Wie bezig is alles te regelen voor de vakantie denkt vast ook aan vakantieboeken. Wereldwinkel Venray heeft allerlei soorten pockets o.a. in de Geuzen-, Rainbow- en Novib-reeks. Om er een paar te noe men: Maya Angelou: Ik weet waar om gekooide vogels zingen (1969, VS). Dit is een autobiografie en speelt in het zuiden van de Verenigde Staten in de periode net voor WO II. Huiveringwekkend is de minachting en onderdrukking t.a.v. de zwarte bevolking en fantas tisch is de geestelijke kracht vooral van de vrouwen om zich staande te houden. Deze roman is de eerste van een reeks van vijf. Tahar Ben Jelloun (1981, Marokko): Gebed voor de afwezige. Twee zwervers en een jonge ex- prostituée ondernemen een pel grimstocht naar een heiligdom in het zuiden van Marokko, op zoek naar hun verloren identiteit en de essentie van de Islam. Dit boek ts van een sprookjesachtige schoon heid. het neemt de lezer mee naar een land waar verhalenvertellers een belangrijke plaats in de samenleving innemen. Amin Maaloof (1984, Libanon): Rovers, Christenhonden en vrou- wenschenners. Het boek behandelt de invloed van de kruistochten op de Arabische wereld. Nagieb Mahfoez (1961, Cairo): De dief en de honden. Roman over de problemen van de modale Egyptenaren in de chaotische, cor rupte maatschappij. Zhang Jie (1984. Peking): De lief de moet niet vergeten worden. Een 30-jarige Chinese vrouw worstelt met de vraag of ze moet touwen met de man met wie ze een verhouding heeft. De meeste pockets kosten tussen ƒ10,- en ƒ15.-. De schrijvers/sters komen uit de hele wereld. Haal de wereld in huis met een boek van de Wereldwinkel. Behalve romans zijn er ook reisboeken, kookboeken, lan- denreeksen van de Novib en kinder boeken. Kom eens vrijblijvend een kijkje nemen in de Wereldwinkel, geves tigd in het pand Henseniusstraat 3a. De Wereldwinkel is geopend: maan dag van 12.00 tot 18.00 uur: dinsdag t/m donderdag van 10.00 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 18.00 uur; vrij dag van 10.00 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 21.00 uur en zaterdag van 10.00 tot 17.00 uur. Vlag ujt, winkel open! Tijdens openingstijden is de winkel telefonisch te bereiken onder nr. 88571. Op zondag 16 juli bestaat café 't Podium alweer vier jaar en dit wil het café natuurlijk vieren. In deze vier jaren zijn er voor jong en oud flink wat aktiviteiten georganiseerd, bijvoorbeeld het Nakse Dakrame festival, de Kerstshow, Amster damse avonden en de Podium-fees ten. Regelmatig zijn er livebands te zien. Het optreden van CCC ine. was hiervan absoluut een van de hoogtepunten. Wat de toekomst betreft wordt het café binnenkort verrijkt met een terras in het park tegenover. Zondag staat het café weer in het teken van live muziek. De groep Oliver komt op veler verzoek weer naar het Podium en verzorgt een spetterend live-optreden. Met enkele leden van ex-Zinatra in hun gelede ren, brengt de groep covers van onder meer Queen en Bon Jovi. Stevig werk dus. De aamvamg is 20.00 uur en de entree is vrij. ZONDAGSDIENST HUISARTSEN Weekenddienst voor de patiënten van M. van Hel. R.E. Gabeler, Th. Lankvcld. H. Schraven en J. Witteen: R. GABELER Allegrostraat 43, tel. 82824 Weekenddienst voor de patiënten van P. Corver. G. van Loon. E. de Muinck Keizer. A. Cocncn. F. Schmeetz. D. Vcrcautcrcn. J. de Vocht en M. v.d. Acker J. de VOCHT Henseniusstraat 13a, tel. 81878 Weekenddienst voor de patiënten van dkt. Keijzer en dkt. Van Dongen: Dkt. Van DONGEN Past. Jeuckenstraat 6, America tel. 04764-1707 vrijdag 18.00 tot zondag 24.00 uur. Voor spoedeisende gevallen kunt u op de genoemde data bij de genoemde doktoren terecht: %'s morgens van 10.00 lot 11.00 uur 's middags van 17.00 tot 18.00 uur ZIEKENVERVOER Tel. 077-575757 ONGEVALLEN Tel. 06-11 WEEKEND- EN NACHTDIENST VENRAYSE APOTHEKEN DE MONNIKSKAP Paterslaan 2, tel. 80140 van vrijdagavond 18.00 uur tot vol gende weck vrijdag. Openstelling: zaterdag van 10.00 tot 12.00 uur en van 17.