OPRUIMING berden 50% L!l7£ CDSK)@(Mr in prijs verlaagd Wildwaterbaan trekker kermis Face-lift winkelcentrum Veltum Conflict gemeente en MMSK over huur grond n°ofdgerech«TeZhdeni J Defesche was burgervader korting 2 HALEN 1 BETALEN Asteria Ven ray's Wijnhuis WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMGEVING Dameskleding herenkleding kinderkleding MODEHUIS ini v.d. Leur DONDERDAG 13 JULI 1995 Nr. 28 HONDERD ZESTIENDE JAARGANG Tel. 04780-11510 PEEL EN MAAS UITGAVE: VAN DEN MUNCKHOF B.V. - DRUKKERIJ/UITGEVERIJ Grotestraat 68 - Postadres: Postbus 1, 5800 AA Venray - Tel. 04780-82727/Fax 10916 Advertentieprijs: 0,37 p. mm (excl. btw) - Abonnementsprijs per halfjaar 15.50 Abonnementsprijs buiten de regio 22,50 (uitsluitend bij vooruitbetaling) VENRAY 60 attrakties op kermis Venray Op vrijdag 4 augustus, om 16.00 uur verricht wethouder De Loo op het Raadhuisplein de officiële ope ning van de kermis. Deze opening zal plaatsvinden bij de spektakulair- ste attraktie dit jaar in Venray: 'The Jurassic River', een wildwaterbaan van 42 meter lengte. Na de openingshandeling zullen wethouder De Loo en enkele geno digden een rondgang maken over het kermisterrein dat zich uitstrekt over het Schouwburgplein, Henseniusplein. Grote Markt, een gedeelte van de Raadhuisstraat en het Raadhuisplein. In totaal worden weer 60 attrak ties geplaatst. Naast de Jurassic hele mooie prijzen zijn te verdienen. De kinderen kunnen vrijdags vanaf half drie een gratis ballon komen ophalen op het Raadhuisplein. Vanaf heden kunnen de kaartjes voor deze wedstrijd ook gratis worden afge haald bij het ANWB/VVV-kantoor aan de Grote Markt in Venray, bij de bibliotheek of bij de receptie van het gemeentehuis. Vrijdagavond zullen tussen 19.00 en 21.00 uur Mickey Mouse en zijn vriendjes de kermis bezoeken. Terwijl zij lekkers uitdelen kan iedereen met deze stripfiguren op de foto! Maandagmiddag vindt de kennis markt weer plaats op de River op het Raadhuisplein wordt de Terminator geplaatst, er staat een spookhuis van drie verdiepingen, de Break-Dance op kruising Raadhuisstraat/Stationsweg, er is een speciaal kinderhoekje ingericht op het Raadhuisplein. Hier staat de Dragon (mini-achtbaan), een mini- scooter en de Flying Dutchman. In de Raadhuisstraat staan diverse eet- zaken en balspelen waaronder het familiespel de Kamelenrace. Op de Grote Markt staat dit jaar weer de super-autoscooter en de Spin-Ball. Deze Spin-Ball was vorig jaar een topper op de Tilburgse ker mis. Op het Henseniusplein staat de Tornado. In twee grote schuiten zwieren de mensen op een hoogte van 25 meter over de kop de lucht in. De bekende lotenverkoop en de foto-schietsalon ontbreken natuur lijk niet. De Turbo-Polyp staat dit jaar op de kop van het Schouwburgplein, daarnaast de poffertjessalon en natuurlijk niet te vergeten het Lunapark van de wel bekende Chris Reemer. PROMOTIE Zoals elk jaar vinden ook weer diverse promotie-aktiviteiten plaats. Vrijdag om 16.00 uur geeft wethou der De Loo het officiële startsein voor de ballonwedstrijd waarmee op uw 2e afdruk Alleen bij ontwikkelen en afdrukken van uw hele kleurenfilm 1 UUR FOTO SERVICE Rfoto I video Patersstraat 10, Venray. tel. 04780-84485 Julianasingel. Ook is op de maan dagmiddag speciaal aan de kleintjes gedacht. Om 14.00 uur geven de clowns Enrico en Laila een voorstel ling met hun Comedycar, op het ter rein nabij de Rabobank (Merseloseweg). Na afloop zullen ze met de kinderen over de kermis terreinen rondtrekken. Op het Schouwburgplein staat een schminkstand waar de kinderen zich gratis kunnen laten schminken. VUURWERK EN LOTERIJ Dinsdagavond vanaf 22.00 uur wordt vanaf het sportveld aan de Raadhuisstraat het grootse Vènrayse kermisvuurwerk afgestoken. Tijdens de slotdag van de kermis, woensdag 9 augustus, om 20.30 uur vindt de trekking van de grote ker- misloterij plaats. De hoofdprijs is een tiendaagse reis voor twee perso nen naar Benidorm. gesponsord door ons plaatselijk touringcarbe- drijf Van Ham