Goed nieuws voor Rabobank-klanten. /"iT\ Venray steunt bakkerijschool voor straatkinderen in Rio öccde foto S 4 venray l ZOMERAVOND CONCERTEN (En iedereen die het nu wil worden.) Betaalrekening wordt gratis, en toch met rente! PEEL EN MAAS J*) Donderdag 29 juni 1995 - Pagina*» Grote Kerk Deken: J. Coenen, Eindstraat 6, tel. 81275; kapelaan H. de Wit ofm, Patersstraat 29, tel. 82385; kapelaan R. Woutering, Horsterweg 57, Castenray, tel. 71215; kapelaan H. Bouman, Dr. Poelsstraat 4, tel. 11664. Priester in ernstig noodge val: via balie ziekenhuis, tel. 22222. Opgeven misintenties: Eindstraat 6: ma t/m vr (niet op do) van 9.30- 10.30 uur. Zaterdag: 9.00 H. Mis voor de een heid van alle christenen; 12.30: fees telijke H. Mis en Huwelijkvan Eric Lemmers en Brigitte Janssen; 19.00: H. Mis als zeswekendienst voor Chris Rongen: Bèr Heidens (oude buurt); Martha v. Valkengoed-v. Bijlevelt (koll.); Jan van der Zanden; Zondag: 13e Zondag door het jaar. 9.30 Latijnse Hoogmis voor overl. ouders Gerardus Tijssen- Maters, overl. kinderen en fam.; Toon voesten (koll.); Martha Gerrats-Stienen en zoon Hay; overl. fam. P. Janssen-Oudenhoven en overl. fam.; overl. ouders Clephas- Linders en Arno; overl. ouders Janssen-Muis; als jaard. voor P. Janssen; 11.00: H. Mis voor Theodor Creemers en overl. fam.; overl. ech- tel. Sjaak en Marie Janssen- Theeuwen; voor overl. ouders van Leipsig-Wilms, zoon Frans en voor Harm; Teng Manders en fam. Manders-Stevens; Mie Swinkels- Seykens; Arie Verlaan (koll.); Maandag: H. Apostel Thomas 9.00 H. Mis voor GerardaBroers; Dinsdag: 9.00 H. Mis voor Antoon v. Osch, echtgen. en zoon Sjrf; Helena Arnoldina Haenraets en deken Haenraets; Woensdag: 9.00 H. Mis voor onze vakantiegangers, om een ontspan nen tijd en een behouden thuis komst; 14.30: Feestelijke H. Mis b.g.v. het 40-jarig Huwelijkvan echtel. Euwals-Wilmsen; Donderdag: 9.00 H. Mis voor die overledenen aan wie niemand meer denkt; Vrijdag: 9.00 H. Mis om Gods rijk ste zegen voor al onze missionaris sen; Dienbeurten en lektoren: za 19.00: Koen, Mark, Joost en Loek, lektor: T. Verbeek; zo: Jacomyn, Daisy, Richelle en....; lektor: L. Truijen; Akolieten zo: de heren Vosbeek en Mingels. Akolieten: zo 9.30: Vincent van Gogh Instituut St. Servatiuskapel St. Annakapel Zaterdag: 18.30 Liturgieviering in de St. Servatiuskapel. Voorganger: G. v. Loenen, lektor PI. Wittenbols. Vertrek bus om 18.15 vanaf de St. Annakapel. Zondag: 10.00 Liturgieviering in de St. Annakapel. Voorganger: G. v. Loenen. lektor L. Bruekers. Vertrek bus 9.45 vanaf de St. Servatiuskapel. Maandag: 16.45 Yoga en meditatie in het stiltecentrum. Dinsdag: 16.45 Liturgieviering in de St. Annakapel. Woensdag: 16.45 Liturgieviering in de St. Servatiuskapel. Donderdag: 16.45 Liturgieviering in de St. Annakapel. 