Televisie heeft voor Omroep Venray geen prioriteit 'SSÊBÊ: Kindervakantiewerk Venray e.o. 3 Bi Spanning en sensatie op circuit de Peel Kermis in de Jera Koningschieten bij Willibrordusgilde Koningsschieten St. Theobaldusgilde ml öSSSri Doe mee met iet literair café Reserveer nu vast uw vlees voor de vakantie Kuulfeesten: Wooden Chain en Open Podium :el en maas Donderdag 29 juni 1995 - Pagina 9 en Veel liefde ging verloren in den wind, en wat de wind wil zullen wij nooit weten; en daarom - voor we elkander weer vergeten - laten wij zacht zijn voor elkander, kind. Vanavond donderdag 27 juni zal de Lokale Omroep Venray dit gedicht det uitzenden, voorgedragen door Mevr. Rennie van Windt. Tussen 18.00 en m;p9.00 uur is het te beluisteren. Gedurende de komende maanden zal elke vierde donderdag van de aand een fragment uit een gedicht verschijnen in Peel en Maas. Per keer verdient men 10 punten: 5 voor de juiste titel van het gedicht 5 voor de juiste naam van de dichter. Op vrijdag 22 september bezoekt de schrijver Marcel Möring Venray en wtfcp 3 november is de Belgische schrijfster Kristien Hemmerechts te gast in iet Literair Café! Plaats: "De Volle Maan". Aanvang 20.30 uur. U mag dit niet missen!! Het volledige programma van het Literair Café Venray-regio is verkrijg baar bij het Secretariaat: Tel. 04780-82948. r Vanwege de naderende vakantie een niet zo moeilijk te vinden gedicht. )it fragment is een van de terzetten van een sonnet: "En kranten waaien weg en zijn verouderd, de dagen korten, nachten worden kouder, maar over 't water komt zijn kleine stem". Wie is de auteur van bovenstaand fragment en hoe luidt de titel van het 01 «dicht, waaruit deze versregels afkomstig zijn? Inzendingen kunt u vóór irijdag 14 juli a.s. sturen naar het secretariaat van het Literair Café Venray- egio, Rochusstr. 1Venray. Nog nooit in het driejarig bestaan van deze rubriek werden zoveel goede iplossingen ingezonden! Stevig aan kop nestelden zich de dames L. !olsen en W. Nelissen-Wijnhoven, en de heren A. Kroft en A. Leyssen ie lien met 50 punten. Mevr. T. Peters-ten Have nu 40 punten. Op de 6e laats staat Mevrouw G. de Beyer-Creuels met 25 punten. De rij wordt esloten door Mevrouw H. van Beek, Mevrouw C. Pernot-de Wit en levrouw T. Smits, ieder met 10 punten. Zij allen lieten zich niet in de luren leggen door de gekozen middelste trofe uit "Zwerversliefde" van Adriaan Roland Holst. "Een prachtig edicht" zoals de inzenders schreven, met beroemde slotregels, die uiter- 'rgi ard niet als opgave werden gekozen. Roland Holst bekende symboliek omt ook in dit gedicht duidelijk naar voren. De wind uit de oertijd die omt aanwaaien, de wind als boodschapper van ver, "het oude waaien". De find waarin veel liefde verloren ging waarvan wij de reden niet weten en traardoor "wij" niet trots over de liefde kunnen spreken; laten wij op dit 1 ne vluchtige moment - gezien tegen het eeuwige - zacht zijn voor elkan- r er, kind!. Inderdaad een prachtig en ontroerend gedicht. "Zwerversliefde" Laten wij zacht zijn voor elkander, kind - want, o de maatloze verlatenheden, die over onze moegezworven leden onder de sterren waaie'in de oude wind. O, laten wij maar zacht zijn, en maar niet het trotse hoge woord van liefde spreken, want hoeveel harten moesten daarom breken onder den wind in hulpeloos verdriet. Wij zijn maar als de blaren in den wind ritselend langs de zoom van oude wouden, en alles is onzeker, en hoe zouden