Reizen Venray. Andere grote prijzen die dit jaar worden verloot zijn onder andere een KTV, magnetron, mini-set, koelkast, CD-speler, levensmidde lenpakketten en tien Limburgse vlaaien van de plaatselijke bakker Pierre Pijpers. Loten voor deze lote rij krijgt men gedurende de kermis dagen zo lang de voorraad strekt gratis bij de kassa's van alle attrak ties bij aankoop van een kaartje. Lokale Omroep Venray verzorgt dagelijks van 16.00 tot 22.00 uur live radio-uitzendingen vanaf de kermispleinen. Alle promotie-aktiviteiten worden betaald uit het promotiebudget dat door de exploitanten beschikbaar wordt gesteld. De openingstijden van de kermis zijn: vrijdag van 16.00 tot 01.00 uur; zaterdag van 10.00 tot 01.00 uur; zondag van 13.00 tot 01.00 uur; maandag, dinsdag en woensdag van 10.00 tot 01.00 uur. De tarieven voor grootvermaakza- ken zijn vastgesteld op het maxi mum bedrag van 2,50 per rit (met uitzondering van de wildwaterbaan ƒ3,-). De tarieven voor kinderzaken zijn vastgesteld op het maximum bedrag van ƒ1,25 per rit. Meer winkels met gezicht aan de voorkant I! ■■Mi Vastgoedmaatschappij VHS uit Den Haag, sinds 1 mei van dit jaar eigenaar van het winkelcentrum in Veltum, wil het centrum nog voor de winter opknappen. Het gaat om een operatie waarbij het achterstallig onderhoud wordt weggewerkt en het aanzicht van het winkelcentrum wordt verbe terd. Als de plannen allemaal doorgaan is met de face lift voor het winkelcentrum ongeveer een miljoen gulden gemoeid. "We willen er een vriendelijk winkelcentrumpje van maken, dat er netjes uitziet en er weer aan aantal jaren tegen kan", zegt VHS-woord- voerder Hofstede, die het project onder z'n hoede heeft. Centraal in de plannen staat de verplaatsing Van de voorkant van het centrum naar de Veltumse Kleffen. Daar krijgt slager Oomens gezelschap van zowel bak ker Cuijpers als van supermarkt Cl000. Met de bakker is VHS zo goed als rond. Cuijpers draait eigen lijk de zaak 180 graden om. In de huidige bakkerswinkel staat de Turkse winkel gepland. Met ondernemer Van Hout van C1000 en diens baas, groothandel Schuitema, is VHS nog niet rond. "Schuitema heeft een meer ingrij pende visie dan wij, maar daarvoor hebben we eenvoudigweg geen geld", zegt Hofstede. In de plannen van de projectontwikkelaar breidt Cl000 uit tot bijna 900 m2 verkoo poppervlak en krijgt de supermarkt twee ingangen: eentje aan de Veltumse Kleffen en eentje binnen in het winkelcentrum, ter hoogte van het Chinees restaurant. Hofstede beklemtoont dat de opknapbeurt voor het centrum door gaat, ook al zouden VHS en Cl000 niet tot overeenstemming komen. Volgens de woordvoerder van de Haagse vastgoedmaatschappij zijn de vooruitzichten echter gunstig. Bij een nieuwe overeenkomst zal de supermarkt in elk geval wel een andere huurprijs moeten gaan beta len. "Het prijsniveau van nu is van voor de oorlog", zegt Hofstede, die een stevige verhoging aankondigt. PARKEERPLAATSEN Voor het overige worden de entreepartijen en de hele omgeving van het centrum opgeknapt. De spoorbielzen (zie foto) verdwijnen en aan de Veltumse Kleffen komt een brede trap. Alle gebouwen krij gen een frisse witte kleur en de bes trating in en rondom het centrum wordt vervangen. VHS gaat de gemeente vragen om de parkeerha vens aan de zijkant van het centrum door te trekken naar de voorzijde van de winkels. Ook wat extra ver lichting voor het winkelcentrum is wenselijk en verder vraagt de pro jectontwikkelaar de gemeente om het groen op de hoek van het cen trum op te ruimen in verband met de parkeerhavens en de nieuwe lokatie van de bakker. Op dezelfde hoek kan mogelijk een losstaande kiosk worden geplaatst, geschikt voor bij voorbeeld een bloemenzaakje. VHS heeft wel overleg gevoerd met de gemeente Venray, maar heeft nog geen vergunningen aange vraagd. TE HUUR In het vernieuwde winkelcentrum zijn, behalve de kiosk, nog twee winkelunits niet verhuurd. VHS zoekt nog huurders voor de ruimte waar nu de Turkse winkel is geves tigd en