X Normaal naar Venray Open dagen Regionaal Schietsportcentrum 'de Versen' Venray Altijd 'n prettige reis. 'Toen dacht ik: dan schrijf ik ze gewoon zelf' Evenementenkalender :49 REGIOKALENDER 'Focus op boeken' in Museum Informeer naar de laagste premie Rabobank Meer^°'Wanssum' Venray-Oostrum, Rosenthaler for Rio Twirl studio First Choice Jeugdnatuur wacht Flodder prijsvraag Geslaagd Gimsel Natuurvoeding de smaak van de toekomst! 19 PEEL EN MAAS Donderdag 29 juni 1995 - Pagina 3 Op zondag 6 augustus tijdens de kermis in Venray zal in het kader van het 20-jarig bestaan van de groep Normaal een optreden plaats vinden in de schouwburg van Venray. In het voorprogramma spe len de groep genaamd de Maatschap Jovink en de Voederbietels, in deze groep zal dan ook meespelen de zoon van Benny Jolink, de zanger van Normaal. De voorverkoop voor dit koncert begint op 1 juli bij de volgende plaatsen: Café de Hento, de schouwburg en bij videotheek A La Carte (allen in Venray). Tijdens de kermis in Venray zul len er in en om de schouwburg meerder optredens plaatsvinden. Elke avond zal er in de schouwburg nl. iets te doen zijn en zal er buiten bij de schouwburg een groot terras worden ingericht. Op vrijdag is er een karaoke show waar een aantal zeer mooie prijzen aan verbonden zijn, zoals de hoofdprijs een tien daagse reis voor twee personen naar Spanje; de tweede prijs zal zijn een discman en als derde prijs is beschikbaar gesteld twee kaarten voor een bezoek aan de Efteling. Zaterdag zal de groep Breathe Fire optreden en zondag zal natuur lijk het hoogtepunt zijn met een optreden van Normaal. Maandag zal optreden de groep Wild Voice uit de regio terwijl op dinsdag optreed de bekende Little Earth Band, dit alles zal op woensdag worden afgesloten door de groep Major Leage. Op alle dagen behalve op zondag, zal de entree gratis zijn. Het grote terras buiten zal mooi worden aangekleed zodat het daar ook goed toeven zal zijn. Met de Doorlopende Reisverzekering Particulieren van Interpolis bent u het hele jaar door verzekerd van een prettige reis. Een dagje pretpark in België, de tussendoor- vakantie, de zomervakantie of op wintersport. U weet zich altijd goed verzekerd. Kom snel eens langs voor vrijblijvende informatie. Mieke van Hooft sloot Venrayse Kinderjury af SSV Remington Venray houdt als presentatie van de nieuwe regionale schietbaan 'De Versen' twee open dagen op zaterdag en zondag 1 en 2 juli. Na vijf jaar voorbereiding en gestart met de bouw op 6 januari 1995 is het nu zo ver dat de nieuwe regionale schietbaan 'De Versen' gepresenteerd kan worden aan alle belangstellenden. Alle bouwaktivi- teiten zijn nog wel niet afgerond, maar desondanks zijn binnen de akkomodatie diverse aktiveiteiten en demonstraties die betrekking heb ben op de schietsport te bezichtigen. Ook is het mogelijk om in het kader van de 'Schietsportpromotie' de eer- De Stichting Beheer Geschied en Oudheidkundig Museum 't Freulekeshuus en de Brabantse Boekbindersgilde verzorgen op zaterdag 1 juli a.s in het kader van de nieuwe tentoonstelling 'Focus op boeken' een demonstra tie boekbinden en alles wat er mee te maken heeft. Op deze zaterdag is het museum geopenvan tien tot vier uur en is toegankelijk tegen de geldende toegangsprijzen. Tijdens deze demonstratie-dag zal