Uitverkoop "Bouwen voor mensen met lage inkomens steeds moeilijker' Schutterij verrijkt met gildepriester, beschermheer èn gildekeik Onderzoek spots in naar black Venray VAN OORSCHOT MODE Sl Daverende tennisshow bij Tennisclub Venray "Het is moeilij'k de achterban te verenigen" Geluidsoverlast, of niet Theo Martens 25 jaar in het onderwijs heeft er vervolgens voor gezorgd dat de kelk is gegraveerd met het wapen van de schutterij. Via schutterij 't Zandakker/Gilde St. Jan is zo toch nog een stukje van de bedelorde voor Venray bewaard gebleven. De gouden kelk krijgt een plaatsje in het kerkelijk museum van de Petrus Bandenkerk. Na de officiële plechtigheid werd de dag voortgezet op de Schuttersweide aan de Endepoel alwaar een spelparcours was uitge zet. Dhr. Bloemen krijgt de versierse len, behorende bij het bescherm heerschap omgehangen. De kelk die door de paters Fransiscanen aan de schutterij is geschonken. a 1CL EN MAAS Er moet snel onderzoek gedaan orden naar drie 'black spots' in enray, plaatsen waar veel onge- ikken gebeuren. Het gaat om de ruispunten Juliansingel/Oude ostrumseweg, MolenpadAVest- ngel en Noordsingel/Overloonse- eg- Dat is de aanbeveling in de onge- allenstatistiek over 1994. Op de lie genoemde lokaties zijn het gelopen jaar respectievelijk vier, fn en veertien ongelukken sbeurd. Daarbij vielen zeven jwonden. In de afgelopen drie jaar ielen op deze kruispunten twee odelijke slachtoffers te betreuren, et onderzoek moet aan het licht rengen waarom op de lokaties oveel ongelukken gebeuren. Op het kruispunt ilianasingel/Oude Oostrumseweg erden enkele jaren geleden tijdelij- t maatregelen genomen. Er kwam r hoogte van het kruispunt een etsstrook in een afwijkende kleur ngs de Paterslaan en Julianasingel a de voorrangsregeling werd ver- aderd. Dat heeft onvoldoende sultaat gehad, zo blijkt uit de agevallenstatistiek. Ofschoon het mispunt in het Beleidsplan verkeer m de orde komt en daarin waar- hijnlijk de Oude Oostrumseweg sn andere functie krijgt, is de situ- rie ernstig genoeg om nu al een oderzoek te (laten) doen en te kij- en hoe de veiligheid verbeterd kan orden. De beide andere kritische punten omen in genoemd beleidsplan niet an,de orde. Ze liggen aan de bui- sasingels en aan die structuur lordt ook in het verkeersplan niets eranderd. Onderzoek en structurele erbetering van de veiligheid is ook ief nodig. Opvallend is dat het aan- ili ongevallen op de kruising festsingel/Molenpad vorig al dras- is teruggelopen in vergelijking 1993. Twee jaar geleden urden er nog tien ongevallen. vorig jaar nog maar één. In de loop van vorig jaar is op het Molenpad eenrichtingsverkeer voor auto's ingesteld. BLACK SPOTS Er zijn nog meer gevaarlijke kruispunten in de gemeente, zelfs plaatsen waar meer ongelukken gebeuren dan op de drie genoemde. Die kruispunten liggen echter ofwel op provinciale wegen -het veelbe sproken kruispunt in Oostrum en ook de kruising Langstraat/Deurneseweg- of er zijn te weinig letselongevallen gebeurd om voor subsidie in aanmerking te komen. Pas als er in driejaar tijd zes ongelukken met doden of gewonden zijn gebeurd wordt een kruispunt een 'black spot' en is er geld voor een zogenaamde AVOC-studie (Aanpak Verkeers- en Ongevallen Concentraties) beschikbaar. Een AVOC-studie kost ongeveer 3500 gulden per lokatie. GEEN VOORRANG Uit de ongevallenstatistiek blijkt verder dat in 1994 in de gemeente Venray 1265 mensen betrokken waren bij een ongeluk. Dat zijn er ongeveer evenveel als het jaar daar voor. Daarbij vielen 165 slacht offers, tegen in 1993 129. Het aantal dodelijke slachtoffers halveerde van acht naar vier. Ongeveer eenderde van de gewonden waren langzame verkeersdeelnemers De meeste ongelukken (130) gebeurden doordat geen voorrang werd verleend. Goede tweede is onvoldoende afstand houden (in 98 