ty&tetti$iHy4*Ueacv4' Venray's Mannenkoor Zangvereniging Venrode Koninklijke Harmonie Euterpe Zangers van St. Frans Venray's Gregoriaans koor Gemengde Zangvereniging Crescendo Wijk Zuid UW Jeugd Rode Kruis Venray MMSK St. Petrus Banden Buurtvereniging Brukske Jongerengroep Venray Lourdeswerk Heil der Zieken OVB Oostrum Ouderenbond KBO Jeugdvereniging De Springplank Rincón Espanol St.-Petrus 'Bandenkerk Een huis inzegenen, doet u dat nog VOOR ONS GELEZEN Passiespelen Zieken communie PEEL EN MAAS Donderdag 29 juni 1995 Pagina, tiï. Donderdag 29 juni: Om 19.30 uur repetitie voor de tenoren en om 20.00 uur voor het gehele koor. Donderdag 6 juli: Om 19.30 uur repetitie voor de bassen en om 20.00 uur voor het gehele koor. Donderdag 13 juli: Om 19.30 uur repetitie voor de tenoren en om 20.00 uur voor het gehele koor. Donderdag 20 juli: Om 19.30 uur repetitie voor de bassen en om 20.00 uur voor het gehele koor. Na afloop is er kwartaaltoepen om de VMK Wisseltrofee. Prijzen kunnen wor den afgegeven bij de organisatie t.w. Jac Nooyen en Theo Janssen. De zomervakantie van het VMK is voor dit jaar vastgesteld voor de periode van donderdag 27 juli t/m 10 aug. Donderdag 17 augustus: 19.30 uur repetitie voor de tenoren en om 20.00 uur voor het hele koor. Donderdag 24 augustus: 19.30 uur repetitie voor de bassen en om 20.00 uur voor het hele koor. Donderdag 31 augustus: 19.30 uur: repetitie voor de tenoren en om 20.00 uur voor het hele koor. Optredens: 30 September: gezamenlijk koncert met Zangvereniging Venrode in de Venrayse schouwburg de Beejekurf. Oud papier kunt u afleveren bij de papiercontainer aan de Molenhofweg. Afmelden bij W. van Osch, tel. 88930 tussen 18.30 en 19.15 uur. Woensdag 16 augustus: Om 19.30 uur verzoeken we allen aanwezig te zijn om een nieuwe groepsfoto te laten maken en daarna verder te repeteren in zal Thielen. In de eerste week van augustus zal in Peel en Maas bekend worden bemaakt waar bij bijeen zullen komen voor onze groepsfoto. Bij verhindering graag uw afmel ding doorgeven aan mevr. Jenniskens, tel. 84794. Harmonieorkest Donderdag 29 juni: 20.00 uur laatste repetitie voor de vakantie. Donderdag 17 augustus: 20.00 uur eerste repetitie. Afmelden: H. v.d. Steeg, tel. 82539. Jeugdorkest 29 juni: 18.45 uur afsluiting. Afmelden: P. Noten, tel. 87858. Jeugdopleiding: Eerste les na de vakantie: 21 autus- tus Drumband Eerste repetitie na de vakantie: 21 augustus. Bestuur Bestuursvergadering: 21 aug. ab. Vrijdag 30 juni: 09.00 uur vertrek vanaf de Galmhut naar Canada. Zaterdag 1 juli: Tussen 10.00 en 12.00 uur oud papier inleveren bij Eurodump aan de Nieuwhuisweg (tegenover Inalfa). Woensdag 12 juli: vanaf 18.30 uur oud papier ophalen in Landweert I en Landweert II en aangrenzend deel van de Stationsweg. Zaterdag 15 juli: Voor de exacte tijd van terugkomst kunnen de ouders na 15.00 uur dhr. Claessens opbellen (tel. 85155). Vrijdag 30 juni: barbecue-avond. Zondag 1 juli: om 12.00 uur Hl. Mis in de Grote Kerk te Venray (huwe lijksmis). In juli en augustus: Vakantie. Inlichtingen en afmelden: W. Snijders, tel. 82975, Venray. Elke woensdag repetitie in Bejaardencentrum 't Schuttersveld, van 17.30 tot 19.00 uur. Vrijdag 28 juli: om 14.00 uur H. Mis in de Paterskerk b.g.v. het 40-jarig huwe lijk Spelbos-de Vreede. Afmelden: mevr. A. v.d. Bekerom,tel. 80409 of mevr. A. Tonen, tel. 85676. Vrijdagavond is er weer kienen in het wijkgebouw. Beukenlaan 4, aan vang 20.00 uur, de zaal is open om 19.00 uur. Er zijn weer prachtige prijzen te winnen, daarnaast ook de superkien. In de maand juli is er geen