i Voor de derde keer 'Op de Töffel' in Vierlingsbeek Open luchtkoncert De Peelklank Ysselsteyn Podiumfeesten in café 't Podium Éérste CD Wörtelstemp W® Wijkvereniging Veltum organiseert spellenmiddag voor de jeugd Nieuwe leden gezocht t?r Vlooienmarkt Maashees op 25 juni W.A.O VAN SOEST 5,7 Rabobank Bent u vrij van 3 t/m 7 juli 1995? Jazz-koncert in Theehuis Die Hard terug in Venray! Vakantie kriebels? Denk na, vrij veilig UW Bibliotheek- nieuws Aquarellen expositie in Altamira Nieuwe expositie in Freulekeshuus UW REGIOKALENDER x f {EL EN MAAS Donderdag 22 juni 1995 - pagina 3 Op zondag 25 juni vindt in fierlingsbeek de derde editie van et Op de Töffel-popfestival plaats, knar 14.30 uur treden er zes pop- roepen op en zijn er theateracts op ■t Vrijthof, een plein midden in het entrum van het dorp. De entree oor Op de Töffel '95 is gratis. Het spits zal worden afgebeten loor Kachuk Whop. Met haar onge- [ompliceerde poppunk won dit fenrayse trio onlangs open-podium )p Ut Tuffelke (in jongerencentrum iryphus te Vierlingsbeek) en staat mgetwijfeld garant voor een felle ftrap van Op de Töffel '95. Het beelbelovende Plunk speelt ittige gitaarrock, verpakt in malan- jiolieke liedjes vol noise-uitbarstin- pn, met als voornaamste ingrediën- en lekker scheurende gitaren en lakkende refreintjes. Een en ander 5 te horen op de fraaie debuut-cd Swell' en komt live uitstekend tot rijn recht, hetgeen dit Eindhovense 'iertal onder andere bewees als sup- ort-act van The Lemonheads en op et prestigieuze Noorderslag-festi- 'al in Groningen. Thunderin' Hearts speelt rock in e traditie van Bruce Springsteen, 'om Petty en hun grote held John lougar Mellencamp. lartverscheurende songs met kop n staart en vol met schitterend itaarspel en aangrijpende teksten, mei 1994 won Thunderin' Hearts de finale van de Wraak van Brabant en onlangs tekende dit kwartet uit Den Bosch een platenkontrakt bij VAN-records. Het debuutalbum ver schijnt medio september en wordt geproduceerd door Steve Mendell, die eerder werkte met onder andere Neil Young, Stevie Ray Vaughan en Bob Dylan. Optredens op Pinkpop '94 en Lowlands '94 schiepen verwachtin gen die door Daryll-Ann met 'Seaborne West' volledig werden ingelost. Dit nieuwe album van deze Amsterdams/Utrechtse band staat vol fijnzinnige nummers die passen in de lange traditie van beat, pop en rock. melodieuze gitaarpop die niet alleen in Nederland hoge ogen gooit, want met name in het kriti sche Engeland is de ster van Deryll- Ann rijzende. Een optreden om naar uit te zien! 'Even rijk geschakeerd als her kenbaar ijkpunt in de Nederpop'. Zo omschrijft muziektijdschrift Oor "Zeal', de spiksplinternieuwe cd van Burma Shave. Duistere, broeie rige en onheilspellende swamp-rock met stroperige gitaren en logge groovy beats. Sinds het verschijnen van het suksesvolle debuut 'Stash' en de daarvangetrokken singles 'Hippies' en 'Movin' up the cattle', behoort dit Haagse vijftal tot een van de meest opwindende bands van Nederland. Anno 1995 maakt Bruma Shave haar reputatie meer dan waar. Tot een jaar geledenhad nog bijna niemand ooit van 'Van Dik Hout' gehoord. Momenteel is de band rond zanger Martin Buitenhuis een van de populairste van Nederland. Oorzaak van deze populariteit zijn hits als 'Stil in mij', 'Alles of niets' en 'Meer dan een ander/Laarzen' en het album 'Van Dik Hout', dat als de spreekwoordelijke warme broodjes over de toonbank gaat. Lekker pak kende rocksongs met goed verstaan bare Nederlandse teksten. Dat 'Van Dik Hout' ook live haar mannetje weet te staan heeft de band het afge lopen jaar meer dan eens bewezen in het vaderlandse clubcircuit en werd onlangs bevestigd tijdens het optre den op Pinkpop. 