Sfiont Ca *Ve#VKUf, s.v.v. Grootmeester te gast bij Tong-il Venray Veteranen DIS Oirlo V Ysselsteyn Mini- veldvoetbal- toernooi Honk- en oftballvereniging ed Caps Venray peel en maas elke week uw nieuws Midgetgolf Buitenlust Red Stars jeugd suksesvol in Duitsland Tennisvereniging Ysselsteyn HSV <t Alvertje Atletiek Vereniging Venray-Regio PHV Bij Dag en Nacht Bridgeclub Venray Clubkampioen schappen GV St. Christoffel Lopersgroep Venray I.S.B.V. H.S.V. De Roerdomp Lopersgroep Peelrunners Sjoelclub Venray Spio -grrUTWtT Duivensport Darten DC De Piëlhaas EN MAAS Donderdag 15 juni 1995 - Pagina 15 itslag: y-HBSV 5-0 rogramma zaterdag 17 juni: V-MVC a. 17.00 volgende spelers worden ver- ht: J. Geurts, J. v. Kempen, E. v. A. Mommen, H. Mulder, H. Ilipsen, J. Smits, A. Strijbosch, T. jbosch, M. Swinkels, P. nhoven. rogramma woensdag 21 juni: V-ONA a. 19.00 spelers worden verwacht! Ie afmeldingen uiterlijk donder- avond bij A. Sijbers, tel. 83196. vondje DIS-leiding e leiding van DIS voetbal en (bal heeft andermaal het seizoen gezellige wijze afgesloten. Op avond werd ook afscheid geno- van Hay Cox (trainer voetbal), l| gelique Martens en Monique :ghs (beiden korfballeidster), ie Claessens (grensrechter DIS :n Leo Clephas (leider DIS 2). Custers werd in het zonnetje ;t omdat hij al 12,5 jaar aktief is bestuurslid/penningmeester, ir allen was er een attentie en :men. eceptie DIS-korfbal is kan terugzien op een goede :ptie van haar korfbalstandaard- p. De belangstelling was goed, bracht de muziekvereniging in imaat een passende serenade. :nnismaking nieuwe trainer tal [lijdag aanstaande is er een bij- ;omst voor onder meer alle spe- Men kan dan nader kennisma- met de nieuwe trainer, Cor kers uit Deurne. De aanvang is "negen in café D'n Terp. Veteranen litslag: den-Ysselsteyn 3-3 rogramma zaterdag 17 juni: ilo-Ysselsteyn afgel. rogramma zaterdag 1 juli: rberg De Peel-Ysselsteyn V Herberg De Peel organiseert ir de derde keer haar mini-veld- Ibaltoernooi en wel op zondag aug. op sportpark De Vlies in ielsteyn. Deelname is mogelijk ir zowel heren- als damesteams, reanten en veteranen. Elk team laat uit een keeper en vier veld- lers plus nog enkele wisselspe- ij deze nodigen wij u uit om deel nemen aan ons toernooi. Voor :r informatie of voor inschrijving u kontakt opnemen met de anisatie, tel. 04780-41692 litslagen: Red Caps-Gemert 5-17 Red Caps-Gemert 13-10 Red Caps-Meppers 2-0 opkomen Meppers Eersel >2: Red Caps-Knuppelaars 315- sl: Indians-Red Caps 16-6 la een goed vorig weekend, arin gelijk werd gespeeld tegen Cardinals uit Oss en door goed gwerk en pitchen,- werd gewon- van All Stars 2 uit Heerlen ging dit keer iets minder. De tot en de 6e inning gelijkopgaande jd werd in de 7e inning beslist ir fouten van Red Caps, rogramma zaterdag 17 juni: Ducks-Red Caps v. 10.00 Red Caps-Knuppelaarsa. 