kienen, maar 25 augustus beginnen we weer met de kienavond, en dan iedere laatste vrijdag van de maand. PEEL EN MAAS WEEKBLAD Onze laatste aktiviteit van dit sei zoen is een stand bemannen tijdens de fietsvierdaagse op 5 juli. Groep 1 dient om 08.00 uur aanwezig te zijn op de Clockert in volledig tenue. Groep 1: Monika, Nelly, Anke, Jolanda, Olga en Ronny. Voor deze groep eindigd de dag om 13.00 uur. Om 13.00 uur neemt groep 2 de stand over tot 18.00 uur. Bijeenkomst op het schouwburg- plei. Groep 2: Annelies, Nelly, Monika, Anke, Jolanda en Ronny. Groep 3: zie groep 2, van 18.00- 23.00 uur plus opruimen. Groep 3: Bianca, Silvia, Anke, Monika, TTieo en Jolanda. Opleidingsorkest Leerlingen groepsrepetitie woens dagavond van 19.00 tot 20.00 uur. Majorettes Repetities majoretten: zondag van 10.00-12.30 uur en woensdag van 18.30-20.30 uur in het verenigings gebouw De Opmaat, Oostsingel 37. Muzikanten Repetities muzikanten woensdag avond van 19.30-21.30 uur en zon dagochtend van 10.30-12.30 uur in De Opmaat. Overige korpsaktiviteiten Zaterdag 1 juli: Taptoe Venray, aan vang 20.00 uur Grote Markt. Maandag 3 juli: helpen met kienen: Fr. Ruyten. Zaterdag 5 juli: helpen met kienen: fam. Fleurkens. Zaterdag 8 juli: Taptoe Meijel. Zondag 9 juli: laatste repetitie voor de vakantie. Maandag 10 juli: helpen met kie nen: M. van Kempen. Maandag 17 juli: helpen met kie nen: Th. Werinussa. Maandag 24 juli: helpen met kie nen: R. v.d. Voort. Woensdag 26 juli: helpen met kie nen: fam. Smits. Maandag 31 juli: helpen met kie nen: I. Beerkens. Zaterdag 2 september: Taptoe Geertruid. Indien men verhinderd is om te hel pen bij het kienen, dient men zelf voor vervanging te zorgen. Opgave en inlichtingen nieuwe leden tijdens genoemde repetitie- uren. Afmelden: majorettes en het oplei dingsorkest en korpsleden bij: H. Linskens (korpsbegeleiding), tel. 83307, gaarne uiterlijk een half uur voor de repetitie. Bij geen gehoor in De Opmaat (verenigingsgebouw), tel. 13593. Op zaterdag 1 juli is de laatste disko voor de zomervakantie in wijkcentrum de Kiosk voor de jeugd van 9 t/m 13 jaar. Deze ene keer van 19.00-22.00 uur. The Euromasters zorgen weer voor de muziek. Als ekstra attraktie zal de Show-dans groep 'Youneek' optreden. Het is het eerste optreden van deze groep. Nu de vakanties weer voor de deur staan willen we het groepssei- zoen besluiten met een gespreks- avond op vrijdag 30 juni. Deken Coenen zal ingaan op het voorbeeld dat Jezus ons kan geven in onze alledaagse bezigheden. Een breed thema met veel mogelijk invalshoe ken. Plaats: Eindstraat 6, tijd: 20.15 uur. Om te onderstrepen dat de jonge rengroep breder is dan alleen de gespreksavonden en ook streeft naar verdieping, zullen we vooraf gaand aan de gespreksavond om 19.30 uur een H. Mis vieren in de Grote Kerk. Over de ontspannende zomeraktiviteiten die we gewoonlijk in juli of augustus houden, horen jullie later nog meer. Voor ragen, opmerkingen of het voorstellen van thema's voor het komend seizoen kun je ons altijd even bellen: Voor vragen of opmerkingen kun je altijd bellen naar: José de la Roy, tel. 04780-87573 of Johan v.d. Oever, tel. 08858-4334. Woensdag 5 juli is er papieropha- len in de route Vredeskerk. Wilt u het gebundeld aan straat zetten. We beginnen om 18.00 uur. Voor aanwonenden van de route de vraag om met het parkeren van uw auto er rekening mee te houden dat de kontainerwagen doorgang kan vinden. De kontainer bij Hubenhof (Westsingel) is elke zater dag open van 08.30 tot 17.00 uur. Iedereen kan dan papier komen brengen. Van dinsdag 4 t.m vrijdag 