ste schoten te plaatsen op een vand e zes 25-meter banen of op een van de vijf 50-/ 100-meter banen. Verder kan alle benodigde informatie betreffende de Schietsport en/of huur van schietbanen op de open dagen worden verkregen. Op eht terrein waarbinnen de akkomodatie gelegen is vinden diverse andere aktiviteiten plaats, onder andere een 'grote historische trekker-show'. Op beide dagen vinden de aktiviteiten plaats tussen 10.00 en 18.00 uur. Het terrein 'De Versen' in de gemeente Venray, gelegen aan de Sinnesstraat tussen Leunen en Castenray is aangegeven met bor den. er aandacht besteed worden aan het inbinden van nieuwe boeken en albums, het herstellen van oude boe ken, met name boeken met grote historische waarden en zal er getoond worden hoe op de boeke het zogenaamde 'goud op snee' wordt aangebracht. Genoemde tentoonstelling wordt vrijdag 30 juni in het bijzijn van genodigden worden geopend door Dr. W.N.M. Huesken, docent Boekwetenschppen aan de Katholieke Universiteit te Nijmgen.. Ook de Fidelen Rosenthaler werken mee aan de acties ten behoeve van de straatkinderen van Rio de Janeiro. Vrijdag 30 juni geeft de bekende Merselose blaaskapel een concert op de Grote Markt. l\issen 20.00 en 22.00 uur is het genieten van de gezellige klanken van de Rosenthaler. Speciaal voor de aktie speelt de kapel Zuidamerikaans repertoire. Het concert van de Fidelen Rosenthaler vormt de afsluiting van de reeks vrijdagse zomeravondop tredens van harmonieën en fanfares en is gelijktijdig de ouverture van het grote Rio-festival op woensdag 5 juli. In de maand juni hebben elke vrij dagavond op één of meer Venrayse pleinen muziekgezelschappen het winkelend publiek vermaakt met hun muziek. De optredens werden georganiseerd door de winkeliers vereniging. Vorige week werden de laatste optredens verzorgd door de Ysselsteynse Smeleblaozers en fan fare Ons Genoegen uit Oirlo. Volgende week dinsdag start de Fietsvierdaagse de Peel, waarvan de woensdag helemaal in het teken staat van de actie voor de straatkin deren van de Braziliaanse stad Rio de Janeiro. Hoogtepunt van de dag is de gala-avond waaraan een groot aantal Venrayse en Limburgse artie sten belangeloos meewerken. Dan volgt ook de trekking van de loterij en wordt de winnaar van de laatste Peel en Maas-puzzel bekend gemaakt. De artiestenavond wordt rechtstreeks op TV uitgezonden, via het kanaal van de Kabelkrant. Om alvast aandacht te vragen voor de Rio-actie treden vrijdag de Fidelen Rosenthaler op. Behalve van de muziek van de Merselose kapel kan het publiek hopelijk genieten van een mooie zomeravond en in elk geval van een drankje op één van de terrassen op het plein. De entree is natuurlijk gratis en tijdens het optreden kan het publiek nog loten kopen voor de grote loterij. PEEL EN MAAS 'n abonnement waard Op de onlangs gehouden twirl- wedstrijden te Ridderkerk op 25 juni jl. was FirstChice duidelijk aan wezig. In het onderdeel danstwirl primary werd Ilse van de Ven eerste; In het onderdeel danstwirl Juvelline werd Danielle Neuvel zesde; in het onderdeel twirling Juvelline werd Shirley Siebers derde; Debbie Cox behaalde in het onderdeel Twirling Junioren een tweede plaats en het belangrijkste: iedere wedstrijd weer het punt voor dehalve finale van de Nederlandse kampioenschappen de 