12.30 Blue Sox-Red Caps a. 12.30 Red Caps-PSV a. 15.00 ■Red Caps-Gemert a.18.30 ■rogramma zondag 18 juni: ■2: Knuppelaars 2-Red Caps I 130 1: Red Caps-Geldrop a. 14.00 st 'rogramma woensdag 21 juni: Red Caps-Starlights a.18.30 ten je sportief, maar weet je niet Ike sport jouw sport is, probeer eens honkbal of softball. Dames 12 jaar en heren vanaf 8 jaar i welkom. Geef je op bij R. laisma, tel. 82907. lent u geïnteresseerd in het bege- fcn van sporters, of wilt u de club een andere manier helpen? Belt u H. Ariens, tel. 86050. Tijdens het internationale toer nooi te Nuth, op de banen van MGC Zicht Nirve, was het Jan Litjens die een definitieve derde plaats behaal de bij de heren senioren, met een totaal aantal slagen van 79 over drie ronden. Voorwaar een zeer goed resultaat, mede gelet op de diverse zeer sterke spelers daar aanwezig. In de Bondskompetitie was het allereerst ons vierde team dat zater dagmorgen thuis tegen Eindhoven 3 speelde. Alleen in de tweede ronde werd er met slechts een slag verlo ren en dat met vier over een ronde, doch de totaalscore was ruim vol doende om de drie wedstrijdpunten thuis te behouden. Beste speler was notabene invaller Tonny v.d. Boom met 110 slagen over vier doorgan gen, hij weet ze nog steeds goed te spelen, gevolgd door Gerard Lemmens met 112 slagen. Zondagmorgen speelden er maar liefst drie teams thuis. Team 1 trad aan tegen Cuyk 1 en zij deden gewoonweg wat er van hen ver wacht werd. De drie wedstrijdpun ten bleven in eigen huis, alleen een ronde werd er afgegeven na de pauze. Beste speler en tevens scheidsrechter was Gerrit Janssen met 93 slagen over vier ronden. Het tweede team ging op bezoek bij 't Wolfsven 2 te Mierlo en zij hadden alleen in de derde ronde het zoet van een overwinning. De totale winst bleef bij de gastheren. Beste spelers hier waren Jan Engels en Gerard Arts met 109 slagen. Voor het derde team stond de thuiswedstrijd tegen Eindhoven 2 op het programma. Twee ronden wer den in winst omgezet en met een totaal aantal slagen van 463 stuks bleven zij onder het totaal van de Eindhovenaren en zodoende bleven de winstpunten bij ons. Beste speel ster was Liesbeth v.d. Kerkhof met 112 slagen. Maar dan ons vierde team. Dat speelde gelijktijdig thuis met de anderen en zij lieten eventjes zien wat midgetgolfen is. Notabene tegen de gedoodverfde kampioen, Heeze 1. Ronde na ronde deden zij net of ze al jaren aan de top staan en trokken zich van de 'cracks' niets aan. Iedere ronde werd in winst omgezet en zodoende werd er voor het derde team (speelt in dezelfde klasse) goede zaken gedaan. Want het derde moet zondag a.s. winnen en dan mogen zij zich kampioen noemen. Beste speler kan van dit vierde team niet genoemd worden. Zij waren allemaal formidabel: Lambert v.d. Kerkhof 104; Pierre Dean 106; Gerard Lemmens 108 en Piet v.d. Eist 110, met een laagste ronde van het totale deelnemersveld van 22 slagen! Een geweldige pres tatie voor het gehele team. Voor dit weekend staat er naast de onderlinge kompetitie, die donder dagavond zoals bekend om half zeven begint, de Bondskompetitie gepland. Voor ons eerste team bete kent dit de uitwedstrijd tegen de bij voorbaat geplande kampioen in de hoogste klasse, doch onze jongens zullen zich een waardig tegenstan der tonen, daarvoor hebben ze karakter genoeg. Het tweede team speelt thuis tegen Zicht Nirve 2 uit Nuth en ook zij zullen zich niet het kaas van het brood laten eten; we verwachten de volle winst thuis te houden. Buitenlust 3 speelt zoals gezegd thuis een kampioenswedstrijd tegen Heeze 1. De winnaar promoveert naar de 2e klasse. Spannend zal het tot en met de laatste slag blijven en dat is een bijzonder mooie afslui ting. Ons vierde team heeft de Bondskompetitie erop zitten en afhankelijk