16.45 Yoga en meditatie in het stiltecentrum. Paterskerk Bereikbaarheid priesters: A. Woutering, Horsterweg 57, Castenray, tel. 71215 of Leunseweg 5, tel. 80202. Opgeven misintenties ma t/m vr 9.30-10.30, Leunseweg 5 of tel. 80202. Misintenties voor de hier navolgende week dienen bij de pastorie opgegeven te worden voor deze week-vrijdagmorgen 10.30 uur. Elke dinsdagmorgen is de kerk open van 10.00-12.00 uur voor verering van H. Antonius. Zaterdag: 17.00 Gelegenheid om te biechten. 18.00 Harry v.d. Munckhof (koll.); Jacqueline Rijnja- Manders namens de buurt; Wim Hagelaar en zoon Peter; Zondag: 8.30 fam. Janssen-Krijns (st); 10.30 m.m.v. Zonnelied; Frans Cuppen namens Oranjestraat; Maandag: 19.00 voor de parochie; Dinsdag: 19.00 Antoon Bovee en overl. fam.; Woensdag: 19.00 Harrie Janssen er. overl. fam.; jrg. Piet Baeten; Donderdag: 19.00 Antoon Lucassen en overl. fam.; Vrijdag: 19.00 fam. Arts-Janssen; Peter van de Broek (koll.) Vredeskerk Zaterdag: GEEN H. MIS OM 08.00; 10.30: rozenkransgebed, tevens gelegenheid om te biechten; 11.15: voor roepingen tot het pries terschap. 18.00-18.30 Gelegenheid om te biechten. 19.00 Vooravondmis voor de 13e Zondag door het jaar; zang door het jongerenkoor Chrisko; Kinderwoorddienst; voor Maria Matijsen-Peeters (koll.); Henriette Muysers (koll.); Laurijs Knapen (koll.); Mien van de Ven van Eijk; Riek Willems-Vousten (koll.) Gon van Kempen-v.d. Pasch (koll.); jgt. PierTe Hendrix en Jan: Zondag: 13e Zondag door het jaar. 8.30 voor Harrie Janssen en overl. fam.; overl. ouders van Lin- Heiligers en zoon Nout; 10.00: voor Julia van der Weiden-de Aderhard- Toorop (koll.); tot bijzondere inten tie (C); Harrie Claessens (koll.); Louis Koppers (koll.); Antonet Jakobs-Hanen (koll.); Maandag: H. thomas, apostel8.00 voor het geestelijken tijdelijk wel zijn van de parochie, Dinsdag: H. Elisabeth van Portugal; 19.00 voor de zieken van de parochie; Woensdag: H. Anthonius Maria Zaccaria; 19.00 voor Martinus Pontman en Gijsbertus van Blokland; Jan Houtackers; Donderdag: H. Maria Goretti: 19.00-20.00: Heilig uur; 19.00: jgt. Agnes van Asse en fam.; Jac Backus; Teng Linders en overl. ouders Kappel; Vrijdag: eerste vrijdag 18.30 H. Kruisweg; 19.00 voor overl. fam. Thielen-Hendriks. Mededeling: Zoals u weet zal de Z.E.H. Pastoor P.G.J. Albers met ingang van 16 juli a.s. onze parochie verlaten om met emiraat te gaan. Hij is dan tevens 12,5 jaar werkzaam geweest als pastoor van de parochie Christus Koning. Het Kerkbestuur wil graag eenieder in de gelegen heid stellen om persoonlijk afscheid te nemen van pastoor Albers. Daarom zal op zondag 2 juli, na de hoogmis van 10.00 uur in de kerk een receptie plaats vinden van 11.30-13.00 uur. Wij heten u van harte welkom. R.K.Kerkbestuur Christus Koning. Parochie Oostrum Zaterdag: 19.00 overl. ouders Janssen-Peeters; Lies Janssen- Wolters; overl. ouders Haegens-v. Lin; jrd. Cor Thielen; Giel Vennekens en echtgen. en wederz. fam.; Zondag: 8.30 Antoon Janssen; 10.00: Peter Haans; Mie Staaks- Hermans (namens de vrienden van Staaks); Piet Baltussen (namens de bewoners van Boshuizen); Giel Vennekens en echtgen. en