5.8. Debbie behaalde een 6.0, dus mag zij deelnemen aan de halve finale van de N.K. Tamara Janssen werd in het nder- deel twirling junioren eerste met een 6.1, dus ook geplaatst voor de halve finale van de N.K.; zij werd ook nog vierde in het onderdeel free-style junioren. Het team van First Choice (Juvelline) werd vijfde, wat goed was omdat ze n.l. voor het eerst in deze kategorie zaten. ONder grote belangstelling en met veel enthousiasme speelden enkele kinderen het verhaal 'Spinazie' uit eht boek 'Sebastiaan blauwe billen' na. Ter gelegenheid van de afsluiting van de Venrayse Kinderjury, afgelo pen zaterdag, had de bibliotheek de schryfstfr ervan, Mieke van Hooft, uitgenodigd. Mieke van Hooft vertelde de uit genodigde deelnemers hoe zij ooit als zes-jarig meisje begonnen was met schrijven. 'We woonden in een klein dorp. Er was geen bibliotheek. De enige boeken die ik lezen kon, waren de boeken die we thuis had den. Toen ikd ie allemaal meerdere keren gelezen had, dacht ik: als er voor mij geen boeken meer zijn, dan schrijf ik ze toch gewoon zelf' Inmiddels heeft Mieke van Hooft achttien boeken geschreven. Tijdens haar bezoek aan de bibliotheek las ze voor uit eigen werk. Voor de jongsten onder andere uit 'Sebastiaan blauw billen', over een vijf-jarige jongen die allerlei avon turen beleeft. De oudere kinderen kregen een stukje te horen uit haar nieuwste boek 'Treiterkoppen'. Hierin komt het onderwerp 'pesten' op een spannende, maar ook leuke manier aan de orde. Na het boeiende verhaal van Mieke van Hooft werd de uitslag van de Venrayse Kindeijury bekend gemaakt. Als beste boeken werden beoordeeld: Top 5 13-16 jaar: 1. Het verlaten strandhuis van R.L. Stine; 2. De doge-ring van Venetie van Thea Beekman; 3. De jongen met de tien gezichten van Jaap Toorenaar; 4. Tussen de regels van Geertje Gort; 5. Kind zonder naam van Anna Cool. Top 5, 10-12 jaar; 1En de groe ten van groep acht van Jaques Vriens; 2. Bianca en de steppepaar- den van Yvonne Brill; 3. Fauso Koppie van anke de Vries; 4. Een bloederig verhaal van Dolf Verroen; 5. Ange en het geeuwbeest van Peter Vervloed. Top 5 6-9 jaar: 1Ridder Schijtebroek van Carry Slee; 2. Cas en de kindervanger van Pieter Feller; 3. Smoezenkampioen van Carry Slee; 4. Ange en het geeuw beest van Peter Vervloed; 5. Een bloederig verhaal van Dolf Verroen. Top 5 0-6 jaar: 1De avonturen van meneer Tomaat van Ursel Scheffler; 2. Ik wou dat ik een vogel was van Eve Tharlet; 3. Kikker is bang van Max Velthuijs; 4. Muis en haar vriendjes van Lucy Cousins; 5. Dikkie Dik: 4e boek vol avonturen van Jet Boeke. Tenslotte maakte Mieke van Hooft de prijswinnaars bekend: in de jongste groep waren dat: Lotte Geurts, Tom Siebers. Marieke van Rheden en Annelies Heidens; in de oudere groep: Lieke Goumans, Cindy Scholtz, Marieke Swinkels en Judith Philipsen. Hallo Jeugdnatuurwachters. Er is deze keer weer flink wat te melden; op de eerste plaats hebben we afge lopen zondag onze laatste puzzel- tocht gehouden. Hoewel er donkere wolken dreigden, hebben we het toch droog kunnen houden en heb ben we een fijne en ook leerzame wandeling gehouden. Ruim 250 deelnemers, waaronder ongeveer 75 JNW-ers, wisten de vragen bijna allemaal goed te beantwoorden en kregen dus ook hun drie verdiende stempels. Verder hebben