mwm 'Natte' wandelvierdaagse Honderd jaar Boschveldcollege Extra openstelling bezoekerscentrum A 73 Uittocht Jerusalem na 80 jaar! PAMY I All? Zeskamp met sensationele slotspellen: touwtrekken en koeschiete Vrije Markt Brukske Playbackshow Brukske Midzomerruiterfestijn in Meerio PEEL EN MAAS Op dc valreep viert het Boschveldcollege a.s. vrijdag 16 juni het jubileum van vier van haar docenten. Het zijn de "laat- sten der Mohicanen". Per 1 augustus 1995 gaat het Boschveldcollege op in het Raayland- en Dendroncollege. Er zullen dus nooit meer zilveren Boschveldjubilarissen zijn. In 1970 traden zc aan: Rob Kuiper, docent godsdienst; Gé Hoppenreijs. docent l.o.; Ad van Glabbeek, docent Nederlands en Henk Hoedemaekers, docent biolo gie. Zij vertegenwoordigen een eeuw onderwijs in Venray. m ROB KUIPER Toen Rob Kuiper aan wat vroeger de patersschool heette, godsdienst kwam geven - zo herinnert hij zich- keken velen gek op. Godsdienstles, dat was toch typisch iets voor paters? Het was zelfs zo vanzelf sprekend, dat paters de godsdienst lessen verzorgden, dat nog jaren later -zelfs tot na zijn huwelijk- de heer Kuiper door dc leerlingen met "pater" werd aangesproken. Hij was de eerste leek die op het Boschveldcollege godsdienstles gaf. En dat was niet gek: Hij studeerde theologie en filosofie in Tilburg en in Nijmegen en werd daarna bevoegd verklaard voor wat door hem ook wel als een roeping werd beschouwd: godsdienstles geven. Hij heeft in af die 25 jaar veel oog gehad voor het welzijn van zijn leer lingen en was jarenlang een geënga geerd klasscmcntor. Aan de liturgische vieringen aan het begin van het schooljaar heeft hij vele jaren de bijbehorende tek sten geleverd. Daaruit bleek steeds weer, dat hij de school niet als een eiland in dc opvoeding zag, maar dat er een band behoorde te zijn met de kerk. Ook zijn bijdrage aan de redactie van het "identiteitsartikel" van de "Algemene Instructie" van het Boschveldcollege, moet genoemd worden, evenals zijn voor zitterschap van de identiteitscom missie van de katholieke afdeling van het Nederlands Genootschap van Leraren, van welke vakbond hij jarenlang de contactpersoon op school was. Zijn hele leven staat in het teken van studie: hij doet archiefonder zoek naar de pastorale praktijk van Calvijn en daarvoor bracht hij meni ge vakantie door in Genève. De tijd die hij overhoudt is voor zijn altvi ool en voor zijn honden GE HOPPENREUS In 1970 startte Ge Hoppenreijs - vers van de Academie- met een gecombineerde ondcrwijsbaan: hij gaf 8 lessen aan de Lagere Agrarische School en de rest aan leerlingen van het Boschveldcollege. Hem valt daar al direct het verschil in motivatie op tussen leerlingen van dezelfde leef tijd. Die motivatie op te krikken tot een zo groot mogelijke hoogte is steeds zijn doel. Hij is daarbij zowel docent als pedagoog. Hij herinnert zich nog hoe hij op het pas gestarte Boschveld het verzoek kreeg om - omdat hij dc jongste docent was en dus het meest flexibel- aan de meis- jesgrocpen -een nieuw fenomeen in dc geschiedenis van de school- les te geven. Tegenwoordig is coëduca- tie voor hem de gewoonste zaak van de wereld! Hij werkte vaak mee aan het lcra- rencabaret en was sectieleider van de gymnastickscctic. Jarenlang is hij mentor van VWO- 5 en VWO-6 klassen en menig Boschveldcr heeft prettige herinne