'Van Dik Hout', een waardige afsluiter van Op de Töffel '95. Nieuw dit jaar is de uitbreiding van het programma in de vorm van straattheater. Tijdens de pauzes ver zorgt het Tilburgs 'Theater van de verloren tijd' diverse animaties op het festivalterrein. Op de Töffel '95 is rond 23.00 uur afgelopen. Na afloop zijn de treinen in de richting Venlo en Nijmegen gemakkelijk haalbaar. Het NS-sta- tion ligt op tien minuten loopafstand van het festivalterrein. Het pontveer Vierlingsbeek-Bergen zal tussen 23.30 en 24.00 uur extra overvaren. Zondag 25 juni is wederom het aarlijkse 'Open Luchtkoncert' op et Lovinckplein te Ysselsteyn. De anvang van dit koncert is 13.30 ir. Bij slecht weer wordt uitgeweken aar gemeenschapshuis Smelehof. it koncert wordt jaarlijks georgani- eerd door de donateursclub van de eelklank 'Vrienden van de eelklank' als afsluiting van het epetitieseizoen. De Vrienden van e Peelklank zijn een niet meer weg denken groep van donateurs voor mJt Ysselsteynse fanfare en drum- Hand. Middels akties en de werving Han donateurs en begunstigers dra- en zij er voor een belangrijk deel an bij het instrumentarium van de infare en drumband op peil blij- en.Bij wijze van tegenprestatie 'ordt dan ook jaarlijk aan de dona- lurs en begunstigers een koncert ingeboden. Aan dit koncert werken uiteraard 5 fanfare en drumband mee. Zij engen afzonderlijk en gezamen- k een populair koncert. Ook de ugddrumband, welke in opleiding laat van zich horen. Nieuw dit ar is een gezamenlijk optreden van fanfare met de zangeres Norma Ansinger uit Leunen. Zij zal samen met de fanfare enkele bekende Vera Lynn-liederen ten gehore brengen. Zondagmiddag zullen ook enkele jubilarissen gehuldigd worden. Dit jaar zijn dat Bert Maas uit Heide en Frans Jeniskens van de Ysselsteynseweg, welke respektie- velijk 25 en 40 jaar lid zijn van de muziekvereniging en Twan Swinkels, welke 25 jaar lid is van de drumband. Na afloop van het officiële gedeelte zullen de damesjoekskapel 'Van Toete nog Blaoze' uit Venray en de eveneens alom bekende eigen Ysselsteynse joekskapel Schabbeijoeks zorgen voor een vro lijke afsluiting. Wanneer de weergoden meezitten zal het goed toeven zijn op het Lovinckplein onder de lindebomen. Gemeenschapshuis Smelehof zal ervoor zorgen "dat u geen dorst behoeft te lijden. WSj. nodigen bij deze dan ook iedereen uit om te komen genieten van de muziek en het mooie Lovinckplein. Voor het vermaak van de jeugd is ook gezorgd in de vorm van een luchtkussen, waarvan het gebruik gratis is. In cafe 't Podium zijn het komen- le weekeinde de Podiumfeesten, foorheen waren dit bierfeesten. iddels zijn de biertjes van het fe wel bekend en werd besloten het feest een andere naam te ren. Vrijdag 23 juni start het feest een 'Amsterdamse Feestavond'. as Geert Pelzer zingt dan, gezien de groeiende belangstel- lijkt het deze avond weer uit te "nden in het massaal meezingen levensliederen en andere songs, ivang 21.00 uur; entree vrij. Zaterdag 24 juni komen 'De Drie 'ïten' naar 't Podium. Een band haar sporen (letterlijk) in de muziek hebben achter gelaten. Knotsgek brengen ze cowboy- en gringomuziek met vooral eigen en opzienbarende