voor de plek van de dit jaar vertrokken stomerij. Ook het kan toortje op de bovenverdieping van het winkelcentrum is nog te huur. De gemeente en MMSK St. Petrus Banden kunnen het maar niet eens worden over de voor waarden van een huurovereen komst. Als sinds 1993 zijn beide partijen aan het stoeien over de huur van de grond waarop het muziek- en showkorps -na 37 jaar- haar eerste eigen onderko men heeft. Het bestuur van St. Petrus Banden heeft problemen met de huurtermijn en met de standaardbepaling dat alleen onderverhuurd mag worden mits de huurder -de gemeente- daar voor toestemming geeft. Die bepa lingen maken het voor de vereni ging onmogelijk om het gebouw te te exploiteren. St. Petrus Banden wil graag een beheerstichting oprichten die het gebouw ook aan andere clubs met ideële doelstel lingen wil verhuren. Daarom heeft de vereniging het college gevraagd om uitstel van het teke nen van de huurovereenkomst die vorig jaar al werd gesloten. Ondertekenen hoeft het korpsbe- stuur pas na de vakantie. Zelden was MMSK St. Petrus Banden zo trots als op 3 juli 1994. Toen betrokken de muzikanten na een diaspora van vele jaren hun eigen home aan de Oostsingel. In een voormalig noodlokaal van de Mavo, dat van het schoolbestuur werd overgenomen. Na veel eigen werk -3500 manuren- werd het onderkomen in gebruik genomen. Dat is nu net een jaar geleden. Nog steeds is er echter geen huur overeenkomst voor de grond tussen de verhuurder, de gemeente, en St. Petrus Banden. Eerst konden de par tijen het niet eens worden over de termijn van de huurovereenkomst. De gemeente stelde vijf jaar voor, St. Petrus Banden twintig. In juni 1994 vonden beide partijen elkaar op een termijn van tien jaar. Toen echter het contract getekend moest worden ging het muziekkorps niet akkoord met de voorwaarde dat alleen mag worden onderverhuurd als de verhuurder daarvoor toestem ming heeft gegeven. MMSK kwam met een tegenvoorstel, waarin opnieuw de huurtermijn van twintig jaar opduikt en oovendien sprake is van een lagere huurprijs en een ver goeding voor het geld dat het muziekkorps inmiddels in het gebouw heeft geïnvesteerd. Daarna is het een tijdje stil, totdat in mei het college bepaalt dat toch de overeenkomst van juni 1994 ondertekend moet worden. Het besluit wordt aan het MMSK- bestuur meegedeeld. Dat vraagt daarop uitstel van ondertekening aan bij de gemeente. Vakantieperikelen en drukke andere bezigheden staan bestudering en ondertekening in de weg. Deze week heeft het gemeentebestuur dit verzoek gehonoreerd: medio 1995 wordt de huurovereenkomst einde lijk ondertekend. EIGEN GEBOUW Tot zover de lezing van de gemeente. Voorzitter Frits Ruijten van MMSK St. Petrus Banden kijkt iets anders tegen de kwestie aan. Voorop staat volgens Ruijten dat het muziekkorps een goede relatie met de gemeente heeft en dat graag zo wil houden. "We willen geen tram melant. St. Petrus Banden is een goedwillende vereniging met hard werkende Venrayse leden. We stel len ons dienstbaar op ten opzichte van de samenleving en doppen ver der onze eigen boontjes. Maar we kunnen het moeilijk verkopen aan onze leden en sponsors dat de gemeente bepaalt aan wie we ons eigen gebouw mogen verhuren", aldus de voorzitter van St. Petrus Banden. De vereniging wil via een beheerstichting het gebouw aan zichzelf en andere (muziekgezel schappen verhuren. Als dat niet kan wordt de exploitatie een probleem voor MMSK, omdat ook andere inkomsten teruglopen. St. Petrus Banden verzorgde tot dit jaar met carnaval de garderobe in de tent van de Piëlhaas. Daaraan komt waar schijnlijk een einde omdat een hore- ca-ondememer voortaan de tent gaat exploiteren. Ook de mogelijkheid dat na tien jaar de vereniging het gebouw weer moet slopen, indien de gemeente de grond niet langer wenst te verhuren. noemt de voorzitter moeilijk te ver teren. zeker ook voor de mensen die er zoveel uren in gestoken hebben. "Er is avond aan avond gewerkt, in overleg met de gemeente, We heb ben aan alle