we de zomer-uitgave op school bezorgd en de opgave-formulieren voor de nieuwe leden. We hopen natuurlijk, dat de leerlingen van groep 6 die komend schooljaar naar groep 7 gaan, zich aanmelden als nieuwe lid. Komende week komen we de opgaven ophalen. Dan hebben jullie natuurlijk ook nog het Vlijtig Liesje. We horen van diverse kan ten, dat deze nu volop in bloei staan. Als je kunt, neem dan de bloem mee naar school en laat deze beoordelen door je leerkracht. Ook hiermee kun je maximaal drie stempels verdie nen. Veel sukses ermee en tot vol gende week in Peel en Maas. Het is weer zover, op vandaag (donderdag 29 juni) is de wereldpre mière van Flodder van start gegaan. Omdat deze Flodder de andere films overtreft leek het ons leuk om er een prijsvraag aan te verbinden.De bedoeling is als volgt: schrijf in maximaal 50 woorden waarom vol gens jou de familie Flodder de gek ste familie van Nederland is. Heb je dit gedaan, dat hoef je alleen nog de naam van de hoofdrolspeler te geven die nu helaas NIET meedoet. Er zijn leuke prijzen te winnen, zoals t-shirts, petjes, posters en natuurlijk enkele vrijkaartjes voor deze film. Dus: stuur uw inzendin gen met naam, adres en telefoon nummer naar Luxor Theaters in Venray. Inzendingen dienen uiterlijk 6 juli binnen te zijn. (De winnaars krijgen dan vanzelf thuis bericht. Over de inzendingen kan niet gekor- respondeerd worden). Veel sukses. Die Hard 3 De Wraak is een door slaand sukses. Zelfs het afgelopen warme weekend stampvolle en laai end enthousiaste zalen. Publiek ver laat opgetogen de zaal. Bad Boys blijft eveneens volle zalen trekken. Deze harde aktiefilm blijkt eveneens een publiekslieve ling te zijn. Don Juan moet vanwege het suk ses toch nog een zesde week door gespeeld worden. Inderdaad een film om verliefd op te worden. De Zwanenprinses is een sprook jesachtig mooie film waarvan jong en oude zullen genieten. Aan de Hoge School Eindhoven richting Elektro Techniek slaagde Edgar Janssen. Aan de Hogeschool Zeeland, sec tor Maritiem Instituut De Ruyter te Vlissingen is afgestudeerd als Maritiem Officier, in de hoofddisci plines wrktuigbouwkunde en stuur man: Floor Jansen. Aan de Hogeschool Eindhoven, richting HTS Chemische Technologie is geslaagd Frank Bohlken. Wendy Kunkeler uit Venray is aan de Katholieke Universiteit Nijmegen 'met genoegen' geslaagd voor het doctoraal examen Ontwikkelingspsychologie. Aan de Hogeschool voor Vormgeving en Communicatie (Jekkers) te Rotterdam is geslaagd Mariska de Fouw. Juny Petrochi uit Venray is geslaagd voor de VBO-AVDK- opleiding in Stevensbeek. Aan de Hoge School Eindhoven is Sandor Janssen uit Venray geslaagd als Ingenieur Informatica. Winkeldiefstal Tijdens de drukte, maandagmid dag in en rond de Grote Markt, heeft een man waarvan het signalement bekend is, kans gezien bij een zaak in vrijetijdskleding aan de Grote Markt een paar sportschoenen en drie horloges weg te pakken. Een zoekaktie in de buurt leverde geen resultaat op. De waarde van de gestolen goederen kon niet worden medegedeeld. ZONDAGSDIENST HUISARTSEN Weekenddienst voor de patiënten van M. van Tiel. R.E. uabeler. Th. Lankveld. H. Schraven en J. Witteen: 1 juli: R. GABELER Allegrostraat 43, tel. 82824 2 juli: Th. LANKVELD Langstraat 106. tel. 83558 Weekenddienst voor de