teksten. Aanvang ±21.30 uur; entree ƒ7,50. Zondag 25 juni een nieuwe intro- duktie: Feestpop. Deze middag en avond spelen er drie bands in 't cafe die vooral muziek maken op feesten en partijen. Achtereenvolgens 'Zeuve kirre niks' (Nederlands- en Duitstalige krakers: zie foto), Lee Prezz Lee (Elvis songs op geheel eigen wijze) en 'After Midnight', een band die covers uit de zestiger- en zeventiger jaren brengt. Aanvang ±16.30 uur, entree vrij. Zondagmiddag 2 juli van 13.00- 17.00 uur organiseert Wijkvereniging Veltum een spellen middag voor jeugdige Veltumnaartjes (4-12 jjar). In en rond wijkcentrum 't Schöpke kun nen de kinderen een twintigtal spel len in een willekeurige volgorde uit proberen. Deelname aan deze spellenmiddag is geheel gratis, mits vooraf aangemeld via het op de basisscholen verspreide formulier. Elke deelnemer krijgt dan enkele traktaties aangeboden door de wijk vereniging en haar sponsors. Degene die ineen bepaalde leeftijds- kategorie de meeste punten weet te verzamelen zal aanhet slot van deze middag bovendien gen blijvpnde herinnering uitgereikt krijgen. Uiteraard zijn de ouders/verzorgers i ^daarbij ook van harte welkom. Voor de muzikale omlijsting zorgt joeks kapel Zuutjes An. Indien wijkbewo ners geen aanmeldingsformulier hebben ontvangen kan men hiervoor alsnog tot a.s. zondag terecht onder telefoonnummer 87007/10470/86423. Tevens kan men hier terecht om zich aan te mel den als spelleid(st)er. Vanaf half februari 1994 is dans groep Première met een nieuwe jeugdgroep showdansen gestart. Jongens en meisjes vanaf 6 jaar zijn van harte welkom. Op woensdag avond wordt er met elkaar getraind op onder andere: ritmen, dansen, met leeftijdgenootjes omgaan. Heb je interesse, kom even langs in Wijkcentrum Den Hoender, of bel met Wilma van Lin, tel. 04780- 80611 (na 18.00 uur). Trainingsavond: woensdag vanaf 18.00 uur. Ter kennismaking: eerste maand GRATIS trainen!! Ook meiden vanaf 17 jaar die aktief, sportief willen trainen, zijn bij de seniorengroep welkom. Deze groep geeft demonstraties in diverse dansen.Trainingsavond: woensdag vanaf 19.00 uur in Wijkcentrum Den Hoender. De jaarlijkse vlooienmarkt met veiling, van volleybalvereniging p VC'64, wordt dit jaar gehouden op zondag 25 juni. Zoals gebruikelijk op parkeerplaats voor het gemeentehuis, midden in Maashees, midden in taashees. Deze markt is een van de oudere vlooienmarkten in de verre ingeving en wordt volledig georganiseerd door MVC. Gedurende het gehele jaar haalt een aktief komité de spullen op, sorteert en repareert inodig om met een kwalitatief aanbod te kunnen komen. Boeken, speel led, elektrische apperatuur, fietsen, huishoudelijke spullen, kleding etc. [tc. zal in ruime mate aanwezig zijn. 's Middags vanaf 15.00 uur worden fe spullen te koop aangeboden in de diverse kraampjes op het plein. Helens deze gezellige markt kunt u ook rustig zittend op het terras mfee :den op de 'betere' spullen, welke worden verkocht bij opbod in de open- ihtveiling. Ook worden die middag de laatste lootjes van de grote loterij rkocht. Die trekking vindt plaats rond 17.00 uur. Dit alles om de finan- iële positie van volleybalvereniging MVC'64 wat te verbeteren. beëdigd makelaar en taxateur in onroerende goederen VOOR AL UW TAXATIES Gemmadal 12, 5801 Venray Telefoon 04780-86408 Videokamera Uit een elektrozaak in de Schoolstraat werd een videokamera ter waarde van ƒ1850,- gestolen. Hoe en