gevallen). Ver daaronder de andere oorzaken zoals verkeerd de bocht nemen, de macht over het stuur ver liezen en geen doorgang verlenen. Bij 18 ongevallen was alcohol in het spel. Opvallend wordt het in de statis tiek genoemd dat 113 mensen na een aanrijding niet wachtten op de tegenpartij of de politie. Grotestraat 73, Venray Helmond, Roosendaal, Boxmeer, Oss, Venray. T3 r e rj y e h o p e n 7* r m a y e 6 I e e d Tennis mag zich in een toenemende ipulairiteit verheugen. Onze vader- ndse toppers boeken internationaal ote suksessen en ook steeds meer ïbspelers ontdekken deze fascine- nde sport. Vorig jaar trok de Estusa ylifresh Tennis Tour langs vele ver- igingen en het sukses was zó groot, een vervolg niet kon uitblijven. Op 1 juli heeft dit tenniscircus haar mp opgeslagen bij" Tennisclub :nray waar iedereen welkom is. Dit ektakel zal met zo'n dynamische vele sportliefhebbers trekken en 1 beien. f 'Meer plezier in tennis' is het motto in Estusa Xylifresh Tennis Tour. litiatiefnemer en oud-topper Huub in Boeckel zag vorig jaar zijn inspan ingen beloond met vele enthousiaste r> akties van de verenigingen, waar de nieke opzet ongetwijfeld debet aan as. Die opzet is gelijk gebleven, naar er zijn nog enkele nieuwe onder- leien toegevoegd, die de spanning nog «langrijk zullen vergroten. De deelnemers krijgen eerst een antrekkelijke clinic voorgeschoteld, aarbij ervaren topspelers onder lei- ing van Huub van Boeckel, of zijn artner, de bekende Davis-cup held lark Koevermans, de fijne kneepjes mi de tennissport bijbrengen. De cli- ic is geschikt voor elk nivo en er [ordt een flinke inspanning verwacht, ie rijkelijk zal worden beloond, ijdens de clinic kan er geheel vrijblij- end van de Estusa rackets gebruik Wden gemaakt. Het personeel van A :_S Intersport staat klaar om iedereen njblijvend van advies te voorzien. TOUR KLASSEMENT I» Nieuw is het onderdeel 'Pro games'. Hierbij wordt door de deelne mers met steeds wisselende partners gedubbeld, waarbij puntne zijn te behalen voor het Zilveren Kruis Tour Klassement,dat maandelijks gepubli ceerd wordt in Tennis Magazine. De tussenstand van de Pro-Games na 37 Tourdagen is als volgt: 1. Hans Beumer, TV Zwolle 750 (Zwolle), 46 p.; 2. Martin de Jong, TV Duno (Doorwerth), 45 p.; 3. Ron Haars, ATV Broek in Waterland, 41 p.; 4. Ramon Pompe, TV Van Nispen (De Zilk), 41 p.; 5. Henny Hofland, Drijver's TC (Deventer). Hoe zal Tennisclub Venray gaan scoren? SCHOOT-OUT Na de clinic en de 'Pro-Games' is het de beurt aan de leden van het Tennis Tour Team, die het publiek en deelnemers zal vermaken met een wervelende show, vol spektakel en humor. Ter afsluiting volgt de Prize Shoot-Out, waarbij er zestien ballen het publiek in worden geslgen en de gelukkige vangers ieder drie kansen krijgen om op aangeven vanhet Tennis Tour Team een schitterende prijs te raken, waarvan men onmiddellijk de eigenaar wordt. IEDEREEN WELKOM Iedereenis welkom op de Estusa Xylifresh Tennis Tourdag. Men hoeft dus geen lid te zijn van de tennisver eniging om een gezellige dag te heb ben, vol spektakel en sportieve verras- sngen. De toegang is gratis. Het programma duurt van 13.00 tot 17.00 uur op Tennisclub Venray, Kempweg in Venray. Directeur woningstichting bij opening complex Henseniusstraat Het wooncomplex in de Henseniusstraat is een voorbeeld van kwaliteitswoningbouw die betaalbaar is voor mensen met een laag inkomen. Zo kwalificeer de directeur Ruud de Jong van Woningstichting Noord-Limburg het nieuwe wooncomplex van 37 woningen voor ouderen. Hij voeg de er aan toe dat bouwen voor deze categorie mensen in de toe komst steeds moeilijker zal wor den. Maandagmiddag mochten de eerste bewoners de sleutel van hun woning in ontvangst nemen. Symbolisch, want de bewoners kunnen er pas over een paar definitief in. "Ondanks het feit dat