van de uitslagen van komend weekend, mogen zij toch op een geslaagd seizoen van deze wedstrijd terugzien. In Duitsland speelde de Red Stars jeugd op uitnodiging van de W l'I V- Förderverein De Schwatze Ridder een jeugdtalententoe'rnooi te Möhnesee-Körbecke. Het spelni- veau was redelijk goed en de men sen van Red Stars lieten zich van hun goede zijde zien met gedegen spel. Het toernooi duurde drie dagen en werd door ons elke dag met een andere categorie bezocht met de volgende resultaten. Meisjes: junioren enk: 3e Judith Linders; aspiranten enk.: 2e Susan Lenssen; 3e Sabina Larmene en Annika Schmidt; aspiranten dubb.: 2e Susan Lenssen en Annika Schmidt. Jongens: aspiranten enk.: 3e Gijs Platzbeecker en Martijn Dehing; aspiranten dubb.: 2e Gijs Platzbeecker en Martijn Dehing; pupillen enk.: 2e Paul Willems. Verder bereikten bij de meisjes junioren de halve finale bij het dub bel: Judith Linders en Lineke Roording en bij de meisjes aspiran ten Sabine Larmene en Katharina Störking, Duitsland. Ook bij de jongens pupillen haal den Paul Willems en Tom Felder de halve finale bij het dubbel. Al met al een geslaagd toernooi. Senioren Pinkstertoernooi Het Pinkstertoernooi wordt gespeeld zoals al eerder vermeld was op zaterdag 17 juni. De wed strijden beginnen om 08.30 uur en de prijsuitreiking zal om ongeveer 18.00 uur zijn. Wil iedereen die zich voor dit toernooi heeft opgegeven nog even bij de tennisbaan langs gaan om te kijken naar het nieuwe wedstrijdschema, er hebben name lijk nog een paar wijzigingen plaats gevonden. Dorpenkompetitie De prijsuitreiking van de Dorpenkompetitie vindt plaats op zondag 18 juni in Merselo. Vanaf 13.00 uur zal er een onderling toer- nooitje worden gehouden. Hieraan wordt deelgenomen door enkele spelers van elk team die aan de Dorpenkompetitie hebben meege daan. Dit toernooi eindigt om 18.00 uur waarna de prijsuitreiking van de Dorpenkompetitie 1995 plaats vindt. Junioren Clubkampioenschappen De halve finale's en de finalewed strijden worden gehouden op zon dag 18 juni. De wedstrijden begin nen om 09.00 uur; de finale van de meisjes begint om ongeveer 11.00 uur en de finale van de jongens om ongeveer 12.00 uur. Hartstikke spannend, dus allemaal komen kij ken! Junior/Senior toernooi Dit wordt gespeeld op zondag 9 juli. Je kunt je opgeven door het opgavestrookje in te vullen wat in het YNB staat en dit inleveren bij José of Lenie. Dit kan tot 25 juni. De uitslag van de eerste wedstrijd van de Pickerkompetitie is: A.kl.: 1. P. Cuppen; 2. W. Verhaegh; 3. Tw. Verhaegh; B.kl.: 1. T. Deenen; 2. H. Janssen; 3. T. Sanders. Voor de tweede wedstrijd: A.kl: 1. Tw. Verhaegh; 2;. R. Wijnhoven sr.; 3. P. Cuppen; B.kl: 1. P. Peters; 2. T. Sanders; 3. P. Kunen. De uitslag-van het vijverkoningsvis- sen is: 1. R. Wijnhoven jr.; 2. T. Sanders; 3. P. Cuppen. Zaterdag 17 juni is er een vrije wed strijd van Oostrum in de Maas tus sen Wanssum en Geysteren. Er wordt gevis van 11.00-16.00 uur en de nummers zijn af te halen vanaf 09.00 uur bij zaal Van Dijk te Oostrum. Zondag 18 juni is de derde Pickerkompetitiewedstrijd in de Maas bij het Kruis in Geysteren. Sportvisakte en vergunningen zijn verkrijgbaar bij de sekretaris H. Lenssen, tel. 87606 en bij Van Grootels Dierengilde/hengelsport aan de Stationsweg te Venray. Afgelopen