wanneer de diefstal heeft plaatsgevonden kon niet worden vastgesteld. Hypotheek? Startrente vanaf De Ysselsteynse formatie Wörtelstemp presenteert haar eerste CD, Love, Peace Destruction. Na maandenlang hard werken in studio 't Heertje is het lang verwachte album ein delijk verkrijgbaar. Op vrijdag 23 juni zal de CD tijdens het live optreden aan het publiek gepre senteerd worden. Deze CD-pre- sentatie zal plaatsvinden in de Jera te Ysselsteyn. Naast het schit terende optredenkrijgen bezoe kers de kans om de CD te kopen voor de introduktieprijs van slechts ƒ15,-. De deuren gaan open om 20.00 uur en de entree bedraagt ƒ5,-. Wörtelstemp In het jaar des heren 1989 begon nen vier muzikanten uit Ysselsteyn en Oirlo na een aantal wazige muzi kale experimenten met deze nu al legendarische bluesrockfunk-bebo- palulashe'smybaby-awopbopalu- laawopbambo-formatie. Het ont staan van deze formatie was zo revolutionair dat de Duitsers spon taan de Muur omver gingen lopen. Overal werden zalen platgespeeld. Sinds de Beatles waren er niet meer zoveel meisje flauwgevallen van waanzin (of waren het toch die zweetvoeten?). De Wörtelmania verspreidde zich snel over Nederland en ook over de landsgrenzen heen stook het feno meen snel de kop op. Zo waren de bandleden elk jaar te vinden op het festival van Werchter (aan de tap). 'De Middeleeuwen' In de periode die volgde op de ontstuimige introduktie volgde een schitterende opbloei van de forma tie. Jarenlang wist de band die de kracht haalt uitide sterke ritmeses sies, de schitterende gitaarsolo's, het scheurende, ontroerende zangge luid, en vooral met de super energie ke podiumpresentatie, elk publiek op handen te krijgen. Met magnifie ke covers van grote blues en roek- giganten (jimi Hendrix, Black Crowes, Led Zeppelin, Wahm en een aantal schitterende eigen Komposities wist de band door te dringen tot alle podia in de regio. In deze periode vond ook de eer ste en tot nu toe enige wijziging in de band plaats. Drummer Eric Flinsenberg werd opgevolgd door de huidige meester van het drum stel, Lambert van de Munckhof. Aan het sukses leek geen eind te komen.... De gouden eeuw En waar veel artiesten op de top van hun carriè verzakken in karao- ke-gekweel of andersoortige band- paradisme, gooit Wörtelstemp nog een schep op hun ai zo grote stapel van sukses: de band presenteert de eerste CD. De zomer van 1995 zal de popgeschiedenis ingaan als de zomer van Love, Peace Destruction. Dit is de titel van de op het Bomb Music Label opgenomen CD van de nieuwe Fab-Four. Het geluid van de CD is precies het visi tekaartje van Wörtelstemp. Vette covers, met veel energie en toewij ding gespeeld en een aantal ijzer- sterkt eigen composities. De toekomst De toekomst van Wörtelstemp ziet er zeer voorspoedig uit. Over ongeveer twee maanden verwacht de band nummer 1 te staan in de album top-40 waarna het album de eerste tien jaar niet meer weg te branden is uit de Top 100 aller tij den. Er wordt op de Amsterdamse Effektenbeurs al driftig gespeku- leerd over eventuele aandelen van Wörtelstemp. Mocht dit alles om de een of andere reden toch net niet helemaal lukken, dan toch kunt u zich ervan verzekeren dat de band de komende tijd regelmatig te zien zal zijn op de diverse podia in het gehele land. WörtelstempYou better don't miss 'em. HELP ONS DAN UIT DE NOOD! Geeft u zich dan op als lei ding bij eht kindervakantiewerk. Op dit moment hebben we net