wij weten wat alleen de wind weet, kind - En laten wij omdat wij eenzaam zijn nu onze hoofden bij elkander neigen, en wijl wij same'in 't oude waaien zwijgen binnen een laatste droom gemeenzaam zijn. oer Maandag gaat het kindervakantie- rerk van start. Voor de goede orde rillen wij de kinderen en de ouders rop het volgende wijzen: Indeling groepen: Bij deze opgave wordt door en nor steeds meer kinderen aangege- in welke groep ze ingedeeld len worden. Op een aantal van i kinderen en de veelheid van agen is het voor ons onmogelijk m aan alle vragen te voldoen. De ideling van de groepen wordt door -j g qs gedaan, waarbij wij rekening 3uden dat er kinderen uit dezelfde I^P thoolgroep bij elkaar zitten. Voor nst staat echter met name voorop at de kinderen juist doo rhet kin ervakantiewerk andere kinderen tren kennen en met andere kinde- n leren spelen. Ouders wordt ver- 01|, rcht hier rekening mee te houden. Brengen kinderen Verder is het belangrijk dat de tij- aaJJen van aanvang in de gaten wordt shouden. Op maandag verzamelen wij ons om 09.30 uur op de parkeer plaats bij het oude zwembad. De bussen vertrekken vanaf de kerkdor pen om 09.00 uur. Op dinsdag verzamelen wij ons weer op de parkeerplaats, maar dan al om 08.30 uur. De bussen vertrek ken dan om 8.00 uur op de kerkdor pen. Voor de overige dagen verzame len wij ons om 09.00 uur op de par keerplaats en vertrekken de bussen op de kerkdorpen om 08.30 uur. Halen kinderen Elke dt moeten de kinderen pas om 15.45 uur opgehaald worden op het parkeerterrein van het oude zwembad. Dus niet eerder en ook niet veel later. Gelet op de overzich telijkheid verzoeken wij de ouders dringend om de kinderen niet bij de wigwams op te halen. Wij wensen alle kinderen een fijne week toe. Ondanks de nood kreet voor leiding proberen wij de week door te laten gaan. Artikel Voor 4 personen Babi pangang Grove gehaktballen Gebraden saucijzen Gebraden runderlappen Brabantse vleeschpot Bourgondische vleeschpot Varkenslapjes Hamburgers Runderhachée Rundergoulash Kipfilet in kerriesaus Kipfilet in satehsaus Voor 2 personen Babi pangang Gebraden runderlapjes Gebraden varkenslapjes Grove gehaktballen Runderhachée Rundergoulash Totaal Ik kom deze bestelling halen op: Stationsweg 45, 5802 AA Venray cons.-adv aantal totaal prijs per: stuks bedrag heel blik 16,85 11.45 10,70 17,95 12,40 12,40 17,10 12,40 12,40 12,40 16,85 16,85 half blik 9,60 11,25 10,75 7,30 7,70 7,70 Het verzorgen van televisie-uit zendingen heeft voor Omroep Venray geen prioriteit. Dat laat voorzitter Piet Kienhuis desge vraagd weten. Omroep Venray verzorgt volgende week woensdag de live-uitzending van de slotma nifestatie van de aktie voor de Straatkinderen van Rio. Voorlopig blijft het hierbij, ondanks het feit dat de gemeente een verzoek heeft gedaan om de raadsvergaderingen op televisie uit te gaan zenden. Omroep Venray is nu bijna vier jaar officieel in de lucht. In die periode heeft de omroep een uitge breid programma op poten gezet dat dagelijks op de kabel te beluisteren is. "Radio is ook onze hoofddoel stelling" aldus Piet Kienhuis. "Wij hebben onze handen vol om een goed kwalitatief programma te pre senteren". Een volgende, logische stap, zou het uitzenden van televisieprogram ma's zijn. PRIJSKAARTJE Daar hangt volgens Piet Kienhuis wel een ander prijskaartje aan. "Twee uur raadsvergadering met twee gehuurde vaste camera's kost al gauw 3000 gulden" aldus Kienhuis. De