7 juli helpen we weer met 'n allen om de fietsvierdaagse Venray tot een suk- ses te maken. Er hadden zich dit jaar veel dames opgegeven, hier waren we erg blij mee. Wij hopen dat iedereen op de aangegeven tijd aan wezig kan zijn. Indien u onverhoopt niet kunt, wilt u dit dan doorgeven aan Tiny Kreuts. PEEL EN MAAS I ■jnjbürmHTiui^vyardl CDA overlegt met Unie-KBO De politiek lijkt ingezien te heb ben, aat de ouderen een grote groep kiezers vormen en dat het van belang is met de ouderen bonden te overleggen. Immers, kort geleden heeft er overleg plaats gevonden tus sen de top van net CDA en de top van de Unie-KBO. Wat kwam er allemaal ter sprake? Allereerst werd er gesproken over de mogelijkheden van de ouderenorganisaties omeen stevige en volwaardige plaats in de samenleving te nemen: een basis voorwaarde voor eens terke belan genbehartiging! Daarnaast werd gesproken over de toegankelijkheid en de betaalbaar heid van de gezondheidszorg. Voorts kreeg ook het vraagstuk van aange paste huisvesting voor ouderen de nodige aandacht. Ook werd door dce Unie-KBO sterk geprotesteerd tegen het voornemen van staatsse- kretaris Terpstra om te bezuinigen op de subsidies van de ouderenorga nisaties. Het CDA is het op dit punt met de Unie-KBO eens en zal dit ook laten blijken. Uit het bovenstaande blijkt nog eens hoe belangrijk het is, dat er organisaties zijn, die voor de belan gen van de ouderen opkomen. Hoe meer leden die organisaties hebben, hoe groter de kans op sukses. Meldt u daarom aan als lid van de KBO bij een van onderstaande adressen. Agenda aktiviteiten: 30 aug.: Bezoek aan streekboerderij De Locht in Melderslo. Kosten ƒ12,50 incl. entree en koffietafel. 6 sept.: Muziekmiddag in zaal Thielen waarbij u mee kunt doen met liedjes en gedichten. 17 sept.: Bezoek aan Passiespelen in Tegelen, Kosten ƒ45,- incl. reis, entree en koffie. 4 okt.: Wandelen in Geysteren met na afloop een kop koffie met vlaai. 11 nov.: Camavalsbijeenkomst. 14 dec.: Adventsviering in zaal In den Engel. Voor inlichtingen over het lid maatschap van de KBO en over de aktiviteiten kunt u bellen met een van de volgende personen: mevr. I. Claessens, Handelstraat 55. iel. 85123, mevr. P. v.d. Kerkhof, Helfrichstraat 80, tel. 83122, mevr. A. Noy, Rooseveltstraat 5, tel. 83494 of dhr. J. Lipman, Isabellahof 17, tel. 84897. Donderdag 29 juni (vanavond) laat ste clubavond van dit seizoen voor de kinderen van de groepen 5 en 6. Van 18.30 tot 20.00 uur houden we een 'Ren je rot' feestprogramma, met vragen, opdrachten enhap- ies. Late donderdaggroep (de schoolver laters) van 20.15 tot 21.30 uur, ook de laatste clubavond. Om hier enige aandacht aan te besteden houden we een dropping. Zorg allemaal dat je op tijd aanwezig bent (liefst om 20.00 uur). Het kan wat later wor- den. neem voor het geval een zaklamp mee. Vrijdag 30 juni: inleveren van de kampspullen. Dit kan in het clubge bouw tussen 19.00 en 20.00 uur. Vergeel de fiets niet. Zorg trouwens dat deze geheel in orde is. Zaterdag 1 juli: vertrek naar het kamp. Dit wordt gehouden in Oosterbeek, bij Arnhem. Vertrek vindt plaats om 11.00 uur. Zorg voor een lunchpakket. OUDERS: Heeft u kind9Eren) mee op kamp en zijn er dringende redenen om met hem in kontakt te treden, wendt u dan tot ons telefoni sche kontaktpunt, te bereiken onder tel. 04780-85688. Maandag Club voor de kleintjes van de groepen 3 en 4 van 18.30 tot 20.00 uur. Dinsdag Van 18.30 tot 20.00 uur voor de jeugd van de groepen 7 en 8. Asf llega a veces la alegria, a alg- unas casa Una nifia? ino, un nifio! ^de verdad?; Esta vez la