zaterdag is D-juniore Danielle Smit Zuidnederlands kam pioen geworden op het sprintnum mer 60m. Zij liep zich naar het goud in een nieuwe rekordtijd van 8.22 sec. Deze titel behaalde ze tijdens de D-spelen in Kerkrade. Meerkamp jun. C/D Someren De -atleten die zich hebben aange meld voor de Meerkamp van a.s. zaterdag 17 juni in Someren dienen uiterlijk om 10.45 uur aanwezig te zijn in Het Wisselpunt aan de baan. Vervoerskosten zijn vastgesteld op ƒ4,-. De personen die zullen rijden zijn: Van Asten en Kooistra. Trainer voor deze wedstrijd is Bram Jansen. Uitslag: Katja Broers excelleerde in Etten- Leur tijdens de C-spelen. De in uit stekende vorm verkerende C-juniore nam drie Zuidnederlandse titels voor haar rekening. Op het loop nummer 300m horden nam ze de titel met een nieuw clubrekord van 47.48 sec. Dit was bijna 1 sec. snel ler dan het oude rekord dat sinds 1981 op naam stond van Jeanine Crooymans. Op de sprintafstand 80m kwalificeerde ze zich via de series en halve finale in de eindstrijd om de titel. Hier greep ze de gouden medaille in de snelle eindtijd van 10.35 sec. De derde titel behaalde ze op het loopnr. 600m. Op deze afstand liep ze makkelijk naar de overwinning in de tijd van 1.39.25 min. Haitske v. Asten werd Zuidnederland kampioen op het onderdeel speer. Zij gooide de speer naar 32.06m, wat tevens een nieuw clubrekord opleverde voor de C- juniore uit Ysselsteyn. Op Tweede Pinksterdag was er een nationale wedstrijd in Vriezenveen (Overijssel). Jo Rambags was er met Kim voor uit genodigd. Na een spannende dag werden de punten bekend gemaakt. Met 403 punten werd Jo Rambags met Kim derde. Het is plezierig te mogen konsta teren dat ook op het einde van het seizoen, wanneer we iets extra's voor de leden organiseren men in groten getale komt. Onder luid applaus werd aan het begin van de avond de kampioensbeker uitgereikt aan de dames Cals en Poets. De avond telde als vrije speelavond weer mee voor de 'Vrije speelavond kampioen'. Nadat we hiervoor nu zeven avonden hebben gespeeld blijkt dat zo vaak mogelijk komen in elk geval resultaat oplevert. Ongeveer de helft van de hogere totaalscores is behaald door heel vaak te komen, de andere helft omdat men de paar keer dat men kwam hoog eindigde. Er is dus nog volop kans voor velen om op het einde van het seizoen met een extra prijs naar huis te kunnen. De uitslagen van afgelopen week: Geel: 1. ep. Beersens; 2. hr. Corzillius-Schulz; 3. hr. Bender- Maes; Rood: 1. ds. Borssen-Gorree; 2. mw. Bollen-hr. De Mooy; 3. ep. V. Genugten; Groen: 1. ds. Camps- Schaeffers; 2. ds. Verbove-d. Weert; 3. ds. Stock-Verstappen. Vanavond en volgende week (22 juni) spelen we de laatste twee avonden voor de zomerbeker. Ook in deze kompetitie zijn nog vele kanshebbers. Dus doe je best. Op zondag 25 juni a.s. zullen wij weer onze jaarlijkse clubkampioen schappen houden. Deze worden wederom in de sporthal De Wetteling gehouden. Er zal in drie blokken geturnd worden door zowel de wedstrijdgroepen als de rekre- atiegroepen jongen/meisjes en dames/heren. De eerste wedstrijd begint al om 09.00 uur (inturnen 08.15 uur). Na de laatste blok zullen om 17.oO uur de clubkampioenen 1995 gehuldigd worden. Wij nodi gen bij deze iedereen uit deze dag een kijkje te komen nemen. Trainingen: Basisgroep (nivo 1): Dinsdag