m Grote manifestatie in september Derde Wereld centraal tijdens 'Venray Wereldwijs' 5 P>\ 1 i ■Srjp PEEL EN MAAS Open huis kunstzwemsters PEEL EN MAAS PEEL EN MAAS Donderdag 22 juni 1995 - Pagina Grote Kerk Deken: J. Cocnen, Eindstraat 6, tel. 81275; kapelaan H. de Wit ofm, Patersstraat 29, tel. 82385; kapelaan R. Woutering, Horsterweg 57, Castenray, tel. 71215; kapelaan H. Bouman, Dr. Poelsstraat 4, tel. 11664. Priester in ernstig noodge val: via balie ziekenhuis, tel. 22222. Opgeven misintenties: Eindstraat 6: ma t/m vr (niet op do) van 9.30- 10.30 uur. Zaterdag: Geboorte St. Jan de Doper9.Ö0 H. Mis voor de ouders Nccteson-Custers; 19.00: H. Mis voor Johan Rongen en overl. ouders Rongen-v. Cuijck en fam.; Piet Vollcnberg; overl. ouders Wiel Jansen en Marie Giesbertz; overl. fam. Raedts-van den Bosch; ouders van Soest-Backus en zoon Jan; Wim Fleurkens; willy Beerkens-v. Meyel; Jeu Gommans (koll.) als jaard. voor Leo Hellegers; Gré Vermeulen- Stoks en overl. ouders Stoks-Bonn; Jeanne Peters-Moons (jaard.); Zondag: 12e Zondag door het jaar. 9.30 Latijnse Hoogmis voor Toon Voestcn (koll.); als jaard. voor overl. ouders v.d. Beuken- Schaeffers; overl. ouders Janssen- Muis; Martha Gerrats-Stienen en zoon Hay; Mia Heijnen; 11.00: Gezinsmis voor ouders Schaeffers- Rictveld; dr. Sjoerd de Jong; als jaard. voor Johannes Wilmsen en Gertruida Litjens; als jaard. voor Antoon en Annie Linders; als jaard. voor Leo Oudenhoven; Maandag: 9.00 H. Mis als jaard. voor Leo Hellegers; voor Dien de Wit; To Jansen-Hermans en echtge noot; voor een bijzondere intentie Dinsdag: 9.00 H. Mis voor het wel zijn an onze kerkgemeenschap in Venray; Woensdag: 9.00 H. Mis voor hen die worden vervolgd of belachelijk gemaakt omwille van hun geloof; Donderdag: HH. Petrus en Paulus9.00 H. Mis voor fam. Wismans; Piet en Anny Claasen- Euwals; ouders v. Vegchel-Muijsers; Vrijdag: 9.00 H. Mis voor Jozef Aarts en Antoinetta Janssen; 14.00: Feestelike H. Mis en Huwelijk van Richard Vergeldt en Nathalie Kreutz. Dienbeurten en lektoren: za 19.00: Suzanne, Silvia, Stefan en Danny, Lektor: A. Noyens; zo 11.00: Ties, Leon,Sanne en Richelle. Akolieten: zo 9.30: de heren Truijen en Richelle. Na de HH. Missen van dit weekend zal er een kerkdeurkollekte gehou den worden om een akfiVitëit te organiseren voor onze misdienaars en kinderkoren; van harte aanbevo len. Werkgroep Gezinsviering Zondag 25 juni a.s. om 11.00 uur is er een gezinsviering in de Grote Kerk van Venray. Ons thema is: 'Een zonnetje voor elkaar'. Daar het onze laatste viering van dit schooljaar is, zou het voor de kom- munikanten misschien leuk zijn om er in hun feestkleding erbij te zijn. Wij maken er een leuke viering van en eindigen met koffie en limonade. Jullie zijn allen van harte welkom. Vincent van Gogh Instituut St. Servatiuskapel St. Annakapel Zaterdag: 18.30 Liturgieviering in de St. Servatiuskapel. Voorganger: W. den Hartog, Lectrice: Tr. Blom van Brakel. Vertrek bus om 18.15 vanaf de St. Annakapel. Zondag: 10.00 Liturgieviering in de St. Annakapel. Voorganger: W. den Hartog; lector: H. de Jong. Vertrek bus 9.45 vanaf de St. Servatiuskapel. Maandag: 16.45 Yoga en meditatie in het stiltecentrum. Dinsdag: 16.45 Liturgieviering in de St. Annakapel. Woensdag: 16.45 Liturgieviering in de St. Servatiuskapel. Donderdag: 16.45 Liturgieviering in de St. Annakapel. 