Familia Ramirez-Garrido ha sido sorprendi- da y al mismo tiempoe muy feliz, con la llegada de su segundo hijjo, el cual se llama Daniel, nosotros desde aqui le deseamos tanto al la mama, al nifio y al resto de la fami lia muchja salud suerte y felicidad. El viernes 30 manana seró la noche de los hombres nos gustaria que el ser Ia ultima antes de las vacaciones acudieran todos los socios, tambien el Centro se cerrerd despues de el fin de semana hasta ültimos dias de Agosto. lo cual tam bien se comunicard. El proximo sabado Las Rocieras actuaran en Well en una fiesta espafiola por Grote Waay. Un saludo de HACE. PEEL EN MAAS 'n abonnement waard Berichten van onze kerkgemeenschap 1995-7 DE VOORAVONDDIENST of AVONDWAKE "Een huis inzegenen, doet u dat nog werd er laatst bescheiden aan de telefoon gevraagd. Het antwoord luidt: natuurlijk en graag zelfs Want wat houdt het zegenen van een (nieuw) huis in Is dat niet onder meer het uitdrukken van het besef dat samen-wonen-in-liefde met God te maken heeft Daarom ook hangt er een kruisbeeld in onze woning: een beter voorbeeld van zelfvergeten liefde, van goedheid, geduld en ver gevingsgezindheid is er inderdaad niet te vinden. Als we ernaar opkijken, herinne ren we ons dat ook wij worden uit genodigd om onszelf te vergeten, om ons in te zetten voor het geluk en het welzijn van onze huisgenoten. Het geluk waarnaar we allen verlan gen ligt in die richting: onszelf ver geten omwille van het geluk van de ander Een huis inzegenen Graag zelfs deken Coenen Orgelnieuws Door de paaskollekte (f1300,-) en door enkele schenkingen (flOOO,- en f300,-J.S.) is het totaalbedrag om en nabij de f50.000,- Wie het orgel fonds wil steunen, kan een gift doen: 57 97 73 701, t.n.v. Kerkbestuur St.-Petrus'Banden inz. het Orgelfonds. I never ever pass a church,I always pay a visit, so when one day I'm carried in the Lord won't say: "Who is it (vrij vertaald:Nooit ga ik een kerk voorbij zon der even binnen te, opdat, als ik eens binnen gedragen word, de Heer niet zal zeggen: Wie is dat "Wij vragen, Heer, uw zegen over deze woning Wij vragen, Heer, uw zegen zoals kinderen die vragen en krijgen zonder te weten wat in die zegen is gelegen. Wij vragen, Heer, uw zegen over hen die hier wonen en over hen die hier zullen komen, toevallig, omdat het moet, of heel graag. Wij vragen, Heer, uw zegen over de vreugde en de zorgen die men hier vinden of brengen zal, over eenzaamheid en gastvrij heid, over woorden en stilte, over dag .en over duister, over gisteren en morgen. Wij vragen, Heer, uw zegen (Zegen van een woning, uit: wij dingen enz. uitg. de Wijngaard Brugge B) Gingen ons voor naar het eeuwig vaderhuis Moeder van Goch-Stein, 85 jaar; Dee Nelissen-Smit, 77 jaar; Daan Bouhuijs, 73 jaar. "In onze angst omdat wij moeten sterven, troost ons uw belofte, dat wij eens onsterfelijk zijn met Jezus. Gij neemt het leven, God, niet van ons af, Gij maakt het nieuw, dat geloven wij op uw woord; en als ons aardse huis - ons lichaam - afgebroken wordt, heeft Jezus al een plaats voor ons bereid in uw huis, om daar voorgoed te wonen..." (Prefatie van de overledenen) We wensen hen die achterblijven veel goede moed en kracht toe Van oudsher was het ook in onze streken een goed gebruik om bij de doden te waken. Over het waarom voert ons in dit artikel te ver. Beperken we ons tot de praktische vormgeving hiervan binnen onze geloofsgemeenschap en vooral tot de vraag hoe nu verder in de toe komst. Vele ouderen onder u zullen zich nog het waken bij een overledene herinneren. De buurtbewoners kwa men samen aan het