wederz. fam.; (gem. koor); Maandag: 9.00 t.e.v. de H. Anthonius uit dankbaarheid; Dinsdag: 9.00 Cor Thielen; Woensdag: 9.00 voor priesterroe pingen (met Rozenkransgebed); Donderdag: 9.00 Wiel v.d. Pasch Vrijdag: Eerste vrijdag van de maand9.00 uit dankbaarheid en tot bijzondere intentie; 11.00: voor het bruidspaar Raedts-Peeters; 14.00: voor het bruidspaar Hellegers- Künen; Misdienaarsbeurten: za 19.00: Judith Philipsen, Linda Camps, Els Basten en Loes Kessels; zondag 08.30: Tom Gielens, Arjan Kempen, Noud v.d. Mortel en Marco Janssen; 10.00: Laura op den Camp, Suzan Nellen, Loes Rouwette en Linda Wijnhoven. Parochie Oirlo Zaterdag: 19.00 Gez. H. Mis (Herenkoor); overl. ouders Classen- Wismans en kinderen; Frans Versteegen namens ouderenbiljart- club team 2; overl. ouders Versteegen-Lensen; Annie Nelissen- Gerards; Thei Philipsen; Wim Janssen; uit dankbaarheid (L); Na deze H. Dienst inwijding van het St. Annakapel met onze muziek vereniging Ons Genoegen; Zondag: 10.00 Gezinsmis, thema 'Eind goed, Al goed' met het kinder koor; Gerrit Rutten; overl. ouders v. Rijswijck-Baltussen en zoon Mathieu; overl. ouders v.d. Nelissen-v.d. Sterren; t.i.v. schou- ting H. Machutus b.g.v. Vakantieweek; Frank Voermans; Woensdag: 9.00 H. Mis voor de parochie; Vrijdag: Eerste vrijdag van de maand; toegewijd aan de verering vanhet H. Hart van Jezus;9.00 H. Mis t.e.v. H. Hart en voor priester roepingen. Parochie Castenray Zaterdag: 19.00 Woensdag: 9.00 Misdienaars: za 19.00: Parochie Leunen 13e Zondag door het jaar, eerste zondag van de maand: bijzondere kollekte voor onze eigen kerk; Zaterdag: 16.00: doopviering van Jainy Claessens; 19.00 Lsm. Wiel Willems en overl. fam. Willems- Loonen; Jan Holtackers (vw van Megenstraat); weekd. Sjeng Vullings (4), weekd. Ger Pijpers (2); maandd. Marie Versteegen- Moorrees en Harrie VErsteegen; gest. jrd. Harry v. Dijck; gest. jrd. Teng Houben; Zondag: 10.00 Hgm. Jan v.d. Berg; overl. leden LLTB Leunen, Veulen en Heide; weekd. Mina Heesen- Voesten (4); 11.15: Lsm. uit dankbaarheid; voor Henk Ouwerkerk en Han Ouwerkerk-Manders en overl. fam.; gest. jrd. Antoon Janssen en Elisabeth Jenniskens; Maandag: H. Thomas, apostel; 19.00 Lsm. Bert Jenniskens en Truus Jenniskens-Droesen; pastoor Jacques Haenen en overl. fam.; gest. jrd. Frans Verkoeijen; Dinsdag: 19.00 gest. jrd. Gerardus Smits, echtgen. en dochter Maria en Jaap Josten; Woensdag: 19.00 Lsm. Ger Pijpers (vw Martens-Ewals); Donderdag: 19.00 jrd. Toon Verschuuren; gest. jrd. Hendrik Marcellis en echtgen.; Vrijdag: eerste vrijdag van de maand;Vanaf 08.45 uur Ziekenkommunie aan huis; 19.00 Lsm. t.e.v. H. Hart (vw Offerblok) Misdienaars: za 19.00: Tom Bos; zo. 10.00: hgm.: Marleen Sonnenberg en Susanne Jenniskens; 11.15: Inge Smits en Sanneke v.d. Oetelaar; Gedoopt: Ruud Cornelissen, Schei weg 14; Huwelijksafk.: 1. Roland Versteegen en Sylvia Swinkels, bei den uit Melderslo (3e roep); 2. Tom Philipsen en Marie-Louise Wijnhoven, beiden uit onze