voor dehelft van de groepen leiding. Wij doen dan ook weer een uitdrukkelijk beroep op deze jeugd en alle exa menkandidaten, die hun spannende tijd nu hebben afgesloten, om je op te geven als leiding. Maar ook voor al oudere jongeren zijn welkom, zoals ouders, ooms, tantes enz. De enige voorwaarde die wij aan leef tijd stellen is dat je ouder bent dan 15 jaar. Verder moet je je thuis voe len bij kinderen en een groep van rond de 10 kidneren willen en voor al ook kunnen begeleiden. Ben je niet de hele week van 3 t/m 7 juli beschikbaar, maar kun je wel een of enkele dagen uithelpen, dan ben je toch van harte welkom. Elke hulp, in welke vorm dan ook kunnen wij gebruiken. Opgeven kun je je bij ons sekretariaat: 04780-87560 b.g.g. 84687 of 88606. PEEL EN MAAS 'n ahonnetnent waard Op zaterdagavond 24 juni a.s. zal een koncert plaats vinden in het Theehuis van het St. Odapark. Het zal een jazz-koncert worden, gege ven op piano en bas door Hans van der Pol en Dolf del Prado. Hans van der Pol, chirurg in Venray, is een enthousiast muzikant die al op vele concoursen heeft gespeeld en op de piano een langza merhand geheel eigen stijl heeft gekreëerd. Dolf del Prado is een van de kopstukken in de vaderlandse jazz-wereld. Al vele jaren speelde hij in ensembles op het North Sea Jazz Festival. De muziek die zij zul len laten horen, speelt zich af in het schemergebied tussen impressionis tische klassieke muziek en de moderne pianistische jazz. Sfeervol, romantisch, speels. Ter oriëntatie enige namen: Debussy, Ravel, Chick Corea, Keith Jarrett. Zogeheten 'standards' worden zoda nig bewerkt dat het onderscheid tus sen 'klassieke' muziek en het moderne vervaagt. Het koncert begint om 20.15 uur De entree bedraagt ƒ20,-; reserve ring is gewenst, tel. 04780-82472 of 04780-13960 (Theehuis). Eindelijk is het weer zover. Na ongeveer anderhalf jaar keert detek- tive JOhn McClane weer terug in de Nederlandse bioskopen. Na de grote suksessen van Die Hard 1 2 zal ook deze film weer rekords gaan breken. Dit is niet verwonderlijk, want deze film bracht in Amerika in enkele dagen meer dan 50 miljoen dollar op. Veel aktie, goede humor en de meeste spektakulaire stunts maken deze film tot de grootste tot nu toe. De film wordt uiteraard ver toond in Digitaal Stereo zodat er iets extra's wordt toegevoegd. Tevens is de film cinemascope, wat wil zeg gen dat het volledige doek gebruikt zal worden. Met een totale lengte van ruim twee uur en een kwartier zal uw avondje uit zeker een sukses zijn. Die Hard With a Vengance. Beter dan 1, spektakulairder dan 2! Premieredatum: 22 juni 1995. Ook op 22 juni gaat de Zwanenpnnses in premiere. Deze schitterende animatiefilm zal waar schijnlijk films als Sneeuwwitje, Alladin en Beauty and the Beast overtreffen.Sprookjesachtig mooi is deze prachtige tekenfilm die jong en oud zal boeien. Geprolongeerd worden: Bad Boys, de felomstreden aktiefilm die in Cannes ophef veroorzaakte. Voor de vijfde en laatste week kan men nog genieten van Don Juan en Rob Roy. Onder dat motto is er zaterdag 24 juni van 13.00 tot 17.00 uur een infodag over Veilig Vrijen. Er zijn diverse gasten, zoals HIV-vereni- ging Limburg, het buddy-projekt. Er is een infostand met allerlei folders en er worden verschillende video's vertoond over veilig vrijen, waaron der 'ik krijg geen AIDS, ik woon in Someren". PEEL EN MAAS WEEKBLAD Een keuze uit de nieuwe romans: Appignanese, Lisa: Dromen in