er steeds meer ouderen komen met een wat hoger inkomen, moeten we ons realiseren dat tot in lengte van jaren een zeer groot deel van de ouderen aangewezen blijft op een laag inko men", aldus De Jong bij de opening van het wooncomplex. "Omdat de behoefte aan woningen voor oude ren niet opgevangen kan worden'in de bestaande bebouwing, zal ook een deel van de nieuwbouw beschikbaar moeten komen voor ouderen met een laag inkomen. Dat lijkt een schier onmogelijke opga ve". De Jong noemde het complex van 37 woningen een voorbeeld van hoe het wel kan. "Dankzij een construc tieve opstelling van alle partijen", zei de directeur van de woningstich ting, eigenaar van het complex, in z'n toespraak. "Maar dat zal in de toekomst niet meer zo gemakkelijk gaan", aldus De Jong direct na het officiële gedeelte. "We hebben hier nog kunnen profiteren van de maxi male subsidie van zo'n 20.000 gul den per woning. Bij nu te bouwen woningen bedraagt de bijdrage van het rijk nog hooguit 5000 gulden. En Bouwmij Janssen heeft de grond relatief goedkoop kunnen verwer ven. Bij komende projecten zullen we zelf het geld moeten verdienen om woningbouw voor lagere inko mens mogelijk te maken". Dat kan volgens De Jong door duurdere woningen in hetzelfde complex op te nemen. De winst daarvan kan worden geïnvesteerd in de sociale sector. OVERLAST Het nieuwe wooncomplex bestaat uit 37 kleinere woningen. Het com plex heeft ongeveer 4,5 miljoen gul den gekost. De huurprijs ligt rond 625 gulden per maand en is daarmee voor mensen met alleen AOW bereikbaar.'Vo8r de huizen is veel belangstelling; op enkele na zijn ze allemaal verhuurd. Op de uitvoering van het gebouw heert de woningstichting de nodige kritiek gekregen. Het complex is omgeven door café's, cafetaria's en shoarmazaken en de critici vreesden voor overlast. Desondanks is het open karakter ervan gehandhaafd. aldus De Jong. De centrale binnen plaats is voor iederen bereikbaar en ook de balkons op de begane grond en eerste verdieping hebben geen speciale voorzieningen gekregen. "In Venlo is gebleken dat allerlei hekken niet werken, terwijl onze ervaring bij het Gouden Leeuwcomplex juist positief is. Als blijkt dat het hier anders gaat nemen we maatregelen", verzekert De Jong. VOLLEBERG De woningen zijn gebouwd op het perceel van de familie Volleberg, die er decennia een café-biljart en zaal exploiteerde. Café Volleberg was bijna 50 jaar gildehuis van schutterij 't Zandakker gilde St. Jan en dat was de reden om de Venrayse schut ters om aanwezig te zijn bij de ope ning. Directeur K. Janssen van aanne mer Bouwmij Janssen stond even eens even stil bij de historie van het perceel tussen Langstraat en HerisëïWüSstfaat. De familie Volleberg was in vroeger jaren ook aannemer in Venray: "Op deze plek werden de materialen bewaard", aldus Janssen, die verder vertelde op een bijzonder prettige wijze met de familie Volleberg te hebben onder handeld. Alle voordeuren van de 37 wonin gen komen uit op de centrale bin nenplaats. Schutterij 't Zandakker Gilde St. Jan kan terugkijken op een geslaagde viering van het St. Jansfeest. Dit jaar kreeg de feest dag van St. Jan extra cachet door de installatie van de nieuwe gilde- priester en de nieuwe bescherm heer. Daar kwam zondagmorgen ook nog de schenking van een nieuwe gildekeik bij. Tijdens een plechtige eucharistie viering in de Vredeskerk werd deken J. Coenen als geestelijk advieseur van de schutterij geïnstal leerd. Vervolgens vond de installatie plaats van dhr. Bloemen als beschermheer van de Schutterij. Dhr. Bloemen volgt hiermee mevr. Defesche op. Voorzitter Joep Krijnen had voor de schutterij nog een verrassing in petto. Krijnen, al twintig jaar voor zitter, had van de Paters Fransiscanen een gouden miskelk gekregen, welke als gildekeik dienst kan doen. De paters, die onlangs