parochie (2e roep); 3. Peter Kirschbaum en Annemie Bouten, beiden uit Baarlo (2e roep); Rektoraat Heide Zondag: 13e Zondag door het jaar. 9.30 Hoogmis jgt. voor Gerardus Wismans; Jef Michels; Maria Heesen-v. Soest (koll.); misd. Sanne, Karen, Niels, Wilmar, Rob en Roel; Donderdag: gedachtenis van de H. Maria Gorette, maagd en mar- telares;9.00 H. Mis tot bijz. inten tie. Rektoraat Veulen 13e Zondag door het jaar Zaterdag: 19.00 Hgm. als jgt. Harry Hendrikx, voor priesterroepingen; Zondag: 10.30 Hgm. als jgt. voor Jac Nijssen en echtgen.; overl. fam. v. Staveren-v. Son; Maandag: 8.00 H. Mis voor de overledenen; Dinsdag: 8.00 H. Mis voor de parochie; Woensdag: 8.00 H. Mis voor de overledenen; Donderdag: 8.00 H. Mis voor de parochie; Vrijdag: 8.00 eerste vrijdag van de maand; H. Mis t.e.v. H. Hart t.b.i.; Misdienaars: za: Moniek Classens en Sjef Classens; zo: Roy Smets en Eric Wismans. Parochie Ysselsteyn 13e Zondag door het jaar. Zaterdag: 19.00 (Jongerenkoor); Fr. Bouwmeister; ouders Philipsen- Cremers; Zondag: 9.30 (Gregoriaanse Hoogmis): Wiel Philipsen (vrien denkring); 11.15: echtgen. Dijkhuizen-Camps; Giel Trommelen en overl. fam. Maandag: VANDAAG GEEN DIENST; Woensdag: 19.00 Jan Lemmen; Vrijdag: 19.00 overl. parochianen; Misdienaarsbeurten: za 19.00: N. Jaspers en H. v.d Hoff; zo 09.30: M. ARts en R. Keijzer; 11.15: D. Scheepens en M. Spreeuwenberg; Woe en Vrij. 19.00: I. Poels en E. Spreeuwenberg. NB.: jongens en meisjes: geef mij tijdig door op welke dagen je niet in Ysselsteyn bent (in de vakantietijd) en daarom niet kunt dienen! Spreuk van de week: Doopschema: (23-7, 6-8 en 20-80 kan in onze kerk het H. Doopsel worden toegediend. Zondag 9-7 is 'volgeboekt Parochie Merselo Zaterdag: 19.00 t.e.v. H. Hart van Jezus; misd. Kristel Poels en Bianca Zegers; Zondag: 10.00 Hoogmis Mathias Manders - Rozina Schanz&dochter, jgt.; misd. Elke Claessens en Jose de Jong; 14.30: doop Christiaan Rijbroek. Dinsdag: 8.30 Peter Mathijs Gielen, echtgen. en overl. kinderen; Tien de Rijk; Theodorus Hendrix en Wilhelmina Engelen, jgt.; Woensdag: 19.00 Johannes vanRijswijck-Klaassen en kinderen, jgt.; Tien de Rijk; til Muysers (v.d. buurt); Vrijdag: 13.30: huwelijksmis voor Kees de Backer en Petri v. Hoof, misd. Ellen vanDijck en Yvonne Koppes; Kerk poetsen: mevr. Michels- Klaassen en mevr. Arts-v.d. Ven. Rektoraat Vredepeel Zaterdag, Gezinsviering: 19.00 H. v. Roesel; Zondag: 10.00 jgt. M. v. Kasteren; Maandag: 19.00 M. Jansen; Donderdag: 19.00 voor vrede; Vrijdag: eerste vrijdag van de maand, 08.30 schoolmis. Misdienaars: za: Mark en Mariska; zo: Karin en Anita; Lezers: za: Josien Claessens; zo: Jan Classens. Rektoraat Smakt Zaterdag: Geen dienst. Zondag: Hoogmis voor Rene Buyzen, Gerrit Koopmans enLeo, voor moeder Koopmans in het zie kenhuis, Jeu Custers, Hermand v.d. Berg, en uit dankbaarheid, en voor alle stichtingen en fundaties, t.z.i.; Woensdag: geen H. Mis in de Jozefkapel. Protestantse Kerkengemeenschap Venray