patiënten van P. Corver. G. van Loon. E. de Muinck Keizer, A. Coenen, F. Schmeetz, D. Vercauteren. J. de Vocht en M. v.d. Acker: A. COENEN Patersstraat 60, tel. 88800 Weekenddienst voor de patiënten van dkt. keijzer en dkt. Van Dongen: R. KEIJZER Van Beurden weg 10, Ysselstevn tel. 04780-41777 vrijdag 18.00 tot zondag 24.00 uur. Voor spoedeisende gevallen kunt u op de genoemde data bij de genoemde doktoren terecht: ST. ODA Passage 1, tel. 81255 's morgens van 10.00 tot 11.00 uur 's middags van 17.00 tot 18.00 uur ZIEKENVERVOER Tel. 077-575757 ONGEVALLEN Tel. 06-11 WEEKEND- EN NACHTDIENST VENRAYSE APOTHEKEN ST. ODA Passage 1, tel. 81255 van vrijdagavond 18.00 uur tot vol gende week vrijdag. Openstelling: zaterdag van 10.00 tol 12.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur zondag van 10.00 tot 11.00 uur. Verder alleen voor spoedgevallen (via het nachtluikje) TANDARTSEN WEEKENDDIENST VENRAY-YSSELSTEYN Voor spoedeisende gevallen uitsluitend na telefonische afspraak neemt waar: B. RUYTEN, tel. 81383 WEEKENDDIENST DIERENARTSEN DIERENARTSENPRAKTIJK VENRAY Oude Oostrumseweg 26 tel. 81336 of 86457 E.M. Ruymbeek, J.M. van Winden, W.H. de Vocht, R.C. Goedegebuure. V. Geurts. R. Eelderink en G. Gelling R. EELDERINK en H. van WINDEN DIERENARTSENPRAKTIJK OOSTRUM W. LOONEN Mgr. Hanssenstraat 42, Oostrum tel. 82690 14.00 uur en van 18.OP tot 19.Q0 uur VERLOSKUNDIGEN voor de praktijken van mevr. Raaymakers, mevr. Van Eerten, mevr. Tiggeloven en mevr. Vermazeren A. RAAYMAKERS Horst, tel. 04709-86538 vanaf vrijdag 12 uur tot maandag 8 uur WEEKDIENST VERLOSKUNDIGEN De weekdienst van de praktijk van mevr. Van Eerten en mevr. Tiggeloven worden vanaf maandag 8 uur tot vrijdag 12 uur waargeno men door: T. TIGGELOVEN Blauwververstraat 30 Afspraken maken 's middags tus sen 18.00 en 19.00 uur, tel. 04780- 13727 Vernieling aan viskraam Een 32-jarige inwoner van Tegelen deed aangifte van vernielin gen aan zijn viskraam, die op het kermisterrein in Merselo was geplaatst. De wieldoppen waren verwijderd, de lichtkoepel en de lichtreklame waren vernield. Het schadebedrag kon niet worden medegedeeld. In de Peel en Maas Regiokalender vindt u een korte opsomming van evenementen en aktiviteiten uit een wijdere regio, waaraan wij in onze redactionele kolommen geen uitgebreide aandacht kunnen schenken. I Vl I* 'jj HÉS Wijkcentrum 't Stekske Landweert; 18.00-22.00 uur: WijkfeesL Vrijdag 30 juni: Grote Markt, 20.00-22.00 uur: koncert t.b.v. Venray voor Rio. Zaterdag 1 juli: Grote Markt: vanaf 20.00 uur; Taptoe Venray 1995. Zondag 2 juli: Kasteeltuinen Arcen. Dag van de Roos. Onder meer snoeidemonstraties in het rosarium, rondleidingen en lezingen. Van 1 tot 19 juli tentoonstelling 'Rozen op het podium' Openingstijden Kasteeltuinen van 10.00 tot 18.00 uur. Entreeprijs ƒ16,- voor volwassenen, ƒ8,- voor kinderen van 4 tot 14 jaar. Kinderen tot 4 jaar tis toegang. Van 28 mei t.m. 30 juli: Expositie in galerie 'de Lochting', Laagheidseweg 16, diverse kunste- Open zaterdag en zondag van 13.30 tot 17.30 uur. Van 23 mei-20 september: Expositie in het Oorlogsmuseum in Overloon: Kleding op de bon i.s.m. Libelle; bijzondere kleding, gemaakt en samengesteld met veel kreativiteit, van partikuiiere bezitters. Maandag 10 juli t/m zondag 3 september: Kinderen bouwen