uitzending van de Rio- aktie is ook alleen mogelijk gewor den door een eenmalige bijdrage van de Stichting CAI Venray. Deze stichting heeft, na de verkoop van het Venrayse kabelnet aan Mega, nog 2,3 miljoen gulden in kas, waar voor een bestemming wordt gezocht. "Wel zijn er gesprekken met Beukenrode. Die hebben al in tv- apparatuur geïnvesteerd. Zij hebben een eigen team voor interne opna mes." vervolgt Kienhuis Om dagelijks tv-programma's te brengen zou de omroep vele tonnen moeten investeren. Die zijn er niet. En zouden ze er zijn, dan is de kwa liteit nog een punt van overweging. "Als je geen kwalitatief goede pro gramma's brengt, dan ben je als lokale omroep snel afgebrand. Je wordt dan toch afgespiegeld ten opzichte van de landelijke omroe pen. Het is bovendien moeilijk om je als lokale omroep te handhaven tussen 30 andere zenders als je op onregelmatige tijden uitzendt. Kienhuis verwacht dan ook dat het uitzenden van tv-programma's inci denteel plaats zal vinden. Mogelijk dat Omroep Venray wel als facilitair bedrijf gaat bemiddelen bij uitzen dingen. Zelf de produictie cq. exploitatie ter hand nemen is. niet haalbaar. REGIONAAL Omroep Venray is vorig jaar wel betrokken geweest bij plannen voor regionale televisie in Noord- Limburg. Deze plannen zijn echter niet van de grond gekomen. Als lokale omroep is Omroep Venray ook nog betrokken bij ITL, Interlokale Televisie Limburg. ITL heeft, net als Omroep Limburg, plannen voor regionale televisie. ITL lijkt nu door de Provincie bui tenspel gezet te worden. Citroen 2 CV's als extra attraktie Tijdens de internationale auto speedway-wedstrijden van zondag 2 juli a.s. op het Circuit De Peel te Venray, presenteert de organiseren de vereniging S.M.C. De Peel vol trots acht klassen aan het publiek. Naast de bekende groepen van auto's, waaronder de Superstocks en de Stockcar Formule-1, draaien deze dag ook de door de toeschou wers zeer gewaardeerde Citroen 2 CV's hun ronden op het Venrayse circuit. Deze laatstgenoemde groep heeft binnen de autosport de laatste jaren een aparte plaats verworven. Door hun lichte motoren en door hun totaal niet gestroomlijnde carrosse rieën, bereiken deze auto's welis waar geen hoge snelheden, maar dankzij de opzet vanhet met een groot deelnemersveld rijden op korte, bochtige banen zorgen de Eenden iedere keer weer voor veel sensatie. Doordat de 2 CV's vaak extreem overhellen in de bochten, vinden er nogal eens botsingen plaats waarbij af en toe zelfs een koprol mogelijk is. Hierbij spreekt het voor zich dat de tijders goed beschermd in hun auto zitten, waar door zij zonder veel problemen deze craches kunne doorstaan. Een andere klasse die ook voor veel spektakel zorgt, zijn de door het publiek zo gewaardeerde Superstocks. Deze zelfgebouwde snelle wagens zijn technisch bijna allemaal identiek, waardoor het ver schil in stuurmanskunst en durf uit eindelijk de doorslag moeten geven. In deze groep zijn praktisch alle rij ders kansrijk, waarbij echter vooral Sjeng Smidt uit Nijmegen, Frank Lauf uit Siebengewald en wellicht ook Eugene Deenen uit Wanssum de favorietenrol bekleden. Veel sensa tie kan het publiek ook verwachten van de koningsklasse vanhet heden daagse autospeedway, de Stockcar Formule-1. Deze van zware Amerikaanse V8-motoren voorziene wagens, racen voortgestuwd door_ vele honderden paardekrachten over' de Venrayse baan. Opmerkelijk hier bij is dat in dit mannenwereldje juist Het is weer bijna