16.45 Yoga en meditatie in het stiltecentrum. Paterskerk Bereikbaarheid priesters: A. Woutering, Horsterweg 57, Castenray, tel. 71215 of Leunseweg 5, tel. 80202. Opgeven misintenties ma t/m vr 9.30-10.30, Leunseweg 5 of tel. 80202. Misintenties voor de hier navolgende weck dienen bij de pastorie opgegeven te worden voor deze week vrijdagmorgen 10.30 uur. Elke dinsdagmorgen is de kerk open van 10.00-i2.00 uur voor verering van H. Antonius. Zoals bekend gaan onze 'Zangers van St. Frans' op 30 juni naar een groots Pueri Cantores kongres in Canada. Daarvoor is een nieuw repertoire ingestudeerd dat onze zangers ook graag een keer in Venray ten gehore willen brengen. Zondag a.s. zullen zij, na de hoog mis van 10.30 uur ons allen in de gelegenheid stellen hier kennis van te nemen. Iedereen is van harte wel kom bij de korte 'generale repetitie' in onze Paterskerk, die rona 11.30 uur begint. Zaterdag: 17.00 Gelegenheid om te biechten. 18.00: Overl. ouders Smits-Lijsscn; Ron Minten (koll.); Toos Cuppen-Maessen; Frans Cuppen; Jaardnst. Coorie van Rooy- Tijssen; Antoon Gommans. 16.30 uur Doopsel Michelle Tebarts, Mozartstr. 16. Zondag: 8.30 voor de parochie; 10.30: m.m.v. de Zangers van St. Frans; jrg. Antonius Aben en overl. fam.; Franciscus Cuppen (koll.); Theo Feller; 11.30: de Zangers zin gen het Canada repertoire; Doopsels: 12.45 uur Lisa Peeters, Alaertslaan 4; 13.15 uur: Lars de Haas, Kamperfoelie 75; 13.45 uur: Alain Wittenrood, Zandbleek 28; Maandag: 19.00 Jacob Jacobs en overl. fam.; To Janssen-Hermans (jrd.); Dinsdag: 19.00 voor de wereldvre de en om bescherming van militai ren en burgers; Woensdag: 19.00 Piet Spee van Osch en overl. kinderen (st.); Donderdag: 19.00 fam. Madou- KJaassen; Vrijdag: 19.00 voor alleenstaanden, eenzamen en zieken. Vredeskerk Zaterdag: Hoogfeest van de geboorte van de H. Johannes de Doper;8.00 t.e.v. het Onbevlekt Hart van Maria. 18.00 Gelegenheid om te biechten. 19.00 Vooravondmis voor de 12c Zondag door het jaar. Zang door Jongerenkoor Chrisko; Kinderwoorddienst; voor overl. ouders Pelzer-Verpoort; Mien an de Ven-v. Eijk (koll.) Riek Willems- Vousten (koll.) Gon van Kempen van de Pach (koll.); fam. Wijnhoven-Volleberg; Jan Hendrix (buurt); Bèr Wilms (jaargetijde); Zondag: 12e Zondag door het jaar. 8.30 voor het geestelijke en tij delijk welzijn van de parochie; Sojapi en Max Bruno; 10.00: Zang door het Mannenkoor Venray; Gildemis voor de levende en overle den leden van schutterij het Zandakker Gilde St. Jan; voor Julia van der Weiden-de Adelhard-Toorop (koll.); tot bijzondere intentie (C); Jan Schmitz; Harrie Claessens (koll.); Louis Koppers (koll.); Antonet Jacobs-Hanen (koll.); Maandag: 8.00 voor Loek Renders- Crobach; Dinsdag: H. Cyrillus van Alexandie, Bisschop en kerkle raar; 19.00 voor fam. Grubben; Woensdag: H. Irenus, bisschop en martelaar; 19.00 voor Martinus Pontman en Gijsbertus van Blokland; Lei Versteegen (jaargetij de); Donderdag: H.H. Eerste Martelaren van de Kerk van Rome; 19.00 voor priesterroepin gen; Vrijdag: 14.45 kapel: Huwelijk Eric Laurensse en Jolanda Manders; 19.00 voor de zieken van de parochie; Zoals u weet zal de Z.E.H. Pastoor P.J.G. Albers met ingang van 16 juli a.s. onze