sterfhuis een gebruik dat getuigt van saamhorig heid, van medeleven met de ander. Dit gebeurde van 's avonds tot de vroege morgen waarbij vooral het gebed voor het zieleheil van de dode voorop stond. In de loop der jaren kwam hierin verandering. Tot de tijd van het tweede Vaticaanse concilie was dit religieus gebeuren wat veranderd. Bleef in de meeste gevallen de overledene thuis opgebaard, het samenkomen voor gebed door familie, buurtbewoners en anderen vond in de parochiekerk of - kapel plaats. Op twee avonden voorafgaande aan de dag van de begrafenis werden resp. de kruisweg en de rozenkrans gebeden. Meestal ging de koster voor in het gebed. Het was in grote lijnen een gebeuren verzorgd door de leken-gelovigen. Bij de liturgische vernieuwing - als uitvloeisel van Vaticanum II - raakten deze uitingen van gebed voor de uitvaartdag - helaas mis schien - op de achtergrond. In plaats daarvan kwam een stille H.Mis aan de vooravond. Dus twee HH. Missen binnen 24 uur! Het is de priester die nu dit hele afscheid leidt. Maar hoe lang nog Want het aantal priesters mag in de hele wereld toenemen, in het Westen neemt hun aantal behoorlijk af. Daarbij komt dat het laatste con- Zij werden door het doopsel kind van God en lid van onze Op een aantal zondagen in mei t/m september worden in Tegelen de Passiespelen opge voerd in het openluchttheater "De Doolhof'. 450 Medewerkers brengen het lijdensverhaal van Jezus Christus op het toneel. De tekst van Jacques Schreurs is bewerkt en omgezet in modem Nederlands. Alle medewerkers zijn vrijwilli gers! Voor informatie/reserveringen kunt u opbellen naar het Bespreekbureau Passiespelen, 077-540505. Zoals u weet, bestaat de mogelijkheid voor langdurig zieken ofthuiszittenden om de H. Communie thuis te ontvangen. U geeft het ver zoek aan een van de parochiepriesters door; die maakt vervolgens een afspraak met u over het tijd stip waarop en door wie de Communie gebracht wordt. ONZE VASTENAKTIE kerkgemeenschap Zoals u nog wel weet hebben we de vastenaktie gehouden voor twee doelen: de aktie van Jan Peters o.f.m., ofwel "Jan van de Hiept onder bisdommenlijke vlag, en de aktie voor opvang van vrouwen in Afrika onder landelijke vlag. Jammer trouwens, dat er nog steeds twee vlaggen zijn Uw gaven ble ven binnenkomen tot en met Pinksteren, zodat we nu pas het resultaat bekend kunnen maken. Welnu: met de Paterskerk, Castenray, Heide en Wanssum samen kwam er F1 9688,85 binnen voor het eerstgenoemde, en F1 1131,= voor het andere project; samen dus F1 10.819,85 Een mooi resultaat, pater Jan Peters was zeer dankbaar. Heel hartelijk dank aan alle gevers Rodin Davet, Koningskaars, Jurn Bardoel, Stationsweg, Rio Vaessen, Maijolein: Rick en Bas Philipsen, Anemoon; Karlijn Verhoeven, Sleutelbloem; Daphne Arts, Vossestaart;Janet Claessens, Kattestaart; Revin Thielen, Grote Straat. "Kinderen, jullie zijn bekleed met Jezus Christus en een nieu we mens geworden. Moge dit witte kleed het teken zijn van wat jullie geworden zijn; houdt jullie verdere leven vrij van het kwaad tot in het eeuwig leven. We wensen jullie toe, dat jullie hierin worden geholpen door het woord en het voorbeeld van jul lie ouders, peters en meters, familie en bekenden. cilie benadrukt dat iedere gedoopte een eigen taak en verantwoordelijk heid binnen de Kerk heeft. Twee goede redenen om te zoeken naar een andere aanpak. Want we willen toch dat het afscheid van iemand die je dierbaar is toch de nodige aan dacht krijgt. Ligt hier niet een mooie pastorale taak voor onze leken om waar mogelijk een traditie - weliswaar in een