ringen aan de "werkweek" in Sneek", waar hij steeds present is als er gezeild wordt. Hij heeft hart voor "zijn" school, hart voor het onderwijs en hart voor zijn leerlingen! HENK HOEDEMAEKERS Henk Hoedemaekers is een wetenschapsman en een onderwijs man in hart en nieren. Vanaf 1970 combineerde hij zijn baan als biolo gieleraar op het Boschveld met die van wetenschappelijk medewerker aan de Universiteit van Nijmegen. Na zijn promotie op het proefschrift "Statistische genetische analyse van atopic en psoriasis" wierp hij zich op het onderwijs, daarbij steeds nieuwe uitdagingen zoekend. Zo is hij ook bij het vak "informa tiekunde" terecht gekomen en zo ontwierp hij ook software, die de toets der kritiek glansrijk kan door staan. Zijn "Cijferplan", -simpel gezegd een praktisch en bruikbaar geautomatiseerd puntenboekje voor docenten- wordt niet alleen op het Boschveldcollege gebruikt maar heeft ook een brede klantenkring daarbuiten. Hij is de eerste en tot nu toe enige ARBO-functionaris op het Boschveld, waar hij met een speci aal oog kijkt naar gezondheidsbedr eigende aspecten en veiligheid van de arbeidsomstandigheden van de mensen, die daar werken. In de begeleiding van leerlingen speelt Henk Hoedemaekers ook een rol: Hij vindt dat elke docent een taak als begeleider zou moeten heb- ben."Dat werkt verrijkend voor jezelf en inspirerend voor je onder wijs". Hijzelf is jaren mentor, eerst in de onderbouw, later op Havo-4 en Havo-5. Grote verwachtingen heeft hij van dc invoering van de vernieuwde "Tweede Fase".Hij hoopt dat de invoering van het "Studiehuis" in 1998 dc mogelijkheden schept om via individualisering tempoverschil len bij leerlingen op te vangen. Daarin moeten leerlingen de ruimte vinden om zelfstandiger te kunnen werken en daar zal hun motivatie mee gediend zijn. Heel enthousiast is hij over de invloed die de basisvorming heeft gehad op de leermethoden, die via lesboeken aan de docent worden aangereikt. Als lid van de Werkgroep Onderwijsontwikkeling Boschveldcollege heeft hij al die vernieuwingen bestudeerd, bijge houden en in de praktijk gebracht. In zijn vrije tijd zette hij een foto club op school op en tien jaar lang beijverde hij zich voor de Stichting "Natuurmonumenten". Vijfentwintig jaar is een aardige tijd om op terug te zien, maar hij verwacht nog veel van zijn onder- wijstoekomst! AD VAN GLABBEEK Vanaf 1970 geeft Ad van Glabbeek lessen Nederlands, waarin hij vooral de literatuur een warm hart toe draagt. De sporen daarvan zijn in de school te zien. Hij is de grote promotor van het door de sec tie al jaren gehanteerde puntensys teem m.b.t. literatuurlijst, waarbij leerlingen voor hun lijst alles mogen lezen, wat ze maar willen. Hierdoor blijft het leesplezier van de leerlin gen zoveel mogelijk aanwezig, en dat is zijn grote zorg. Een paar maanden geleden verscheen er een dissertatie, waarin dit systeem sterk aanbevolen werd. Hij is een bezield en bezielend docent en er wordt heel wat afgela- chen tijdens zijn lessen! De afgelopen 10 jaren heeft hij zich vooral als bibliothecaris gepro fileerd. Juist deze maand is onder zijn leiding de volledige automatise ring van het boekenbestand vol tooid. De bibliotheek is bij hem in goede handen: vele boeken heeft hij zelf gelezen en vele van zijn favorie te schrijvers, waaronder W.F.Hermans gerekend