en/of donderdag 19.00 uur, start vanaf de atletiekbaan Venray. Rekreatiegroep (nivo 2): Dinsdag en donderdag 19.00 uur, start vanaf de atletiekbaan Venray. Zondag: Lange duurloop; start 09.30 uur atletiekbaan Venray. Prestatielopers (nivo 3): Dinsdag 19.00 uur intervaltraining op de atletiekbaan. Donderdag 19.00 uur kwaliteitstraining op de weg en/of bos, start vanaf de atletiekbaan. Zondag: Lange duurloop; start 09.30 uur atletiekbaan Venray. Wedstrijdlopers (nivo 4): Dinsdag en donderdag 19.00 uur intervaltrai ning op de baan. Zondag 09.30 uur bostraining. Start: in overleg. Uitslagen: Amicitialoop Langenboom: 5 km: Egbert Knol 20.20 min.; Jan Phillipson 21.56; Jan Maessen 22.24; Angelique v.d. Linden 23.29. 10 km: Herman Jacobs 39.45; Jan Kirkesl 39.50. Informatie: Gert Vermeulen, tel. 80999; Frank Rijshouwer, tel. 86268, Anja Gooren, tel. 89486 en Marjo van Heijster, tel. 82397. Het Eur. Regio Maas-Rijntoer- nooi in Roermond, die door ISBV bezocht werd, is zeer goed verlopen. Voor ISBV vielen in de prijzen: Klasse 3 dames: F. Hendrix 2e plaats; klasse 4 dames: M. Wilmsen 3e; klasse 5 dames: A. Sonnemans 2e en klasse 4 heren: J. Theeuwen 3e. Uitslag van het Koningsvissen op de Maas. Koning 1995: A. v. Mill 6970gr; 2. R. Vlemmings 6800gr; 3. J. v.d. Heuvel 5100gr. De onderlin ge wedstrijd op de Ballonzuil werd gewonnen door L. v.d. Hoogenhof 3650gr; 2. J. Sanders 2930gr; 3. M. Cuppen 2350gr. Zaterdag 17 juni: Vrije wedstrijd Oostrum. Zondag 18 juni: Venray- Vierlingsbeek op de Maas. Woensdag 21 juni: Venray- Vierlingsbeek op de Ballonzuil; bij eenkomst 18.00 uur. Jeugdvissen: Zaterdag 17 juni laatste wedstrijd van het jeugdkoningsvissenLeden kunnen zien nog opgeven: tel. 80526, 82235 en 80488. Voor vergunningen kunt u terecht bij H. v.d. Heuvel, Klaproos 1, tel. 11215 en Van Grootel Hengelsport, Stationsweg Venray. Trainingen: Donderdag 15 juni Interval PHV aan de Dijkerheideweg, aanvang 19.00 uur. Zaterdag 17 junf: Circuit en wed strijdvoorbereiding vanweg de halve marathon in Gennep. De training is in de Schadijker bossen; aanvang 16.00 uur vanaf parkeerplaats. Dinsdag: Duurloop, start in Meterik vanaf de parkeerplaats van de Schadijkse bossen om 19.30 uur en vanaf de parkeerplaats bij de Steegberg aan de Helenaveenscweg, eveneens om 19.30 uur. Wedstrijdprogramma: Zaterdag 17 juni: Klinkermarktloop Reuver, 5 en 10 km; aanvang 20.15 en 21.00 uur. Zondag 18 juni: Wallenloop Tungelroy, 3, 6, 9,12 en 15 km, aan vang 10.30 uur; Munster Geleen 5 en 10 km, aanvang 11.15 en 12.00 uur; halve marathon Gennep, 21.1 km, aanvang 18.30 uur Vrijdag 16 juni: Repetitie hele koor van 16.30- 17.30 uur. Mededelingen Op 25 juni wordt weer de estafet teloop Vaals-Venlo georganiseerd. Voor'deze wedstrijd wordt er nog een loper gezocht. Kontaktpersoon is Chris Beurskens, tel. 04709- 85259 Uitslagen: Grensland marathon Sitaard, 11 juni: kwart marathon: Wiel van Lier 38.35. Wiel behaalde hiermee een le plaats bij de veteranen. Hay Steeghs 43.58. Zaterdag 10 juni deden vier leden van Sjoelclub Venray mee aan het 10-jarig jubileumtoernooi van SV De Doordouwers te Heerlen. De resultaten: klasse DB: Anny v.d. Heijden, gem. 130, 8e; DC: Mien Classens, 127.6, 5e; Cara v.d. Voort, 121, 10e; HE: Bas Pastors, 110, 2e. Algemene Ledenvergadering van Spio op 