e.o. Zondag zal in het Zonnelied, Blij verrast waren wij bij het zien van de oude (trouw) foto verleden week in dez^ rubriek. Nog meer verraste ons de talrijke positieve reakties, ook van mensen ver bui-I ten Venray. Een grandioze hoeveelheid feli citaties, telefonisch, schriftelijk en monde ling, vergezeld van vele leuke attenties bereikten ons. Bedankt lieve mensen. De rubriek 'oude foto' slaat toch wel aan! Al meer dan veer tienjaar! Jan en Lies v.d. Putten, Westsingel. Ook deze drie mensen bezochten het Oda-park, maar niet op zondag 18 juni, tij dens de opening van de wandelroute, maar op een zondag kort voor de oorlog, moge lijk omstreeks 1937. Ook zij wisten rijk dom aan natuurgoed in het Odapark te waarderen, en maakte toen al graag gebruik van de aanwezige wandelpaadjes, om daar na gezellig uitrustend op een bankje het laatste Venrayse nieuws met elkaar door te nemen. V.l.n.r. zien we: Anselm v.d. Voort, vader van de schrijver van het Meerlo'se woordenboek Theo v.d. Voort, en de beken de verzetsstrijdster Hanne v.d. Voort uit Tienray. Jan Vermeulen, koster van de Grote Kerk en Sraar Berkens, bakker en winkelier uit de Patersstraat. Jan v.d. Putten Kiosk 6 te Venray, ds. Weersma voorgaan in de dienst. Aanvangstijd is 09.30 uur. Tijdens de dienst is er kinderopvang en er wordt kindeme- vendienst gehouden. In de Ned. Herv. Kerk, Maasweg 9 te Blitterswijck zal ds. Weersma voorgaan in de dienst. Aanvangstijd is 11.00 uur. Hier is geen kinderop vang en geen kindernevendienst. Na afloop van de dienst is er koffiedrin ken. Jehova's Getuigen Hierbij nodigen wij u uit voor het bijwonen van een bijbeltoespraak met als thema in de Koninkrijkszaal aan de Henri Dunantstraat 11, aan vang 10.00 uur. Gratis toegang; geen kollekte. Oecumenische basisgroep Aanstaande zondag is er een eucharistieviering van de oecumeni sche basisgroep Heel de Kerk Heel de Wereld. Het thema van de vie ring is: Voorganger is pastor Fr. Meyer. Plaats: kapel van het bejaar dencentrum Het Schuttersveld, Bergweg te Venray. Tijd: 11.15 uur. Voor de kinderen is er een kinderne vendienst. U bent van harte welkom. Rehoboth Ned. Hervormde Evangelisatie op? GG. Gebouw Rehoboth: Cuppenpedje 2a, Horst. Evangelist: Clapvaeren 4, Horst, tel./fax: 04709-87786. Diensten: D.V. zondag 2 juli om 10.00 en 14.30 uur. Voorganger: kandidaat A. Simons, Nw. Lekkerland. Bij bel/Kontaktavond: De eerstvol gende is donderdag 29 juni (van avond) in gebouw Rehoboth. het thema luidt: 'Het doel van het geloof!' Er zijn vele gelovigen in de wereld van vandaag. Waar brengt het ons, wat zegt het ons? De avond begint om 20.00 uur en iedereen is hartelijk welkom. Dit is tevens de laatste avond voor de zomervakan tie. Winkeldiefstal Donderdagmiddag omstreeks 17.30 uur werd in een supermarkt in de Bleek een 36-jarige inwoner, door personeel betrapt toen hij snoepgoed ter waarde van acht gul den wilde meenemen, zonder die te hebben afgerekend. De man werd aan de politie