parochie verlaten om met emiraat te gaan. Hij is dan tevens 12,5 jaar werkzam geweest als pastoor van de parochie Christus Koning. Het kerkbestuur wil graag eenieder in de gelegen heid stellen om persoonlijk afscheid te nemen van pastoor Albers. Daarom zal op ZÓNDAG 2 JULI, na de hoogmis van 10.00 uur in de kerk een receptie plaats vinden van 11.30-13.00 uur. Wij heten u van harte welkom. R.K. Kerkbestuur Christus Koning. Parochie Oostrum Zaterdag: 19.00 overl. ouders en fam. Sikes-Rutten; jaardienst Gerrit Rutten; Maria Houba; Frits Veugen; Giel Vennekens en echtgen. en wederz. fam.; Zondag: 8.30 overl. ouders Jans- Verheggen; Jan v.d. Berg; Mie cs-H< Staaks-Hermans; 10.00: jaardienst Sef v.d. Brandt en Louisa Weijs; jaardienst overl. ouders Camps- Willems; overl. fam. Kessels- Nissen; uit dankbaarheid; Giel Vennekens en echtgen. en wederz. fam (Herenkoor); Maandag: 9.00 tot bijzondere intentie; Dinsdag: 9.00 voor de genezing van een zieke; Woensdag: 9.00 uit dankbaarheid voor alle verkregen gunsten (met Rozenkransgebed); Donderdag: 9.00 voor een goede j: 9.00 uit dankbaarheid; 14.00: voor het Bruidspaar Henri Kessels en Kitty Olde Daalhuis; Misdienaarsbeurten: vrij.: Eld Basten, Liek ten Brummeihuis; za 19.00: Linda Camps, Els Basten, Loes Kessels en Jacqueline Engels; zo 08.30: Ralph Kessels en Maurice van Mill; 10.00: Simone Geraedts, Suzan Nellen, Dianne v.d. Mortel en Auke Reijnders. Parochie Oirlo Zaterdag: 19.00 Gez. H. Mis, waaronder toediening van het H. Vormsel door de Zeer Eerw. Heer Deken Coenen; mederwerking van het Jonge Garde Koor; st. overl. fam. Peters-Kemmelings; st. Johan Houwen; Wim Vogelzangs en overl. fam.; Wim van Rhec; overl. ouders Philipsen-v.d. Ven; overl. fam. Wennekers-Janssen en zoon Gerrit; Sjaak en Jos Driessen; Wim Janssen; Zondag: 10.00 Hoogmis (Herenkoor); Frans Michels (jrd.); overl. fam. Gommans-v. Rhee; Woensdag: 9.00 H. Mis voor het welzijn van onze parochie; Vrijdag: 15.00 PI. Gez. H. Mis uit dankbaarheid b.g.v. het 25-jarig huwelijksfeest Echtpaar Houwen- van Rengs. Parochie Leunen 12e Zondag door het jaar. Zaterdag: 19.00 Gezinsmis. Thema: Een tijdje rust; lsm. voor Fer en Marie Lucassen; Marie Strolenberg-Rongen en Frans Strolenberg; Dien v.d. Berg- Vermeulen; Sef Koenen (vw. Gussenstraat; Johannes Swinkels; weekd. voor Ger Pijpers (1); Sjeng Vullings (3); maandd. Teng Houben; gest. jrd. v. Michel Loonen en Marie Loonen-v. Rens; Elly Loonen en Elly van Berlo; Zondag: 10.00 Hgm. overl. fam. Janssen-Litjens; overl. fam. Claessens-Gussen; weekd. Mina Heesen-Voesten (3); jrg. Han Keijsers-Kusters; 11.15: maandd. Piet de Louw; gest. jrd. overl. ouders Litjens Reintjes; 14.30: DOOPVIERING van Ruud Comelissen; Maandag: 19.00 Lsm. Toon Hellegers en overl. fam. Hellegers- Achten Dinsdag: GEEN AVONDMIS; Woensdag: H. Ireneus, bisschop en martelaar; 19.00 gest. jaard. Peter Johannes van Rens en Gertruda van Rens-Litjens; Donderdag: Hoogfeest van Petrus en Paulus, apostelen; 19.00 Lsm. Pierre Philipsen en Anna Philipsen- Lenssen; Vrijdag: 14.00 HUWELIJKSMIS van Geert Goumans en Miranda Siebers; GEEN AVONDMIS! Misdienaars: za 19.00: Joep Jenneskens en Rene Timmermans; zo. 10.00: hgm. Inge Smits en Sanneke van den Oetelaar; 11.15: Roel Litjens en Henk de Klein; dinsdag en vrijdag