mag wor den, hebben een plaatsje op de plan ken Als mentor is hij de afgelopen 25 jaar zo'n beetje de hele school door- feweest: Aanvankelijk begeleidde ij de Havo-bovenbouw, later was hij als mentor actief op het VWO en tenslotte op de brugklas. De fijnste herinneringen heeft hij aan de werk weken, die weliswaar zeer vermoei end waren, maar waarvan het nut duidelijk was: De band met de leer lingen werd daar gesmeed en de les sen aan die klassen verliepen veel gemoedelijker! "Als sectieleider moetje een dui zendpoot zijn en er wordt heel wat coördinerend vermogen van je gevraagd in zo'n grote sectie. Bovendien: Als Neerlandicus heb je veel correctiewerk. Ruw geschat heb ik 2500 proefwerken in die 25 jaar nagekeken en dat is niet niks!" T.a.v. zijn vak merkt hij op dat het centraal eindexamen dringen aan vernieuwing toe is: "het opstel zou plaats moeten maken voor praktisch gericht schrijven", aldus Ad van ilabbeek. Hij heeft vele hobby's, het liefst trekt hij. met zijn caravan van plaats naar plaats op zoek naar iets nieuws. Hij studeerde Russisch op VWO- niveau en is nu met Spanns begon nen. Verder is hij een energieke doe- het-zelver en bij P.S.V. is hij een vaste tri bune klant! De volkstuin Ruim 3000 jonge en oude wan delaarshebben vorige week de vele regenbuien getrotseerd tij dens de wandelvierdaagse. Met name zondagmiddag gingen veel lopers in de regen van start maar toen het défilé gelopen werd brak de zon toch nog even door. De organisatie kan in ieder geval dik tevreden terugkijken. Uitslagen: Groepen 3 km: Onderbouw: 1. Basisschool St. Oda Ysselsteyn, gr. 1-2; 2. bs. De Foekepot, gr. 1-2; 3. bs. De Bongerd, gr. 1, juffr. Jacomien; 4. bs. St. Oda Ysselsteyn, gr. 1-2; 5. bs. De Kruudwis, gr. 1A- 1. Groepen 5 km: Onderbouw: 1. bs. De Kemp, gr. 1 -2-3; 2. bs. De Meent Leunen, gr. 2; 3. bs. De Vlaswei, gr. 1-2; 4. bs. De Vlaswei, gr. 3; 5. bs. St. Oda Ysselsteyn, gr. 2-3. Middenbouw: Oostrum, gr. 4; 2. bs. De Foekepot, gr. 3-4-5; 3. bs. De Bongerd, gr. 3-4; 4. bs. De Meent Leunen, gr. 3; 5. bs. De Meent Leunen, gr. 4-5. Sport: 1. Gymnast.ver. Wanssum; 2. Kleine Jeugd Castenray, gr. 1; 3. WSV De Natuurvrienden Merselo; 4. Kleine Jeugd Castenray, gr. 2; 5. WSV De Natuurvrienden Merselo. Gelegenheid A: 1. De Brug. Gelegenheid B-l: 1. Dansschool Jeanne en Paul Janssen. Gelegenheid B-2: 1. Scouting Venray, bevers en welpen; 2. Kiosk Kids Venray. Groepen 10 km: Middenbouw: 1. Mariaschool Oostrum, gr. 5; 2. bs. De Kemp, gr. 4-5-6; 3. bs. St. Oda Ysselsteyn, gr. 4-5; 4. bs De Kruudwis, gr. 5-6-7; 5. bs. De Vlaswei, gr. 5. Bovenbouw: 1. bs. De Hei, gr. 5-6-7-8; 2. bs. De Meent, gr. 6-7; 3. bs. St. Oda Ysselsteyn, gr. 6-7; 4. bs. Regina Pacis, bovenbouw; 5. bs. De Bongerd, gr. 7-8. Sport: 1. Gymnast.ver. Wanssum; 2. Castlo Castenray; 3. Castlo Castenray, Willy, Brenda en Anault; 4. WSV De Natuurvrienden Merselo; 5. Gymnast.ver. St. Christoffel, Natasja en Elle. Gelegenheid B-2: 1. Scouting Machutus Oirlo, kabou ters; 2. Scouting Machutus Oirlo, welpen; 3. Kiosk Kids; 4. Scouting Venray, welpen, kabouters en gid sen. Groepen 15 km: Bovenbouw: 1. bs. De Kemp; 2. Mariaschool Oostrum, gr. 8; 3. bs. De Kruudwis, gr. 7-8; 4. Mariaschool Oostrum, gr. 7; 5. bs. De Landweert en Dr. Poelsschool, gr. 8. Sport: 1. Gymnast.ver. St. Christoffel. Gelegenheid B-l: 1. Jongerenteam; 