juli, en dat bete kend dat het weer bijna kermis is in Ysselsteyn. En alweer voor de derde keer op rij zal de Jera haar befaamde Open Air Festival dan organiseren. Deze keer wordt het festival opge luisterd door vijf bands, nl. Bad Breath After Shoarma, Brainluss, Kachuk Whop, De Zingende Fresias en Jovink Voederbietels. Nadat het festival om 15.00 uur wordt geopend door Bad Breath After Shoarma uit Deurne (rock- covers) wordt het podium vrijge maakt voor Brainluss, een formatie bestaande uit vier Limburgers die samen studeren in Den Bosch. Na enkele zeer suksesvolle optredens in Den Bosch zijn ze nu ook bezig om Limburg in hun greep te krijgen. Maar met hun repertoire wat bestaat uit covers van vooral veel oudere hardrock-songs moet dit geen pro bleem zijn. De derde band van de dag is het uit Venray afkomstige Kachuk Whop. Deze Limburgse groep ontleent haar naam aan een kreet uit een Garfield-stripalbum, en werd opgericht in 1991. Mede door hun energieke, enthousiaste en humoristische podiumpresentatie zij de heren al lang geen onbekende meer op de Limburgse pop-podia en daarbuiten. Hun muziekstijl omschrijven ze zelf als: omgekom- pliceerde pop-punk, waarbij recht- toe-recht-aan het moto is en raggen de hoofdzaak. Na Kachuk Whop is het de beurt aan de Zingende Fresias. De Fresias bestaan uit vier wanhopige Arnhemmers die zich, na enkele jaren ploeteren in het alterna tieve circuit, op het Hollandse lied hebben gestort. Na een geslaagd debuut trekken ze door het land om de ware smartlappenliefhebber de stuipen op het lijf te jagen. De groep is dan ook druk bezig om elke gere- spekteerde Nederlandstalige artiest van zijn sokkel te stoten. Zo is het kassukses 'een beetje verliefd/ omgevormd tot een keihard rapnum mer en klink Willeke Alberti opeens a la Lenny Kravitz. Niet alleen covers, maar ook eigen nummers over o.a. brandend maagzuur wor den ten gehore gebracht. De spette rende slot-act vanhet Jera Open Air Festival '95 zal deze keer de forma tie Jovink Voederbietels zijn. Na hun vorige optreden waren ze dan ook meteen overbekend in de regio. Het bonte gezelschap (waaronder de zoon van Normaal-zanger Bennie Jolink) speelt zelfgemaakte rock- en feestmuziek met een vleugje blues, een optreden van Jovink is zeker geenkattepies, want er wordt vanal- les voorgeschoteld wat je niet ver wacht en dit alles gaat gepaard met de vreemdste verkleedpartijen. In het dagelijks leven houdt hun werk gever en tevens moeder Mw. Jovink-Nijman echter de jongens goed onder de duim: bietenrooien, het hele jaar door en dan voederbie ten wel te verstaan. Je ziet het, er is op zondag 2 juli genoeg te beleven op het Open Air Festival. Het terrein gaat open om 15.00 uur en de entree bedraagt ƒ7,50. Ook op zaterdag en maandag kun je vanaf 20.00 uur bij de Jera terecht want dan zijn we geopend tot 00.30 uur met een kermis-disko- theek. Op vrijdag 30 juni beginnen we alvast met een voorproefje, want dan kun je je eigen zangtalenten komen uitproberen bij de Karaokeshow. Deze begint om 20.00 uur en de entree is gratis. Op de laatste kermisdag (4 juli) is de Jera wegens oververmoeidheid van de medewerkers de gehele dag gesloten. PEEL EN MAAS 'n abonnement waard Verloren en gevonden voorwerpen In het tijdvak van werd bij de politie aangifte gedaan van vermis sing van de volgende goederen: VERLOREN bankpassen Rabo, ABN-Amro, Postbank, SNS; portemonnee Kipling, inhoud ƒ30,- (papier- en kleingeld); vogel