is er geen avond mis! Gedoopt: Fenna Jansen, Teeuwenhofweg 1; Mees Leenders, Rondeveld 3; Shenna Voermans, Vicarieweg 38; Huwelijksafk.: Geert Goumans en Miranda Siebers, beiden uit Maashees (3e roep); Roland Versteegen en Silvia Swinkels, bei den uit Melderslo (2e roep); Peter Kirschnaum en Annemarie Bouten, beiden uit Baarlo (le roep); Tom Philipsen en Marie-Louise Wijnhoven, beiden uit onze parochie (le roep). Overleden: Op 8 juni 1995 over leed Ger Pijpers, Weipas 1, in de leeftijd van 77 jaar. Na een plechtige uitvaartdienst op 15 juni in onze Parochiekerk legden wij hem'te rus ten op ons kerkhof in Leunen. Rektoraat Heide Zondag: 12e Zondag door het jaar. 9.30 Hoogmis G.G.J.T. voor Jan Janssen en Wim Derikx; Petronella van Kempen-Willems (koll.); Piet Ewals (koll.). Misdienaars: Inge, Gemma, Simone, René, Ivo en Rob. Donderdag: Hoogfeest van de H.H. Petrus en Paulus, apostelen; 09.00 H. Mis uit dankbaarheid. Rektoraat Veulen 12e Zondag door het jaar Zaterdag: 19.00 Hgm. voor Jacobus Ewals Marie Ewals-Holtackers; Cornelis Creemers-echtgen. en overl. fam.; Zondag: 10.30 Hgm. voor Wilhelmina Geurts-Ambrosius; Maandag: 8.00 H. Mis voor de parochie; Dinsdag: 8.00 H. Mis voor de over ledenen: Woensdag: 8.00 H. Mis voor de parochie; Donderdag: 8.00 H. Mis voor de overledenen; Vrijdag: 8.00 H. Mis voor de over ledenen; Misdienaars: za: Richard Mulders en Richard Classens; zo: Tom Derks en Nico Knapen. Parochie Ysselsteyn 12e Zondag door het jaar. Zaterdag: 19.00 (Samenzang); W. Philipsen (buurt); mndd. Tr. Claessens; jrd. Jacq. Pouwels (fam. Hele Kinderwoorddienst; Swinkels- Buise; L. Heidens); Ria Koonings-Zanders; Zondag: 9.30 (gelezen dienst): jrd. P. v. Well en overl. fam.; biz. inten tie (A); 11.15: geestelijk welzijn van onze parochie; Maandag: 19.00 Lei Pouwels (oude buurt); Mathieu Arts; Dinsdag: 19.30 t.i.v. onze (basis)schoolverlaters; Woensdag: 19.00 overleden parochianen; Donderdag:11.00:t.i.v. het bruid spaar van Soest-van der Staak; spaar Vrijt Vijdag: 19.00 overleden parochia nen; Misdienaarsbeurten: za 19.00: I. Poels en M. Pouwels; zo. 09.30: N. Pouwels en S. Claessens; 11.15: Sj. Ewals en J. Slangen; ma. 19.00 en di. 19.30: W. en M. Verheijen; woe. 19.00 en do. 11.00: Mt. en W. Claessens; vr. 19.00: M. en W. Spreeuwenberg. In de vakantietijd is het wel eens moeilijk om over voldoende misdie naars te beschikken. Laten we zó afspreken: als je thuis bent, kan ik op je rekenen. Ben je een paar dagen of langer uithuizig, dan laat je mij dat TIJDIG weten (niet een week van tevoren!) Gedoopt en daardoor in de Kerk opgenomen:Roel Litjens en Steffie Loenen (9 april j.l.J); Maud v. Meijel en Gijs Swinkels (14 mei j.l.); Inge Tielen (28 mei j.l.); Roy Pijnenborg en Sanne Strijbos (11 juni j.l.). Zaterdag a.s. Kinderwoorddienst! Parochie Merselo Zaterdag: 19.00 Hoogfeest Johannes de Doper, Lei van Dijck; Marie van Osch; Bernard Gielen Maria Arts; jgt.; misd.: Erik Janssen Paul Engels; Zondag: 10.00 Hoogmis Johannes Janssen Johanna Janssen, jgt.; misd. Danny Willems Roy Stevens; Dinsdag en vrijdag: Geen H. Mis. Woensdag: 19.00 Hubertha van Dijck jgt.; Antoon Poels Cath. van Dooren, jgt.; Til Muysers (v.d. buurt); Tien de Rijk; Donaerdag 08.30 H. Mis tot afslui ting van het schooljaar. Kerk poetsen: mevr. Eyssen-van Dijck en mevr. Michels-Klaassen Rektoraat Vredepeel Zaterdag: 19.00 overl. fam. Vogelsangs-Gerrits; Bernadette v.d. Boogaard-v. Duijnoven; Zondag: 10.00 Jan Peeters; Maandag: 19.00 voor zieken; Donderdag: 19.00 voor de vrede; Misdienaars: za: Roel-Martijn; zo: Karin v.d. Zanden - Nicole; Lezers: za: Josien Claessens; zo: Jan Classens. Rektoraat Smakt Zaterdag: Geen dienst. Zondag: 08.30 H. Mis te Holthees voor Piet Ermers en Christ van Veggel; 10.00 Hoogmis voor fam. Hoppenbrouwers-Kessels; ouders Smits-Voesten; Amoldus Reijnders; Ria v.d. Oord-Berge; fam. v. Dijck en uit dankbaarheid; Woensdag: 9.30 H. Mis t.e.v'. de H. Jozef, voor fam. v.d. Akker en t.b.i. Protestantse Kerkengemeenschap Venray e.o. Zondag 25 junizal in het Zonnelied, Kiosk te Venray, dhr. J. Stap uit Veessen voorgaan in de dienst. Aanvangstijd is 09.30 uur. Tijdens de dienst is er kinderopvang en er wordt kindernevendienst gehouden. In de Ned. Herv. Kerk, Maasweg 9 te Blitterswijck zal dhr. Stap even eens voorgaan. Aanvangstijd is 11.00 uur. Hier is geen kinderop vang en er wordt geen kinderneven dienst gehouden. Na afloop is hier koffiedrinken. Jehova's Getuigen Hierbij nodigen wij u uit voor het bijwonen van een bijbeltoespraak met als thema Doet u wat god van u verlangt?in de Koninkrijkszaal aan de Henri Dunantstraat 11, aan vang 10.00 uur. Gratis toegang; geen kollekte. Oecumenische basisgroep Aanstaande zondag 25 juniis er een woorddienstvan de oecumeni sche basisgroep Heel de Kerk Heel de Wereld. Het thema van de vie ring is: grenzen. Plaats: kapel van het bejaardencentrum Het Schuttersveld, Bergweg 4 te Venray. Tijd: 11.15 uur. Voor de kinderen is er een kindernevendienst. U bent van harte welkom. Rehoboth Ned. Hervormde Evangelisatie op GG. Gebouw Rehoboth: Cuppenpedje 2a, Horst. Evangelist: Clapvaeren 4, Horst, tel./fax: 04709-87786. Diensten: D.V. zondag om 10.00 en 14.30 uur. Voorganger: Evangelist J.A.J. Bals, Horst Bijbel/Kontaktavond: De eerstvol gende is donderdag 29 juni in gebouw Rehoboth. Het thema luidt: 'Wanneer zegt de Bijbel datje heilig bent?' De avond begint om 20.00 uur, iedereen is hartelijk welkom. Dit is tevens de laatste Bijbel-kon- taktavond voor de zomervakantie. Zang-avond:Op zaterdag 24 juni is er een zanguitvoering in gebouw Rehoboth. Die avond zal het christe lijk gemengd koor 'Soli Laus Deum' uit Barnelveld zijn stem laten horen. Er is zowel koor- als samenzang. De avond begint om 19.30 uur. Dirigent: H. Roekei, organist: Marcel van de Keterij. De toegang is gratis. Na het zingen is er koffie voor de liefhebbers. Iedereen is van harte welkom. Fijn even zo'n uurtje er tussen uit! Komt u ook? elke week nieuws Inbraken in Van Gogh Insituut In de nacht van zondag op maan dag werd er op verschillende loka- ties van het Vincent van Gogh Instituut aan de Stationsweg inge broken. In alle gevallen was met geweld toegang verkregen. In de wasserij werden verschillende goe deren, waaronder een telefoon- en fax-toestel gestolen; uit het gebouw van de arbeidstherapie en dat van de bezigheidstherapie werden verschil lende goederen ontvreemd, waaron der geluidsapperatuur. Tevens bleek er inverschillende op het terrein geparkeerde personenauto's te zijn ingebroken. Hier zien we een oude trouwfoti van 22 juni 