2. Dans en Partycentrum Jeanne en Paul Janssen. Oprit Maasheseweg tijdelijk afgesloten Het bezoekerscentrum in het pro- jektburo A 73 te Horst is op zater-, dag 24 juni a.s. van 10.00-16.00 uur wederom voor het publiek geopend. Tijdens deze openstelling zal door de informatrice om 11.00 en 14.00 uur een uitgebreide voorlichting worden gegeven over de aanlegwer- ken. Het bezoekerscentrum is geves tigd in het projektburo A 73 van Rijkswaterstaat, Kasteellaan la te Horst. Het bezoekerscentrum is ver der elke woensdag en vrijdag (op werkdagen) van 09,00-16.00 uur geopend. Maasheeseweg Om de toerit naar de A 73 vanaf de Maasheeseweg (N 551) richting Horst-Venlo te kunnen asfalteren is het noodzakelijk dat de huidige toe- rit met ingang van 19 juni a.s. voor een week wordt afgesloten voor alle verkeer. Tevens wordt als gevolg van deze werkzaamheden het Noord-Zuidverkeer op 23 juni a.s. via de afrit Metaalweg en de toerit geleid. Een omleidingsroute richting Horst-Venlo (via de Nieuwe Maasheseweg - Oostsingel Zuidsingel - Leunseweg Deumeseweg) wordt aangegeven. Viadukt Rosakker Het viadukt Rosakker zal 22 en 23 juni a.s. voor alle verkeer (met uit zondering van voetgangers en fiet sers) worden afgesloten. Een omlei dingsroute zal worden aangegeven. Casten rayseweg l.v.m. de aanleg van het brugdek is de rijbaan in de Castenrayseweg ter plaatse van het viadukt versmald tot een rijstrook. Het verkeer zal om en om geregeld worden met een ver keersregelinstallatie. Tevens geldt een hoogtebeper king van 3,90 m. Een omleidingsroute voor voertui gen hoger dan 3,90 m. is aangege ven. Deze verkeersmaatregel zal naar verwachting duren tot septem ber 1995. De laatste weken van het school jaar 1994-1995 zullen al degenen die werken op de scholengemeen schap Jerusalem in Venray nog lang heugen! Naast het vele werk in ver band met de fusie van middelbare scholen in de regio wordt er voor ieder die zich betrokken voelt bij de school ook nog ruimte gemaakt voor terugkijken en vooruitzien. Op donderdag 15 juni is er een feestdag voor de heren Verdellen (40 jaar overheidsdienst en afscheid van Jerusalem), Biessels, Dekkers en Ebus (allen 25 jaar Jerusalem). De leerlingen worden die dag getrakteerd op een aantal sportw- orkshops met bekende sporters uit de regio. Piet verdellen is amanuensis voor het vak biologie en tevens beheerder van het audio- en videogebeuren op de school. Hij is de spreekwoorde lijke rots in de branding als het gaat om moeilijke technische kwesties; hij is altijd paraat en steeds heeft hij alles prima voor elkaar. Lex Biessels is waarnemend rek- tor en specialist op het gebied van financiën en planning. Met een hoog plichtsbesef is hij op Jerusalem het kompas waar op gevaren wordt als het om de organisatorische planning en het geld gaat. De jongste lichting leerlingen is bij hem altijd in goede handen geweest. Ook de belangen van de sport op school zijn door hem nooit uit het oog verloren. Frans Dekkers is een toegewijd wiskundedocent. Het vak wiskunde draagt hij hoog in het vaandel en het plezier voor het vak probeert hij dagelijks over te dragen aan de leer lingen. Docent is hij vooral door dichtbij de leerlingen te blijven staan, maar ook door zodanige eisen te stellen dat zij zich uitgedaagd voelen. San Ebus is een door de wol geverfde docent Duits. Zijn