(X) tot 18.00 uur zondag van 10.00 tot 11.00 uur. Verder alleen voor spoedgevallen (via het nachtluikje) TANDARTSEN WEEKENDDIENST VENRAY-YSSELSTEYN Voor spoedeisende gevallen uitsluitena na telefonische afspraak neemt waar: H. JANSSEN, tel. 87273 WEEKENDDIENST DIERENARTSEN DIERENARTSENPRAKTIJK VENRAY Oude Oostrumseweg 26 tel. 81336 of 86457 E.M. Ruymbeek. J.M. van Winden, W.H. de Vocht, R.C. Goedegebuure, V. Geurts. R. Eelderink en G. Gelling E. RUYMBEEK en R. EELDE RINK DIERENARTSENPRAKTIJK OOSTRUM W. LOON EN Mgr. Hanssenstraat 42, Oostrum tel. 82690 /■tuerdag en zondag van WEEKENDDIENST VERLOSKUNDIGEN voor de praktijken van mevr. Raaymakers, mevr. Van Eertcn, mevr. Tiggeloven en mevr. Vermazcren A. RAAYMAKERS Horst, tel. 04709-86538 vanaf vrijdag 12 uur tot maandag 8 uur WEEKDIENST VERLOSKUNDIGEN De weekdienst van de praktijk van mevr. Van Eerten en mevr. Tiggeloven worden vanaf maandag 8 uur tot vrij dag 12 uur waargenomen door: T. TIGGELOVEN Blauwververstraat 30, tel. 82411 Afspraken maken 's middags tussen 18.00 en 19.00 uur, tel. 13727 Zaterdag 15 juli is het weer zover. Ruim vijftig jongens en meisjes uit Broekhuizen. Maashees en Broek huizenvorst verenigd in de Jeugd fanfare BMB gaan op concertreis naar Luxemburg. Er zal een week gelogeerd worden in de jeugdher berg in het prachtige plaatsje Vianden. Om de overgang naar de fanfares zonder veel problemen mogelijk te maken start men elk jaar na de grote vakanties met een Jeugdfanfare in een geheel nieuwe bezetting. Na ongeveer een jaar hard oefenen is men zover dat men een mooi stuk muziek ten gehore kan brengen. De muzikale afsluiting van het muziekjaar bestaat meestal uit een concertreis naar Luxemburg gedu rende een week. Ook dit jaar is men zover dat een mooi programma gespeeld kan worden om de toeris ten én de Luxemburgse inwoners zelf te vermaken. Het muziekpro gramma bestaat uit bekende en min der bekende stukken zowel populair als licht klassiek. Elke dag worden er één of twee concerten gegeven. Deze concerten vinden plaats in de bekende toeristenplaatsen zoals Echternach, Luxemburg-stad, Ettel- bruck, Vianden. Clervaux. Trois- vierges, terwijl er ook een muzikaal uitstapje wordt gemaakt naar het Duitse Bollendorf. Op de heenreis wordt er ook een concert gegeven in Coo in België in het park bij de watervallen. Tussendoor blijft er gelukkig nog voldoende tijd over om zich te ont spannen. Afhankelijk van het weer zal het onder meer kunnen bestaan aan bezoeken aan hel Mullertal, zwemmen, midgetgolfen, enz. Vrijdagavond 14 juli zal de Jeugdfanfare nog een concert geven in Broekhuizenvorst. Eerder gebeur de dit al in Maashees en Broek-hui- zen. Het vertrek is gepland op zater dag 15 juli, de terugkomst op zaterdagavond 22 juli. Mocht u toe vallig in die week in Luxemburg verblijven en u hoort dan fanfare muziek. let dan even extra op, mis schien zijn het de jeugdige muzi kanten van de Jeugdfanfare BMB onder leiding van dirigent John Gubbels uit Lottum.

Peel en Maas | 1995 | | pagina 3