eisen van de gemeente voldaan. Als dat mogelijk allemaal voor niets is, dan is dat een hard gelag", aldus Ruijten. Het bestuur van St. Petrus Banden heeft in elk geval nog tot medio augustus de tijd om na te denken over de impasse. Uw vertrouwde adres JOHN'S JEANS SHOP Grotestraat 76 Venray Hotel. Restaurant nodigt u uit voor... WTma" /3S'°° Hotel Asteria Venray MAASHESEWEG 80A. 5804 AD VENRAY INL. EN RESERVERINGEN TEL 04780-1 1466 Oud-burgemeester bestuurde als mens Vorige week vrijdag overleed op 63-jarige leeftijd Venrays oud burgemeester H.J.M. Defesche. De heer Defesche was van 1976 tot 1991 burgemeester van Venray, een ambt dat hij eerder in Stramproy en Maasbree had ver vuld. :Met Harrie Defesche is een man overleden op wie het etiket 'burger vader' uitstekend paste. Uit heel z'n handelen en voorkomen sprak men selijkheid, betrokkenheid cn integri teit. Als bestuurder toonde hij de nodige souplesse, gaf hij ruimte aan andere meningen, maar als het nodig was wist hij ook grenzen te trekken. Bescheiden, alleen op de voorgrond als z'n functie dat vereis te. Rustig en kalm in de omgang, z'n natuurlijk overwicht maakte dat KUNST EN CULTUUR De kritiek op het financiële beleid heeft burgemeester Defesche tegen het einde van z'n ambtelijke loop baan ongetwijfeld geraakt. Kritiek was er ook op z'n opstelling in 1983. Toen was Harrie Defesche de motor achter het gemeentelijke vre- des- en veiligheidsbeleid dat eventu ele kruisraketten op vliegbasis de Peel resoluut afwees. Defesche tot seerde z'n eigen CDA en legde in de kruisrakettenkwestie opnieuw het bewijs van z'n integriteit neer. Z'n optreden leverde de Venrayse burge meester ook veel bijval'op en de ontwikkelingen bewezen bovendien z'n gelijk. Burgemeester Defesche was een liefhebber van kunst en cultuur. Hij zat onder meer in het bestuur van de een blik over de bril voldoende was om de ord^ te bewaren. BEZUINIGEN Toen Harrie Defesche, geboren op 25 juli 1931 in Maastricht, in janu ari 1976 benoemd werd tot opvolger van de naar Den Haag vertrokken Frans Schols, bevond Venray zich op de grens van de jaren zeventig en tachtig. De verworvenheden van de wederopbouw en de jaren zestig bleken steeds moeilijker op te hou den e'n de eerste barstjes in de wel vaartstaat dienden zich aan. In de loop van z'n ambtsperiode werd het er niet beter op. Hoewel Venray groeide -Veltum II. Landweert. De Bleek, het nieuwe gemeentehuis, politiebureau en bibliotheek- teken den zich ook donkere wolken af. De depressie van beginjaren tachtig kostte banen. Bij Venray's grootste werkgever, Rank Xerox, kwamen in 1981 meer dan vierhonderd mensen op straat te staan. Ook de financiële positie van Venray werd er in die tijd niet beter op. Bezuinigingen bij het rijk kon Venray lang 'doorge ven'. maar tegen het einde van z'n loopbaan was de rek uit het elastiek. Bij z'n vertrek was Venray een arti kel 12-gemeente. schouwburg en was beschermheer van het Venrays Mannenkoor. Zelf nam hij graag de schilderskwast ter hand en beeldhouwde en boetseerde. Ook de Limburgse cultuur droeg hij - evenals z'n echtgenote- een warm hart toe. Mevrouw Defesche was onder meer beschermvrouwe van de plaatselijke schutterij, Harrie Defesche is bij camavalsminncnd Venray onsterfelijk geworden door z'n toespraken bij de installatie van prins Carnaval op het gemeentehuis. Z'n betrokkenheid met andere men sen sprak ook uit z'n bestuursfunc ties. Burgemeester Defesche was onder meer voorzitter van hel Werkvoorzieningschap Noord- Limburg West en zat in het bestuur van het St. Elisabethziekenhuis. Na het vertrek uit Venray nam het echtpaar Defesche z'n intrek in een* woning in Bunde, vlakbij Maastricht. Daar is hij ook overle den, als gevolg van een ongeneeslij ke ziekte. De uitvaart en crematie van oud-burgemeester Defesche heeft gisteren plaatsgevonden in Bunde en Geleen. Op het gemeente huis hing als eerbetoon aan de over leden burgemeester de gemeente- vlag halfstok.

Peel en Maas | 1995 | | pagina 1