uit Venray vertrokken, hadden deze kelk over en na overleg met pastoor Bamhoorn. die al eerder uit Venray weg was, hebben de paters Fransiscanen de kelk aan de schutte rij geschonken. De familie Krijnen Donderdag 29 juni 1995 - Pagina 7» Dagelijks bestuur telt nog maar twee leden Maandagavond hield de afde ling Venray van de LOZO/VZO een algemene ledenvergadering. Van de 119 leden waren er nog geen twintig aanwezig. Omdat de voorzitter, Cornfield Kroon en de secretaris, Hub Clephas, aftre dend en niet herkiesbaar waren, en er geen nieuwe bestuurskandi- daten waren, telt het huidige bestuur nog maar twee personen. Het typeert het vaarwater waarin de ondernemersvereniging zich bevindt. Toch ziet Anton Splinter, een van de twee bestuursleden, hoop voor de toekomst. "Maar dan zal de achterban aktiever mee moeten doen". STRUCTUUR De LOZO Venray verkeert al enige jaren in een moeizame situ atie. "Het is heel moeilijk de achter ban verenigd te krijgen" laat Anton Splinter weten. Twee jaar geleden is daarvoor een organisatiestructuur opgezet met een dagelijks bestuur, een algemeen bestuur en daaronder de diverse secties zoals de diverse winkelcentra (ook die van de kerk dorpen), de horeca, industrie en ambachten. Een aantal van deze ondernemers- groepen is al goed georganiseerd maar niet allemaal. De LOZO wil voor al deze groeperingen de alge mene belangen behartigen. "Daarvoor hebben we een krachtig bestuur nodig, dat een beleidsplan gaat uitzetten, contacten houdt met de overheid maar vooral meer com municeert met de leden". Dat laatste heeft er de afgelopen tijd aan ont broken. BESTUUR Anton Splinter en Agnes Bloemen, het andere bestuurslid, worden voorlopig gesteund door de LOZO/VZO in Venlo. Het komend half jaar gaan ze vooral eerst een nieuw bestuur vormen. "Dat is heel moeilijk, ledereen onderschrijft de doelstellingen van de LOZO/VZO maar wil of kan daar niet de bestuurlijke verantwoording voor nemen. Maar het kan toch niet zo zijn dat er in Venray geen mensen zijn die dat kunnen of willen. Mensen die wel kunnen of willen zijn welkom bij ons". BELEID Beleidsmatig zijn er minder pro blemen bij de LOZO/VZO. De con tacten met de gemeente zijn goed. "Er is driemaandelijks een overleg met b. en w. en dal loopt goed.' Splinter ziet de rol van de LOZO/VZO, zoals die is aangege ven in het te voeren Venray-promo- tie beleid wel zitten. Daarin moet de LOZ/VZO het hele midden- en kleinbedrijf vertegenwoordigen, en dat is nu precies de doelstelling van de organisatie: "Het algemeen belang vertegenwoordigen van deze bedrijven, en niet meer. net als vroe ger, te veel bezig zijn met individu ele belangenbehartiging". Op de laatste dan van dit school jaar, 30 juni, viert de St. Jan School in Merselo het feit dat Theo Martens 25 jaar voor de klas staat. Theo, geboren in eht Brabantse Odiliapeel, kreeg het vak met de paplepel inge geven, want zijn vader was ook al hoofd van de plaatselijke lagere school. Na de middelbare school volgde Theo de toenmalige kweek school in Veghel. Als jonge onder wijzer begon hij zijn loopban aan de Paulusschool in Uden. In 1974 solli citeerde hij naar de funktie van 'hoofd' aam de 'St. Jan de Doperschool' van Merselo. Als 'broekie van 26' volgde hij meester v.d. Venne op, die hier sinds jaar en dag de scepter zwaarde en toen met pensioen ging. In de beginjaren kreeg hij meteen te maken met een heel oud school gebouw. In eerste instantie zag het ernaar uit dat het gebouw gereno veerd moest worden, maar uitende- lijk gaf de gemeente toch groen licht voor de nieuwbouw. Eind 1977 werd het nieuwe schoolgebouw in gebruik genomen. Met veel bezie ling heeft de jubilaris zich altijd ingezet voor 'zijn' school. Met enige zorg ziet hij het leerlingenaan tal afnemen, waardoor het voortbe staan van onderwijs in Merselo onzeker wordt. De aanstaande fusie met andere katholieke scholen bin nen de gemeente Venray biedt gelukkig weerperspektief. Ook binnen de Mersclosc gemeenschap'is Theo aktief bij muziekfeesten, al£ dirigent/organist van hét kerkkoor eri voorzitter van de tennisclub. Aan bezigheden dus geen gebrek. In zijn spaarzame vrije tijd houdt hij zich bezig met muziek en lezen, maar vaak komt het er niet van. Sinds enige tijd houdt hij d.m.v. 