1955, dus vandaag pre cies 40 jaar geleden. Het zijn Jan e Lies v.d. Putten. Jan is diegene di iedere week voor een oude fot< zorgt in de Peel in Maas. Deze keer echter zorgden de kin deren buiten medeweten van Jaj hiervoor, ter gelegenheid van hu 40-jarig huwelijk. Pap en Mam, proficiat, kinderen en kleinkinderen. Vrijdag a.s. aanvang 19.00 uur in de Sprank. Generale Repetitie Uitvoeringen voor de Limburgse Kampioenschappen De Venrayse zwemsters nodigen u uit om daarbij aanwezig te zijn en hun aan te moedigen met uw aanwe zigheid. Bent u wel op tijd want de plaat sen zijn beperkt. elke week nieuws Inbraak in wijkcentrum De beheerder van wijkcentrum 't Stekske ontdekte zondagmorgen dat er ongewenst bezoek was geweest. Dat bezoek had zich door forcering van de keukendeur toegang weten te verschaffen. Er werd een aantal goederen ontvreemd, maar de juiste waarde kon nog niet worden door gegeven, omdat eerst een inventari satie moet worden opgemaakt. Vernielingen Van de aan de Henri'dunantstraat! staande Abri werden drie ruiten met geweld ingegooid. De vernielingen vonden het afgelopen weekend Ook werd in het weekend een ruit ingegooid van het gebouw van de Bedrijfsgeneeskundige dienst aan de Merseloseweg. Of de vernieling het begin was van een inbraak kon niet worden vastgesteld. De dader is niet in het gebouw geweest. Frontale botsing fietsers Zondagmiddag fietste een 19-jari- ge Venrayse fietser op het fietspad langs de Overloonseweg. Omdat het fietspad ter plaatse slecht was ging de fietser links rijden en botste daardoor tegen een 63-jarige tege moetkomende fietser. Beide fietsers kwamen ten val en de oudste moest met schaafwonden naar het zieken huis worden overgebracht. Na behandeling kon hij naar huis wor den vervoerd. Tussen de 150 en 200 mensen hebben zondag voor de eerste keer gebrui gemaakt van de wandelroute in en rond het Odapark. De bezoekers krega allemaal een 'broedpakketjevoor solitair levende bijen overhandigd. De wandelroute is een initiatief van het TVN Venray-Geysteren in het kada van de landelijke campagne 'Natuur in stad en dorp'. De route voert door hè park, door de naastgelegen stuifduinen en over het terrein van het oudt zwembad. De route staat beschreven in een boekwerkje dat in het theehuis tc koop is. In het boekje veel aandacht voor wat er aan bomen en vogels in ha park te zien is. Ook de historie van het Odapark wordt niet vergeten. Met het broedpakketje voor solitair levende bijen wil het IVN stimuleren dal - mensen broedplaatsen voor deze inheemse bijensoort creëren. Dat kan heel I eenvoudig door bijvoorbeeld wat gaatjes is een blok hout te boren. Solitaire I bijen zijn belangrijk bij de bestuiving van kleine bloemen. Voor de tweede keer in suksessie hield installatiebedrijf Gebr. Van Gemerl bv in de maand april een cv-ketel aktie. Iedereen die in deze maand opdrach\ gaf tot het plaatsen van een cv-ketel deed mee aan de verloting van een Radson Nox HR. In de installatiewinkel aan de Oploseweg te Overloon, waar men volop bezig was met het bouwen van een nieuwe sanitair-showroom was het een drukte van belang. Vrijwel alle kanshebbers waren aanwezig om de trekking bij te wonen. De gelukkige winnaar werd de fam. Van Hees, Stevensbeekseweg te St. Anthonis. Voor de overige nieuwe