overgegeven, die hem na verhoor en opmaking van proces verbaal naar huis stuurde. Berging en koniferen in brand Donderdagavond omstreeks 19.20 uur werd brand gemeld aan de Bolderik. Daar stond door onbeken de oorzaak een houten berging in brand. Ruim twintig koniferen ble ken eveneens in brand te staan. De houten berging, de koniferen en een fiets gingen in de vlammen verlo ren. Gewond bij botsing Maandagmiddag omstreeks 16.15 uur verleende een 20-jrige bestuur der van een personenauto op de kruising Noordsingel-Nieuweind geen vrije doorgang aan een 17-jari- ge Venrayse bestuurder van een bromfiets. Bij de botsing werd de bromfietsbestuurder gewond aan zijn scheenbeen. Hij moest voor behandeling naar het ziekenhuis worden vervoerd. Hij kon na behan deling naar huis worden overge bracht. Jf WINKELCENTRUM 2 juni t/m 30 juni tijdens de koopavonden van ±19.00 tot 21.00 uur Ongetwijfeld heeft u er al iets over vernomen. Met ingang van 1 juli aanstaande schaft de Rabobank de tarieven af die u, als particuliere klant, in rekening werden ge bracht. Terwijl u wel gewoon rente krijgt over alles wat er op uw betaalrekening staat. Bovendien kunt u, als u dat wilt, vanaf dit najaar weer gratis wekelijks een rekening overzicht krijgen. Als er iets bij- of afgeschre ven is, natuurlijk. Dit goede nieuws heeft u zelf moge lijk gemaakt. U bent sneller overgestapt op efficiëntere betaalmogelijkheden dan we s hadden verwacht. De geldautomaat is volledig ingeburgerd. Met het pinnen in winkels, tankstations en supermarkten gaat het al dezelfde kant op. Ook machtigen is de gewoonste zaak van de wereld geworden. Wij vinden dat er op die manier al zoveel kosten zijn bespaard, dat u daar als klant de vruchten van mag plukken. Eerlijk is eerlijk. Bent u nog geen klant bij ons? Een re den om eens langs te komen. Want, én gratis bankieren én rente krijgen. Nee, dat vindt u nergens anders. Rabobank Ex-lijmsnuivers worden door pater Cox geholpen Met de akties in Venray voor de straatkinderen in Rio wordt een heel bijzonder projekt gesteund in Niteroi, een voorstad van Rio. Het betreft een bakkerijschool voor ex- straatkinderen. De kinderen die op straat zwerven worden opgevangen door straathoekwerkers en naar de bakke rijschool gebracht. Daar krijgen ze onderdak, worden opgevangen, begeleid en een vak geleerd in de bakkerij. Als ze het diploma halen kunnen ze in een echte broodfabriek of bakkerij gaan werken en hebben ze een inkomen voor hun familie. 'Op deze wijze straatkinderen hel pen is het allerbeste', vertelt Jan Dam, de uit Brunssum afkomstige ir adjunktdirekteur van de Braziliaanse hulpverleningsorgani satie Sao Martinho. c LUMSNUIVEN Straathoekwerkers van deze orga nisatie zoeken op straat kontakten met straatkinderen en kinderen die weliswaar nog wel een 'thuis' heb ben maar toen veel op straat zwer ven. Geprobeerd wordt om preven tief te handelen zodat de kinderen niet blijven zwerven en stoppen met lijmsnuiven. Op dit