wijze oordeel over leerlingen en onder wijszaken wordt door zijn collega's vaak op prijs gesteld. Relativering en humor houden hem nu al 25 jaar op de been op de woelige onder- wijszee. Op zaterdag 17 juni viert Jerusalem een intern feest om deze gewaardeerde collega's in de bloe men te zetten.' In het kader van het 80-jarig bestaan en de uittocht gaat het hele personeel van Jerusalem op vrijdag 16 juni een dagje uit naar Brugge. Op donderdag 22 juni is er een informeel afscheid voor bestuur, postaktieven, ouderraad en ouders van de school. De leerlingen vieren op vrijdag middag 23 juni een grandioos glamourfeest met modeshow, video films en muziekbands. Tenslotte is er op zaterdag 24 juni een reünie waar rond de 1500 gasten verwacht worden om nog één keer herinnerin gen op te halen aan Jerusalem. En dan is het verhuizen geblazen richting Raayland College (Venray) en Dendron College (Horst). Wat blijft is de herinnering! 17 EN 18 JUNI TEVENS EEN WINKEL EN HUIFKARTOCHTEN KOM EN DOE OOK ME Dorpszeskamp 17 en 18 juni te Ysselsteyn In het weekend van 17 en 18 juni organiseert carnavalsvereniging De Pielreus wederom de jaarlijkse Dorpszeskamp. Er nemen 17 ploe gen deel aan dit evenement.De ploe gen treden op zaterdagavond om 20.00 uur in de arena voor het touw trekken. Vanaf zondag 12.00 uur wordt er gestreden voor de wissel- beker Zeskamp. Net als voorgaande jaren zijn er weer boeiende spellen zoals de zeephelling, de waterbak, pompen of verzuipen en de rode draad. De zeskamp wordt afgesloten met een sensationeel slotspel, waar bij de ploegen tegen elkaar in esta fettevorm aantreden. Om 18.00 uur zal het welbekende 'Koeschiete' worden gehouden. Loten hiervoor zijn tijdens de Zeskamp op het terrein te verkrij gen. De Dorpszeskamp vindt plaats op het speelterrein aan de Peter Janssenweg tegenover de LLTB in Ysselsteyn. Op zaterdag 8 juli wordt in Brukske weer de jaarlijkse vrije markt gehouden en wel op het gras veld Beethovenstraat-Bachstraat. De aanvang is 10.00 uur; einde markt 16.00 uur. Op deze markt mogen alleen tweede handse en zelfge maakte spullen verkocht worden. Tijdens de markt kunt u genieten van live muziek (Force Fields) en van een playbackshow en bij vol doende deelname een mini moppen trommel. Tevens voor de jeugd een pony met wagen. Dit is dus de kans om uw zolder of uw schuur op te ruimen en de spullen aan de man te brengen. Dus hebt u interesse voor het huren van een kraam kun je bellen naar 04780-10008 of schrijven naar Beethovenstraat 8, 5802 GS Venray waar alle inlichtingen worden vers trekt. Aanmelden kunt u tot 1 juli. Tot ziens op de markt. Op zaterdag 8 juli wordt er tijdens de vrije markt in Brukske een grote playbackshow gehouden, aanvang 11.00 uur. De finale is gepland om ongeveer 15.30 uur. Dus een ieder die een act, een dans of een instru ment bespeelt, is welkom voor deel name. Ook kandidaten voor de mini moppentrommel kunnen zich die dag melden bij het podium. Dus kandidaten, als je interesse hebt, kun je bellen naar 04780- 10008 of schrijven naar Beethovenstraat 8, 5802 GS Venray, daar vertellen ze je alles over dit feest in het Brukske. Afgelopen weekend vond in sporthal De Wetteling weer het jaarlijkse judo toernooi plaats. Dit jaar met ruim 600 judoka 's uit verschillende landen. Z)i Judovereniging Venray kan terugkijken