andere vorm - te hervatten Bedoeld is hier concreet de Vooravonddienst ("Avondwake maar nu als Gebedsdienst door leken Inmiddels hebben zich reeds enkele mannen en vrouwen bereid verklaard om op korte termijn hier mee te beginnen Dat vereist wel goede voorbereiding. Onder bege leiding is hiermee een begin gemaakt. De bedoeling is dat ook andere parochies in ons dekenaat hierin meegaan. Het spreekwoord zegt: van de nood een deugd maken. Laat het vooral een deugd van geloof en goed vertrouwen zijn om op waardige wijze afscheid te kun nen blijven nemen van degenen die in de Heer ontslapen zijn en die we ook met waardering en respect in gebed willen gedenken. Mocht u omtrent de Vooravonddienst geleid door leken meer informatie wensen, wendt u zich dan tot deken Coenen. W. Bistervels. Samenstelling priesterteam Deken J. Coenen, Eindstraat 6, tel. 81275 Kapelaan H. de Wit OFM, Patersstr. 29, tel.82385, bgg. 85855 Kapelaan R..Woutering, Horsterweg 57, Castenray, tel.71215 Kapelaan H. Bouman, Dr. Poelsstraat 4, tel. 11664 Kerkradio Voor wie aan huis gebonden is, bestaat de mogelijkheid om alle vie ringen van de kerk thuis te volgen. Dit kan d.m.v. de kerkradio. De kos ten voor een PTT-aansluiting bedra gen f75.-, excl. de eerste aansluit kosten. Inlichtingen: Dr.Bloemen, Stationsweg 15, tel. 83869 Bereikbaarheid dekenale pastorie Het opgeven van misintenties kunt u van maandag t/m vrijdag van 9.30-10.30u., behalve op donder dag. Wilt u de deken zelf spreken, bel dan gerust op. Is hij niet thuis, geef dan uw telefoonnummer: hij belt u zo spoedig mogelijk terug. O 't ruischen van het ranke riet 0!'t ruischen van het ranke riet! o wist ik toch uw droevig lied! wanneer de wind voorbij u voert en buigend uwe halmen roert, gij buigt.ootmoedig nijgend.neer. staat op en buigt ootmoedig weer, en zingt al buigen 't droevig lied, dat ik beminne, o ranke riet! 0!'t ruischen van het ranke riet! hoe dikwijls dikwijls zat ik niet nabij den stillen waterboord, alleen en van geen mensch gestoord, en lonkte 't rimplend water na, en sloeg uw zwakke stafjes 1ga, en luisterde op het lieve lied, dat gij mij zongt, o ruischend riet! 0!'t ruischen van het ranke riet! hoe menig mens aanschouwt u niet en hoort uw' zingend' harmonij, doch luistert niet en gaat voorbij voorbij alwaar hem 't herte jaagt, voorbij waar klinkend goud hem plaagt; maar uw geluid verstaat het niet, o mijn beminde ruischend riet! Nochtans, o ruischend ranke riet, uw stem is zoo verachtlijk niet! God schiep den stroom.God schiep uw stam. God zeide:"Waait!..."en 't windtje kwam, en ,t windtje woei, en wabberde om uw stam.die op en neder klom! God luisterde...en uw droevig lied behaagde God, o ruischend riet! O neen toch, ranke ruischend riet, mijn ziel misacht uw tale niet; mijn ziel, die van den zeiven God 't gevoel ontving, op zijn gebod, ,t gevoel dat uw gsruisch verstaat, wanneer gij op en neder gaat: o neen,o neen toch, ranke riet, mijn ziel misacht uw tale niet! 0!'t ruischen van het ranke riet weêrgalleme in mijn droevig lied, en klagend kome 't voor uw voet. Gij. die ons beiden leven doet! o Gij.die zelf (2) de kranke taal, bemint van eenen rieten staal (3), verwerp toch ook mijn klachte niet: ik! arme.kranke, klagend riet! Guido Gezelle 1857 (1) stafjes= stengels (2) zelf=zelfs (3) staal=stengel COLOFON INFO OVER DE ST. PETRUS BANDENKERK EN HET DEKE NAAT VERSCHIJNT OM DE VIER WEKEN. REDAKTIE-ADRES: NIESSEN- STRAAT 9. 5801 RN VENRAY OF DEKEN COENEN. EIND STRAAT 6 VENRAY OPDRACHTGEVER: KERKBE STUUR ST. PETRUS BANDEN

Peel en Maas | 1995 | | pagina 17