Rozella, kleur rood/groen/blauw; gouden schake larmband met twee verschillende schakels; damesarmband met vrij grote schakels; autoradiocassettere- korder Osto met afneembaar front; Nokia-band (150/60 14 inch); twee sets slotbouten, waarde ƒ66,66; bril; ronde broche met pareltjes; geldbe drag van ƒ985,-; bankbiljet van 50,-; gereedschap; Alu-kap t.w.v. 132,50; gereedschap (waarde ƒ155,-); binnenbandreparatieset Haweka t.w.v. ƒ750,-; Opspanplaat voor vierwielaandrijving Michelin t.w.v. ƒ145,-; hond Fox reu wit/zwart; kleine fox, luistert naar de naam Wendy; Persische kat grijs/zwart/bruin; kentekenbewijs; zakenkoffer; moment sleutel Gedore, t.w.v. ƒ231,30; OV-jaar- kaart; Nederlands paspoort; Opel Ascone, waarde ƒ1500.-; diverse portemonnees; rijbewijs; trouwring met inscriptie; toilettas; verzeke ringsplaatje brommer. GEVONDEN Diverse fietsen w.o. oma en herenfiets; mountain bike; smal geelgouden armbandje met kleine schakels; OV-jaarkaart; armbandje met naamplaatje (naam ingegra veerd); bankpas; 1 poes met 4 kit tens; halsketting kruisje en twee andere figuren; bouvier; horloge, bandje heeft mosaikbedrukking; colbert met rits; zakmes; OV-jaar kaart; rabopas; damesportemonnee met ƒ1300,-. paspoort en bankpas sen; portemonnee met ƒ75,-; regen pak in etui; kinderschoen; betonnen tuinkabouter 75 cm hoog Inlichtingen omtrent de verloren en gevonden goederen tijdens kan tooruren op het politieburo aan de Leunseweg. een vrouw momenteel de toon aan geeft. De enige deelneemster van het andere geslacht, de jonge Duitse Saine Rode uit Dorsten, won vorige maand op Circuit de Peel op een zeer overtuigende manier de finale. Door haar stuurmanskwaliteiten en een goede motor, slaagde zij erin om zelfs een topper als Piet Keyzer uit Helmond achter haar te laten. Niet zoveel sensatie, maar volop spanning is terug te vinden bij de Formule-Toyota's. Ofschoon bijna alle coureurs in deze snelle klasse afkomstig zijn uit Duitsland, zijn het toch de Nederlanders Gerry van Uden uit Heesh en Jos Bovee (Ysselsteyn) die hier de toon aange ven. Ook bij de stockrods valt er van veel spanning te genieten. Door de kleine onderlinge krachtsverschillen en door de handicap die de beste rij ders krijgen door achteraan te moe ten starten, zijn alle races in deze groep van auto's zeer spannend. Hierbij zijn het vooral de regionale coryfeën als Ger Trines uit Helden, Bert Lenssen en Theo van Lier uit Baarlo en Erik Roeffen uit Grubbenvorst die de grootste kans op de dagzege hebben. Tevens komen deze dagen de snelle Sprint 1300's, de deur-aan- deur strijdende Hortods en de voort durend crashende Saloon-Stockcars aan de start. De wedstrijden begin nen vanaf 13.00 uur op-Circuit de Peel, dat gelegen is aand e N277 (Middenpeelweg) tussen Ysselsteyn en Rips m de gemeente Venray. ter hoogte van vliegbasis de Peel. foto: Koningspaar Alex en Gita Lommen-Reijnders en jeugdkoning Peter Janssen Op sakramentsdonderdag. vorige week heeft het Kon. St. Willibrordusgilde uit Geijsteren vol gens de regels van haar aloude reglement de schietwedstrijd om het koningschap van de vereniging gehouden. De hele dag had het bijna geregend, maar de gildebroeders waren vol vertrouwen dat het 's avonds -zoals nagenoeg altijd met hel koningsschieten- droog zou zijn. Al om 18.00 uur traden de gilde- broeders aan in het gildehuis om op te trekken naar het schietterrein 'de Schuts'. Daar aangekomen werd de jeugdkoning van vorig jaar, Stan