op een geslaagd toernooi met fraai wedstrijden en "grote namen op de erelijst zoals Jessica Gal. Ook vielen ei enkele Venray se successen te noteren. In de categorie Cl tot 20 kilo wen Richard Engels van Judovereniging Venray eerste. Nienke v.d. Waal vat dezelfde vereniging werd in de klasse B2 derde. Derde plaatsen waren er oo voor Dave en Pascal Hendrix van Budo Vereniging Erised in de categories C5 en D6. In de nieuwe rijhal en het gerenoveerde evenementen- en oefenterrein van de Meerlose ponyclub en rijvereniging wordt van 21 tot en met 25 juni voor de eerste keer een groot Midzomerruiterfestijn gehouden. De organisatie is in handen van de stichting Bevordering Ruitersport Meerio en vindt plaats bij gelegen heid van de officiële ingebruikname, opening en inzegening van de nieu we ruiterhal en het evenementen- en In het kader van de natuur Een tijdje geleden werd er mel ding gemaakt van uitbreidingsplan 'De Brabander'. Hier zullen tot 2010, 1000 woningen gebouwd worden, en de nieuwe wijk zal in het kader van de-natuur staan. Het riool stelsel van deze wijk zal uitgevoerd worden als een gescheiden rioolstel sel. Voor diegene die dit begrip niet kent: een gescheiden rioolstelsel bestaat simpel gezegd uit twee bui zen. Eén voor regenwater van daken en straten, en één voor het huishou delijk en industrieel afvalwater. Het voordeel van een dergelijk systeem is dat de rioolwaterzuiveringsinstal latie minder belast wordt. Het gescheiden stelsel is (door de twee buizen) wel bijna twee keer zo duur als een normaal (gemengd) riool stelsel. Het regenwater-riool zal het water rechtstreeks lozen op het oppervlak tewater. Met dit water zullen alle verontreinigingen van het verkeer (lood, NOx, roet, olie, enz.), zeep van het autowassen enz. rechtstreeks op het oppervlaktewater geloosd worden. Deze verontreinigingen zullen de natuur niet ten goede komen. En uiteindelijk zullen mis schien zelfs de buizerd en de blauwe reiger uit het beeld van het Loobeekdal verdwijnen. In het kader van de natuur? Uit onderzoek is gebleken dat een regenwater-riool jaarlijks net zoveel vervuild als de noodoverstort van een gemengd rioolstelsel. De gevol gen van een noodoverstort kunnen we allemaal reeds aanschouwen. De nieuwe overstort aan het Venraysbroek heeft nog maar enkele keren zijn werk gedaan, maar de gevolgen zijn al duidelijk zichtbaar. Hier liggen de condooms en het maandverband van Venray te drogen in de zon. In het kader van de natuur? Is het Loobeekdal nog niet genoeg vervuild? Er is al een vuilstortplaats, en de boeren weten geen raad met de mest. Er is geen riolering, zodat de direkte omwonenden rechtst reeks op de Loobeek hun afvalwater lozen. Toch is er moeite gedaan om de landschappelijke inpassing van het Loobeekdal te verbeteren. Er zijn her en der terreinen aangeplant en teruggegeven aan de natuur, maar ook mooie zieke mensen gaan dood. De Rouwkuilen staat in heel Nederland bekend omdat er geen bladeren meer aan de bomen zitten. Dit willen we toch niet in heel Venray? We moeten naar een duur zame natuurontwikkeling, de pro blemen zoveel mogelijk binnen de gemeentegrenzen oplossen. Venray heeft gewoon een mestverwerkings fabriek nodig, zodat we over 50 jaar met onze kleinkinderen door de Rouwkuilen wandelen en zeggen: 'Vroeger zaten hier geen bladeren aan de bomen'. We