onschuld. Een journaliste die op zoek is naar een verdwenen vriend vindt op haar speurtocht in Duitsland de dagboeken van een ari- strocratische vrouw, waarin de periode van 1913 tot een de Tweede Wereldoorlog beschreven wordt. Crumley, James: De Mexicaanse boomeend. In een milieu van ont spoorde Vietnamveteranen en Zuidamcrikaanse drugssmokkelaars gaat een coke-snuivende privé- detektive en barkeeper op zoek naar de spoorloos verdwenen moeder van een gangster. Evtusenko, Evgenij, A.: Sterf niet voor je dood: een Russische sage. Het leven van enkele Russen die betrokken waren bij de coup in 1991 die Jeltsin aan de macht bracht. Glaister, Lesley: Eert uw vader. Vier wereldvreemde, al meer dan zestig jaar op elkaar aangewezen bejaarde zusters wigeren hun oude huis te verlaten, zelfs wanneer het door een overstroming wordt bedreigd. IBN Gallun, A.: Een gebroken man. Een Marokkaanse ambtenaar probeert zich zo lang mogelijk te verzetten tegen komiptie. Swanenberg, Cor :Vlinders bij de vlam. Een geschiedenisleraar en zijn leerlingen behandelen, samen met ooggetuigen de Tweede Wereldoorlog, zoals die in het leven in hun dorp in Noord-Brabant ingreep. Taylor, Bernard: Moeder zonen. Als na de echtscheiding vier kinde ren aan hun vader worden toegewe zen, terroriseren de oudste twee diens nieuwe vriendin. Weldon, Fay: Uit elkaar. Als haar man besluit tot een scheiding, neemt lady Angelica vele gedaanten aan om te bewijzen dat ze niet is wie hij denkt dat ze is. Een serie nieuwe aquarellen van Elly Collet-Smeets worden geëxpo seerd van 23 juni t/m 26 augustus aanstaande. In de kollektie nemen vele mooie plekjes van Vierlingsbeek en omgeving een ruime plaats in. Reden waarom de expositie de naam meekrijgt: 'Vierlingsbeek in beeld'. Tevens is toegevoegd een serie keramische sculpturen van de Vierlingsbeekse kunstenares Toos Meulenpas-Martens. Het geheel is een fraaie kollektie; voor iedereen zeker de moeite waard om een kijk je je nemen, Dei Galerie is geopend ïeaere vrijdag, zaterdag en zondag van 14.00-17.00 uur. Op andere dagen of tijden kan men terecht op afspraak, tel. 04780-32312. Galerie Altamira is gelegen te Vierlingsbeek, Spoorstraat 35. Museum 't Freulekeshuus en het Brabantse Boekbindersgilde organi seren de expositie 'Focus op boe ken'. Op vrijdag 30 juni om 17.30 uur vindt in 't Freulekeshuus, Eindstraat 8 te Venray de officiële opening plaats. De expositie wordt geopend door Dr. W.N.M. Hüsken, docent boekwetenschappen aan de Katholieke Universiteit Nijmegen. De expositie loop tot 29 oktober a.s. PEEL EN MAAS WEEKBLAD ZONDAGSDIENST HUISARTSEN Weekenddienst voor de patiënten van M. van TicI, R.E. Gabeler, Th. Lankveld, H. Schraven en J. Wittgen: Th. LANKVELD Langstraat 106, tel. 83558 Weekenddienst voor de patiënten van P. Corver, G. van Loon, E. de Muinck Keizer, A. Coencn, F. Schmeetz, D. Vercauteren, J. de Vocht en M. v.d. Acker: D. VERCAUTEREN Merseloseweg 75, tel. 82200 Weekenddienst voor de patiënten van dkt. Ke(jzer en dkt. Van Dongen: R. KEUZER Van Beurdenweg 10, Ysselsteyn tel. 04780-41777 vrijdag 18.00 tot zondag 24.00 uur. Voor spoedeisende gevallen kunt u op de genoemde data bij de genoemde doktoren terecht: 's morgens van 10.00 tot 11.00 uur 's middags van 17.00 tot 18.00 uur ZIEKENVERVOER Tel. 077-575757 ONGEVALLEN Tel. 06-11 WEEKEND- EN NACHTDIENST VENRAYSE APOTHEKEN: DE MONNIKSKAP Paterslaan 2, tel. 80140 van vrijdagavond 18.00 uur tot