'fitness' wekelijk zijn konditie op peil. Blijkbaar een goede keus want hij slaat niet graag een avond over. Op 30 juni gaat de hele school feest vieren. Op verzoek van Theo wordt het een dag voor de kinderen, geen receptie dus, maar een schitterend kinderfeest. Nu de zomer is begonnen krijgt u, inwoner van deze gemeente, en de politie weer te maken met het feno meen geluidsoverlast. De politie wil daar graag haar rol in spelen en samen met u proberen de overlast zoveel mogelijk te beperken. Met de komst van het zonnige weer trekken we allemaal naar bui ten. Examenfeesten zijn een tijdje aan de orde van de dag en de barbe cue wordt weer aangestoken, 's Avonds lekker lang buiten zitten met familie of buren. Maar daarbij komt onvermijdelijk het probleem van geluidsoverlast om de hoek kij ken. Iedereen gunt natuurlijk de ander zijn plezier. Maar als 's nachts om twee uur de muziek nog knetter- hard staat en uw achterbuurman moet 's mórgens om zes uur op, tja, dan kunnen er problemen ontstaan. Dus laten we met elkaar het volgen de afspreken: - Jloudt rekening met de mensen in uw woonomgeving; - Bedenk dat geluid op een rustige avond veel verder hoorbaar is als overdag; - Als het warm is staan er overal ramen open en hebben men sen eerder last van uw geluid als anders; - Probeer uw geluid zoveel mogelijk te beperken, zeker als het Alarm ging af In de nacht van dinsdag op woensdag ging het inbraakalarm af bij een juwelier in de Grotestraat. Dat alarm was afgegaan nadat een ruit was vernield. Sturen in elkaar Maandagmorgen omstreeks 11.20 uur fietsten op de Albionstraat twee 12-jarige meisjes naast elkaar op het op dit moment slechte wegdek. Die slechte weg was er de oorzaak van dat de sturen van de fietsen elkaar raakten, de meisjes kwamen ten val en één van hen moest naar het ziekenhuis worden vervoer. Zij kon na behandeling weer naar huis worden vervoerd. wat later op de avond wordt; Ondervindt u toch geluidsoverlast, bel dan eerst even met de veroorzaker. Veel mensen hebben niet in de gaten dat u last van hen heeft en zijn (na uw tele foontje) best bereid het geluid te verminderen; - Wil men niet luisteren, bel dan de politie. Die zal haar maatregelen nemen, maar hun komst wordt meestal niet zo heel erg door de gastheer op prijs gesteld. Die had liever gehad dat u belde. -Een goede buur is beter dan een verre vriend! De politie van Gennep. Horst en Venray wenst u een prettige en rusti ge zomer. Gloednieuwe auto bekrast In de nacht van dinsdag op woensdag werd de gloednieuwe personenauto van een 38-jarige inwoonster met een scherp voor werp bekrast. Daardoor werd de auto voor enkele honderden guldens beschadigd. De auto stond gepar keerd bij de Kiosk. Graffitispuiters Namens het schoolbestuur van de St. Petrus Bandenschool werd aan gifte gedaan dat de school weer met verf was bespoten. Wat de kosten zijn voor de verwijdering kon niet worden medegedeeld, wel dat het een hele schoonmaakklus zal wor den. De politie tracht die 'spuiters' te achterhalen. Diefstal uit tuin In de nacht van dinsdag op woensdag werd uit de tuin van een 47-jarige bewoner aan de Gitaarstraat, twee vijverpompen en enkele filters ontvreemd. Tevens werden twee beeldjes, voorstellende een jongen en een meisje, meegeno men. In de tuin werden verder ver schillende planten vernield. De schade bedraagt naar schatting ƒ1200,-.

Peel en Maas | 1995 | | pagina 7