Kunen, van zijn versierselen ontd aan. Daarna startten de junior-aspi ranten met z'n vijven om te bepalen wie de nieuwe jeugdkoning zou worden. Het bleken allemaal goede schutters en er kwamen nagenoeg geen missers voor. Op een gegeven moment hing er elleen nog een spl inter van de houten vogel aan de paal en de strijd werd uitermate spannend. Bij het 82e schot slaagde Peter Janssen jr. erin het laatste stukje omlaag te halen. Daardoor mag hij zich voor weer eens een jaar jeugdkoning noemen, nadat hij dat ook al was in 1994. Vervolgens werden koning Geert Janssen en zijn koningin Marion uit hun funkties ontheven en bedankte de eerste gildemeester hen voor hun goed inzet in het afgelopen jaar. De vogel voor de gildebroeders werd op de paal geplaatst en de wedstrijd kon een aanvang nemen met het 'vrij maken van de vogel' door bur gemeester Hahn als vertegenwoor diger van de wereldlijke overheid en gildepriester van Kempen als verte genwoordiger van de kerkelijke overheid. Maar liefst 39 gildebroe ders mengden zich in de strijd om het koningschap en in hoog tempo vlogen de kogels door en in de hou ten koningsvogel. Want reeds voor 20.00 uur kreeg de vogel met het 247e schot de genadeklap en viel hij als een nog tamelijk groot blok omlaag. Verrassing, beduusdheid. Op 1 juli a.s. zal er door de gilde broeders van het St. Theobaldusgilde wederom om de koningstitel gestreden worden. Een kommissie, bestaande uit enkele leden en enkele bestuursleden, heeft dit belangrijke gebeuren eens wat anders georganiseerd als voorgaan de jaren. Want ook de oudste vereni ging van Overloon blijft vernieu wend bezig, waarbij toch de oude gildetradities in ere worden gehou den. Dit heeft wel tot gevolg dat alles op 1 dag zal plaatsvinden; dus ook de H. Mis met gilde-eer, is verscho ven naar zaterdag. Het programma voor deze dag gaat er als volgt uit zien: 's morgens om 06.00 uur word er op diverse plaatsen in het dorp reveille geblazen, ook de oud koning zal op deze manier wakker gemaakt worden. Om 08.30 uur zul len alle leden aanwezig zijn in het gildehuis, waarna de 'oude koning en koningin' thuis afgehaald wor den. Na een kort oponthoud in het gildehuis vertrekt het hele gilde met de koningsvogel voorop naar het schietterrein aan d'n Bossenhoek. Nadat de burgemeester, pastoor en de 'oud-koning' de vogels hebben vrijgeschoten zal de strijd losbar sten. Ook voor de dames en de jeugd is er een vogel geplaatst, zodat ook zij onderling de strijd kunnen aanbinden. Nadat de laatste restjes van de vogel naar beneden zijn gekomen, wordt er vertrokken naar de Lindeboom voor de traditio nele schoten, dit alles ten teken van een nieuwe koning. Na het afhalen van de Koningin, zullen op het gil- deterrein de gebruikelijke ceremo- nieen plaatsvinden, waarna de jeugd door het nieuwe koningspaar getrakteerd wordt. Om 17.45 uur aftocht naar de kerk, waar om 18.00 uur de H. Mis met gilde-eer zal beginnen. Na de H. Mis, koffietafel en koningsfeest in het gildehuis. U ziet het, eenheel programma, waarbij we hopelijk velen van u mogen begroeten, zodat we straks terug kunnen zien op een geslaagd koningsfeest. Vakantie van Drum- Showband en Gilde De vakantie voor de drum-show band en het gilde is van 3 juli lot en met 23 augustus. Hierbij moet aan getekend worden dat de papierak- tie op 8 juli en de papier- en oudij- zeraktie op 5 augustus normaal doorgaan. Ook de leerlingen hebben geen les meer. Deze beginnen