moeten nog lan ger stilstaan bij het milieu. In het kader van de natuur. Maarten Keuten, een bezorgde inwone? van Venray. oefenterrein in de Meerlose buurt schap Megelsum. De Meerlose organisatoren zijn erin geslaagd om een groep Hongaarse Csarda's-rijders naar Meerio te halen. Dit gezelschap acrobatische ruiters verzorgt met een tiental gitzwarte hengsten onder begeleiding van pittige en opzwe pende Hongaarse muziek voor een schitterende en spektakulaire show die zijn weerga niet kent. De Hongaarse Csarda's-ruiters treden tijdens alle onderdelen van het Midzomerruiterfestijn in Meerio op. Het Midzomerruiterfestijn gaat woensdagavond 21 juni om 19.30 uur van start met een dressuuravond. Ellen van de Berg,, internationaal Grand Prix amazone, geeft tijdens een clinic instrukties aan pony- en paarderuiters en amazones. Als klap op de vuurpijl zal Ellen zelf een demonstratie verzorgen van een kur op muziek op Grand Prix niveau. Daarna de spektakulaire show van de Hongaarse Csarda's-rijders. Vrijdag 23 juni staat in het teken van de springsport. De befaamde springruiter Pieter Kersten geeft dan een springclinic aan de leden van de ponyclub en rijvereniging Rijdt met Beleid Meerio. Bovendien vinden er enkele shows en demonstraties plaats. Zo zal Dave Maarsse een springdemonstratie geven en zal niemand minder dan de in Meerio geboren en in Kessel woonachtige internationaal 4-span rijder Harry de Ruijter een spektakulaire demon stratie verzorgen. Het festijn wordt besloten met de spektakulaire 'show van de Hongaarse Csarda's-ruiters. Deze midzomer springavond begint om 19.30 uur. RECEPTIE EN FEESTAVOND Zaterdag staat in het teken van de ingebruikname van de nieuwe rijhal en twee jubilea. Het feest wordt 's avonds om 19.00 uur ingezet met een eucharistieviering in de nieuwe rijhal waarna de hal en het terrein worden ingezegend. Daarna is er een receptie van de besturen van de ponyclub en de rij vereniging en het bestuur van de Stichting Bevordering Ruitersport Meerio. De landelijke rijvereniging Rijdt met Beleid viert het diamanten jubi leum en de ponyclub viert het zilve ren jubileum. Bovendien wordt offi cieel de naam onthuld van de nieuwe rijaccommodatie van de rui ter- en de ponyclub. Na de receptie is er een groot openbaar ruiterfeest dat muzikaal wordt opgeluisterd door de befaamde Rutbachkapel uit Meerio en een zigeunerorkest uit Hongarije. De Csarda's-ruiters teke nen wederom voor een sensationele show met hun zwarte hengsten. KRINGKAMPIOENSCHAPPEN Zondag 25 juni staat in het teken van de eerste Midzomerkringkampioenschappen voor ponyruiters. Ruim 350 kombi naties van de ponyclubs van de kring Noord-Limburg strijden dan op het vernieuwde evenemententer rein voor de hoogste eer. Er wordt gestreden in dressuur- en springru- brieken en tussen acht- en viertallen. Bovendien wordt de bestgaande pony aangewezen. De kampioenen worden bekend gemaakt tijdens het imposante défilé. Het Midzomerkringkampioenschap begint zondagmorgen om 10.00 uur met de individuele wedstrijden en om 12.00 uur met de afdelingsdres- suur. Om 14.30 uur is het défilé en om 15.00 uur geven dc Hongaarse Csarda's-ruiters weer een demon stratie. Rond de klok van 16.00 uur is de kampioenenparade en om 18.00 uur wordt het eerste Midzomerruiterfestijn afgesloten.

Peel en Maas | 1995 | | pagina 20