15 juni a.s. in de sportkanti ne van SV Venray, aanvang 20.00 uur. Agenda: 1. Opening; 2. Notulen; 3. Ingekomen stukken; 4. Mededelingen; 5. Blijken van waar dering; 6. Jaarverslagen; 7. Bestuurscrisis; 8. Financieel over zicht; 9. Kontributiebepaling; 10. Rondvraag; 11. Sluiting. Wedstrijdzwemmen In het weekend van 17-18 juni worden de Limburgse B-kampioen- schappen gehouden. Deze wedstrijd wordt in het zwembad Heer te Maastricht gezwommen. De volgen de zwemmers mogen meedoen met de Limburgse B-kampioenschap pen: Op zaterdag 17 juni: Paul Hermans 100m ss; Stefan de Vries 100m vs; Suzanne v.d. Wijst 100m rs; vervoer: fam. De Vries; coach: Frans Dirks. Op zondag 18 juni: Paul Hermans 100m vs; Paul Hermans 100m rs; Mieke Franssen 100m ss; Suzanne v.d. Wijst 100m ss; Stefan de Vries 100m rs; Joost Roelofs 100m ss; vervoer: fam.Franssen, fam. Hermans; coach: Marij Hermans. Beide dagen vertrekken we om 12.30 uur bij sporthal De Wetteling. Zorg dat je op tijd aanwezig bent. Kunstzwemmen Zaterdag 10 juni is er een diploma- zwemsessie van het kunstzwemmen gehouden in zwembad De Sprank. Voor het F-diploma zijn geslaagd: Petra van Benthum, Rianne Geven, Cinderella Goemans, Binaca Hofmans, Kim Janssen, Hanneke Peeters, Linda Peeters, Lara Voermans. Voor het E-diploma zijn geslaagd: Yvon Franssen, Anne Janssen, Lea Janssen, Laura Meijer, Suzan Nellen, Altette Steegs. Voor het D-diploma zijn geslaagd: Sandra Barents, Janneke van Berlo, Tane Elstak, Miranda Franssen, Sandra Franssen, Judith Hendriks Maartje Kateman, Anneke Loeffen, Antoinette Nelissen. Zaterdag 17 juni: dansen oefenen. Alle meisjes van het eerste uur oefe nen zaterdag hun dans tijdens de les van 17.00 tot 18.00 uur. De meisjes die in het tweede uur zwemmen oefenen dan hun dans. Iedereen moet aanwezig zijn. Zaterdag tij dens de les wordt bekend gemaakt wie zondag oefent. Vrijdag 23 juni: show en tevens generale repetitie Limburgse kam pioenschappen. 18.30 uur aanwezig zijn (zie brief). Zaterdag 24 juni: LK te Landgraaf (techniek); aanvang wedstrijd 17.00 ^ondag. 25 juni: LK te Kerkrade Lmtyoermgen); aanvang wedstrijd Waterpolo A.s. vrijdag 16 juni is de laatste training! Explosief gevonden Tijdens werkzaamheden aan het talud van de rijksweg 73 kwam een nog intakt zijnde mortierbrisantgra- naat van Duitse makelij naar boven. Het oorlogstuig werd in afwachting van de ruiming door de EOC veilig gesteld. Diefstal aanhangwagen Een bewoner van de Touwslager straat meende zijn voor de woning geparkeerde aanhangwagen goed te hebben beveiligd door die met een ketting aan een boom te. bevestigen. Maar de ketting was doorgeknipt en de aanhangwagen was verdwenen. Grootmeester Seo Myung Soo geeft Taekwon-do stage Op dinsdag 27 juni zal grootmees ter Seo Myung Soo (9e dan) een trainingsstage geven bij Taekwon do vereniging Tong-il in Venray. Deze stage zal worden gegeven m de eigen 'dojo' van de vereniging, gelegen aan de Leunseweg 2c te Venray. Dit zal de vierde trainings avond worden welke de grootmees ter dit jaar bij de Venrayse vereni ging houdt. Reden voor het organiseren van deze stage is het feit dat de Venrayse vereniging reeds enkele maanden geleden de overstap heeft gemaakt van het stijlsysteem 'Tuis' naar het meer internationaal geaccepteerde stijlsysteem 'Taegeuks'. Deze Taegeuks