in het gildehuis op hun normale repetitie avond na 5 augustus. Op 24 augustus begint de blaas- sektie weer en op zondag 27 augus tus is het weer gezamenlijke repeti tie voor iedereen. De leerlingen die de muziekschool in Boxmeer bezoe ken krijgen hiervan bericht wanneer de lessen weer beginnen. Zijn er misschien nog jongens en meisjes die zich ook bij de drum- showband willen aansluiten, het kan nog: we hebben er nog instrumenten voor. Ook zijn er misschien nog wel ouderen die ooit al eens lid zijn geweest of ouders van leerlingen of leden die op een niet al te hoog nivo muziek willen maken; zij zijn van harte welkom. maar vooral toch blijdschap maak ten zich meester van de schutter, Alex Lommen. Immers het was nog maar een luttel aantal maanden geleden dat Alex zich opnieuw, na een afwezigheid van jaren, aan meldde als lid van het gilde. En dan meteen het koningschap behalen is natuurlijk niet niks. Achteraf zegt hij toch vooral blij te zijn. Immers anderen lukt het in 30 jaar of nog meer niet één keer om koning te worden, en hij had die kans nu toch maar even gegrepen en daarmee al die ervaren rollen te kijk gezel. In het gildehuis werd tot in de kleine uurtjes doorgefeest onder het genot van het 'koningsbier' en van een hapje. Afgelopen zondag heeft het gilde zoals altijd deelgenomen aan de sakramentsprocessie en de nieuwe jeugdkoning, koning en koningin voorgesteld bij gildepriester van Kempen en beschermheer baron de Weicns de Wenne. Vervolgens werd de nieuwe koning met zijn koningin naar huis begeleid, waar hun nog een vendelhulde onder tromgeroffel en klaroengeschal ten deel viel. Uiteraard werd er nog een drankje genuttigd bij het koningspaar. Zondag 2 juli zullen koning en koningin voor het eerst buiten Geijsteren uittrekken met het gilde. Dan neemt men deel aan de vrije gldedag van de kring Land van Cuijk in Well. Een bijzondere tocht staat hen ook nog te wachten, want juist deze week heeft het gilde afspraken rond kunnen krijgen met de organisatie van de wijnfeesten in het Luxemburgse Grevenmacher. Het gilde zal die feesten opluisteren op 9 en 10 september a.s. Tijdens de jaarlijkse Kuulfeesten in Maashees, op zaterdag en zondag 1 en 2 juli. zal de inmiddels zeer bekende Noord-Limburgse band Wooden Chain de muzikale verzor ging van de zaterdagavond voor haar rekening nemen. Deze band. toch al zo'n 15 jaar aktief. heeft inmiddels al zo'n vijf cd's uitge bracht. waarvan regelmatig num mers via radio en TV bekend zijn geworden. De band vrengt een zeer afwisselend programma; van subrie- le luistermuziek via ontroerende ballads en schitterende close-har- mony zang tot populaire nummers in het Limburgs, Engels of Duits. Ook een pittig nummer Dixyland of Blues gaan ze niet uit de weg. Zij spelen in de tent bij de vijver en de entree is, zoals gebruikelijk bij de Kuulfeesten. gratis. Op zondagmiddag wordt het Open Podium gehouden, vanaf dit jaar onder de naam 'Kuul-pop'. Jonge bandjes krijgen de gelegen heid zich te presenteren aan het fiubliek en deskundige jury. Zij zul- en beoordeeld worden en de drie beste uit de voorronde, welke 's middags wordt gehouden, zullen het 's avonds in de finale tegen elkaar op gaan nemen om uil te maken wie dit jaar de beste is. Indien zich nog bandjes willen opgeven of meer informatie willen, kunnen zij nog bellenmet 04781-36654. 1 ...VOOR EEN KLEIN PRUSJE ,A\>^we\eis Eindstraat 12 telefoon 81553

Peel en Maas | 1995 | | pagina 9