moment heeft de organisa tie kontakt met 200 jongens en meisjes die het opvangcentrum en de schoolbakkerij in Niteroi dage lijks bezoeken. Sao Martinho stimu leert de kinderen om alfabetise- rings- en bijscholingskursussen te volgen, brengt de dokumenten van de kinderen in orde (geboortebe wijs, identiteitsbewijs, werkboekje e.d.) en zorgt voor de medische ver zorging. Daar waar mogelijk bege leidt de organisatie ook de gezinnen van de kinderen. In Niteroi heeft Sao Martinho ook nog een bijzonder nachtverblijf waar 20 jongeren ver blijven (zwervers en lijmsnuivers). Het huis is geschonken door Prins Reinier van Monaco die enkele jaren geleden bij pater Cox op bezoek is geweest. De kinderen die in het nachtverblijf logeren moeten wel beloven te stoppen met lijm snuiven. DOODSCHIETEN In Niteroi kent Sao Martinho ver der een eigen advokatencentrum dat opkomt voor de rechten van het kind en de-straatkinderen juridische bij stand geeft tijdens processen. Dat is hard nodig, zo weten Martin Cox en Jan Dam. In Rio en Niteroi worden nog geregeld straatkinderen afge schoten. 'Zolang zo'n dingen gebeuren is ons werk hard nodig. Bovendien hebben straatkinderen nauwelijks rechten. Wij moeten hen helpen', zeggen Cox en Dam in koor. In 1990 startte Sao Martinho met een klein produktiebedrijf voor brood en chips in Niteroi. Doel daarvan is de straatjongens en - meisjes iets zinnigs te laten doen en tegelijk wat te laten verdienen. Op vrij eenvoudige wijze maakten de straatkinderen regelmatig koekjes. Dat projekt sloeg zo goed aan dat de afdeling Sociale Ontwikkeling van het kledingbedrijf C&A Brasil geld beschikbaar stelde om een nieuw en groter produktiebedrijf te bouwen. Medio 1993 kwam de nieuwbouw van 13x35 meter gereed op grond welke door de gemeente Niteroi beschikbaar is gesteld. Dat bedrijfje draait inmiddels en de Stichting Venray voor Rio is door Pater Cox gevraagd om een bijdrage te leveren aan het exploitatie-tekort het eerste jaar. 'Na twee jaren draaien hopen we dat we door brood te verkopen zelf het hele projekt draaiende kun nen houden zonder steun van der den', zegt Jan Dam. CHIPS Bij de schoolbakkerij is onlangs een klein overdekt sportveldje aan gelegd voor basketbal, volleybal en zaalvoetbal. Dagelijks komen zo'n 200 straatkinderen in de eetzaal eten. De kinderen zullen zoveel als mogelijk de chips, snacks e.d. zelf verkopen op straat of bij de bekende verkooppunten in de stad. Bovendien worden kontrakten afge sloten met scholen, winkels en bedrijven. De leiding van het pro-- duktiebedrijf Niteroi is in handen van drie vrijwilligers uit Niteroi en een beroepskracht: Maria Anette Peilingeiro (coördinatrice), Claudimir da Costa Ribeino (vrij williger) en de ondernemer Pauloi Roberto Correa Poes en adjunktdi rekteur Jan Dam van Sao Martinho. 'Dankzij de steun vanuit Venray kunnen wij het eerste jaar goed overbruggen en zien wij de toe komst weer zonnig in', aldus Dam.

Peel en Maas | 1995 | | pagina 20