in Openluchtmuseum Arnhem. Kinderen kunnen onder begeleiding aan de slag met traditionele bouwtechnieken. Elke dag van 10.30 tot 12.30 uur instructie en van 14.00 tot 16.00 uur zelf doen. Voor info: 085-576100. Half juni t.m. september: Iedere woensdag Wandeling door de Peel met demonstratie Turfsteken. Start 13.15 uur bij de rotonde Heidsepeelweg in Ysselsteyn. Iedere maandag Lm. zaterdag: Openstelling Grote Kerk/St. Petrus Banden Kerk. Van 20 juni t.m. 12 september: Iedere dinsdag om 13.30 uur stadswandeling o.l.v. een stadsgids. Zaterdag 19 augustus: Kennedyraars Melderslo. Start om 22.00 uur. Rondom de mars (80 km) worden verschillende andere activiteiten georganiseerd, onder meer fiets en wandeltochten. Voor info: W. Poels, Lochtstraat 21, Melderslo, tel. 04709-83877. Fietsers botsten Dinsdagmorgen fietste een vijf tienjarige scholier op het fietspad langs de Horsterweg, op het voor het tegemoetkomend verkeer bestemde gedeelte. Daarbij kwam hij frontaal in botsing met de tege moetkomende fietser, een 37-jarige inwoner. Beide fietsers kwamen ten val en moesten zich voor behande ling van opgelopen verwondingen onder medische behandeling stellen. Appelsap Bijtjes |Pe Ritl Met honing gezoete vruchtenreep. Ideaal voor op reis. 40 gr Niet gefilterd toch het zuiverste sap. EKO-kwaliteit. 2,5Q teuUHOKtiftfr. I Venray, Paterstraat 4. tel: 04780 - 8721 7 Missieclub Comeo van het Vincent van Gogh Instituut vierde vorig week end, tijdens de fancy-fair, haar 30-jarig jubileum. Na een trage start op de zaterdag was de zondag een groot sukses. Vele honderden mensen (groot en kleinbezochten ook dit jaar weer deze attraktie in de feesttent van Comeo. Tijdens de zondgmorgen, in deze tent, gehouden eucharistie-viering werd dhr. G. Smits onderscheiden met de Bene Merentie. Hij kreeg deze door Paus Pius de 9e ingestelde onderscheiding voor al zijn werkzaamheden inde afge lopen twintig jaar als voorzitter van de missieclub. In de Peel en Maas Regiokalender vindt u een korte opsomming van evenementen en aktiviteiten uit een wijdere regio, waaraan wy in onze redactionele kolommen geen uitgebreide aandacht kunnen schenken. Zondag 2 juli: Rondleiding door de bijentuin van modelbijenstand 't Zoemhukskc in Horst. Bezoekers kunnen tevens kennis maken met de originele aspergeho ning. Tussen 11.00 en 13.00 uur. achter de de kasteelboerderij in de Kasteelse possen. Zondag 2 juli: Kasteeltuinen Arcen. Dag van de Roos. Onder meer snoeidemonstraties in het rosarium, rondleidingen en lezingen. Van 1 tot 19 juli tentoonstelling 'Rozen op het podium'. Openingstijden Kasteeltuinen van 10.00 tot 18.00 uur. Entreeprijs ƒ16,- voor volwassenen, ƒ8,- voor kinderen van 4 tot 14 jaar. Kinderen tot 4 jaar gratis toegang. Maandag 10 juli t/m zondag 3 september: Kinderen bouwen in Openluchtmuseum Arnhem. Kinderen kunnen onder begeleiding aan de slag met traditionele bouwtechnieken. Elke dag van 10.30 tot 12.30 uur instructie en van 14.00 tot 16.00 uur zelf doen. Voor info: 085-576100. Zaterdag 19 augustus: Kennedymars Melderslo. Start om 22.00 uur. Rondom de mars (80 km j worden verschillende andere activiteiten georganiseerd, onder meer fiets en wandeltochten. Voor info: W. Poels, Lochtstraat 21, Melderslo, tel. 04709-83877.

Peel en Maas | 1995 | | pagina 3