eigenaren van een Radson ketel was er een attentie De Wereldwinkel en de Werkgroep Mondiale Vorming uit Venray hebben de handen ineen geslagen om het publiek op een speelse wijze en creatieve manier te informeren. De organisaties zijn druk bezig met de voorberei dingen en tijdens het weekend van 2 en 3 september de schouwburg en het Schouwburgplein om te toveren tot een wereldwijs festival met een programma voor jong en oud. Bezoekers van het tweedaagse festival Venray Wereldwijs kunnen deelnemen aan een gevarieerd pro- gramme van muziek, zang, demon straties en exposities. Op zaterdag 2 september vanaf 10.00 uur draait het om de betekenis van schoon water wereldwijd. Vervolgens staat op de zondagmiddag het werk van mensen uit Derde Wereldlanden centraal die aan de Wereldwinkel hun produkten leveren. De toegang is gratis. WATERWIJS Voor zaterdag 2 september luidt het motto WATERWIJS. De dag zal in het teken staan van water, en met name de kwaliteit ervan. Met dit motto wordt aangesloten bij de akties die gevoerd worden voor het waterzuiveringsprojekt Divinolandia in Brazilië. Maar het slaat ook op de Limburgse situatie, hoe er hier met water wordt omge sprongen. Vele deskundigen en instellingen zullen op deze dag hun bijdrage leveren. Zo zijn er demonstraties, exposities, workshops en een infor matiemarkt. Voor jongeren en kinderen is een speciaal programma. Met Greenpeace wordt nog gesproken over de komst van hun mooiele tentoonstelling die gaat over klimaat en klimaatverandering. Ook entertainment zal niet ontbre ken. Verschillende Venrayse vereni gingen hebben hun medewerking toegezegd. Ook een aantal beelden de kunstenaars zal werk leveren dat door het water geïnspireerd is. Op de houten afscherming van de bouw naast de schouwburg zal in de loop van juni een toepasselijke muur schildering verschijnen. HANDELSWIJS Voor zondag 3 september luidt het motto HANDELSWIJS. De Wereldwinkel nodigt iedereen vanaf één uur 's middags uit om het eerste jubileum van de Wereldwinkel mee te vieren door deel te nemen aan dit festival van eerlijke handel. Handelswijs belooft een levendige markt te worden met informatie stands waar de bezoekers nader kunnen kennismaken met de her komst van vele Derde Wereldprodukten. De Wereldwinkel wil op 3 sep tember vooral eens daadwerkelijk stilstaan bij wat er zoal nodig is voordat een produkt in de (Wereld- )winkel ligt. Het kopen van produk ten ter plekke is weliswaar moge lijk, maar volgens de organisatoren is verkoop niet de doelstelling die voorop staat. Kennismaken met de achtergrond van produkten en bewust kijken naar wat er nodig is voor de totstandkoming van een pak koffie, een reep chocola of een fraaie blouse, daar gaat het bij dit jubileum om. Dia- en videopresentaties over diverse handwerkslieden en boeren uit de Derde Wereld laten zien hoe men aan die produkten ginds werkt voordat ze in Nederland aankomen.] Er zijn ook demonstraties. Op het programma staat ook het proeven van Chileense wijnen. Jongeren kunnen deelnemen aan een workshop panfluit maken, met de mogelijkheid daar vervolgens onder deskundige leiding Latijnsamerikaanse melodieën op te blazen. Het programma wordt afge sloten door een passend cabaretop treden van Servaes Custers.

Peel en Maas | 1995 | | pagina 18