vol gende week vrijdag. Openstelling: zaterdag van 10.00 tot 12.00 uur en van 17,00 tot 18.00 uur zondag van 10.00 tot 11.00 uur. Verder alleen voor spoedgevallen (via het nachtluikje) TANDARTSEN WEEKENDDIENST VENRAY-YSSELSTEYN Voor spoedeisende gevallen uitsluitend na telefonische afspraak neemt waar: O. VERHAEGEN, tel. 82281 WEEKENDDIENST DIERENARTSEN DIERENARTSENPRAKTUK VENRAY Oude Oostrumseweg 26 tel. 81336 of 86457 E.M. Ruymbeek, J.M. van Winden, W.H. de Vocht, R.C. Goedegebuure, V. Geurts, R. Eelderink en G. Gelling R. GOEDEGEBUURE en W. de VOCHT DIERENARTSENPRAKTUK OOSTRUM W. LOONEN Mgr. Hanssenstraat 42, Oostrum tel. 82690 zaterdag en zondag van 13.30 tot 14.0Q uur <?n van 18.00 tot 19.QQ uur WEEKENDDIENST VERLOSKUNDIGEN voor de praktijken van mevr. Raaymakers, mevr. Van Eerten, mevr. Tiggeloven en mevr. vermazeren T. TIGGELOVEN Blauwververstraat 30, tel. 82411 vanaf vrijdag 12 uur tot maandag 8 WEEKDIENST VERLOSKUNDIGEN De weekdienst van de praktijk van mevr. Van Eerten en mevr. Tiggeloven worden vanaf maandag 8 uur tot vrijdag 12 uur waargeno men door: H.EERTEN Volen 2A, Heide tel. 04780-13727 Afspraken maken 's middags tus sen 18.00 en 19.00 uur, tel.82411 In de Peel en Maas Regiokalender vindt u een korte opsomming van evenementen en aktiviteiten uit een wjjdere regio, waaraan w(j in onze redactionele kolommen geen uitgebreide aandacht kunnen schenken. Vrydag 23 t/m zondag 25 juni: Provinciaal seniorentoemooi Jong Nederland Limburg in Beesel. Thema is verslaving. Prijsuitreiking zondag rond 13.00 uur. Zaterdag 24 en zondag 25 juni: Piasmolen Promotion. Muziek, eten en drinken rond de Muldershofweg in Plasmolen. Zaterdag 20.00 uur optreden gitaarduo Amabile bij café-cte- rij Gijs. Zondag live-optreden van band in café de Malle Jan. Zaterdag 24juni: Zanguitvoering in gebouw Rehoboth, Cuppenpedje 2a, Horst (tegenover Doolgaardschool). Zang van christelijk gemengd koor Soli Laus Deum uit Bameveld. Entree gratis. Zondag 2 juli: Kasteeltuinen Arcen. Dag van de Roos. Onder meer snoeidemonstraties in het rosarium, rondleidingen en lezingen. Van 1 tot 19 juli tentoonstelling 'Rozen op het podium'. Openingstijden Kasteeltuinen van 10.00 tot 18.00 uur. Entreeprijs ƒ16,- voor volwassenen, ƒ8,- voor kinderen van 4 tot 14 jaar. Kinderen tot 4 jaar gratis toegang. T/m 25 juni: Exbositie werk kunstenares Ellie Munten in galerie Nicola in Broekhuizen. Recent werk in acryl en gemengde technieken. Opening zon dag 21 mei om 15.00 uur. Galerie open elke zondag cn Pinkstermaandag van 14.00 tot 17.00 uur. T/m woensdag 28 juni: Kasteeltuinen Arcen. Tentoonstelling kristal op Bel Etage van kasteel Arcen. In samenwerking met kristalfabnek Val Saint Lambert uit Luik. Openingstijden Kasteeltuinen van 10.00 tot 18.00 uur. Entreeprijs ƒ16,- voor volwassenen, ƒ8,- voor kinderen van 4 tot 14 jaar. Kinderen tot 4 jaar gratis toegang. Maandag 10 juli t/m zondag 3 september: Kinderen bouwen in Openluchtmuseum Arnhem. Kinderen kunnen onder begeleiding aan de slag met traditionele bouwtechnieken. Elke dag van 10.30 tot 12.30 uur instructie en van 14.00 tot 16.00 uur zelf doen. Voor info: 085-576100. Zaterdag 19 augustus: Kennedymars Melderslo. Start om 22.00 uur. Rondom de mars (80 km) worden verschillende andere activiteiten georganiseerd, onder meer fiets en wandeltochten. Voor info: W. Poels, Lochtstraat 21, Melederslo, tel. L 04709-83877.

Peel en Maas | 1995 | | pagina 3