worden sinds kort voorge schreven tijdens nationale en inter nationale toernooien onder auspi ciën van de World Taekwon-do Federation (WTF), waarbij ook Tong-il middels de Taekwon-do Bond Nederland (TBN) is aangeslo ten. Aangezien de Venrayse vereni ging altijd al een zeer goede reputa tie had op de verschillende stijltoernooien, maar internationaal maar moeilijk de aansluiting kon vinden, is deze stap uiteindelijk genomen. SEO MYUNG SOO Grootmeester Seo Myung Soo (55 jaar), is een exponent op het gebied van zowel het wedstrijd- als het Grootmeester Seo temidden van de deelnemers tijdens één van de eerde re trainingsavonden stijl-taekwondo. Geboren in 1939 in Taetu, Korea, vervolgens naar Duitsland gekomen waar hij een elektrotechnische opleiding aan een Technische Hochschule volgde, kwam hij in 1969 als NTA bonds- trainer naar Nederland. Als voorzit ter van de Nederlandse Dan- Gradencommissie heeft hij tegenwoordig een grote inbreng in de ontwikkeling van het Nederlands Taekwon-do. Naast zijn inspannin gen voor het Nederlandse Taekwon do bedrijft hij in Heerlen tevens een importbedrijf voor Taekwon-do arti kelen rechtstreeks vanuit Korea. Tijdens de eerste training reeds, welde grootmeester Seo hield in Venray, toonde hij zich bijzonder verheugd over het feit dat Tong-il de stap van Tuis naar Taegeuks geno men heeft. Hij benadrukte dat, alhoewel deze overstap betekent het aanleren van kompleet nieuwe patronen van aanval- en verdedi gingstechnieken, de fundamentele basistechnieken niet verschillen van de technieken uit de Tuis. Gezien de reputatie welke Tong-il reeds heeft met betrekking tot het stijl-taekwon- do, voorziet hij dan ook voor de Taegeuks een grote toekomst voor Tong-il. PDV De Zwaluw Wedvlucht Chateauroux,3 juni: W. Heijnen 1 72; W. Smits 2 6 22 28 53 67 70 71; Th. Droesen 3; Cuppen Siebers 4 25 29 62 66 84 90 91; M. Basten 5 7 55; J. Gommans 8 21 32 46 47; J. Voesten zn 9 23 38 73 83; Chr. Hendriks 10 15 64; A. Sijbers 11 20 86; Comb. Arts 12 30 58; H. Philipsen 13 60; J. Custers 14 34 68 69; P. Willems 16; H. Hermans 17 33 79; v. Haren Stiphout 18 87; M. Voesten 19 43 51 76; J. Jansen K 24 75; P. Jansen K 26 39 45 65 80 88; Chr. Gerrits 27 59; H. Strijbosch 31 40 49 57; J. Sijbers 35 56 61; J. Basten 36 44; J. Versieyen 37; Jac Bastiaans 41 52 81 82 85; C. v. Vught 42 78; H. Litjens 48 50 74 77; A. v. Gerven 54 63; J. Jansen L 89; G. Boom. Wedvlucht Epernay, 4 juni: A. v. Gerven 1 97 106; J. Gommans 2 7 10 18 22 41 51 60 69 93 104: Jac v.d. Laar 3 11 17 33 38 62 63; M. Voesten 4 16 29 42 50 65 88 92; Jac Bastiaans 5 27; A. v.d. Munckhof 6 34 48 64 113; A. Sijbers 8 35 83 100; W. Smits 9 25 87; Chr. Gerrits 12 53 55 91P. Loonen 13 24 30 94 96 109; P. v. Houdt 14 26 45 57; G. Boom 15 79; P. Strijbosch 19 28 82; G. v. Houdt 20 23 45; Verdeuzeldonk 21 47 67 95; H. Litjens 31; H. Peters 32 43 52; J. Kerstens 36 66 74; J. Jansen K 37 46 56 58 61 86 89 90 111; P. v.d. Laar 39 107; C. v. Vught 40 68; v. Haren Stiphout 44 70 71 99 103 108; J. Voesten 49 78; J. Jansen L 59 101 105; W. v. Osch 72 75; A. Wijnen 73 80; W. Heijnen 76; M. Loonen 77 81; P. Smits 84 85; J. Versleijen 98; H. Vermeulen 102; P. Jansen K 110; J. Derks 112. Evenals de laatste weken was ook het weekend van 10 en 11 juni niet om over naar huis te schrijven. Zo werd de lossing van de vlucht vanuit St. Vincent 1050 km van vrijdag uit gesteld tot zaterdag. Op zaterdag middag om 13.00 uur werden de duiven in vrijheid gesteld. Dit tijd stip werd gekozen zodat het voor de duiven niet mogelijk was om nog diezelfde dag het hok te bereiken (uitzonderingen bevestigen de regel). Voor dit nationaal concours waren in totaal 55.000 duiven inge zet, waavan 25.081 in Sektor 1, de sektor waarbij de duiven van CC Peel en Maas behoren. Het slechte weer zorgde voor een trage aan komst. De eerste duiv arriveerde om 12.45 uur op het hok van fondspeler bij uitstek Harrie Philipsen uit Oirlo; de laatste prijsduif arriveerde ca. 17.15 uur. De eerste vijf duiven arriveerden als volgt: 1. H. Philipsen; 2. H. Strijbosch; 3 en 4. W. Smits; 5. J. Basten. De vlucht van zondag 11 juni van uit Montargis 450 km had ook te kampen met het slechte weer. Deze duiven werden om 08.30 uur gelost. De weersgesteldheid boven de gehe le vlieglijn was zodanig slecht dat ondanks de zuidelijke wind de snel heid van de duiven niet hoog was. Jac v.d. Laar, de man die de laatste weken steeds in de uitslag een kop positie inneemt, liet zien dat ook dit weer geen indruk op hem maakt. Hij weet zijn duiven zo te motiveren dat weersomstandigheden althans voor hem niets uitmeken (vakmanschap is meesterschap). De duif van Jac arriveerde om 14,28 uur in Venray; de laatste prijsduif om 15.15 uur.'s Avonds waren nog vele zitplaatsen niet bezet. 1. Jac. v.d. Laar; 2. Ad v. Gerven; 3. Jan Gommans; 4. Ad v. Gerven; 5. Wiel Smits. A.s. zaterdag vlucht vanuit La Souteraine 670 km. Duiven inzetten donderdagavond van 19.00 tot 19.45 uur. Mandendienst: Jan Derks, Huub Arts, Mart Basten en Eddy Strijbosch. A.s. zondag vlucht vanuit Chantilly 355 km. Inzetten zaterdag van 09.30 tot 10.15 uur. Mandendienst: Jos Kersten, Wim van Osch en Math. Op deze beide vluchten extra prijs voor de twee snelste duiven, beschikbaar gesteld door Wiel en Erna Smits uit Castenray. CC Peel en Maas Wedvlucht Chateauroux: 1. A. Jansen Ov; 2. G. Cuppen H; 3. W. Heijnen Z, 4. W. Smits Z; 5. Th. Droesen Z; 6. Cuppen Siebers Z; 7. J. Welbers B; 8. M. Basten Z; 9. J. Welbers B; 10. L. Bovee W. Wedvlucht Epernay: 1. Ci. Verheijen H; 2. A. v. Gerven Z; 3. J. Gommans Z; 4. Jac v.d. Laar Z; 5. M. Voesten Z; 6. Jac Bastiaans Z; 7. A. v.d. Munckhof Z; 8. H. Francken W; 9. J. Gommans Z; 10. J. Hendriks Ov. PDV De Vredesduif Wedvlucht Provins: M. Kusters 1 6 10; W. Vermeulen 2 15 19 34; Comb. V.d. Heuvel 3 5 35 36; H. Ewalts 4 7 13 27 30 32; J. Ewalts 8 9 12 14 21 31; A. Hendrix 16 17 18 20 22 23 24 25 28; K. Tholen 26; J.W. Vermeulen 29; J. Goumans 33; Comb. Verdellen 11. Wedvlucht Chateauroux: W.Drabbels 1 6 8 10; M. Kusters 2 3 11A. Hendrix 4; L. Willems 5 7 9. Wedvlucht Epernay: H. Ewalts 1 10 11; A. Hendrix 2 8 17; J. Goumans 3 22 32; W. Vermeulen 4 5 9 26 27 33; M. Kusters 6 14 19 28; K. Tholen 7 20 30; L. Willems 12 23 25; J.W. Vermeulen 13 15 21; Comb. V.d. Heuvel 16; J. Ewalts 18 24; J. Leijssen 31. Zaterdag a.s. wordt in café De Pielhaas weer het maandelijkse whiskeydarten gehouden. Iedereen die hieraan deel wil nemen kan zich tot 20.15 uur laten inschrijven. Dit kan ook telefonisch onder nr. 82187. Het toernooi begint om 20.30 uur.

Peel en Maas | 1995 | | pagina 15